Italiaansche vliegers nemen deel aan de aanvallen op Londen Carol en mevr. Lupescu gearresteerd De vernedering speelt geen rol in het nieuwe Europa Maarschalk Pétain te Vichy teruggekeerd Door de Duitscbe kameraden met geestdrif t ontvangen Hevige lucht gevechten Zweedsche vliegtuigen naar Engeland? Smigly Rydz in arrest Terug naar Roemenië? Engelsche aanval op Hamburg Applaus in het hotel du Pare „Mijnhardtjes" De Nederlandsche Pijnstillers Mr. STEVENS UIT DETROIT Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 26 OCTOBER 1940 ItOME, 25 October. (D.IWB.) De speciale verslaggever van het Giornale cTItalia meldt van het Kanaalfront, dat in den af- geloopen nacht eskaders van tiet Italiaansche luchtwapen bij de bombardementen van Engeland in actie gekomen zijn. Rij hun aankomst ter plaatse zijn de*Italiaansche vliegers door hun Duit sche kameraden met geestdrift ontvangen. Tusschen de Duitsche en Italiaansche ploegen vliegers is terstond een hartelijke wapen- broederschap ontstaan. I Men verneemt, dat heti de Duce is geweest, die besloten heeft een Italiaansch luchtcorps nag.T het bezette gebied in Noord-Europa te zenden ter deelneming fuui de aanvallen op Engeland. Het Duitsche opperbevel gaf onmiddellijk zijn toestemming, terwijl het Italiaansche ministerie van luchtvaart alle maatregelen voor de organisatie heeft genomen. Het corps, <iat onder bevel van generaal Fougier, een Ita liaan vun Corsicaanscb.e afkomst, staat, is voortreffelijk toegerust Al zijn materiaal is van, Italiaansche origine. De toestellen hebben hun nieuwe bases door de lucht bereikt, terwijl de hulpdiensten en depots per spoor zijn aangevoerd. Het corps beschikt dus in ieder opzicht over eigen middelen. Zelfs voedsel, wijn en sigaretten voor de man schappen komen ixit Italië. Terwijl het Hati.'tnnsche corps een groote vrijheid van handelen behoudt, maakt het deel uit van dty .luchtvloot van het Kanaal onder bevel van maarschalk Kes- aelring. Dezer dagpa zijn leer hartelijke boodschappen gewisseld tusschen maar schalk Goering, maarschalk Kesselring en generaal Wimner eenerzijds en gene raal Fougier andÉerxijds. Het D.N.B. meldt nog: Indien thans Italiaansche Iuchtescadrilles deelnemen aan den slag om Groot-Brittannië, dien het Duitsche luchtwapen sedert 7 Septem ber ononderbroken levert, dan geschiedt dit, in overeenstemming met den wensch van de bevriende Italiaansche natie, rechtstreeksch aandeel te hebben aan de overmeestering van het Britsrhe moederland. BERLIJN. 25 October. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt be kend: Gevechtsvliegtuigen deden gisteren kort na elkaar verscheidene aanval- Jen np de Britsche hoofdstad en be stookten in het Zuiden van het Brit sche eiland eenige havenplaatsen, fabriekscomplexen en verkeerswegen doeltreffend met bommen. Des nachts waren dp aanvallen weer voorname lijk op Tonden cericht. waar bran den en ontploffingen het tot ver zichtbare teeken waren van ons suc ces. Voorts strekten de nachtelijke aanval len zich uii tot bewapeningscentra en havendistricten. Voortgegaan werd met het leggen van mijnen voor Britsche ha vens. In het kader van de door het Duitsche luchtwapen ondernomen gevechtshandelingen tegen Enge land, stegen voor de eerste maal Italiaansche gevechtsformaties van haar basis in het bezette gebied op. Door stoutmoedig uitgevoerde aanvallen en welgemikte bommen behaalden zij groote successen te gen havencomplexen in het Oosten van het Britsche eiland. De vijand vloog des nachts Noord- en W'pst-Duitschland binnen. Ziin bomaan vallen waren vooral gericht tegen Ham burg. waar op eenige plaatsen in het stadsgebied en in de. haven branden en andpre materieele schade veroorzaakt werden. Beschermd door een gesloten wolkendek drong de vijand-met zwakke krachten tot de rijkshoofdstad door. Door hier en daar neergeworpen bommen ont stonden dakbranden en kregen eehon wen lichte schade. Voorts ontstond er een groote brand in een houtopslagplaats In Berlijn en Hamburg ziin eenige doo- den en gewonden te betreuren. Vijf vijan delijke vliegtuigen werden neergescho ten. Duitsche en Italiaansche vliegtuigen worden niet vermist. Voortdurende luchtaanvallen Het Duitsche luchtwapen heeft van daag den geheelen morgen en middag, naar het D.N.B. verneemt, in voortdu rend op elkaar volgende golven verschil lende steden van Engeland aangevallen. Deze aanvallen werden met de grootste hevigheid uitgevoerd. Overal werden voor den oorlog belangrijke doelen met bommen bestookt. De door deze bommen aangerichte schade is buitengewoon groot, naar eskaders melden, die reeds van hun vlucht naar den vijand terug gekeerd zijn. Hevige gevechten ontston den tusschen escorteerende Duitsche en verdedigende Engelsche jagers. Volgens tot dusver ontvangen berichten zijn veer tien vijandelijke jagers neergeschoten in verbitterde gevechten en wel zeven Spitt fires én zeven Hurricanes. Vier Duitsche vliegtuigen worden tot dusver nog ver mist. Majoor Moelders heeft in den loop der gevechten van heden zijn 53ste zege in de lucht behaald. STOCKHOLM. 25 Oct. (D.N.B.). In tegenstelling tot de berichten over de verzending van de voor Zweden bestemde, maar door den Amerikaanschen staat in beslag ge nomen vliegtuigen naar de Philip- pijnen. meldt Aftonbladet uit Lon den. dat daar een telegram uit Mon treal ontvangen is. volgens het welk thans een koopovereenkomst omtrent deze 110 vliegtuigen tus schen de Ver. Staten en Engeland gesloten is- Tn het korte telegram wordt gezegd, da» het iagers ziin, over den koopprijs is tot dusverre niets bekend- BOEKAREST. 25 Oct. (D.N.B.). De voormalige Poolsche maarschalk Smigly Rvdz, die heiast werd door het materiaal, gevonden bij de ont dekking van de Poolsche spionna- ge-organisatie. is gisteren herhaal delijk verhoord en vandaag gear resteerd. Hij bevond zich tot' dusver re op een kleine bezetting in het bestuurs district Valcea in de omge ving van Krajowa en is thans te Ramnicu Valceo gevangen gezet. EX-KONING CAROL SEVILLA, 25 Oct. (A.N.P.) - Naar Associated Press meldt, zijn ex-koning Caroi en mevrouw Lu pescu op 23 October gearresteerd. De mogelijkheid bestaat, dat zij naar Roemenië teruggestuurd wor den. De vroegere hofmaarschalk Urdareanu, die ex-koning Carol en mevrouw Lupescu in ballingschap vergezelde, werd eveneens gear resteerd. Alle drie schenen verrast toen de politie hun de plotselinge verandering in hun lot mededeelde Gemeld wordt, dat ex-koning Carol voorbereidingen had getrof fen om zich naar de Vereenigde Staten te begeven en dat hij dik wijls telefoongesprekken voerde met Lissabon. De politie heeft ex-koning Carol, me vrouw Lupescu en Urdareanu medege deeld. dat zij naar Granada zullen wor den overgebracht tot'dat het geval op gehelderd is. Toen Urdareanu over zijn toestand werd ingelicht, hief hij bevend zijn handen omhoog en riep stokkend: „Zij zullen mij dooden. wanneer wij naar Roemenië teruggestuurd wor den De commissaris van politie heeft het gezelschap een hotel aangewezen. Door dc half geopende deur luisterde me vrouw Lupescu naar het gesprek, dat gevoerd werd. Urdareanu zag er versla gen-uit. „Zijne majesteit moet het we ten," zcide hij. Hij begaf zich daarop, gevolgd door den commissaris van po litie, naar ex-koning Carol. Gemeld wordt, dat de koning zijn verbazing wist te verbergen. Hij zeide: „Mag ik u vra gen. wie of- u deze bevelen heeft gege ven?" De commissaris van poltie ant woordde: „Dat zijn mijn superieuren." Carol scheen terneergeslagen, doch zijn toestand verbeterde, toen hij kort daarop een bezoek bracht aan den civielen gou verneur, die hem mededeelde, dat hij en zijn gevolg morgen naar Granada zou den vertrekken. LARGO CAB ALLER O IN FRANKRIJK GEARRESTEERD MADRID. 25 Oct. (D.N.B.). Naar verluidt zou de vroegere Spaansch marxistenleider Largo* Caballero in Frankrijk zijn gearresteerd. HAMBURG, 25 Oct. (D.N.B.). In den afgeloopen nacht hebben Engel sche vliegers een aanval op Ham burg gedaan. Eenige toestellen kwa men op groote hoogte boven de stad en richtten schade aan door brand en brisantbommen te laten vallen. Wederom zijn dichtbevolkte woon wijken getroffen en een aantal hul zen, alsmede een lazaret, bescha digd. Onder de burgerbevolking zijn er eenige slachtoffers te betreuren. Dc uitgebroken branden werden snel gebluscht door het doeltreffende op treden van den veiligheidsdienst der luchtbescherming en de brandweer. Twee Britsche vliegtuigen zijn bij hun nadering neergeschoten. BERLIJN. 25 Oct. (D.N.B.). Op nieuw keeren de Berlijnsche bladen zich verontwaardigd tegen het bombardeeren door Engelsche vliegers van uitsluitend niet-militaire objecten in de hoofdstad. Het is steeds hetzelfde, aldus de Boer- senzeilung, geen der Britsche vliegers heeft zijn doel bij de militaire objecten gezocht. Getrouw aan hun misdadige traditie lieten zij hun bommenlast val len op vreedzame woonhuizen. Hun hoop op terroriseering der burgerbevolking is echter de bodem ingeslagen door de gedisciplineerde houding der bevolking en het onver- schokken en voorbeeldige werk, der hulpdiensten. Een bijzonder laaghartige bandieten streek, aldus de Deutsche Allgemeine Zeitung hebben de Britten uitgehaald in een wijk aan den rand der stad, waar brisantbommen op een crematorium en op een kerkhof zijn geworpen. De dag zal komen, dat ook de laatste Brit zal inzien, dat het Duitsche volk weet te vergelden op een wijze, die deze misda digers totaal zal vernietigen. ENGELAND EN DE GRIEKSCHE EILANDEN ATHENE. 25 Oct. (A.N.P.)Naar Transozean meldt, liep gisteren in de Grieksche hoofdstad het gerucht, dat de Engelsche vloot van plan was zich meester te maken van de eilanden Lchv nos, Chios. Mvtilene en Kreta en hierop steunpunten in te richten. De bezetting van deze eilandpn zou ieder oogenblik te verwachten zijn. In ieder geval heeft de Grieksche regpertng alle voorzorgs maatregelen getroffen om iedere poging tot het schenden van zijn territoriale in tegriteit het hoofd te kunnen bieden. Pétains bezoek aan Hitier BERLIJN, 25 October. Semi-officieel wordt gemeld: De ont vangst van het Fransche staatshoofd, maarschalk Pétain, door den Führer heeft te sterker de aandacht van de Duitsche openbare mee ning getrokken, daar Hitier den dag tevoren een bijeenkomst met den Spaanschen generalissimus, Franco, had gehad. De ontmoeting tus schen Hitier en Pétain is het bericht van den dag. Voor het publiek is zij even onverwacht gekomen als de besprekingen van den Führer op de beide voorafgaande dagen. Over inhoud en strekking van het ge sprek zijn officiecle noch officieuze berichten beschikbaar. In politieke kringen wijst men echter op het symptomatische karakter der ontmoeting. Men ziet daarin het krachtigste dementie van Churchills bewering over het „booze Duitsche monster", geuit iu zijn propagandarede aan het adres van Frankrijk. Tegen dergelijke Britsche propagandabegrippen pleit, aldus zegt men hier, het sterkst het verschil tusschen de methoden van 1918 en die van 1940. Toen bewuste laster over den overwonnene, thans bij den overwinnaar een houding, waarin niet de minste onteering voor den overwonnene ligt Een ken merk voor het verschil ziet men in politieke kringen vooral ook in het feit, dat de Führer niet geaarzeld heeft, maarschalk Pétain tegemoet te treden zooals naar Duitsche opvatting een groot en achtenswaardig veldheer en staatshoofd van den tegenstander toekomt. Dit is niet anders dan een nieuw uitwendig teeken voor de gezindheid van de spilmogendheden. die Europa willen opbouwen. Duitschland en Italië streven naar een Europa, dat onafhankelijk is van alle niet in zijn gebied thuisbehoorende invloeden. Hun strijd geldt alleen dengene, die Europa geen vrede, geen eendracht en geen noodzakelijke -samenwerking gunt. Niet de ver nedering zal een rol spelen in het door de spil opgebouwde nieuwe Europa, ook niet een verdeeling der wereld in overwinnaars en overwonnenen, maar alleen de wil tot medewerking aan den Europeeschen herbouw. Hij bezocht onder meer een gevangenkamp GENEVE. 25 October (D.N.B.)..— Uit Vichy wordt gemeld, dat maar schalk Pétain en Laval vanavond daar verwacht worden. De minister van buitenlandsche .zaken, Baudoin, heeft vandaag den nieuwen Roe- meenschen gezant, Dinu-Hiott, ont vangen, die hem de afschriften van zijn geloofsbrieven overhandigde. Tijdens de reis. die de maarschalk on dernomen heeft om rijkskanselier Hitier te ontmoeten, werden hem herhaaldelijk in de bezette zóne de militaire eerbe wijzen gebracht. Tegelijkertijd werd hij met bijzondere attenties bedacht. De maarschalk heeft den nacht in de prefectuur van Tours doorge bracht, waar hij door ambassadeur Abetz en de Duitsche militaire auto riteiten welkom geheeten werd. Over eenkomstig zijn wensch heeft de maarschalk Vrijdagmorgen een ge vangenkamp bezichtigd, waarbij hij bemoedigende, hoopvolle woorden tot de gevangenen richtte. Nadat de maarschalk in den loop van de middag de demarcatielijn overschre den had verbleef hij eenigen tijd in het kasteel Vendeuve. waar tegenwoor dig de verzamelingen van het kasteel van Chantillv bewaard worden. Na een nieuw oponthoud in de prefectuur van Chateauroux zette de maarschalk zijn reis naar Vichy vöort. waar hij even voor achten Franschen tijd arriveerde. 2 st. 10 ct. 12 st. 50 ct. In de hal van Hotel du Pare, den voormaligen zetel van het staats hoofd, hadden zich alle te Vichy aan wezige Fransche en buitenlandsche journalisten verzameld en sinds uren wachtten zij op de komst van den maarschalk. Voor het hotel had zich een eerecompagnie opgesteld, die bij de nadering van den auto van den auto van den maarschalk het geweer presenteerde. Pétain, die de maarschalksuniform droeg, werd bij zijn aankomst voor het hotel 'en op. weg naar zijn bureau door de hal van het hotel door de daar aan wezige hoogere functionarissen der ver schillende ministeries alsmede door de journalisten met applaus begroet. Na aankomst onderhield de maarschalk zich enkeje minuten met ziin naaste mede werkers en enkele ministers. Op zijn trekken stond duidelijk voldoening te lezen. De vice-president, Laval, is tot dusver nog niet te Vichv teruggekeerd Uit Vichy wordt gemeld, dat het Franschp staatsblad de tweede reeks di plomatiekë mutaties, die reeds aange kondigd was. publiceert. De veranderin gen hebben op een zeventigtal posten betrekking. De vroegere ambassadeur Bargeton en Chaveriat, die aan het de partement van binnenlandsche zaken werkzaam was. worden ter beschikking gesteld. De chef van het kabinet van Baudoin, Gérard, is afgetreden. Indo-China en Japan Voorts publiceert het staatsblad een wet, waarbij aan Fransch Indo-China met ingang van 1 Januari 1941 volledige autonomie op douanegebied wordt toe gekend. Deze maatregel is vooral van beteekenis met het oog op de grootere economische samenwerking tusschen In do-China en Japan. Verder is een decreet afgekondigd, krachtens hetwelk in Indo-China alle kiescolleges tot nader order geschorst worden en hun bevoegdheden worden uitgeoefend door speciaal tot dat doel be noemde commissies. FEUILLETON DOOR R. ARDEN 5). „Millionnairs, mijnheer," zeide hij tot den secretaris, „reizen toch altijd met hun secretarissen in dezelfde klas!" „Vaak wel. maar vaak ook niet," ant woordde de werkelijke SJtevens. „Ik vi.id het zoo prettiger. Wanneer er werkelijk een of andere snob. die me van daar ginds kent, aan boord zou zijn. dan kan ik hem uit den weg blijven .terwijl Ik naar de tweede klas verdwijn. Hebt u nog iet» voor me mijnheer? Wen het asjeblieft aan om alleen maar Peters te gen me te zeggen, zonder meer. Heeft u ook iets voor de post?" „Neen. Peters, ik heb op het ©ogen blik niets voor de post. Maar jij komt hier van dit land. Vertel me dan eens. hoe die plaatsjes heeten, waar we nu voorhij varen." „Neemt u me niet kwalijk, mijnheer. !k hen hier niet uit de st.*eek," ant woordde Stevens „Het spijt me. dat ik het u niei kan zeggen." jG*od". zei Peters, daarop. „Je kunt ga:«n en mijn koffers uitpakken." Stevens keek om zich heen om te zien, of er zich in de huurt geen toeval lige luisteraars bevonden. „Pakt u uw koffers rustig alleen uit, mijnheer" zei hij toen hij zich over tuigd had. dat niemand hern kon hooren „Ik hen alleen maar voor de post, maar niet om uw pyama klaar te leggen. Ik ben een heer, geen bediende, mijnheer." Stevens zette zijn horst hoog op. „U kunt mij zoo nu en dan post, dat wil zeggen radio telegrammen, opgeven." „Goed," zei Peters. „Schrijf dan maar op!" Stevens haalde verbluft een blocnote uit zijn zak. „Ja. mijnheer." „Mejuffrouw ElisabethWaarom schrijf je niets op?" De echte Stevens had zonder iets te zeggen zijn blocnote in den zak gesto ken. „Mijnheer, een mr. Stevens uit De troit kent geen mejuffrouw Elisabeth. Hoogstens kan ik, de secretaris, de da me kennen Ik ken haar echter niet en dus schrijf ik niets." ..Peters." zei Peters, „dat is een insub ordinatie. Ik wil het er nu voor dezen keer bii laten en van het telegram ver der afzien." Stevens koek Peters een seconde lang scherp aan. „Wie is die Elisabeth en wat weet ze van deze geschiedenis?" „Peters," zei Peters, „dat is een vraag, die jou als secretaris niet past. "Niette min en vnoml omdat ik mijn onder geschikten goed behandel zal Ik er uitleg van geven. F.lisaheth is een meis je zonder vooroordelen, waarmee ik het vnrige jaar meermalen hen iiifae weest. Toen maakte ze kennis met een hetere auto ik bedoel met 'n heer met 'n hetere auto en zegde onze overeen komst op. Ze was een beetje materia listisch, het meisje. Het telegram was dus maar een grapje!" „All right," zei de werkelijke Stevens. „Staat u me toe, mijnheer, dat ik me nu terugtrek?" „Ga rustig je gang," antwoordde Pe ters. De beide mannen gingen lachend, uit elkaar. Peters was nu in zijn schik. Hij vond de ruil der persoonlijkheden heel grap pig. Stevens, de onechte secretaris, was ook in .zijn schik. Hij grijnsde echter tamelijk nijdig, toen hij de trap afging. Het grijnzen van de echte Stevens zag de gewaande Stevens evenwel niet. Als hij het gezien had, dan zou het hem te oenken hebben gegeven Daar hij ech ter niets zag, had hij ook niets te den ken On hij verheugde zich over de lucht, de zon en hef water. Hij had een prach tig pak aan en had nog meer van der gelijke pakken in zijn groote koffer. Hij was nu in het bezit van een garderobe, /boa Is rijke -menschen die slechts bezit ten. Hef snorretje a la Clark Gahle stond hem goed. evenals het in hel midden gescheiden haar. Reeds als reiziger in lederwaren kon hij er zich op beroemen, overal een goeden indruk te maken, maar nu, in de producten van een van de deftigste kleermakers, zag hij er werkelijk als een moderne dollarprins uit en. om de waarheid geen gc etd aan te doen hij voelde zich ook dien overeenkomstig. Hij was voor deze rol geknipt. Hij was de rijke mr. Stevens ui» Detroit: drommels, wie zou dat dur ven betwijfelen. Zijn Eneelseh was goed. helaas echter zonder dialect, dóch «lat zou hij zich bij den verderen om gang met den echten Stevens spoedig kunnen eigen maken. Nu reeds be schikte Peters over een aantal woorden, die men slechts in de Vereenigde Sta ten kent. Terwijl Peters daar zoo stond en ple zier had in alles, wat hij zag, kwam een dame bij hem staan, die hem aansprak. Het mag van algemeene bekendheid worden verondersteld, dat luxe-reizen hoofdzakelijk voor de gezelligheid die nen en dat er dan ook 'n min of meer ongedwongen toon heerscht De onder linge omgang op Amerikaansche touris- tenschepen is gespeend van alle stijf heid. de menschen zijn onder elkaar, men is op lekaar aangewezen, heel wat anders dan op het land. Wanneer men tegen de reeling leunt, kan men rustig een dame, die men tevoren nooit gezien heeft, iets vertellen. Omgekeerd is dat ook hel geval, althans in Peters' geval was dat. het geval. ..Hallo!** zei de dame. wier perzik achtige wangen aan één kant iets waren gezwollen, omdat zij aan die zijde een stukje kauwgummi in haar mond had. „Heerlijk weer vandaag. Als dat zoo blijft, zullen we een prachtige reis heb ben.'" „Inderdaad," zei Peters, terwijl hij een snelle blik op de dame wierp. Tjonge, ze zag er aardig uit! Roodbiond haar, donkere oogen, een kleine rechte neus, wondermooie tanden, een slank figuur. Haar bruine armen, waarmee ze op de reeling leunde moefeten sterk zijn. dat zag men op het eerste gezicht. Haar verzorgde handen waren weliswaar-niet breed, maar toch goed ontwikkeld daar moest ze behoorlijk iets mee kun nen aanpakken! Tennis of roeien, stel de Peters vast. met de ooeen van een vakman Goedgetraind. heel kameraad schappelijk. maar overigens een beetje koel. Niet gemakkelijk te vangen, een meisje, dat niet maar zoo iederen goed uitzienden goudvink om den hals valt, een meisje met- scherpe oogen. Nu lachte ze. .,U bekijkt me als een slavenhande laar." Peters werd bijna verlegen. „Neemt u me alstublieft niet kwalijk. Ik hen vaak ongemanierd, zonder het te willen. Mag ik me even voorstellen: Stevens." „Ik heet Edna Bosch," zei de jonge dame. zonder zich te bewegen. „Is dit uw eerste zeereis, mijnheer Stevens?" „Mijn eerste zeereis, hoezoo?" ..Omdat u alles zoo vol aandacht be kijkt," zei de dame glimlachehd. ..Dat ziet men meestal alleen bij menschen, die voor het eerst een zeereis maken." „Bah!" Peters maakte een verachte lijk gebaar. „Ik sta hier aüeen maar omdat ik niet weet. wat ik anders doen zal." „O!" zei ze. „U kunt toch nog wel an dere dingen doen. Tennissen bijvoor beeld." ,,Ik kan niet tennissen", bekende Peters. „Ik heb nooit tijd gehad om het te leeren. Daarom heb ik er ook nooit veel belangstelling voor gehad". „Schermen?" vroeg Edna. Beneden is een heel mooie turnzaal; daar kun nen heele tournooien worden gehou den." „Schermen .kan ik wel een beetje, maar liet mag nauwelijks naam heb- 'hen. Als ik tegenover iemand kom te staan, die het werkelijk kan. hen ik hopeloos verloren." „Dan moet u wat opfenen". zei ze me* een onderzoekenden blik. „Bij mij. Ik hen hier de schermleerares. Maar ik ceef ook les in tennissen en pingpong". Juffrouw F.dna schoof haar kauw gummi naar den andcrem kant. „Er zijn geen kosten aan verbonden: ik word door de maatschappij betaald." „En u kunt ook werkelijk schermen?" vroeg Peters verbaasd. „Ja zeker," zei juffrouw Edna. „Na tuurlijk niet met cavaleriesabels Komt u maar gerust eens aan om een uurtje af te spreken. Dan zal ik het u laten zien." Ze lachte Peters innemend toe, „Dag!" daarna slenterde ze weg. Peters keek haar na en besloot nog dienzelfden middag den degen ter hand te nemen Laat in den middag betrad hij samen met den echten Stevens de turnzaal. Stevens scheen er plezier in te hebben, zijn rol zoo echt mogelijk te spelen. Hij was hoogst gedienstig, sprak slechts gedempt en maakt zoo nu en dan een huiging. Edna was juist bezig een Amerikaan sche jongedame in het A B.C. van het schermen in te wijden. Ze keek naar Peters en zijn hegeleider en groette met een glimlachje. Peters keek een tijdje naar haar en besloot toen. zich liever niet te hlameeren. Hij ging naar een van de kleedkamertjes, kleedde zich uit en begaf zich dan naar den kant van de zaal. waar de hoksleeraar den scep ter zwaaide. Boksen was iets anders zeker, hij kon niet met, een professional van hooce klasse in den ring komen, maar hij kon er genoeg van om zich mut. epn behoorlijken amateur te kun nen meten. Dat dacht hij. De leeraar. een gewezen beroepsbok ser van Fransche afkomst, dacht na drie snelle tamelijk flinke ronden wat ander*. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2