STADSNIEUWS 'FILMS voor deze week: Bonnen, die nu geldig zijn PAARDEN OP HOL Verdacht van houtdiefstal Raadsagenda Schaap gestolen Van 'buitte Medische Hulp Oüd-Amersfoort (358) Examens 2e BLAD PAG. t AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 26 OCTOBER 1940 A J In het hartje van de stad kwamen zij eerst tot stilstand ISTERMIDDAG, omstreeks vijf uur, brachten hollende paarden iri het centrum van onze stad het verkeer in gevaar. Met een slinge renden wagen achter zich aan kwa men de dieren den steilen Utrecht- scheweg afzetten, rakelings langs auto's en wielrijders stuivend, met vonkensproeiende hoeven den over weg passeerend. langs den vlucht heuvel bij Nederberg scheerend om tenslotte in de drukke Utrechtsche straat vlak voor een auto tot stil stand te komen. Het bleek, dat de twee paarden op den berg hun vaart niet meer hadden kunnen houden, doordat er een defect aan het tuig was ontstaan. Als een pijl uit. den boog zijn ze er toen vandoor gegaan. De voerlui een paar leden yan den Opbouwdienst slaagden er in om een fortuinlijken noodsprong te doen. zoodat ze behouden op den veili «en grond kwamen. Het mag trouwens een wonder heeten. dat er geen ernstige ongelukken zijn gebeurd. Menigeen wist nog maar ter nauwernood de voortjagende dieren te ontkomen. Maar een driewieler, die langs den Utrechtscheweg geparkeerd stond, moest het toch ontgelden. Hel voertuig werd door den wagen geraakt en was toen nog maar een tweewieler, daar een der wielen na de aanraking met de zware kar het leven liet. In de Utrechtschestraat, waar het span tegenover de zaak van Vroom en Dreesmann eindelijk stilhield, doordat de paarden kwamen te val len, ontstond uit den aard der zaak een groote drukte van belangstel lende toeschouwers. Een dame, die de paarden vlak langs zich heen had zien hollen, vluchtte schreiend een winkel binnen-. Enkele leden van den Opbouwdienst hebben tenslotte, met hulp van een paar omstanders, de dieren uitgespan nen. Daar het lemoen gebroken hleek te zijn. konden ze niet meer voor den wa gen gespannen worden, hoewel geen van beifle dieren letsel had opgeloopen. het geen ook al' verwonderlijk is. De paar den zijn zoolang ondergebracht bij een naburige stalhouderij. ARBEIDSBEMIDDELING VOOR DUITSCHLAND In land- en tuinbouw Het Rijksarbeidsbureau meldt ons: Nu de seizoenwerkzaamheden in den landbouw "ten einde loopen en verwacht kan worden, dat meerdere arbeids krachten uit het landbouwbedrijf zul len vrij komen, moet nogmaals de aan dacht worden gevestigd op de groote werkgelegenheid in land- en tuinbouw in Duitschland, In den landbouw wordt aldaar in de eerste plaats nog steeds veel inwonend personeel gevraagd. Speciaal melk knechten kunnen tegen hoog loon op groote boerderijen worden geplaatst, o.a. in Westphalen en het Rijnland. Tevens bestaat een bijzondere vraag naar landbouwknechten, welke erva ring bezitten in de bediening van land- bouwtractors en naar ervaren dorsch- machine-arbeiders. Bovendien kunnen schaapherders worden geplaatst. Ook voor vrouwelijk personeel in den landbouw bestaat een groote aanvraag. Hier wordt bekendheid met melken, of huis- en tuinarbeid gewenscht. Nog steeds kunnen verder z.g. mel kersgezinnen worden geplaatst met 2 of meer werkkrachten. Deze worden be last imet het melken en de verdere ver zorging van het vee en genieten boven het melkerstarief van 5 Mrk per koe per maand, vrije waning, vuur en voe ding. Daar de plaatsing van dergelijke ge zinnen reeds zeer mooie resultaten op leverde, kan deze werkgelegenheid in de speciale aandacht van belangheb benden worden aanbevolen. Ook in den tuinbouw zijn voor bloe misten, boomkweekers en groentekwee kers goede plaatsen beschikbaar. Tenslotte kan nog worden gewezen op de werkgelegenheid in de zuivelin dustrie, waar vele boter- en kaasma kers worden gevraagd, benevens hulp arbeiders, die echter van de zuivelbe reiding ook eenig'e kennis dienen te bezitten. Arbeidskrachten, welke voor boven genoemde werkgelegenheden in aan merking wenschen te komen, moeten zich ten spoedigste melden bij de Ar beidsbeurzen of agentschappen der Ar beidsbemiddeling in hunne gemeente, waar een gratis paspoort en reisgeld zal worden verschaft. Voor de provincies Utrecht, Gelder land en Overijssel kunnen nadere in lichtingen aangaande deze plaatsing worden verstrekt door den vakkundig ambtenaar van het Rijksarbeidsbureau in deze provincies, gevestigd te Arn hem, Laan van Klarenbeek 59, tel. 21792. Naar wij vernemen is onder de meente Leusden de ongeveer 20-jarige Amersfoorter v. N. aangehouden. ver dacht van diefstal van hout. Door het hoofd van de politie, burgemeester De Beaufort, is verdachte epn verhoor af genomen. De zaak is verder in onder zoek. Beperkte openstelling postagentschappen In verband met het tot nader mier handhaven van den zomertijd zal het- tijdstip van aanvang der openstelling' van de postagentschappen geleidelijk moeten worden verschoven. Ingaande Maandag 28 October wordt de openstelling als volgt geregeld: Van 28 October tlm. 9 November 917 uur; van 11 November t/m. 30 Novem her 9.3017 uur; van 2 December tot nader order 1017 uur. De thans op Zaterdagen geldende sluitingstijd van 15 uur blijft in boven gaande tijdvakken gehandhaafd. De aanvullingsagenda voor de open bare vergadering van den Raad op Dins dag 29 October des namiddags om half vier uur luidt: 32. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de jaarweddenregeling (ad junct-directeur bij de Bedrijven en arm- verzorger). 33. Voorstel van B. en W. om machti ging te geven tot verhooging van den easpriis, in overleg met de Commissie van Bijstand. 34. Voorstel van B. en W. om een crediet te verfeenen voor het aanleggen van brandputten. De landbouwer L. aan den Hoogland- scheweg heeft hij de politie aangifte ge daan, dat uit zijn weide een schaap ge stolen is. oooooooooooooooooooo O O AFD. BONNETERIE Wollen Tricot Jasjes Peignoirs Shawls Handschoenen O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O oooooooooooooooooooo Ververs Vóór! En het kost geen hand met geld, Maar een mensch is in hel donker Op een beetje hulp gesteld. U kunt gids en leidsman wezen Door een kwast en potje verf: Wijst den voetgangers-bij-avond Op hu n bots-object: U w erf. Maakt Uw tuinhek en Uw stoep wit Tot belang van 't algemeen, Wie iets wits ziet, schenkt méér aandacht En ontloopt den ..aanstootsteen" - In het vaak Egyptisch duister Schuilt een flinke kans op pech, Want maar al te dikwijls raakt men Van den goeden weg weer weg Speelt Uw rot van gids en leidsman Voor familie, buur en vriend, Maakt ze als 't geen volle maan is Door Uw verfje „helderziend" Ieder zij op 't eigen erfdeel Half werkman, half artiest. Die voor d'avondgangers „lijntrekt" En de kleur-der-onschuld kiest. Breng met kwast, begrip en verfpot Wat „attentie-seinen" aan. Die als zaakwaarnemers dienst doen Voor 't bedrijf ;,De Volle Maah". PHILIA (Nadruk verboden). r V. QrancL-Théatre Zondag hebben dienst de volgende ge- neesheeren: Kok, Langegracht 11, tel. 3008. Schmelling, Fred. v. Blankenheijm- straat 6; tel. 3495. Hulp wordt alleen verstrekt voor ziektegevallen, die medische hulp drin gend noodig hebben. Zondag heeft dienst de apotheek van: v. d. Bovenkamp, Utrechtschestraat 45a, tel. 3358. Java apotheek, Leusderweg 212, tel. 4887. Zondag hebben dienst de vroedvrou wen: Mej. Perk, H. van Viandenstraat 2, etl. 5086. Mej. Vernhhout,- Soesterweg 232, tel. 3374. „De drie Codonas" Een varété-artist, die een schokkend hoofdnummer eiken dag weer voor een jubelend publiek moet ten uitvoer bren gen, is eigenlijk geen mensch. Althans zeker niet in den zin van een gewone sterveling, die tevreden pleegt te zijn met wat hel leven hem brengen wil. Hij leeft jn een heel andere sfeer, geeft zich met den inzet van zijn leven ten volle aan zijn beroep. Het felle licht van de schijnwerpers, het geroezemoes van een stampvolle zaal, het rhythme van 'de door het luchtruim glijdende trapezen en het adembenemende oogenblik, waar in hij schommelt tusschen roem en ne- dergang, waarin hij seconden lang 6pot met het maximum aan menschelijk kunnen, dit alles is zijn leven. Daar- tusschen door mag een vrouw zijn le venspad kruisen,, meestal voor korten en soms: voor langenen duur, toch blijft zijn beroep hem alles en is hetgeen zich daaromheen afspeelt, maar aanvulling en vergankelijkheid, zoo niet oppervlak kigheid. En er is niets meer, wat een artist van den bloede afstoot, dan ver gankelijkheid. Juist, omdat, hij weet, dat deze zijn uiteindelijk lot zal zijn. Want eens zal de dag komen, dat zijn hoogte punt voorbij is, dat de jaren zijn roem doen tanen. Dan is alles voorbij, elk? poging tot een terugkeer loopt uit op een mislukking. Deze mensch kan zich nimmer overgeven aan de rust van een gewoon leven. Hij wil blijven vechten en steeds verder zinkt hij in de klauwen van het noodlot. Het. publiek is wreed en roept, niet meer om hem, betaalt zijn geld liever voor een andere sensatie, dan voor iemand, die afgedaan heeft, ook al was zijn verleden nog zoo schoon. Wat zal zijn einde worden of zijn? Hij kan terug vallen in tweede en derde rangs rolletjes', zijn vreeselijkste men- schenlot. Hij kan op het hoogtepunt van zijn roem een val maken, die doodelijk is, het mooiste artisten-lot De gifbeker kan ook nog anders voor gehouden worden. Zoo wil deze film over de drie Codona s het. Hun vader L,al° dat z" be,de" ZIch °PKe- offerd hebbenvoor niets. Twee schoten hesluiten dit levens drama en Laio blijft alleen»achter. Stuk voor stuk worden de lichtende reclame letters van de drie beroemde Codona s aan de oogen van het publiek onttrok ken. Deze film is opgebouwd uit fragfnen- teri, die levenswaarheden zijn. De Co donas hebben bestaan, zij traden inder tijd o.m. op in Emil Jannings groote heeft eens een driedubbele salto in hei luchtruim volbracht. Maar de jaren hebben over dit ongeëvenaarde kunst stuk den sluier der vergetelheid uitge spreid en het tot een legendarisch feji gemaakt. Het circus gaat failliet en de drie kinderen moeten zich door het le ven slaan met ongelijke kansen. Vera, het door den ouden Codona aangeno men meisje, werkt zich snel omhoog. Zij deed immers het eerst levenserva ring op, door een leege tent te vullen met mannen, die een avontuurtje zoch ten achter haar verleidelijke woorden, dat het haar zoo speet, dat zij zoo. al leen rondliepen op zoo'n wondenmooien ovond. Zoo komt Vera spoedig in een ballet, in een wereld van jonge vrouwen, die het leven kennen en het ieder voor zich, maar vaak langs eenzelfden weg. trach ten uit te leven. Alfredo heeft het moei lijker. maar hij zal carrière maken. Zijn vader heeft altijd gezegd: hij wordt eens de artist, die mijn kunststuk uit voert of hij gaat, ten onder aan den- drank. De liefde voor een beroemde trapeze-artiste, Lilian Leitzel imspireert hem tot het, eerste. Hij komt. aan het groote circus van Ringling, tezamen met zijn broer Lalo en met Vera. Zij zijn een wereldsensatie in de jaren 1914— 1920. Zelfs de twee directeuren, die een vergelijking met Castor en Pofiux in al hun doen en laten zouden kunnen door staan en die in deze film prachtig als zoodanig getypeerd worden, vinden dat! Alfredo trouwt met Lilian, zij spreken af nog een paar jaar afzónderlijk te zullen werken en dan het variété-leven voor altijd vaarwel te zeggen. Het noodlot wil anders. Lilian maakt een doodelijken val en breekt daarmede ook het leven van Alfredo. Wel offert Vera zich op en geeft zij v.oor, nog altijd van hem te houden, maar hun huwelijk brengt geen verbete ring in het geschokte verstand van Al fredo. Op sensatie beluste Amerikanen laten hem optreden tusschen de wolken krabbers van een New-Yorksche straat. De toer lukt. maar dan zegt Vera hem de waarheid. Zij bekent haar liefde voor film Variété. Nu is hun eigen leven ver filmd, zij het dan. dat de fantasie er een ruime plaats in gekregen heeft. In wezen echter geldt dit motief voor iederen grooten artist, wiens levenspad gekruist wordt door het noodlot. Uit stekend zijn de menschelijke typeerin- gen getroffen, felhewogen en adembe nemend zijn de variété-scènes. Men zou Kunnen zeggen, dat René Deltgen als Alfredo er den hoofdrol in vervult, maar daarmede doet men tekort aan de vertolkingen van Lena Normann als Vera en Anneïiés Reinhhold als-Lilian. De groote verdienste van den regisseur Arthur Rahenalt is. dat het hooge tem po van deze film. voortdurend spanning met zich brengt. Peter Krèuder zorgde voor een tref fende muzikale illustratie. City-Theater Als de winter nadert. De meeuwen weten de plaatsen in de groote stad, waar zij uit vriendelijke hand menig stukje voedsel kunnen halen Wo'o WehbiMt Bij de laatst, gehouden examens, afge nomen door den algem. bond voor kan fooropleiding alhier, slaagden voor het Praktijkdiploma. Machineschrijven: De dames: Ans Kolenbrander. Jo de Rie, Nel Heilijgers. Ch. Willigenburg en Rie Bergmann en dp hoeren: Jan Rook. Gerard van Zegveld en D. J. Koersel- man, en voor het diploma Kantoorsteno graaf: mej. A. Koekkoek, 130 lettergr. per min. Pontsysteem. Uit Stads Resolutie boeken 1774 (134) KLEIN GOED Eerst hierin enige oprui ming en beginnen we met chirurgische hulp- Herman Franszen's schouderblad was verzet of afgeweken, zo als de aantekening zegt. De stadschirurgijn van Hens- bergen wou eraan doen, wat hij kon. Daarvoor moest hij een ..machine" laten ma ken. geraamd op negen gld- De Raad bewilligde deze som. al achtte men de gene zing twijfelachtig. We had den dat instrument uit die tijd wel eens willen zien- VERDACHT SPUL Na 's avonds tien uur mochten personen met pak ken en zakken niet de poor ten uit of ingelaten worden, en de portier kregen het recht om suspecte verdachte pakkage aan te houden. ZEKER BEST VISWATER De waterdoorgang tussen ..de Kolk achter den Huize Ro^melenhurg" (dus de snijding van Binnensingel en Kortegracht) en Monniken dam werd als viswater ver pacht tegen 2 gld. per laar aan den luitenant-schout- Dat kleine stuk water langs het „Pensionhat" zal dus wel visrijk zijn geweest. DUN BIER Amersfoort, de stad der brouwerijen die eens zelfs haar gegeven woord aan de zustersteden Utrecht. Kam pen en Deventer en den bis schop-vorst om geen con nectie met den vorst van Gelder en Zutfen te onder houden dan in onderlinge samenwerking schond ter- wille van bierinvoer op de Veluwe dat Amersfoort zag minachtend neer op dun bier, op schar bier. 6 April 1750 was bepaald, dat ver kopers van dun bier geen volk mochten zetten en ge distilleerde wateren verko pen; geen kroeg houden. Dit kwam de tappers echter wat ongelegen, want in die dun ne tijden kon ieder niet het volle bier betalen. Enige tappers en later weer ande ren verzochten om ook dun bier te mogen schenken. Of het toegestaan werd weten we niet. de beslissing van de Raad troffen we nog niet aan. GEEN VREEMDEN TOT LAST De Amersfoorters zelve hadden voor een groot deel moeite de mond open te houden. Daarom hadden al len, die geen recht van in woning bezaten, binnen 14 dagen te vertrekken. Tevens werd-herhaald de ordonnan tie van 10 Juli 1752. dat ook hadden op te hoepelen de vrouwen en kinderen van soldaten, die naar elders waren verplaatst- Wie al dezulken kamers of huizen verhuurden of de den verblijven, stelden zich zeiven aansprakelijk voor het onderhoud, en schulden konden niet verhaald wor den. Daarenboven f 6 boete voor elk gecallanseerd ge val. LENINGRENTE Grote armoe was er. zo als we weten. En toch wis ten de bezitters met hun geld geen raad, een ver schijnsel dat niet vreemd is. Diepe urmoe naast overma tig bezit. Een bewijs van dit laatste is wel. dat de rente voet laag was. Neringloos heid. men durfde zijn geld niet te steken in industriële of handelsondernemingen. Slechts couponnetjes knipr pen van leningstukken der Overheid achtte men niet onzeker; daarom een rente-y voet van 23A percent, die in 1774 alweer te hoog werd geacht; het moest 2ll* wor den. want daarvoor kon men geld genoeg krijgen- De Provinciale Stalen wilden dus converteren. Gecommit teerden onzer Stad in de Provinciale Staten kregen de lastgeving te berusten in dit brengen der renten van 2M op 2'/». mits daarvan vrü bleven de obFgaties welke in handen waren vanDiaconie of Godshuizen, in het bij' zonder de diaconie „de vier Arme Fundatiën" en het Weeshuis, daar konden de inkomsten deze verminde ring niet lijden. Het lukte echter niet-, Evenals nog heden was het voor hogere lichamen gemakkelijker een lening te sluiten dan voor een stede lijke Overheid. Het jaar te voren kreeg onze Cameraar de man der financiën, een lening van f 9000 te nego tiëren. zoals toen dit lenen genoemd werd- Ook hem was 2l/i rente voorge houden. Dit lukte niet; hij had 2Y\ te betalen voor dit lenen van de Ridderlijke Orde van den Duitsen Huize der Balije van Utrecht. Dit percent moest ook betaald worden bij een negotiatie van f 4000 voor de TORENRESTAURATIE In 129 werd van deze res tauratie gesproken. het rechtzetten van de scheef gezakte spits. Zoals meer gebeurt vroeg dit karwei veel meer. dan waaraan men gedacht had. Buiten hetgeen het eigen fonds kon besteden, had de Stadsrege ring reeds een subsidie van f 2500 'verstrekt- Dit bleek niet voldoende; bij lange na niet. F.r was verder mee heengegaan f 1150 de. op brengst van de verkoop van het erf Vcldsdorp en nu stond nog drie a 4 duizend gulden te kraaien. Hiervoor werd een leening van f 4000 genegotieerd tegen 2 Y% onder garantie van de Stad- HEUNKS „Renate in^het kwartet'* KaTHE VON NAGY. die eenige jaren geleden tot de best be taalde sterren van filmland behoor de. speelt in deze film de hoofdrol. Het is wel aardig om haar terug te zien temidden van een gezelschap oude getrouwen als Hans Brause- wetter, Gustav Frölich en Attila Hörbiger. De regisseur, Paul Ver hoeven, heeft een zeer gelukkige hand gehad. Hij weet heel aardig kleine trucjes toe te passen en do „oom met de baard" is in één woord een prachtvondst. Alzoo: Renate in het kwartet is een onderhoudende rolprent. Het is de ge schiedenis van een meisje, leerlinge van het muziekconservatorium, dat als plaatsvervangende alt-violiste in een strijkkwartet wordt opgenomen. Het zou allemaal heel goed gaan, ware het niet, dat dit meisje over zeer veel charme beschikte. Haar drie colle ga's merken dit ook op, en ofschoon zij alle moeite doen om haar eenvoudig als „de altvioliste" te .beschouwen, de waarheid is toch. dat de een na den an der voor haar lieftalligheden bezwijkt. Dus steekt het addertje der jaloezie zijn giftige kop omhoog. En dus vallen er harde woorden en ontaardt het strijk kwartet in een kijfkwartet, zoodat het eind van het lied is. dat de vrouwelijke collega haar koffers pakt en vertrekt. Later komt zij terug, juist als het kwartet in zijn ouden vorm weer herr steld is. Men heeft Renate dus niet meer noodig, hetgeen goed van pas komt, want de alvloliste (Kathe von Nagy) heeft dan juist met een vriend (Gustav Frölich) een duo gevormd, waarin zij wellicht de eerste viool zal mogen spe len. Hef. voorprogramma, he vat. als van ouds, een serie actualiteiten. Voorts een zeer vermakelijk teekenfilmpie en een beeldenreeks van het Lagio Maggiore. KX>0<><>00<><><><><C><><><x><><>0<X><C><>C><>C><>0<><X><XX><><><X><>iO<XX>0<>C><>^<><>0<C><X>0 Van 28 Oct- t.e-m. 3 Nov. zijn de met 12 genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekje geldig. De bonnen, welke 3 Novnog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig t.e.m. 5 Nov., echter niet in hötels of restaurants. Bon 14 (boterkaart) 21/* ons boter. Bon 14 (vetkaart) 21!* ons margarine of 21/ons boter. Beide geldig van 26 Oct. t-e-m. 1 Nov. Niet gebruikte bons tot en met 8 Nov. Bon 26: een ons kaas. Geldig van 21 October tot en met 3 November. Bon 39: een ons kaas. Geldig van 28 Oct. tot en met 10 November. Bon 42: een kilo suiker tot en met 22 November. Bon 114: pond koffie of 75 gram thee tot en mei 8 November. Bon 78: l/i pond tarwebloem, of tarwemeel, of boekweitmeel of roggemeel, of roggebloem, of zelfrijzend bakmeel tot en met 1 November. Bon 76: pond rijst of rijstemeel tot en met 1 November. Bon 77: pond havermout of havervlokken of gort of grutten tot en met I November. Bon 28: 1 ons maizena of griesmeel of puddingpoeder tot en met 1 November. 1 Bon 15: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November. Bon 06 van de vleeschkaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren. Bon 06 (worst, vleeschwaren) van de vleeschkaart uitsluitend een rantsoen J vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoorten, of 100 gram gekookte worst- soorten, of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Geldig van 28 Oct. J t-e-m. 3 November. Bons. die op 3 Nov. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot J en met 10 November, echter niet in hötels of restaurants. Petroleumzegel. Periode 6. Geldig tot en met 3 Nov. (al/een voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Periode a- Geldig t.e.m10 November. Geeft recht op 2 L. petroleum. Bon 55: 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) óf 120 gram huishoud- zeep. óf 200 gram zachte zeep öf 250 gram zeeppoeder, óf 125 gram zeepvlokken. öf 250 gram zelfwerkende waschmiddelen, óf 200 gram vloeibare zeep. tot en met t 12 November. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de textielkaart aan mannelijke per- sonen boven 15 jaar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crème of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kinderen beneden 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6 rant- soenen toiletzeep beschikbaar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeepDeze rantsoenen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 januari 1941. Op bon no. 4 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor honden van: Groep 1: 10 kg- hondenbrood. Groep 2: 10 kg. hondenbrood. Groep 3: 8 kg- hondenbrood. Groep 4: 5 kg- hondenbrood. Qroep 5:4 kg. hondenbrood. Groep 6: 3 kg hondenbrood. Op bon no. 4 van de voederkaart voor katten wordt /V» kgkattenbrood beschikbaar gesteld. Alles geldig van I t.e-m. 31 October. DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN VOOR DE MAAND OCTOBER Per bon kan men 1 eenheid van de gewenschle soort vaste brandstoffen verkrijgen- Voor October zijn geldig: BON Van bonkaart distributie 01. 02, 03 Vaste Brandstoffen. HAARDEN KACHELS BON 04. 05. 06 met men Hoeveel is de eenheid van de gewenschte soort? 1 EENHEID is gelijk: 1 hl. van max. 75 kg. anthraciet. steen- kolen, industrie- of eierbriketten: 2*/t hl kolenslik: 2 hl. (max. WO kg baggerturf; 2 hl. (max. 100 kg cokes (ook gas- cokes) 110 kg. bruinkolenbriketten: 450 stuks (200 kg.) baggerturf; 300 stuks (195 kg.) versturf 175 kg- fabrieksturf; 200 kg. overige soorten turf- De veel gebruikte inhoudsmaat 1 mud I hl. UITKNIPPFN EN BEWAREN*' <><>OÖ<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><^^ BON 01. 02. 03 04. 05. 06 Van dezelfde kaart dien verstande dat recht heeft op: öf deze maand 1 eenheid TURF per bon; óf later in het stooksei- zoen op 1 eenheid per bon van steenkolen of andere brandstoffen. Van bonkaart distributie Vaste brandstoffen. CENTR. VERWARMING

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5