Prachtig cellospe van Piet Lentz I STADSNIEUWS I Wandeling in den herfst Üqsmda J De trekkers gaan er op uit Burgerlijke Stand DE MOOR qucces j Tuin Uitreiking van kleeding Nachtveiligheid EEN UUR MUZIEK Toelichtingen van Cor de Groot Voorden gewonden soldaat Het geschenk aan Schoorl Paard sloeg op hol Uitspraak Utrechtsche Rechtbank Radio-Programma's VERKOOPINQEN Amersfoort Soest Baarn hoest en verkoudheid: Christian Science 2c BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 29 OCTOBER 1940 Bonte kleurensymphonie van het najaar Haast U.... straks is het winter! Men schrijft ons: TT ET trekken door ons land in den herfst heeft een aparte bekoring. Niet al leen omdat de natuur dan zooveel schoons biedt, ook omdat de uitbundigheid in de jeugdherbergen zich als het ware aan het stillere in de natuur heeft aangepast. Komt men in den vollen zomer in die tehuizen trekkers tegen, die uit velerlei oogmerken op reis zijn gegaan in ons mooie land, in de herfst merkt men dat zij allen op één ding uit zijn: de natuur zonder meer. De eerste stormen, die uit het Westen kwamen aanzetten, hebben al danig huisgehouden onder het geboomte in de bossohen van het Oosten van het land. Wild zijn vele bladeren afgerukt, die over- enkele weken toch hun laat ste dwarrelvlucht naar de bodem ge maakt zouden hebben. Een dun tapijt was reeds vroeg gelegd voor alles wat er leeft en tiert in de bosschen, om aan te kondigen, dat de herfst definitief zijn intrede heeft gedaan. Na. die eerste stormen zijn de rustige da.gen gekomen, waarop de zon haast ongemerkt haar stralen in bundels door de bosschen zond en de morgennevels et.il wegvaagde, zóo stil als het alleen maar in October kan gebeuren. En op deze dagen zijn de trekkers er op uit getogen om te genieten van het klaterend geel en bloedend rood, de bonte kleurensymphonie van het gul den gebladerte van den kastanje, den gloedvollen dos van den beuk en blan ke met goud omhangen berken. De drukke zomervogels zijn nu ver dwenen en des temmeer valt nu het ge fluit van enkele vinken op, het gekras van de kraaien en het alles overstem mende „kè-kè" van de Vlaamsche gaai en, die nu druk in de weer zijn voor het aanleggén van wintervoorraden, 't Zijn prachtige vogels met sierlijke kuifveren en blauwe epauletten, die rusteloos overal voorraden aanleggen. De plekjes waar hij dit doet, zijn zoo ontelbaar, dat vele niet meer door hem teruggevonden worden, tot groot genoegen van de eek hoorntjes en andere behoeftigen, die er bij tijd en wijle van profiteeren, maar die overigens ook zelf druk in de weer zijn om voorraden aan te leggen. Veel rustiger kan de trekker nu alles aan schouwen, omdat nu niet zooveel dingen zijn aandacht vragen. Bij het doorkrui sen van de bosschen slaat hij met erva ring in elk zijwegje of paadje een blik, want het naderen van zoo'n gleuf tus- schen struikgewas of hoornen houdt al tijd een belofte in, al was 't alleen maar om te zien hoe een dichte groei van vos sebessen met de koralen kelkjes een ha- zenpaadje omzoomt, dat zich tusschen de als edelgesteenten schitterende dauw dropjes omhoog slingert, waar een teer berkeboompje, uiterst fijn tegen zonom- rande Octoberwolk, het geheel afsluit. Plotseling kunnen dan „Fifs-nts'* een of meer hazen uit het struikge was vlak voor de voeten wegschie ten en een terreingolving onrustig maken. Daarna is alles weer even 6til als te voren. Duizenden rag fijne spinnewebben hangen bewe gingloos in de nu uitgebloeide heide struiken, waar de kraaien laag over de golvingen voortvliegen en zich langs de statige jeneverbessen voort» KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARINGINSTITUUT 's-GRAVENHAGE, 28 Oct. Koersen voor stortingen op 29 October 1940 te gen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75,36. Belgas 30,1432. Zwitsersche francs 43,56. J Lires 9,87. Deensche kronen 36.40. Noorsche kronen 42,80. Zweedsche kronen 44,85. Tsjechische kronen (oude schulden) 6,42. Tsjechische kronen (nieuwe schul den) 7,54. Dinar (oude schulden) 3,43. Dinar (nieuwe schulddn) 4,23. Turksche ponden De bonte kleuren van den herfst heeft de trekkers naar buiten gelokt spoeden naar het gindsche bos, waar onze zaailingen van Ameri- kaansche eikjes het een diepen pur peren gloed verschaft. Al trekkende kunnen we dan zoo in een dorpje terechtkomen, waar de na tuur ook zijn bekoring heeft. Allicht treffen we hier wat. meer vogels aan en kan een hoog en fijn geluidje ons oor treffen, dat, niet anders afkomstig kan zijn, dan van een goudhaantje, het kleinste vogeltje van Nederland, kleiner nog dan het winterkoninkje. Hoe vaak kan men daar op den weg vinken druk in de weer zien! De keep met zijn gedrongener gestalte en korte ^evorkte staart, kan men er ook bij aan treffen. Op weg naar de jeugdherberg, waar we den nacht veilig kunnen doorbren gen, treffen ons nog meer mooie tinten van den herfst. Zagen wij niet teere mosbegroeiingen in alle groenschakee- ringen? De als gelakte blaadjes der vos- senbessen met de witte bekerbloempjes en roode bessen, de paarsblauwe en sonjs oranje korstzwammen op omge vallen boomen wedijveren in schoon heid. Overal worden de bosschen gesierd door de herfstvruchten. Hier door de roode kardinaalshoedjes met oranje har ten, daar de kamperfoeliebesjes, de vlier, de vogelkers, de sleedoorn en wat al niet meer. Nog kunnen we genieten van deze schoonheden. De jongeren worden er door de jeugdherbergen toe in staat gesteld. Straks is het winter en zullen we weer een jaar moeten wachten om van dezelfde schoonheden te kunnen genieten. GEBOREN: Gerritje, d. van Aart Jansen en Gerritje Houtriet. Gerrit Simon, z. van Geert Tjemmes en Bontje Hut. Geertruida Francina Catharina, d. van Wilhelmus Jo hannes Jozef Zjjsvelt en Catrina Barbara So phia Kisner. Robert Leonard August Johan nes, z. van Leonard Johannes Valevink en Maria Willemüntje Kluvers. OVERLEDEN: Jan Hermanus Willemstijn, 75 jaar, ongehuwd. ZEER OUDE GENEVER Hf-I LANGESTRAAT S TELEF. 6852 IN DEN liOLLANDSCHE. SPAANSCHE EN ENCELSCHE IRISSEN l~\EZE drie soorten behoor en tot de bol- of knolirissen, die evenals tulpen, hyacinthen en narcissen in het najaar ge plant moeten worden. Bij voorkeur in de maand OctoberOp beschaduwde plaat sen groeien deze Irissen niet. terwijl zij een goed gespitten. kalkhoudenden bodem prcferceren. liefst nog vermengd met wat verteerden mesten daarbij een plekje in de volte zonPlaatsen, waar 's winters water blijft slaan zün voor deze Irissen onbruikbaar. De Hollandsche Iris, die haar naam dankt aan hel feit. dat zij in Holland ge wonnen werd. en wel in Haarlem, vormt een nieuw, vroegbloeiend ras. waarvan de eerste bloemen reeds begin Juni ver schijnen. Zü zün eenorm groot en van een buitengewone stevigheid. 50—70 c.M. hoog. gelükend op de Spaansche Iris. doch grootcr en sterker, bovendien eenige weken vroeger bloeiend. De kleuren va- rieeren van wit en geel tot zuiver blauw, violet blauw en donker blauw. De Spaansche Iris voldoet bijzonder in groepen bü een vüverrand of in den rots- tuin en kan jaren blüven vast staanDc bloeitüd volgt op dien van de Holland sche Irissen en begint ongeveer half Juni, de hoogte is eveneens 50—70 c.M. De overheerschende kleuren zün wit, helder geel. goud geel. bronsbruin en blauw. De Engelsche Iris brengt zeer groote bloemen in schitterende kleuren en tee- keningen voort, gevlekt en gemarmerd op wit of lichtblauw fond. of effen wit. paars blauw, donkerblauw, robünrood of pur per. De bloeitüd begint eind Juni. en de hoogte varieert van 6070 c.M- Alle bol-irissen verlangen in den win ter een flinke dekking. Riet of stroo zün voor dat doel het meest geschikt. De wortelstok- of plant-irisscn ziin bü het publiek beter bekend als tuinplant, maar deze kunnen beter in het voorjaar worden verplant. De bol-irissen zün ons beter be kend als snübloem en we zien ze betrek- kelük weinig in tuinen toegepast. Mis schien, omdat het groen na den bloei min der móói wordt. Als we zorgen, dat dit door later bloeiende, vaste planten ge maskeerd wordt, behoeft dit geen be zwaar te ziin. Eventueel kunnen ze na den bloei opgegraven en ergens in een verloren hoekje ingekuild worden tot liet loof is afgestorven- In het najaar kunnen zij dan opnieuw geplant kunnen worden. We planten de bollen 68 c M. diep en 10—12 c.M. uit elkaar om de meest effect- vólle groepen te krügen. De 750-ste geholpen! Nog steeds in vollen gang IN de Markthal werkt de kleeding distributie nog steeds op voltes toeren. Het aantal gegadigden voor een winterjas, een costuum of een mantel is nog tamelijk groot. Naar wij vernemen is vandaag de 750-stf bezoeker geholpen. Dit beteekent dus. dat de voor raad al in behoorlijke mate aange sproken is. Dit is in het bijzonder merkbaar aan het aantal winterjas sen en costuums voor heeren, dat aanmerkelijk geslonken is. Maar de garderobe is uitgebreid genoeg, zoo dat er nog altijd aan de aanvragen voldaan kan worden. Er zal alles gedaan worden om iedereen bij stand te verleenen, die op dit gebied van de plaatselijke organisatie ge vraagd kan worden. Door onzen stadgenoot, den heer J. Duykers, is eenigen tijd geleden een nieuwe onderneming in het leven ge roepen: de Amersfoortsche Nachtveilig heidsdienst. Hier werd reeds toestem ming toe verleend door het departement van Justitie en de Duitsche autoriteiten. De wakers, in dienst van deze onder neming, zijn in uniform gestoken en mogen niet jonger dan 30 en niet ouder dan 60 jaar zijn. Deze personen zijn in het bezit van speciale identiteitsbewij zen zij zijn gerechtigd om tusschen 12 en 4 uur des nachts op den open baren weg te vertoeven. Voor verdere bijzonderheden leze men de betreffende advertentie in dit num mer. WIJDINGSUUR GAAT NIET DOOR Het wijdingsuur, dat. Zaterdagmiddag a.s. in de Remonstramtsche Kerk onder leiding van d:\ Miedema, met. medewer king van het. Utrechtsch strijkkwartet, gehouden zou worden, zal niet door gaan. DE organisatie „Een uur muziek" van den heer Franz Aufrecht, die beoogt, onze jeugd beter met goede muziek vertrouwd te maken door deze door „echte" kunstenaars in de school te laten interpreteeren, blijkt nog steeds de belangstelling der schoolbe sturen te hebben. Ook op OL. Vrouw ter Eem heerscht deze verheugende be langstelling. Zoo openden gisteren de heeren Piet Lentz, cello, én Cor de Groot, piano, de nieuwe serie van vier muziekmiddagen, die in de volgende maanden in de aula der school zullen worden gegeven. Stelde men zich vroeger tot taak, de jeugd met de verschillende instru menten bekend te maken wij herin neren ons, dat harp, hobo, fluit en strijkkwartet „een beurt kregen" nu meende men dieper te moeten gaan en de kinderen eenigszins te moeten in wijden in den vorm en den geest der muziek. Cor de Groot, die de toelichtingen gaf, was zich er, degelijk van bewust, dat dit lang niet zoo eenvoudig is. Wat hij over de „sonate", die nu behandeld zou worden, (om een schoolterm te gebrui ken), vertelde, bleef dan ook zeer aan de oppervlakte. Hij nam even een goe den aanloop, door naar de oorspronke- Een Engelsch vliegtuig, dat tijdens den lonie Dakar door Fransch afweervuur maken en viel in Britschen overval op de Fransche ko- werd getroffen, moest een noodlanding Fransche handen. lijke betep.kenis van het woord sonata klankstuk, terug te gaan-, oorspron kelijk ééndeelig, later tot 2 a 4 deelen uitgegroeid. Daarbij bleef het dan dezen keer. Niets dus van de innerlijke struc tuur van den sonatenvorm, waarmee men toch ook bij leeken met hoofdthe ma, zangLhoma, doorwerking enz. een heel eind kan komen. Neen, wij weten zoo langzamer hand -bij ondervinding, dat het den meesten uitvoerenden kun stenaars niet gegeven ifc', om over mu ziek tc spreken, kort en krachtig, liefst een klein schema op 't bord, dat. zegt de jeugd veel meer. Van deze toelich tingen blijft weinig bij de kinderen han gen. Beter was het, als de muziek- leeraar der, school zich met deze zaak belastte. Hij heeft meestal meer contact met de kinderen, weet wat hun boeit en kan in een belevend vraag-en-antwoord- gesprek dieper op het gestelde thema ingaan en misschien zelfs de kern ra ken. En verder: De jeugd wil actief zijn, wil zelf meedoen. Naast de meesteruit- voeringen moet het gezamenlijk musi- ceeren der scholieren zelf staan. Ook eens een keer in 't openbaar. Laat er desnoods wat aan haperen, maar laat men toch inzien, dat niet. luisteren helpt, om een gezonde muzikale maat schappij op te bouwen, maar dat alleen het echte gemeenschappelijke musicee- ren der leeken ons dezen opbouw kan brengen. Eenmaal zoo gewerkt in schoolverband werkt het lang na. Onnóodig te zeggen, dat hetgeen ons dezen middag geboden werd, op zeer hoog peil stond. Piet. Lentz is een ras-muzikant, die een prachtige cantilene zingt, nvaar ook verstild weet te droomen, die hartstochtelijk de gespeelde werken beleeft en zijn visie overtuigend op de aandachtig luisterenden weet over te brengen. Met recht wees- Cor de Groot, die wegens een duimblessure als uit voerende op den achtergrond moest blijven, op het technisch meester schap van zijn cellospclenden col lega, hetgeen zich dadelijk in Boc- cherina6 sonate in A gr. t., die vir tuoos- voor 't instrument.ge6chreven ds, openbaarde. De door genoemde blessure noodzake lijk geworden programma-wijziging speet, ons geenszins, want zij bezorgde ons het geestelijk genot van een uitvoe ring van een van Beethoven's laatste cello-sonaten, die prachtig de verhoog de wisselwerking tusschen de twee' in strumenten toonde. Van de concentratie der kinderen vergde dit werk wel wat veel.' Minder was dat 't geval bij het sprookje, dat Leos Jauacvek in sonaten- vorm vertelde. Dat was minder abstract, hier had de fantazie vrij spel, ook al zal menige jonge luisteraar die eigen aardige mclodiek en polyrhythmick van dezen vooruitstrevenden Tsechisc'hen componist in 't begin vreemd gevonden hebben. Men had hier even op de Sla vische volksmuziek kunnen wijzen, die zich vooral in de vlugge deelen doet hooren. Met een fijn aanpassingsvermo- HET Comité voor den gewonden en zieken soldaat meldt ons: Een vereeniging van jongeren gaf een opgewekt, afwisselend programma met declamatie, zang en een strijkje. In de pauze wérden door de damessigaretten en chocolade uitgedeeld. Ook zij. die op de ziekenzalen moesten blijven, werden niet vergeten. Wijding werd aan dezen avond gege\en door een mooie voor dracht van een van de dames en een treffende toespraak van ds. A. D. Dames van het Comité deelden als gewoonlijk, op Dinsdag druiven pn versnaperingen uit. De druiven waren wederom beschikbaar gesteld door den heer Gr. Ook verleende het Harmonie-Orkest W. weer zijn medewerking. Ken afwis selend programma met soli werd ten gehoore gebracht. De toezegging van den directeur om een vierde maal te rug te komen, werd met enthousiasme ontvangen. Een gift werd ontvangen van C. van den D. (bridgeclub). Giften kunnen worden gestort op Gi ronummer 25047 van H- A. Fischer. Mau" ritslaan 4. Men schrijft ons: Reeds eenigen tijd bestonden er plan nen om aan de gemeente Schoorl, waar de bewoners van wijk 13 en 14 destijds gastvrij onthaal kregen, een passend blijk van erkentelijkheid aan te bieden. Door de medewerking van alle groeps leiders werd een mooi bedrag opgehaald en kon gisteravond op de bijeenkomst van deze leiders een definitieve regeling worden getroffen. Het resultaat was dat aangeboden wordt een fraai tegeltableau waarom een passende lijst, voorstellende de Kamperbinnenpoort met doorkijk op de Langestraat. De ontwerper en uit voerder is de plateelfabriek N. Ooster- hoof. Na ruggespraak met Schoorl zal het tableau een plaats krijgen in het oude Raadhuis aldaar, een klein maar oud en bekend gebouw dat in eigendom is bij de Vereeniging „Hendrick de Keyser." Op 9 November zal het tableau klaar zijn en ter bezichtiging gesteld worden. In de week daarop zal een de putatie van drie personen het huldeblijk aan de gemeente Schoorl officieel aan bieden. Het onderschrift „Herinnering aan de evacuatiedagen" zal in lengte van dagen hiervan getuigen. Op de Hugo de Grootlaan is gister middag een paard, dat. voor een met flesschen beladen wagen gespannen was, op hol geslagen. De viervoeter liep aan vankelijk in draf en Ikwam. toen de snel heid 6teeds grooter werd, met de achter- poofcen in aanraking met. den wagen. Het gevolg was, dat het dier schrok en niet meer dooi- den bestuurder, een landbouwer hier uit de stad, beteugeld kon worden, De wagen botste tegen den trottoirband en sloeg om. Het paard viel temidden van de flesschen en ver wonde zich aan de scherven. Dr. Winter heeft de wonden gehecht. Een Amersfoortsche advocaat stond terecht voor een overtreding van artikel 12 der wet Bescherming tegen Lucht aanvallen. Hem was ten laste gelegd, dart. hij op 8 Juni van dit jaar 's nachts om halfeen in zijn huis licht had laten branden, waarvan het schijnsel naar buiten zicht baar was. Het ging om een bureaulamp, die brandde, terwijl de tuindeuren open wa ren. Volgens den verdachte was dit licht alleen te zien als men recht voor de deur staat. Van een lichtschijnsel of een lichtplek in den tuin was naar zijn meening geen sprake. De rechtbank sprak den verdachte vrij, de officier had 5 boete geëischt. FRUIT- EN GROENTENVEILING AMERSFOORT. 28 Oct. Gieser wilde mannen 12, maagdeperen 7, leghipont 1723, alicante 1625, snjjboonen 1114, winter mannen 20. tomaten 79, nouveau poiteau 12, zw. wijnperen 1219, andijvie 1222, groene- kool 4365, prei 810, spinazie 916, sla 1026, spruiten 15, knolseldery 2147, wor telen 68, boerenkool 5172, bloemkool 11 '15, peterselie 56, seldery 2630, bieten 49 53, roodekool 5759, wittekool 3436, uien 71—83, rapen 50. WOENSDAG 30 OCTOBER JAARSVELD. 414,4 M. VARA-Uitzen- ding. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gram.muziek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Voor ar beiders in de Contnubedrüven. 12.00 VARA- orkest (1235—1.00 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.001715 Gram.muziek). 2.00 Voor de vrouwen. 3.00 Voor de kinderen. 5.00 Gram.muziek. 5.15 Economische berichten ANP. 5.30 Sylvia-Amusementsorkest en so list. 6.15 Gram.muziek. 6.45 ActueóTe repor tage of gram.muziek. 7.007.15 Nieuwsbe richten ANP. en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. KRO-Uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Wij begin nen den dag. 7.30 Berichten (Engelsch). 7.45 Gram.muziek (8.008.15 Nieuwsberichten A. N. P. 9.009.15 Berichten Duitsch. 11.30 11.45 Berichten Engelsch). 12.00 Berichten. 12.15 (12.30—12.45 Berichten Duitsch. 12.45— 1.00 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.301.45 Berichten Engelsch. 2.002.15 Be richten Duitsch. 2.302.45 Berichten En gelsch). 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Gram. muziek. 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Econo mische berichten ANP. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en causerie „De waterwegen in West-Europa". 6.00 Gram. muziek (6.306.45 Berichten Engelsch). 7.00 7.15 Nieuwsberichten ANP. en sluiting. gen en een prachtig op-elkaar-ingestcld- zijn vertolkten de beide kunstenaars dit mooie werk, waarvoor groote bijval hen beloonde. HANS M. SCHEIFES. GRAND THé&TRE. Van Vrijdag 25 t.m. Donderdag 31 October vertooning van de film „De drie Godona's". Zondag doorloopend, aanvangend om 1.15, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag nm 2.30, 6.00 en 8.15 uur. Overige dagen om 8 uur nam. Woens dag matinee om 2.30 uur. GIT THEATER. Van Vrijdag 25 t.m. Don derdag 31 Octo.ber vertooning van de film „Renate in het kwartet." Zondag doorloopend. aanvangend om 1.15, 4.00, 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30, 6.00 en 8.15 uur. Ove rige dagen om 6.30 en 8 uur. Woensdag matinee om 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film Kermisgasten. STERHUIS. Korte Beekstraat 4. - Voor a..e meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDEHUIS A.K.G. Herfsttentoonstel- ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wüers- straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dageljiks van 10—12 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 10—12 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). MARKTHAL. 29 Oct. Ledenvergadering der Ned. Unie. Mr, Linthorst Homan en Roelfsema spreken. 19.30 uur. AMICITIA. 1 Nov. Ned. Ver. v. Huisvróu wen. Lezing van den heer H. H. Holtz- appel. 2.30 n.m.. AMICITIA. 3 Nov. Concertvereeniging Concertgebouwtrio. 2.30 uur. De Valk. 30 October 3 uur n.m.: Veiling perceelen hooi- en weiland te Stoutenburg bij Koedijkerhek en het heerenhuis Plantsoen-Noord 21. Café de Gooyer, Soesterweg. 1 No vember 11 uur v.m. Verkooping partij afbraak. Café Sukel, Laanstraat 86. 5 No vember 11 uur v.m. Verkooping woon huis Beetslaan 102. Hotel „Kasteel van Antwerpen". 6 No vember 11 uur v.m. Verkooping van de villa's Torenlaan 32 en 34: gebouwen Zandvoortweg 1 en 3 en de huizen Zand» voert weg 16 en 18. Dan rug en borst inwrijven met Da mpo. Wonderlijk zooals dithelptl Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. BINNENLAND Hef verslag van de jaarvergadering Dezer dagen is het verslag ontvangen van de dezen zomer gehouden jaarver gadering van The Mother Church, The First «Church of Christ, Scientist, te Boston-Mass., aan welk verslag het na volgende is ontleend: Ook dit jaar waren weer velen aan wezig om te luisteren naar de uitvoerige verslagen welke een overzicht gaven van de talrijke werkzaamheden der Kerk ge durende het juist beëindigde Kerkjaar. De vergadering werd geopend met een gezang van Mrs. Eddy en een voorlezing uit Lucas 21, niet toepasselijke aanhalin gen uit het leerboek Science and Health with Key to I he Scriptures. In haar welkomstwoord legde de nieu we Presidente Mrs. Margaret Murney Glenn Matters er den nadruk op, dat hoewel deze Kerk voor het oog een om vangrijke organisatie moge zijn, iedere Christian Scientist niettemin weet dat dit slechts het resultaat is van zijn indi- vidueele aciviteit en dat de ware grootte van de Kerk alleen bepaald wordt door. de mafe waarin Christian Scientisten hun leer dagelijks beleven. Hierna werden de nieuwe functiona rissen aangekondigd, een boodschap van het Hoofdbestuur en de verslagen der onderdeelen voorgelezen. Hieruit bleek, dat het ledental ook in het afgeloopen jaar normaal was toegenomen, terwijl de Kerk bij het afsluiten van het boekjaar wederom vrij van schulden was. In ruimte mate waren wederom gel den beschikbaar gesteld voor het gratis verspreiden van Christian Science, boe ken en tijdschriften in bibliotheken en elders. De verschillende activiteiten dor Kerk werden over de geheele wereld zooveel mogelijk gehandhaafd en aan de gewij zigde omstandigheden aangepast, zoo werd voor het continent van Europa een nood-regeling gemaakt voor het houden van Christian Science lezingen. De beide sanatoria in Amerika waren gedurende hét grootste gedeelte van het jaar volop bezet en melding wordt ge maakt van de genezingen, welke daar voortdurend plaats vinden. Tenslotte werd een aantal berichten voorgelezen van dochterkerken uit de geheele wereld o.m. van de negen te Berlijn gevestigde Kerken en uit vele andere landen in Europa.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5