Bonnendie nu geldig zijn Jaarvergadering der E.H.B.O. Diefstal van geld Gemeenteraad Nederlandsche Unie Veiling van winkel en woonhuizen Iets van U bij? It^Mijnhardtje Burgerlijke Stand Neptunis maakte een goed figuur Afdeeling Utrecht N.V.B. Doodelijk ongeluk te Zeist Jvr. J. A. de Beaufort ter ruste gelegd Vier soldaten van den Opbouwdienst voor de rechtbank 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 30 OCTOBER 1940 De curssusen gaan dezen winter door T N een der zalen van „Concordia" werd -*• gisteravond de negende jaarvergade ring van de plaatselijke afdeeling der vereeniging „Eerste Hulp hij Ongeluk ken" gehouden omstreeks halfnegen werd de bijeenkomst geopend door den voorzitter, dr. N. van Nieuwenhuysen. In het afgeloopen jaar heeft de ver eeniging herhaalde malen van haar ac tiviteit blijk kunnen geven Hef kan met vreugde geconstateerd worden, dat de organisatie tot behoorlijk werk in staat bleek. Het zou overigens geen overbodige weeld. zijn, aldus dr. v. Nieuwenhuysen, wanneer het ledental werd uitgebreid. Vooral in dezen tijd be staat daar behoefte aan Hierna las de secretaris, de heer P. J. v. d. Woerd, het jaarverslag voor. Aan het eind van 't vereenigingsjaar waren er 104 leden ingeschreven. Er zijn onge veer 30 nieuwe leden geboekt. De tijds omstandigheden waren oorzaak, dat het aantal donateurs niet onbelangrijk te rugliep. Voorts heeft de vereeniging be sloten om dit jaar geen collecte te hou den, daar van den puhlieken offerzin reeds zooveel gevraagd wordt. De samenwerking met de gemeente is thans goed te noemen. Een schoollokaal is voor verduistering geschikt gemaakt, zoodat des winters de cursussen kunnen worden voortgezet. De procureur gene raal heeft hiertoe reed toestemming ver leend. Het jaarverslag vermeldde vóórts, dat. reeds eenmaal bij een nachtelijk luchtbombardement medewerking werd verleend. De wil was zeer goed, maar het bleek, dat men behalve toewijding ook degelijk studie behoeft. Het jaarver slag eindigde met de opwekking, het werk der E.H.B.O. met alle middelen te steunen. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer W. H. v. Dijk, bleek, dat de inkomsten 1273.14 en de uitga ven ƒ873.30 bedroegen. Er was dus een batig saldo van 399,34. Nadat het overzicht van den commis saris van materiaal was gelezen en goed gekeurd, bracht de kascommissie ver slag uit. Zij had de bescheiden iri órde bevonden, znodat dén penningmeester décharge werd verleend. In de kascommissie voor 19401941 kregen zitting mëvrómv fiecht. en de hee- ren Brouwer, ert Lodder. De aftredende bestuursleden werdén herkozen en aanvaardden hun benoe ming. Ook dit jaar zullen de cursussen weer op Woensdagavond worden gehouden. Dóór de politie is tégen dén jeugdigen M. uit Achterveld proces-verbaal opge maakt wegens diefstal van een klein geldsbedrag in dienstbetrekking te dezer stede gepleegd. (Vervolg van pag. 1) Verhooging gasprijs 33. Voorstel van B. en W. om machti ging te geven tot verhooging van den gaéprijs, in overleg met de Commissie van Bijstand. Wethouder v. G a 1 e n 1 a s t (C.H.) geeft een rectificatie van in het voorstel genoemde cijfers. De heer de Haan (R.K.) meent, dat uit een ton kolen géén 20 mud cokes komt. Bij de vaststelling van den prijs hebben we alleen te maken met de prijs der komende 3 maanden. Als de cokes- prijs vandaag 75 cent is dan moet men die opnemen in de calculatie. Mevr. Rekers (S.D.) heeft tot haar teleurstelling niets gevonden omtrent dé tarieven der bedrijven. De heer Gelderman's (A.R.) heeft gelezen dat de prijs elke drie maanden zal worden herzien. Het zal juist zijn daarbij den basisprijs vast te houden. De heer v. d. Linden (R.K.) vraagt om de verhooging van den gasprijs te berekenen bij een salaris van boven 1200. Wethouder v. Galenlast (C.H.) verdedigt zijn cijfers tegenover den heer de Haan. Het voorstel wordt aangenomen. 34. Voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen voor het aanleggen van brandputten. Aangenomen. Rondvraag De heer Waterloo (R.K.) wijst er op, dat bij het politiebureau nog \«lé fietsen staan. Kan dit materiaal niet worden opgeborgen. De V oo r z i 11 e r wijst er op, dat dit wel is overwogen maar het kon niet om juridische moeilijkheden. De mogelijk heid is er, dat er spoedig een einde aan komt. De heer Polder (S.D.) vraagt 's avonds te vergaderen. De heer de Haan (R.K.) oppert wenschcn voor de veiligheid in <|en a.s. winter. Verder bepleit hij de boomen aan de Snouckaertlaan te laten rooien en den weg te verbreeden. Zoo mogelijk door snelle onteigening der voortuin tjes. Verder wijst spr. er op. dat het ant woord op zijn vragen inzake den arbeid 'der gehuwde ambtenaren hem niet be vredigt. De heer Stadig (A.R.) bespreekt de eventueele exploitatie van het boschbad en meent dat de zaak opnieuw moet worden bekeken. De heer Smit (S.D.) meent dat in andore plaatsen de verlichting 's avonds heter is. Hij vraagt deze ook in Amers foort te verbeteren. De Voorzitter. We zijn aan de voorschiften gebonden. De heer Ruitenberg (V.D.) vestigt de aandacht op den toestand van de werfmuren aan den Weverssingel te genover de Spieringsteeg. Daarna sluiting. ooooo<X>O<X><X><K><X><><X><X><>O<><><><X>OO<X><XXXXX><><><XX><>C><X><><X><X><XX> Van 28 Octt.em. 3 Nov. zijn de met 12 genummerde dubbele bonnen van het nieuwe broodbonboekje geldig. De bonnen, welke 3 Nov nog niet gebruikt zijnblijven nog geldig t.e.m. 5 Nov.. echter niet in hotels of restaurants. Bon 14 (boterkaart) 2'/j ons boter. Bon 14 f vet kaart) 2l't ons margarine of 21/* ons boter. Beide geldig van 26 Oct t e m 1 Nov. Niet gebruikte bons tot en met 8 Nov- Bon 26: een ons kaas. Geldig van 21 October tot en met 3 November. Bon 39: een ons kaas Geldig van 28 Oct. tot en met 10 Novémber Bon 42: een kilo suiker tot en met 22 November. Bon 114: nond koffie of 75 gram thee tot en met 8 November- Bon 78: p0nd tarwebloem, of tarwemeel ot hoekweitmeel of roggemeel of 'oegebloem of zelfrijzend bakmeel tot en met 1 November Bon 76: nond rijst of rijstemeel tot en met I November. Bun 77: */t nond havermout of havervlokken of gort of grutten tot en ma j November. Bon 28: I ons maïzena of griesmeel ot puddingpoeder tol en met 1 November Bon 15: I ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 1 November Bon 06 van de vleeschkaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren Bon 06 f worst, vleeschwaren) van de vleeschkaart uitsluitend een rantsoen l vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoorten, of 100 gram gekookte worst soorten, of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Geldig van 28 Oct t.e.m. 3 November Bons die op 3 Nov. nog niet ziin verbruikt blijven geldig tol en met 10 November echter niet in hotels of restaurants. O Petroleumzegel. Periode 6. Geldig tot en met 3 Nov (alleen voor diegenen o die daartoe vergunning hebben) Periode a- Geldig t.e.m10 November. Geeft 9 recht op 2 L. petroleum. O Q Bon 55: 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) óf 120 gram huishoud zeep óf 200 gram zachte zeep óf 250 gram zeeppoeder óf 125 gram zeepvlokken, óf 250 gram zelfwerkende waschmiddelen, óf 200 gram vloeibare zeep tót en met 12 November No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de textièlkaart aan mannelijke per- 1 sonen boven 15 laar werden vérstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crème of een pot scheérzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kinderen beneden 2 faar 6 rantsoenen zeep en 6 rant- soenen toiletzeep beschikbaar gesteld Vöor kinderen van 2 tot 8 laar alleen 6 rantsoenen zeépDeze rantsoenen moeten verdeeld worden over 6 distributiêpetioden voor zeep en men moet er mee I doen tot 24 lanuari 1941. Op bon no. 4 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor 1 honden van: Groep 1: 10 kg hondenbrood. Groep 2: 10 kg. hondenbrood. Groep 3: 8 kg hondenbrood. Groep 4: 5 kg- hondenbrood. Groep 5: 4 kg. hondenbrood Groep 6: 3 kg hondenbrood Op bon no. 4 van de voederkaart vóór katten wordt ll/t kg. kattenbrood beschikbaar gesteld. Alles geldig van 1 t.e m 31 October. DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN «OOR DE MMH0 OCTOBER Per bon kan men 1 eenheid van de gewenschte soort vaste brandstoffen ver krijg en- Voor October zijn geldig: BÓN Van bonkaart distributie 01. 02, 03 Vaste Brandstoffen. HAARDEN KACHELS- Hoeveel is de eenheid van de gewenschte soort? 7 EENHEID is gelijk: 1 hl. van max. 75 kg. anthraciet. steen kolen. industrie- of eierbriketten: 2V« hl. kolenslik; 2 hl. (max. 100 kg baggerturf; 2 hl. (max, 100 kg.) cokes (ook gas- cokes): 110 kg. bruinkolenbriketten: 450 stuks (200 kg.) baggerturf: 300 stuks (195 kg.) persturf: 175 kg. fabrieksturf: 200 kg. overige soorten turfO De veel gebruikte inhoudsmaat 7 mad x 7 hl. X UITKNIPPEN EN BEWAREN ^*xx><*><x><*><><x><><><><>c><><><><><><><x><>o<><><><><^^ BON 04. 05. 06 BÓN 01. 02, 03 04. 05. 06 Van dezelfde kaart met dien verstande dat men recht heeft op: óf deze maand 1 eénheid TURF per bon: óf later in het stooksei- zoen op 1 eenheid per bon van steenkolen of andere brandstoffen. Van bonkaart distributie Vaste brandstoffen. CENTR. VERWARMING Markthal was uitverkocht De plaatselijke afdeeling van de Ne- dérlandscha Unie heeft gisteravond in de Markthal een bijeenkomst gehouden, welke uitsluitend toegankelijk was voor leden van de Unie. De Markthal as tot de laatste plaats bezet. De ^voorzitter van de plaatselijke af deeling, dr. J. Ronhaar deelde in zijn openingswoord mede, dat vele leden te leurgesteld moesten worden wegens plaatsgebrek. Als sprekers traden op mr. J. Linthorst Homan en Roelfsema. Tijdens de vergadering werden Va- derlandsche liederen gezongen. Dr. Ronhaar sprak hét slotwoord. Telefoonaansluitingen De volgende adressen werden telefonisch aangesloten: 3140 Jhr. A. van der Goes, Bisschopsweg 198 5079 De Groot's Vischhandel, Nieuwsstr. 14. 5279 Mr. J. de Graaf en Mr. J. J. P. Wes. tera. Advocaten en Procureurs, Arn- hemsoheweg 25. 6565 A. C. Balke, 't Stort Noord 22. 6965 W. de Smalen, Schutterhoeflaan 95 B, Leusden. De Brulboei verschenen Het niéuwe nummert van De Brul boei is thans verschenen. Dit orgaan, dat geboren wérd als een eenvoudig schoolblad in onze stad, draagt thans tot ondertitel „Nederlandsch nieuws blad voor de jongelui". Het heeft dus een voorspoedige ontwikkeling doorge maakt! In overeenstemming met de aspiraties is ook het formaat gegroeid: thans zijn bijna de afmetingen van een normale krant, bereikt. De inhoud ver schilt in ihet algemeen van dien van voorgaande nummers, daar rekening is gehóuctert mét een lezerskring, die voor een deel niet meer tot de schooljeugd behoort. De uitslag van de veiling van vaste goe deren, gistermiddag ten overstaan van no taris Jóh.s Knoppers in „Concordia" gehou den, is als volgt: Perc. 1 en 2 twee woonhuizen Koestraat no. 33 en 35. perceel 1 aan W. Jebbink voor 1050.perceel 2 aan A. Buiten'bos voor ƒ800.—. Perc. 8 woonhuis Zuidsingel no. 20 aan B. Hooft voor ƒ3250. Perc. 4 winkelhuis Langestraat no. 79 aan mr. S. van 't End q. q. voor ƒ12800. Perc. 5 winkelhuis Soesterweg no. 23 op gehouden ƒ3500. Perc. 6 winkelhuis Amhemscheweg no. 96 dito ƒ8400.—. Op het hoofdbureau van Politie zijn door de eigenaars de volgende gevonden voor werpen terug te bekomen. Schakelarmband met verschillende figu ren, bruine bamboe wandelstok, kindergril, vleeschbonnen, lichtgrijze^ ceintuur, licht bruin sjaaltje, handpompje voor fiets, zak doekje met geld, zakje v. Dreesman met inh., blauw ceintuur met witte gesp, zil verbon, rijwielbelastingmerk, paar bruine glrfbé handschoenen, heerenrijwiel, blauw gebreid kinderwantje, zonnebril, gladde gouden ring met inscriptie, looper, aantal nummers van textielkaart, afschermkap voor autolamp. kinderhandschoen 1>lauw met groen, vulpen, ring, blauw gebreide kinder muts, rijwielbelastingmerk, grijze kinderpet, brandstoffenkaart, grijs gelakt heerenrij wiel, jong zwart keeshondje, paar donker- roode zeemleeren handschoenen, nagelgar nituur, poederdoosjé. zijden doek (rood met roodbruin), kam in étui, algemeen distribu- tieboekjë ten name van E. S. v. Wieringen, Engelsche fox wit met bruin en zwart, blauw gebreid kinderwantje, donkergrijze rechter dameshandschoen-, 3 pasfoto's, grijze vulpen, riiwielbelastingmerk, bruin kinderwantje, algemeen distrfoutiebonboekje ten name van J. C. H. Huurdeman, rozenkrans, étui met potlooden, griizé gebreide handschoen (linker), portemónnaie (hoefjjzermodel) met inhoud. vlucht direct voer De echte zijn «let rond, maar hartvormig. GEBOREN: Margaretha Maud Elisabeth, d. van Andreas Hagendoorn en Willy Hermi- na de Cloet. Hermanus Jacobus, z. van Gjjs- bertus Hermanns Tijsseling en Everdina Philippina Toonen. GEHUWD: Joseph Alexander Beers én JaCoba van der Wees. OVERLEDEN: Maria Hendrika van Munster, 85 j. wed. van Hendrikus Nieuw- land. Catharina ROozendaal, 46 j. onge huwd. Christina Hoksbergen, 66 j. echtg. van Antonius Kraaijenest (overleden 2110 '40 te Utrecht). SPORT EN SPEL De A.Z. en P.C. damés ver dienden een gelijk spel ONDANKS den beperkten treinen loop en de duisternis wórdt er dezen winter toch een waterpólo- competitie gehouden. Genóót Hil versum Zondag de première in dit seizoen, gisteravondwerd in het Sportfondsenbad aan den Bisschops weg de competitie voortgezet met een drietal wedstrijden w.o. de da meswedstrijd tusschen de ploegen van A.Z. P.C. en U.Z.C. II. Het programma opende met den wed strijd W.Z.C. I (Woerden)—Star III (Utrecht). De club uit Woerden ver scheen met zes spelers, doch de Utrechr tenaren handhaafden evenals het voiage jaar hun standpunt om geen speler te laten uitvallen. Star had dus een nume rieke meerderheid, veel voordeel bracht dit haar niet. W.Z.C. ontwikkelde een enthousiast spel, de verdedigers wistén door goed overnemen, menigen aanval te onderbreken, terwijl in de laatste in stantie in het W.Z.C. doel een koeper lag. die op phenomenale wijze zijn hei ligdom verdedigde. Menig applausje had hij in ontvangst te nemen. Zelfs gelukte het W.Z.C. door haar middenvoor met een listig schot de leiding te nemen. Zij wist dezen stand tot ver in de twee de helft te behouden. Met heel veel moeite slaagde Star er in den gelijkma ker te scoren. Voor het eindsignaal klonk, had de uitstekend spelende W.Z.C.-doelman nogmaals gecapitu leerd, zoodat de Utrechtenaren met 21 wonnen. W.Z.C. had zeker een gelijk spel verdiend. De 2—1 zege van Star konden wij onder deze omstandigheden niet. bewonderen. A.Z. en P.C. I—U.Z.C. 11 (dames) In vrijwel dezelfde samenstelling als van den zomer verscheen het eerste zevental te water. Alleen mej. T. Mos terd, die het doel yerdedigde was ver vangen door een. speelster uit de voor hoede nl. mevr. Meijer. Mej. van Sloo- ten was nu in de voorhoede opgenomen. U.Z.C. dat één van de sterkst© tegen standsters is, heeft de overwinning al lerminst cadeau gekregen. Integendeel, de A.Z. P.C. dames hebben zich uit stekend geweerd, zoodat qua spel een verdeeling der punten juister geweest zou zijn. Het eenige doelpunt dat in de eerste helft gescoord werd was voor mevr. Meijer onhoudbaar. Hiervoor en ook daarna heeft rij haar doel goed ver dedigd. In de tweede helft waren de Een winkelier te Rijs wijk, die door het jong ste Engelsche bombarde ment werd getroffen, werd op nevenstaande wijze geholpen door lief dadige medeburgers. Men hielp hem aan een stukje grond, een houten keet en inventaris, zoodat de zaak nu weer draait. (Foto Schimmelpenningh) Churchill, de Engelsche premier, tijdens een zijner jongste inspectie-tochten door de geteisterde deelen van Londen (Foto Weltbild) groen-witten meerdere malen in den aanval. Truus van Berk-el werkte in de voorhoede uitstekend, doch zij onder vond van haar medespeelsters te wei nig steun. Bovendien werd zij streng bewaakt, zoodat zij geen schot kon los sen. De eindstand kwam met een 1—0 zege voor de Utrechtsche dames. De wedstrijd, alsmede de eerste ontmoeting werden geleid door den heer Unkraut. Neptunus IZ.Z.V. 1 Neptunus heeft een ieder verrast door een spel te ontwikkelen, dat in verge lijking met van den zomer sterk voor uit gegaan is. Zeker, er werden nog fouten gemaakt, doch er zat nu meer verband in het zevental, terwijl het in Dekkers een middenvoor heeft, die heel goed speelt en over een hard schot be schikt. Reeds bij den eersten aanval deed deze speler zijn plicht door met een achterwaartseh schot te scoren (1—0). Er ontwikkelde zich een snel spel. Tot tweemaal toe moest doelman Van Houdt een schot stoppen. Direct daarop was de snelle Neptunus-voor- hoede wéér voor het Z.Z.V.-doel waar Dekker wederom scoorde (20). Z.Z.V. was niet zwakker; telkens moest de Neptunus-achterhoede ingrijpen. Kahn onderscheidde zich hierbij dooi; een hard schot corner te slaan. In de tweede helft werd het spel op dezelfde wijze voortgezet. Neptunus wist een klein overwicht te behalen. De Z.Z.V.-verdedigers waren echter op hun hoede. Het spel werd naarmate het einde kwam enthousiaster. Twee spelers moesten voor te vroeg wegzwemmen het water verlaten. Zij kwamen niet meer terug want er werd niet meer gedoel punt, hoewel Dekkers met een fraaien doorslagbal de hattrick verrichtte. Dit doelpunt werd wegens slaan niet toe gekend. Het werd een verdiende' 20- zege voor onze stadgenoot en. Scheids rechter was de heer A. Minnes. Het winnend team bestond uit: Van Houdt (d.); Tonnis, Van Zwol. Kahn (a.); de Leuw, Dekkers, J. Kortbeek (v.). Het programma vóór a.s. Zondag luidt: VVOGNjjenrodes, MinervaRUC, Gróen- ZwartUtr. Boys, Gooisohe Boys—Stichte naren, SperwerMaarssen. Ie klasse B. HDSCDN, FAKSoesterberg, IJFC DEV, WAVreeswijk, Oranje-WitWijk bij Duurstede. 2e klasse D. DACAvance, SpoorvogelsHilv. Boys, DOSVNaarden, VBOGooivogels, KVVA RODA. Reserve le klasse. A. Quick 2't Gooi 4, Laren 2Victoria 2, Donar 3—HVC 3, APWC 2—Sopla 2, Hilver sum 5Soesterberg 2. Reserve 2e klasse Quick .3—CDN 2, FAK 2—Zeist 3, SEC 3 Amf. Boys 3. Reserve 3e klasse F. Olympia 3Gooivogels 2, Hilv. Boys 2 HVC 4, Naarden 2Spoorvogels 2, Gooisdhe Boys 2Donar 4. Reserve 4e klasse B. Actif 3—HMS 4, KVVA 3—DSO 4, SDO 3 KDS 3. Reserve 4e klasse B. NAS 2—SEC 4, Putten 2—APWC 3. OMTREK Autobus en motorrijwiel tegen elkaar gebotst ZEIST, 29 Oct. Op den Wouden- bergschen weg nabij Zeist geschiedde vanmiddag om halfvijf een ernstige bot sing tusschen een autobus en een motor rijwiel, waarbij een persoon werd ge dood. De nieuwe bus, welke een proefrit maakte, reed ter hoogte van de pastorie te Austerlitz, toen met groofe snelheid een motorrijwiel, bestuurd door een lid van den Opbouwdienst, uit een rijweg te voorschijn kwam en tegen de bus op reed. De bestuurder hiervan geraakte de macht over het stuur kwijt, de bus be gon te slingeren en kwam tenslotte met een zwaren slag tegen een boom tot stil stand.* De chauffeur liep slechts lichte ver wondingen op, doch den naast hem zit- tenden 30-jarigen B. uit Maartensdijk werd de borstkas ingedrukt. Tijdens het transport per politieambulancé is hij overleden. De motorrijder kwam er goed af en werd licht gewond. De autobus werd aan de voorzijde totaal vernield. De politie onderzoekt de schuldvraag. Een bescheiden, beminnelijke figuur uit Doorn DOORN, 29 Oct Een groote me nigte had zich hedenmiddag op den Doorpschen doodenakker verzameld om de laatste eer te bewijzen aan Jonkvrouwe J. A. de Beaufort. De overledene had zich een groote plaats in de harten van menig Door naar verworven door haar charista- tieve werkzaamheden, waaraan zij het overgroot© deel van haar welbe steed leven heeft gewijd. Waar geholpen kon worden, hielp zij, maar vooral 't behoeftige kind had haar liefde. Niet slechts die uit eigen omge ving, maar ook de Belgische, Oostenrijk- sche en Duitsche kinderen waren des tijds het onderwerp harer liefdadigheid In verband met dit laatste waren haar een drietal onderscheidingen ten deel gevallen. Haar bescheidenheid was oor zaak dat deze onderscheidingen evenwel een geheim bleven tot zelfs voor nabije verwanten! Dit was in het kort de inhoud van de woorden, die haar als laatste groet aan de groeve werden meegegeven. Onder de vele belangstellenden troffen we, behalve de familieleden, waaronder zich ook vele bekende persoonlijkheden bevonden, aan, den burgemeester van Doorn, J. H. E. baron van Nagell, de vroegere burgemeesters A. baron Schim- melpenninck van der Oye en M. P. Tho massen a Thuessink van der Hoop van Slochteren; de beide wethouders van Doorn. jhr. H. A. M. van Asch van Wijck en P. A. de Haan; den burgemeester van Leersum, jhr. H. van den Bosch, ds. van Hoogenhuysen uit Amsterdam, die in het. sterfhuis den lijkdienst had geleid, ds. S. IJbema. dokter M. G. N. le Heux en vooral velen, die hetzij als medewerk sters. hetzij op andere wijze door haar liefdadig werk met de overledene in aan raking waren gekomen. Freule Jeanne van „Schoonoord" zal een leege plaats in Doorn achterlaten. BINNENLAND Hoeveelheid levensmiddelen gestolen ARNHEM, 30 Oct. In September J.l. miste de verplegingsofficier van eén on derdeel van den opbouwdienst een'groo te hoeveelheid levensmiddelen, nl. vijf tien kg. koffie, achttien kg.,thee, zeven kg. vleesch in blik en een aantal pak ken vet. Een viertal soldaten van den opbouwdienst bleek zich aan dezen dief stal te hebben schuldig gemaakt. Zij stonden thans voor de Arnhemsche rechtbank terecht. Twee van de vier verdachten waren gedetineerd, n.l. de 29-jarige fabrieksar beider H. G, L..en de 23-jarige kantoor bediende J. de K. uit Rotterdam. Eerst genoemde bekende twee pakken boter, tien pakken vet, drie blikken vleesch en drie pakken thee te hebben weggehaald. Tegen hem werd vier maanden gevan genisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en met aftrek der preventieve hech tenis geëischt. Tegen de K, die voor een waarde van 60 had gestolen en die een handeltje met het gesfolene had gedre ven, werd dezelfde straf geëischt. Tenslotte hoorden de 26-jarige metaal bewerker W. K„ die een aangebroken nakje thee had weggenomen en de 24- jarige chauffeur D. K„ die drie pakjes thee en een zakje koffieboonen stal, ieder 15 'boete subs. 10 dagen hechtenis tegen zich eischen. De rechtbank zal 12 November uit spraak doen. Postwissel vervalscht ALPHEN a. d. RIJN. 30 Oct. Op het postkantoor alhier bood gisteren een sol daat van den opbouwdienst een postwis sel aan ter waard© van veertien gulden. De dienstdoende ambtenaar bemerkte onmiddellijk, dat de postwissel was ver valscht en dat hij oorspronkelijk vier gulden had gegolden. Hij wist den sol daat aan de praat te houden en liet in middels de politie waarschuwen, die kort daarna den vervalscher arresteerde. Bij het verhoor bekende 'hij, zichzelf uit Haarlem een postwissel van vier gulden te hebben gezonden, waarvan hij het be drag veranderde in veertien. De man is ter beschikking van den officier van justitie te 's-Gravenhage gesteld. KOERSEN NEDERLANDSCH CLEARINGINSTITUUT 'S-GRAVENHAGE, 29 Oct. Koersen voor stortingen op 30 Oct. 1940 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75,36 Belga's 30,1432 Zwitsersche francs 43,56 Lires 9.87 Deensche kronen 36.40 Noorsche kronen 42,80 Zweedsche kronen 44,85 Tsjechische kronen (oude schulden) 6,42 Tsjechische kronen (nieuwe schulden) 7,54 Dinar (oude schulden) 3,43 Dinar (nieuwe schulden) 4,23 Turksche ponden 1,45^4 VERBODEN TURKSCH BLAD VERSCHIJNT WEER ISTANBOEL, 30 October. (Transkon- tinent Press) Het te Istanboel ver schijnende dagblad Cumhuriyet. dat in Juli wegens pro Duitsche artikelen voor oribepaalden tijd was verboden, zal, naar in journalistieke kringen al hier verluidt, vanaf 1 November weer verschijnen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6