GRIEKSCH LEGERBERICHT: OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL „Terugtrekkende bewegingen" aan het front in Epirus De Balkanstaten blijven buiten het conflict De toewijzingen voor vleeschwaren met maxim. 10 pet. verhoogd W.A. en Ned. S.S. der N.S.B. goedgekeurd Duitsch-N ederlandsche cultuurvereeniging opgericht DE CREMATIE van Ir. J.E.F.deKok Rangen en graden in den Opbouwdienst Rijn- en binnenvaart Radio-Programma's Ie BLAD PAG 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG. 1 NOVEMBER 1940 ATHENE, 31 Oct. (D.N.B.). - Het gisteravond uitgegeven offi- cieele legerbericht van het Griek sche opperbevel meldt „terugtrek kende bewegingen" van de Griek sche troepen aan het front in den Epirus. Van het overige deel van het front wordt gezegd, dat het gisteren rustig gebleven is. Veel zeggend ten aanzien van de sym pathieën der bevolking van de oorlogszone is een zinsnede in het Grieksche legerbericht, volgens hetwelk „ongeregelde gewapende benden" tezamen met de Italianen opereeren. De Grieksche gezant in Rome. Politis, die zijn paspoort heeft aangevx-aagd. heeft het legatiepersoneel en den culsu laten dienovereenkomstige instructies gegeven voor de voorbereiding van hun vertrek uit Italië. Dit zal. naar men in Italiaansche politieke kringen aanneemt, echter eerst over enkele dagen kunnen geschieden, aangezien den Griekschen consuls voor de liquidatie hunner aange legenheden en voor hun reis naar Rome. vanwaar de terugreis naar Griekenland geschiedt, den noodigen tijd zal worden gelaten. De Italiaansche gezant in Athe ne is. naar men in Rome verder ver neemt, op gelijke wijze opgetreden als de Grieksche gezant te Rome. De actie der Italiaansche weermacht in Griekenland vórmt ook vandaag het voornaamste thema der Romeinsche och tendbladen. wier. correspondenten den aanvang van den opmarsch der Italiaan sche colonnes en de eerste successen van de aanvallen van het luchtwapen op de Grieksche vloot en de luchtsteunpunten beschrijven. Met voldoening wordt vast gesteld. dat Italië weer eens de regee- ring-Churchill is voor geweest en Engel sche verwachtingen te niet heeft gedaan. De speciale correspondent van de Po- polo di Roma meldt., dat de Italiaansche troepen, toen zij het bevel kregen op eenige plaatsen de grens te. passeeren, ontvangen werden met geweersalvo's en geschutvuur. De I'talianschegemotori seerde afdeelingen reageerden uiterst feld en do weerstand werd in korten tijd gebroken. Ondanks het slechte weer en de terreinmoeilijkheden rukten de Italia nen snel op, zoodat reeds op den dag tal rijke dorpen aan gene zijde der grens waren bezet. De bevrijde Albaneezen hadden de troepen gesetdriftig ontvan gen. Een andere speciale correspondent van hetzelfde blad constateert, dat de Griek eche luchf steunpunten, die moesten die nen als Engelsche luchtbases tegen Ita lië, onder controle staan van het Itali aansche luchtwapen. dat reeds het Grieksche luchtruim beheerscht. De Mes- saggero schrijft, dat dè veelgeprezen „hulp" van Churchill voor Griekenland klaarblijkelijk niet bestaat in een mili tairen, maar vooral in een agitatqrischen steun, waarbij het Britsche leugenminis terie om den Grieken moed in te boeze men,.een opstand in Albanië heeft uitge vonden. De Popoio di Roma \vijst er op. dat de Italiaansche actie den Britschen droom om van Griekenland een Britsche sleu telpositie tegen Ttalië te maken om hals gebracht heeft. Tezamen met de colon nes van maarschalk Graziani in Afrika vormen de Italiaansche colonnes in Grie kenland een reusachtigen tang. die de Engelschen van twee kanten omvat en die een einde zal maken aan de drie eeuwen ouden geweidheerschappii van Engeland in de Middellandsche Zee. Britsch-Grieksche staf- besprekingen Nija Dagligt, Allehanda meldt uit Lon den, dat daar thans wordt medegedeeld, dat de Britsche generale staf besprekin gen met Griekenland heeft gevoerd. Drie dagen voor het Italiaansche ultimatum aan Athene, zoo schrijft de Regime Fascista, heeft de Engel sche pers op grond van de richtlij nen van het Londensche ministerie van voorlichting in alle windrichtin gen rondgebazuind, dat Engeland aan Griekenland „alfë hulp" zou verleenen. Gisteren echter verklaar de Churchill, dat men voor Grieken land „het weinige zou doen, dat men kon doen". De waarheid is deze. dat men voor Griekenland nog minder zal ondeme men dan voor de andere staten, die zich door het aannemen der Londensche ga rantie in het tegen de asmogendheden gerichte kamn plaatsten. De heer Eden heeft door zijn reis de Balkanwateren willen vertroebelen, doch hii is met een werkelijk tragisch passief ijlings naar Engeland teruggekeerd. Roemenië heeft zich met ziin nieu we regeering heslist op de lijn van Italië en Duitschlanrl ingesteld. Bul garije bekrachtigt de vriendschap met Italië en slaat met sympathie den Ttaliaanschen opmarsch tegen zijn vijanden gade. Zuidslavië en Turkije denken er niet aan. een hou ding aan te nemen, die door Italië als vijandig zou kunnen worden be schouwd. Italië za' de meeloopers van Londen ten spoedigste terecht wijzen, opdat En geland zich niet meer van de Grieksche lticht- en-vlootsteunnunten bedienen kan en gedwongen zal zijn zich terug te trekken uit de wateren, die onder Ita liaansche souvereiniteit zullen blijven Italië vergeet niet. dat Griekenland met instemming van Londen en Parijs aan hri einde van den Wereldoorlog Italië's rechten benadeelde en zich op kosten van Italië vergrootte. Bulgarije paraat De rol van Bulgarije in het Ita liaansch-Grieksche conflict wordt door de Bulgaarsche pers en de openbare meening gekenmerkt als die van een aandachtigen en op alle mogelijkheden voorbereiden waarnemer. Veelvuldig wordt de xvensch geuit, dat het conflict nog langs vreedzamen weg zal kunnen worden bijgelegd. De positie van Grie kenland wordt als hopeloos beschouwd, indien het conflict voortduurt. In dit verband puhliceeren de bladen ook historisrh-nolitieke beschouwingen en herinneren zij aan den tijd toen Grie kenland als stuwende kracht van den Balkanhond optrad, welke bond op aan dringen van Athene tegen Bulgarije was opgericht. En, zoo vraagt het blad Mir wat is er nu van dezen bond overge bleven? BINNENLAND In verband met indrogen 's-GRAVENHAGE, 31 October. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Landbouw en Vis- scherij deelt mede, dat, aangezien vleeschwaren aan een zeker gewichts verlies door indroging onderhevig zijn en bij verkoop door den detaillist een zeker percentage afval onvermijdelijk is, met ingang van heden is bepaald, uat de toewijzingen voor vleeschwaren recht geven op het koopen van een hoe veelheid vleeschwaren, welke het totaal der op de toewijzing vermelde hoeveel heid met een zeker percentage overtreft. Dit percentage is voor alle stadia van den handel tezamen vastgesteld op 10%. Dit houdt dus in, dat de hande laar. die toewijzingen heeft ontvangen voor een totale hoeveelheid vleeschwa ren van bijvoorbeeld 100 rantsoenen, hierop een hoeveelheid van ten hoog ste 110 rantsoenen kan betrekken. De producent, grossier en detaillist zullen onderling moeten uitmaken, welk percentage (mits uiteraard klei ner dan 10%) bij een bepaalde afleve ring extra mag worden geleverd. Hier bij, dient echter in het oog te worden gehouden, dat de detaillist in staat moet ziin, aan zijn afnemers steeds het volle gewicht aan vleeschwaren, waar op de consumentbonnen recht geven, af te leveren; Aangezien de plaatselijke toewijzi- gingscommissies bij de toewijzing van vleesch reeds rekening nouden met de veischihende factoren als inarogi'>g en afval, geldt het vorenstaande slechts vooi vleeschwaren en niet voor vlcesch. Voorts wordt er nog de aandacht op gevestigd, dat detaillisten, die uitslui tend gedurende de wintermaanden vleeschwaren (voornamelijk worstsoor ten) verkoopen, in aanmerking komen voor een extra voorschot-toewijzing, mits zij deze artikelen in vorige jaren eveneens verkocht hebben. VERLENGING VAN DEN ZATER- DAGSCHEN ARBEIDSDUUR IN DE MIJNEN HEERLEN, 31 Oct. Op de Lim- burgsche mijnen werd hedenmorgen, in overleg met de vakorganisaties, bekend gemaakt, dat het in het belang van de kolenvoorziening van ons land noodza kelijk is, gedurende de maand Novem ber a.s. de werktijden der ondergrond sche arbeiders op de Zaterdagen van zes uur te brengen op acht uur. Te begin nen met. Zaterdag 2 November a.s. zul len derhalve de diensten aanvangen en eindigen nis op de overige werkdagen. Aan de arbeiders zal voor deze overuren dubbel uurloon worden uitbetaald. DE 5e DISTRIBUTIE PERIODE VAN MOTORBRANDSTOF Van 1 t.e.m. 30 November s-GhAVENHAGE, 31 October. Het department van Handel. Nijverheid en Scheepvaart deelt in overleg met het departement van Waterstaat mede. dat als 5e distribulieperiode voor motor brandstof wordt aangewezen het tijd vak van 1 tot en met 30 November 1940. Als gevolg hiervan zullen wederver koopors de voor Novemher ontworpen coupons met paarsen opdruk op grijzen ondergrond, bevestigd aan een op licht- griizen ondergrond gedrukte vergun ning waarop o.m. in paarse kleur het cijfer 5 voorkomt, gedurende deze pe- riodp mogen accepteeren. Recht verleend om zonder nadere formaliteiten marschen en optochten te houden 's-GRAVENHAGE, 31 Oct. Naar wij vernemen heeft de secretaris generaal, wnd. hoofd van het depar tement yan justitie aan de politie autoriteiten'een schrijven doen toe komen. waarin wordt medegedeeld, dat de Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied de W.A. van de N.S.B. en de Nederlandsche S.S. van de N.S.B. heeft goedge keurd. Met deze goedkeuring is verbonden het recht om marschen (optochten) te houden in alle plaatsen in Nederland, zonder nadere formaliteit, tenzij de for matie sterker is dan pl.m. 100 man (storm), in welk geval de belangheb bende organisatie verplicht is van den voorgenomen optocht uiterlijk drie dagen van tevoren kennis te geven aan het (de) hoofd(en) van plaatselijke po litie, in welks (welker! gemeente(n) de optocht zal plaats vinden, met vermel ding van de route. Met deze kennisge ving kan worden volstaan. Tenslotte wordt in dat schrijven medegedeeld, dat de N.J.S. (Nationale Jeugd Storm) geen vergunning behoeft voor het houden van optochten. 's-GRAVENHAGE, 31 Oct. Heden avond werd te Den Haag in Pulchri Studio onder aanwezigheid van tal van autoriteiten van Duitschen en Neder- landschen stam de Duitsch-Nederland- sche Cultuurvereeniging opgericht. De leider, dr. G. F. Schuon, van Den Haag. leider van de Duitsche kolonie aldaar, hield daarbij een rede, waarin hij in het bijzonder wees op de behoefte om de groeiende goede verstandhouding tus schen Duitschers en Nederlanders in een vereeniging te belichamen, die het cul tureel als hoofddoel stelt, het gezellige leven inmiddels niet verwaarloost. De „Beauftragte" van den Rijkscom missaris in de provincie Zuid-Holland, dr. Schwebel, hield nadien een toe spraak, waarin hij de beste wenschen van den Rijkscommissaris voor de nieuwe vereeniging vertolkte en zich daarbij aansloot bij de woorden die de Rijkscommissaris dezer dagen te Utrecht uitsprak bij de overneming der Auslands-organisation der N.S.D.A.P hier te lande over de goede gemeen schap, die van Duitsche zijde wordt ge zocht en bevorderd en van Nederland sche zijde op zoo velerlei wijze hartelijk wordt, beantwoord. Het zeer talrijke ge hoor juichte beide redevoeringen harte lijk toe. Na afloop gaf het „Koelner Kammer- Sinfonie Orchester" in Diligentia naar aanleiding van de stichting der Duitsch- Xederlandsche Cultuurvereeniging een concert. Er werden werken uitgevoerd van J. S. Bach. Vivaldi, Monteverdi, Haydn, Mozart en Brahms. Duitsche Alpcntroepen oefenden onlangs in het Stuhai-dal. waarbij vooral van het ..Klettem" een Wtlre itllftip Wrrrl OPmnnlrt I inL-t -tet man enn op een hoogen top, rechts een onderofficier bij „theorie knoopen leggen". (Foto Schert). KINDERHOEKJE 97 De conducteur werd nu nog boozer. Hij zag Kobusje dreigend aan. Want conducteurs zijn altijd galant voor deftige dames. „Ik kon het heusch niet helpen." bibberde Kobusje. „Je krijgt voor straf je stok niet terug", bulderde de booze man woedend. 98. .Ach meneertje." smeekte Kobusje. Er kwam opeens een hevigen rukwind. Voordat de conducteur er op ver dacht was vloog zijn pet van zijn hoofd. Hij zette het direct op een loopenMaar de pet waaide hoe langer hoe verder weg Toen kreeg Kobusje een idee. Enorme belangstelling op Wester veld WESTERVELD, 31 Oct. In het ere- matorium Westerveld werd hedenmid dag het stoffelijk overschot verascht van ir. J. E. F. de Kok, directeur-gene raai van de Nederlandsche Petroleum maatschappij. Nadat vanmorgen een kleine treffen de plechtigheid plaats vond voor het hoofdkantoor aan de Carel van Bvlandt laan, waar namens het geheele perso neel een krans aan den lijkwagen werd gehecht, zette de stoet zich in beweging naar Westerveld. Achter de lijkauto volgden enkele auto's, waarin hadden plaats genomen familie van den heer De Kok, de voorzitter van den Raad van Commissarissen Ihr. H. Loudon, commis sarissen van de maatschappij, mr. A. Philips, mr. D. Crena de Iongh, prof. ir. J. Klopper en ir. W. H. van Leeu wen, voorts naaste medewerkers van den overleden directeur-generaal, en de heer H. Schmidt Crans. instructeur van de Nationale Luchtvaartschool, die den heer De Kok op zijn verschillende groo- te vliegreizen vergezeld heeft. Op Westerveld bestond zeer groote be langstelling. Twee extra-treinen, een uit Amsterdam en een uit Den Haag. brach ten velen aan, die den overledene de laatste eer wilden bewijzen, terwijl ook met, de normale treinen en met. auto's nog velen te Westerveld aankwamen. In de aula bespeelde de organist van de Groote Kerk te Haarlem, de heei George Robert, het orgel. Het geheele podium was bedekt met een groote bloemenschat en tientallen kransen Vele belangstellenden moesten zich met een staanplaats tevreden stellen. Een energiek en sympa thiek mensch Het woord werd gevoerd door ihr. ir. H. Loudon, voorzitter van den raad van commissarissen der maat schappij, die een kort overzicht gaf van de loopbaan van ir. De Kok. Na de benoeming tot directeur-gene raal te hebben gememoreerd, zeide jhr. Loudon o. m.: De Kok was een energiek man en daarenboven een buitengewoon sym pathieke figuur, eerlijk en recht vaardig. Het personeel dat onder hem werkte, droeg hem dan ook op de handen. Ook door zijn Engelsche collega's werd hij bijzonder gewaar deerd. hetgeen voor den algemeenen gang van ons groote bedrijf een zeer belangrijke factor was. Intusschen was de gezondheidstoe stand van De Kok de laatste jaren niet bijzonder goed. Zijn geestkracht was echter van dien aard, dat hij toch nog met alle kx-acht en energie zich van zijn zware taak wist te kwijten. De Kok was iemand, die zeer terug getrokken leefde. Zijn groote liefhebberij was de vliegsport, waarin hij zich zeei snel wist te bekwamen en de vereischte bi-evets machtig te worden. Zijn groote tochten naar Nederlandsch-Indië en Zuid-Afrika zijn ons allen bekend. Als voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging voor de Luchtvaai't en van den raad van bestuur van de K.L.M.. van het Fokkerfonds en het Luchtver dedigingsfonds, heeft De Kok ontegen zeggelijk voor de ontwikkeling van de vliegsport in Nederland zeer veel ge daan. Toen de bezetting van ons land een gewijzigden toestand veroorzaakte, heeft De Kok een zeer moeilijken tijd doorge maakt en ofschoon ziin gezondheidsfoe stand achteruit ging, heeft hij toch nog belangrijke regelingen weten te treffen waardoor de belangen van het personeel zooveel mogelijk werden behartigd. In Juli moest hij op advies van zijn goneesheeren in het Roode Kruis-zieken huis worden opgenomen, waar hij tot diep leedwezen van allen, die met hem gewerkt hebben en hem gekend hebben, op 28 October is overleden. Voor het groote concern, waarvan hij de leiding had. is zijn heengaan een zeer ernstig verlies. Wij, zijn collega's zoo besloot spr., zijn diep getroffen door dit verscheiden en het personeel betreurt den gevierden leider, die steeds voor hun belangen optrad. Man van helder oordeel en juist inzicht De tweede spreker, de heer C. Kolft, voorzitter van de Nationale Luchtvaart School zeide dat het zelden zal zijn voorgekomen, dat zoo velen met dezelf de gevoelens hier samenkwamen, met het gevoel van diepen weemoed, dat zij een man zullen moeten missen, waar voor zij een hoog gevoel van waardee ring koesterden. Niet in de laatste plaats is dit het geval bij degenen, die behooren tot den grooten kring van de Nederlandsche Luchtvaartwereld, die den heer De Kok zoo nauw aan hel hart-lag en waarvoor hij zoo ontzaglijk- veel heeft gedaan. Hij nam hier een bijzondere plaats in, niet door wilsop legging maar door zijn helder ooi'deel en juist inzicht. Hii had een open oog voor de lucht- vaartbelangen en geen aeroclub ol zweefvliegclub die in moeilijkheden verkeerde, klopte vergeefs bij hem aan. Ook met particulieren was dit het ge val. Steeds stond ir. de Kok gereed wanneer er leed viel te lenigen. Alles, wat hij in dit opzicht heeft gedaan, zal een lichtend voorbeeld voor ons allen blijven. Tenslotte sprak de heer Kolff nog eenige persoonlijke woorden van af scheid en besloot: „Wij weten, dat ge heel Nederland en zeker de Nederland sche luchtvaartwereld u nimmer zullen vergeten. Gij waart een gaaf mensch Rust in vrede". Na de rede van den heer Kolff sprak de heer De Keijser enkele woorden na mens de Belgium Shell Company te Brussel, waarna een iaargenoot van de promotie 1902 der Militaire Academie een woord van afscheid sprak. Namens den senaat van de Technische Hooge- school te Delft werd vervolgens uitdruk king gegeven aan een diep gevoel van weemoed. De broer-van ir. De Kok dankte hier na voor de belangstelling, waarna de kist onder de toonen van het „Ave Ma ria" van Gounod, daalde." 's-GRAVENHAGE, 31 Oct. Bij den Opbouwdienst zijn blijkens een besluit van den secretaris generaal van het de partement van Algemeene Zaken de volgende rangen ingesteld: Voor het hooger kader: commandant, kolonel hoofdleider en leider. Voor net middenkader: hopman, on derhopman en adspirant-hopman. Voor het lager kader: hoofdopzichter, opzichter en werkmeester. Veraer is de rang van voorman inge steld. In den stand van het personeel van den Opbouwdienst, dat geen rang be kleedt, worden onderscheiden de gra den van gezel en werker. VRACHTAUTO MET ACHT PERSO NEN TE WATER GEREDEN NAARDEN, 31 October. Hedenmor gen om kwart over zeven is een vracht auto waarin acht personen zaten, in de Vesiinggracht te Naarden gereden. De inzittenden, bloemisten, kwamen uit de richting Laren en waren op weg om in koopen te doen. In Naarden zouden zij nog een collega afhalen. Door de duis ternis misleid, sloeg de bestuurder te vroeg links af en reed door de leuning in den Kapitein Meijerweg. De leuning kon de auto niet tegenhouden, waar dooi de wagen in de gracht stortte Twee inzittenden konden zich zwem mende redden. De overigen klommen op het dak van de auto en riepen om hulp De politie, bijgestaan door bur gers. slaagde er, met veel moeite, door middel van planken in. de inzittenden op het droge te brengen. DISTRIBUTIE VAN TERFENTIJN EN LIJNOLIE VOOR SCHILDERS s-GRAVENHAGE. 31 Oct De se cretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, deelt, in aansluiting op hetgeen in de bladen van 2 October j.l is gepubliceerd betreffende de distribu tie van terpentijn en lijnolie vooi schil ders. mede. dat de hoeveelheden terpen tijn en lijnolie, welke op de door de plaatst Iijke distributiediensten uit te reiken bonnen kunnen worden betrok ken, voor de periode van 1 November tot 1 December 1940 als volgt zijn vast gesteld: 2 liter terpentijn per bon voor terpen tijn c-n 4 Uier lijnolie per bon voor lijnolie VERVANGING VAN AARDOLIEPRO DUCTEN (PETROLEUM, BENZINE, GASOLIE) VOOR LICHT- EN KRACHT DOELEINDEN IN HET LAND- EN TUINBOUWBEDRIJF 's-GRAVENHAGE, 31 Oct De toe nemende schaarschte aan aardoliepro ducten (petroleum, benzine, gasolie) doet ernstig vreezen. dat in den komen den winter op de land- en tuinbouw bedrijven niet voldoende petroleum voor verlichting van stallen en schuren, als ook onvoldoende petroleum, benzine of easojie, beschikbaar zal ziin als brand stof voor de noodige krachtinstallaties. Bf»r.'»n'»Kphh«»ndBn derhalve herinnerd aan de wenschelijkheid. zich Ernstige terugslag van den oorlog 's-GRAVENHAGE, 31 Oct. Gisteren werd hier ter stede in hotel De Witta Brug ie jaarlijksche algemeene leden vergadering van het centraal bureau voor de rijn- en binnenvaart, gehouden. Aan de door den voorzitter, den heer J. Roelofö Azn., uitgesproken jaarrede ontleenen wij omtrent den gang van zaken in het bedrijf der Rijn- en Bin nenvaart de volgende mededeelingen: In de eert te S maanden van 1939 valt nog in zekere mate een verbetering te constateeren. De invoer via den Nieu wen Waterweg, de doorvoer daarbij in begrepen, steeg van 17,5 millioen ton in de eerste 8 maanden van 1938 tot 19 millioen ton in dezelfde periode van 1939. De uitvoer via den Nieuwen Wa terweg daalde echter in dezelfde pe riode eenigszins. n.l. van 12.7 millioen ton in 1938 tot 12.1 mill'oen ton in 1939. Het bovenstaande beeld veranderde uiteraard voledig in September. Tenge volge van den oorlog daalde de invoer via den Nieuwen Waterweg, de door voer daarbij inbegrepen, van ruim 10 millioen ton in de periode van Septem ber tot en met December in 1938 tot ruim 3 millioen ton in hetzelfde tijd vak van 1939. In mindere mate werd de uitvoer in deze periode getroffen. In het laatste kwartaal van 1939 daalde de export vergeleken bij 1938 van 6.5 mil lioen ton tot 3 millioen ton. De inwaart- sche doorvoer onderging de sterkste da ling, D.l. van 7 millioen ton in het laat ste kwartaal van 1938 tot. nog geen mil lioen (959.176) ton in 1939. De uitwaart- sche doorvoer daalde van 5 millioen ton in 1938 tot 2 millioen ton in 1939. Deze achteruitgang bleef zich in 1940 voortzetten. Ook de uitvoer van de bo vengenoemde kolen transporten moest worden beëindigd, waarvan de Rotter- damsche haven de gevolgen ondervond. Uiteraard onderging de Rijnvaart in hevige mate de gevolgen van den oor log. De slapte in de Rijnvaart bewerkte een terugslag in de binnenvaart. Vooral groote schepen ondervonden den druk van het^eit, dat veel Rijnschepen, daty zij onvoldoende emplooi vonden in de Rijnvaart, zich bij de bevrachtingscom- missie'6 aanmelden om in aanmerking te komen voor vervoer binnen de lande grenzen. Voor de kleine schepen trad een geringe verbetering in door de requisite van vrachtauto's voor het leger. In deze jaarvergadering trad de heer J. Roelofs Azn.. in verband met statu taire bepalingen als zoodanig niet her kiesbaar. als voorzitter van het centraal bureau af. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. W. Vlielander Hein. tot vice- voorzitter de heer D. H. de Haan. ZATERDAG 2 NOVEMBER JAARSVELD. 414.4 M. KRO-Uitzen- ding. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Wjj be ginnen den dag. 8.30 Gram.muziek. 9.00 Ge zongen Requiem-Mis. 10.00 Gram.muziek. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Fragmenten uit de opera „La forza del destino" fTr.pl.). 1.30 Gram.mu ziek. .200 Voor de jeugd. 3.00 KRO-kameror- kest (.8.464.10 Gram.muziek en „In memo rem, gewjjd aan de oorlogsgesneuvelden"). 4.40 ..Allerzielengedachten", voordracht .5.00 VPRO: Biihelvertellingen. 5.15 Vragen van den dag (ANP). 5.30 Reportage. 5.50 Propa- ganda-toespraak. 6.00 Gram.muziek. 6.20 Propaganda-toespraak. 610 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 6 45 Actueele re portage of arram.muziek. 7 007.15 Nieuws berichten ANP en sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. AVRO-Uitzending. 7.00 Beriehten (Duitseh). 7.15 Gram.mu ziek. 7.30 Berichten (Engelsch). 7.45 Gram. muziek. (Om 8.00 Nieuwsberichten ANP. 9009.15 Berichten Duitseh). 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram.muziek. 10 30 Om-» roeporkest. 11.15 Orgelspel. (11.30—11.45 Berichten Engelsch). 12 00 Berichten. 12.45 Nieuws- en economische, beochten ANP. 1.00 AVRO-Amusementsorkest (1 30 1.45 Berichten Engelsch). 2.00 Berichten (Duitseh). 2.15 AVRO-Amusementsorkest. 2.30 Berichten (Engelsch). 2.45 Radiotoo- neel 3.05 Cyclus „Leeven en daden onser Doorluchtigste zeehelden". 3.30 Berichten (Engelsch). 3.45 Verkorte opgave ..Norma".- 4.40 Gram.muziek. 5.00 Berichten (Duitseh). 5.15 Vragen van den dag ANP) 5.30 AVRO-Musette-ensemhle en solist. 6 00 Gram.muziek. 6 30 Rormhten (Engelsch). 6.45 Gram.muziek. 7.007.15 Nieuwsberich ten ANP en sluiting. zoo mogelijk tijdig van andere licht- en krachtbronnen te voorzien. Indien daartoe gelegenheid bestaat, verdient het daarom aanbeveling te overwegen zich te laten aansluiten op het electrisch net. Waar dit niet mo- srelijk is. wordt het eebruik van carbid, welk artikel in ons land in voldopnde mate aanwezig is. aangeraden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3