r stadsnieuws! Gebrs. DIJKMAN Ook Oudkarspel werd niet vergeten Het Concertgebouw- Trio in Amicitia j Bonnen, die nu geldig zijn De gastvrijheid was groot Inbraak aan de B.W. laan Premie's voor trouw sparen MEDEDEELING Arrestaties wegen< diefstal Prachtige inzet van ons muziekseizoen DE NIEUWE BRUG EN HET NIEUWE POLITIEBUREAU Uw loodgieter Uw Electro Techn. Inst. Voor onze gewonde soldaten Iets over onze vleermuizen 'sOchtends later op school 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 4 NOVEMBER 1940 V,J Een commissie bood geschenken aan IN een buitengewone zitting van den gemeenteraad van Oudkarspel (N.-H.) werden Zaterdagmiddag door een com missie van inwoners uit, onze stad ge schenken aangeboden, uit dankbaarheid voor de ondervonden gastvrijheid en toegenegenheid, waarmede de inwoners van Oudkarspel de geëvacueerden tege moet getreden zijn. De commissie uit de geëvacueerden bestond uit de heeren Zijlstra, J. van Wandelen. H. v. d. Kamp en M. G. Flos; bet, betrof hier de geëvacueerden uit de bewoners van de Vèrmeerstraat, Paulus Potterstraat en Jan Steenstraat, welke wijk V vormden. De burgemeester van Oudkarspel, de heer Wijnveldt, heeft deze bizondere bij eenkomst geopend met een hartelijk welkomstwoord, speciaal tot de Amers- foortsche commissie. Ook de heer Eecen, houthandelaar te Oudkarspel, sprak en kele woorden. Na een kopje thee werd het woord aan den heer Zijlslra gegeven. Spreker liet de voorbereiding tot de evacuatie en de geschiedenis van de evacuatie zelve de revue passeeren. In dien tijd. aldus spre ker, werd in rustige dagen het leven der geëvacueerden in het buitenland, wier lotgevallen werden vernomen., eens klaps door ons zelf beleefd en doorleefd. Spreker wees op de keurige ont vangst. die men te Oudkarspel genóten had, op het gastvrije verblijf aldaar en noemde de burgemeester van Oudkar spel „de beste medewerker". Ook bij den terugtocht ondervonden de Amersfoort ters de volle medewerking. Uit dank voor dit alles bood spreker een schilderij van den schilder Noorde wier aan. voorstellende, de Onze lieve Vrouwetoren met op den voorgrond de schilderachtige huisjes' van de Helle straat. Tevens werd een oorkonde over handigd. Aan den ambtenaar ter secretarie te Oudkarspel werd een litho van prof. Wolter. voorstellende de Koppelpoort, «overhandigd, uit dank voor de groote menschlievendheid en medewerking, die de heer Bossen in die kommervolle dagen van Mei den geëvacueerden had betoond. Burgemeester -Wijnveldt zeide de geschenken gaarne te zullen aan vaarden. Hij wees op de groote moei lijkheden, die de eyacuatie te Oud- karspel te voorschijn riep toen de nood aan den man kwam en in de praktijk bleek, dat de theorie, die men van te voren had opgesteld, nog al wat te kort schoot. Het deed hem goed, dat, in deze-bange dagen de spreekwoordelijke Nederlandsche gastvrijheid ook bij zijn bevolking tot uitdrukking was gekomen. Naar sprekers oordeel was het veel beter zelf te ontvangen dan ontvangen te worden. In deze 10 dagen is er tusschen de Amersfoortsche geëva cueerden en de bevolking van Oud karspel in tal van gevallen een hechte band van vriendschap ont staan. Spreker verzocht ten slotte de commissie om namens de gemeente Oudkarspel aan de Amersfoorters den hartelijken dank voor de ge schenken over te brengen. De heer Bossen had geenszins een ge schenk verwacht en sprak er daarom te sterker zijn dank voor uit. Hierna bleef men nog epnigen tijd ge zellig hijeen,- terwijl een glaasje wijn en een sigaar gepresenteerd werden. Zonder twijfel zullen deze geschenken op de meest geschikte plaats een be stemming krijgen, om tot de gemeen tenaren van Oudkarspel van nu en later te getuigen van naastenliefde en opof feringsgezindheid in bange dagen. De inbrekers staken zich meteen in nieuwe costuums In één van de afg§loopen nach ten heeft men zich toegang weten te verschatten tot een woning aan de Barchman Wuytierslaan. Dit on- gewenschte bezoek had plaats tij dens afwezigheid van de bewoners, zoodat nog niet met zekerheid is vastgesteld, in welken nacht en hoe laat er ingebroken is. Vermoedelijk zijn er twee mannen aan het werk geweest. Dit maakt men tennv te op uit het feit. dat de „hee- ren" zich meester gemaakt 1 ebben van twee colberl costuums, waarvan zij blijkbaar de kwaliteit honger aansloe gen dan die van hun eigen kleedij. Zij hebben de pakken verwisseld en hun oude plunje in de woning achter gelaten! erder worden er echoenen en stuk ken toiletzeep vermist. De recherche stelt een uitgebreid on derzoek in. In het afgeloopen jaar werd door de kinderen 4500 gespaard /""\OK over het .afgeloopen spaar- jaar heeft de Nutsspaarba-nk voor de jeugd premies voor trouw sparen beschikbaar gesteld. Elke deelnemer aan het. schoolsparen of inlegger van de JeugAspaarbank in het Leusderkwartier, die het geheele jaar geregeld elke week had gespaard, kreeg als premie een leesboek met oorkonde. Zaterdagmiddag j.l. konden de ruim 80 winnaars hun prijs ten kantore van do Spaarbank in ontvangst nemen. Reeds lang vóór den bepaalden tijd stond een opgetogen kinderschare zich voor het gebouw aan de Snouckaert- laan te verdringen, teneinde toch voor al niet de laatste keuze te hebben aan de St. Xicolaasboekentafel. Het doel van de bevordering van het sparen door de jeugd is natuurlijk uit sluitend het reeds in jonge jaren aan- leeren van de spaargewoonnte, opdat in het verdere leven het regelmatig opzij leggen van grootere bedragen van zelfsprekend is. Toch is het. verrassend tot welk resultaat dit regelmatig bij eenbrengen van kleine bedragen (5 a 10 cent per week) door de kinderen reeds leidt. Zoo werd over het afge loopen jaar, ondanks de bijzondere omstandigheden, niet mind.er dan 4.500.door de kinderen gespaard. LANGESTRAAT 12 Italiaansche parachutisten oefenen Ook bij de Italiaansche luchtmacht worden steeds meer parachutisten opgeleid. Op de foto links ziet men de parachute-soldaten zich naar het transportvliegtuig begeven, terwijl de rechlsche foto hen na den sprong in het luchtruim toont. (Foto ScherI) Met ingang van morgen zullen onze bureaux, In- plaats van halfnegen, te 9 uur geopend zijn. DIRECTIE AMERSF. DAGBLAD. Door de politie is een werker van den Opbouwdienst in bewaring ge steld wegens diefstal van olie in de omgeving van den Hoogeweg. Een 17-jarig jongmensch werd ge arresteerd. verdacht van diefstal van een Philips-dynamo uit een winkel te dezer stede. Beide arrestanten zijn ter be schikking van den officier van justii tie te Utrecht gesteld. KAASMARKT AMERSFOORT, 4 November. Aan gevoerd werden 20 wagens, tezamen we gende 4000 KG. Prijzen van 39—40.50 per 50 K.G. .Handel matig. Eerste abonnementsconcert van de Amersfoortsche Concertvereeniging TT ET eerste abonnementsconcert ven de Concertvereeniging, dat gistermiddag in de bijna geheel be zette groote zaal van „Amicitia" plaats vond, vormde een prachtigen inzet van het officieele Amersfoort sche muziekseizoen. In samenwer king met den „Kunstkring" worden eerst 2 kamermuziek-matinée'6 ge geven, daarna 2 orkest-concerten, waarschijnlijk in kleinere bezetting. Het is te hopen, dat deze plannen, ook al komen er moeilijkheden, ver wezenlijkt zullen worden. Op dezen middag nu hoorden wij kla viertrio's van Beethoven, Mendelssohn en Tschaikowskv. Uitvoerenden waren de heeren Ferdinand Helmann, viool, Henk van Wezel, cello en George van Renesse, piano. Wij hebben zelden een klaviertrio-combinatie gehoord, die zulk een homogeniteit van opvatting en klank wist te bereiken als,dit ensemble, dat sedert de benoeming van Helmann tot aanvoerder van het Concertgebouw orkest zijn ouden naam „het Holland- sche Trio" in „Concertgebouw-Trio" ver anderde. Deze homogeniteit komt voor al op rekening van den pianist George van Renesse, die haast altijd met zijn buitengewoon verfijnd boucher aan den vleugel een bloeiende toon weet te ont lokken, die met den warmen toon van de strijkers tot één geheel kan saimen- t-melten. Het is en blijft een moeilijk probleem voor deze kamermuziekgroep, om den in verhouding tot de strijkers4 steeds ietwat drogen klaviertoon, die immers het vibrato mist. zooveel leven en warmte, zooveel schakeeringsmoge- 1 kheden te geven, dat de samenklank bloeiend geheel wordt, dat de piano niet steeds „er huiten blijft, öf over- lieerscht öf een beetje voor begeleiden de asschepoester speelt. George van Re nesse heeft dit probleem opgelost. Al leen als hij, zooals in Tschaikowskv onder den dwang van deze hartstochte lijke muziek zijn volle accoorden ha mert. wordt dit den dood van den strij- kerstoon; maar dat is meer de schuld van den componist, wiens temnerament hier haast de kamermuziek6feer doet springen. Dit is het eenige, wat wij bij R nesse opmerkten, en "het weegt niet zwaar. Zw?t wppgt trouwens niets -aan on ze critiek. Ferdinand Helmann, die in Beethoven prachtig op dreef was, maak te in Mendelssohn een kleine inzinking door, die hem een paar keer de vastheid van streek deed missen. En Henk van Wezel zorgde voor een soepelen bas en ec i levendigen dialoog; soms bleef hij iets te'veel op den achtergrond. Maar dat is in ieder geval beter dan opdrin gerigheid. Het programma, dat ons op deze ma- tinée geboden werd, was buitengewoon instructief door de chronologische volg orde van de gespeelde werken, die ons een stukje muziekgeschiedenis deed be leven. Het eerst hoorden wij den jongen Beethoven in zijn trio in Es. Muziekhis torisch neemt vooral het Scherzo een bij zondere plaats in, dat de componist hier voor 't eerst als volwaardig vierde deel schreef. Het moest den ouden dans ver vangen en op een hooger. niveau bren gen. Dit bereikte Beethoven door zijn Scherzo haast dezelfde structuur met een breed opgezette doorwerking te ge ven als van het eerste Allegro. Het ge- heele werk ademt de sfeer van Haydn en Mozart. Ales is geladen met speelschheid en luchtigheid, en het was een buitenge woon genot, om de drie kunstenaars te zien en te hooren wedijveren, om die sfeer door een bijzondere lichtheid van toon te scheppen. Het was een gelukki ge tijd voor den jongen componist, toen hij dit werk schreef; het was een gelukkig uur voor ons, toen wij het in deze prachtig uitgebalanceerde vertol king mochten beluisteren. Met het trio in d op. 49 van Mendels sohn maakten wij een sprong in de ge heel anders georiënteerde klankwereld van de romantiek. Hier zingt de compo nist der „Lieder ohne Worte". De com positie-techniek is verder gevoerd. Viool en vooral cello doen zich intensiever hooren en voeren in een groot stringen- do in lange octaven parellelen een levendigen dialoog met de piano. Leek in deze vertolking de ophouw van het eerste Allegro eenigszins wazig door te s'terk onderstreenen van het zangerige element, vooral het Scherzo en het laat ste deel toonden een strakkere liin en lieten ons naast de bravour van de uit voerenden de pure muzikaliteit van de zen componist bewonderen. „Weinigen vermochten in muziek uil te drukken wat Tschaikowsky ver mocht!" staat in de toelichting van het programma. Wie het nog niel wist, kon deze waarheid voelen door de auditie van zijn trio in a op. 50. Dit werk is se dert jaren het ..paradestuk" van deze drie kunstenaars. Het moet tot de rijp ste en diepste werken van dezen com ponist gerekend worden en werd met vollen gloed en overgavp gespeeld Hier leeft alles, is alles hezipld. gaat soepel hef spel van vraag en antwoord, worden alle roerselen dps harien in melndipën en klanken hartstochtelijk uitgezongen in pen stralend ff en een prachtig entto voce in de verstiHe n-inme"'°n Velt het te verwonderen, dat d» dankbare luiste raars den uitvoerendpn met een langdu rig applaus dankten? HANS M. SCHEI FES. TV/TEN is reeds geruimen tijd druk be- zig met. den bouw van een nieuw „Secretarisbruggetie". Het oude werd, naar men zeer waarschijnlijk zal weten, in de oorlogsdagen opgeruimd. De nieuwe brug, die van de Wijersstraat naar Plantsoen West zal leiden, zal. vermoedelijk over enkele weken gereed zijn. Zij zal een .gansch ander aanzien hebben dan haar voorgangster en geheel uit steen worden opgetrokken. Ook zal zij wel breeder zijn, zoodat niet slechts voetgangers, doch ook wiel rijders er gebruik van zullen kun nen maken. Tot dit doel zal, behalve de twee wandelpaden van ander halve meter breed, een rijwielpad van 2.10 meter worden aangelegd. Het uiterlijk van het nieuwe „Secre tarisbruggetie" is zoo gekozen, dat het in overeenstemming zal zijn met het nieuwe politiebureau, aan welks bouw reeds geruimen tijd gewerkt wordt. Wie een kijkje neemt achter de houten schutting rond dit werk in aanbouw, ziet hoe de vormen van het nieuwe bureau zich al vaag heginnen af te teekenen. Een gedeelte ervan rijst reeds boven de omheining uit. Het is thans mogelijk om zich aan de hand van den bouw een voorstelling'te vormen van de ligging der verschillende af deelingen op den £>e- ganen grond. De beide garages, die ter weerszijden aan den achterkant worden opgericht, zijn reeds duidelijk te herken nen. Vrijwel regelmatig wordt er door twintig tot vijf en twintig arbeiders gewerkt. Er is echter geen reden om aan te nemen, dat dit politiebureau spoedig het oude zal kunnen vervan gen. daar de bouw begrijpelijkerwijs niet onder ideale omstandigheden plaats vindt. Er doen zich moeilijk heden voor op het gebied der mate riaalvoorziening. waardoor het uur van gereed komen uit den aard dei- zaak naar een later tijdstip wordt verschoven. v.h. Fa. KRAAYENEST BLOEMENDALSCHESTR. 9 TEL. 5571 Het cbmiité voor den gewonden en zieken soldaat meldt ons: De vorige week werd op een middag en een avond ontspanning aan onze militairen gebracht. De jeugdige Fientje van S. (12 jaar) bleek een buitengewone virtuoze als accordeoniste en droeg ook eenige, door haar zelf vervaardige liedjes voor (Mijn Pa is Korporaal). Haar begelei de, de heer Kr. (drummer) bleek zeer slagvaardig en -kon een groot succes boeken met zijn geestige voordrachten. Het „tot weerziens" werd niet voor doove ooren gezegd. Een gemengde arbeiders zangver- eeniging hier ter stede, sterk 40 dames en heeren gaf een zeer geslaagden avond met prachtige zangkunst. Het programma voornamelijk, bestaande uit ernstige liederen, werd met. aan dacht gevolgd. Door een van de be stuursleden werd niet een hartelijke toespraak een keur van vruchten (druiven, peren, appels) namens de zangvereeniging aangeboden. Aan het slot toonden de militairen, dat zij ook konden zingen, want uit volle borst werd een békend vaderlandsch lied door allen aangeheven. De directeur bf loofde nog eens niet de vereeniging te zullen terugkomen. Dinsdagmiddag werden door 4 dames van het comité vruchten en versnaperingen uitge deeld. Giften werden ontvangen van C. van den D. (bridgeclub) f 5.—. mevr. A. M de B.—Br. f 2 50 en G. M. v. d. f 2.50. Stortingen kunnen geschieden op Gironummer 25047 van H. A. Fischer, Mauritslaan 4. ^J^OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO^' BROOD EN BLOEM Van 4 Nov. t.e.m. 10 Nov. zijn de met 13 genummerde dubbele bonnen van J - het nieuwe broodbonboekje geldig. Verkrijgbaar: 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood, of 1 rantsoen gebak, f De bons no- 12 geldig tot en met 5 Nov De bonnen, welke 10 Nov. nog niet gebruikt zijn. blijven nog geldig t.e.m. 18 Nov.. echter niet in hotels of restaurants. Bons 1 van de nieuwe bloemkaart: 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram ander - brood of Vf rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem Geldig van 4 Nov. tot en met 1 Dec. BOTER, KAAS, EIEREN EN VET j Bon 15 (boterkaart) 21/» ons boter. Bon 15 (vetkaart) 21/» ons murgarine of 21/» ons boter. Beide geldig van 2 Nov. t.e.m8 Nov. Niet gebruikte bons tot en met 15 Nov Bon 39: een ons kaas Geldig van 28 Oct. tot en met 10 November Bon 52: een ons kaas Geldig tot en met 10 Nov. Niet gebruikte bons tot en met 17 Nov- echter niet in hotels. Bon 65: Een ei. Geldig van 4 tot en met 10 November. Niet gebruikte bons t.e-m. 17 Nov. SUIKER, KOFFIE EN THEE Bon 42: een kilo suiker tot en met 22 November. Bon 114: V* pond koffie of 75 gram thee tot en met 8 November. GRUTTERSWAREN J Bon 82: Vt pond rijst of rijstemeel of gruttemeel tot en met 29 November. Bon 83. l/i pond havermout of havervlokken of gort of grutten tot en met 27 Dec. Bon 88: Uitsluitend Vpond gort of gortmout of grutten. Geldig tot en met 27 Dec. Bon 93: 1 ons maizena of griesmeel of sago. of aardappelmeel, of pudding- poeder tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons macaroni of vermicelli of spaghetti tot en met 27 Dec. VLEESCH Bon 07 van de vleeschkaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren Bon 07 (worst vleeschwaren) van de vleeschkaart uitsluitend een rantsoen vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoorten of 100 gram gekookte worst soorten of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Geldig van 4 Nov. t.e m. 10 November Bons. die op 10 Nov. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 17 November echter niet in hotels of restaurants. PETROLEUM PetroleumzegeL Periode 7. Geldig tot en met 29 Dec- (alleen voor diegenen 1 die daartoe vergunning hebben) Periode a Geldig t.e.m- 10 November Geeft recht op 2 L. petroleum. ZEEP Bon 55: 150 gram toiletzeep (nieuwe sumenstelling) öf 120 gram huishoud- zeep öf 200 gram zachte zeep öf 250 gram zeeppoeder öf 125 gram zeepvlokken öf 250 gram zelfwerkende waschmiddelen. of 200 gram vloeibare zeep tot en mei 12 November No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de textielkaart aan mannelijke peT- 4 sonen boven 15 laar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crème of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kinderen beneden 2 laar 6 rantsoenen zeep en 6 rant- soenen toiletzeen beschikbaar gesteld Voor kinderen van 2 tot 8 laar alleen 6 rantsoenen zeepDeze rantsoenen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 lanuari 1941. HONDEN- EN KATTENBROOD voor honden wordt beschikbaar gesteld voor Op bon no. 6 van de voederkaart honden van: Groep l: 10 kg hondenbrood. Groep 2: 10 kg. hondenbrood. Groep 3: 8 kg hondenbrood. Groep 4: 5 kg- hondenbrood. Groep 5: 4 kg. hondenbrood. Groep 6: 3 kg hondenbrood Op bon no. 6 van de voederkaart voor katten wordt kg- kattenbrood beschikbaar gesteld Alles geldig van 1 t.e.m. 30 November. DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN VOOR DE MAAND' NOVEMBER Per bon kan men 1 eenheid van de gewenschte soort vaste brandstollen verkrijgen- Voor November zijn isldig BON Van bonkaart distributie 04.05.06.07 Vaste Brandstoffen. HAARDEN, KACHELS. BON Van dezelfde kaart met ,08 t.e.m-11 dien verstande dat men recht heeft op: óf deze maand 1 eenheid TURF per bon; óf later in het stooksei- zoen op 1 eenheid per bon van steenkolen of andere brandstoffen. BON Van bonkaart distributie 07 t.e-m 14 Vaste brandstoffen. CENTR. VERWARMING Oude bons blijven geldig t.e.m-14 Nov- Hoeveel is de eenheid van de gewenschte soort? 1 EENHEID is gelijk: 1 hl. van max. 75 kg anthraciet. steen- kolen industrie- of eierbriketten: 21/» hl kolen slik: 2 hl. (max. 100 kg baggerturf; 2 hl. (max. 100 kg cokes (ook gas- cokes) 110 kg bruinkolenbriketten: 450 stuks (200 kg.) bazzerturf: 300 stuks (195 kg.) versturf: 175 kg fahrieksturf: 200 kg. overige soorten turf- De veel gebruikte inhoudsmaat 1 mud hl. UITKNIPPFN EN BEWARENff g De heer L. Bels sprak voor de Natuurhistorische Vereeniging P\OOR de tijdsomstandigheden L-/ daartoe gedwongen, hield de afdeeline Amersfoort haar eerste winterbijcenkomst op Zaterdag middag in plaats van 's avonds. Na de opening herdacht de voorzit ter het, in de eerste dagen van den strijd te Rotterdam, gevallen lid H. Westendorp, een groot verlies voor de afdeeling. Daarna kreeg de heer L, Bels het woord om, aan dc hand van vele lantaarnplaatjes, iets om trent de Nederlandsche vleermuizen te vertellen. Spreker heeft n.l. met zijn broeder en eenige andere medewerkers, in de laai- ste jaren een onderzoek ingesteld naar de levensgewoonten van deze zeer nut tige, teruggetrokken levende en ten on rechte geschuwde dieren. Hoewel vleer muizen warmbloedige zoogdieren heeten hebben zij, zoodra zij tot rust komen, geen eigen temperatuur meer. maai nemen die der omgevine aan. Daalt deze tot nabij of onder het vriespunt dan verstijven zij geheel en vertoonen geen levensteekenen meer. Omtrent het beweerde „trekken' van vleermuizen kon worden vastgesteld, dat zij wel ver huizen, doch van een vaste „trekrich ting", zooals vogels die volgen, bleek niets. Wel konden uit den Haarlemmer hout. soms over groote afstanden, ver plaatste exemplaren na korteren o' langeren tijd daar weer terue gevonden worden (zij waren n.l. met een ringetje an den voornoot gemerkt.) Een dorado voor vleermuizen is de St. Pietersberg bij Maastricht met zijn tallooze kilo- Na de herfstvacantie, dus met inging van Donderdag a.s. zullen de gemeentelijke openbare en la gere scholen des ochtends een half uur later met de lessen aanvangen. Er wordt les gegeven van 9 tot 12 en des middags van 1.30 tot 3.30 uur. Naar men weet. is de aanvangs tijd van de ochtendlesuren op het Gymnasium en de R. H. B. S. reeds eenige weken geleden op 9 uur ge steld. meterslange in den loop der eeuwen in het krijt uitgehouwen gangen, waar het geheele jaar door een nagenoeg con stante temperatuur heerscht. Hier werd dan ook het grootste aantal verschil lende soorten aangetrofien, die. prnzicn de groote hoeveelheden ter plaatse gedeponeerde mest, daar jaren achter een verblijf houden. Hiertoe behoort bijv. de vrij zeldzame, groote hoefijzer- neus. Na nog vele bijzonderheden mede gedeeld te hebben, gaf spr. als zijn meening te kennen, dat deze. hoogst nuttige dieren wettelijk beschermd be- hooren te worden, evenals hunne woon plaatsen: holle hoornen, bouwvallen en vooral de St. Pietersberg, die door de E.N.C.I. geheel vernietigd dreigt te worden. IN HET GRACHTWATER GELOOPEN Om 12 uur vannacht werd de politie er van in kennis gesteld, dat zich in het water van de Weverssinge! een man „bevond". De man bleek onder in vloed van sterken drank in de gracht geloopen te zijn. Met behulp van een Duitsche mili: taire patrouille is hij weer op het droge gezet.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5