i stadsnieuws! Electrificatie der lijn Amersfoort-Utrecht Palen reeds geplaatst Amorfortia in beeld YJ Men hoopt tegen het einde van het volgende jaar met dezen arbeid gereed te zijn Diefstallen van kleingoed Waarschuwing aan bakkers Geeft uw rubber banden op! -SCHOTERM AN'S OUDE GENEYER rr Jubileum bij de N.S. DAMPO City Theater Rijwiel-misère Prov. Staten vergaderen DE MOOR Het Nederlandsch Tooneel Burgerlijke Stand Weer Engelsche bommen op ons land 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG S NOVEMBER 1940 147IE met den trein van Amersfoort naar Utrecht reist, ziet langs de spoorbaan, met name in de omgeving van onze stad. de voorboden van de komende electrifi catie van dit baanvak: de ijzeren masten, waaraan straks de bovengrondsche geleidin gen zullen worden bevestigd worden in snel tempo op hun betonnen voetstukken gezet. Wat men hier aanschouwt, is het begin van een zeer belangrijk project der Ned. Spoor wegen. namelijk de electrificatie van de baanvakken Amsterdam—Amersfoort. Amers foort—Utrecht en Hilversum—Blauwkapel, waarmee men tegen het eind van het vol gend laar gereed hoopt te zijn Men bliift bij de Ned. Spoorwegen dus niet bij de pakken neerzitten. Integendeel! Ondanks de moeilijkheden waarmee het bedrijf thans te kampen heeft, gaat men rustig voort met de electrificatie van het Nederlandsche spoorwegnet, dat reeds zulke respectabele afmetingen aannam Na de electrificatie van het middennet. welke in 193$ tot stand kwam bedroeg de lengte van de baanvakken, ingericht voor electrische trac tie. precies 500 K.M In April van dit jaar kwamen daar nog bij de baanvakken Arn hemNijmegen en Harmelcn—Breukelen met samen 27 K-M.; de drie trajecten, waar mee men thans bezig is. beslaan een lengte van 78 K-M-, zoodat eind 1941 meer dan 600 K.M. van electrische tractie zal zijn voorzien. DE voorbereidende werkzaamhe den voor dit nieuwe werk deelde de hoofdingenieur van den dienst van tractie en materieel, ir. H. J. van Lessen ons mede zijn thans achter den rug, en door het plaatsen van de palen langs de lijn AmersfoortUtrecht kan thans ook het publiek zien, dat er schot -in de zaak komt. Na de lijn naar Amersfoort komt het haan vak AmersfoortAmsterdam aan de beurt, en ten slotte de lijn Hilver sum—Blauwkapel, die bij laatstge noemde plaats natuurlijk aansluit aan de lijn AmersfoortUtrecht. Worden voor de beide eerste baan vakken ijzeren palen gebruikt op be tonnen voetstuk, voor het derde baan vak zal men een proef nemen met be tonnen palen. Al deze werken worden uitgevoerd door het spoorwegbedrijf, en men hoopt er begin volgend jaar mee gereed te zijn. Dan volgt duo de montage van de bovenleiding, die in eigen beheer geschiedt. In totaal zullen er meer dan tweeduizend palen ge plaatst moeten worden, terwijl de rij- draden van ruim 100 kilometer spoor aan deze palen worden opgehangen. De stroomvoorziening Wl AT de stroomvoorziening betreft, ligt het in de bedoeling, vier on- rlerstations te doen bouwen, namelijk te Blauwkapel, Amersfoort. Hilversum en Weesp, terwijl het onderstation in de Bietlanden te Amsterdam, wat de richting betreft, zal moeten worden uit gebreid. De onderstations te Weesp en Hilversum zullen worden gevoed door de Pegem. het onderstation te Blauw kapel wordt aangesloten aan de Pe gus-centrale te Utrecht, dat te Amers foort krijgt een verbinding aan het 50.000 volt-station van de Puem alhier. Zooals men weet wordt de draaistroom in deze stations getransformeerd tot ge lijkstroom van 1500 volt. De aanbesteding van deze onder stations heeft dezer dagen plaats gevonden, ook de gunning is reeds geschied, zoodat binnen niet al te langen tijd ook met deze werk zaamheden een begin zal kunnen worden gemaakt. Bovendien zal nog een aantal kleine re schakelstations langs de te electri- ficeeren baanvakken verrijzen. Het is wel interessant, eens een cij fer te noemen ten aanzien van de to tale kosten van een werk als dit. Glo baal geschat, zal het de spoorwegen on veer vijf millioen gulden kosten, waar onder 2% millioen alleen voor de bo venleiding een bedrag, dat wel een in druk geeft van de geweldige kapitaals uitgaven. welke gemoeid zijn met wat men zou simpel aanduidt met: de elec- tricificatie van het Nederlandsche spoorwegnet. Aan den anderen kant wordt hierdoor weer aan een breede categorie van werknemers voor gerui- men tijd productieven arbeid verschaft, hetgeen vooral in deze dagen een fac tor van niet te onderschatten beteeke nis is. Een werk als het onderhavige geeft aan duizenden en nog eens duizenden handen werk. Niet alleen door den aan leg van het bovengrondsche geleidings- net, door het bouwen van de schakel stations, door de verandering in sein- wezen en in de langs het baanvak aan wezige kunstwerken, maar ook door de uitbreiding van het wagenpark, welke hiermee weer verband houdt Belangrijke bestelling AAR aanleiding toch van de electri ficatie van deze drie baanvakken hebben de Ned Spoorwegen belangrijkr bestellingen gedaan bij de Nederland sche wagon- en rijtuigfabrieken. Zoo heeft men niet minder dan 25 stuks vijf- wagentreinen besteld van de soort, die ook bij de Dieselelectrische tractie in gebruik wordt genomen en waarvan wij enkele maanden geleden reeds een he- schrijving hebben gegeven. Belangrijk is dat in deze vijfwacentreinen een uit gehreider keuken is ingebouwd, waar door bet mogpliik zal ziin ook warme maaltijden te serveeren. Tot dusver kon men in de eleefrische treinen alleen warme dranken en koude spijzen ver krijgen. Doordat uit den aard der zaak de mo torwagen bij deze electrische vijfwagen treinen uitvalt. de-o rog rre«r 2itplaatsen bieden dan de Diesel-electri- sche vijfwagentreinen. Voorts heeft men in bestelling vijftien tweewagentreinen; een deel van de bestaande tweewagen treinen zullen door invoeging van één rijtuig tot driewagentreinen worden ge maakt, een deel der bestaande driewa gentreinen wordt op dezelfde manier vierwagentreinen. Waaruit men dus kan concludeeren, dat ook het wagenpark der Ned. Spoorwegen, in het bijzonder wat de electrische tractie betreft, zienlijk zal worden uitgebreid. Wij vroegen Ir. van Lessen nog naar de resultaten van de electrische tractie in het algemeen, en wij vernamen, dat het oordeel daarover zeer gunstig luidt. Wanneer de spoorwegen niet be schikten over een zoo uitgebreid ge- electrificeerd net, dan zouden op het oogenblik de - moeilijkheden nog aan zienlijk grooter ziin geweest. Ook wat keuze van de brandstof in de electrische tractie de voorkeur, omdat men in de keuze van de brandstof in de elctrische centrale neel wat vrijer is dan op de locomotief. En daarbij komt nog. dat men met een zelfde hoeveelheid steen kool in de centrale meer energie op wekt. De politie is gisteren van verschillen de zijden in kennis gesteld met diefstal len. Aangiften werden gedaan van diefstal van een tweetal kippen, een gabardine regenjas en een kano. Verder is een zekere S. uit. onze stad aangehouden, die ervan verdacht wérd vijf leege ijzeren vaten ontvreemd te hebben. Na verhoor is S. op vrije voeten gesteld. Directe belastingen Bij besluit van den secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Financiën is met ingang van 1 Novem ber 1940 benoemd tot inspecteur der di recte belastingen, invoerrechten en ac cijnzen de ontvanger dier middelen mr. M. F. Fokkema alhier. Een traditie werd deze week te Amsterdam hersteld, toen in .De Zon een collectie oude meesters geveild werd. Een Wilhelm Truebner komt onder den hamer (Foto Pax Holland) Wegens afleveren van brood zonder bonnen FYOOR den Distributiedienst wordt ons medegedeeld, dat door som mige bakkers brood zonder bonnen wordt afgeleverd. Nadrukkelijk wordt er op gewozen, dat deze bak kers zich op een zeer gevaarlijk ter rein begeven. Niet alleen, dat zij de distributievoorschriften overtreden, bovendien zullen zij zelf in ernstige moeilijkheden geraken, daar op geenerlei wijze in de tekorten aan bloem en meel zal worden voorzien. Daardoor zullen deze bakkers te eenigertijd niet meer kunnen leve ren, hetgeen ook voor hun afnemers schadelijke gevolgen kan hebben. In een desbetreffende publicatie in dit blad wordt er nadrukkelijk op gewezen, dat een ieder, die bij de na 9 November a.s. te houden controle in het bezit blijkt te zijn van auto-, motorrijwiel-, tractor- of vliegtuigbanden, welke al op 19 Octo ber jl. hadden moeten zijn opgegeven, zich aan strafvervolging bloot stelt. BIJZONDER LAGER ONDERWIJS In de raadsvergadering van 29 Octo ber j.l. is besloten de noodige gelden be schikbaar te stellen voor de aanschaf fing van 5 twee-persoonshanken voor de vereeniging tot bevordering van het Chr. Nat. Schoolonderwijs aan den Leusderweg. B. en W. brengen nu ter kennis, dat imen tegen dat besluit in beroep kan ko men bij Ged. Staten van Utrecht binnen 30 dagen, en dat gedurende deze termijn de bescheiden ter inzage liggen op de gemeente-secretarie. per kruik f 3.45 bij 6 kr. a f 3.25 bij 12 kr. k f 3.15 JliX Ufr.str. 17 Tel. 3450 Ao 1873 n Tentoonstelling van „procédé's" Zy1 R is in de beeldende kunst een zeer groot aantal werkwijzen. Een verscheiden heid van technische „manier", die niet in een summier overzicht is saam te vatten. Te zeggen, dat in Veenendaal's kunst handel op den Hof thans alle uitbeelding- procédés hijeen zijn gebracht, zou dan oók werkelijk een belachelijke bewering zijn. Maar er is toch wel een zeer uitge breide verzameling van werken omtrent onze stad zooals zij is, of was, bijeen en dit rechtvaardigt een expositie onder hel motto Amersfoort op verschillende wij zen in beeld gebracht De heer Veenendaal heeft tot dit doel een vier en twintigtal origineele procé dé's bij elkaar gebracht en daarenboven een kleiner aantal reproducties van uitecnloopenden aard. Het zou dus on doenlijk zijn van deze tentoonstelling, die meer een instructief dan een aesthe- tisch doel heeft, een volledige beschrij ving te geven Wat dit betreft zou men beter een catalogus kunnen raadple gen. Men vindt er dan een verzameling schilderijen in olieverf en aquarellen, die voor het meerendeel in deze kolom men reeds eenmaal besproken werden Hiernaast zijn er pastels en daar deze tentoonstelling vooral op het „merk waardige" gericht is. noemen we in de eerste plaats de pastels, die Oosferhout des nachts maakte van onze binnen stad, bii het licht van epn zaklantaarn F - 7i'"n o«k veel teeV«ningen met pen. potlood, conté of krijt. .Vaak zijn deze nog aan een verdere bewerking onder worpen en werden ze gekleurd of ge- wasschen. Charmant is een ingekleur de penteekening van van Teyn, die bij zijn uitbeelding van Het Sluisje z'n fantasie liet spelen cn er een Fransch geval van maakte, daarmee z'n Pa- rijsche tijd niet verloochenend. Veel van wat we op deze expositie zien uitgeheeld, bestaat reeds niet meer. Er zijn reproducties bij, die uit vervlogen eeuwen dateeren. Zoo is er een oude kleurenlitho van de Koppel poort, die nog uit het begin van de ze ventiende eeuw stamt cn ook vindt men er de oudste foto-reproductie .van de Koppelpoort, waarschijnlijk omstreeks anno 1880. Oude stadsmonumenten duiken in het tentoongestelde werk steeds weer op. De Lieve Vrouwetoren ontmoet men er dus herhaaldelijk, o.a. in een lino van van Dugteren, die ook geen kleuren-lino maakte van Het Latijntje. Litho's, oftewel steendrukken, zijn er in velerlei soorten aanwezig. Er zijn er hij, die in vier kleuren werden uitge voerd. Een van de fraaiste vinden we de zachte litho van Jacob Nieweg, die het gebouw van „De Armen de Poth" in wintertooi tot onderwerp heeft. Voorts is er hef meer of minder beken de werk van Edzard Koning, van Adri Pieck, Eugene van Rcnsburg, Sara van Heukelom, W. Alings en van v. Wisse- üngh. die een van de oudste, etsjes van Amersfoort maakte, welke men op deze expositie aantreft. Een aardig staal van Anton Pieck's illustratieve werk vormt het grappige doorkijkje dnnr de ramen van de snij kamer van de St. Joriskerk. De maker was toen 22 jaar en in onze stad onder de wapenen. Vergelijkt men hef met ziin latere werk. dan constateert men nog een treffende overeenknpist. Tof slot vermelden we de historische niattegrondon van „Amorfortia". waar van er een van plm. 1570 en van plm 1020 aanwezig is. On de oudste ziet men zeer duidpJiik d° Bloemendaalsche poort, die hoogst zelden in beeld werd ge bracht. De heer W. J. Jansen 40 jaar in dienst der N.S. "TAE heer W. J. Jansen, werkmees- ter bij de Nederlandsche Spoor wegen in onze stad, viert heden den dag. waarop hij veertig jaar geleden in dienst der N.S. trad. Traditiegetrouw is dit feit met een in tieme plechtigheid herdacht. Omstreeks halftien verzamelde zich een aantal col lega's van den jubilaris op het bureau van de Centrale Werkplaats, waar de heer Jansen door den chef van de werk plaats, hoofdingenieur Streefkerk, werd toegesproken. Deze memoreerde den succesvollen loopbaan van den jubilaris, die dank zij zijn taaie werkkracht opklom tot zijn tegenwoordige rang. Het was hem een voorrecht, van de verdiensten van den heer Jansen te mogen gewagen. Namens de directie der N.S. overhandigde hij hem een enveloppe met inhoud. De gezamenlijke collega's van den heer Jansen schonken hem een prisma- kijker. een geschenk, dat door den jubi laris zeer op prijs gesteld werd. Voorts is hij toegesproken door den on- middellijken chef, den werktuigkundige Lamie, die zich eveneens in zeer waar- deerende bewoordingen uitte. Tot, slot heeft de jubilaris, onder den indruk van zooveel vriendschapsbetoon, op hartelijke wijze dank gezegd. SLAAP UW VERKOUDHEID WEG Wrijf rug en borit in mei Dampo. Dan bent U den volgenden morgen betert Pol 50 cl. Tube 40 cl. Dooj 30 cl' „Liebe auf den ersten Ton" City Theater vertoont vandaag tot en met Donderdagavond tevens Woens dagmiddag een nieuw programma met de film „Liebe auf den ersten Ton". De hoofdrollen in deze film worden vertolkt door Carl Jóken. Lee Parrv, Lizzy Waldmüller en Adèle Sandrock De regie is van Carl Froclich. Het gegeven behelst het streven van den tenor Rudolf Niemeyer om Kam- mersanger te worden. Hij moet daarbij heel wat moeilijkheden overwinnen, maar wanneer tenslotte de jonge her togin haar zin krijgt, wordt ook de te nor tevreden gesteld. Nog altijd blijkt, er een bijzondere, wederrechtelijke voorkeur te bestaan voor rijwielen. Tien wielrijders kwamen zich gisteren bij dc politie melden met de mededeeling, dat hun karretjes spoor loos verdwenen waren- Zes wielrijders kregen een proces-ver baal, omdat zij met onvoldoende afge schermd licht of zonder licht gereden hadden. Tevens ging een aantal fietsers op de bon wegens het onbeheerd en ongesloten wegzetten van hun rijwielen. Twee veerlieden van met paard be spannen wagens werden geverbaliseerd, de een, omdat hij geen voorrang aan rechts verkeer verleende, do ander om dat hij zijn wagen onheheeri liet staan. De aanvang van de tweede zitting Jhr. mr. K. J. Schorer lid Ged. Staten HEDENMORGEN kwamen de Prov. Staten onder voorzitterschap van mr. dr. L. M. N. Ridder Bosch van Ro senthal, den commissaris der provincie in tweede zitting bijeen. Nadat de voorzitter de vergadering te tien uur heeft geopend met gebed, deelt hij mede, dat bericht van verhindering is binnengekomen van de heer Van Spanje, Diepenhorst, v: Lonkhuizen, v. Wijngaarden, Boerrigter. Voor kennisgeving aangenomen wordt de brief van ir. F. C. G. baron van Tuyll van Serooskerken van Zuylen houdende mededeeling, dat hij ontslag neemt als lid van Ged .Staten. Onmiddellijk hierna wordt de ver kiezing aan de orde gesteld van een nieuw lid van Ged. Staten. De eerste stemming wordt nietig ver klaard, daar 42 biljetten zijn binnenge komen, terwijl slechts 35 leden de pre- sqptielijst hebben geteekend. Blijkbaar zijn enkele blanco-briefjes op elkaar blij ven plakken. De tweede maal zijn inderdaad 35 stembriefjes binnengekomen, 30 stemmen worden uitgebracht op jhr. mr. K. J. Schorer (C.H.), 1 op jhr. Rutgers van Rozenburg, 1 op baron v. Tuyll, 3 blanco, zoodat de heer Schorer is gekozen.' De heer Schorer dankt den Staten voor het vertrouwen en aanvaardt de benoeming. De voorzitter wenscht den heer Schorer geluk en hoopt dat zijn arbeid tot zegen moge strekken van de provincie. Verschillende andere punten van de agenda worden voor kennisgeving aan genomen of naar de afdeelingen verwe zen. De voorstellen betreffende onderhoud en beheer van wegen worden in handen gesteld van een speciale commissie, be staande uit de heeren Suring, Middel- berg, Kappeyne v. d. Coppelo, Rutgers van Rozenburg en Wijkamp (lid Ged. Staten). Het voorstel iqzake de uitvoering van het provinciaal wegenplan wordt ver wezen naar de afdeelingen alsook naar de Wegencommissie. Het ontwerp-begrooting zal in de vol gende vergadering aan de orde komen. Na samenstelling der afdeelingen en be nneming van de voorzitters dier afdee lingen deelt de voorzitter mee. dat de è.v. vergadering plaats heeft op Dinsdag 26 November te des morgens half elf. ZEEP OUDE GENEVEP f 3.45 I LANGE5TDAAT 8 TELEF.6Ö52 GRAND THé&TRE. Van Vrijdag 1 t.m. Woensdag 6 November vertooning van de film „Trenck de Pandoer". Zondag doorloopend. aanvangend om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur. Zaterdag om 2.30, 6.00 en 8.15 uur. Overige dagen om 8 uur nam. Woens dag matinée om 2.30 uur, CITY THEATER. Van Dinsdag 5 t.m. Donderdag 7 November vertooning van de film „Liebe auf den ersten Ton". Woensdagmiddag 2.30 uur. Zondag doorloopend, aanvangend 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30. Zaterdag om 2.30, 6.00 en 8.15 uur. Ove rige dagen om 6.30 en 8 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „De klauw". DE WAPENROEM. 7 Nov. Jaarvergade* ring van de Amersf. IJsvereeniging. 7.15 uur n.m. GRAND THEATRE. 7 Nov. Het Nederl. Tooneel. Opvoering van „Ik ben 17 jaar" 7.30 uur nam. GILDEHUIS A.K.G. 16 Nov. opening van de geschenken-tentoonstelling. 2.30 uur n.m. BINNENLAND GEBOREN: Johan, z. van Jan Smit en Wiegje van den Hoorn. Pierre Paul, z. van Jan de Wee en Anna Aleid Frinking. Theodo ra Geertruida, d. van Hendrikus Vennis en Johanna Maria van Schalkwijk. OVERLEDEN: Antonia Hendrika van de Iloef, oud 76 jaar, weduwe van Everhard Gerritsen. Elisabeth Johanna Hendrika Ren- kers, oud 15 dagen.' „IK BEN 17 JAAR" IN HET GRAND THÉSTRE Voor nadere hijzonderheden omtrent de opvoering van het tooneelstuk ..Ik hen 17 jaar" op Donderdag 7 November het Grand Théétre. verwijzen wij naar de desbetreffende advertentie in dit blad. R.K. SPAARBANK Het maandoverzicht van October van de R.K. Spaarbank over October ver meldt het volgende: bedrag der inlagen f 6383.93. bedrag der terugbetalingen f 11519.47. Uitgegeven nieuwe boek'"® Afbetaalde boj»n«- 1\~ntal posten van i'4-j-n 21. Aantal posten van te rugbetalingen 47. Het woord is thans aan onze tooneelliefhebbers H et gezelschap van d,en Amster- damsche Stadsschouwburg onderneemt het waagstuk Donder dag Amersfoort aan te doen en in het Grand Théatre een opvoering te geven van „Ik ben zeventien Jaar". Wij noemen het een waagstuk, het. is dit reeds in normalen tijd, want ook dan zijn de voorstellingen die de gezelschappen hier voor eigen risico geven, te tellen. Thans zijn er factoren, die het schouwburg bezoek belemmeren, voornamelijk de verduistering. Laten wij ze niet. te zwaar tellen, het valt alles mee en men kan niet geheel een klui zenaarsleven gaan leiden. Men moet er eens uit en er zijn voor teekenen dat de belangstelling voor tooneel thans grooter is dan vroeger. Wanneer thans de inzet eens goed mocht zijn, dus de zaal vol. zullen de gezelschappen den weg naar Amers foort spoedig vinden en wachten ons ongetwijfeld meerdere avonden van goed tooneelspel. Min of meer kan deze proefneming 4 dus beslissend worden voor liet seizoen, het woord is thans aan onze tooneelliefhebbers. Het stuk heeft de eerste honderd voor stellingen reeds achter den rug, het heeft groote belangstelling elders ge trokken, het zal dus interessant zijn. Er treden in op Corrie Korevaar, Lena Kiev, Jenny van" Maerlant, Joke Busch, Louis de Bree, Jaap van der Poll. Dick Ritegen en in de hoofdrol Guus Oster. voor wien dit stuk een bijzonder succes werd. De voorstelling begint om half acht en is omstreeks tien uur afgeloopen. Het is wensr.helijk, dat het publiek op tiid aanwezig is, niets is zoo storend als het zoeken naar plaatsen wanneer het spel reeds begonnen is. Nogmaals, wij hopen op een groot aantal belangstellenden. 's-GRAVENHAGE. 5 Nov. Slechts enkele Engelsche vliegtuigen zijn er in den afgeloopen nacht in geslaagd tot hoven ons land door te dringen. Ér zijn hier en daar enkele bommen afgewor pen, welke gelukkig geen dooden of ge wonden hebben geëischt, terwijl ook de materieele schade van geen beteekenis PERSOONSBEWIJS EN IDENTITEITSBEWIJS Er schijnt eenig verschil van meening te bestaan over de beteekenis van de identiteitskaart en het persoonsbewijs. De identiteitskaart is tot nu toe alleen (gratis) uitgereikt in de kleine gemeen ten en deze is dus gelijk te stellen met de gewaarmerkte distributiestamkaart in de groote steden, want beide doen dienst, als een voorloopige identiteits aanduiding. Beide bewijsstukken zullen in de toekomst moeten worden vervan gen door een persoonsbewijs, de authen tieke identificatie dus. Deze bewijzen, waarvan het model op het oogenblik nog niet. is vastgesteld, zullen een geldig heidsduur van vijf jaar krijgen. De kos ten er van bedragen een gulden, terwijl een régeling ontworpen wordt om de kaarten aan on- of minvermogenden gratis uit te reiken. UIT DE STAATSCOURANT GESCHENKEN AAN OUDKARSPEL In ons blad van gisteren hebben wij vermeld, dat. door een commissie van inwoners uit onze stad geschenken aan de gemeente Oudkarspel zijn aangeho den uit dankbaarheid voor de gastvrij beid. ondervonden tijdens de evacuatie Deze commissie bestond n't d© k«nr©n O, TT ,j T;cirip Pn j Fles. De heer J. van Wandelen, dien wij te vens noemden, had geen zitting in deze commissie, naar men ons mededeelt 's-GRAVENHAGE, 5 Nov. Bij be sluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken van 12 October 1940, is mr. E. J. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren met ingang van 1 Dec. 1940, op zijn verzoek, uit den dienst als burgemeester van de gemeente Sloch teren eervol ontslagen. Van 39 Oct. 1910 is J. J. Talsma, met ingang van 1 Nov. 1940, opnieuw tot burgemeester van de gemeente Renkum benoemd. Is J. M. Stals, met ingang van 1 Nov. 1910, op zijn verzoeok, uit den dienst als burgemeester van de gemeente Stramprov eervol ontslagen. Is J. Bax, met ingang van 1 Nov. 1940 op zijn verzoek, uit den dienst als bur gemeester van de gemeente Barendrecht eervol ontslagen, met dank voor de langdurige diensten door hem als bur gemeester bewezen. Van reap. 17 Sept.. en 18 October is ervol ontslag verleend aan den heer K. ter Laan te Wassenaar als lid en voorzitter van de commissie van toe zicht op de Algemeene Landsdrukkerij, met dankbetuiging voor de langdurig© en belangrijke diensten door hem als zoodanig bewezen, en is benoemd tot lid van de hovenhodoelde commissie de heer ir. J. O. rle Kat te 's-Gnavenhage. Van 11 October 1940, is H. van de Wal, met ingang van l .Nov. 1940, tot burgemeester van de gemeente Stap horst benoemd. Is mr. F. R Crommelin, met ingang van 1 Nov. 1910, tot burgemeester van ile gemeenten Stad en Ambt Vollenhove benoemd. Is mr. K. Hoekzeme, met ingang van 1 Nov. 1910. tot burgemeester van de gemeente Oost hu rg benoemd. De nieuwbenoemde burgemeester van Staphorst, de heer H van der Wal, werd 28 Maart 1891 in Nieuwolda ge- horen. Hij was laatstelijk secretaris- ontvinger der gemeente Hasselt. Mr. F. R. Crommelin, de nieuwe bur gemeester van Stad en Ambt Vollenho- - ve. is 17 Januari 1910 in den Haag ge boren. Hij was volontair ter gemeente secretarie van Driebergen. FRUIT- EN GROENTENVEILING AMERSFOORT. 4 Nov. Alicante 17—25, Tomaten 8284. Comtesse de Paris 1819, Prei 8—10. Spinazie 8—11. Andijvie 10—17, f i.„„i _45. Selderij 1119, Boeren kool 49—70. Peterselie T" -n 5770. Roo- dekool 65, Wortelen 4052, Knobeldery 21 32. Bieten 46, Rapen 4146, Spruiten 19, Bloemkool 1114.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5