Hevige gevechten aan de Grieksch-Albaansche grens Kobajasji brengt rapport uit OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Luchtaanvallen op Engeland bij ongunstig weer Mr. STEVENS UIT DETROIT Vliegtuigen van onbekende nationaliteit hebben bommen op de Zuid-Servische stad Bitolj geworpen Het Sovjet-antwoord op het Britsche protest Hoofdpijn en Kiespijn Churchill over Engeland's steun aan Griekenland KlNDBRliOEKJE LONDEN WEER HET HOOFDDOEL Thailand's gebieds- eischen Een gedeelte van den autoweg Amsterdam- Utrecht aanbesteed Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 6 NOVEMBER 1940 BELGRADO, 5 Nov. (D.N.B.). - Uit Ljubojna aan de Grieksch-Joego- Slavische grens meldt de Pravda. dat heden dé gevechten in den sec tor Kortsja—Fiorina met de grootste hevigheid zijn voortgezet. Het is zon nig en winderig weer. zoodat aan de Joegoslavische grens het machinege weervuur en kanongebulder heel duidelijk hoorbaar is. De Italiaan- sche alpenjagers strijden vooral om een hoogte, welke de vlakte van Kortsja heheerscht en strategisch van zeer groot belang is. Maandag heeft aan beide zijden ook het lucht- wapen aan den strijd deelgenomen. Nya Dqgligt Allehanda brengt een be richt van een .Amerikaansch persagent schap. waarin o.a. medegedeeld wordt, dat de Italianen thans -partij getrokken hebben van het betere weer. Zij hebben een grootscheepse!) offensief op touw ge zet, waarhij de Italianen geconcentreer de bomaanvallen op de rotsvestingen van de Grieken uitvoeren. Zware artil lerie is door de Italianen in de voorste linies in actie gebracht. Het blad Politika geeft de schildering van een vluchteling uit Saloniki weer. die verklaarde, dat alle menschen. die Saloniki thans kunnen verlaten, bevrijd herademen, wanneer zij zich buiten de Vier dagen lang duren reeds de onop- permanent gevaarlijke zone bevinden, houdelijke luchtbombardementen. De bomaanvallen waren voornamelijk op het nieuwe spoorwegstation gericht. De materieele schade is groot. Het hoofdge bouw is halverwege verwoest. Ook an dere spoorwegstations hebben geleden. De bevolking bevindt zich voortdurend thuis en gaat slechts uit om levens middelen te koopen en andere dringende zaken af te handelen. De straten zijn volkomen verlaten. Het tramverkeer is wel niet geheel gestaakt, doch de dienst is zeer ongeregeld. Het verkeer van par ticuliere auto's en taxi's is volkomen stilgelegd, want al deze wagens zijn op gevorderd voor het vervoer van troepen. In de ziekenhuizen zijn vele gewonden ondergebracht. Vanmiddag zijn boven de Zuid-Ser vische stad Bitolj, die dicht bij de Grieksch-Alhaneesche grens ligt. drie vliegtuigen van niet herkende nationaliteit verschenen, die van een hoogte van 1500 meter twaalf lichte bommen lieten vallen op het station, het officierscasino en het vliegveld. Het Italiaansche gezant schap te Belgi'ado heeft medege deeld, dat Grieksche toestellen de bommen hebben laten vallen. Later op den dag zijn opnieuw boven Bitolj (Monastic), vliegtuigen van on bekende nationaliteit verschenen, die bommen lieten vallen en daarbij o.a. ook hot stnfgebouw van de divisie al daar beschadigden. Het Joegoslavische afweergeschut kwam niet in actie. Van Italiaansche zijde te Belgrado wordt op de meest besliste wijze ont kend, dat dit Italiaansche vliegtuigen konden geweest zijn. Men neemt aan. dat het Grieksche of nog waarschijnlij ker Engelsche toestellen waren, die op deze wijze gepoogd hebben de betrekkin gen tusschon Joego-Slavië en Italië te vertroebelen. Het Joegoslnvisch persagentschap Avala deelt omtrent het bombardement van de stad Bitolj (Monastic) het vol gende mede: „Heden, den vijfden November, zijn vliegtuigen van vreemde herkomst tus- schcn 13.-10 en 15.10 uur driemaal achter een over ons gebied gevlogen en hebben daarbij boven de stad Bitolj (Monastir» 21 bommen laten vallen. D"-'rvan zijn pr 10 ontploft. Er zijn negen ♦•inden en 21 gekwetsten te betreuren. De materieele schade is eveneens zeer groot. Er zijn terstond strenge maatregelen genomen om met alle middelen van dc militaire macht "voortaan elke nieuwe poging tot schending van onze grenzen en tot het ondernemen van een aanval op ons ge bied te beletten. Commissies van des kundigen zijn uitgezonden om de her komst van deze vliegtuigen aan de hand van ter plaatse verzamelde gegevens vast te stellen. Na dit onderzoek zal dc regeering de noodige stappen onderne men. waartoe dit incident noopt". Italiaansche gezant verlaat Griekenland De Italiaansche gezant te Athene. Grazzi, heeft gisteravond in gezelschap van 190 andere Italianen per specialen trein het Grieksche grondgebied verla ten in de richting van de Joegoslavische grens. Een eereeompagnie heeft hem begeleid. Aan dc grens wachtte reeds een speciale trein, waarin zich de Griek sche gezant te Rome bevond. De Z&itser- sche radio meldt, dat Zwitserland de Grieksche belangen in Italië en Honga rije de belangen van Italië in Grieken land zaL behartigen. De Koning van Italië heeft in het dis triet Nettunia artillerieafdeelingen ge ïnspecteerd, waarbij hij ook het lucht afweergeschut bezichtigde (Foto Scherl) Positie van den Engelschen minister van buitenland- sche zaken geschokt? STOCKHOLM. 5 Nov. (D.N.B.). Uit Londen wordt gemeld, dat het Britsche ministerie van voorlichting bijna 24 uur heeft geaarzeld, alvorens het de Brit sche pers in kennis stelde van het pro test betreffende de Donau-commissie en de scherpe Russische afwijzing daarvan. Bij de openbare meening heeft deze zaak veel opzien gebaard. De pers ver bergt haar verwondering over het pro test niet, terwijl de bladen der oppositie hun ontstemming niet verhelen. Jegens Halifax, die verantwoordelijk geacht wordt, is de stemming in kringen dei- parlementaire oppositie veel ongunsti ger geworden, zoodat men er in politie ke kringen van overtuigd is, dat het af treden van den minister van Buiten landsche Zaken nog slechts een kwestie van tijd is. Veilig en vlug als geen ander elpen hierbij altiid een poeder of cachet van Mjinhardt. Münhardt'g Poeders per stuk S ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes". Doos 10 en 50 ct. „Onderhandelingen met Ned. Indië hebben een vlot verloop" TOKIO. 5 Nov. (D.N.B.) De mi nister van handel. Kobajasji. heeft Dinsdag het kabinet gerapporteerd, dat de onderhandelingen met Neder- landsch Indië een vlot verloop heb ben. De minister van büitenlandsche zaken, Matsoeoka, heeft het kabinet een rapport voorgelegd betreffende het Italiaansch- Grieksche conflict en den toestand op den Balkan. Britsche luchtmacht reeds in actie; nog meer strijdkrachten onderweg" LONDEN, 5 Nov. (D.N.B.)In het Lagerhuis heeft de Engelsche minister president, Churchill, vandaag een verklaring over den nieuwen oorlogstoestand afgelegd. Hij deelde mede, dat op Kreta reeds een Engelsche vloot- en luchtbasis is ingericht en gaf de toezegging, dat Engeland zal trachten, zijn pogingen tot hulpverleening aan Griekenland voort te zetten. De Britsche luchtmacht is reeds in actie gekomen. „Ik kan hier slechts zeggen aldus Churchill dat nog meer strijdkrachten onderweg zijn.ftlaar wij wenschen de Grieken tot aan de grens van ons vermogen te helpen. Wij moeten, zoo verklaarde Churchill verder, de nieuwe taak aanvatten met een levendig besef voor de reusachtige verantwoordelijkheid, die wij in Egypte en het moederland hebben te dragen met het oog op de groote en voortduren de gevaren, waartegenover wij ons ge plaatst zien. Onder deze omstandighe den kunnen wij maar één ding doen en dat zullen wij naar beste vermogen. Op het terrein van den zee-oorlog moe ten wij vooruitdenken tot 1943 en 1944 om onze vloot en onze koopvaardijsche pen vrij te maken voor de troepenbewe gingen. die wij in die jaren zeker zul len moeten ondernemen. Het feit, dat de laatste maanden „in veiligheid" voor ons zijn vcrlooperi, vormt een der groote historische overwinningen voor het Brit sche eilandenrijk". 705. Kribbetje Kras werd zenuwachtig Ze verloor bijna al haar centjes. Maar opeens werd ze ontzaglijk woedend, want ze dacht, dat Kniertje valsch speelde. ,,Pats!" deed Kribbetje Kras. ..Ik zal je niet de centen om je ooren slaan, leelijke valschspeelster!" 106. Kniertje Krab liet het er niet bij zitten. Ze krabde Kribbetje in het gezicht en sloeg haar linkeroog dicht. Op dat moment kwam Kobusje te voorschijn. Hij zing midden tusschen de vechtende dames instaan cn hief ziin stok. BERLIJN. 5 Nov. (D.N.B.) Hft opperbevel van de weermacht maakt bekend: Ondanks de aanhoudend zeer ongunstige weersgesteldheid deed het luchtwapen overdag en des nachts aanvallen op Engeland en Schotland met Londen als hoofd doel. In den tijd van 19 uur tot 6.30 uur lieten de gevechtsvliegtuigen zonder ophouden meer dan 1500 bom men van allerlei kaliber op Londen neerkomen. Op 4 November en in den nacht van 4 op 5 November ondernamen formaties gevechtsvliegers bovendien talrijke aan vallen op belangrijke militaire doelen, zooals vliegvelden, industrie- en ver- keersinrichtingen alsmede op munitie opslagplaatsen en barakken. Daarbij wei den o.a. in Wattisham en Ford opnieuw hangars getroffen en een groot aantal vliegtuigen op den beganeh grond ver nield. Na nachtelijke aanvallen op Co ventry en Liverpool konden verscheide ne hevige ontploffingen en branden wor den waargenomen. Iri Hillington, Edin- borough-Leith en andere plaatsen, van Schotland kregen fabriekscomplexen zware treffers, welke hevige ontploffin gen teweegbrachten. Vier jaar kerkerstraf voor Pandit Nehroe Voortgegaan werd met liet leggen van mijnen voor Britsche havens. De vijand ondernam geen vluchten naar 't gebied van het Duitsche rijk. Een Britsch vliegtuig, dat de kust van het Kanaal naderde, werd neergeschoten. Een eigen vliegtuig wordt vermist. Het D.N.B. meldt nog aanvullend, dat in het verloop van den laten namiddag de Duitsche luchtmacht gisteren aanval len heeft ondernomen op Engelsche vlieg velden, spoorwegen en fabrieksinstalla- ties. In scheervlucht werden onderko mens en hallen van een vliegveld in brand geworpen en na den aanval zag men verscheidene voor de hallen staan de vliegtuigen branden. Op het traject LondenSouthend werd de spoorweg zelf. een stafion en een vrij groote fa briek getroffen. De uitwerking was bui tengewoon hevig. In den loop van den nacht werden zoo als gewoonlijk wederom onophoudelijke aanvallen der Duitsche gevechtsgroepen tegen Londen gericht. Er werden aan zienlijke hoeveelheden bommen uitge worpen en groote branden met daaraan voorafgaande krachtige ontploffingen en groote steekvlammen waargenomen. Bovendien werden verscheidene ste den in Schotland met veel succes door andere formaties bestookt. Naar eersi thans bekend wordt, is Hillington bij Glasgow hevig gehombardeerd. Men heeft vijf zware branden en ontploffin gen waargenomen. Te Hillington staat de bekende fabriek van Rolls'Royce vlieg tuigmotoren. een der belangrijkste fabrie ken voor de Engelsche vliegtuigenindu strie, waar vooral do motoren voor de jagers vervaardigd worden. Iri den loop van den dag zijn de spoor banen te Norwich aangevallen, evenals het vliegveld Swanton-Morlev, waarbij onderkomens en hangars door ketting- bommen vernield werden. Engelsche ja eers, die aan de Zuid-Oostkust door Duitsche jagers verrast, werden cn. hoe wel ze in de meerderheid waren, geen strijd wilden leveren, werden achter volgd. Een Spitfire werd neergeschoten Het Britsche communiqué LONDEN, 5 Nov. (Reuter). Hét com muniqué van de ministeries van lucht vaart en binnenlandsche veiligheid luidt: Weinig vijandelijke vliegtuigen zijn Maandag over de kust gevlogen. In het gebied van Londen werden bommen ge worpen. alsmede op enkele plaatsen in de Midlands en Oost-Engeland. KABOEL. 5 Nov. (D.N.B.) De vroe gcre president van het. Pan-Indische con gres. Pandit Nehroe. die onlangs wegens zijn anti-Engelsche houding gearresteerd was, is heden tot vier jaar zware kerker straf veroordeeld. INDEXCIJFER (Medegedeeld door het Centraal Bureau voor de Statistiek) 's GRAVENHAGE. 5 Nov. Het in dexcijfer van koersen van aandeelen is heden: 15G.5. Dc onderhandelingen met Fransch Indo-China niet opgegeven TOKIO, 5 Nov. (D.N.B.) Een extra- bericht van de Tokio Nitsji-Nitsji uit Bangkok meldt, dat volgens een verkla ring van den vice-minister van büiten landsche zaken van Thailand de onder handelingen met Fransch-Indo China over Thailandsche gebiedseischen niet zijn opgegeven. De Fransche gezant in Bangkok heeft, volgens te Tokio ontvangen berichten, een vertoog gericht tot het departement van büitenlandsche zaken van Thailand om opheldering te vragen over anti-Fran- sche betoogingen alsmede over gebieds eischen van Thailand. Hem werd ten antwoord gegeven, dat de betoogingen spontaan uit kringen der bevolking ter ondersteuning van dé regeeringseischen zijn ontstaan en daarom-niet verboden werden. AANBESTEDING Gisteren is jn 't gebouw van den rijks waterstaat te 's-Gravenhage aanbesteed een gedeelte van den aan te leggen auto-snelweg tusschen Amsterdam en Utrecht, het gedeelte tusschen den Amstel en de Ouderkerklaan in de ge meenten Amsterdam en" Ouder-Amste. Er waren vier biljetten ingekomen. Hoogste inschrijfster was de Holland- sche Aannemingsmaatschappij N.V. Za- nen enr Verstoep te Den Haag voor 1.943.000. De laagste inschrijfster was rle N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. te Amsterdam voor 1.855.000. De beide an dere inschrijvers waren N.V. Aannemers Bedrijf v.h. Hillen en Rozen te Amster dam voor 1.910.000 en Dirk Blanke voort Dzn. te Bloemendaal 1.889.000. W. K. VAN ROSSUM 3 KORTE BERGSTRAAT Damesconfectie Kleeding naar maat Kubler Kleeding FEUILLETON DOOR R. ARDEN „Wees nu eens billijk", zei Stevens. „Blijf een gentleman. Als die twee din gen niet met elkaar overeen zijn te brengen, dan moet je van eon van de twee afzien. Met mij ben je contractueel verhonden. Zoodra we in New York zijn, ben je vrij cn kun je baar alles uitleggen. Het is mogelijk, dat dan een einde komt aan de idylle op mijn woord. Ik wil het niet beweren, ik zeg alleen maar dat het mogelijk is maar het is ook mogelijk, dat bef tegendeel het geval is. In ieder g-'\al moet je be denken. welke schade je mij toebrengt, als jp je nu niet mper aan onze afspraak houdt. Stevens stond op. „Nu. Peters, ik reken eron. dat jp verstandig zult zijn en nog ems-goed over de zaak na denkt." Daarop ging hij weg. Peters blpef achter. Hij wilde alleen zijn. Stevens was in zijn recht, wie zou het niet met ziin woorden eens zijn? Deze geschiedenis had ook haar scha duwzijden. Maar was het niet een zeer logische gang van zaken.'wanneer Edna eerst in New York de waarheid zou te weten komen? Als ze dan teleurgesteld was en verontwaardiging toonde, of schoon de toedracht van dit alles haar opheldering zou geven, dan zou dat een les voor hem zijn. „Jazeker, een lesje," zei ppters luid. Bovendien is het be lachelijk. nu reeds aan zoo iets te den ken, alleen maar omdat er een beetje was geflirt. Dwaasheid, Edna zou de zaak misschien nu al heelemaal zijn vergeten. Peters hesloot, van nu af aan hpf leven niet meer zoo ernstig op te vatten. Hij besloot verder, op dit. schip vol meest lichtzinnige menschen niet de rol van een pcnling met moraal te wil len spelen..Hij vergat daarbij erhfer. dat hij zichzelf niet kon veranderen, daar hij al te oud was om nog een echte Stevens te worden. Het bewijs daarvoor werd hem reeds een uur later in de turnzaal geleverd. Juffrouw Edna was druk bezig met Miss Basley, een Jonge dame uit Chi cago. Dit jonge meisje was de dochter van een conservenfabrikant, die het meerendeel van zijn tijd in de bar door bracht, Ze was de cenige dochter van dezen man, van wlen gezegd werd. dat hij enorme rijkdommen bezat. Zr wist natuurlijk, dat ze tot de geldaristocra tie behoorde en dat deze eigenschap haar recht gaf op een bepaald optreden. Meestal werd zij begeleid door een man met den nagm Alvarez, die „de schoonë Don" genoemd werd. Don Alvarez was fllmspeler cn be vond zich op epn vacanfiereis. Hij had de dochter van den conservenfabrikant in den naasten kring van zijn uitver korenen opgenomen, waarop de. longe dame niet weinig trotsch was. Denk eens aan: bil behoorde tot de twintig meest beroemden van Hollywood. Ge heel Amerika en half Europa kenden hem van zijn filmavonturen. Hij kon schermen ais d'Artagnan. boksen als Dempsey, paardrijden als een cowboy en zwemmen als Johnny Weissmüller. Hij kon aan zijn snorretje draaien en er duivels uitzien, hij kon echter ook den braven plattelandsbewoner spelen, die nergens lets van wist. Hij was een knappe man. eigenlijk veel te knap om nog een 'man te zijn. Hij speelde, ook wanneer hij niet voor de camera stond, toch altijd maar één rol: de rol van een gentleman, die tot. nu toe in zijn draai- Itoek steeds op onberispelijke wijze voor hem was geëindigd. In de ruwe werke lijkheid waren er menschen, die hem een ander'- beteekenls verleenden, maar dat waren natuurlijk in meerderheid mannen, die heelemaal geen verstand hadden van de kunst en haar lievelin gen, die geen „ster" hadden, op wiehs autogrammen zij jacht, maakten. Don Alvarez was dan op dezen mor gen wel zoo goed. met Miss Rasley. dn dochter van den eonserven-Basley. mee te gaan naar de turnzaal. Wilde hij schermen als d'Artagnan? Wilde hij boksen als Dempsey? Niets van dat al- Ips, hij wilde slechts aan ziin snorretje draaien en met een duivelsch lachje op zijn linpen kiiken naar de pogingen van andere, minder beroemde persoonlijk heden. Want hij was nu met vacantie. hij trok uit principe slechts bij een pas send honorarium van leer daar kon den de Hollywoodseho filmproducenten over meenraten. Htj bokste slechts voor zwaar geld en dan nog zoo slecht, dat de filmoperateur zich meestal het angst zweet van hef voorhoofd moest afvegen om op het Juiste oocenblik de „doublp" ertusschen te schuiven. Dat alles wisten de dames echter niet. Ze vereerden hem, schreven hem welriekende briefjes of voelden zich ge lukkig. wanneer hij met zwaarmoedige of diabolische nogen naar haar keek. Zijn schreden werden door dagbladver- slaggevers bewaakt. Dat wil zeggen: hij had natuurlijk ook zijn geheimen, maai bij liet zie', gaarne zoo nu en dan even kicken om aan het volk van Amerika te tonnen, dat hij ook In zijn privé- leven een zeer interessant mensch was. Toen hij nog niet tot de halfgoden van Los AngelPs behoorde, heette hij heel eenvoudig John Smith. De reclamechef van de Zuider Film Maatschappij ver- lende hem titel en waardigheid en maakt© van hem een Don Alvarez. Hij voelde zich reeds na korten tijd vol komen als Don en zijn cenigp zorg was slechts, dat hij, behalve het woord ..Caramha" (hetwelk, zooals men weel. een leelijke Spnansche vloek is)., geen enkel waord Spaansrh kende. Doch hij leek voor het. publiek Spaansch en dat was voor zijn productieleider genoeg. Men zal zich afvragen, waarom Don Alvarez hier zoo nauwkeurig wordt be schreven; het is echter noodzakelijk, want, hij snoeide nok op de „Santa Bar bara." een gewichtige rol, een tragische rol. Wanner hij had kunnen vermoe den, in welke ongelukkige verwikke lingen hij door zijn bezoek aan de turn zaal zou geraken, dan zou hij de zaal nooit hebben betreden. Maar hij ver moedde niets en kwam de zaal binnen, Hij zette zich in een rieten sfopl. draai de aan zijn snorretje, keek naar de damps, die zich hij het. schermen uit sloofden. pn was verheugd over haar verlegenheid, welke door zijn tegen woordigheid werd teweeggebracht want, hij kon immers schermen als d'Artacnan. Dat was weliswaar zijn „doublé", maar dat gaat niemand iets aan. Derhalve zat hij daar, gaf met een verveelde gelaatsuilurukking twee handteekeningen weg en had plezier in de met meer of minder behendigheid uitgevoerde schermpartij. die zich tus schen Miss Basley en Edna afspeelde. Edna wist, hoe men zich in zulke situaties .te gedragen heeft. Men moet slecht en zeer langzaam schermen, want wie heeft er wat aan, wanneer men de dochter van conserven-Basley blameert? Niemand merkte er iets van, hoogstens Miss Basley zelf, zij glim lachte ^ens ui fluistert: „Dank u wel voor uw ndelijkheid. miss Edna!" Dat fluisterde zij in ieder geval heel zachtjes. F.n Edna. het. lieftallige meisje, ontvangt glirhheliend een stoot tegen haar beschermde sweater juist daar, waai norma lii r haar hart moet slaan, en zegf hardon terug: „U schermt van daag beter dan ooit, miss Basley!" Intusschen hield Don Alvarez, in stilte beschouwingen over liet feit. dat miss Basley er heel aardig uitzag, maar dat z© zich toch niet met. deze sportieve schermleerares kon meten. Toen ze haat- masker afnam en haar bescherming losmaakte, stelde Don Alvarez va-' dat 7.p er over het geheel voortreffelijk uit zag. Veel beter dan miss Basley. want deze had lang zulke mooie oogen niet. Don Alvarez besloot zich minzaam voor te doen en met deze sehermleerares kennis te maken. Dp dat ooepnblik verscheen Peters. Daar Edna een paar minuten vrij had, begroette hii haar. Edna had zich voor genomen alles tp vergeten, wat den vorigen dag gebeurd was, maar het lukte haar niet. Ze glimlachte Peters toe, nog meer zelfs: ze glimlachte Peters feeder toe. „Nou. hoe gaat het?" „Dank u. best." zei Edna. „Je ziet er weer allerliefst uit", zei Peters, wien, zooals dat met alle ver liefden met werkelük gevoel het. geval is, niets vers'andigs in de bedachten kwam. F.dna kreeg een kleur. Edna voelde het. bijna als ee verlichting, toen Miss Basley opnieuw naar haar toekwam. „Miss Edna, Don Alvarez zou graag kennis met n willen maken." Edna keek min of meer hulpeloos voor zich uit. Peters echter barstte dadelijk los; hij was in hef algemeen niet, hulpeloos. „Als de Don wil worden voorgesteld", zei hij tamelijk luid. „kan hij hierheen komen Wat zi'.i daf voor manleren. Miss Baslev? Is de Don soms de ko ning?" „Maar..." zei Miss Basley. „Toe, alsjeblieft!" fluisterde Edna ver schrikt, terwijl zij Peters eenvoudig bij zijn hand vasthield. Don Alvarez kwam dichterbij. „Er schijnt een.misverstand „Nee," zei Peters, „alleen een beetje vlegelachtigheid. Wanneer ik met iemand wil kennis maken, en zeker met een dame dan moet ik naar haar toe komen „Uw lesje lijkt me overbodig," zei de Don, rood van kwaadheid. „U schijnt 'niet tc weten „Ik weet alles, mijnheer," antwoordde Peters snuivend. „Ik raad u echter aan. u toch als een fatsoenlijk mensch te ge dragen!" Don Alvarez bekeek Peters van het hoofd tot de voeten. Hij dped dat zonder woorden, maar 'met een blik. die waard was op de film vereeuwigd te worden. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2