De eigenlijke wederopbouw wordt thans met kracht aangevat Voorbereidend werk vrijwel geheel gereed Herbouw van geteisterde steden en dorpen schotermajvs" per krmik f 3.45 OUDE GENE VER bij ókr.af 3.25 Utr.str. 17 1 el. 3450 Ao 1573 Gezonken schepen gelicht en hersteld Twee treinen per dag naar Brussel Sabotage in Castricum Maasstation in Rotterdam verdwijnt - Nieuw viaduct door de stad Rhenen en zijn Cuneratoren EEN MANNELIJKE BRUID.... Ook inbraken- serie in Baarn en Soest Gemeenteraad van Hilversum Inbrekers van 15 en 16 jaar! Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 6 NOVEMBER 1940 „EXTRA" bij 12 kr. k f 3.15 (Van onzen specialen verslaggever) MEERMALEN wordt de vraag gesteld: hoe staat het toch met den wederopbouw in de door het oorlogsgeweld geteisterde stre ken? Want men heeft wel veel in de couranten kunnen lezen over het opruimen van het puin in Rotterdam, in Rhenen, in Wageningen, in Middelburg, over het opstellen van plannen, over onteigening en uitgifte van gronden, maar het publiek, dat „wederopbouw" onmid dellijk associeert met het „weder opbouwen" van de verwoeste huizen en fabrieken, ziet maar liefst zoo spoedig mogelijk een meer tastbaar resultaat. DAAROM kan het zijn nut hebben, eens uiteen te zetten, wat aan den eigen lijken wederopbouw vooraf moest gaan, in welk stadium de wederopbouw thans verkeert, en welke problemen hiermee verband houden. Men zak zich herinneren dat onmiddellijk-na den oorlog het regeeringscom- missariaat voor den wederopbouw werd ingesteld; reeds op 18 Mei benoemde de opperbevelhebber van land- en zeemacht dr. ir. J. A. Ringers tot regeeringscom- missaris, en bepaalde, dat zijn laak zou zijn: het herstel van het verkeerswezen, de drooglegging van de inundaties, de wederopbouw van steden, dorpen en ge bouwen, en al hetgeen daarmee samenhangt. Hoe ver is men hiermee nu gevorderd? Het droogmalen van de inundaties heeft een vlot verloop gehad; men was daarmee gereed binnen den door de overheid gestelden termijn. Ook met het bevaarbaar maken van de groote rivieren en het openen der spoorwegen, van zoo groot belang voor voedselvoorziening en kolentransport. maakt men goede vorderingen, dank zij de medewerking van den Rijkswaterstaat en de Ned. Spoor wegen. RIJWIELPADEN IN GRONINGEN GRONINGEN, b Nov. Na overleg mei het bureau voor vreemdelingen ver keer heeft het provinciaal bestuur van Groningen een commissie in het leven geroepen, welke tot taak heeft een plan te ontwerpen voor den aanleg van een rijwielpadcnnet in de prov. Groningen. BIJ het bevaarbaar maken van de rvieren moest men rekening houden met een groot aantal be schadigde en gezonken vaartuigen, ih totaal ongeveer 1400 stuks. Hier toe werd ingesteld de afdeeling Vaartuigen, welke thans vijf maan den heeft gewerkt en eén voortref felijk resultaat mocht boeken. Een groot aantal gezonken schepen kon met behulp van drijvende bokken worden gelicht, en naar de werven gesleept om hersteld te worden. Bovendien is voor de betrokkenen een regeling gemaakt voor de toe kenning van een schadeloosstelling. Met het opruimen van het puin ie Rot terdam is men thans biina gereed. Foto archief U.D.) Het is verheugend te kunnen consta- teeren dat slechts een gering aantal schepen onherstelbaar beschadigd bleek te zijn. n.l. sleohts 6 7 en dan nog meest kleine schepen onder de 150 ton. De meeste gezonken of beschadigde schepen vond men uiteraard in Zeeland in de havens rond de Zuiderzep en in de Rotterdamsche binnenhavens. De ove rige lagen verdeeld over de groote rivie ren. in het Oosten des lands liet totaal bedrag der reparaties aan deze vaarlui gen beloopt, ongeveer tien millioen gulden. Het herstel zal natuurlijk veel werk meebrengen voor de Nederland- sche scheepswerven, waarhij het een ge lukkige omstandigheid genoemd mac worden dat deze werven, speciaal inge richt zi.in voor herstelwerkzaamheden en ppn flinke matpriaalvoorraad van staal en hout bezitten. Als voorloopiq resultaat van het werk der afdeeling Vaartuigen kan medegedeeld worden, dat thans 350 der beschadigde sche pen weer aan het verkeer deel nemen en ongeveer 400 zich in meer of minder vergevorderd sta dium van herstel bevinden. Spe ciaal de voor de uitvoering van de werken voor den Noord-Oostpol der benoodigde vaartuigen zijn in korten tijd weer voor het gebruik gereed gemaakt. Het puinruimen Wat het puinruimen betreft komt Rotterdam natuurlijk in de eerste plaats. Het stadsdeel dat door het bombardement werd getroffen be slaat een oppervlakte van 270 ha. 25.000 woningen werden vernield en naar schatting bedroeg de hoe veelheid op te ruimen puin (exclu sief de opruiming van kelders en fundeeringen) iVt a 3 millioen m', benevens vele duizenden tonnen ferro- en non-ferro-metalen. Aanvankelijk meldden zioh 30.000 ar beiders voor dit puinruimen aan, ook in verband met het feit, dat onmiddel lijk na den oorlog de werkloosheid te Rotterdam tot fantastische hoogte steeg Het laat zich denken dat de organisatie van een dergelijk arbeidsleger onder de toenmalige omstandigheden geweldige moeilijkheden met zich bracht, moeilijk heden on het gebied, van de kleeding en de werktuigen. Onder de 30.000 arbeiders bevonden zich bovendien tal van min der gewenschte elementen, maar gelei delijk kwam er eenige ordening en kon het aantal tewerkeestelden ingpkrom pen worden tot 20.000. Daarna heeft men een aparten dienst geschapen* onder leiding van den heer H. G. J. ter Marsch. inspecteur van de Rotterdam •he Lloyd, die het z.g. ..taakwerk" in voerde en daardoor de arbeidsprestatie meer dan verdubbelde. Eind October had men nog 8000 man aan het werk. maar ook dit aantal zal ge leidelijk worden ingekrompen, want het einde van het puinruimen komt 'in zicht. Werd aanvankeliik gevreesd dat mén hier mede eerst in Februari zou gereed komen en werden de kosten geraamd op 19 mil lioen. thans bliikt dat dank zii een meer efficiente regeling van den arbeid, reeds half November het werk zoo goed als be- eigdigd zal zün. terwijl de kosten gedaald zijn tot 12 millioen gulden. Dit alles dankt men aan de vlotte samenwerking met den gemeentelijken technischen dienst te Rotterdam, den Rijksdienst voor de werkverruiming, het Regeeringscommiissariaat voor den Wederopbouw en zeker niet in de laat ste plaats aan de dagelijksche leiding bij het werk. Ook de Duitsche autori teiten deden alles wat in hun vermogen was om den arbeid te vergemakkelijken. Na Rotterdam volgt Middelhui»" 300 man bij de puinopruiming ziin te werk gesteld. Hier wordt de voorraad puin geraamd op 80.000 ma. de kosten op rond 350.000 gulden. Plannen voor den herbouw Inmiddels zijn voor tal van ge teisterde gemeenten plannen voor den herbouw opgesteld. Daarbii gold in de eerste plaat® te komen tot een stedebouwkundig verant woorde oplossing. Het vervallen in fouten van het verleden diende ver meden te worden. Het spreekt van ze|f dat men zich daarbii niet be perken kon tot de verwoeste gebie den, omdat men nu eenmaal aan veel'minder menschen woonruimte kon bieden dan voorheen. Om ook dit overschot onder dak te kunnen brengen diende men dus aan de plannen een hreedpre basis te ver leenen en deelen van niet ver woeste gebieden te omvatten. Voor alle gemeente waarin yenvo.es tingen zijn aangericht heeft men thans plannen ontworpen die voor een groot deel de instemming hebben van den algemeen gemachtigde voor den weder opbouw. De plaatsen waar het hier om caat zijn: Alblasserdam. Amersfoort Bleskensgraaf. Boxtel. Kruiningen Middelburg. Middelharnis. Mierlo. Mill en St. Hubert.. St. Oedenrnde. Rhenen Roosendaal en Nispen. Rotterdam, Sas van Gent. Scherpenzeel, Valkenhurg (Z.H.), Veenendaal. Wageningen. Wv chen. lerseke 'en Zevenbergen. Aangezien niet alle huizen op dezelf de plaats zullen kunnen worden lier homvd moet als regel alle grond in p™? bepaald plan worden onteigend. Ook zijn er gevallen dat nog «tukken grond buiten hef plan onteigend moesien worden, in het belang van den woning bouw. Onteigening is reeds geschied in Bles kenseraaf. Mierlo. St. Oedenrode. ge deeltelljk in Rhenen. Sas van Gent Mill en St. Hubert. Nispen en Rotter dam. Een tweede stap in de goede richting was het uitgeven van grond, de z.g. Duizenden en nog eens duizenden arbeiders zijn in de afgeloopen maanden hü het opruiminzswerk te Rotterdam werkzaam geweest. fFoto archief U-D.) herverkaveling. Het was moeilijk de waarde van den uit te geven grond te bepalen, want op het oogenblik is er eigenlijk geen vrije markt. Zoo heeft men te Rotterdam ingesteld een com missie van deskundigen, die den alge meen gemachtigde adviseert over de waarde van den nieuw uit te geven grond. In Bleskensgraaf is men met het herverkavelen gereed. In Alblasserdam s men er zeer ver mee gevorderd. In Middelburg daarentegen moet men er nog aan beginnen. Uit het bovenstaande blijkt wel dat er zeer veel administratieve moeilijkheden te overwinnen waren maar ook. dat uitge breide voorbereidende maatregelen on vermijdelijk waren, wilde men aan het nageslacht iets schenken dat technisch en aeslhetisch volkomen verantwoord zou ziinThans echter is het stadium van plannen maken en voorbereidingen ten einde. de eigenlijke wederopbouw kan overal met kracht worden aangevat en het Is niet optimistisch om te zeggen dat deze aan het eind van dit iaar overal in gang zal zün. De financieele regeling Twee zaken vrager, thans onmiddel lijk de aandacht; de financieele rege ling en het voor de betrokken gemeen ten ontworpen plan. Wat de finan cieele regeling betreft, is het wachten op een verordening inzake de schade loosstelling. De overheid heeft, in be ginsel toegezegd bereid te zijn een schadeloosstelling te geven, maar heeft zich niet uitgesproken over de grootte, tenminste voor wat betreft de schade boven de 10.000 gulden. Onder de 10.000 gulden zal voor 100 schadevergoe ding worden uitgekeerd. Aangezien een Nederlander r.u eenmaal graag weet waaraan hij toe is, ging het met het opbouwen en -herstellen van schade niet al te vlot. Daarna is er een spe ciale regeling gekomen waarin een voorschot, groot SO in uitzicht werd gesteld voor den herbouw van arbei ders- en middenstandswóningen met een capaciteit tot 450 m\ bedrijfsruim te niet meegerekend. Deze voorschotregeling is geble ken een krachtige stimulans te zijn voor den hei-bouw in de geteisterde gebieden, want thans wordt er reeds gebouwd in Veenendaal, Roo sendaal en Nispen en straks ook in Bleskensgraaf, terwijl ook vele al leenstaande huizei) en gebouwen in verschillende gemeenten op nieuw werden opgetrokken. De wederopbouw houdt tce nauwste verband met de volkshuisvesting. Men kan een dakloos gezin nu eenmaal niet laten wachten op den herbouw van zijn huis. Er moest een noodoplossing gevonden worden. Op tal van plaatsen zijn derhalve semi-permanente wonin gen in aanbouw, in Rotterdam 1000, in Överschie 200 in Vlaardingen 400. in Usselmonde 500. Deze semi-permanen te woningen komen in den loop van den winter cereed. Men zal daar niet verder mee doorgaan want ook de nor male .woningbouw, welke per jaar 40.000 .woningen, produceert, zal krach tig worden..bevorderd. Men zal daarbij niet vervallen in de fout van de jaren na den wereldoorlog toen de woning bouw enkele jaren stop stond en er een •opingnood ontstond. In Rotterdam b.v. heeft rren plannen ontworpen om door den bouw van SOOO permanente woningen, welke vóór den winter van 1041 voltooid moeten zijn in de ergste behoefte aan huizen te voorzien. Zoo wordt alles gedaan wat binnen het mpnschelijk hereik ligt. met de ter be schikking staande middelen., om de schade door oorlogsgeweld aan het Ne- derlandsciie volk toegebracht, in zoo kn.rt moaelijken tijd te herstejlen. Elders in dit blad geven wij nog een beknopt overzicht van de voor ver schillende wemeenten ontworpen plan ncn. De Deutsche Zeitung in den Nieder* landen meldt, dat er twee nieuwe trein verbindingen tot stand gekomen zijn tusschen Amsterdam en Brussel. De trei nen vertrékken öm 8.20 en 18.02 van Amsterdam Centraal en komen om 1230 en 22.41 in Brussel aan. In tegengestelde richtine vertrekken treinen uit Brussel om 7.30 en 10 uur. die om 12 en 23.45 in Amsterdam aankomen. De reizigers moeten in het bezit zijn van een geldiee pas en van een speciaal bewijs, dat de Duitsche autoriteiten al leen voor dringende reizen afgeven. Aan reisgeld mag van Nederland naar Bel gië slechts 20— per dag, tot een maxi mum van f 300.—meegenomen worden Dit bedrag moet door een Deviezen- bank in de nas worden genoteerd. Van België naar Nederland mogen slechts 100 frans worden meegenomen. Bij herhaling zal de bevolking worden weggevoerd CASTRICUM. De burgemeester van Castricum maakt zoo meldt het dag blad „De Zaanlander" bekend, dat de Duitsche Overheid heeft beslist, zulks in verband met de voorgekomen sabo- tagegevallen tegen de Duitsche Weer macht. dat bij herhaling de geheels be volking zal worden weggevoerd en in kampen ondergebracht. (Van onzen specialen verslaggever) WAT is er de afgeloopen vijf maanden gedaan voor den wederopbouw in de door den oor log geteisterde gedeelten van ons land? Elders in dit blad kan men een verslag vinden van hetgeen op dit gebied is verricht; hieron der laten wij nog volgen een over zicht van de plannen, die ten aan zien van verschillende gemeenten zijn ontworpen, en die vrijwel allen de goedkeuring van de be trokken autoriteiten hebben ver worven- In de eerste plaats vraagt. Rotterdam de aandacht. Bij het maken van een plan voor den herbouw van Rotterdam is men er van uitgegaan, dat het speei ficke Rotterdamsche karakter van de stad behouden zou moeten blijven. Zoo zal men in het nieuwe gedeelte de oude straatnamen weer terugvinden, zij het op andere plaatsen. Wij schreven reeds, dat in hel centrum van de stad 25.000 huizen werden vernield, en daar van zullen er 10.000 worden herbouwd, waarvan 0000 in een apart woon kwar tier ten Noorden van den Goudsehen singel, met In het midden een "plant soen. In Rotterdam hesfond altijd de moei lijkheid met het rivierwater, waarvan de stad bij hoog water last had. Men heeft deze gelegenheid aangegrepen om hierin tevens verbetering te brengen door langs de Maas een groote boule vard te projecteeren. welke als water keering dienst zal doen. Wat het spoorwegprobleem be treft. het centrale station zal Deut sche Poort worden, het Maasetation verdwijnt. De spoorweg blijft echter op epn viaduct door de stad heen geleid, doch dit viaduct zal aan het. nieuwe stadsbeeld worden aange past, zoodat het leeliike bouwsel, dat tot nog toe Rotterdam ontsierde; verdwijnen zal. In de oude stad waren vele. indus trieën, die in het herbouwde Rotterdam nipt meer een plaats zullen kunnen krijgen. Daarom is huiten het verwoeste se bied. in den zg. Spaanschen Polder, een groot terrein onteigend, waar deze bedrijven zich zullen kunnen vestigen Het volgend jaar zullen in Rotterdam 8000 wotlingen gereed komen. 'Thans reeds staal vast. dat 600 woningen ge bouwd zullen worden in Varkensoord 600 in Tuindorp-Vreewijk. voorts 3 flats met 100 woningen elk aan het Zuidpléin. dan 100 woningen vóór al toenwonende personen bii het Noórder kanaal. Voorts zullen nog plannen uitga werkt worden voor andere bouwrijp» terreinen. Herbouw van Rhenen Y\J AT den herbouw van Rhenen W aangaat, de Cuneratoren, wel ke bet stadsbeeld in zoo sterke mate bthferscht, zal'ook in het nieuwe plan een bij uitstek dorni- neerenrie factor blijven, sterker zelfs nog dan voorheen. Dp kern van het stadje, met 175 huizen, is geheel verwoest. Men heeft nu de gelegenheid benut om den smallen rijksweg, welke dwars door hef ceii Irum loopt te verhreeden, dóór de nieuw te bouwen huizen verder naar achteren te plaatsen. Zoodoende komt -in het- midden een plein vrij, de nieuwe Frederik van der Palshof. Ten westen van den Cunera toren zaf terrein vrij komen, waar in rit- .toekomst, markt gehouden kan wor den; industrieën blijven buiten de oude kom. Te Middelburg is veel vernietigd, dat in den w aren zin des woords on herstelbaar is. Historische gebouwen, uitingen van waarnevolle cultuur en architectuur uit vroegere eeuwen zijn verloren gegaan. Daarom is het dubbel moeilijk geweest een plan voor den herbouw samen te stellen, dat bevre digingkan schenken en dat een zoo ge- lukkig mogelijke oplossing brengt in de leegte, welke in de oude Zeeuwsch* stad is ontstaan. Het nieuwe plan gaat er van uit, dat het karakter van de stad. zooveel mogelijk bewaard moes', wórden. Te Veenendaal zijn eenige huizen vernield, waardoor een verkeersweg aangelegd kan worden. Een terrein wordt daardoor voor nieuwe bebou wing ontsloten en de uitbreiding ge makkelijker gemaakt. Te Hoogland moet een groot aantal boerderijen en een aantal woningen herbouwd worden: een gedeelte van deze woningen zal meer in het dorp een plaats krijgen. Wat Bleskensgraaf betreft, het ge zicht van het dorp uit op de Alhlas was bedorven. Circa 41 huizen tusschen de dorpsstraat en de Alblas zijn ver nield. Deze zullen r.u niet meer her bouwd worden en de Alblas wordt daarom meer open gelegd De verniel de woningen zullen voor een deel her bouwd worden aan den Noord weg, voor een ander deel ten Zuiden van de Alblas. Langs de rivier is een plant soen ontworpen. Te Schprpenzeel zijn van de 550 wo ningen 500 beschadigd. De groote Rijks weg Utrecht—Arnhem loopt hier mid den door. -Verschilende huizen zullen achteruit gezet worden en een aantal zal verdwijnen, omdat, zij te dicht op elkaar gebouwd waren.' Deze zullen op andei'e plaatsen wórden herbouwd. Inhef* centrum van Alblasserdam zijn 160 huizen vernield en er zullen 80 herbouwd worden. Het gezicht op de Alblas wordt open gelegd. Er is een uitbreidingsplan voor 80 nieuwe hui zen. waarvan er reeds 44 gereed zijn. Té Wageningen ziin rondom de kerk 112 woningen verwoest. Om een hetere stedebouwundige oplossing te verkrij gen, is het kerkplein open gelegd en worden ook enkele verkeersverheterin gen aangehrarht. HPt plaatsje zal om de kprk worden herbouwd. Te Zevenbergen zijn twee verwoeste kemen; Zevenbergen en Zevenbergsche hoek. De huizen stonden hier veel te dichf op elkaar. Om een betere stede bouwkundige oplossing te krijgen, zal er ruimer herbouwd worden en met he hoorliike tuinen. De huizen kunnen derhalve nipt op dezelfde nlaats terug komen en daarom zal veel op andere "plaatsen herbouwd worden. BROOD VAN ROGGE- OOGST 1939 's-GRAVENHAGE. 6 Nov. - Hst Rijks bureau voor de Voedselvoorziening in oorlogstijd vestigt er de aandacht op dat het aan bakkers die volgens een in som mige streken op het platteland bestaan 'de gewoonte rogge van den oogst 1930 van de boeren in ontvangst hebben ge nomen, tegen de verplichting om daar voor gedurende een jaar óp geregeld, tijden een overeenkomstige hoeveelheid foggébroorl te leveren, verboden is. thans nog op grond vap een dergelijke pvereenkomat brood te leveren zonder daarvoor brooddistributiehonnën In ont vangst te ne.mcn Deze bakkers kunnen ten einde hui vernlichtlneeri na te komen de van d' boeren ontvangen rogge voorzoover daarvoor nog gepn brood werd geleverd of geen brood geleverd zal worden, du 4e hoeveelheid, welke de hoer meer ge leverd- heeft dan hij tegen inlevering van-hroodhonnen gemalen terug kan krijgen, tégen den marktprijs vergoeden. Gestoorde bruilóft in Andijk C EN jeugdig paar te Andijk zou trouwen. Ze hadden eenhuis. ze hadden huisraad, de liefde was er. Wat kon hen tegenhouden? De dag der bruiloft was reeds vastgesteld. Deze week zou het huwelük voltrokken worden, zoo lezen wij in de ..Vrije Westfr." Maar de ambtenaar van den burgerlijken stand heeft hun een kwa de verrassing bereidZe konden niet trouwen. Waarom niet?" vroeg de bruidegom. ..Omdat een man niet met een man kan trouwen." Toen heeft de bruidegom zijn wenkbrauwen een oogenblik gefronst, maar daarna is hii harteliik gaan lachen. De ambtenaar maakte een grap. „Geen grap", heeft de ambte naar gezegd en hli heeft de registers van den burgerlijken stand getoond- Daar stond 't: de naam en datum van geboorte klopten. De bruid was inge schreven als van het mannelijk ge- slacjxt. De trouwriituizen moesten worden afbesteld, de huwelijksaankondiging werd van het aanplakbord verwijderd Bruid en bruidegom moeten wach ten tot de bruid een vrouw geworden is ook volgens de tegisters van den burgerlijken stand. OMTREK BAARN. In evrband met de serie inbraken te Hilversum deelde de po litie alhier mede, dat dezer dagen ook te Baarn in een zevental huizen is ingebroken, waarbij den zelfden gang van zaken was geconstateerd als in Hilversum. Men had aan deze Baarnsche inbraken geen ruchtbaar heid gegeven om het onderzoek niet te bemoeilijken. Ook in Soest zijn verleden week in één nacht 9 inbra ken gepleegd, welke eveneens dezelf de verschijnselen vertoonden; HILVERSUM. 6 Nov. In de gis termiddag gehouden zitting van den gemeenteraad is met. 27 van de 28 stemmen in de vacature-Lopes Dias als wethouder van de bedrijven ge kozen de heer T. v. d. Heeg, die reeds geruimen tijd als waarnemend- wethouder fungeerde. Het nieuwbenoemde lid, de heer J. B. Kooij. is geïnstalleerd. Aangenomen zijn de voorstellen i.z. de de verlenging van de werkverruiming in het Spanderswoud. die op de Lieherger- héide, voorts dat betreffende het bouwen van hunkers voor zand eh zout. en dat omtrent de verbeteringen in het gemeen telijke sportpark. Ook zi.in goedgekeurd de plannen tot versterking van cie brandweer, dat i.z. rle veranderingen op de Noorderbegraafplaats, dat betreffen de de rioleering in Zuid-West I, en dat i.z. een gebouw voor den vlantsoenen- dienst. HILVERSUM. 6 November. De re cherche heeft drie alhier woende jon gens. oud respectievelijk 16, 15 en 15 jaar. aangehouden, die herhaaldelijk hadden ingebroken in een drogisterij aan de Kerkstraat, bekend terrein voor een van hen. Deze drong langs een be paalden wee hef pand binnen, de twee anderen deden diénst als- uitkijk. Uit een geldkistje nam de iongen kleine be dragen wee. en dit. eeld werd .versnoept. De winkelier miste telkens geld en deed tenslotte aangifte. Het betreft hier in totaal 140. Fr was reeds geconstateerd dat de ion- eens veel eeld ter beschikking hadden en dat zij zeer veel snoepten. Het drietal heeft alios bekend. Nadat r.roeeft-verbaal is opeemaakt. ziin zij ter beschikking van de ouders gesteld. Raad van Hoevelaken HOEVELAKEN. De Raad dezer ge meente zal Dinsdag 12 November 11 uur v.m. bijeenkomen ter behandeling van de volgende Onderwerpen:- 1. Ingpkomen stukken. 2- Voorstel inzake afhouding der door de gemeente verschuldigde couponbe lasting. 3. Benoeming werkvrouwen gemeen tehuis en openbare lagere school voor lipt jaar 1941. 4. Voorstel tof wijziging der-begroe ting dienstjaar 1040. 5. Aanbieding begrooting, dienstjaar 1941.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3