STADSNIEUWS SUBLIEME VERTOLKING VAN GUUS OSTER „Ik ben zeventien jaar EEN UITNEMEND SPEELSTUK ROOKEN IN „niet-rooken" HET NIEUWE POLITIEBUREAU IN AANBOUW Burgerlijke Stand Ledenvergadering der A.IJ.V. Oude man van f175 beroofd Begrafenis van den heer J. A. Rant Een ongeluk, dat goed afliep Afzwemfeest in Sportfondsenbad UIT DEN U.P.D.B. Van de Politie 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 8 NOVEMBER 1940 J tr IJ ET is niet zoo eenvoudig zeventien U te zijn. En evenmin aangenaam, ten minste als we allemaal zoo overgevoelig geweest ziin. als de schrijver-acteur Paul van den Berghe in ziin stuk ziin jeugdi gen hoofdpersoon Bob Darcourt teekent Bob is intelligent al bliikt dat niet. op school, maar -dat is ook nimmer een maat staf hij is overgevoelig, geliik gezegd en hem is de grenzenlooze overdrijving van de jeugd eigen. On ziin nog jonge, ge scheiden moeder is hij onbewust verliefd, een complete verliefdheid met een hevige jaloezie inbegrepen jegens elk mannelijk wezen, dat haar te- na komt. Vriendschap kent evenmin grenzen: de schrijver Mau rice Fleurville is het voorwerp van een artistieke, onbeperkte vcreering. die ook alweer het kenmerk van bezit, van beslag leggen in zich draagt. Fleurville is artist genoeg om het te begrijpen en iidel ge noeg. om het zich te laten aanleunen Het dramatische conflict neemt reusachtige afmetingen aan als tusschen vriend en vrouw een verhouding gaat bestaan en de moeder voelt dat zii den zoon bedriegt met den vriend Als conflict aanvaard baar. maar toch een uitzonderingsgeval, omdat op den zeventienjarigen leeftijd de samenkonpeling moeder-geliefde mis schien latent aanwezig is maar zelden zoo werkeliik als in het geval van Bob Darcourt. Het conflict is in dit stuk uit stekend behandeld, al leidt het tot geen oplossing, omdat de schrijver aan het slot den overgang vriend-vader inleidt, maar even daarvoor scherp laat voelen, dat het tusschen vrouw en man feiteliik alreeds in het geheel niet in orde is van den kant van den man- Hoe dit alles zij, „Ik ben zeventien Jaar" is een uitstekend speelstuk door dat de schrijver het verstaat dramati sche spanning te scheppen. Het is goed gebouwd, het conflict is zuiver gesteld, het thema brillant uitgewerkt in een steeds 'boeiende dialoog met tal van uiterst speelbare scènes. De jonge schrij ver kan het zoo recht uit het hart. auto biografisch voorzeker, noteeren en dat geeft aan het geval het doorleefde en echte, dat veel van het rijpere maak werk mist. In Parijs is het een groot succes ge worden voor den- schrijver, die zelf de hoofdrol vervulde. Het kan moeilijk beter zijn geweest, dan zijn Hollandsche collega Guus Oster het deed. De rol bleek hem op het lijf geschreven, hij was de zeventienjarige in den' overgangs tijd van jongen tot man in alle vezelen. Alles trilde en leefde in deze herschep ping. Bedroefd tot den dood het eene oogenblik, het andere vervuld van het grootste geluk, de stoutste idealen. De volwassenen maken maar een poover figuur, aangepast als zij zich hebben tot valschheid en vunsheid tegenover de ridderlijkheid en het idealisme uit de puberteit, die verdienden later niet zoo deerlijk verminkt te worden. Guus Oster heeft om zich heen niet de bezetting ge vonden, waarop zijn spontaan en gevoe lig spel'recht had. Het werd geen ideaal ensemble, zooals wij gaarne voor dit stuk gewenscht hadden. De anderen mis ten dikwijls de overtuiging, waaruit deze jonge acteur voortdurend spelen kon. Jaap van de Poll vond nog het beste de juiste accenten, hij heeft voor de rol van den Franschen schrijver niet heel veel mee en ook als minnaar blijft hij beneden het ideaal hebben wij ideale minnaars onder onze acteurs? maar hij sloeg er zich meestal met be grip door heen en speelde zijn beper kingen gedeeltelijk weg. Bij Corrie Kore- vaar als de moeder bleef alles te uiter lijk, het is een précaire rol, het zij toe gegeven,- maar het had meer van bin nenuit kunnen komen, opdat het drama tische gewonnen had. Wat zou een Fie Carelsen van deze rol gemaakt hebben? Louis de Bree als Oom Victor vond ge legenheid een heel raak karakterrolletje op de been te brengen, met het wonder van het knijpbrilletje zwevend midden op den neus. Het werd een monumentje van tooneelspelerskunde en kunst, uiterst gechargeerd maar uiterst komiek vol bewonderenswaardige trekjes. Erik van Tngen trof den goeden toon als de vriend, evenzeer ..zeventien" als Guus Oster, zij het minder romantisch. De regie van Uouis de Bree deed wei nig recht aan de Fransche herkomst van het stuk, het had heel wat vlotter van tempo en lichter van toon kunnen zijn. Het pleit voor het tooneel is op dezen eersten tooneelavond in het Grand Thea tre schitterend gewonnen. Er was een goed bezette zaal, die het intelligente stuk waardeerde en genoot van het spel. Het heldere maanlicht maakte de wandeling naar en van het theater tot een genoegen, zoodat we gezien hebben, dat we in oor logstijd den schouwburg niet behoeven te vermijden, integendeel, dat we kunnen ge nieten. juist nu meer dan ooit. van eenige uren in een andere gedachtenwereld dan die deze oorlogstijd ons dagelijks op legt. Moge deze goede inzet tot resultaat hebben, dat de gezelschappen meerdere pogingen wagen en het publiek hier er aan gewennen ook buiten abonnement too- neelvoorstellingen te bezoeken. Zoo dit lukt is dit een goede zijde van een som beren tijd. Er is nog -een tweede wensch. nml. dat het publiek smaak kriigt in het klassieke repertoire, waaraan de gezel schappen zich met animo gaan geven. Dat we Vondel en Langendiik. Bredero en Schiller, Molière en Shakespeare, om van den semi-klassieken Shaw te zwiigen, ge regeld zien opvoeren. Opdat zich hier langzamerhand een kern vormt van wer kelijke tooneelminnaars. die niet louter het amusement zoekenWie weet. scheppen nieuwe tijden hier geen nieuwe mogelijk heden. V. Het recht op een rookvrije schuilplaats NDANKS alle gemopper over schaarschte aan het bij de mannen zoo geliefde rookgerei ziet men er de heeren-der-schepping over het algemeen nog aardig van-langs- rooken. Sigaar, cigaret en pijp zijn vrienden, waar men blijkbaar moeilijk afstand van kan doen. Op zichzelf zal ieder daar zeker vrede mee kunnen hebben, ware het niet, dat er velen zijn, die er ook daar geen af stand van kunnen doen, waar het rooken verboden is. Zoo hebben de Nederlandsche Spoor wegen, die waarlijk niet gauw over hun klanten klagen, dezer dagen hun hart eens tegenover ons uitgestort over het euvel, dat er zoo ontzaglijk veel gerookt wordt in de coupé's die be stemd zijn voor die reizigers, die geen behoefte aan „een cigaretje" voelen en al evenmin aan de rook van ander mans cigaret. Die menschen zijn er en zij hebben recht op „een rookvrije schuilplaats"... Den Spoorwegen zelf kan het roo ken onverschillig zijn en zij zouden met genoegen in elke coupé een aschbakje aanbrengen als er niet die talrijke reizigers en reizigsters waren, die op geen rook en rook gerei prijs stelden. Het euvel van het rooken in de cou pé's, waar dit verboden is. heeft den laatsten tijd weer dergelijke afmetingen aangenomen, dat de spoorwegen ons verzocht hebben, er bij het publiek op aan te dringen, zich ook in dit opzicht toch vooral aan de regels te houden, omdat men anders zijn mede-reizigers ernstig hindert en men de last van het controlepersoneel onnoodig verzwaart. Het personeel is nog eens door middel van een dienstorder met nadruk onder het oog gebracht, dat, het op een juiste naleving krachtig moet toezien. CAFE TE LAAT OPEN Door de politie is proces-verbaal op gemaakt, tegen een verlofhouder, die zijn zaak nog lang na den sluitingstijd van 11 uur geopend had. Bovenste foto: Een zonderlinge combinatie. De pomp in het over stroomde gebied langs de Maas. Onderste fotoDe wgs van den Rijn heeft de laag-geleden kaden te Arnhem onder water gezet. (Foto Pax Holland). Drie dagen LEVEND BEGRAVEN Eigenaardige avonturen van een fox terrier EpEN fox-terrier is een vart de aar- digste honden, die we kennen. Moe dig, hardnekkig en speelsch zijn ze en doodsvijanden van het rattenvolkje Vooral die laatste eigenschap, de af keer van ratten, is sympathiek. Zeer te recht beschouwt een fox-terrier iedere rat als een riool-plebejer en de genade- loóze uitroeiing van dit tuig is des fox- terriers verheven levenstaak. In dezen krijg tegen al wat rat is. pleegt 'hij zich ten volle uit te leven. Zoo kon het gebeuren, dat dezer dagen een fox-terrier zich drie dagen levend begraven liet om één rat ter dood te veroordeelen. Het gebeurde op de boerderij ,,'t Kloos ter" te Hoogland. Onder een betonnen varkenshok meende de terrier, die de eer te beurt valt om de hoofdrol te spelen in dit kleine heldenepos, het ver foeide knagen van een rat te verne men. Met groote snelheid begon het dier zich in te graven. Na aldus een tocht van ongeveer anderhalven meter onder den grond te hebben afgelegd, stootte het tegen de betonnen grensversper- ring aan en toen kon het niet verder volgens menschelijke berekening. De terrier echter had er z'n eigen meening over en bleef nog een paar uurtjes grommen tegen het beton. Toen dit niet bleek te helpen, wilde hij graag terug, maar dit bleek niet meer mogelijk, daar een boerenknecht, die ook iets tegen ratten had. het door den terrier gegraven hol had dichtge gooid. Men kan nooit weten: het kon wel eens een rattengang zijn Zoo werd de fox-terrier veroordeeld om drie dagen onder den grond gevan gen te blijven. Het dier was er mis schien levenslang gebleven, ware het niet. dat de boer van ,,'t Klooster" in de buurt van zijn varkenshok een ver dacht gepiep hoorde. Ook hij verkeer de in den waan. dat hier ratten aan t werk warén. Hij groef hel gat weer openmet een scherpe spa gewa pend. wachtte hij de komst Van de pie pende rat af Maar kwispelstaartend en luid kef fend is de fox-terrier er uit gesprongen. Om oogenblikkeliik weer aan 't spelen te gaan met den knecht, die hem drie dagen geleden nog wilde „begraven". Geboren: Willemina, d. van Evert Jan Diekerhof en Bertha Hagevoort; Marguerite Elisabeth, z. van Joban Jacob Greter en Marguerite Elisabeth Boeking. Ondertrouwd: Adriaan Koenraad van Donselaar en Antje Edgardina Wassink Louis Nierkes en Geertruida Alida Johanna Kool. Getrouwd: Theodorus Johannes Henri- cus Dullaert en Maria Hendrika Nefkens; Hendrik van Beek en Jacomijntje Ujjjl. Overleden: Tonnis Post, oud 62 j. echt- gen. van Gerrigje Groen; Johan Adof Rarit, oud 76 j. echtgen. van Johanna Bastiana van der Mejjden. Rijn en Maas buiten hun oevers „Op naar de Duizend" DE Amersfoortsche IJsvereeni- ging bfieft gisteravond onder voorzitterschap van den heer W. C. Oostel'man haar algemeene jaarver gadering in „De Wapenroem" ge houden. Na de langdurige ijsperiode van het vorig seizoen heeft het bestuur niet stilgestaan en alles in het werk gesteld om het groote aantal leden te behouden. Ook is de ijstent ver beterd. De heer Hemels maakte het ont werp daarvoor, terwijl de heer Terpstra en spreker zelf de uitvoe ring ter hand namen. Teneinde het contact met de leden hoog te hou den werd het A.Y.V.-nieuws uitge geven, voor welker samenstelling de heer Kalt alle hulde verdient, aldus besloot de heer Oosterman. Hierna werden de notulen van de twee vorige vergaderingen voorgelezen en goedgekeurd. Na de mededeeling, dat het verzoek aan B. en W. om huurverlaging door de gepieente wordt voor het terrein niet minder dan 1000.jiuurprijs ge vraagd afgewezen was, bracht de secretaris, de heer D. J. de Jager, het jaarverslag uit. Dit vermeldde een toe name van het ledental van 350 tot 700, waartoe de contributieverlaging veel bijdroeg. Hef bestuur onderging geen wijziging, er werden 6 vergaderingen gehouden De baanopzichter deed zijn werk goed Met de opwekking om het ledental nog verder op te voeren, onder de leuze: „Op naar de duizend!", besloot de secre taris zijn overzichtelijk gesteld jaarver slag. De penningmeester, de heer Schregar- dus, bracht eveneens een uitvoerig ver slag .met een optirristischen ondergrond ter tafel. De uitgaven bedroegen 4064,24, het saldo-verlies was ,f2S3.09. Puntsgewijze ging het verslag de ver lies- en winstrekfning na. Zoo warende kosten van de huur f 1021,06, prijzen ,f 210, aanschaffing inventaris ƒ358,03. Joonen 1188,91, salaris 415 etc. Spreker hoopte, daeen ieder het streven van de Amersfoortsche IJsver- eeniging om de contributie te verlagen, teneinde de mogelijkheid van lid wor den yoor een ieder open te stellen. Ook wees spreker op het groote nut van de A.Y.V. voor de jeugd. Juist in het be lang van de kinderen wil de vereeni- ging niets nalaten. Zij heeft dat het afgeloopen seizoen nog bewezen door haar volle medewerking b.v. aan de scholen te verleenen voor schoolwed- strijden etc. Nadat de heer Deetman namens de financieele commissie gunstig rapport uitgebracht had, werd den pennine meester, onder dankzegging voor zijn uitnemend verslag, décharge verleend. De begrooting 19401941 was ge raamd op f 1810 voor een iisloozen win ter en op f 2940 voor een ijsseizoen. In de financieele commissie werden de heeren Kortland en Boender gekozen De aftredende bestuursleden, de heeren Oosterman en Busmeister werden bij acclamatie herbenoemd. De rondvraag, had een geanimeerd verloop'. Gevraagd werd om vooral voor groote geznnen de bijkaarten te verla gen. Uitvoerig werd over dit traditio- noele punt gepraat, ook over een voor stel. om gezinskaarten in te stellen. Het blijkt, dat de kosten van lid zijn voor groote families nogal boog gevonden- worden. De voorzitter zegde toe een en ander met het bestuur te zullen bespreken Voorloopie moest men echter geen enn trihutieverlaging verwachten D^ar viel wel over te praten, wanneer het leden tal hooger was. Verder werd de exnloitntie van d^ consumptietent besproken. De voorzitter deelde op een desbetreffende vraag me- de. dat de baan dageliikg .onen«»psteld •'ni worden van 10 tot 6 uur. zonder on dprhreking. Hierna werd de Vergadering gesloten ZATERDAGAVONDMARKT De Zaterdagavond,markt sluit morgen in verband met de duisternis reeds om zes uur n.m. Binnen de houten om heining groeit het nieuwe politiebureau- Men ziet op deze foto, hoe ver men reeds gevorderd is. Naar we reeds meld den is de materialen- voorziening niet ideaal, zoodat het werk niet zoo spoe dig gereed zal zijn, als men had gehoopt. Maar er wordt gewoe kerd met de midde len (Foto Novum) FV E politie is ervan in kennis ge- steld, dat zich op 30 October j.l. een geval van mishandeling en berooving op de Kortegracht heeft - voorgedaan, 's Avonds tegen negen .uur is een 68-jarige stadgenoot in de duisternis door een tot nu toe onbe kend gebleven persoon aangevallen en beroofd van een geldsbedrag van f 175. De recherche stelt een onder- zoc'k in. De reden van deze late ken nisgeving kon men ons bij de politie niet verklaren. Hedenmorgen is onder zeer groote belangstelling het stoffelijk overschot van wijlen den Heer J. A. Rant op de begraafplaats Rusthof aan den schoot der aarde toevertrouwd. Onder de aanwezigen merkten wij op: mevr. Dr. M. Spaander Duyvis, Dr. II. W. Schreuder, Dr. B. J. van Enst, Dr. R. v. d. Hoeven, gep. Kolonel b d. G. Doorman, Dr. F. C. Unger, -1e her C. Sisselaar. de heer Ad. ter Cock en de heer C. G. Beltman. Toen de kist de aula werd binnenge dragen speelde de organist de heer Jaap Elzenaar, „Du bist die Ruh" van Schubert. In de Aula werden eenige woorden gesproken door den heer Sisselaar. Deze. betuigde de hartelijke dankbaar heid, welke door velen gevoeld wordt door de vriendschap, die de overle dene tijderrs zijn leven betoonde. Hij memoreerde ook het werk van den ontslapene voor de geinterneerdi- Bel een tijdens den wereldoorlog, voor de Oud-Indische Militairen, zijn activiteit ten dienste rter T. B. C. bestrijding en ook zijn bestuurslidmaatschap van de sociëteit Amicitia. Kolonel Doorman herdacht in 't kort 'de werkzaamheid van wijlen den hepr ■Bant ten hphoeve van de plaatselijke afd. van het Fonds voor Oud-Militairen. Een familielid, de heer G. Chr. Ker- ling heeft aan de groeve de vele be langstellenden voor hun aanwezigheid dank gezegd. f GISTERMIDDAG omstreek, vijl uur v-* heeft op het kruispunt van het. Laantje en Utrechtscheweg een ver- keerso'v'val plaats gehad, dat merk waardiu goed afgetooperi is. Een truck met oplegger, beladen met kisten bier, wilde via de brug het Laan tje inrijden. Toen de bestuurder van den zwaren wagen, welke afkomstig was van K. uit Hoerde, de bocht genomen bad en de auto reeds heelemaal op de helling was. gelukte het niet meer om het stuur recht te trekken. Het gevolg was, dat de truck dwars door het he-k. dat de rijweg van de steile helling naar Ie heek afsluit, reed. Wonder boven wonder zette de drei gende duikeling naar de diepte niet door en wrong het verbindingsstuk tus schen truck en oplegger zich 7.00 stevig in het plaveisel, dat Qaet aohterstuk op het Laantje bleef staan terwijl het voor stuk naar beneden bleef hangen. De he stuurder, die de tegenwoordigheid van geest had om alle remmen «aan te zet-, ten. kwam er zoodoende goed af. even nis de twee manner, die zich op den oplegger bevonden. Van geluk mag gjsproken worden, dat zich op het oogenblik. dat d,e auto van don rijweg afging, geen wandelaar of fietser ter plaats» bevond. Later op den avond is de trick op den beganen grond gesleept. De schad* was niet groot. Afgezien van de vernieling van het hek en een eat in bet rijdpk. kreeg Ie wagen schade aan de brandstoffen- r-iding bij het verbindingsstuk G. G. Vcenendaal Jr. Hof 7 ®CToX& Olieverfschilderijen Kunst artikelen Uitbreiding Toonzaal le étage. Opening Zaterdag. 16 November 3 uur nam. Üqsmda GRAND THéaTRE. Van Vrijdag 8 t.m. Donderdag 14 November vertooning van de film „Nanette". Doorloopende voorstellingen op Zaterd:.^ 6 uur en 8.15 uur; Zondag 1.45, 4. 6.15 en 8.30 ui Vrijdag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag om 6.JJ0 en 8 uur. Maandag één voorstelling om 8 uur. ITY THEATER. Van Vriidae 8 t.m. Don derdag 14 November vertooning van de film „Zoölogica". Voorstellingen als in Grand Thé&tre, doch ook op Maandag doorloopend om 6.30 uur en 8 uur n.m. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Beate Kaiserling". 4TERHUIS. Korte Beekstraat 4. Voor alle meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDEHUIS A.K.G. HerfsttentoonsteL ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wijere- straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en'l4 uur. uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags .1012 en 1.303 uur (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). MILITAIR TEHUIS. Kortegracht 12.- 13. en 14 Nov. Bazar Remonstr. kerk. Geopend GILDEHUIS A.K.G. 16 Nov. opening van de geschenken-tentoonstelling. 2.30 uur SPORT EN SPEL Aan 38 zwemmers(sters) kon het diploma uitgereikt worden TT ET Sportfondsenbad aan den -*■ Bisschopsweg zag er gister avond feestelijk uit. Na wekenlang trainen, vond het afzwemmen plaats, waarop de jeugd zich al lang verheugd had. Reeds lang voor het aanvangsuur bevolkte het jeugdige element de perrons rond basin. De heer J. A. C. Spoel zeidc in zijn openingswoord het jammer te vinden, dat. in tegenstelling met andere jaren liet gecostumeerd zwemmen achterwege blijven moest. Ongetwijfeld zou dit bet feestelijk aanzien verhoogd hebben. Als oorzaak noemde spre'ker het feit, dat textielgoedercn niet zonder punten ver krijgbaar zijn. Noodgedwongen móest dit nummer, dat vorige jaren het hoog tepunt van het programma vormde, ge schrapt worden. Gelukkig leed de stem ming hier niet onder. Om het diploma als geoefend zwem- mei (ster) t.e behalen moesten de deel nemers de volgepüe proeven afleggen: 50 Meter borstzwemmen, 50 Meter rug- zwemmen, en 25 Meter gekleed zwem men met afspringen van de plank. Dat de eischen na grondig oefenen binnen ieders bereik zijn. toonde de zesjarige Jan Bredewold, die bewees een geoefend zwemmer te zijn. Hij voldeed aan .alle ■gestelde eischen. In de pauze werd een demonstratie van het borst-, rug- en crawl zwemmen gegeven. Aan het slot van den avond reikte de heer Spoel met een toepasselijk woord de diploma's uit. Hiervoor kwamen in aanmerking: H. Anema; P. van Eykelenburg: L. Wiegant; J. v. d. Neut; C. v. d. Neut; W. v. d. Veen; Fr. van Zuiden-, J. Bil- sen; F. de Rijk; Hans Langebach; H. van Dodeweerd; Wim Plomp; Jan Koel man; H. Pot; Ina Klaasse Bos; A. Smit; G. de Wolf; Th. Veerkamp; R. Drager; E. Becht; A. Tulp; J. Boon; J. v. d. Lin den; J. de Gans; T. Delforterie; R. Kuik; Jan Bredewold; Alberta v. d. Veld; Antje van Bekkuni; A. E. Fremouw; W. van 't Hazeveld; VV. van Dijkhuizen; G. v. d. Uithoorn; L. Gouw; N. Frinking; H. Sisselaar; F". Bilsen en de Bruin. Op den hoek Plantsoen WestUtrecht sche straat geraakten gistermiddag twee »akfietsen met elkaar in hotsing. Fenice lessehen <melk gingen daarbij verloren In de Lange Beekstraat hééft de brandweer gisteren een schoorsteen- braVid gebluscht. Door een winkelier werd aangifte ge daan van diefstal van een fototoestel. De noodcompetitie is afgelast Naar wij van den Utrechtschen Pro vincialen Dam-Bond vernemen, is de noodcompetitie, welke zooals men weet, Zaterdag a.s. zou aanvanagen. in z'n ge heel afgelast, zoodat ook de Amersfoort sche Damvereenlging noodgedwongen dezen winter, aan geen competitie zal unnen deelnemen. Vele vereenigingen Rebben zich voor de competitie terug getrokken omdat het reizen, onoverkomelijke moeilijkheden met zich mede brengt. De wedstrijdcommissie voelt zich niet verantwoord om op de fiets naar buiten te-gaan en z.nl voor dit jaar besluiten geen competitie-wedstrijden vast te stel len. De U.P.D.B. hoopt het contact gaan de te houden door het spelen van vriendschappelijk® wedstrijden. Mochten de tijden zoo veranderen, dat. een com petitie mogelijk is, dan zullen maatre gelen getroffen worden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5