f WILLY PhTILLON schrijft voor onze j lezeressen over: BONNEN DIE NU GELDIG ZIJN VOOR HET KIND Een briefkaart of een houten pop OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Overschotjes die waarde hebben RUBRIEK VAN OOM BOB RECEPTEN Lachen is gezond r ,UIT EIGEN PEN" BRIEFWISSELING 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 8 NOVEMBER 1940 /N de dagen, die thans komen is er meer dan ooit gelegenheid om allerlei kleine restanten uit wol- en lappendoozen te benutten. Immers, over enkele weken stuan de feestelijke dagen voor de deur, waarop we gewend zijn geweest, ieder jaar weer, anderen te verblijden met een klein geschenk. Wij mogen hun die -vreugde niet ont nemen ook al zijn we zelf nu niet zoo bijster feestelijk gestemd misschien. Laten we toch eer we de beslissing nemen, dat we niet in een stemming ziin om feest te vieren, dat de tijd er niet naar is en dat moed en lust ten eenenmale ontbreken, toch even bedenken dat het niet in de eerste plaats gaat om ons zeiven. dat er niet spruke van is vf we onszelf een pleiziertje willen doen. maar dat we anderen met een kleine verrassing een gelukkig oogenblik kunnen bezorgen. Daar voor moeten we wél de stemming, den lust. den moed de opgewektheid, den tijd en de moeite hebben en kunnen geven. Geld hoeft niet. We kunnen met de resten die we hebben, zoo veel aardige kleinigheden maken. Het behoeft nauwelijks een cent te kosten naaien moet dit wel heel stevig gebeu ren, opdat de lussen niet losschieten. Zoo zijn er nog tal van andere klei nigheden te maken. als. we onze fanta sie even laten werken Het hoeft niet alleen niet duur te vyezen. het mag nu zelfs niet duur we zen. als we anderen Benoemen willen doen. Dure gekochte cadea.ux zouden drukken en benauwen. Ren zelf ge maakte kleine vriendelijkheid ja. da' kan. Abrikozenpudding Benoodigdheden: een half pond ge droogde abrikozen; een liter water; on* IS er onder de bekenden een jonge moeder met een babv? Geen grooter genoegen zullen we haar kunnen doen dan door-het kindje te bedenken. Uit al lerlei kleine restjes wol. het hoeven des noods maar een paar draadjes te zijn en alle kleuren zijn toegestaan, ma ken we een gezellige dikke wollen bal, waaraan zelfs een wiegekiiidje plei zier kan hebben. Het is heel eenvoudig. We maken twee kartonnen ringen, waarvan de buitenste cirkel getrokken wordt langs een gewoon, niet te wijd model theekopje en de binnenste langs een garenklosje. Als we die ringen heb ben uitgeknipt worden ze op elkaar ge Jegd en we gaan ze omwinden met wollen draden. Is een draad op. dan knoopen we de volgende er aan vast. Zoo wordt de opening geheel opgevuld, de laatste windingen doen we met een rijgpen of stopnaald. Dan steken we de draad weg. knippen de draden op den rand der ringen door eh halen voor zichtig de ringen een klein eindje van elkaar. Daartussrhen brengen we een touwtje, halen dat 6trak aan. winden het nog eens rond en knoopen het goed vast. Nu worden de ringen wegge scheurd en we hebben een mooie dik ke wollen hal. Willen we er een koord aan hebben om hem aan de wieg op te hangen, dan haken we. voor we de wol - gaan doorknippen, een koord van lussen, naaien dat in het midden van de met wol gevulde opening en zorgen, dat de bal goed. in evenwicht hangt. Als de wo] is doorgeknipt ziet men van de aanhechting niets meer. Ren paar kleine lapjes fluweel of peau de pêche of stevige wollen stof met een bijpassend lapje zij voor voe ring, kunnen thèepot-aanvattertjes le veren. De lapjes hoeven maar enkele centimeters groot te zijn. vijf bij zeven of acht of zes bij negen is al een flinke maat en er is haast geen werk aan De voering wordt tegen het lapje gezet twee kanten worden dichtgenaaid, klaar is Kees. Seryettaschjes zijn nauwelijks minder eenvoudig, alleen wat grooter van afmeting. We kunnen er fleurige gebloemde slof. misschien een restant van een zomerjurk, voor gebruiken. De breedte moet iets meer zijn dan het op gevouwen servet, dp lengte iets meer dan driemaal de hoogte, van zoo'n ser vet. We naaien weer de voering tegen de stof, verdeelen de lengte in drie ge liike deelen. laten een derde overschie ten en vouwen de beide andere op el kaar en naaien de ziikanten dicht. Het overblijvende derde deel kan worden afgeschuind, voering en stof tegen el kaar ingeslagen en met een over- handsch steekje afgewerkt. We zetten een koordie langs hef gehppl. laten ho venaan een lus voor de sluiting en zet ten op het ta6chje een fantasieknoop. die uit de doos met overgeschoten knoo pen gezocht kan worden. WEL wat hewerkelijk, maar voor wie een beetje handig is niet ondoenlijk is een klein eerste-hulpdoosje voor op reis. Dat kunnen we maken van creton ne in den vorm van een rol. waarna i we "liet vullen met diverse kleinighe den, die op reis te pas kunnen komen: een klein doosje met cachets, leukoplast en klein windsel, hansaplast veiligheids spelden, een schaartje, een buisjp jo dium. een. sne'lverbahdje. De vulling kost naluurlijk iets. Een dergelijke rol kunnen we maken voor naaigerei, voor schoenenonderhotid voor kousenrepara tie. Zakdoeken- en kousensachets laten zich ook uit overschotjes maken, maar zijn langzamerhand wel wat algemeen bekend geworden. Aardig is nog een kousen- of dassen- hanger. die we maken van een kleer hanger We overtrrkkpn die met inee- rimpelde reepen fleurige stof. ook het rechte stokje onder den eigenlijken han ger. Dan kiezen we een koord in har monieerende kleur pn naaien dat aan de twee einden en op drie punten daartus srhen met guirlandes vast. zoodat de kousen op de lussen van koord gehan gen kunnen worden Daar we het koord slechts op ppn enkel nunt kunnen vast geveer anderhalf ons suiker of hal zoetmiddel. half suiker; twintig blaad jes witte gelatine. Bereiding; Laat de abrikozen vieren twintig uur weeken in het water. Zet ze met dit water op en laat ze ongeveer tien minuten na het aan den kook ko men. zachtjes doorkoken. Los er de sui ker in op en, zoo dit gebruikt wordt, van het vuur het zoetmiddel. Week de gelatine in ruim koud water, knijp ze uit en los zè in zoo weinig mogelijk ko kend water op. Roer ze door de abri kozen met het vocht, als deze massa eenigszms bekoeld is. Wrijf de massi door een paardenharen zeef. roer er a en toe in tot ze gelei achtig wordt. Stort ze dan in een met koud water ornge spoelden steenen puddingvorm en laa ze zoo koud mogelijk worden. Stort ze daarna op een vochtigen schotel. Dien er een koude vanillesaus bij. die ar maakt kan worden van wat custard poeder; er is maar weinig voor noodig ongeveer een eetlepel op drie a vier d.L. melk. De hoeveelheid melk hangt er van af hoe dik men de saus wensch'. De saus maken met 3 d.L.; wordt ze te dik. dan melk bijvoegen. Men kan voor deze pudding heel goed een goedkoop soort abrikozen nemen maar ze mopten dan tweemaal vieren twintig uur weeken. MARKTBERICHTEN AMERSFOORT, 8 Nov. Appelen f 15- 20, peren f 1517, per HX.; hoedereieren f 78, eendeneieren 'f 6.507 per 1J00 st.: kippen f 0.801.25, Ihanen f 0.801.40, tam me konijnen f 2.504.25, wilde konijnen f 0.901.20, oude tamme eenden 0.400.55 hazen 2.503.50 alles per stuk; biggei f 612 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer 10 H.L. ip- pelen, 5 H-.L. peren, 100.000 stuns ho.nder- eieren, 200 stuks eendeneieren, 70 biggen. ALKMAAR. Aangevoerd 24 stapels, zijn de 43.000 kg. Fabriekskaas kleine ƒ35.25, boe l-enkaas kleine ƒ34.75 per 50 kg. Handel goed, EDE, 4 Nov. Aangevoerd 70.000 eieren 50 biggen. Prijs der eieren 78.25 per 100 tuks; biggen ƒ713 per stuk. BROOD EN BLOEM Van 4 t.e.m. 10 Nov. zijn de met 13 genummerde bon nen van het nieuwe brood- bonboekje geldig. Ver krijgbaar: 125- gram rog gebrood of 100 gram an- -der brood, of 1 rantsoen gebak. (De bons no. 12 geldig tot en met 5 Nov.) De bonnen, welke 10 Nov. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig t. e. m. 18 Nov., echter niet in ho tels of restaurants. Bons 1 van de nieuwe bloemkaart: 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram an der brood of rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem. Geldig van 4 Nov. tot en met 1 Dec. BOTER, KAAS, EIEREN EN VET Bon 15 ((boterkaart) 2>/s ons boter. Bon 15 (vetkaart) 2% ons mairgarine of 2% ons boter. Beide geldig van 2 Nov. t. e. m. S Nov. Niet ge bruikte bons tot en met 15 Nov. Bon 39: een ons kaas. Geldig van 28 Oct. tot en met 10 November. Bon 52; een ons kaas. Geldig tot en met 10 Nov. Niet gebruikte bons tot en met 17 Nov., echter niet in hotels. Bon 65: Een ei. Geldig van 4 tot en met 10 Nov. Niet gebruikte bons t. e. m. 17 Nov. SUIKER KOFFIE EN THEE Bon 42: een kilo suiker tot en met 22 November. Bon 114: pond koffie of 75 gram thee tot en met 8 November. GRUTTERSWAREN Bon 82: i/j pond rijst of rijstemeel of grutte- meel tot en met 29 Nov. Bon S3. pond haver mout of havervlokken of gort of grutten tot en met 27 Dec. BonSS: Uitsluitend 1/2 pond gort of gortmout of grutten. Geldig tot en met 27 Dec. Bon 93: 1 ons maïzena of griesmeel of sago, of aardappelmeel, of pud dingpoeder tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons maca roni of vermicelli of spa ghetti tot en met 27 Dec. VLEESCH Bons 07 van de vleesch- kaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren. Bon 07 (worst, vleeseh- waren) van de vleesch- naart uitsluitend een rantsoen vleesch waren: 75 gram gerookte worstsoor ten, of 100 gram gekook te worstsoorten of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Gel dig van 4 Nov. t. e. m. 10 November. Bons. die op 10 Nov. nog niet ziin verbruikt, blijven geldig tot en met 17 Nov.. echter niet in hötels of restaurants. PETROLEUM Petroleumzegel. Periode 7. Geldig tot en met 29 Dec. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben) Periode a. Geldig t. e. m. 10 Nov. Geeft recht op 2 L. petroleum. ZEEP Bon 55: 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstel ling) óf 120 gram' huis houdzeep öf 200 gram zachte zeep öf 250 gram zeeppoeder öf 125 gram zeepvlokken öf 250 gram zelfwerkende waschmidde- len, öf 200 gram vloeibare zeep, tot en met 12 Nov. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de tex- tielkaart aan mannelijke personen boven 15 jaar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kin deren beneden 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6 rant soenen toiletzeep beschik baar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Januari 1941. HONDEN- EN KATTENBROOD Op bon rio. 6 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor honden van: Gro-ep 1 denbrood. Groep 2: denbrood. Groep 3: denbrood. Groep 4: denbrood. Groep 5: denbrood. Groep 6: denbrood. 10 kg. hon- 10 kg. hon- 8 kg. hon- 5 kg. hon- 4 kg. h-on- 3 kg. hon- Op bon no. 6 van de voe derkaart voor katten wordt m kg. kattenbrood be schikbaar gesteld. Alles geldig van 1 t. e. m. 30 Nov. DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN VOOR DE MAAND NOVEMBER Pér bon kan men.l een heid van de gewenschte soort vaste brandstoffen verkrijgen. Voor November zijn gel dig: Bon 04, 05, 06, 07. van bonkaart distributie vaste brandstoffen. (Haarden, kachels). Bon 08 t. e m. 11 van dezelfde kaart met dien verstande, dat men recht heeft op: öf deze maand 1 eenheid turf per bon; öf iater in het stooksei- zoen op 1 eenheid pe# bon van Steenkolen of andere brandstoffen. Bon 07 t. c.. m. 14 van bonkaart distributie vaste brandstoffen. (Centrale verwarming). Oude bons blijven geldig t. e. m. 14 Nov. Hoeveel is de eenheid van de gewenschte soort? 1 eenheid is gelijk: 1 hl. van max. 75 kg. anthraciet, steenkolen, in dustrie- of eierbriketten; 2li hl. kolenëlik; 2 hl. (max. 100 kg.) bag- gerturf; 2 hl. (max. 100 kg-) cokes (ook gascokes); 110 kg. bruinkolenbriket ten: 450 stuks (200 kg.) bag- gerturf; 300 stuks (195 kg.) pers- turf; 175 kg. fabrieksturf 200 kg. o-verige soorten turf. De veel gebruikte in houdsmaat 1 mud 1 hl. UITKNIPPEN EN BEWAREN!» KINDERHOEKJE 109. ,,Als U ons wet bctoovcrl met dien verschrikkelijken stok mag li alles hebben." beloofden ze. Toen boog Kobusje zoo diep (lat zijn neus biina den grond raakte en sprak eer biedig: Dank U zeer. Iwog weledelgeboren, zeergeleerde, zeer gestrenge dames." 110. Met een sierlijken zwaai plantte hij het hooge hoedje met al de centen er in op ziin bolletje. „Ik ben nog riiker dan de keizer van China." dacht hii tevreden. ..Nu ga ik trou wen, Ik ga mijn bruid zoeken in den trein. Daf zal me een feest worden." Een heel verschil, zul je zeggen, een briefkaart of een houten pop. Ja, kijk maar eens naar dit leuke popje dat je hier ziet. Hier kunnen we nu aller eerst een briefkiart van maken. Je hebt dan niets anders te doen dan het popje op dun wit karton (een oude kaart uit je briefpanierdoos misschien) na te tekenen of niet h hulp van car bonpapier over te brengen. Wat je niet hoeft, na te tekenen zijn de voorwerpen die boven de pop getekend zijn. name lijk, het tasje, en het standaardje. Als we de popo netjes op ons wit karton hebben staan, gaan we haar kleuren. Het gezicht en <ie handjes rose, de blouse blauw met het. rokje roodv Het haar kun je zwart, bruin of geel ma ken. Natuurlijk kun je de andere kleu ren ook kiezen, zoals je zelf wilt. Als h" maar een leuk geheel wordt. Dan knippen we. als dat nodig is., het karton in briefkaartvorm, trekken een paar lijnen aan de achterkant en je kaart is klaar om weggestuurd te worden. Zo'n eigengemaakte kaart vindt de ontvinger dubbel mooi! En nu het houten popje. We bren gen het figuurtje over op niet te dik hout en zagen het netjes uit. Dit keer moet je ook het tasje en de standaard overbrengen en yitzagen .Daarna gaan we de pop verven. Gebruik felle kleu ren en een goed soort verf. dan wordt de pop het mooist. Ook het tasje verf je. Als alles goeddroog is bevestigt je het tasje aan pop's hand, en lijmt de standaard aan de achterkant, zodat z«' kan staan. Inplaats van die standaard kun. je ook een ophangertje aan dp achterkant plakken, dan kan het pop je hangen. Ook kun je liet tasje van zij maken. Je knipt een lapje stof in de vorm van fig. b., een opening in 't mid den en vouwt het op de stippellijnen i om. Een leuk Sinterklaascadeaut.jp. Hoe oud kan een hond worden? Het is wel eens aardig om dit na te gaan. Trouwens al6 we zelf een hond hebben, vnagen we ons dikwijls af hoe lang onze lieveling nog kan leven. Hier volgt een oud-Keltisch rijmpje: Driemaal de leeftijd van een hond i i is die van een paard Driemaal de leeftijd van een paard is die van een mens Driemaal de leeftijd van een mens is die van eeil hert Driemaal de leeftijd van een hert 1 is die van een adelaar. De gemiddelde leeftijd van een hond is elf of twaalf jaar. Maar er zijn ver scheidene uitzonderingen. Er zijn geval len van een collie die zeven-en-twintig jaar, een terrier die over de vijftig jaar, een herdershond die twee-en-twintig jaar werd. Het is eigenaardie dat klei-, ne honden het langst leven. Het gebeurt b.v. vaak da't. keeshonden 20 of 21 jaar worden. Ook terriers leven vaak lan*. 15, 16 of zeventien jaar. De grote rassen zoals Duitse doggen en St. Bernards worden zelden ouder dan 12 jaar. piesje: „Mijn zusje kan vandaag niet op school komen, ze is ziek." Juffrouw; „Hebben jullie- den dokter gehaald?" Miesje: „Nee juffrouw, ze is helemaal vanzelif ziek geworden!" Vreemdeling bij den kapper: „Au, daar snijd je me weer! Als ie niet beter scheren kunt, zul je je klanten wel gauw 'iezen!" Leem. „O nee. vaste klanten mag ik nog niet- eens scheren, ik scheer al leen nog maar vreemdelingen!" „Nu", zei de juffrouw tegen' Hedi, „schrijf eens tien woorden met een ei op." Even later levert. Hedi haar papier m en de juffrouw leest: „Een ei, twee eieren, drie eieren, vier eieren,, vijf eieren, zes eieren, 'zeven eieren, acht eieren, negen eieren, tien eieren!" Beste nichten en neven. De nieuwe regeling op school heeft jullie onverdeelde goedkeuring niet. Maar.... het is mij meegevallen, dat de meesten van jullie zelf inzien, dat mopperen geen zin heeft. En dan moet ik eerlijk zeggen, het lijkt mij een heel prettige regeling. Ik zou wel weer een poosje naar school terug willen, in de eerste plaats o-m te leren natuurlijk, nu moeten jullie niet zo ongelovig kijken, maar in de tweede plaats om de gezellige nieuwe regeling. Voor deze week heb ik alweer genoeg ge schreven, dus laat ik Madeliefje verder ver tellen. VACANTIE JAN en Piet zouden een fietstocht gaan maken. In Holwerd woont een tante van Piet. Daar zouden ze een week blijven en dan weer terug. 's Maandagsochtends vertrokken ze. Het goot gewoon toen ze weggingen. Naderhand knapte het weer echter op, hoewel het nog bleef dreigen. In Am sterdam gingen ze zitten, om te rusten en te eten. Zonder onderbreking werd de tocht daarna voortgezet tot Zaan dam. Daar kreeg Piet een lekke band. Dat euvel was gauw verholpen. Daarna ging het weer verder, tot Alkmaar, waar ze overnachtten. De volgende dag gingen ze naar Enkhui zen. Daar stapten ze op de boot naar Sta voren. Het was een prachtige tocht. Niet ver bij hen vandaan voer een zeilboot. Piet wilde er een foto van maken. Zijn kie-ktoe- stel zat echter in zijn fietstas en daar kon hij niet bji. Er stonden te veel fietsen voor. Dat vonden ze erg jammer. Stavoren stapten ze weer op de fiets. Tot Sneek was het aardig goed weer, maar net waren ze door die plaats heen, of het begon te stortregenen. Ze reden echter door, de hoop, dat het wel gauw weer droog zou, worden. Toen ze in Leeuwarden aan- len, waren ze kletsnat en het goot maar door. Daarom besloten ze, om maar met de bus naar Holwerd te gaan. Een boertje vertelde in het Fries een mop. Aan het eind ervan zat de hele bus te schudden van het lachen, behalve Piet en Jan, die hadden er natuurlijk geen woord in verstaan. De jongens hebben zich nog verdienste lijk gemaakt. Ze hebben Piet z'n oom gehol pen met aardappelen rooien. Piet z'n neefje is 2 jaar en die heeft hun wat Friese ivoor- den geleerd. Hu' (dat neefje) is een ondeugd. r»ü viel een keer van de divan en werd toen net nog opgevangen. Hu' klom er meteen weer op. Hii zit dan ook vol met blauwe plek ken en builen. Een- week zijn- de jongens er gebleven. Terug gingen ze over land. 's. Nachts heb ben .ze in het hooi geslapen. Ze vroegen aan een boer,.of het mocht. Die boer zei: „Als je op het hooi kan komen, mag je er slapen". Ze ziin er toen met veel moeite opgeklom- ?n en hebben creslapen als ossen. De volgende dag waren ze 's middags al roeg thuis. Het was een fijne week geweest lleen was het jammer, dat de regen hen -eel binnenshuis hield. En de volgende week as het nota bene prachtig weer! MADELIEFJE. 18 jaar. V i 0 I i s t j e. Dikwijls schrijf je mij niet de laatste tijd, gelukkig dat je weer eens yacantie kreeg, want daardoor had je ook tjjd voor mij. Zwemmen is een fijne sport.. Leuk, dat je al zo vlug je diploma haalt, is het gelukt? Het hele jaar door vacantie hebben, zou je natuurlijk erg vervelen, te meer. daar je dan een dom jongetje bleef op de koop toe. Buitenkind. Het is wat gezellig, zo'n dagje met de auto uit. Ik moet je eer lijk vertellen, dat ik "in maanden niet in een auto gereden heb. Jammer, dat het weer zo slecht was, de volgende dag was het veel beter. Al die kleine dorpjes zie je nooit, als je met de trein reist. Krullekopje. Over de omvang van je bn'ef mopper ik helemaal niet. Ik vind het fijn, dat je weer raadsels voor mij maak te. Dat je school weer normaal is, vergoedt het niet doorgaan van de herfstvacantie. Aardig, dat je niettegenstaande de haast, mü nog vlug een briefje schreef. K 1 a u t e r g r a a g. Na zo'n lange af wezigheid uit de familiekring ben je weer hartelijk welkom. Je piaakt een goede beurt met je verhaaltje, kleine nicht, ik vind het heel grappig. Doch, voor ik het kan plaatsen, moet je het gedeelte, dat je aan de achterkant van het blaadje papier schreef, overschrijven op een nieuw blad. Ik krüg dan twee blaadjes, want je mag het papier maar aan één zijde beschrijven. Je kunt de envelop aan het loket komen halen en dan krüg ik het weer Van je terug. Juffrouw Snap. Als. je leidster gaat worden, ben je al een grote rnicht. Het lijkt mü wel aardig voor je. Je hebt dus ook „toneel talent" nu' dat moet je voor het sohooltoneel maar goed benutten. Viooltje. Als jü mü niets te schrij ven hebt, heb ik je niets te antwoorden. De volgende week weet je misschien meer Viool. P i k k i e Nougat. Het was bü jullie zo echt Zondagavond, dan gebeurt het wel eens meer, dat je niet goed meer weet wat je zult gaan doen,- vooral als de regen je ook de hele middag al binnen hield. Je schreef, dat juffrouw Snip „druk aan het lezen" was. Dat' lükt mü niet erg logisch. Terwjjl je leest, ben je doorgaans in rust, ik denk eerder, dat je bedoelde, dat zü rus tig zat te lezen, doch .daar zo in op ging, dat zü nergens anders aandacht voor had. Juffrouw Snip. 0"h, oh, wat een verontwaardiging. Ik moet je eerlük zeggen dat ik mü je' woede levendig in kan den ken. Dat doosje kralen deed de deur toe. Je ziet eJ dan zeker wel heel erg jeugdig uit voor je leeftijd. Je moet dergelü'ke din gen altijd van de humoristische kant bezien, dan heb je er nog plezier van ook. Want het is toch wel een kostelijke grap, als je woede bekoeld is, ben je dat niet met mü eens? Tom Mix. Je bent inderdaad al vroeg in de weer voor Sinterklaas enfin, je hebt dan rustig de tüd om alles in orde te ma ken.. Er is nog meer te snoepen, dan goed voor je is. Tom Mix, maak je daarover maar geen zorg. Heb je goede ideeën voor surprises? Nufje. Zonder „versierselen" ging je dus weer naar school. Je zult blü ge weest zü'n, dat je weer toonbaar was. Jullie hebt het vogeltje een keurig begrafenisje gegeven. Rozeknopje. Dat zal weer prettig zü'n kleine nicht. Ik denk, dat je je nog wel eens verveeld zult hebben in die 2M maand. Tot de volgende week. Zonnebloempje. Met de verjaar dag van je broertje wil ik je nog felici teren, al is het wat laat. De hondjes zullen zich, wel feestelijk voelen in die mooi ge decoreerde schoenendoos. Hebben jullie ge noten van de filmpjes? Ik had wat graag op het verjaarsfeest willen komen, doch zon der taartjes... vind ik het eerlük gezegd niet zo leuk. Boefje. Wat een gekke geschiedenis was dat met die ruit. Dat zü'n dure poffers geworden. Het beste met de repetities, het zü'n er nog al wat. Overigens een prachtige bezigheid voor de lange avonden. Wat een daverende cü'fers zal dat geven. S s j e. Al is je briefje klein, het is toch altüd een antwoord waard. Deze week was het dan ook weer genoeglü'k. Dat leuke spelletje kom ik ook eens mee spelen denk ik. Fideel van Oranjepop. dat z'ü de winst met je deelt, dat verzoet het vroegere naar bed gaan. Oranjepop. Jullie zü'n geloof ik al i een Sinterklaas sfeer. Sjisje schreef ook al op rijm, Ik vind het wel leuk. Wat de taai-taai betreft^ is het zeker spü'tig, dat ben ik met. je eens. Dat is de tractatie bü uitnemendheid in Sint Nicolaastü'd. Mis schien valt het nog wel mee. Madeliefje. Ja het is nu beter ge regeld 's morgens, doch het zal niet lang duren, of we zitten ,voor dezelfde moeilyk- heid. Ik zal je nog maar "niet feliciteren, doch ik wens je wel alvast een prettige dag. Over dat bew'u's behoef je je nog niet druk te maken. We zullen hopen, dat we het niet meer nodig hebben als jü die leeft'üd bereikt hebt. Ben je nog naar Hilversum gegaan? Het was geen 'erg mooi weer. Lobelia. Foxen zün doorgaans nogal ongehoorzaam, die van jullie is al vlug ge-, wend. Het lükt mü juist zo leuk om Zater dags de hele dag vrij te zü'n. Je hebt dan iédere wiek een kleine vacantie. Een zeer goed idee van jou óm de krantenknipsels in te plakken. Eigenlek moet je dan ook nog een afschrift maken van je eigen brieven. T a r z a n. Je moet maar denken, dat het weer eens iets anders is. Ik houd wel van een veranderingetje, Ik weet niet hoe jü daar over denkt. Goed zo Tarzan, zo mag ik het horen, ik heb je dan verkeerd beoordeeld, en dat is in dit geval maar goed ook. Lilliputter. Een heerlük vr'ü ge voel heb je, als je huiswerk af is. dat herin ner ik mü nog van vroeger. Wjize woorden schreef je, toen je vertelde, dat er aan de nieuwe regeling niets te veranderen viel. Ik meet de briefjes nooit per regel af. Leergraag. Ik verdenk er jou van, dat je even vlug op school een briefje schreef. Ik wilde juist de kinderkrant slui ten, toen ik je brief kreeg. Je weet dat £om Bob z'n hand nogal gemakkelü'k over z'n hart Btrü'kt' en daarom schreef ik je toch maar even terug. DE OPLOSSINGEN I. Kurkenbreien, gevormd door de woor den: ei, ben, ren, breuk, hei. II. De naam van het familielid is Pin guïn, met de woorden: pit, bonen, stuur, bit. De goede oplossing van Tom Mix wordt deze week bekroond met de pry's. DE RAADSELS (Ingezonden door een nichtje) Gevraagd wordt een spreekwoord van 18 woorden en 47 letters. 6, 23. 29, 47 ontkenning 20, 32. 34. 8, 12 meubel 18, 37. 11, 13 hoefdier 21, 7. 26, 43, 33 19, 44 zuidvrucht. 1, 15, 3. 46. 43 vloeistof 30, 39, 14. 36, 12, 5, 35 gauw 10, 31, 4, 42, 40 kar 2. 17, 9, 28 vervoermiddel 41, 45, 24, 38, 25, 8, 43 agent II. (Ingezonden door een nichtje) X XXXXXXX X X X X X X X X X X X Het geheel behoort bü de rubriek van Oom Bob. 1. gevraagde woord 2. wjize van spreken 3. inspuiting 4. gevaarlijke beesten 5. doet men met gymnastiek aan de ringen 6. vergissing 7. ontkenning 8. vindt men tussen twee bergen 9. voegwoord 10. medeklinker. RUILHANDEL Een onbekende danken vjj vriendelük voor de Verkadehonnen. V i o 1 i a t j e kom maar eens küken of eT Haust- of Hillebonnen voor je zjjn. F. v. D. misschien kan ik je nog aan «en Droste bon helpen, doch groot is de voor raad niet. Nufje krügt een boekenbom Boefje voor jou hetzelfde-als Nuf- Leergraag kan zoveel,„Apen en Hoef- diere.n" krjjgen als ze wil. Maandagmiddag na 3 uur liggen de bonnen klaar. Hartelük gegroet OOM BOB.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7