(stadsnieuws] Eierologie BONNEN DIE NU GELDIG ZIJN FILMS voor deze week: v__J Een bakker in moeilijkheden Voorwaarts... Marsch! De eieren moesten het ontgelden Voorzitter Kamer van Koophandel Oud-Amersfoort (360) J Medische Hulp Ze BLAD PAG. I AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 9 NOVEMBER 1S40 Verdacht van oplichting van toe wijzingen voor het verkrijgen van 100 K.G. bloem of meel Door den Utrechtschen Politie rechter voorwaardelijk veroordeeld O NDER de mensch'èjt, die wel het meest onder de distribuiiemaatregelen te lij den hebben, kan men ook de bakkers reke nen. Zij hebben zorgen voor het meel ^zor gen voor de bonnen en zorgen voor de klantenZoo was er ook een bakker in onze stad, eenige jaren zeleclen met wei nig geld een klein zaakje begonnen, die bijzonder door het pecliduiveltjc achter volgd werd. Bij het begin van de mobilisa tie had de man een strop gehad en bij het jongste bombardement van Amersfoort was het hem wederom niet voor den wind ge gaan, daar zijn winkel juist gelegen was in de buurt waar de bommen gevallen wa ren. Het gevolg van den bomaanval was geweest, dat tal van stadgenooten een andere woonplaats hadden opgezocht en onze bakker met hun klandizie in de steek lieten. Het zij erkend: de man was in groote moeilijkheden gekomen, te meer daar. volgens zijn zeggen, door de brooddistributie den keel werd omge draaid. In het bakkerslatijn van den man ging dat (het keel omdraaien) als volgt in zijn werk. Hij verkocht een bepaald aantal brooden en verkreeg daarvoor de eenheid van 720 bonnen. Door deze 720 bonnen bij den distributiedienst in te leveren verkreeg hij een toewijzing van 50 k.g. bloem of meel. mot welke hoe veelheid weer brood gebakken kon wor den: Edoch, onze bakker en zoo zullen er velen zijn zag geen kans met deze hoeveelheid, meel een zoodanig getal brooden te bakken, dat hij uiteindelijk weer aan de 720 honnen toekwam. Vol gens den bakker gaf dit zelfs een ver schil van 10 procent. Toen had de bakker iets gedaan, waarmede hij dacht slim te hande len. maar dat nu nu de man zich voor den Utrechtschen politie rechter moest verantwoorden zeer dom bleek te zijn geweest. Hij had namelijk bij den distri- butiedienst een tiental zakjes ingeleverd, waarvan volgens voor schrift elk 720 bonnen behoorde te bevatten. Bij een genomen steekproef was echter gebleken, dat in de mees te zakjes lang geen 720 bonnen aan wezig waren; weF was aan enkele een hoeveelheid papier en carton toege voegd, om de zakjes het juiste ge wicht te doen hebben. De officier van justitie achtte de ge pleegde oplichting van toewijzingen voor het verkrijgen van 100 k.g. bloem of meel, een ernstig feit, waarvoor hij een geldboete van f 20.— subs. 10 dagen hechtenis eischte. De politierechter, re kening houdende met 's -mans niet be paald gunstige financieele omstandighe den veroordeelde hem tenslotte tot een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van één maand. Bevrachtingscommissie De heer S. v. Vollenhoven, alhier, heeft bedankt, als lid der Bevrachtings commissie voor de Geldersche Vallei. In zijn plaats is door de K. v. K. be noemd zijn secundus, de heer D. Salo mons, terwijl tot diens secundus is be noemd de heer G. Bunnik, beiden al hier. BAZAR TEN BATE VAN DE REMON- STRANTSCHE GEMEENTE Op 12, 13 en 14 November a.s. wordt in het Militaire Tehuis aan de Korte- gracht een bazar gehouden ten bate van de Remonstrantschc gemeente al hier. Dr. R. Miedema zal deze bazar Dinsdagmorgen 10 uur officieel openen. Ter nagedachtenisaan de zeven Inwoners der gemeente, die bij de verdediging van hun vadei iand «neu^e'den, is te Holten in Overijsel een monument onthuld. Het gedenkteeken draagt in blauw hardsteen de namen der gevallenen (Foto Pax-Holland) Revue voor en van de gewonde en zieke militairen ISTERAVOND is in een gebouw tje, behoorend bij het Militair Hospitaal, een revue opgevoerd, on der den kernachtigen titel „Voor waarts Marsch". Deze feestavond werd gegeven voor de gewonde en zieke militairen, die in het hospi taal verpleging vinden. Er waren ook vele genoodigden en zij werden allen welkom eeheeten. door den heer Teun Horstman, die een ope- ningsspeechje afstak. Hij verwelkomde in het bijzonde lt. kol. dr. N. H. Arkema, chef van het hos pitaal. den gep. lt.-kol. H. A. Fischer en de leden van het comité voor den ge wonden en zieken soldaat. De idee om een revue voor het voet licht te brengen (om nu eens deze groot- scheepsche term te gebruiken) is van •ie verpleegden zelf uitgegaan. Eén van hen opperde namelijk een dag of tien geleden het denkbeeld, met vereende krachten een feestavondje te organisee ren. Dit vond veel bijval. Menigeen leek een nummertje ten beste te kun nen geven en toen ook nog 3 patrouil les van de Amersfoortsche padvinders- groep medewerking toezegden, besloot men het geheel saam te vatten in een dilettanten-revue Het gebouwtje was gisteravond tot de laatste plaats bezet.. Er was een aardig tooneel geïmproviseerd, waarop het .non stop-programma" vlot kon worden opgevoerd. In de pauze werd thee rond gediend met gebak, welwillend beschik baar gesteld door den heer J. Hanhart. Het programma, dat voor een zeer welwillend en telkenmale applaudisee rond publiek werd vertoond, viel in goe de aarde. De pianist Eddv West was kennelijk een beroepsman. Hii demonstreerde een opmerkelijke virtuositeit en mag gerust de ster van den avond genoemd worden Us conférencier trad Jacaues Levie op. die met veel routine de verschillende nummers aan elkaar knoopte. Gerrit v. d. Brink en Teun Horstman verzorgden zang en declamatie, terwijl de zusters E. Gorter en G. Trappel een schimmenspel speelden. Na de pauze voerden de heeren Ba rendse. Schuurman. Durkstra. v. d. Brink en Horstman een alleraardigst tooneelstukje op. getiteld „Een drama of een klucht". De verkenners maakten zich verdienstelijk met, een paar grap pige sketches. Tot slot van den avond werd donr allen het „Wien Neerlands Bloed" gezongen. Laa ts te lich ting der brievenbussen N verband met de verduistering wordt de laatste lichting der brie venbussen tot nadere aankondiging als regel uitgevoerd tusschen 20 en 21 uur. Het publiek iprge er derhalve voor zijn correspondentie vóór 20 uur te posten; verzending heeft den volgen den dag plaats met de eerste ochtend treinen- Het tijdstip van deze lichting zal nog nader op de bussen worden aange geven. K Aanrijding nabij Kroontjesmolen Op het kruispunt van Arnhemschce weg, Bisschopsweg en Kroontjesmolen heeft zich gisteren in den voormiddag een aanrijding afgespeeld,- waarbij vele eieren verloren gingen. Een eierenhandelaar kwam mét een driewielige auto de Kroontjesmolen uit rijden en wilde den Bisschopsweg op gaan. Hierbij kwam hij in botsing met een motorrijder, waardoor de driewie lige wagen omsloeg én vele eieren voor tijdig „geklutst" werden. De motorrijder, een monteur van de firma Evsink, kwam danig te vallen. Hij vloog door de winkelruit van een naburige slagerij en liep een verwon ding aan den pols op, die door een dok ter verbonden werd. Daar de heer J. H. v. Lonkhuysen, voorzitter der Kamer van Koophan del alhier, door ontstentenis voor on bekenden tijd verhinderd is, het praesidium -der Kamer waar te ne men, heeft, de Kamer tot zijn tijde- lijken waarnemer benoemd de heer Ir. J. Ph. Korthals Altes, directeur der Phoenix Brouwerij, al'hier. Middenstandsoffer 1940 De Ned. Middenstandscentralè heeft voor de uitkeeringen uit het „Midden standsoffer 1940" voor oorlogsschade van middenstanders benoemd in de commissie voor Rhenen-Wageningen e.o. de heeren Hamers v. Dijk, voorz. Midd. ver. Rhenen; Th. J. .T. Vonk, weth. Wa peningen; G. Sleyt, dir. N. M. B. Amers foort; J. J. M. Hovius, comm. B. F. alhier en Dr. Joh. H. Scheurer, secr. van de K. v. K., alhier. TJ-T ei op de bon't Was een krantenbericht *-* Van méér-dan-je-zoo-maar-zou-denken-gewicht. Er zit aan een ei zoo bijzonder veel vast, Wat minder of meer in dit ei-liedje past. 'k Denk niet aan het ei-geel en niet aan het wit. Dat keurig verdeeld in zoo'n ei-dopje zit En waar met bewondering van wordt gezegd: Hoe 'n kip consciëntieus toch haar eieren, legt-. Maar 't ei is symbool van een haastig ontbijt Met krant en met thee en met bijna-geen-tiid. Het hoorde historisch des ochtends er bij, Precies als de kip bij het kip-product: ei. Het ei op de bonZoe§ de lichtzijde op En zie het geval niet alléén als een strop: Geen ruzie des morgens: m'n ei is te zacht (U weet .wel, voor vrouwen zoo'n pijnliike klacht). Geen sombere stemming aan 't vroege ontbijt Met harden zacht-gekookte-eieren-strijd. Plus waschgeld-besparing door 't eier-decreet: Geen ei-vlekken in het ontbijt-tafelkleed! (Nadruk verboden) PHILIA Jenny Jugo en Hans Soehnker in de Ufa-film Qrand-Theater Nanette E tooneelschrüver Alexander Pa- tou heeft besloten de keerzijde van het leven te leeren kennen. Tot nu toe nvas zün succes groot, maar goedkoop en gebaseerd op oppervlak kige episoden van liefde, comedie en vereering. Hij beseft, dat niet alles rijkdom en luxe kan zün. dat er ook een tegenstelling moet bestaan, de harde werkelijkheid. Het milieu, waar in hij tereóht komt, voldoet aan zijn eischen, het is een kroegje met bonte' figuren, lawaaierige muziek en goed- koope wijn temidden waarvan een volksmeisje levenswüsjes zingt. Op Nanette richt hij zijn aanval, die aanvankelijk afgeslagen' wordt door de Drute kracht van haar jaloerschen ver eerder en door haar eergevoel, dat alle'en maar van toenadering wil wjteh, wan neer zij overtuigd is. dat hij een arme dichter is, die geen onderdak heeft, om dat zijn hospita hem Wegens wanbeta- len buiten de deur gezet heeft. Zij zal den jongen vagebond 'wel succes bezor gen en zij blijft in hem gelooven. ook wanneer zij ontdekt heeft, dat hij ergens in een mooie villa tusschen de bedrijven van het vriend en vriendin zijn aan een stuk werkt, waarin de temperamentvolle Nanette, de Herculesgestalte van Gustav en de schrijver zelf de hoofdrollen spe len. Zij begrijpt zijn liefdeslied en dringt terwïlle van haar beschermeling door tot een beroemd theaterdirecteur, zonder te weten, dat leze man de vriend van Patou is. Zij demonstreert haar ta- len^pn in een gloedvolle monoloog, waar in zij de hoofdpersonen van Peter's stuk uitbeeldt. En zij zegt er bij, dat dit, stuk waarheid is en dat zij Nanette is, het vriendinnetje van Peter. Directeur Mil ler toont .zicih van een menschelijken kant. Hij wil dit meisje niet overleveren aan Patou's jacht naar een nieuw en echt stuk leven, dat voor tooneelspel moet dienen. Wanneer zij bijeen zijn, noemt hij Peter bij zijn waren naam en vraagt hij hem. hoe het slot van dit tooneelstuk zal zijn. Nanette begrijpt en keert, terug in het vroegere leven, de ge vierde Patou mag voor haar niet meer bestaan. Patou, die alleen kwam voor een nieuw gegeven in een andere we reld, ziet zich alleen achtergelaten en beseft, dat deze vrouw voor hem meer beteekent, dan een prachtige typeering. Wanneer Nanette met haar handlan gers komt om de première van het stuk uit te fluiten, gebeuren er dingen, die men niet verwacht heeft. Maar het slot is toch zoo. dat er niet gefloten wordt, dat het succes groot is en dat Patou en Nanette bij elkaar blijven, voor goed... Zonder nu direct van een origineel ge geven te-willen spreken, mogen we toch wel zeggen, dat er nieuwe en rake kan ten in verwerkt zijn, brokstukken, die prettig aandoen en geenszins een voort- borduursel zijn op een oud liefdesthema. Integendeel, deze film zit vol levens moed en knappe typeeringen. Jenny Jfjgo ia als Nanette daarvan de meest opvallende figuur. Vol toewijding, hartstochtelijk zelfs, beeldt zij deze Nanette uit, die niet het veelbesproken barmeisje met haar sym pathieën voor Jan en alleman wil zijn, Uit Stads Resolutie boeken 1774 (136) DE JODESBAKKER DIT wil iets anders zeggen dan een Joodse bakker, zoals zal blüken. Voor het bakken zijn er ri tuele voorschriften en rabi- naal toezichtF. en der voor naamste is, dat in het deeg geen dierlijke vetten komen; daarom moet apart gereed schap wórden gebruikt uit vrees voor mogelüke resten in andermans trog. Nu snapt men de beteke nis van het wóórd Jodenbak- ker. De Joodse gemeente alhier zat in 1774 in grote verlegen heid. Tot dusver had haar bakker Clemens Kaas kun nen bakken ten huize van Dirk de Jongh. gildelid. Dat gilde had thans aan dezen om andere redenen het bak ken geheel verboden. Kaas kon daar niet meer terecht en geen andere bakker bleek generen om zijn oven ter be- schikk'ng te stellen. Daarom werd aan de Stederaad door een drietal der vooraanstaan de leden verzocht voor de Joodse gemeente te mogen bakken buiten het gilde om. Hoe dit afliep, troffen we nog niet aan. Een moeilijke kwes tie, over soortgelijk geval van den schoenmaker Abraham Levy, aangeroerd in ons No 100. die gildelid wilde wor den. hebben we ook de be slissing gemist. Nergens in de poinctenboekcn ot gilderegle- menten troffen we aan. dat de Joden van hét gildewezen waren buitengeslotenMaar ondertussen was dit een feit En dan de slagers? Steeds waren er tal van Joodse slo ttors. Het antwoord kan kort ziin. Het slachten was een vrij beroep en vormde geen gildecorporatie- De drie vooraanstaanden der Joodse gemeente, welke het verzoek indienden, waren Jonas Cohen en diens zoon Benjamin plus Abraham Her schel. hier met ziin echte naam Hirtzel geschreven. Waarom deze en niet de zes Parnassim of Ouderlingen? Van deze zes waren er vüf overleden zonder aanvulline en vader Jonas, de enig over geblevene, vormde op zün centje het volle bestuur. Daar moesten nog èen paar na men bij en zo ondertekende- mede zün grote zoon Benja min. Abraham Hirtzel, de der de. voerde in de gemeente de titel van honorair rabün. Het waren dus drie kopstukken der Joodse gemeente. Jonas Cohen stierf in 1780 en werd toen als Parnas opgevolgd door ziin zoon Benjamin- KOFFIESUROGAAT DIT woord dringt zich aan ons op uit vele winkel uitstallingen. Wat daarin ver werkt wordt, we weten het niet; 'l kan ons niet veel schelen. We vragen ons ech ter af, waarom men het alou de koffiesurogaat weer niet naar voren haalt Lang nadat het artikel in onbruik was ge raakt, kon men nog lezen van ,,het middel (exeüs) op cbffü. eisers en thee. Cisers, mqgeliik in gebruik voordat ons van eldérs de kof fie gewerd, en nog lang daar na gedronken op het platte land. want de boer kon het zelf verbouwen. Deze boerenkoffie was af treksel van geroosterde en ge malen erwten en wel zs. Spaanse erwten. Wie met het bovenstaande zijn voordeel kan doen, die doe het. LICHTVAARDIG BEWILLIGD UFFROUW Anna Maria Oeke (Olof) Hansson, afkom stig uit Wexir in Zweden, deed aanzoek om als Amers foort s borger es te worden aangenomen; ze was hier reeds lang woonachtig. De meerderheid der onderzoek commissie zag geen bezwaar en de Raad liet haar toe ols borgeres. Daartegen had het commissielid Wiiborg gepro testeerd en vüf Raadsleden sloten zich bü hem aan. Geen toelating had mogen geschie den ter cause van geallegeer- de aangevoerde) redenen be trekkelijk tot de conduitcs van de persoon selve als uit aanmerking der Resoluties van 28 Dcc. 1716 en 26 Juni 1730. Die geallegeerde redenen wor den in het Resolutieboek niet genoemdZe komen aan het licht uit een later schrüven van den Hoofdofficier (Schout) die tQdens het nemen van het besluit wegens uitstedig- heid niet aanwezig kon ziin Hij staat erop, dat ziin verzet bii de notulen der Raadsver gadering worde opgenomen. Die Anna Maria Blachstad'a had zich aan overspel schul dig gemaakt door met Erlapd Fogelherg an Zweden te ver dwijnen. maVcieuselük verla tende haar man Olof Hansson en haar nombreuse familie Beide personen waren hier in dertijd gearresteerd en gedd-' tineerd. De daarop volgende procedure leidde tot vrijlating en dit deed de Zweedse minis ter ons ten onrechte van ver keerde zaken beschuldigen. Deze toelating tot borgeres zou offense geven aan Ziine Majesteit de koning van Zwe den en zon oorzaak ziin. dat wü geen satisfactie kregen in het ons ten onrechtr ten taste gelegde. HEUNKS .Nanette". (Grand Théatre) maar de vrouw, die zich gedragen weet door mannen van allerlei- slag en af komst, die haar allemaal als hun Na nette kennen, maar ook verder niet. Dat zij tenslotte naar een hoogerstaand millieu overgaat, doet geen afbreuk, Daarvoor is haar typeering te eerlijk en te sterk van opzet. In Hans Soehnker als Alexander Patou, alias Peter Parker, heeft zij een bekwaam tegenspeler, zoo wel wat de grappige als de ernstige zijde, welke elkaar in deze film zoo goed afwisselen, aangaat. Olga Limburg speelt den bijrol van hospita als vrouw Klose. Wij noemen haar. omdat zij een kostelijke persoon lijkheid vertegenwoordigt op een rake en typeerende wijze. Albrecht Schoen hals completeert het geheel door wel overwogen spel. City-Theater „Zoölogica" stuk film J^RIE prachtige komieken, voor stuk. spelen in de „Zoölogica", die dezeweek in het City Theater draait. De zoöloog is er wel, in den persoon van Heinz Rühmann, de logica echter is veelal zoek. De zoöloog studeert, preten deert althans te studeeren. maar op examendagen is hij onvindbaar. Driemaal is scheepsrecht, denken de heeren examinatoren, maar als hij voor de derde maal niet in de exa- menbank verschijnt, is het ze toch te bar. Ze zenden hem een briefje, dat hij van de universiteit verwijderd is, een brief je, dat in handen valt van oom, den landeigenaar (Hans Moser) en van den bediende (Theo Lingen). die'met behulp van een encyclopaedic het geleerde schrijven ontcijferen en de ontstellende waarheid vernemen. Deze drie komieken hebben met hun Üq&yuda GRAND THéATRE. Van Vrtfdag 8 t.m. Donderdag 14 November vertooning van de film „Nanette". 4 Doorloopende voorstellingen op Zaterd. 6 uur cn 8.15 uur; Zondag 1.45, 4, 6.15 en 8,30 i- Vrijdag, Dinsdag, Woens dag Donderdag om 6.30 en 8 uur. Maandag één voorstelling om 8 uv- ITY THEATER. Van Vriidae 8 t.m. Lon- f derdag 11 November vertooning van de film „Zoölogica". Voorstellingen als in Grand ThéAtre, doch ook op Maandag doorloopend om 6.30 ur en 8 uur n.m. REMBTANDT THEATER. Ventooning van de fi'-n „Beate Kaiserling". STERHUIS. Korte Beekstraat 4. Voor ahe meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 6.30 uur n.m. Op andere dag^n des avonds. GILDEHUIS A.K.G. Herfsttentoonstel- ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wtfers- straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 1—4 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdag3 10—12 en 1.30—3 uur. (Stadgertooten hebben 's Zaterdags vrjjen toegang). MILITAIR TEHUIS. Kortegracht 12; 13, en 14 Nov, Bazar Remonstr. kerk. Geopend 10-^12.30 en 25 uur. GILDEHUIS A.K.G. 16 Nov. opening van de gesdaenken-tentoonstelling. 2.30 uur n.m. Zondag hebben dienst de volgende geneesheeren: Lubsen', .Snouckaertlaan 12; tel. 4426. Stokvis, Leusderweg 276; tel 5183. Hulp wordt alleen verstrekt voor ziek tegevallen, die medische hulp dringend noodig hebben. Zondag heeft dienst de apotheek van: Keyser. Langestraat 9; tel 6807. Zondag hebben dienst de vroedvrou wen: Méj. Perk, H. v. Viandenstraat 2; tel. 5086. Mej. Vprnhout, Soesterweg 232; tel. 3374. stof gespeeld en ze hebben er een film uit gekneed vol leut en plezier, vol kleine, fijne kneepjes, die telkens harte lijk doen lachen. Er kornt ook een vrouw aan te pas. Zij is circusartiste en zeer charmant Zoo lieftallig, dat Rühmann besluit, ook in 't circus te gaan werken. De beoefe ning van tal,van circuskunsten vormt een groot en amusant deel van de film, clownerie van de heste soort, die ver makelijk blijft ondanks het nimmer slagen van de film. „Zoölogica" is, met of zonder ingica, een alleraardigste zotternij,,die herhaal delijk herinneringen oproept aan „Allo- tria". BROOD EN BLOEM Van 11 t.e.m. 17 Nov. z'vjn de met 14 genummerde bonnen van het nieuwe broodbonboekje geldig. Verkrijgbaar 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood, of 1 rantsoen gebak. De bonnen, welke 17 Nov. nog niet gebruikt z'un, blijveh nog geldig t. e. m. 24 Nov., echter niet in hotels of restau rants. Bons 1 van de nieuwe bloemkaart: 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram an der brood of rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem. Geldig van 4 Nov. tot en met 1 Dec. BOTER, KAAS, EIEREN EN VET Bon 16 (boterkaart) 2H ons boter. Bon 16 (vetkaart) 2*4 ons margarine of 2V4 ons boter. Beide geldig tot en met 15 Nov. Niet gebruikte bons tot en met 22 Nov. Bon 25: een ons kaa3. Geldig tot en met 17 Nov. Niet gebruikte bons tot en met, 24 Nov., echter niet in hotels. Tevens blijft de vorige bon (no. 52) geldig tot en met 17 Nov.. maar niet in hötels. Bon 38: Een ei. Geldig van 11 t. e. m. 17 Nov. Niet gebruikte bons t, e. m. 24 Nov. Tevens bljjft de vorige bon (65J geldig tot en met 17 Nov.. maar niet in hotels. SUIKER KOFFIE EN THEE Bon 42: een kilo suiker tot en met 22 November. Bon 81: */j pond koffie of 75 gram thee tot en met 20 Dec. GRUTTERSWAREN Bon 82: i/t pond rijst of, rjjstemeei of grutte- meel tot en met 29 Nov. Bon 83. pond haver mout of havervlokken of gort of grutten tot en met 27 Dec. Bon 88: Uitsluitend >/i pond gort of gortmont of grutten. Geldig tot en met 27 Dec. Bon 93: 1 ons maïzena of griesmeel of sago. of aardappelmeel, of pud dingpoeder tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons maca roni of vermicelli of spa ghetti tot en met 27 Dec. VLEESCH Bons 08 van de vleesch- kaart elk 100 gram vleesch of een -rantsoen vleesch- waren. Bon 0.8 (worst, vleesch- waren) van de vleesch- saart uitsluitend een rantsoen vleeschwaren75 gram gerookte worstsoor ten, of 100 gram gekook te worstsoorten of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Gel dig van 10 Nov. t. e. m. 17 November. Bons, die op 17 Nov. nog niet zjjn verbruikt, blijven geldig tot en met 24 Nov., echter niet in hotels of restaurants. PETROLEUM Petroleumzegel. Periode 7. Geldig tot en met 29 Dec. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Periode b. Geldig t.e.m. 15 Dec. Geeft recht op 2 L. petroleum. ZEEP Bon 55: 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstel ling) èf 120 gram huis houdzeep óf 200 gram zachte zeep èf 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken óf 250 gram zelfwerkende waschmidde- len. èf 200 gram vloeibare zeep, tot en met 12 Nov. No. 116 van de bonnen welke tegel\jk met de tex- tielkaart aan mannelijke personen boven 15 jaar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kin- Heren beneden 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6' rant soenen toiletzeep beschik baar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Januari 1941. HONDEN- EN KATTENBROOD Op bon no. 6 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor honden van: 10 kg. hon- Groep 1: denbrood. 1 Groep 2: denbrood. Groep 3: denbrood. Groep 4: denbrood. Groep 5; denbrood. Groep 6: denbrood. Op bon 10 kg. hon- 8 kg. hon- 5 kg. hon- 4 kg. hon- 3 kg. hon- van de voe derkaart voor katten wordt lMi kg. kattenbrood be schikbaar gesteld. Alles geldig van 1 t. e. m. 30 Nov. DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN VOOR DE MAAND NOVEMBER Per bon kan men 1 een heid van de gewen sch te soort vaste brandstoffen verkriigen. Voor November zjjn gel dig: Bon 04, 05, 06, 07. van bonkaart distributie vaste brandstoffen. (Haarden, kachels). Bon 08 t. e m. 11 van dezelfde kaart met dien verstande, dat men recht heeft op: öf deze maand 1 eenheid turf per bon; èf later in het stooksei- zoen op 1 eenheid per bon van steenkolen of andere brandstoffen. Bon 07 t. e. m. 14 van bonkaart distributie vaste brandstoffen. (Centrale Oude bons bljjven geldig t. e. m. 14 Nov. Hoeveel is de eenheid van de gewenschte soort? 1 eenheid is gelijk: 1 hl. van max. 75 kg. anthraciet, steenkolen, in dustrie- of eierbriketten; 2*4 hl. kolenslik: 2 hl. (max, 100 kg.) bag- gerturf 2 hl..(max. 100 kg.) cokes (ook gascokes); 110 kg. bruinkolenbriket ten 450 stuks (200 kg.) bag ger tiirf; 300 stuks (195 kg.j pers- turf; 175 kg. fabrieksturf: 200 kg. overige soorten turf. De veel gebruikte in houdsmaat 1 mud 1 hl. UITKNIPPEN EN BEWAREN!»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5