De moeilijkheden bij STADSNIEUWS de Werkverschaffing Mededeeling BONNEN DIE NU GELDIG ZIJN Üqswda Vermoedelijk wordt het werk Maandag a.s. hervat Kwaadwilligen zijn uitgesloten wegens wangedrag Dubbele bekeuring Het 16- de R.l. tijdens den oorlog Telefoonaansluitingen Burgelijke Stand Hulpen bijstand aan Indische vffrlofaanaers Saamhoorigheid! Iets van U bij? UITKNIPPEN EN BEWAREN!! Openbare Leeszaal en bibliotheek A.Z. P.C. start met een nederlaag Afdeeling Utrecht N.V.B. 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 13 NOVEMBER 1940 V. Gisteren hebben wij reeds in het kort gemeld, dat de Amsterdamsche te- werkgestelden aan de werk verschaffingsobjecten onder Hoogland en Leusden het werk wederom neergelegd hadden. Naar aanleiding van deze moeilijkheden tusschen die directie van de Neder- landsche Heidemaatschappij en de tewerkgestelden, heb ben wij ons om inlichtingen gewend tot het bureau van den Rijksdienst voor de Werk- t verruiming in het district Utrecht. Men deelde ons van die zijde mede, dat eigenlijk maar een zeer klein per centage van de arbeiders opstandig is. Eenige weken geleden deden zich de eerste moeilijkheden voor, toen het ver-" trekuur naar Amsterdam later werd ge steld. De arbeiders speelden toen eigen rechter door het werk eerder dan den vaslgestelden tijd te verlaten. Den vol genden dag werd hun door, de politie de toegang tot. het werk verboden en keerden zij reeds in de morgenureu naar de hoofdstad terug. De Rijksdienst ging er niet toe over hen uit te sluiten van de werkverschaffing, wèl werden allen voorloopig geschorst. Toen aan de hand van besprekingen bleek, dat de arbeiders einde vorige week genegen waren hel werk weer on der dezelfde arbeidsvoorwaarden te her vatten, heeft men het Maandag j.l. weer met. hen geprobeerd. Achteraf is op dien dag gebleken, dat tusschen de vele werkwilligen ook een aantal onwilligen meegekomen was. In plaats van dat er gewerkt werd. gingen zij redevoeringen afsteken en de anderen opwekken, om niet te werken en lijdelijk verzet te plegen. Bij woorden is het, niet gebleven, de demonstraties eindigden in een vechtpartij, waarbij drie voorman nen tegen den grond geslagen wer den. Na afloop van dezéh rumoeri- gen dag. werd des avonds aan alle arbeiders meegedeeld, dat zij ge schorst waren. De goeden moesten hierbij dus mét de kwaden lijden. Desondanks meldde zich gistermorgen een groot aantal arbeiders op het. werk. Dit was het gevolg van bet feit dat zij den vorigen dag bij duisternis in Am sterdam teruggekeerd waren, zoodat het daar niet mogelijk was, om de trein- kaarten in beslag te nemen. De politie verhinderde echter, dat zij aan het werk konden gaan, zoodat zij noodgedwongen reeds tegen het middaguur met een extra trein naar Amsterdam teruggin gen. De treinkaarten zijn nu allen ingc nomen. In Amsterdam, aldus lazen wij in „De Telegraaf", hebben eenige tientallen vrouwen van de stakers getracht een demonstratie te houden. In optocht wilden zij van het stadhuis naar de Ortskommandantur om daar de belan gen van de arbeiders te bespreken. De politie verhinderde, dat deze optocht doorging. Naderhand is echter een aan tal vrouwen tot de Ortskommandantur toegelaten, om haar standpunt uiteen te zetten en te rechtvaardigen. Van de zijde van den Rijksdienst voor de Werkverruiming deelde men ons verder mede, dat de kwaadwilligen wegens wangedrag uitgesloten zullen worden van de werkverschaffing, terwijl men ten aanzien van de werkwilligen min der scherpe maatregelen zal trach ten te nerpen door hun geldelijken steun te blijven verleenen. Het de partement van sociale zaken te den Haag zal daarover echter moeten beslissen. Men stelt zich voor om Maandag a.s. weer te laten werken, maar de kwaadwilligen daarvoor uit te slui ten. In totaal zijn bij de gerezen moei lijkheden 1100 arbeiders betrokken, al lemaal Amsterdammers. De moeilijkheden hebben zich uitslui tend bij de werkverschaffingsobjecten onder Hoogland en Leusden voorge daan. Onder de Laagsche Vuursche heeft het werk steeds een rustig ver loop gehad. Onder Eemnes heeft het er eenigen tijd donker uitgezien en scheelde het maar weinig of dezelfde moeilijkheden als hier hadden zich' daar ook geopenbaard. De werkwilligen lieten zich echter niet door anderen het hoofd op hol brengen. Er ontstond tusschen hen en een aantal arbeiders, dat tot staking van het werk opwekte, een vechtparfij. waarbij de onwilligen het onderspit dol ven. Daarna heeft zich geen ongeregeld heden meer in Eemnes voorgedaan. Met het oog op moeilijkhe den met de bezorging in ver band met de verduistering zal het Amersfoortsch Dagblad in het vervolg een uur eerder versL.ixijiit.1»- E>- i de Amsterdamsche Effecten beurs moeten daardoor een dag later verschijnen. DIRECTIE A.D. Vannacht tegen half een heeft de po litie een zwerver op straat aangehou den, die in staat van dronkenschap ver keerde. Uit hoofde van zijn abnormalen toestand kreeg hij een proces-verbaal, terwijl hij tevens op de bon ging, omdat hij zich in verboden tijd in de open lucht bevond. Een groot aantal' wielrijders werd ge verbaliseerd wegens overtredingen als rijden zonder bel, geen te eken van rich tingverandering geven, links rijden, zonder licht fietsen, rijwiel ongesloten en onbeheerd ergens neerzetten etc. Over veertien dagen den juisten datum kunnen wij nog niet vermel den komt Buziau in het Grand Théótre. Twee avondvoorstellingen staan op het programma. (Foto archief A.D.) Artikel van luit.-kol. J. Vis ser in „De Militaire Spectator" In „De militaire Spectator" van Oc tober j.l. komt een artikel voor van de hand van luitenant-kolonel J. Visser, voormalig commandant van het 16de regiment infanterie, dat den titel „Het 16de regiment infanterie in de Grebbe stelling en in d«e vesting Holland" draagt. De publicatie bevat nauwkeuri ge gegevens over de verrichtingen tij dens de oorlogsdagen en bevat voorts enkele interessante conclusies van den schrijver. De volgende adreseen werden telefo nisch aangesloten: 3720 A. N. Kuijer, Hessenstraat C 6 Stoutenburg (post Amersfoort). 3889 C. H. van Oven, Groenten en Fruit, Puntenburgerlaan 60. 4179 Crisis Contróle Dienst (Centrale), Oude Soesterweg 116. 4479 Fa. H. v. Heesewijk, Onderstation langs spoorlijn Utrecht—Amers foort. 6960 Nederlan'dsche Spoorwegen, Bu reau Chef Locomotiefdepót, Em placement N.S., Locomotiefloods Spoorwegemplacement. GEBOREN: Cornelus Frederik Aure- lio, zoon van Christ.iaan Iliohan en Me- lia Maria Engberink. PLDERS in dit nummer treft men een artikél aan, waarin de toestand der Indische verlofgangers, die in dezen tijd in ons laind vertoeven, onder de loupe genomen wordt. Het is duidelijk, dat een gedeelte van hen door de hui dige omstandigheden in een zeer moei lijke situatie verkeert. In het bedoelde artikel wordt nu uiteengezet, op welke wijze men georganiseerde (hulp en bij stand tracht te verleenen aan hen, die hiervoor in aanmerking komen. Onder de auspiciën van „Oost en West" is na melijk in samenwerking met andere In dische vereenigingen een stichting in het leven geroepen, welke den naam „Tndisc.h Fonds voor particuliere Noo- den" draagt. Met veel waardeering kan worden vastgesteld, dat. in deze orga nisatie een groot saamhoorigheidsge- vocl tot uiting komt. Ook in onze stad wordt, met kracht gewerkt om alle mogelijken steun te bieden. De plaatselijke groep van „Oost en West." tracht thans met verdubbelde energie zoo veel mogelijk leden te werven. Dit iheeft een tweeledig doel. Ten eerste beteekent een groote toename van het: ledental een evenzoo grooten moreel en steuin voor het hoofdbe stuur, op welks schouders in deze dagen zulk een zware last drukt. Ten tweede en dit is toch min stens even belangrijk wordt op die wijze het finaneieele draagver mogen van „Oost en West" belang rijk verhoogd, hetgeen thans wel noodig is. Hier komt nog ietg bij. Verschillende Amersfoortsche leden hebben zich van ganscher harte bereid verklaard om ge strande lotgenooten voor korteren of langeren tijd gastvrijheid te doen genie ten. Zij, die zulk een aanbod konden doen, behooren uit den aard der zaak tot de bevoorrechten. Er zijn er in on ze stad ook die door de tijdsomstandig heden op een minder makkelijken stoel zijn komen te zitten. De hulp der orga nisatie strekt zich natuurlijk ook tot hen uit. De rijwielhuurbewijzen van den A N-W.B- verheugen zich in een groote belang stelling dagelijks maken tientallen reizigers gebruik van de beschikbare fietsen en tandems. (Foto Pax Holland). BROOD EN BLOEM Van 11 t.e.m. 17 Nov. zij n de met 14 genummerde bonnen van het nieuwe broodbonboekje geldig. Verkrijgbaar 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood, of 1 rantsoen gebak. De bonnen, welke 17 Nov. nog niet gebruikt zijn, bljjven nog geldig t. e. m. 24 Nov., echter niet in hètelg of restau rants. Bons 1 van de nieuwe bloemkaart: 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram an der brood of M rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem. Geldig van 4 Nov. tot en met 1 Dec. BOTER, KAAS, EIEREN EN VET Bon 16 (boterkaart) 2H ons boter. Bon 16 (vetkaart) 2*4 ons margarine of 2V» ons boter. Beide geldig tot en met 15 Nov. Niet gebruikte bons tot en met 22 Nov. Bon 25: een ons kaas. Geldig tot en met 17 Nov. Niet gebruikte bons tot en met 24 Nov., echter niet in hètels. Tevens blijft de vorige bon (no. 52) geldig tot en met 17 Nov., maar niet in hètels. Bon 38: Een ei. Geldig van 11 t. e. m. 17 Nov. Niet gebruikte bons t. e. m. 24 Nov. Tevens blp ft de vorige bon (65) geldig tot en met 17 Nov., maar niet in hètels. SUIKER KOFFIE EN THEE Bon 42: een kilo suiker tot en met 22 November. Bon 81: i/i pond koffie of 75 gram thee tot en met 20 Dec. GRUTTERSWAREN Bon 82: pond rijst of rijstemeel of grutte- meel tot en met 29 Nov. Bon 83. Ï4 pond haver mout of havervlokken of gort of grutten tot en met 27 Dec. Bon 88: Uitsluitend >/i pond gort of gortmout of grutten. Geldig tot en met 27 Dec. Bon 93: 1 ons maizena of griesmeel of sago,, of aardappelmeel, of pud dingpoeder tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons maca roni of vermicelli of spa ghetti tot en met 27 Dec. VLEESCH Bons 08 van de vleesch- kaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren. Bon 0;S (worst, vleesch- waren) van de vleesch- *aart uitsluitend een rantsoen vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoor ten, of 100 gram gekook te worstsoorten of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. Gel dig van 10 Nov. t. e. m. 17 November. Bons, die op 17 Nov. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 24 Nov., echter niet in hètels of restaurants. PETROLEUM Petroleumzegel. Periode 7. Geldig tot en met 29 Dec. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Periode b. Geldig t.e.m. 15 Dec. Geeft recht op 2 L. petroleum. ZEEP Bon 29: 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstel ling) èf 120 gram huis houdzeep èf 200 gram zachte zeep èf 250 gram zeeppoeder èf 125 gram zeepvlokken bt 250 gram zelfwerkende waschmidde- len, èf 200 gram vloeibare zeep, tot en met 6 Dec. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de tex- tielkaart aan mannelijk* personen boven 15 jaar werden verstrekt: 60 gram scheerzeep o( een tube scheercréme of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kin deren beneden 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6 rant soenen toiletzeep beschik baar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Januari 1941. HONDEN- EN KATTENBROOD Op bon no. 6 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor honden van: Groep 1: 10 kg. hon denbrood. Groep 2: denbrood. Groep 3: denbrood. Groep 4: denbrood. Groep 5: denbrood. Groep 6: denbrood. Op bon no. 6 van de voe derkaart voor katten wordt 114 kg. kattenbrood be schikbaar gesteld. Alles geldig van 1 t. e. m. 30 Nov. 10 kg. bon- 8 kg. hon- 5 kg. hon- 4 kg. hon- 5 kg. bon- DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN VOOR DE MAAND NOVEMBER Per bon kan men 1 een heid van de gewenschte soort vaste brandstoffen verkrijgen. Voor November zijn gel dig: Bon 04, 05, 06, 07. van bonkaart distributie vast# brandstoffen. (Haarden, kachels). Bon 08 t. e m. 11 van dezelfde kaart met dien verstande, dat men recht heeft op: èf deze maand 1 eenheid turf per bon; of later in het stooksei- zoen op 1 eenheid per bon van steenkolen of andere brandstoffen. Bon 07 t. e. m. 14 van bonkaart distributie vaste brandstoffen. (Centrale verwarming). Oude bons blftven geldig t. e. m. 14 Nov. Hoeveel is de eenheid van de gewenschte soort? 1 eenheid is gelijk: 1 hl. van max. 75 kg. anthraciet, steenkolen, in dustrie- of eierbriketten; 2% hl. kolenslik; 2 hl. (max. 100 kg.) cokes (ook gascokes); 110 kg. bruinkolenbriket ten; 450 stuks (200 kg.) bag- gerturf; 300 stuks (195 kg.) pers- turf; 175 kg. fabrieksturf; 200 kg. overige soorten turf. De veel gebruikte in houdsmaat 1 mud 1 hl. Laai van un «.onunoii Spoedig weer opgewekt en gekalmeerdmet MIJnhardt't Zanuwtablattan Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. w leinjaeTi, een bocht naar links dient groot te zijn, een bocht naar rechts zij immer klein, Vereeniging voor Veilig Verkeer Op het politie-bureau zijn door de eige naars de volgende gevonden voorwerpen terug to bekomen: Zwarte heerenparapluie, klein gr\is-zwart poesje, grijze poes, griize wollen heerenhand- schocn, alpinomuts (blauw), leeren dames handschoen. bruine vierkante portemonnaie met inhoud, roode portemonnaie met rits sluiting. zwarte portemonnaie met ritsslui ting. 2 bankbiljetten, damesportemonnaie (rood met zwart), heerenhandschoen glacé, damesring met groen steentje, rozenkrans in étui. damestasch inh. foto's notitieboekje nnz„ heerenrywiel (Gazelle), ceintuur van damesmantel (bruin), linker dameshand- sehoen, roode ceintuur, rechter jongens- *ehoen, rood-blauw foto-étui, sleutelring met 7 sleutels, bruine heerenhandschoen, twee pond vleesch, Foxterrier, sleutelje, zilver- OvwrzlcW om October Aantal uitgeleende banden: 7325. Aan tal bezoekers aan lees- en studiezaal: 2012. Eenige mieuwe aanwinsten: Aisberg. E-: Zoo.... werkt de radio! 654 Ais. 1. Armstrong. R. A.: Makers van de 19e eeuw. 920 Arm. 1. Bakhuis, R. W. M.: Zakatlas van den sterrenhemel. 523 Bak. 2. Carr, E- H.: The twenty years' crisis. 327 Car. 1. Cecil, D.: The Young Melbourne. 923 Cec. 1. Grondbeginselen der electrotechniek door J. O. M. Lockhorn. G. E. M. Jans- sen, F. Maartens en J. Rensing. 626 Gro. 1. Hatt.um, J. van: Bilzenkruid. 811. 6 Hat. 1. Heimmer Gudme, P. de: Finland, 949 Hem. 1. Herwerden. P. J. van: Lodewijk van Nassau. 929 Her. 1. Hoekstra, H. G.: Het ongerijmde leven. 811. 6 Hoe. 2. June. c. G., Zielsproblemen van dezen tijd. 152 Jun. 3. Karri, U.: Het.ijs breekt. 873 Kar. 1. Leeuw. A. van der: Vertellingen. 813. 6 Lee. 10. Marja A. Stalen op zidht- 811. 6 Mar. 1. Nitsche, R. Waar helden met reuzen strijden. Skandinavië zooals niemand het kent, 914 Nit. 1. Pananin. I.: Life on an ice floe. 917 Pap. 1. Parade. Litteraire, almanak voor boe kenvrienden voor het jaar 1940. 808 Par. 1. Perron, E. du: Het land van herkomst, 813. 6 Per. 1. Praag. S. E. van: Pension Wessels. 813. 6 Pra. 8. Sandemose, A.: Er stond een bank in 't. groen, 863. 6 San. 1. Toonder. J. G.: Een man zet door. 813. 6 Toon. 1. Wa-sha-quon-asin: Pelgrims der wil dernis. 917 Was. 1. Zilahy, L.: Wat meedreef met den stroom. 875. 3 Zil. 1. WATERPOLO fasant. autoped, jongensrywiel, leeren linker dameshandschoen, zwarte bouvier, vleesch- kaart, blauw wit kinderwantje, jonge her dershond, bruine hond, belastingmerk, blau we overall, blauw rubber regenkapje, zwart leeren handschoen (motor), heerenrjiwiel, sleutel, roode portemonnaie met inh., blauw- crüze ceintuur, terrier, foxhond, schakel armband met figuren, damestasch met in houd. verduisteringskap, rolletje inh. kalen der, blauw wantje, bruine kinderportemon- r.aie. «childpadleeren portemonnaie inh. ro zenkrans. Inlichtingen dagelijks van 9 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur. Niet per telefoon! Ook de tweede wedstrijd tegen Watertor eindigde in een overwinning voor Neptunus JN het Sportfondsenbad aan den Bisschopsweg opende A.Z. P.C. de competitie met een wedstrijd tegen Forel uit Woerden. Fraai was het debuut niet. de Woerdensche club won met 2—1. Daarentegen deed de andere Amersfoortsche club het beter. Weiswaar bood Wa tertor meer tegenstand dan in den eersten wedstrijd, doch uiteindelijk won Neptunus den returnwedstrijd met 32. A.Z. P.C. benut de wintercompetitie als een oefening voor de jongere leden. De oudjes zijn uit het zevental verdwe nen. zoodat wij uitsluitend jongere krachten aan het werk zagen, die uit den aard der zaak nog ve$l spelkennis moeten opdoen. Het volgende zevental ging tegen Forel te water: Weijschedé, J. Mosterd, Woudenberg, Haanburger. E. Gerritsen. Th. Mosterd. Ilardebol. Na den uitworp ontspon zich direct een felle strijd. De achterhoede van A.Z. P.C. verdedigde zwaar met als gevolg, dat. het spel herhaalde malen onderbroken werd door overtredingen. Al vrij spoedig kon doelman Weijschedé zijn talenten toonen. Het bleek, dat hii het nog niet verleerd had. In de voor hoede moet het komen van den mid den voor Mosterd, doch deze speler, die het 2 Meter spel speelde, werd zwaar gedekt, terwijl hij van zijn nevenspelers weinig steun ondervond. Uit een vrije worp scoorde de Foerl-middenvoor het eerste doelpunt. Ook E. Gerritsen kreeg daarna een vrijen worp, doch zijn schol werd door den doelman gestopt. Hoewei Forel in deze eerte helft door een hetere spelopvatting een klein overwicht boek te slaagde zij er niet in tot doelpunten te geraken. In de tweede helft maakte A.Z. P.C. a! spoedig gelijk. Na het bal halen deed Forel direct, een aanval. Doelman Weij schede wist het leder te stoppen, plaat ste den bal naar Woudenberg, die op zijn beurt plaatste naar Th. Mosterd. Via den staander verdween de bal in het net (1—1). Lang plezier hadden onze stadgenoo- ten van dezen gelijken stand niet. J. Mosterd, die het spel wel ..aanvoel»", greep bij een attaque onvoldoende in. GRAND THélTRE. Van Vrijdag 8 t.m. Donderdag 14 November vertooning van de film „Nanette". Doorloopende voor '.ellingen op Zaterd- 6 uur :n 8.15 uur; Zondag 1.45, 4, 6.15 en 8.30 Vrijdag, Dinsdag, Woens dag Donderdag om 6.30 en 8 uur. Maandag één voorstelling om 8 w ITY THEATER. Van Vrijdag 8 t.m. don derdag November vertooning van de film „Zoölogica". Voorstellingen als in Grand Théfttre, doch ook op Maandag doorloopend om 6.30 en 6 uur n.m. REMB' ANDT THEATER. Vertooning van de fi'-n „Beate Kaiserling". STERHUIS, Kort# Beekstraat 4. Voor alle meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDEHUIS A.K.G. Herfsttentoonste!» ting. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. MUSEUM FLEH1TE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). MILITAIR TEHUIS. Kortegracht 12, 18, en 14 Nov. Bazar Remonstr. kerk. Geopend 1012.30 en 25 uur. GILDEHUIS A.K.G. 16 Nov. opening van de geschenken-tentoonstelling. 2.30 uur n.m. Hij raakte het leder kwijt, dat terecht kwam bij den ongedekt liggenden mid denvoor, die voor de tweede maal doel puntte (21). Zoowel de Forel achterhoede als de verdediging van A.Z. P.C.. wisten de voonvaartsen daarna in bedwang te houden. Met een verdiende 2—1 over winning verlieten de Woerdenaren het water. Scheidsrechter Unkraut leidde goed. De stand is nu: Star III 2 2 0 0 6-1 Forel I 2 1 0 1 25 2 V.Z.C. I 1 0 1 0 1-1 1 W.Z.C. I 2 0 1 1 2—3 1 A.Z. P.C. I 1 0 0 1 1—2 0 Watertor Neptunus l Watertor, dat slechts met zes spelers verscheen zoodat. Nectunus een speler liet afvallen toonde zich allerminst een gewillig slachtoffer. Blijkbaar had zij leering uit de eerste ontmoeting ge trokken. Althans zij hield den gevaar» lijksten speler uit de voorhoede. Dek kers. goed in bedwang, zoodat deze spe ler niet veel kon uitrichten. Hij trachtte zijn iheil te zoeken in overdreven forsch spel, dat hem eenmaal op een waar- êGlV'JY'illK- kwam te staan. De club uit letie was voor doelman Van Houax cm- houdbaar. Lane behield Watertor da leidine niet. Kortbeek legde den grond- slag voor den gelijkmaker, de afwerking liet hii over aan Dekkers, die met een buitengewoon hard schot hiervoor zorg- d6Hoewe\' Neptunus in den rest eerenden speeltijd in het offensief kwam, bleven doelpunten achterwege, ook al d<x>rdat Kahn van te grooten afstand gooide om resultaat te hebben. In de tweede helft paste Nepunus een andere tactiek toe. Kortbeek ging J*et middenveld bespelen. Toch hernam Wa tertor de leiding. Dekkers liet op een gegeven moment zijn tegenspeler xrij spel, die rustig op het doel af zwom. Tonnis trachtte het schot van dezen spe ler nog te keeren, doch hierdoor ver anderde het leder plotseling van rich ting. zoodat de bal onhoudbaar voor van Houdt in het doel ging (2—1). Neptunus ging het tempo verhoogen. Watertor werd overspeeld, met als ge volg twee doelpunten. Het eerste ont stond uit een vrijen worp, welke Dek kers naar Kortbeek plaatste, die raak schoot. Ook het derde doelpunt nam Kortbeek voor zijn rekening, plaatste op het goede moment naar dezen' speler over, die niet faalde (3—2). Neptunus ging zich nu tot verdedigen bepalen. Erg lastig werd het derv achterspelers Van Zwol en Tonnie niet meer gemaakt. Met onveranderden stand (2—3) kondig de de heer Guldemond, die uitstekend floot, het einde aan. De strijd tusschen de U.Z.C.-combina- tie en Z.V.V. eindigde in een 2—1 over winning voor de combinatie. Met, de rust had Z.Z.V. met 1—0 de leiding. De ploeg uit Zeist verscheen slechts met. 5 spelers. U.Z.C. liet twee spelers uitval len. De stand in deze afdeeling is nu: Neptunus 3 3 0 0 93 6 U.Z.C.-comb. 1 1 0 0 2—1 2 Z.Z.V. 2 0 0 2 1—4 0 Watertor 2 0 0 2 3—7 0 Het programma voor a.e. Zondag luidt: le klasse A: NijenrodesR.U.C: V.V. O.G.Utr. Boys; MinervaStichtena ren; GroenZwart—Maarssen; Gooische BoysSperwer. le klasse B: SoeeterbergC.D.N.J H. D. S.—D. E. V.F. A. K.—Vreeswijk IJ.F.C—Wijk bij Duurstede; V.\\A— Oranje-Wit. 2e klasse C: Hoogl. BoysN.S.C.J PuttenDe Kieviten; Scherpenz^el— Barneveld: HoevelakenB.A.P. 2e klasse D: AvanceNa ar den? S poor vogel sGooi vogels; D.O.S. VRO, D.A.; V.B.O.K.V.V.A.; D.A.C.—HilV, Boys. Reserve le klasse A: Laren 2Quick 2: Donar 3—'t Gooi 4; A.P.W.C 2—Vic toria 2; Socsterberg 2—H.-V.C. 3; Sopla 2—Hilversum 5. Reserve 2e' klasse B: Amf. Boys 3— Amsvorde 2; C.D.N. 3F.A.K. 2: Zeist 3S.E.C 3. Reserve 4e klasse E: N.A.S. 2—Sopla 3; Quick 4—A.P.W.C 3.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5