BONNEN DIE NU GELDIG ZIJN STADSNIEUWS Üqsunda WANNEER DRINGT ER LICHT NAAR BUITEN? Het O.M. wil geen Het doorgaand verkeer is omgelegd Oude boomen kwamen ten val Concert van de S.S. Oorlogsschade Vereeniging voor Paedagogiek Een stroom van bekeuringen Burgelijke Stand VECHTPARTIJ TE BARNEVELD 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 14 NOVEMBER 1940 v KANTONGERECHT Verschil van meening op het kantongerecht precedent scheppen Twee manieren om een ver ordening uit te leggen, maar welke is de juiste? TV/r R. J. F„ advocaat te dezer stede, was de eerste, die hedenmor- ©p het kantongerecht voorkwam. Niet als pleiter, doch ditmaal als ver dachte. Op 2 September was hij door een tweetal luchtbeschermers geverbaliseerd, aangezien zij van meening waren; dat de woning van imr. F. niet voldoende verduisterd izou zijn. Er drong licht naar huiten, volgens het proces-verbaal. Dit laatste werd door den verdach te ontkend. Hij verklaarde, dat van buiten af te zien was, dat in zijn woning de lichten brandden, hetgeen heelemaal niet, wil zeggen, dat er licht naar buiten drong. Een der getuigen, de heer v. d. H., zeide, dat men rond het geheele huis in derdaad kon zien, dat het verlicht was. En als zooiets te zien is. dan beteekent dit volgens mij, dat er licht naar buiten dringt, voegde hij aan zijn verklaring toe. Mr. Muller Massis merkte echter op, dat, dit niet altijd het geval behoeft te zijn. De andere getuige a charge, de heer W. A. F., deed eenzelfde verhaal. Op de vraag van den kantonrechter, of het licht naar buiten drong, in dien zin, dat het. zichtbaar was op den grond, op een nevengebouwtje of op iets van dien aard, wist getuige geen positief antwoord te (reven. De ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie, mr. Albarda, herinnerde aan de verordening van den Rijkscommissaris, waarin wordt, bepaald, dat nergens eenig licht naar buiten mag dringen. Nu stond het, volgens zijn meening vast, dat. men van buiten af alleen maar kan zien. dat er binnenshuis lichten branden, wanneer de stralen er van naar buiten dringen. Hii achtte de overtreding dus bewezen en vroeg een boete, van 15,— of een hechtenis van 10 dagen. Mr. J. F. was het met. deze wijze van redeneeren in geenen deele eens. „Ik wo^d," zoo zei hij, „om den haverklap dobr controleurs las tig gevallen en iedere keer moet ik hen er op attent maken, dat zii de betreffende verordening, op grond waarvan ze mij lastig vallen, niet kennen of begrijpen' Als men vlak voor een verduisterd venster staat is het bijna altijd te zien, of er bin nen licht brandt of niet, Maar het gaat er om, of men het ook kan waarnemen, wanneer men het van terzijde in oogenschouw neemt. En dat was bij mij niet het geval, het duidelijkste bewijs, dat er dus geen licht naar buiten drong....' Verdachte herinnerde er ook aan, dat hij eenigen tijd geleden op de rechtbank te Utrecht voor eenzelf de feit op deze gronden werd vrij gesproken. De ambtenaar van het O.M. wilde echter geen precedent scheppen. „Als we op dit proces-verbaal een vrijspraak laten volgen, is het resul taat. dat we straks, wanneer ieder de verordening op deze wijze opvat, genoegen zullen moeten nemen met het feit, dat de gansche stad bij duister geteekend wordt door talloo- ze „lichtvlekken." Deze zullen uit de lucht, zichtbaar zijn, hetgeen juist voorkomen moet worden. Daarom is het fout om in deze kwestie te schipperen..." Mr. Albarda hand haafde daarom zijn eisch, er aan toevoegend, dat hij het als een principieele aangelegenheid opvatte. Mr. J. F..De ambtenaar wil de bur gerij noodzaken, een verplichting na te le ven. die niet beslaatBovendien kan men lichtschiinsels. die slechts als vlekken te zien zijn en niet naar buiten dringen, niet optellen, want: O plus O is geliik aan 0. Het staat immers vast. dat geen enkele vliegenier zich kan oriënteeren op licht, dat voor hem onzichtbaar is-En ten slotte wensch ik niet het slachtolfer te worden van het feit. dat de ambtenaar van het O.Mhet den controleurs zoo makkelijk mogeliik wil maken"- Ver dachte eindigde met het verzoek tot den kantonrechter om hem wanneer hij ver oordeeld mocht worden, een boete op te leggen, die hoog genoeg is om hem gele genheid te geven in hooger beroep te gaan. Mr. Muller Massis zal uitspraak doen over acht dagen. NED. SPOORWEGEN Onze oud-stadgenoot, de heer J. H- Ra ven, bureaureferent bij de Ned. Spoor wegen te Zwolle, is ingaande 1 Januari a.s, benoemd tot Chef de Bureau. Wielrijders, opgepast! MET ingang van morgen zal men er rekening mee moeten houden, dat het doorgaand verkeer in onze stad om gelegd is. Onder de categorie voorrangs- weg vallen nu: Randenbroekerweg, Bis- schopsweg, Beekensteinschelaaii, 't Laan tje, Utrechtscheweg van hotel De Witte tot Snouckaertlaan. Snouckaertlaan, Stationsstraat," Stationsplein, B.W. laan van Stationsplein tot Daam Fockema- laan, Vlasakkerweg, Utrechtscheweg bij Nederberg, Bergstraat, Julianaplein, Arnhemscheweg van Julianaplein tot Bisschopsweg. Als wegen voor het éénrichtingvqr- keer zijn aangewezen: Beekenstein- schelaan, verboden in te rijden voor alle verkeer ook rij wi e 1 e n van Arnhemscheweg naar en tot. Bisschops weg. 't Laantje, idem van Utrecht scheweg naar en tot Arnhemscheweg. Vlas a k k e r w e g, idem van Utrecht scheweg naar en tot de Stationsstraat. Ook de Bergstraat mag door geen verkeer ingereden worden van Juliana plein naar en tot Utrechtscheweg. Bovenstaande geldt voor elk ver keer. Wielrijdende stadgenooten, die altijd gewend waren, deze wegen in beide richtingen te berijden, zul len er in het bijzonder goed aan doen. nauwkeurig nota van deze nieuwe bepalingen te nemen. De storm richtte hier weinig schade aan HET is voor vele burgers een on- rustige nacht geweest. Stor mende windvlagen gierden over de daken en wierpen pannen naar be neden. deden de deuren als door on zichtbare hand open en dicht gaan, lieten tuinhekken klapperen en vier den hun krachten uit tegen alles wat op aarde los en vast stond. Ern stige gevolgen heeft het losbreken van de natuurkrachten gelukkig niet gehad, wel zijn verschillende boomen gesneuveld, In 't Laantje is b.v. weer één van de oude beu- kenboomen gevallen, in zijn vollen omvang is hij voorover in de beek geploft. In dit laantje staan dichtbij de brug aan den Arnhemscheweg nog meer boomen od de nominatie om te sneuve len. Vorige stormen hebben hen reeds een schuine houding gegeven en meer en meer neigen zii met de kruinen naar het water. Het zou misschien aanbeve lenswaardig zijn. om deze boomen door menschenhanden om te halen, hoe jam mer het. ook is uit een oogpunt van schoonheid. In het. Plantsoen aan de Coninckstraat is ook een oude wachter van de stad gevallen. Verschillende boo men hebben hier geleden van de onder mijning door het aanleggen van loop graven. De wortels zijn daardoor be schadigd en het is nog slechts een kwestie van korten tijd. of meerdere boomen zullen daar omstorten. Ook de stellage voor aanplakbiljetten in het plantsoentje aan het begin van de Vermeerstraat heeft het, niet kunnen houden en is tegen den grond geslagen. Verder hebben de stormwinden danig huisgehouden onder de zwakke takken van de boomen en de laatste restanten van het zomersch bladerdek opgeruimd. Om vijf uur vanmorgen had de storm zijn hoogtepunt bereikt, toen werden de hoogste eischen gesteld aan het weer standsvermogen van al wat buiten stond en op „leeftijd" was. Tegen negen uur waren de elementen uitgeraasd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het muziekkorps van het artillerie regiment der in onze stad gelegerde S.S.-troepen zal vandaag van 5 tot 6 uur een concert, geven. Het programma luidt: 1. Ein Manneswort, marsch, Pollak 2. Rosamunde, ouverture Schubert 3. Donausagen. walzer, Fucik 4. Napolitanisches Standchen. Winkler 5. Schenkt man sich Rosen, lied. Zeiler 6. Humoreske. Dvorak 7. Freut- Euch des Lebens, potpourri. Lincke 8. Aufbruch der Nation, marsch. Stieberitz De hoogste eischen worden in deze dagen gesteld aan de paraatheid van het brandweermateriaal. Is het daarom te verwonderen, dat de wagencontróle van de Amsterdamsche brandweer met de grootste nauwkeurigheid geschiedt? (Foto Pax-Holland) Hoe te handelen om in aan merking te komen voor schadevergoeding Te Amersfoort, Prins Hendriklaan 5 (Belastinggebouw, kamer 24) zetelt een Commissie om advies te geven aan het Ministerie van Financiën tot toeken ning van een schadevergoeding wegens geleden oorlogsgeweldschade waaronder niet valt schade wegens: a. - inundatiën; •b. wegruimingen en ontruimingen door de Nederlandsche militaire macht; c. vorderingen en ingebruiknemingen door de Ned. Mil. macht; doch w 1: alle schade, aangebracht in de oorlogs dagen, niet vallende orfder a, b of c, dus door beschietingen, onverschillig door vriend of vijand, zoowel aan gebouwen als aan machines, bedrijfsvoorraden en meubilair, en ook plunderingen. Om voor schadevergoeding in aan merking te komen is meiTbe6list v e r- p licht daarvoor een aangifteformu lier in te vullen en. in te leveren aan op gemeld adres te Amersfoort. (Prins Hen driklaan no. 5). Zond e r zulk een for mulier kan beslist niet op een schade vergoeding worden gerekend, zoodat met den meesten klem wordt aangera den aan belanghebbenden om zoo spoe dig mogelijk een formulier aan te vra gen en in te zenden. Velen verkeeren in de meening, dat zij niet meer zulk een formulier behoe ven in te zenden, omdat zij reeds op gave der. schade hebben gedaan aan een gemeenteambtenaar of aan iemand, die namens de gemeente kwam kijken bijv. een timmerman of aannemer of aan iemand anders, doch dat i s ni e t voldoende. Nogmaals: zonder formulier aan het adres Amersfoort, Prins Hendriklaan no. 5 wordt in geen geval schadevergoe ding toegekend. Zij die een formulier hebben ingezonden of alsnog inzenden kunnen rustig afwachten. Naar ik meen te weten, zijn er in de gemeente Wou denberg nog minstens 300 formulieren te zenden. Men zij dus gewaarschuwd. Voor het laatst. Men kan de formulieren aanvragen in Scher.penzeel bij: Huize Royaards (Bouwbureau), Huize Royaards (Gemeentebestuur), Alle Gemeenteveldwachters. In Woudenberg bij: 't Gemeentehuis; den heer H. van Lunteren, Gemeente- architect-Bouwlüst; den heer C. J. Muyhvijk, Assistent Rijksbelastingen, tegenover café Schim mel bij het station; in te. zenden. Men zij dus gewaarschuwd In Leusden en Stoutenburg bij: 't Gemeentehuis; Alle Gemeenteveldwachters. In Hoogland bij: 't Gemeentehuis; Alle Gemeenteveldwachters. In Amersfoort bij: de inspectie der di recte belastingen, Prins Hendriklaan no. 5 kamer 24. Tevens hebben deze bureaux en auto riteiten aangeboden belanghebbenden bij de invulling behulpzaam te zijn. De Secretaris-Penningmeester, der Schade-Enquête-Commissie te Amers foort, Prins Hendriklaan 5. J. D. BRUINING Inspecteur der Rijksbelastingen, De afd. Amersfoort en omstreken van de Vereeniging voor Paedagogiek zet het. winterprogramma voort met nog een vijftal lezingen. Op 23 November spreekt Dr. J. Lubsen Nz„ hoofd van hef Psychotechnisch Laboratorium te Am sterdam over, „Beroepskeuze en Ar beidspsychologie"; 13 December de heer D. Q. R. Mul ook Houwer over „Onze moeilijke jeugd als sociaal Probleem"; 17 Tanuari Prof. Dr. C. A. Mennicke over „Het Kind in -spanning tusschcn Natuur en .Cultuur"; 15 Februari mej. J. A. J. Heytmajer uit Haarlem over „Ver nieuwing in oud-verband" (Lager On derwijs) en op 6 Maart zal Ir. P. Schut hetzelfde onderwerp behandelen voor het Ilooger Onderwijs. Op 10 April zal een excursie Plaats vinden naar de Op voedingsinstelling Zandbergen. De eer ste lezing vindt, plaats in het Clubge bouw Zandbergen, de andere in Hotel Monopole. Politie-varia Uit vele woningen straalde licht naar buiten DE politie heeft gisteren een, kleine razzia 'onder de wielrijders'gehou den. Het daarover uitgebrachte rapport was wel heel bedroevend, althans wat betreft de hardleerschheid van deze categorie. Niet minder dan zeven en twintig maal werd proces-verbaal op gemaakt wegens het niet in orde zijn van de verlichting van fietsen. Onder dat, respectabel aantal verkeerszonda- ren waren er. die zonder licht reden, met onvoldoend afgeschermd licht of in derde instantie geheel zonder af scherming. Verder is krachtig opgetreden tegen bewoners van onze stad, wier woningen licht uitstraalden. In deze afdeeling vielen negen bekeuringen. Ook op ander gebied werden vele verbalen opgemaakt o.a. tegen twee sla gers, wegens overtreding van de ar- beidswet, een venter, dia geen vergun ning had, een wielrijder, die zich liet voorttrekken door een auto. een uielrij- der die zonder bel reed, twee wielrijders die hun fietsen onbeheerd en ongesloten ergens weggezet hadden, een autobe stuurder, die zonder licht reed en ten slotte een voerman, die zijn paard een veel te zware vracht liet trekken. Op verzoek van de politie is in Am sterdam een zekere B. T. S. aangehou den, die hier een rijwiel gestolen had. De man is ter beschikking van de Amersfoortsche politie gesteld en opge sloten. Gistermiddag om half vijf bemerkte een agent dat een tiental knapen een stormaanval ondernam tegen een wa gen. die beladen was met wortels. De voerman was niet tegen hen opgewas sen. Toen twee jongens reeds op den wagen stonden, om de collega's een ge deelte van de buit toe te werpen, kwam de «eent tusschenbeide en ging de smul partij niet door. Zes belhamels zijn mee genomen naar het bureau en daar ge ducht onder handen genomen. Otm half fwaalf had gistermorgen op den Zuidsingel ter hoogte van perceel 36 een aanrijding plaats, toen een vrachtauto een met. paard bespannen wooöwagen van een Rotterdammer te krap passeerde. De woonwagen kreeg lichte schade. De autobestuurder was zoo beleefd om door te rijden en te doen alsof er niets gebeurd was. Geboren: Johanna, d. van:Hbtze NicoTaas Boersma en Lodine Jeltj.e de Jong; Johan nes Christiaan, z. van Coenraad Kruysse en Sophia Pels Rjjcken. Overleden: "Willem Jacob Herman Boon, oud 25 jaar, ongehuwd. BROOD EN BLOEM Van 11 t.e.m. 17 Nov. zijn de met 14 genummerde bonnen van het nieuwe broodbonboekje geldig. Verkrijgbaar 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood, of 1 rantsoen gebak. De bonnen, welke 17 Nov. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig t. e. m. 24 Nov., echter niet in hótels of«restau rants! Bons 1 van de nieuwe bloemkaart: 60 a 65 gram roggebrood of 50 gram an der brood of rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem. Geldig van 4 Nov. tot en met 1 Dec. BOTER, KAAS, EIEREN EN VET Bon 16 (boterkaart) 2% ons .boter. Bon 16 (vetkaart) 2^4 ons margarine of 2% ons boter. Beide geldig tot en met 15 Nov. Niet gebruikte bons tot en met 22 Nov. Bon 25:een ons kaas. Geldig tot en met 17 Nov. Niet gebruikte bons tot en met 24 Nov., echter niet in hótels. Tevens blijft de vorige bon (no. 52) geldig tot en met 17 Nov., maar niet in hótels. Bon 38: Een ei. Geldig van 11 t. e. m. 17 Nov. Nief gebruikte bons t. e. m. 24 Nov. Tevens blijft de vorige bón (65) geldig tot en met 17 Nov., maar niet in hotels. SUIKER KOFFIE EN THEE Bon 42: een kilo suiker tot en met 22 November. Bon 81: i/» pond koffie of 75 gram thee tot en met 20 Dec. GRUTTERSWAREN Bon 82: i/i pond rijst of rijstemeel of grutte- meel to.t en met 29 Nov. Bon 83. pond haver- mout of havervlokken of gort of grutten tot en met 27 Dec. Bon 88: Uitsluitend »/t pond gort of gortmout of grutten. Geldig tot en met 27 Dec. Bon 93: 1 ons maizena of griesmeel of sago. of aardappelmeel, of pud dingpoeder tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons maca roni of vermicelli of spa ghetti tot en met 27 Dec. VLEESCH Bons 08 van de vleesch- kaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- waren. Bon 0.8 (worst, vleesch- waren) van de vleesch- *aart uitsluitend een rantsoen vleeschwaren: 75 gram gerookte worstsoor ten, of 100 gram gekook te worstsoorten of 125 gram lever-artikelen, of 150 gram bloedworst. "Gel dig van 10 Nov. t. e. m. 17 November. Bons, die op 17 Nov. nog niet zijn verbruikt, blijven geldig tot en met 24 Nov., echter niet in hótels of restaurants. PETROLEUM Petroleumzegel. Periode 7. Geldig tot en met 29 Dec. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Periode b. Geldig t.e.m. 15 Dec. Geeft recht op 2 L. petroleum. ZEEP Bon'29: 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstel ling) óf 120 gram huis houdzeep óf 200 gram zachte zeep ó-f 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken óf 250 gram zelfwerkende waschmidde- len, óf 200 gram vloeibare zeep, tot en met 6 Dec. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de tex- tielkaart aan "mannelijke "personen boven 15 jaar werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of- een tube scheercrême of een pot scheerzeep tot en met 31 December. Verder worden voor kin deren beneden 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6 rant soenen toiletzeep beschik baar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 jaar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Januari 1941. HONDEN- EN KATTENBROOD Op bon no. 6 van de voéderkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor honden van: Groep 1: 10 kg. hon denbrood. Groep 2: 10 kg. hon denbrood. Groep 3: 8 kg. hon denbrood. Groep 4: 5 kg. hon denbrood. Groep 5; 4 kg. hon denbrood. Groep 6: 8 kg. hon denbrood. Op bon no. 6 van de voe- derkaart voor katten wordt 1 kg. kattenbrood be schikbaar gesteld. Alles geldig van 1 t. e. m. 30 Nov. DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN VOOR DE MAAND NOVEMBER Per bon kan men 1 een heid van de gewenschte soort vaste brandstoffen verkrijgen. Voor November zijn gel dig: Bon 04, 05, 06, 07. bonkaart distributi van vaste (Haarden, brandstoffen, kachels). Bon 08 t. e m. 11 van dezelfde kaart met dien verstande, dat men recht heeft op: óf deze maand 1 eenheid turf per bon; óf later in het stooksei- zoen op 1 eenheid per bon van steenkolen of andere brandstoffen. Bon 07 t. e. m. 14 van bonkaart distributie vaste brandstoffen. (Centrale verwarming). Oude bons blijven geldig t. e. m. 14 Nov. Hoeveel is de eenheid van de gewenschte soort? 1 eenheid is gelijk: 1 hl. van max.J 75 kg anthraciet, steenkolen, in dustrie- of eierbriketten 2V4 hl. kolenslik; 2 hl. (max. 100 kg.) cokes (ook gascokes); 110 kg. bruinkolenbriket ten: 450 stuks (200 kg.) bag- gerturf; 175 kg. fabrieksturf; 200 kg. overige soorten turf. De veel gebruikte in houdsmaat 1 mud 1 hl. UITKNIPPEN EN BEWAREN!! GRAND THéÓTRE. Van Vrijdag 8 t.m. Donderdag 14 November vertooning van de film „Nanette". Doorloopende voor '.ellingen op Zaterd 6 uur cn 8.15 uur; Zondag 1.45, 4, 6.15 en 8.30 i* Vrijdag, Dinsdag, Woens dag i Donderdag om 6.30 en 8 uur. Maandag één voortelling om 8 u<-- -ITY THEATER. Van Vrijdag 8 t.„.. „n- derdag November vertóoning van de film „Zoölogica". Voorstellingen als in Grand ThéStre, doch ook op Maandag doorloopend om 6.30 'ïv en 8 uur n.m. REMBTANDT THEATER. Vertooning van de film „Beate Kaiserling". STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor alie meisjes geopend op Dinsdag-,en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDEHUIS A.K.G. - HerfsttentoonsteL ling. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. OPENBARE LEESZAAL. WiJers- straat 2. MUSEUM FLEHITE, Westslngel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag, 's Zaterdags 10—12 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Zaterdags vrijen toegang). GILDEHUIS A.K.G. 16 Nov. opening van de geschenken-tentoonstelling. 2.30 uur n.m. MARKTBERICHTEN FRUIT- EN GROENTENVEILINO AMERSFOORT. 13 Nov. Tomaten 40—107, win terjan 12—14, St. Remi 13— 16. zw. wijnpeer 15—16, druiven 21—28, andijvie 16—18, prei 1112. seldery fi7, boerenkool 3—6, groenekool 46—62, spruiten 17—20. sla 43—45, bieten 49—50. wortelen 35—53, spinazie 1213, peter selie 10—11. roodekool 59—67, uien 65-66. SCHERPENZEEL, 13 Nov. Eieren. Aan voer 90.000 stuks, prijs 1.07 per kg. Biggen geen aanvoer. BARNEVELD, 14 Nov. Pluimveemarkt. Oude kippen per kg. 60—70, oude hanen 1.2Ö —1.75, jonge hanen 7085, N.H. Blauwen per kg. 95—1.10, jonge hennen 1—1.50. dui ven per paar 3545, tamme eenden 5075, wilde eenden (in jachttijd) 901.10, ganzen 2.25—3.40, kalkoenen per kg. 7090, tamme konijnen 1.503, wilde konijnen 11.25, Drielingen 2.25—3, hazen (in jachttijd) 3.50 —4, fazanten (in jachttijd) 1.10—1.45. Aan voer 23.000, handel vlug." Eiermarkt. Kippeneieren alle soorten 1.07 per kg.; eendeneieren 55.65. Aanvoer 112.000, handel stug. Veemarkt: Zeugen 50—80. schrammin 1418, biggen 610, vette kalveren 4046 et. per pond; nuchtere kalveren 520. Aan voer biggen en zeugen 62, handel redelijk. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken W. L. van Ettekoven, koopman, wonende te Bunnik aan de Dorpsstraat no. 2. Rechter commissaris mr. T. J. Dorhoufc Mees, curator mr. C. L. Wieringa te Utrecht. J. Hulleman, groe'ntenhartdelaar, wonende te Amersfoort aan de Breestraat no. 60a en te Amersfoort aan de Langegracht no. 8, handelende onder den naam Amersfoortsche Groentenhal. Reohfcer-commissaris mr. T. J. Dorhout Mees, curatoT mr. H. E. Beunke te Amersfoort. OMTREK BARNEVELD, 13 Nov. Een onbe tekenende aanrijding in de Wilhelmi- nastraat tusschen twee wielrijders is vanochtend aanleiding geweest, dat de bestuurders in ernstige twist met elkaar geraakten. Een der wielrijders, een zekere P. uit Voorthuizen, wond zich zoo op, dat hij een mes te voorschijn haalde en er den 18-jarigen C. uit Bar- neveld een steek mee gaf, die onder het, schouderblad doel trof. Het. slachtoffer werd bij dokter Korthuis binnengedra gen, die de eerste hulp verleende. De dader sloeg op de vlucht De politie stelt een onderzoek in. HANDBAL COMPETITIESTANDEN Eerste klasse Sport Vereent 3 2 10 17—7 5 Attil a 3 2 10 15—9 5 Amersfoort 4 13 0 11—9 5 Achilles 4 112 17—12 3 A.A.V. 4 0 0 4 9—19 0 Tweede klasse Sport Vereent 2 4 3 0 1 30—18 6 Achilles '2 4 3 0 1 21—12 6 Attila 2 4 2 0 2 27—14 4 Zeist 4 2 0 2 26—16 4 Sport Vereent 3 3 1 0 2 11—26 2 Amersfoort 2 '2 0 0 2 9—20 0 DAMES Soort Vereent 1 3 3 0 0 18—2 6 Attila 1 4 2 0 2 14—12 4 U.D.A. 3 1 0 2 6—13 2 Sport Vereent 2 2 10 1 8—5 2 Attila 2 2 0 0 2 2—16 0 Het schuchtere meisje: ,.Laat me los. Paul. aan den horizon zie ik een schip te voorschijn komen." (Passing Show)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5