LAATSTE BERICHTEN Stormschade in het geheele land Twee slachtoffers te Venlo Berucht recidivist voor de rechtbank Nederlandsche volks- en ambachtskunst LaGravelte SMOKKELAARS VEROORDEELD Op heeterdaad betrapt Artistieke Verlichtings ornamenten Smeedijzer DE VEROVERING van Libreville Hevige lucht aanvallen op Engeland Reacties op het bezoek van Molotof De handelsoorlog op den Oceaan Generaal Antonescu te Rome Advertentiën Grafwerk 2e BLAD PAG. 2 AMERÈFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG IS NOVEMBER 1940 De stormschade in de Betuwe DE1L, 14 Nov. In de Betuwe zijn vannacht tal van daken van boerderijen en hooibergen vernield. De Nederlandsche Hervormde kerk te Deil heeft honderden pannen en haar schoorsteen verloren Vele ge zinnen zijn eeruimen tijd van elec- trischen stroom verstoken ge weest. In den voetakker tusschen Dell en Geldermalsen ziin vele hoo rnen ontworteld en op den weg ge worpen. Ook uit Rumpt, Beerd. Enspijk en Gel- licum wordt schade gemeld. Een eigen aardie avontuur helpefde een hond. die in rijn hok lag te slapen. Op een gege ven moment vloog hef hok in een boom De hond. di'e aan den kettine lag kon zich niet bevrijden, maar gelukkig was de ketting lang genoeg zoodat hil. half staand half hangend, zlin leven kon rek ken tot zijn baas hem bevrijdde. Een wielrijder, die on weg was naar Leerdam, werd met zijn fiets opgeno men en in een sloot geslingerd. De man kwam er met een nat pak af. In de Betuwe ziin vele vrucbthoomen ontworteld. Persoonllike ongelukken de den zich hier echter niet voor. Ernstig ongeval te Venlo Vanmorgen om acht uur la de schoorsteen van de steenfabriek „Tollewaard" te Venlo door den storm omgpworpen. Twee arbeiders, die in de steenfabriek aan het werk waren werden door de neerstorten de eteenhrokken getroffen en op slag gedood. De beide slachtoffers zijn uit de pulnhoopen bevrijd. De fabriek is ernstig beschadigd, doch de werkzaamheden kunnen worden voortgezet. 200 kippen omgekomen Ook in de IJselstreek en de Gelder sche Achterhoek heeft de storm van nacht danig huis gehouden. Tallooze hoornen werden ontworteld en op ver- acheldene plaatsen werd aan huizen en schuren schade aangericht. In Zutfen werden drie huizen door vallende hoo rnen verpletterd, terwijl een groot kip- Dcnhok van een kippenhouder werd in gedrukt. Hierbij kwamen ongeveer twee honderd kinpen om. Te Vorden ging een fabrieksschoor steen tegen den grond en werd het hotel Jansen aan de achterzijde ernstig be schadigd. Ook op het platteland werd. vmet name aan boerderijen, schade' aan gericht. Schepen op drift In de Rotterdamséhe havens zijn eenipe binnenschepen op drift geslagen terwijl een scheepje 214 tons metendp aan de Boompjes te Rotterdam is ge zonken. Dit was het scheepje ..Vriend schap" schipper Vroom dat den vori Pen avond met puin was" geladen. Door het binnenkomende water is het scheep je gezonken en tengevolge van het ruwe weer heeft men nog geen pogingen in het werk kunnen stellen, het vaartuig te lichten. Een aantal binnenschepen, waaronder eenige sleepschepen. zijn vanmorgen vroeg op drift geslagen en enkele zijn onder de Maasbruggen door de rivier op gedreven. Zoowel de Havendienst als de Rivierpolitie is uitgevaren, om de vluch telingen op te sporen en ze te bestemder plaatse terug te brengen Tak tegen het hoofd gekregen Gisterochtend keerde tijdens den storm de 40-jarige chauffeur J. Peters uit Millingen bij Nijmegen, die den nacht bij zijn ouders had doorgebracht, per fiets naar Nijmegen terug. In de St. Jacohslaan werd hij door een zwaren tak aan het hoofd getroffen en neerge slagen. De gemeenfe-arts. dokter van Ewijk. die onmiddellijk gewaarschuwd was. kon slechts den dood constateeren. Het stoffelijk overschot werd naar het Canisius ziekenhuis overgebracht. Het slachtoffer had een groot gezin. Molens zwaar beschadigd Tijdens den storm werd op den weg Nijmegen—Mill de z.g. Toren- sche molen, dateerende uit de 17e eeuw, door den storm zwaar bescha digd. De molen hangt voorover en men kan door de wanden heen zien. Men vreest, dat deze oude .molen zal moeten worden afgebroken. Op Alverna te Wychen bij Nijmegen is een molen, toehehoorende aan den heer J. Koning door het vuur vernield. Door den storm was de molen uit de rem geslagen en gaan draaien. Hierdoor ontstond de brand. Ook te Arnhem werd door den storm schade aangericht. Een boom kwam op het electrische net terecht, waardoor het tramverkeer ArnhemOosterbeek geruimen tiid gestagneerd was. Hij is reeds 36 maal veroordeeld en heeft 18 jaar in de gevan genis doorgebracht Zesduizend boomen door den storm geveld NIJMEGEN, 15 November. Nu de storm geluwd is en men een overzicht kan krijgen van de aangerichte schade, blijkt de boschrijke omgeving van Nij megen zwaar getroffen te zijn. Alleen de Jftumensoord liggen over een beboschte oppervlakte van 300 H A. 2500 boomen tegen den grond. In het Mariënbosch zijn ISO boomen geveld, waaronder een iep met een stamomvang van anderhalven meter. In de staatsbosschen onder Groesbeek. oa. hij den Muntberg, Wolfberg en den Hoenderberg zijn eenige duizenden boo men ontworteld. In het hnsch van het sanatorium Dekkerswald liggen zoo veel boomen op den grond, dat vier volwas sen mannen tot den zomer werk zullen hebben om alle hoornen on te ruimen. In het geheel zijn te Nijmegen en omge ving ongeveer 6000 boomen door den storm geveld. UIT DE STAATSCOURANT Ontslag en benoeming 's-GRAVENHAGE, 15 November. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van Land bouw en Visscherij van 13 November 1940, directie van den Landbouw, is met ingang van 1 December 1940: 1. aan dr. L. F- D. E. Lourens te Rot terdam op zijn verzoek eervol ontslag verleend als directeur der Rijksserum- inVichting te Botterdam: 2. Benoemd tot directeur der rijks- seruminrióhting te Botterdam, dr. B. J. C. te Hennepe aldaar, thans bacterio loog aan voornoemde inrichting. Ontslag mil. dienst Bij besluit van 13 November 1940 van den ceneraal-majoor N. T. Carstens. daartoe gemachtigd door den bevelheb ber van de Duitsche Weermacht in Ne derland. is met ingang van 16 November 1940 eervol ontslag verleend uit den mi litairen dienst aan d«n kapitein B. W. Berenschot, op nonactiviteit van het wa pen der Infanterie. VARAOPROEP AAN COMPONISTEN VOOR HARMONIE- OF FANFARE ORKEST AMSTERDAM. 15 Nov. De oproep der V.A.R.A. aan componisten voor har monie- of fanfare orkest ter beoordeeling in te zenden elke goede inzending wordt gehonoreerd heeft succes ge had. Tot dusver werden 22 inzendingen van componisten uit volgende nlaatsen: Al melo. Amsterdam. Arnhem, Den Briel, Deventer, Goes, Groningen. Den Haag, 's-GRAVENHAGE, 15 November. In het hoofdkantoor van den A.N.W.B. ean de Parkstraat is gistermiddag een ten toonstelling geopend van Nederland sche volks- en ambachtskun6t, in tegen woordigheid van de directeuren van den A.N.W.B., de heeren ven Balen en WesterQuen van Meeteren, van den di recteur der A.N.V.V., den heer De Waal, den waarnemend voorzitter van de A.X.V.V. tevens lid van het dagelijksch bestuur van den A.N.W.B., G Baron Kraijenhoff; den heer W. F. Gouwe, di recteur van het Instituut voor Sier- en Nijverheidekunst, en verschillende an dere genoodigden. Het is een kleine, maar zeer smaak volle pn leerrijke tentoonstelling, waar de traditioneelle volkskunst en modern handweefwerk, ceramiek, edelsmeed kunst en naaldwerk te zien is. De tentoon6teling zal geopend blijven tot 4 Januari. Thans twee jaar geëischt HAARLEM. 15 Nov. Voor de Haarlemsche rechtbank stond giste ren een man terecht, die tot voor kort door de politie van vele plaat sen in ons land werd gezocht, om- dat hij overal waar hij opdook zich aan oplichtingen schuldig maakte. Het was de 44-jarige W. N. V., die reeds 36 vonnissen achter den rug heeft en ruim achttien jaar in de gevangenis heeft doorgebracht, doch die desondanks zoodra hij vrij kwam, opnieuw het pad der mis daad betrad. In Haarlem moest hij thans terecht staan voor diefstal van een fiets, waar voor de officier van justitie twee jaar gevangenisstraf eischte. Hij zal zich echter nog voor tal van andere recht banken te verantwoorden hebben en het is niet onwaarschijnlijk dat zijn straf blad dan een vijftigtal veroordeelingen zal bevatten. Zijn laatste straf van drie jaar zat hij uit in de gevangenis te Breda. Negen tien maanden hiervan waren om. toen de oorlog uitbrak en men genoodzaakt was. hem tijdens de Pinksterdagen vrij te laten. V. vluchtte naar België, waar hij groote ontberingen leed. daar hij geen geld en papieren bezat. Bovendien werd hij door een granaatscherf in een der beenen getroffen en deze wond werd steeds erger, doordat V. steeds te voet verder trok. Na den oorlog zag V. kans, per trein in Amsterdam te komen, waar hij ter verpleging 'in een der zieken huizen werd opgenomen. Weldra werd hij genezen ontslagen en nadat het hem niet. was gelukt, in de hoofdstad aan den kost te komen, zwierf hij in de omge ving rond. Zoo kwam hij ook in de ge meente Velsen, waar hij uit een schuur een fiets wegnam. Voor de rechtbank ontkende V. zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Hij zou de fiets van een inwoner met diens toestemming geleend hebben, om In Driehuis een kwitantie te innen. De officier van justitie herinnerde aan de tallooze oplichtingen, welke verdach te heeft gepleegd en was van oordeel, dat hij ook dit verhaal wel fantaseerde. De eisch luidde twee jaar gevangenis straf. Mr. L. G. van Dam verzocht clemen tie, omdat verdachte nog vele vonnis sen te goed heeft. (rw\ c/cyftxnCA doux '25 Bordeau Blane la. boute'fle "fl. 7. SO ZUTPHEN, 15 November. De Zut- phensche rechtbank berechtte gisteren een zaak tegen een der leiders van een smokkelbende, welke in de jaren 1937 1939 voor duizenden gulden* aan foto toestellen frauduleus uit Duitschland ons land binnenbracht. De men, de 25- jarige H. J. te P. vroeger te Winters wijk, doch thans te Aarle-Rixtel (N.B.) woonachtig, werd door den rijksadvo caat. mr. C. de Kempenaer, bij de be handeling der zeak hPt echte type van een grensbewoner genoemd, die ande ren voor zich laat smokkelen om op die manier buiten 9chot te blijven. Er wat- een gevangenisstraf van n eg en maanden tegen hem geëischt. Ver dachte. die iederen schuld aan de smok kelarij bleef ontkennen, werd vandaag conform den eisch veroordeeld. Een der helpers van te P.. die de smokkelwaar met zijn vrachtauto, waarmee hij waschgoed uit Duitschland naar Win terswijk vervoerde, deze hoorde veer tien da een geleden een voorwaardelijke gevangenisstraf ven drie maanden met een proeftijd van twee jaar tegen zich cischen. ROTTERDAM. 14 Nov. Van nacht omstreeks half een bemerkten twee agenten van politie, die sur veilleerden in den omtrek van de noodwinkels aan den Statenweg te Rotterdam, onraad in het gebouw van de Galeries Modernes aldaar. Zij posteerden zich aan de achter zijde en spoedig daarop werd een deur geopend en verschenen twee mannen, waarvan de eon beladen was met een gonjezak, die. zooals later bleek, levensmiddelen bevatte. Bij het zien van de agenten wierp de man de zak neer en zette het, evenals zijn maat. op een loopen. Nadat, de agen ten hen hadden gesommeerd te blijven staan, loste een een schot in de lucht, waarop beide mannen de wijste partij kozen en zich overgaven. Het bleken te zijn de gebroeders de G-, resp. 25 en 30 jaar oud. Zij hadden zidh door verbreking van een deur toegang verschaft. In het magazijn hadden zij drie gonjezakken klaar gezet, die met zijden dameskousen gevuld waren. D* waarde van deze buit bedroeg ruin» tweeduizend gulden. Beide mannen zijn in arrest gesteld en zullen naar het huis van bewaring worden overgebracht. Heerlen. Hilversum. Maastricht. Ooster wolde. Poortugaal en Rotterdam (de in zender uit Poortugaal had vergeten naam en adres te vermelden). De beoordeelingscommissie is als volgt samengesteld: Henk Bading6. Jan Goverts en Josef Holzer. Door ziekte van een der commissie leden kan de beoordeeling eerst thans een aanvang nemen. Alle bladen der Ne derlandsche pers zullen tz.t. mededee- ling van den uitslag ontvangen. "te „Gaat het Ie nu weer goed?" „Met goed. maar beter." „S'u het is toch goed, dat het je nu weer beter gaat." .Ach. het ware beter, dat het goed gingl" in ZUIDSINGEL 45 AMERSFOORT - TEL. 5584 Vabrieken te NIJKERE BUITENLAND BERLIJN. 15 Nov. (D.N.B.). Het plaatselijke militaire succes, dat de Fransche opstandeling en deserteur, de Gaulle, met de overovering van het steunpunt Libreville aan de kust van Fransch-Equatoriaal Afrika heeft be haald, past geheel en al bij de Engel- sche pogingen tot een unïverseele uit breiding van den oorlog", aldus consta teert dr. Helfeld in een hoofdartikel in het Hamburger Fremdenblatt. „De politieke kant van de gebeurte nissen wordt duidelijk door de eenvou dige aanduiding, dat deze nieuwe aan slag op Fransch grondgebied een feit beteekent, dat de betrekkingen tusschen de beide bondgenooten nog slechter maakt, na alles wat tot dusverre ge beurd is. Gevoelsboodschappen van den Engelscben Koning en" onverbindende betuigingen van een nooit te vernielen vriendschap in het Lagerhuis kunrnen de drievoudige misdaad van de Britsche oorlogspolitici tegen de waardigheid van Frankrijk en de onschendbaarheid van zijn souvereiniteit die ligt opgesloten in het begrip Oran, Dakar en Libre ville, niet te niet doen. Het levensbelang van Frankrijk in zijn tegenwoordigen noodtoestand is gelegen" aldus de schrijver, „in het herstellen van een sterk staatsgezag en in het in stand houden van zijn koloniaal bezit. De krachten echter, die de Gaulle voort drijven zijn er, volgens de beste Encel- sche tradities, op uit den Franschen op bouw te bemoeilijken en hiermede in direct Europa te benadeelen. Voor de eerste maal", aldus gaat het artikel verder, „is een zeker deel van het Fransch koloniaal bezit onder den directen invloed van Engeland gekomen en men zal in Vichy zelf ondervinden, wat de vriendschap waard is van het land, waaraan de groote Napoleon den naam heeft gegeven van „Perfide Al bion". De toekomstige levensmogelijkhe den van Frankrijk werden bedreigd door de aanslagen die het meedoogen- looze Groot-Brittannië op de zenuwcen tra van zijn koloniaal rijk pleegt. Alleen al om deze redenen is het handlangers- werk van den verader de Gaulle ertoe geschikt om overeenkomstige gevolgen te voorschijn te roepen. „Daden zullen volgen" NEW YORK, 15 Nov. (D.N.B.). De Amerikaansclie pers houdt- zich uitvoe rig bezig met het. bezoek van Molotof aan Berlijn, waarbij zich talrijke combi naties opstelt ten aanzien van de resul- atcn. De mededeeling van het offi- cieele communiqué, d,at de onderhande lingen geleid hebben tot volledige over eenstemming, wordt door de meeste bladen in de opschriften afgedrukt. En geland heeft nooit in een zoo gevaarlij ke situatie verkeerd als thans, 6chrijft Hearst in d.e Journal American. Het slotcommuniqué inzake de be sprekingen van Molotof te Berlijn, zoo schrijft de Corriere della Sera, is in toon en redactie zoo gehouden, dat iedere omschrijving de beteekenis ervan eerder zou verduisteren dan verhelde ren. De Gazzetta del Popoio schrijft: Het communiqué is duidelijk en veel belovend. Het is duidelijk, dat op een dergelijke aankondiging ook daden zul len volgen. Meer te zeggen, is op het oogenhlik niet noodig. De missie van den Engelschen ambassadeur te Mos kou. Cripps, is een mislukking geweest". Het einde van de Berlijnsche bespre kingen tusschep de Duitsche en Sowjet- Russische staatslieden trekt in de Ja- pansche pers ten zeerste de aandacht. De bladen wijzen vooral op de overeen stemming. die tusschen de beide par tijen in allo problemen, die de beide landen betreffen, bereikt is. Zij leggen er verder den nadruk op. dat de bespre kingen in de geheele wereld de grootste aandacht hebben getrokken en wijzen er op, dat de conferenties der laatste dagen de betrekkingen tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie verder hebben verstevigd. In bet bijzonder stel lende bladen in het licht, hoezeer de be sprekingen in Engeland nervositeit heb ben gewekt, waarbij -zij schrijven, dat de Berlijnsche besprekingen ondubbel zinnig bet mislukken van de politiek van Engeland ten aanzien van Sovjet- Rusland demonstreeren. De Tokio Asahi Sjimboen schrijft, dat de afloop van de Berlijnsche conferen ties voor Japan als lid van het driemo- gendhedenverdrag een reden tot de grootste voldoening is. De principieele overeenstemming, die tusschen Duitsch land en Sovjet-Rusland is bereikt in een tijd, waarin het bondgenootschap Ber lijn—Rome—Tokio bestaat, moet een be- slissenden invloed hebben op den ge- heelen wercldtoestand. BERLIJN. 15 Nov. (D.N.B.). In den nacht van 14 op 15 November heeft de Duitsche luchtmacht naar het D.N.B. verneemt krachtige vergeldingsaanval- len ondernomen wegens den mislukten Britschen aanval op de partiifeesten te München. Behalve Londen en andere voor de oorlogvoering belangrijke doelen werd Coventry, het centrum van de Britsche vliegtuigindustrie, door sterke eenheden van Duitsche gevechtsforma ties voortdurend aangevallen. Reeds in de vroege avonduren van Donderdag vie len op talrijke motorenfabrieken en fa brieken van onderdeelen bommen, waar onder van het zwaarste kaliber. Reeds om 21 uur wezen meer dan 20 groote branden den weg, aan de later komende bommenwerpers, die den ononderbroken aanval gedurende den geheelcn nacht voortzetten. De afweer was tegenover het krachtige optreden van het Duitsche luchfwanen machteloos. Onder soms ge weldige ontploffingen breidden de bran den zich uit, zoodat behalve de fabrieks- installaties ook nne groote hoeveelheden grondstoffen, halffabrikaten en voltooi de fabrikaten als vernietigd kunnen worden beschouwd. De beteekenis van Coventrv blijkt hieruit, dat behalve mo toren fabrieken als Morris. Bristol. Rover en Napier nne talrijke bekende fabrie ken van onderrtppien. waarvan alleen nog General Electric genoemd zij. in Co ventry haar zetel hehben. BULGAARSCHE POLITIEK GOEDGEKEURD SOFIA. 15 Nov. (D.N.B.)Het Bul gaarsche parlement heeft in zijn ant woord op de troonrede van den Koning, die Dondeidag is gepubliceerd, zijn vol ledige instemmiqg betuigd met de bui ten- en binnenlandsche politiek der re- gegring. KERKNIEUWS NEDERLANDSCH HERVORMDE KERK Aangenomen naar Spaarndam c.a., als hulpprediker, cand. K. A. Oskam te Utrecht. TOEGELATEN Het provinciaal kerkbestuur van Zee land heeft toegelaten tot de evangelie bediening in de Nederlandsch Hervorm de kerk cand. J. C. Stelwagen te Drie bergen. OUD-KATHOLIEKE KERK Door het Metropolitaan kapittel van Utrecht der Oud-Katholieke kerk, werd in de vacature-De Vrii tot kanunnik ge kozen pastoor G. A. Smit te Hilversum- Tot secretaris van den bisschoppelijken raad werd in de vacature-Van Os be noemd de heer G. P. Hoensler te Zaan dam, lid van den raad. BERLIJN, 15 Nov. (A.N.P.). In de Voelkischer Beobachter wijst admiraal Prentzel op het feit, dat ook de strijd krachten boven water een belangrijk aandeel hebben aan de Duitsche succes sen in den ooi-log tegen koopvaardijsche pen. Deze strijdkrachten vechten' verre van het vaderland, deels op afgelegen wereldzeeën. Hij herinnert aan de jong- ste_yernietiging van een Bi-itsch convooi in den Atlantischen Oceaan, en meent, dat een belangrijk resultaat van deze voor den handel belemmerende werk zaamheid hierin gelegen is, dat Enge land ter bestrijding daarvan en ter be veiliging der handelswegen op zee strijd krachten uit het moederland moet zen den. De operaties van de Duitsche han delsbestrijders in volle zee zijn daarom niet zonder invloed op den strijd, dien duikboot-en, torpedojagers, motortorpedo- booten en gevechtsvliegtuigen moeten voeren tegen de Britsche koopvaardij in de wateren om Engeland en op de rechtstreeksche toevoerwegen naar het eiland. Dientengevolge kan men slechts zwakke bescherming geven aan de groo te convooien. Ook met betrekking tot dezen strijd in afgelegen gebieden, die de Duitsche strijdkrachten boven water voeren, meent admiraal Pi-entzel een belangrijk verschil met den toestand in den wereld oorlog te kunnen constateeren. Duitsch land, zoo betoogt hi|\ beschikt in dezen oorlog over schepen, wier actieradius operaties op zoo'n groote schaal zonder moeilijkheden mogelijk maakt. In den Wereldoorlog was de Atlantische Oceaan onbereikbaar voor schepen van de vloot. De brandstofvoorraad en het vermogen der machines bepericten hun actieradius tot de Noordzee. De technische vooruit gang en vernieuwingen in den bouw van schepen en machines hebben intus- schen- een aanmerkelijk uitgebreider ge bied van actie voor de Duitsche oorlogs schepen geopend. De hoog opgevoprde snelheid veroorlooft bovendien verras sende, bliksemsnelle aanvallen zooals den faatsten tijd herhaaldelijk in den At lantisrhen Oppaan ondernomen zijn. Het feit, dat de Engelsche vloot tengevolge van gebrek aan geschikte zeestrijdkracb- ten dergelijke ondernemineen niet kon verhinderen, beteekent een niet gerine verlies van prestige voor EngelandF macht ter zee. ROME. 15 Nov. (D.N.B.). De Ita- liaansche minister van buitenlandsche zaken en gravin Edda Ciano hebben gis teravond ter eere van den Roemeenschen regeeringschef generaal Antonescu een diner gegeven, waaraan behalve het ge volg van Antonescu van Italiaansche zijde leden der regeering, de onderstaats secretarissen der weermacht, staatsmi nisters. de kabinetschef alsmede de di rectouren-generaal en andere hooge amb tenaren van het ministerie van buiten landsche zaken aanzaten. BOMMENREGEN OP DEN VESUVIUS ROME, 15 Nov. (Transcontinent Press) Naar aanleiding van een Reuterbe richt waarin gezegd werd, dat de En gelsche vliegers bij hun acties tegen Napels in den Vesuvius een prachtigen wegwijzer hebben, verklaren de Italiaan sche bladen, dat dit klaarblijkelijk juist is, want een groot aantal Engelsche hommen is precies op de lava rondom den ki-ater van den Vesuvius terecht gekomen. Heden overleed, nog vrij onverwacht, onze lieve Moeder. Behuwd- en Grootmoeder, SAAPKE HANSMA, Weduwe \an H. VAN DER MEULEN, in den ouderdom van 81 jaar. Den Haag, van Hogenhoucklaan 24, F. BIERMAN— v. d. MEULEN H. BIERMAN en kleinkinderen. Baarn, Pr. Julianalaan 7 J. v. d. MEULEN— STOKKINK. Amersfoort, 13 November 1940. Van Maerlantlaan 4. Liever geen bezoek. De teraard ïbestelling zal plaats hebben Za terdag 16 November a.s., tegen 2 uur, op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats te- Amsterdam. Bui-gemeester en Wethou ders van Amersfoort, Gelet op artikelen 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kènnis van het publiek, dat een door J. P. BUNNIK ingediend ver zoek met bijlagen, om ver gunning tot het oprichten van een fabriek voor machi nale houtbewerking en het aaarin plaatsen van electro- motoren in totaal van 25 Pk. tot het aandrijven van ver schillende machines achter liet perceel, alhier gelegen aan den Ileiligenbergerweg 2 bij het. Kadaster bekend onder Sectie B No. 2010 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Vrij dag. den 29 November aan staande, des voormiddags te 10.15 ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven, om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwa ren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in artikel 15, le lid der Hinder wet, zijn volgens de be staande jui'isprudentie al leen zij gerechtigd, die over eenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeen tebestuur of een of meer zij ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Bui-gemeester en Wethou ders van Amersfoort, Gelet op artikelen 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dat een door P. W. STALENHOEF ingediend verzoek met. bijlagen, om vergunning tot het uitbrei den van een melkfabriek en het. daaj-in plaatsen van 3 electromotoren in totaal van 14 Pk. tot, het aandrijven van verschillende machines in het perceel, alhier gelegen aan de Groningerstraat 19 bij het Kadaster bekend on der Sectie D No. 5545 op de Secretarie der gemeente ter visie ligt. en dat. op Vrijdag, den 29 November aanstaan de, des voormiddags te 10 ure gelegenheid ten Raad- huize wordt gegeven, om, ten overstaan van het Gemeentebestuur of van één cf meer zijner leden, bezwa ren tegen het uitbreiden van de inrichting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in artikel 15, le lid der Hinder wet, zijn volgens de be staande jurisprudentie al leen zij gerechtigd, die over eenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeen tebestuur of een oi meer zij ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. A Steenhouwerij R. VAN DIJK Arnhemscheweg 6 Te!. 5132

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6