OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Geheim militair pact van Thailand (Siam) met Engeland en Amerika? Tijdens luchtalarm niemand op straat! STULF NO. 9 Donald Budge geslagen Het Soesterkwartier won verdiend Amersfoort verloor met 13-1 A.P.W.C. verloor met 8-2 Afdeeling Utrecht N.V.B. De Hamburgsche Rembrandtprijs Ds. F. Ch. Geerling t LAATSTE BERICHTEN Distributie van peulvruchten KINDERHOÊKJE Mengen van boter en margarine verboden AMBTENAREN EN WINTERHULP Angelsaksische druk op Bangkok Een uiteenzetting over de strekking van het verbod zooals het te Amsterdam geldt Dekking zoeken sociale plicht Radio-Programma s ir BLAD PAG 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 18 NOVEMBER 1040 LAW NT EN NIS Gaat Alice Marble ovei naar de beroepsklasse? NEW YORK. 18 Nov. (A.N.P.; - In een wedstrijd tegen den oefenmeestei v^n Fischers Island in den staat New York heeft Hermann Paterson Budge een 63. 6—4 nederlaag geleden. Wat het verdere beroepsspol in Amerika he treft wordt vernomen, dar de Ameri kaansche kampioene van de laatste drie jaar. Alice Marble, een aanbod heeft ontvangen om samen met Budge en Tilden in verschillende plaatsen te spe len. Wanneer zij inderdaad tot de be roepsklasse zou overeaan heteekent dit opnieuw een gevoelig verlies voor de amateursport. De laatste jaren was Alice Marble een zeer belangwekkende figuur op Wim blèdon geworden., die het grootst* ideaal van iedere tennisster, winnaar in het enkelspel van het Wimbledon-totir nooi in 1939 bereikte- In het dubbelspel had zij reeds in 193S samen met Budge het gemengd dubbelspel gewonnen, welke prestatie zij het volgende jaar met Riggs herhaal de. In het dampsdubhelspel met mrs Fabvan won zij in 1938 en 1939 het da mesdubbelspel. Het laatste Wimbledonjaar bracht haar dus alle drie titels, eeri prestatie welke slechts door enkele speelsters ge evenaard werd. Haar optreden als heroepsspeelst'er zal dan ook in Amerika ongetwijfeld de geringer wordende belangstelling voor het beroepstennis weer doen toenemen Met 63 heeft „Bilthoven II" van „Het Soesterkwartier" klop gekregen. Onze stadgenooten kwamen als volgt uit: Aanval: mej. van Empelen en mei. M. Snijder en de h'eeren Gerritsen en .Van Empelen. Middenvak: mej. Hendriks, mej. Gou verneur en de heeren: De Wilde en Gou verneur. Verdediging: mej. van Eist en mej. II. Snijder en de heeren: Van Eist en De Bot. De aanvallen waren aan beide kanten gevaarlijk en 'schiepen vele kansen. Doelpunten bleven echter Uit. Eerst na twintig minuten bekroonde mej. G, Braak een aanval van de gasten met een doelpunt (0—lj. Reeds dadelijk na den uitworp maakte Van Empélén met een hard schot van de lijn gelijk (1—1). De vak wisseling bracht De Bot c.s. in den aanval. Goed gesteund door de .da mes Van Eist en H. Snijder konden K. de Bot en D; 'van Eist. ieder een doel punt maken (31). Gouverneur maarkte hiefna een overtreding die met een straf worp wel wat al te zwaar gestraft werd Ook de tegenpartij zag dit in en F. Nol- les was zoo sportief deze kans niet te benutten. F. de Wildé bracht vijf minu ten na de riist den stand op 4—1 met een schot onder den paal. Wegens een knie-blessure moest Ger ritsen uitvallen. Hot is jammer, dat Ger ritsen herhaaldelijk niet. verder kari spe len. waardoor bet heele vak waarin bh speelt, uit het..verhand gerukt wordt Ook het tweede doelpunt na de vakwis seling werd dopr F. de Wilde gemaak* Knoppers viel in voor Gerritsen en wist zich aardig aan te passen. F. Nolles zorgde voor het fwepde doel punt van Bilthoven en Van Emnelen voor hef zesde van „Het Soesterkwar- No* eenmaal wist. Bilthoven door Aller te doelnunten. Dp stand bleef toen 6—3 voor „Het Soesterkwartier". Hot is do korfbalclub „Amersfoort" niet meegevallen in Hilversum. De Zwa luwen brachten haar een verpletteren de nederlaag toe. De eindstand 13—1 toont duidelijk aan, hoe weinig „Amers foort" in te brengen had. Dadelijk moet hierbij worden opgemerkt, dat. onze stadgenooten maar met vijf dames speelden. De Zwaluwen is een van de beste korfbaltwaalftallen uit haar af deeling. Tot op heden is zij de kam- pioenscandidate! Het spreek .van zelf dat deze wedstrijd niet door Amersfoort, dat niet over zoo'n heel sterk twaalftal beschikt en bovendien met één dame te weinig speelde, gewonnen kon worden! Het. begin liet zich niet slecht aan zien. Weliswaar was de stand na. vijf minuten reeds 1—0 voor de Zwaluwen maar nog -een viif minuten daarna was de stand gelijk door Kelder. Hierna ging het. echter mis. Achter elkaar maakten de Zwaluwen zeven doelpunten, zoodat de rust inging niet 8—1. Na de rust kreeg men een gelijk op gaande^ strijd tp zien. waarin dp Zwa luwen uitmuntten door goed schieten. Bij het eindsignaal was de score voor de Zwaluwen gestegen tot 13—1. A.P.W.C. heeft het er gisteren in "s Graveland slecht afgebracht. De on derlinge stemming liet bij de paarsgele spelers te wenschen over en daaraan is voor een groot deel toe te schrijven, dat me t zulke rake cijfers verloren werd. Het einde van den wedstrijd kwam met een 82 overwinning van de 's Grave landers, die hierdoor de leiding in de vierde klasse behouden hebben. A P. W C. behoett den moed niet op te ge ven. Deze ploeg heeft nu zes uitwedstrij den achter den rug, terwijl 's Graveland grootendels een thuisprogramma heeft gehad en nog bij alle drie de concurren ten op bezoek moet. Vier clubs staan in deze afdeeling op •ie vier- hoogste plaatsen met een gelijk aantal winstpunten. Aan spanning ont breekt het dus niet! De uitslagen luiden: le klasse A: NfjenrodesRUC 12, Mi nervaStichtenaren 30, Groen Zwart Maarssen 20. le klasse B: SoesterbergODN 03, VreeswijkFAK 2—1, IJFCWjjk bij Duur. stede afg., WAOranje Wit afg. 2e klasse A: VolhardingKDS 58, PVC (VI.)—DSO 2—5. -2e klasse B: UPTTS—WDO afg. 2e klasse C: ScherpenzeelBarneveld 00. 3e klasse: RZCDe Toekomst 52. DOV DEC afg., AuroraHVV 34, Plasvogels Semper Avanti 12. Res. le klasse A: Soesterberg 2HVC 3 311, Laren 2Quick 2 14. Res. le klasse B: Utrecht 5—IJFC 2 2—1, UW 4—HMS 2 1—3. Res. 2e klasse A: Actif 2—LVV 2 2—1. Res. 2e klasse B: Amersf. Boys 3Ams- vorde 2 12. Res. 2e klasse D: Minerva 2Stichtenaren 2 11. St. Boys 3Nlienrodes 2 23. Res. 3 klasse A: DIOS 2Semper Avanti 2 3—4, Be Quirk. 2HMS 3 4—6. Zw. Voor uit 3—DSO 2 24. Res. 3e klasse D: Hercules 5Minerva 3 2—3. Res. 3e klasse G: HVV 2—WA 2 3—1. Res. 4e klasse A: HVV 3—Volharding 3 12, Brederodes 3Semper Avanti 3 53. Res. 4e klasse B: HMS 4—KDS 3 2—2, Zw. Vooruit 4—DSO 4 5—4. Res. 4è klasse E: Quick 4—APWC 3 3—8 KUNST Die voor 1939 uitgereikt aan Hendrik Luyten, die voor 1940 toegekend aan Raf. Verhulst Binhen het kader van de Rubensfees ten in Antwerpen is Zondagochtend in het huis der Schoone Kunsten de „Han- sische. Rembrandt Preis" voor 1939 van Hamburg plechtig uitgereikt aan den Viaarnsclien schilder Hendrik Luyten. Aanwezig waren o.m. de chef van het militaire bestuur, regeeringspresident Reerder, de Antwerpsche stedelijke commissaris dr. Delius, de comman dant der Feldkommandantur 675. kol. Freiherr von Buttlau en talrijke promi nente persoonlijkheden van het Vlaam- sche cultureele en geestelijke leven. De uitreiking werd verricht door den rector van de Hansieche Universitftt te Hamburg, prof. Gundert, die er op wees, dat de prijs, rlie gesticht is door een groote Hanseatische familie, be stemd is om prominente kunstenaars in de GermaansrhNederlandsche ruimte te onderscheiden. In aansluiting hierop deelde de pre sident van de Hansische Stiftung. prof Rein, mede. dat de Rembrandtprijs voor 1940 was toegekend aan den Vlaam- schen auteur Raf. Verhulst, die op het noeenhlik een professoraat in Aken bo- kleedt. KERKNIEUWS Emeritus predikant te Zeist ZEIST. In den ouderdom van 78 jaar is hier ter plaatse overleden ds. F. Ch, Geerling. emeritus Her vormd predikant, Ds. Geerling ving zijn loopbaan als predikant aan in 't jaar 1890, toen hij een beroep naar Domburg aanvaardde. Vervolgens stond hii te Medemblik (1893). te .Toure (189S), waarna hij in het jaar 1909 te Zeist werd beroepen. Hier heeft ds. Geerling de Hervormde Kerk gediend tot zijn emeritaat, in het jaar 1927. In de ruim IS jaar van zijn predikantschap te Zeist heeft de thans ontslapene zich veler vriendschap en hoogachting verworven, en dat hij ook na zijn emeritaat in zijn geliefd Zeist is blijven wonen, .zal ongetwijfeld in hrce- den kring hoogelijk zijn gewaardeerd. De teraardebestelling vindt plaats Donderdag a.s.. des namiddags te drie uur, op de nieuwe.algemeene begraaf plaats. Half k.g. peulvruchten tot 16 Dec. op bon 56 van alg. distributiebonboekje 's-GHAvENHAGE, 18 Nov. De se cretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij, deélt mede, dat op Dinsdag 19 Nov. a>. een aanvang zal worden ge maakt met de distributie van peul vruchten. Zooals reeds eerder werd be kond gemaakt, wordt onder peulvruch ten verstaan alle voor menschelijko con suniptie geschikte soorten groone erw ten, epliterwten en grauwe erwten, ca pucijnevs. witte hoornen, bruine en an dere gekleurde hoonen. Aanvankelijk zullen slechte groene erwten, spliterw- ten en welicht ook capucijners worden beschikbaar gesteld. De distributie zal plaats vinden op nader aan te wijzen bonnen van het algemeen distributiebonboekje, welke gedurende een bepaalde pe riode recht zullen geven op het koo- pen van een bepaalde hoeveelheid pclvruchten. Voor de eerste periode, wélke loopt vaan Dinsdag 19 No vember a.s. tot en met 16 December, is bon 56 van het algemeen distri butiebonboekje aangewezen, tegen afgifte waarvan men derhalve lft k.g. peulvruchten hij den winkelier zal kunnen betrekken. Personen, die op medische gronden be hoefte hebben aan een extra:rantsoen peulvruchten, kunnen zich hiertoe onder overlegging van„een gecontroleerd me disch attest tot den plaatseliiken distri- butiedienst wenden. Ziekenhuizen, sanatoria e.d. zullen op aanvrage toewijzingen ontvangen op ba sis van 100% van het normale verbruik. In een afzonderlijke publicatie ziin na dere bijzonderheden, welke voor detail listen, grossiers en houders van hotels, café's. restaurants e.d. van belang zijn. vermeld. 'yt',' -f! 'vs!' 's-GRAVENHAGE, 18 Nov. —'Het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorlogstijd maakt bekend, dat het met ingang van 18 Novem ber 1940 verboden is, boter met mar garine te vermengen. Dat de pro ductie van melange den laatsten tijd van vrijwel geen beteekenis meer was, blijkt wel uit het feit, dat deze productie teruggeloopen is tot on geveer 5000 K.G. per week. Ten ge volge van het mengverbod zal der halve voortaan geen melange meer verkrijgbaar zijn. 125Hij stapte de char a banc binnen. Daar zaten ook nog deftige menschen genoeg. Uier zou hij wel succes hebben. „Wie wil trouwen met Kobusje Bol? Hij heeft een hartje van goud. een hoofd van staal, een pak met snit en een hoop centen op zijn kersepit." 126Maar hij keek ook hier van pure verlegenheid ver schrikkelijk scheel, zoodat alle dames van schrik neen knikten. Toen ging Kobusje treurig heen. Niemand wilde met hem trouwen. Was hij dan zoo'n onaardig kereltje? En hij had nog wel een prachtig pak aan. 's-GRAVENHAGE. 18 Nov. De secreatrls-generaal van Binnenlandsche Zaken heeft aan de Gedeputeerde Staten der provinciën en aan de gemeentebe sturen een circulaire gericht, waarin hij schrijft: „Indien de Winterhulp haar taak be hoorlijk wil vervullen, zal zij moeten kunnen beschikken over een aantal be hoorlijk geschoolde arbeidskrachten. Dit zou worden bevorderd, indien de onder scheidene provinciën respectievelijk ge meenten ambtenaren ter beschikking konden stellen. Ik zou het op dezen grond op prijs stellen indien uw college, zoo mogelijk wilde bevorderen, dat aan de bij uw provincie respectievelijk gemeente in dienst zijnde ambtenaren eventueel ver gunning worde verleend in hun ambte- lijken tijd voor de Winterhulp werk zaam te zijn. Indien deze ambtenaren voor functies die een volle dagtaak opleveren, als vaste ambtenaren naar de Winterhulp overgaan, zoo moge ik u verzoeken te willen bevorderen, dat. de betaling van de salariss'cn door de provincie respec tievelijk gemeente voorloopig wordt voortgezet, totdat een definitieve rege ling is getroffen, waarna verrekening met de Winterhulp zal plaats vinden". KORPS RIJK5VELDWACHT OPGEHEVEN %-GRAVENHAGE. 18 Nov. Wij vernemen, dat thans is besloten, dat het korps rijksveldwacht. zal worden opgeheven en dat de léden -daarvan naar 'het korps marechaus see zullen overgaan. De uitwerking van deze maatregelen vórmt nog een onderwerp van overleg. BUITENLAND BANGKOK, 18 Nov. (Domei). Thai land (Siam) schijnt met Engeland en de Ver. Staten tot overeenstemming ge komen te zijn omtrent het sluiten van een geheime militaire overeenkomst, dat de volgende zes punten zou behel zen: (1) Thailand zal met Groot-Brittannië en de Ver. Staten samenwerken tenein de de gemeenschappelijke belangen te verdedigen. (2) Groot-Brittannië en de Ver. Sta ten zullen Thailand helpen zooveel in hunvermogen is om het de verloren gegane gebieden, welke thans bij Fransch Indo-China behooren. terug te brengen. (3) Groot-Brittannië en de Ver. Sta ten zullen in beginsel de neutraliteit van Thailand erkennen. (4) Groot-Brittannië en de Vér. Sta ten zullen militaire hulp verleenen in geval Thailand door een buiten lantlsche gewapende macht wordt overvallen. In dat geval zal Groot-Brittannië inland- sche troepen uit Malakka en Indi<; naar Thailand zenden, terwijl de Ver. Staten met oorlogsschepen langs de kust van Thailand zullen patrouillperen. (5) De Ver. Staten zullen Thailand 'groofe leeningen verstrekken en van oorlogsmateriaal voorzien, incl vliegtui gen. wapenen, munitie en benzine, mede van technische hulp. (6) Thailand zal nauw samenwerken met de Chineesche bewoners des lands. De ministerpresident van Thai land, Loeng Bipoel Songgram, zou den Brit6chen gezant te Bangkok hebben toegezegd, binnen een week tijds een tegenvoorstel te zullen doen. De Britsche gezant zou de re geering van Thailand niet alleen ge dreigd hebben met intrekking van de Engel6ch-Amerikaan6che belofte tot steun aan de eiechen inzake het verloren gegane gebied, maar ook met onverwijlde intrekking van de Engelsch-Amerikaansche economi sche hulp en stopzetting der leve ring van petroleum en oorlogsmate riaal, ingeval Thailand zou weige ren het militaire pact met Engeland en de Ver. Staten aan te gaan. Ingeval Thailand zijn neutraliteit practisch zou opgeven aldus heeft de Britsche gezant jegens cle regeering van Thailand betoogd zullen Engeland en de Ver. Staten tegen Thailand als oor logvoerende een economische blokkade beginnen. Vernomen wordt voorts, dat de Britsche gezant op 14 November een onderhoud van twee uren gehad heeft met den Thailandschen minister-presi dent. Sinds ongeveer 10 November zijn de Thailandsche minister van financiën en de adviseur van het ministerie van buitenlandsche zaken dagelijks in ge heimc conferentie niet de gezanten van Engeland en de Ver. Staten. De aan Thailand toegezegde leeniiy? zou twin tig millioen dollars groot zijn. AMSTERDAM, 18 Nov. Het is ge bleken, dit het publiek nog steeds on voldoende acht slaat op de strenge maatregelen welke bij luchtalarm gel den. Het A.N.P. heeft naar aanleiding hiervan een onderhoud met het hoofd van den luchtbeschermingsdienst, den heer J. J. D H. Verschoor gehad. Het doel van het alirm aldus de heer Verschoor is de burgerbevol king tijdig te waarschuwen, dat er Engelsche vliegtuigen naderen en dat er dus het gevaar bestaat, dat de hoofd stad door bommen wordt getroffen. De afgeloopen maanden hebben one voor beelden ten over gegeven, waaruit blijkt, wat de gevolgen kunnen zijn. Bovendien bestaat groot gevaar door de scherven van de ontploffende lucht- afweergranaten. Tot in October had de hoofdste delijke bevolking niet de plicht om dekking te zoeken en er zijn ver schillende malen slachtoffers van scherven gevallen. De hoofdstede lijke bevolking bleek het gevaar niet te willen of niet te kunnen be grijpen en men vergat bovendien, dat men door op straat te loopen met de kans gewond te raken, an dere menschen in gevaar bracht. Immer®, door het waagstuk van doorloopen kan de onvoorzichtige leden van den luchtbeschermings dienst, van de eerste hulp bij on gelukken, verpleegsters, doktoren, personeel van ziekenhuizen broe ders en chauffeurs van de ambu lance-auto's eveneens in gevaar brengen. Dit mag niet voor komen Than® heerscht dan ook de regel, dat tijdens luchtalarm zich niemand op straat mag bevinden. Hieronder wordt ook verslaan het overheidsper soneel voor zoover dat geen controle moet uitoefenen. Op het sein „lucht alarm" dient iedereen zich dus on verwijld en met welk doel hij zich ook op straat bevindt, naar een schuilkel der te gaan en zoo deze zich niet bin nen redelijken afstand bevindt, dek king te zoeken in een portiek of iets dergelijks. Met nadruk verklaarde de heer Verschoor, dit. zoodra het gevaar geweken is, ook inderdaad het sein „alles veilig" wordt gegeven. Men vergete nimmer, dat in ons land de oorlogstoestand heerscht en de over heid maatregelen moet nemen, die hoe streng ze ook lijken en hoé onaange naam ze ook zijn, in het belang van het publiek zelf genomen worden. Alleen zij, die kunnen helpen Ook in geval van bominslag dient men ervoor te wxken, dat slechts zij, die werkelijk hulp moeten en kunnen bieden, zich huiten de sehuilgelegenheden begeven. De tragische dood van een aantal brandweerlieden in Tuindorp Oost- zaan, bij de uitoefening van hun plicht, heeft wel aangetoond, dat slechts uiterste noodzakelijkheid een verblijf buiten de schuilkel ders rechtvaardigt. De maatregelen in dezen worden ge controleerd door de politie, die de op dracht heeft bij overtreding onmiddel lijk proces verbial op te maken, en aangezien overtreding van het verbod gezien de verduisteringsverordening van 6 Juli 1940, een misdrijf i6. bestaat de mogelijkheid, dat gevangenisstraf wordt opgelegd. Nogmaals vestigde de heer Verschoor er de aandacht op, dat ook de verduis teringsmaatregelen niet ten volle wor den nageleefd. Vooral in de ochtend uren hegaat het publiek talrijke over tredingen. I-Iet inleven van deze verschillende maatregelen is, zoo besloot de heer Verschoor het onderhoud, een sociale plicht, welke op eenvoudige wijze kan worden vervuld en wardoor men zichzelve en anderen volmaakt over bodige ergernis bespaart. Scherpe controle op rijwielverkeer 's-GRAVENHAGE. 18 November. Naar wij vernemen, zal met ingang van heden de Duiische Ordnungspolizei" gezamenlijk met de Nederlandsche po litie in alle grootere steden een scher pe controle op het rijwielverkeer uit oefenen. Er zal streng op worden toe gezien dat de bekendmaking on de ver- keersdiscipline wordt nageleefd. DINSDAG 19 NOVEMBER HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch pro gramma.. KRO. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 WjJ be ginnen den dag. 8 30 Gram.muziek. 10.15 Mu- siquette. 11.00 Gram.-muziek. 11.30 Gods dienstige causerie. 12.00 KRO-Melodisten en solist. 12.45 Nieuws- en economische berich ten ANP. 1.00 Gram.muziek. 1.15 KRO-or- kest. 2.00 Voor He vrouw. 3.00 Pianovoor dracht. (3.203.40 Gram.muziek). 4.00 Gr.- muzïek). 4.15 Zang met pianobegel. (4.30-4.45 gr.-muz.). 5.00 Cyclus „Portretten van Neder landsche musici". 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP. 5.30 KRO-orkest. 6.00 KRO-Melodisten en solist. 6.45 „Aan de eenzamen", lezing. 7.007.15 Vragen van den dag en nieuwsberichten ANP, sluiting. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO. R.00 Nieuwsberichten ANP, gram.muziek. 9.00 Concert (opn.). 10.15 Gram.muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Pianovoordracht. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.20 Gram.muziek. 12.20 Orgelspel. 12.45 Nieuws- en economi sche berichten ANP. 1.00 „TJw hond en de 'miine", causerie. 1.05 Omroeporkest (2.00 2.15 Cyclus „In de schijnwerper"). 3.00 „Wees zuinig met uw brandstof", causerie. 3.15 AVRO-Amusementsorkest, pianosoli en gram.muziek. 4.30 Pianovoordracht. 5.00 VP RO: Jeugduitzending. 5.15 Nieuws-, econo mische- en beursberichten ANP. 5.30 Ama- bile-sextet. 6.15 Vocaal concert met piano begeleiding en toelichting. 6.45 „Aan de een zamen", lezing. 7.007.15 Vragen van deri dag en nieuwsberichten ANP, sluiting. KOOTWIJK. 1875 M. VARA. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Gram.mu ziek. (7.307.45 Berichten Engelsch. Om 8.00 Nieuwsberichten ANP. 9.009.15 Berichten Duitsch). 12.45 Nieuws- en economische be richten ANP. 1.00 Orgelspel. 1.30 Ber. Eng.) 12.0012.15 Berichten). 12.30 Berichten 1.45 Gr.muz. (2,00—2.15 Berichten Duitsch). Duitsch). 2.30 Berichten (Engelsch). 1.45 Gram.muziek. (2.002.15 Berichten Duitsch). 2 30 Bgrichten (Engelsch). 2.45 Verkorte opera ..Lohengrin" (grpl.). 3.30 Berichten (Engelsch). 3-45 Gram.muziek. 5.00 Berich ten (Duitsch). 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 RVU: Cyclus „Hoofdstukken uit de geschiedenis van den lach". 6.00 Orgelspel. 6.30 Berichten (En gelsch). 6.45 Gram.muziek. 7.007.15 Vra gen van den dag en nieuwsberichten ANP. sluiting. I KKKEN1NGEN VAN ALEXANDER RAYMOND CtfARLES FLANDERS JE8CHREVEN DOOR

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3