Na spannenden strijd een fraaie zege U.Z.C. W AS NI ET TE SLAAN op de estafette-baan Velox - H.V.C.1-3 Velox miste een strafschop Het „driemanschap" van H.V.C. De Boys wonnen met 5-2 Sopla veroverde twee kostbare punten U.Z.C. won ook den polo-wedstrijd Wintercompetitie De Pedaalridders Ze BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 18 NOVEMBER 1940 H.V.C. heeft gisteren in Utrecht haar superioriteit in haar afdee- ling wel bewezen door Velox op eigen terrein met 31 te verslaan. We behoeven nauwelijks te zeggen, dat H.V.C. hiermede een pres tatie verricht heeft, die in alle opzichten „af mag heeten, te meer daar de overwinning niet alleen volkomen verdiend is, doch ook, om dat de score eigenlijk hooger had kunnen zijn als een foutieve beslis sing van scheidsrechter Huizinga en. een unfaire beslissing van den grensrechter niet twee doelpunten aan H.V.C. hadden onthouden. Over dit laatste zullen we maar niet verder uitwijden, want daarmede wordt achteraf toch niets veranderd. In ieder geval is desondanks H.V.C. de overwinning niet ontgaan. Onze stadgenooten kunnen zich voörloopig op de eerste plaats tamelijk rustig gevoelen. Over het getoonde spel mag H.V.C. meer dan tevreden zijn, want stuk voor stuk hebben de spelers hun best gedaan. Maar al te go'ed begrepen zij, dat het in dezen big match „erop of eronder" zou gaan en dit voor oogen houdende hebben zij een wedstrijd gespeeld, welke uit speltechnisch oogpunt bezien dien tegen E.D.O. evenaardde en daarboven veel grootere spanning bood. Ten eerste vielen er nu meer doelpunten en ten tweede gold het hier een absoluut sterkeren tegen stander dan in Haarlem, zoodat H.V.C. met recht trotsch mag zijn op dit resultaat. In de laatste seconde werd de overwinning bezegeld door Appeldoorn rP OEN de bal eenmaal aan het rollen was gebracht, waarbij H.V.C. de volgende opstelling had, Brits v. d. Pol Malestein Baardwijk Brandsen Kraak Barreveld, v. 't Prinsenhof, Appeldoorn, Keeken, Groothuis ontspon zich een zenuwachtige strijd, waarbij aan beide kanten nogal eens een blundert.ie werd gemaakt. In een hoog tempo werd ingezet en de Velox- voorhoede ontpopte zich als een vijftal, dat zelfs backs als Van de Pol en Ma lestein ontzag inboezemde. Vooral het plaatsen van de Velox-vonrhoede was in de eerste periode van den wedstrijd (later zakte dit aanmerkelijk af) bui tengewoon goed en H.V.C. kroop hoe langer hoe meer in haar schulp door middenlinie en voorhoede terug te trek ken. Gedurende de eerste twintig minu ten was dé bal dan ook vrijwel geregeld voor het H.V.C.-doel te vinden. Het over wicht van Velox bleek al heel duidelijk uit het aantal '^corners tegen H.V.C.. dat na die twintig' minuten al vijf bedroeg tegen één op het Velox-doel. Van deze vijf comers waren er drie weggegeven door de H.V.C.-vei dediging als uiterste redmiddel, waaruit wel blijkt, dat de Velox-aanvallers er danig opzaten. Kon H-V.C. dus in het begin den juisten vorm nog niet vinden, na deze periode van groot Velox-over- wicht ging het allengs heter. De middenlinie kon weer wat opdrin gen en met een.gerust, hart de ver dediging aan de backs overlaten, die er tenslotte heelemaal „in" kwamen. Zoo nu en dan konden we al eens goede aanvallen van onze stadgenooten noteeren. die naarma te het spel vorderde een gevaarlij ker karakter gingen dragen. Na een half uur spelen nam H.V.C. tenslotte de leiding. Uit een corner, welke door Groothuis werd genomen, ving Barreveld het Ieder en met een keurigen kopbal deed hij den bal in het Velox-doel verdwij nen (0—1). De reactie van Velox bleef niet uit en het Il.V.C.-dol werd bekogeld met scho ten van veraf en dichtbij. Het zou één tonig zijn. indien wij alle cafes van doelman Brits in deze periode zouden memoreeren, want wat Brits in dezen wedstrijd tegen Velox gepresteerd heeft i6 fenomenaal, maar één geval mag dan wel aan de vergetelheid worden ontrukt. Dit deed zich voor, kort nadat H.V.C. de leiding had genomen- In een ver naar voren geschoven positie had de Velox- middenvoor den bal. dien hij afgemeten doorgaf naar zijn rechtsbuiten Metzke. Zonder zich te bedenken schoot deze. al leen voor het doel staande, met een hard schot in. Eerliik gezegd hadden we den gelijkmaker reeds geteld, maar als een tijger sprong Brits uit den anderen hoek van het doel om den bal «corner te stom pen. De tweede helft NIET lang was er in de tweede helft gpspeeld toen H.V.C. haar voor sprong vergrootte. Een schot van Groot huis, uls besluit van een aanval, zou ze<}r zeker- doel getroffen hebben, als de rechtsback van Velox, Vonk, den bal niet met zijn hand uit het doel gesla gen had. Dat kostte hem een penalty. Van 't Prinsenhof plaatste zich achter het leer en bracht den stand op 0—2. Alles wees er echter op, dat H.V. C. nog lang niet veilig stond want was de voorhoede der Amensfoor- ters er op uit om ditmaal eens meer dan de gewone portie doelpunten te maken, aan den anderen kant had H.V.C.'s verdediging de han den vol met het afslaan der fana tiek aanvallende Velox-voorhoede. Het was dan ook te voorzien, dat er verandering zou komen en die liet niet lang op zich wachten. Uit een voorzet van Buurman 6coorde van der Linden het eerste Velox- doclpunt. Geruimen tijd ging het zeer span nend togen elkaar op, waarbij Velox nogal eens een kans miste. Geducht zat de Il.V.C.-voorhoede erop, waarbij de Velox-keeper enkele malen op het nip pertje en meteen handje geluk kon redden toen Appeldoorn op één van zijn tochten onverwachts doorbrak. De laagste tien minuten Ongeveer tien minuten 'waren er nog te spelen, toen H.V.C. haar voorsprong bijna weer vergrootte. Een voorzet van Groothuis deed de bal in den Velox- doclmond belanden. Keeper De Groot en Barreveld wilden gelijktijdig ingrij pen, waarbij De Groot in zijn poging om den bal weg te slaan, juist het tegen overgestelde bereikte en de bal in het net sloeg. Oorspronkelijk wees de scheidsrechter naar het midden, doch later scheen hij op zijn beslissing terug gekomen te zijn, want toen het 6pel hervat werd de keeper was gebles seerd ltraakt en inmiddels uitgevallen gaf hij geen doelpunten voor H.V.C. doch scheen het op te vatten als onge oorloofd aanvallen... Toen kwam voor H.V.C. het fatale mo ment. dat de H.V.C.-supporters totaal stil deed zijn en het gevolg was een penalty Daar ging de overwinning na twee maal drie kwartier van harden tsrijd- De schutter van Velox. Sluyk. zou de strafschop nemen, en schoot tegen den paal. De nog resteerende tijd werd door Velox benut om te trachten een gelijk spel te forceeren en allen drongen daar toe naar voren. Het gevolg was dat de H.V.C.-voorhoede ieder oogenblik buiten spel stond. Dat buitcnspelvalletje ging wel goed, doch werd tenslotte voor Ve lox fataal. Op een gegeven moment kreeg Groothuis den bal vrij, terwijl zich oo de geheele Velox-helft slechts Appeldoorn en één der backs bevonden. Angstig zorgde Appeldoorn ervoor niet buitenspel te staan en ondertussclien wees hij aon Groothuis, waar hij den bal moest plaatsen. Toen Groothuis den hal gespeeld had, snelde Appeldoorn den back voorbij en had eeij pracht kans om te scoren toende grens rechter zijn vlaggetje opstak en de scheidsrechter voor off-side floot. Ook bet publiek floot; in dit geval op de houding van den grensrechter, welke ook door de vele Velox-flupporters werd afgekeurd. In de Iaat6te seconde herhaalde dit geval zich en was het Baard wijk, die doorbrak. Snel spurtte hij in de richting van het Velox-doel, gaf over naar Appeldoorn, die on- Zij legden den basis van menigen triomf een (Foto archief A.D.) Uil den wedstrijd Velox—H.V.C.; keeper Brits stompte den bal hoog boven mid- voor Schmiemann het veld weer in. (Foto Utr- Persbureau) houdbaar den Velox-keeper het na kijken gaf (1-^3). Er werd na dit doelpunt niet meer afgetrapt, want direct daarop floot scheidsrechter Huizinga het einde. Wat de spelers betreft, jnag wel ge zegd worden dat, anderen niet te na gesproken, doelman Brits dezen wed strijd voor-H.V.C. gewonnen heeft, al leen reeds om de twee bijna zekere doel punten, die hij op ongelooflijke wijze voorkwam, afgezien nog gan de vele an dere gevallen waarin hij redding bracht. Indien H.V.C. op dezen weg voortgaat, zullen de Amersfoorters. in het verdere gedeelte van de competitie van zich blij ven doen spreken. Z.N.C. speelde v/el zeer slecht voetbal! HET valt niet mee. om van den wedstrijd. Amef-sfoortsche Bovs Z.N.C. iets goeds te zéggen. De thuis club kan tot excuus vóórhaar slecht speJ aanvoeren, dat. Z.N.C. zoo bar slecht, speelde, dat, men thet op de bekende slofjes afkon en waardoor ook- te verklaren was, dat de rust stand. slechts 2—2 aangaf. Gelukkig gooiden de blauw-'witten er na de thee een schepje op. waaruit een 5—2 zege geboren werd. Vleugen van goed spel hebben wij echter niet gezien, aan beide zijden knoeide men er lustig op los. Het groote verschil was dat het Boys- team meer één geheel vormde dan Z.N.C., welke ploeg maar enkele behoorlijke voetballers in de gelederen had. De rest van de Zéistenaren liep maar achter den bal aan, zonder te weten, wat men er mee doen moest. Door dit onbereke- nend spel werden de Boys-spelers veel vuldig verrast cn ontstonden er nog wel eens gevaarlijke momenten, voor het doel van de thuisclub. Maar overigons was een ieder er op dezen triesten Zon dagmiddag van overtuigd, dat de Boys zouden winnen. Kort na het begin maak- A. v. d. Starre (Foto archief A.D.) te du Pree, die rechtsbinnen 6peelde, de eerste goal. Uit een ver naar voren geplaatsten bal scoorde Z.N.C.'s links buiten Verweii den gelijkmaker. Deze \eteraan gaf blijk, dat hij het spel nog niet verleerd was. Alleen moet hij nog leeren zijn mond te houdën. Bij een minder lankmoe dige referee was hij gisteren zeker het veld uitge stuurd, toen hij op krasse wijze scheidsrechter van Doorn vertelde, dat een door hem in getrapte bal wel degelijk telde. Hij vergat daarbij, 'dat tegelijkertijd doel man Gerritsen gekraakt werd zonder dat de bal in zijn bezit was! In de Boys-voorhoede boterde het niet bijster. Belt werd als gangmaker zeer gemist, al was de jeugdige Kraak heel goed door zijn rustig plaatsen. Jammer, d.at hij na de rust vervangen moest worden. Geitenheek nam toen zijn plaats in en kon beter tegen een stevig duwtje, Zijn collega op den anderen vleugel, de Graaf, wisselde goede met slechte mo menten af. We zijn even afgedwaald na den gelijkmaker van Z.N.C. Onmiddellijk daarop kopte v. d. Starre een cornerbal van du Pree ongehinderd en fraai in. Tot de rust gebeurde er niets bijzonders meer, wel maakte Z.N.C. 2—2 door mid denvoor Munt, o.i. in buitenspelpositie. Na de thee speelde de thuisclub zon der élan verder. We vreesden reeds voor een Z.N.C.-doelpunt., toen van Soest •flink doorliep en de derde goal er in knalde. Dezelfde speler maakte er ook 42 van. Z.N.C. zwoegde 'intusschen ijverig door en maakte het doelman Gerritsen eenige malen erg lastig. Twee harde schoten stopte deze keeper fraai. Vlak voor het einde bracht van Diest die al" heelemaal zijn „dag" niet had, den eind stand op 52. De Boys wonnen zoo met flinke cijfers. Laten de spelers zich er echter in de toekomst voor hoeden, om mee te doen aan slecht en rommelig 6pel van de tegenpartij. Gisteren namen zij het bovendien nog veel te laiks op. De Boys-spelers kunnen veel beter! Scheidsrechter van Doom deelde in de malaise, maar gelukkig verdeelde hij zijn fouten eerlijk over beide par tijen. Z.N.C. zal o.i. niet aan de onder ste plaats ontkomen. Fortitudo vertrok met een 41 nederlaag TT ET is Sopla gelukt, om na een spannenden wedstrijd twee kostbare winstpunten te veroveren. Met liefst 4—1 werd Fortitudo ge klopt. Toch was het spel van Sopla niet zoodanig, dat een zoo groote overwinning als deze gerechtvaar digd was. Daarvoor ontbrak er te veel aan en was het onderling ver band te gering. Het backstel bleek ook nog niet save. Alleen „keeper Hendriks verrichtte veel en goed werk. Hij is een waardige opvolger van Van Zoghcl. Het geluk was Sopla ook gunstig gezind. De keeper van Forti tudo, Van Spelen, maakte geen erg be trouwbaren indruk. Voortdurend liep hij veel te ver uit. Eén doelpunt was hier het gevolg van. Vaak wist hij met een flinke portie yv; --;■■■ and ere te - V 14^08^ voorkomen. Eeuigc j malen schoot een Jjgjt speler te ver voor zich uit en kon hij den hal bemachti- 1 gen en wegwer 'fffa ken. Ook in de ÜbBMI voor',oe(le v'an For- titudo boterde het niet erg. Men kon voor het Sopladoel krij- Doelman Hendriks gen. maar aan het (Foto archief A.D.) «Meten ontbrak te veel. Was de bal eenmaal voor het doel dan liepen alle spelers te hoop en in het gewirwar van beenen was liet voor de Sopla- backs een gemakkelijke taak om den. bal weer naar het middenveld te diri- geeren. In het begin van den wedstrijd wer den er van beide kanten goede aanval len op touw gezet. Het bleek al dade lijk dat Sopla in dezen wedstrijd een kleine meerderheid zou hebben, dank zij het slechte spel van Fortitudo voor het Sopla-doel. De aanvallen van de gasten waren anders lang niet, van ge vaar ontbloot. Een snelle aanval van de Culemborgers werd door den mid denvoor, Melders, met een doelpunt be kroond (0—1). Sopla zette daarna eenige zeer goede aanvallen op, doch het duurde nog een kwartier voor er succes geboekt kon worden. Dit doelpunt was grootendeels te wij ten aan de weinige klemvastheid van den keeper van Fortitudo. Deze ving namelijk, een bal op en liet hem weer vallen. De linksbuiten v. d. Kooy van Sopla kon het leder inloipcn (1—1). Vijf minuten voor de rust wist de mid voor van Sopla mooi door het back- stel heen te dringen. Hij kwam alleen voor den keerer te staan. Deze liep ver uit waardoor het voor een geroutineer- den speler als Van de Brug eeji klein kunstje was om te doelpunten (21). OQk na de rust was Sopla in de meerderheid. Na eenige minuten spe len gaf de recèhtshuiten van Sopla. een scherpen voorzet. De keeper van Forti tudo rende onbesuisd naar voren, kon den bal niet meer bemachtigen en moest toezien hoe Van de Brug kalm inkopte. (31). Aan de andere zijde hebben we kun nen bewonderen hoever de keeper van Sopla boven zijn collega van Fortitudo uitstak. Een hard en goed in den hoek ge- plaktst schot werd keurig, door hein over geslagen. Ook het vierde doelpunt zou no? komen. Hard werd de bal te gen db lat van het. doel van Fortitudo geschoten. Hij kaatste terug voor de voeten van de linksbuiten van Sopla. de Kopij, die hem kalm en hard langs den keeper in het doel deed verdwij non. (4—1). Van heide zijden werden nog eenige er goede aanvallen opgezet. Vooral de gasten deden hun uiterste best om de nederlaag zoo klein mogelijk te ma ken. Het mocht hun echte, niet geluk ken. Zij brachten veel te veel'spelers voor het deel van Sopla en begrepen elkaar niet voldoende om uit de seher mutselingen die zoodoende ontstonden doelpunten tr kunnen maken. Ook de gast heeren zat. het niet meer mee. Vele schoten werden geproheerd doch allen zonder succes zoodat met den stand 41 voor Sopla het einde kwam. WATERPOLO Zwemmende juniores ten strijde om het kampioenschap Van Leeuwen eerste op de 100 meter crawl HET Sportfond6enbad aan den Bis- schopsweg was Zondag vrij goed bezet, toen er in de middaguren de afdeelings-karnpioenschappen voor ju niores van de kringen Utrecht en 't Gooi van den N.Z.B. verzwommen werden. Het lijvige programma, dat bestond uit 14 nummers en een polowedstrijd, werd, ofschoon men noodgedwongen bijna een half uur over tijd beginnen moest, on der leiding van den voorzitter-kamp rechter; den heer A. S. Sirks, op vlotte wijze afgewerkt. Het meerendeel der kampioen schappen kwam terecht in Utrecht en Hilversum, 6ij de vereenigingen U.Z.C., G.Z.V. en De Otter. Onze plaatselijke vertegenwoordigers (sters) konden het niet. tot een kam pioenschap brengen. De dameeploeg der groen-witten won weliswaar in het nummer 5 X 50 Meter boret- crawl haar serie, doch haar tijd lag te hoog om zich in de prijzen fe klasseeren. Overigens was het een verdienstelijke prestatie van deze dames, aangezien zij in den beginne een achterstand hadden. Frankie Steenbeek liep er iets van in, me vrouw Meijer knabbelde er vervol- gens wat af, waarna Truu6 van Ber- kel voor de rest zorgde. Ook de andere wedstrijden waren niet van spanning ontbloot. Zoo zwom H. Zijderlaan van de Otter in het nummer 100 M. schoolslag een zeer goeden wed strijd in een fraaien stijl. Zijn tijd be droeg 1.26 sec., welke geëvenaard werd door den U.Z.C.'er II. W, van Leersum. Bij de loting was de Hilversummer de gelukkigste. Mej. Michels van U.Z.C. won dit nummer hij de dames. De kam pioene, mej. Janssen (Zwemlust), stelde eenigszins teleur door als derde te ein digen. Een verrassing vormde het num mer 100 Meter rugslag heeren, dat ge wonnen werd door P. W. Licht van G. Z. V. vóór Van Rossum (Star) en Hamil ton (de Otter). Het nummer rugslag dames 100 Meter- verloor veel van zijn aantrekkelijkheid door het uitvallen van vele dames, w. o. mevr. Meijer (A.Z.enP.C.). Het kam pioenschap werd behaald door mej. E. Westhelle (G.Z.V.) vóór haar clubge noot e mej. Eyberts. De 3 X 50 Meter wisselslag-leverde een gedecideerde overwinning op voor den U.Z.C.'er Van Leersum. die Zijder laan en zijn clubgenoot Flotman achter zich liet. Dit was een aardige strijd, wel ke eerst in de laatste 25 Meter beslist werd. Ook bij de dames was dit het ge val. Hier toonde mej. Kluvers van de G.Z.C. zich de 'sterkste boven haar stad- genoote mej. A. M. Bijland (.H.Z.C.). Het interessante nummer was ongetwij feld de 100 Meter borstcrawl heeren. De vertegenwoordigers van U.Z.C. hebben dit onderling ..uitgevochten". Met een fraaien langen slag wist van Leeuwen zich van dc eerste plaais ie verzekeren. Het ver schil tusschen A. Indermauer cn Blaas bedroeg slechts 10 sec- Bij de dames werd dit nummer gewonnen door de Ot ter-zwemster mej. Broekhuizen. Zij werd alleen bedreigd door haar clubgenoote mejReijengu. die de tweede plaats innam. Zooals wij reeds in onze voorbe schouwing voorstelden, vormden de verschillende estafette-nummers bij de vereenigingen het hoogtepunt der wedstrijden. U.Z.C. gaf blijk over een groot aantal geoefende zwemmers(sters) te beschikken. Op alle estafette-nummers wist zij het kampioenschap te behalen. .Het schoonspringen voor dames kon om technische redenen niet doorgaan. De polo-wedstrijd TOT slot, \an den middag werd een polowedstrijd gespeeld tusschen U.Z.C. en de Best van Utrecht. De ploeg van U.Z.C. was over het geheel geno men sneller dan de Rest. Dit was oor zaak, dat U.Z.C. in dc meerderheid was, doch de verdediging van de Rest wist aanvankelijk doelpunten te voorkomen. Daarna, was een schot van Memelink (U.Z.C.) den doelman Brak te machtig (10). Enkele tegenaanvallen van de Best leverden niets op. Bakker, die een 2 Meter-spel speelde, werd door Bergers te zwaar gedekt om gevaarlijk te kun nen worden. Plotseling zwom Overha gen uit de achterhoede weg. Na goeden strifd gelukte het hem, don stand op 2—0 te brengen. De Rest kwam tegen het einde'van de eerste helft e\en in liet offensief. Een schot van Van Ros sum kwam in deze periode tegen den staander. In do tweede helft werd de Rest door U.Z.C. overrompeld. Indermauer ver grootte vrij spoedig den voorsprong tot 3—0. Het vierde doelpunt werd gemaakt door Mcmelink, die het leder bemach tigde. nadat keeper Brak een' hard schot gekeerd had van Indermauer, docli niet vlug genoeg kon weggooien Tenslotte gelukte het aan Bakker uit een vrijen worp de eer voor de Rest te redden (41). Met dezen stand kwam ook het einde van e?n vine gespeelden wedstrijd, goed geleid door den heer van Duist. Rest ons nog te melden, dat de heer A. Klasser, voorzitter van de organisee- rende vereeniging, een kort openings woord sprak. De uitslagen 100 Meter schoolslag dames: 1. Mej. D. Michels, UZC. 1 min. 32.2 sec.; 2. Mej. C. Stiekema, DKR. 1 min. 35 sec.; 3. Mej. J. Janssen, Zwemlust, 1 min. 36 sec. 100 Meter schoolslag heeren: 1. H. Zijderlaan. de Otter, 1 min. 23 sec.; 2. H. W. van Leersum, UZC. 1 min. 26 sec. (na loting), 3. M. Brak. WZC, 1 min. 27.2 sec. 100 Meter rugslag heeren; 1. P. W. Licht. GZV, 1 min. 23 sec.; 2. B. van Rossum. Star, 1 min. 24-2 sec.: 3. P. J- J- Hamilton, de Otter. 1 min. 26.S sec. 100 Meter rugslag dames: 1. Mej.'E. West.helle. GZV, 1 min. 27.2 sec.; 2. Mej. A. Eyberts. GZV, 1 min. 27.4 sec.; 3. Mej. J. Zijderlaan. de Otter. 1 min. 30.6 sec. 5 x 50 Meter wisselslag heeren per soonlijk: 1. H. W. van Leersum. UZC, 2 min. 07 sec.; 2. H. Zijdcrlaan, De Ot ter. 2 min. 11.7 sec.; 3. H. C- Flotman, UZC, 2 min. 21 sec.; L. Weinberg. GZV, 2 min. 20-8 sec. gediskwalificeerd. 3 x 50 Meter wisselslag dames per soonlijk: 1. Mej. A. Kluvers, GZV. 2 min. 28 sec.: 2. Mej. A. M. Bij land. HZC, 2 min. 30 sec.: 3. Mej. A. Eijberts, GZV. 2 min. 31.4 sec. 100 Meter borstcrawl heeren: 1. C. J. P. van Leeuwen, UZC, 1 min. 5.2 sec.; 2. A. Indermauer. UZC. 1 min. 7.2 sec-; 3. A. Blaas. UZC. 1 min. 7.4 sec. 100 Meter borstcrawl dames: 1. mej. A. H. van Broekhuijzen, de Otter. 1 min- 18.7 sec.; 2. mej. S. Reijenga. de Otter, 1 min. 19 sec.; 3. Mej. B. Meinsma. GZV, 1 min. 20-2 sec. 5 x 50 Meter borstcrawl estafette hee ren: 1. UZC T(Utrecht) 2 min. 25.2 sec.; 2, G.Z.V I (Hilversum) 2 min. 44.2 sec.; 3. De Otter. I (H'sum), 2 min. 44.4 sec.; A.Z. en P.C. maakte een tijd van 3 min. 4.4. sec. 5 x 50 Meter borstcrawl estafette da mes: 1. U.Z.C. I (Utrecht) 2 min. 59.4 sec.; 2. De Otter (Hilversum) 3 min. 01 sec.; 3. G.Z.V. I (Hilversum) 3 min. 8.4 sec. De ploeg \an A.Z.epP.C. eindigde in haar serie als eerste in den tijd van 3 min. 24 sec. 10 x 50 Meter borstcrawl estafette hee ren: 1. U.Z.C. I (Utrecht) 5 min. 9.4 sec.; 2- G.Z.V. I (Hilversum) 5 min. 42.4 sec. 10 x 50 Meter borstcrawl estafette da mes: 1 U.Z.C. (Utrecht) 6 min. 88.4 sec. De ploeg van G.Z.V., die den snelsfen tijd maakte, werd gediskwalificeerd aan gezien een der zwemsters twee banen zwom. Polowedstrijd: U.Z.C. IRest van Utrecht 41. (Ruststand 2—0). WIELREHNEN J*Pol wint den eersten rit Gisteren vond voor de leden van „De Pedaal ridders" de eerste rit, plaats voor do wintercompetitie over een afstand van 45 K.M. Na de eerste ronde bleek, dat de zeven deelnemende renners al-" len nog bijeen waren. Spoedig hierna staakte de Gans den strijd. Toen er 30 K.M. gereden was, kwamen v. d. Laan en Barneveld, die in het begin te hard van stapel geloopen waren, „los" te zitten. Ook zij zagen toen van verdere deelneming af. Vier man lagen nu nog in den strijd.. De plaatsing werd in een fraaie eind sprint beslist. De renner J. Pol toonde zioh hierin de sterkste, doch de overi gen gaven hem goed partij. Vooral Cor- nelissen en Brons gaven do eerste plaats aan Pol niet cadeau. Zii eindigden resp. als 2e en 3e. Het onderling verschil was slechts miniem. De vierde plaats werd ingenomen door J. van Ouwerkerk, op 10 meter. Rest ons nog te melden, dat. deze win tercompetitie uit 8 ritten bestaat. Zon dag a.s. wordt de tweede rit verreden. DUITSCHLAND WINT MET 1-0 VAN DENEMARKEN HAMBURG, 17 Nov. Met de groot ste moeite is het Duitschc voetbalelftal er heden ten aanschouwe van 28000 toeschouwera in geslaagd 'een kleine 1-0 overwinning op Denemarken te be halen. Vooral de Dëensche achter hoede heeft zich in dezen wedstrijd bij zonder onderscheiden en het was voor namelijk aan het keurige werk van dit trio te danken, dat de overwinning niet grooter is geworden. Nu ging de rust in met gelijken stand en eerst, vrij ver in de tweede helft slaagde Schoen cr in het eenige doelpunt van dezen wedstrijd te maken. WELLERDIÊCX'S RECORD ERKEND AMSTERDAM, 17 Nov. Vaar v» ij vernemen heeft de record-^ommi-^ie der Ncderlandsche Athletiek Unie o.m. het volgende record erkend: heeren: 200 m. horden in 25.4 sec. door A. F. Wellerdieck. op 25 Augustus 1940 te Amstrdam. DUITSCHLANDITALIË BERLIJN. 17 Nov. Na de neder laag, welke de Duïtsche heroepsren- nera en amateurs eenigen tijd geleden op de vvitle.rbaan te Milaan tegen de Italianen leden, slaagden zij er thans in geducht revmche te nemen op de Italianen in dc Deutsehlandhalle. De totaaluitslag luidt: Duitschland 33.5 p., tegen Italië 19.5 pnt,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 7