BONNEN DIE NE GELDIG ZIJN LAATSTE BERICHTEN Oorlogsschade aan huisraad Nieuwe vleesch- bons WERKVERRUIMING en de feestdagen Overtreding van verordeningen BARON A. ROELL HERDACHT De moordaanslag te Venlo Crediet van een millioen gevraagd PELLENAARS EN Wals te Brussel Vergadering van den U.P.D.B. Af deeling Utrecht N.V.B. Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 4 DECEMBER 1940 BINNENLAND *s-GRAVENHAGE, 4 Dec. - De Staatscourant van hedenavond bevat de regeling van den secreta ris-generaal van het departement van Financiën betreffende de bij dragen van het Rijk in de door oorlogsgeweld veroorzaakte scha den aan huisraad. (1) De schade aan huisraad, met in begrip van lijfsgoederen en verbruiks- voorraden, wordt in geval van alge heel verlies voor een gezin, dat op het tijdstip van de toebrenging der schade een volledige huie-hou ding aanhield, vastgesteld op het be drag, bepaald volgens de hierna volgen de tabellen: a. voor gezinnen, wier goederen zich op het tijdstip van de toebrenging van de schade bevonden in het stedelijk ge deelte van een der gemeenten Amster dam, Rotterdam, VGravenhage en Utrecht: indien de huurwaarde van de woning per jaar bedroeg: 100.of minder 150.— 200.— f 250.— 300.— 350.— 400.— 450— 500.— 600.— 700.— 800.— i 1 1 1 1 1 1 i ï.ooo.— 1.100.— 1.200.— 1.300.— 1.400 1.5Ó0.of meer wordt de Bchade vastge steld op: 550.— 700.— 900.— f 1.150 1.500.— 1.875.— 2.250.- 2.625.— 3.000.— 3.500.— 4.000.— 4.450.— 4.900.— 5.350.— 5.800.— 6.250.— 6.700.— 7.100.— 7.500.— b. Voor gezinnen, .wier goederen zich op het tijdstip van de toebrenging van de schade bevonden in gemeenten of deelen van gemeenten, die noch onder b. noch onder c. vallen: Indien de huurwaarde van de woning per jaar bedroeg; 1 1 1 t S 1 s 1 f f 1.000.— 1.100.— 1.200 of meer 150.— 200. 250. 300.— 350.— 400.— 450.— 500.— 600.— 700.— wordt de schade vastge steld op: 550.— 850.— 1.150.— 1.500.— y 1.950.— 2.400.— 2.850.— 3.300.— 3.700.— 4.250.— 4.800.— 5.350.— 5.900.— 6.450.— 7.000.— 7.500.— indien de huurwaarde van de woning per jaar bedroeg: c. Voor gezinnen, wier goederen zich op het tijdstip van de toebrenging van de schade bevonden in gemeenten of in deelen van gemeenten met een platte- Jandskaraker: wordt de schade vastge steld op: 550.— 900 1.350.— 1.800— 2.250— 2.700— 3.150— 3.600— 4.000— 4.600— 5.200— 5.800— 6.400— 6.950— 7.500— 75.of minder 150— 200— 250— 300— 350— 400— 450— 500— 600— 700.- 800— 900— 1.000— ƒ.1.100— De secretaris-generaal bepaalt nader, voor welk gedeelte van de gemeenten Amsterdam, Rotterdam. 's-Gravenhage en Utrecht tabel A van toepassing is en welke tabel (len) van toepassing is (zijn) voor het nict-stedelijk gedeelte van deze gemeenten eri voor alle andere gemeenten of deelen van gemeenten. Indien de huurwaarde ligt tusschen twee van de bedragen, genoemd in een van de tabellen, wordt de huurwaarde zoo noodig naar hoven op een geheelpn gulden afgerond en wordt vervolgens de schade vastgesteld door interpolatie tus schen de twee schadebedragen, welke volgens de tabel belmoren bii de naast bij liggende lagere en hoogere huurwaar de. De aldus'vastgestelde schade wordt voor ieder op het tijdstip van de toebren ging van de schade tot het gezin behno rend persoon van 6 jaar en jonger ver hoogd piet f 50,en voor ieder op dat tijdstip tot het gezin behoorend persoon (met uitzondering van personen, welke krachtens arbeidsovereenkomst in dienst zijn van een van de andere leden van hetzelfde gezin), die onder is dan 6 iaar doch den leeftijd van 21 jaar nog niet heeft bereikt, met ƒ75.—. Wat is huisraad? Onder huisraad wordt in deze regelen verstaan al hetgeen tot den inboedel behoort, met uitzondering van paarden en levende have. van rijtuigen en vaartuigen met hun toe- behooren. van rijwielen, van siera den (edelgesteenten, enz) en andere kostbaarheden en zeldzaamheden, van verzamelingen (postzegels, por- celein. munten, enz.), van hand schriften. teekeningen. prenten, schilderijen, beelden: gedenkpennin gen. watiens. geld en geldswaardige papieren, van dranken, rookartike len en andere genotmiddelen. Deze regelen zijn niet toepasselijk op huisraad dienende voor de uitoefening van een bedrijf of beroep in uitgebreiden zin (zooals café's, restaurants, hotels, pensions, kantoren, kerken en scholen vereenigingsgebouwen. en in woningen of gedeelten van woningen, die gemeu beld werden verhuurd of daarvoor wa ren bestemd). De bijdrage voor huisraad op schepen wodt afzonderlijk geregeld. Voor een gezin, dat op het tijdstip van de toebrenging der schade geen volle dige huishouding aanhield wordt bij al geheel verlies van het huisraad de scha de zoo goed mogelijk bepaald naar even- ediehgid van het bedrag, dat zou zijn uitgekeerd indien een volledige inboedel zou zijn aangehouden. In geval van gedeeltelijk verlies van het huisraad wordt de schade zoo moge liik vastgesteld op een bedrag, dat zich tot het schadebedrag, hetwelk bii alge heel verlies zou zijn vastgesteld, ver houdt als de waarde van het verloren gedeelte tot die van het geheele huis raad. Indien de vaststelling van deze ver houding niet mogelijk is, wordt de scha de gesteld op het bedrag van den voor het verloren gegane huisraad besteden inkoopsprijs, verminderd met een rede lijk bedrag wegens afschrijving, met dien verstande, dat geen hooger scha debedrag wordt aangenomen dan bij algeheel verlies zou zijn vastgesteld. Voor huisraad van meer luxueuzen aard dan noodig is voor een doelmatig gebruik, wordt de in het vorige lid be doelde inkoopsprijs niet hooger gesteld dan de inkoopsprijs op 9 Mei 1940 van een deugdelijk doch eenvoudig artikel bruikbaar voor hetzelfde doel, als waar voor het verloren gegane heeft gediend Indien huisraad is verloren gegaan hetwelk niet gerekend kan worden te behooren tot de normale huishouding van het gezin, in wiens woning dat huisraad zich bevond (zooals huisraad, aangekocht als uitzet voor een lid van het gezin, en huisraad, dat in 'n woning tijdelijk is opgeborgen, zoolang de inwo nende rechthebbende daarop zelf geen huishouding aanhoudt), alsmede indien verloren is gegaan niet in een woning aanwezig huisraad, dat niet tot een huishouding behoort (biiv. in een be waarplaats opgeslagen meubelen af komstig van een tijdelijk of definitief opgeheven huishouding), wordt de scha de zooveel mogelijk naar de maatsta ven. neergelegd in de voorafgaande ar tikelen, vastgesteld. I-n geval van herstelbare beschadiging van huisraad wordt de schade vastge steld op het bedrag van de herstèlkos- ten, met dien verstande, dat. geen hoo ger schadebedrag wordt aangenomen, dan bij verlies zou zijn vastgesteld. Voorts wordt boven de bovenbedoelde sc»...deuitkeering nog een bijdrage ver leend wegens het verloren gaan van motorrijtuigen, rijwielen en andere niet tot het huisraad hehoorende onmisbare voorwerpen, voorzoover niet van onbe- teekenende waarde. Voor moforrijtuigen, waarvan de per- soneele belasting naar de'waarde wordt berekend, wordt de schade vastgesteld op de laatstelijk aangegeven waarde voor de personeels belasf»ng, vermin derd met een redelijk bedrag wegens af schrijving. Overigens *ordt de bijdrage bepaald op den voor cle zaken besteden inkoopsnrüR. verminderd met een rede lijk bedrag voor afschrijving. De bijdrage wordt betaalbaar gesteld ten name van het hoofd van het gezin, onder verplichting voor dezen óm met d,. leden van bet gezin te verrekenen het bedrag, dat naar evenredigheid kan worden gerekend te zijn ontvangen voor d„ zaken aan die leden persoonlijk toe- be* oorende. Echter kan degene, die de bijdrage vaststelt,, gedeelten van de voor een ee- zin vast te stellen bijdragen, afzonder lijk betaalbaar stellen ten name van be- naalde leden van het gezin, mits deze de geleden séhade zelfstandig bii de schade- enquête-commissie hebben aangemeld. De op deze regelen gegronde bijdragen worden in twee termijnen betaalbaar ge steld. elke termijn ten beloope van de helft der bijdrage. De uitbetaling van den tweeden termijn geschiedt eerst na dat aannemelijk is geworden, dat de eerste termijn doelmatig is besteed. Bonnenstelsel Voorzoover de uitbetaling van de bij drage aan den rechthebbende zelf plaats vindt, kan bepaald worden, dat deze tot een bedrag van ten hoogste 2500 in bonnen zal plaats hebben. De waarde van bonnen wordt door het Rijk ten volle vergoed aan de handelaren, die tegen inlevering daar van aan de rechthebbenden op de bon nen artikelen, als waarvoor de in dit besluit opgenomen schaderegeling geldt, hebben geleverd. Indien uitbetaling van de bijdrage in bonnen plaats vindt, wordt voor de rechthebbenden op de bonnen de moge lijkheid geopend aan te toonen, dat zij zich reeds op andere wijze van voldoen de huisraad hebben voorzien, in welk geval hun wordt vergund de bonnen om te wisselen tegen contanten. Ook overigens zal volgens door den secre taris-generaal van liet departement, van financien 1e stellen regelen aan de rechthebbenden op bonnen in bijzonde re gevallen kunnen worden vergund Je bonnen om te wisselen tegen contan ten. Regelen betreffende de uitbetaling, in afwijking van vorenstaande bepalingen van een deel der rijksbijdrage aan per sonen die aan den rechthebbende op de bijdrage verloren gegane goede ren in huurkoop hebben gegeven of aan wie de goederen tot zekerheid in eigen dom waren overgedragen, worden dooi den secretaris-generaal van het departe ment van financiën gesteld en in de Nc- derlandsche Staatscourant bekend ge maakt. Bons 11 wederom 10 dagen geldig s-GRAVENHAGE, 4 December. De secretaris-generaal, wr d. hoofd van het departement van landbouw, en vissche- rij deelt mede: Gedurende het tijdvak van Don derdag 5 December tot en met Zon dag 15 December a.s. geeft elk der vier met „11 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of een rantsoen vleeeschwaren. De met „11 worst, vleeschwaren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleesch waren. De bonnen, welke op 15 December a.s. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Woensdag 18 Decem ber a.s. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, of kalfsvleescli en voor gerookte worstsoorten. 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor lever-artikelen, tongen worst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. MR. FRUIN BEEEDIGD AMSTERDAM. 4 Dec. Voor de Twee de Kamer van het Gerechtshof, gepresi deerd door mr. Joriseen, is vandaag nir. H. M. Fruin.. benoemd tot president van de rechtbank fe Utrecht, beëedlgd. Voor hetzelfde college is beëedigd mr H. B. de Bruvs Tak. benoemd tot, subs, officier van justitie bij de rechtbank te Alkmaar, Met Kerstmis en Nieuwjaar stopzetting De in onderstaande kampen gehuis veste en bij particulieren ingekwartier de arbeiders zullen bij de op 2 Decem ber j.l. aangevangen kampperiode, in- plaats van gedurende twee, gedurende drie achtereenvolgende weken tewerk gesteld worden. Het betreft hier de arbeiders in de kampen: „Westpolder A" en „Westpol der B" te Vierhuizen, „Julianapolder" te Hornhuizen. „Slikken A. B en C" te Eenrum, „Westernieland" te Eenrum, „Sillingerbeetse" te Vlagtwedde, „Diever A en B" te Diever, „Ruinen" te Ruinent „Echten" te Echten, „Stuifzand" te Hoo- geveen, „Krembong" te Nieuweroord, „Eind van 't diep", „de Kikkerij", „La- keweg", „Pikbroek". „Steenwijkerdicp" en „Halfweg" te Steenwijk, „Alteveer" en „Junne" te Ommen, „Kloosterlaan" en „Balderhaar" te Ambt-Hardenberg, „Bcenderribben" te Steenwijk, „Arricn" te Ommen, „Molengoot" te Ambt-Har denberg, „de Conrad" te Staphorst, „de Zomp" te Ruurlo, ,,'t Wijde Veld", te Ede, „De Bruine Enk" te Nunspeet, „De Pierik" te Ruurlo. „Baasschot" te Dies- sen, ,31adcl" te Bladel, „Lage Mierde" te Lage Mierde, „Patronaatgebouw Oss" te Oss, Patronaatgebouw Asten" te As ten, „Venrav A, B, C. D en te Ven- ray, „Horst-Am erica" te Horst, „Seve- num A en B" te Sevenum, „Hevthuy- sen" te Heythuysen en „Hunsel" te Ell- Hunsel. Ditzelfde geldt voor de bij particulie ren ingekwartierde arbeiders te Nun speet, Borculo, Hattem, -Buren, Poede- royen, Brakel, Naaldwijk. Oldebroek, Doctinchem, Oss, Pannerden, Brummen, Hummels en Keppol. Lochem, Neede, Doesburg, Rheden, Zevenaar, Wisch, Culemborg, Ede, Leerdam, Winterswijk, Tiel, Eibergen. Bcrgh, Resteren, Ede, Renkum. Ermelo. Nunspeet, Helmond. Heumen en Apeldoorn. Genoemde arbeiders zijn 2 December naar de plaats van bestemming gereisd en zullen Vrijdag 20 December huis waarts keeren. De werkvernlimine zal in zijn geheel van 23 December 1940 t.m. 4 Januari 1941 worden stopgezet. Wanneer de weersomstandigheden het toelaten, worden op Maandag 6 Janua ri 1941 de werkzaamheden dus weer hervat en alle kampen heropend. •s-GRAVENHAGE. 4 December. Ter terechtzitting van het kantongerecht te Haarlem zijn op 30 November en 2 De cember jl. 12 strafzaken behandeld we gens overtreding van de verordening betreffende den identificatieplicht. De opgelegde boeten varieerden van f 1,— subs. 1 dag hechtenis tot f 5,— subs. 3 dagen hechtenis, terwijl één persoon werd veroordeeld tot f 1,- subs. 1 week tuchtschool. Voor het kantongerecht te Breda is 22 Nov, jl. 1 overtreding berecht van de verordening betreffende den identifica tieplicht, waarbij een straf werd opge legd van f 1.— subsidiair 1 dag hech tenis. Op dezelfde zitting zijn 8 overtredin gen berecht van de verordening betref fende verkeersheperkingen. De kantonrechter legde straffen op varieerende van f 1,— subs. 1 dag hech tenis tot f 15.— subs. 10 dagen hech tenis. JEUGDIGE DIEFJES OP HEETER- DAAD BETRAPT AMSTERDAM, 4 December. Gister- avond hebben een drietal jongens van 12 cn 17 jaar getracht speelgoed te ste len uit het veréenigingslokaal van de «int Augiistinuskerk: In verband met hot a.s. Sint Nlcolaasfeest was daar een groot.e hoeveelheid cadeau's bijeenge bracht. welke Donderdagavond verdeeld zou worden. De jeugdige diefjes waren hiervan op de hoogte en wilden er hun slag slaan. Zij waren het lokaal reeds binnengedrongen en hadden een en an der klaar gezet om mede te nemen, toen een vierde jongen binnenkwam, die In het lokaal moest zijn. Hij ontdekte de drie anderen en was zoo kordaat hen na een worsteling te overmeesteren. Hij heeft hen aan de politie overgeleverd. DUITSCHLAND EN HET VERRE OOSTEN BERLIJN, 4 Dec. (V.P.B.) De overeenkomst tusschen Tokio en Nanking wordt te Berlijn als een belangrijk, politiek feit;in het kader van de groot-Aziatische nieuwe or dening beschouwd. Gelijktijdig wordt er op gewezen, dat voor de 'diploma tieke betrekkingen tusschen Duitschland en Tsjoenking geen directe gevolgen daaruit zullen voortkomen, zooals ook anderzijds de betrekkingen van Japan met de vroegere Nederlandsch 3 re- regeering. die zooals bekend door Berlijn niet meer erkend wordt, voorloopig niet veranderd zijn. In de zitting der Prov. Staten HAARLEM, 3 December. Heden morgen kwamen de Provinciale Staten van Noord-Holland, onder leiding van den waarnemend commissaris, rar. J. B. Bomans, hijeen. Aanwezig waren o.a. de oud-griffier der Staten, mr. S. II. Vening Meinesz. vele hooce ambtena ren en hoofden der provinciale bedrij ven. Na de opening der vergadering werden mevrouw Röell en eenigc ande re familieleden van den ontslapen com missaris binnengeleid. Mr. Bomans hield hierna een herdenkingsrede. Hij zeide o.a.: nu het onherstelbare geschied is aan hem, gelijk het ons allen geschie-' den zal, is het de eenige troost, die wij u, mevrouw Röell, kunnen ^even. dat de Almachtige hein een zachten dood heeft gegeven, na een lang, nuttig en schitterend leven. Spr. releveerde ba ron Röells noesten arbeid, zijn plichts betrachting, zijn groote liefde voor Noord-Holland en zijn trouw aan Ne derland. Als oudste lid in jaren sprak hierna de heer E. Luden, die namens de Pro vinciale Staten en namens de provincie het groote verlies memoreerde, dat de geheele provincie door het heengaan van haron Röell heeft geleden. Acht jaar gevangenisstraf geëischt ROERMOND, 3 December. Heden morgen stond voor de Roermondsche rechtbank de 24-jarige D. B. uit Venlo terecht wegens poging tot doodslag op soldaat X, eveneens uit Venlo. Verdachte onderhield betrekkingen met de vrouw van X. In den nacht van 27 op 28 Juli heeft B„ gewapend met een bijl, zich verborgen in het huis van X. Toen deze vermoeid thuis kwam. be: gaf hij zich tegen elf uur naar bed. In het duister Is B. toen de slaap kamer binnengedrongen en heeft met de bijl op X. ingehakt. Als door een wonder is deze aan den dood ontsnapt. Hij kreeg zeven slagen met de bijl in het gezicht, waarvan twee levensgevaarlijk en moest zes weken in het ziekenhuis verpleegd worden. B. en de vrouw zijn daarop .weg gegaan en hebben eenige dagen in de bosschen rondgezworven, tot zij gepakt werden. Verdachte bekende in hoofdzaak het ten laste gelegde en gaf ook den opzet om X. te dooden toe. Het O.M. vroeg acht jaar gevangenis straf, wegens poging tot moord. De verdediger légde in zijn pleidooi den nadruk op de moreele schuld van de vrouw, die B. in haar macht had. Uitspraak over veertien dagen. Door B. en W. van Den Haag aan den gemeente raad 's-GRAVENHAGE, 3 Dec. B. en W. van 's-Gravenhage schrijven aan den raad: Na het intreden vap den oorlog in September 1939 en vooral sinds de oor logsdagen van Mei 1.1. heeft de raad her haaldelijk groote bedragen moeten be schikbaar stellen voor allerlei doelein den, waarop bij het vaststellen der cc- meentebegrootingen niet was gerekend Men denke aan de enorme sommen, wel. ke achtereenvolgens moesten worden ee- voteerd voor de luchtbescherming met haar verschillende aspecten, voor -de aanschaffing van luchtafweergeschut, voor het instellen van een crisis- cn dis- tributiedienst en zijn verspreide kanto ren, voor uitbreiding van het politie corps, voor hulp aan Rotterdam en Rot- terdamsche dakloozen, voor werkver schaffingen op groote schaal, voor steun aan noodlijdende kunstenaars en nog zooveel meer. B. en W. voorzien de mogelijkheid, dat ook in de naaste toekomst tal van onverwachte uitgaven noodzakelijk zul len blijken, en achten het raadzaam dan over een ruim crediet te kunnen beschikken zonder eeret een raadsver gadering, welke tegenwoordig meestal om de drie weken wordt gchouvien, te moeten afwachten. In overeenstemming met de bij deze aangelegenheid betrokken commissies van hijstand meenen zij derhaWt in de ze buitengewone tijdsomstandigheden vrijheid te kunnen vinden óm 1sn Raad een. voor zoover noodig. nader te rege len crediet te vragen van ten hoogste één millioen gulden. BROOD EN BLOEM Van 2 Dec. t. e. m. 8 Dec. zün de met 17 ge nummerde bonnen van het nieuwe broodbonboekje geldig. Verkrijgbaar 125 gram roggebrood ot 10U gram ander brood, of 1 rantsoen gebak. De bonnen welke 8 Dec. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig t. e. m. 15 Dec., echter niet in hötels of restaurants. Bons 2 van de nieuwe Oloemkaart: 6<> 65 gram roggebrood of 50 gram an der brood of rantsoen gebak of 36 gram meel of blcem. Geldig van 2 Dec. tot en met 29 Dec. BOTER, KAAS, EIEREN EN VET Bon 19 (boterkaart) 214 ons boter of 2*/» ons mar garine of 2 ons vet. Bon 19 (vetkaart) 2té ons margarine of 2V& ons boter of 2 ons vet. Beide geldig tot en met 6 Dec. Niet gebruikte Sons tot en met 13 Dec. Bons 49. 50, 62 en 63 een ons kaas. Geldig tot en met 29 Dec. Bon 36: Een ei. Geldig van 2 t.e.m. 8 Dec. Niet gebruikte bons t. e. m. 15 Dec. Tevens blijft de vorige bon (37) geldig tot en met 8 Dec., maar niet in hótels. SUIKER KOFFIE EN THEE Bon 16: een kilo suiker tot en met 6 Dec. Bon 81: i/j pond koffie of 75 gram thee tot en met 20 Dec. GRUTTERSWAREN Bon 43: pond rijst of rijstemeel of grutte- meel tot en met 27 Dec. Bon 83. pond haver mout of havervlokken of gort of grutten tot en met 27 Dec. Bon 88: Uitsluitend >/i pond gort of gortmout of grutten. Geldig tot en met 27 Dec. Bon 93: 1 ons maizena of griesmee! of sago, of aardappelmeel, of pud dingpoeder tot en met 27 December. Bon 98: 1 ons maca roni of vermicelli of spa ghetti tot en met 27 Dec. Bon 56. kg peulvruch ten. Geldig van 19 Nov. t. e. m. 16 Dec. VLEESCH Bons 11 van de vleesch kaart elk 100 gram vleesch of een rantsoen vleesch- •varen. Bon 11 (worst, vleesch waren) van de vleesch- aart uitsluitend een rantsoen vleeschwai-en75 gram geroo' worstsoor ten. of ion E-ram gekook te worstsoorten of 125 gram lever-artikelen of 150 eram bloedworst. Gel dig van 5 tot en met 15 December. Bons. die op 15 Dec. nog ni"' 7."i v»rbruikt. blijven geldig tot en met 18 Dec. PETROLEUM Petroleumzegel. Periode 7. Geldig tot en met 29 Dec. (alleen voor diegenen die daartoe vergunning hebben). Periode b. Geldig t.e.m. 15 Dec. Geeft recht op 2 L petroleum. ZEEP Bon 29: 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstel ling) 61 120 gram huis houdzeep 6f 200 gram 2achte zeep óf 250 gram zeeppoeder èf 125 gram zeepvlokken óf 250 gram zelfwerkende waschmidde- len, 61 200 gram vloeibare zeep. tot en met 6 Dec. No. 116 van de bonnen welke tegelijk met de tex- tieikaart aan manneluKe personen boven 15 jaaj werden verstrekt: 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzecn tot cn met 31 December. Verder worden voor kin deren beneden 2 jaar 6 rantsoenen zeep en 6 rant soenen toiletzeep beschik baar gesteld. Voor kinderen van 2 tot 8 iaar alleen 6 rantsoenen zeep. Deze rantsoenen moeten verdeeld worden over 6 distributieperioden voor zeep en men moet er mee doen tot 24 Januari 1941. HONDEN- EN KATTENBROOD Op bon no. 11 van de voederkaart voor honden wordt beschikbaar gesteld voor honden yan: Groep 1: 10 kg. hon denbrood. Groep 2: denbrood. Groep 3: denbrood. Groep denbrood. Groep 5- denb.ood. Groep 6: denbrood. 10 kg. hon- 8 kg. hon- 5 kg. bon- 4 kg. hon- 8 kg. hon- Op bon no. 11 van de voe derkaart voor katten wordt 1% kg. kattenbrood be schikbaar gesteld. Alles geldig van 1 tot en met 31 December. DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN VOOR DE MAAND DECEMBER Per bon kan men 1 een heid van de gewenschte soort vaste brandstoffen verkrijgen. Tot en met 14 Dec. zijn geldig: Bon 04, 05, 06, 07. van bonkaart distributie vaste brandstoffen. (Haarden, kachels). Bon 08 t. e m. 11 van dezelfde kaart met dien verstande, dat men recht heeft op: óf deze maand 1 eenheid turf per bon; óf later in het stooksei- zoen op 1 eenheid per bon van steenkolen of andere brandstoffen. Bon 07 t. e. m. 14 van bonkaart distributie vaste brandstoffen. (Centrale verwarming). Hoeveel ïs de eenheid van de gewenschte soort? 1 eenheid is gelijk: 1 hl. van max. 75 kg. anthraciet, steenkolen, in dustrie- of eierbriketten; 2% hl. kolenslik; 2 hl. (max. 100 kg.) coke* (ook gascokes); 110 kg. bruinkolenbriket* ten; 450 stuks (200 kg.) bag- gerturf; 300 stuks (195 kg.) pers- turf; 175 kg. fabrieksturf; 200 kg. overige soorten turf. De veel gebruikte in houdsmaat 1 mud 1 bi. UITKNIPPEN EN BEWAREN!! SPORT EN SPEL BRUSSEL. 3 December (A.N.P.). Voor het eerst na de capitulatie van Nederland en België, is er Zondag weer contact geweest tusschen de renners van beide landen. Wals en Pellenaars, die al zoo veel triomfen in België gevierd hebben, zijn de eerste Nederlanders geweest, (lie in het Brusselsche Sportpaleis hun - krachten weer met hun Belgische tegenstanders gemeten hebben. Vrijwel alle bekende Belgische ren ners waren aanwezig om den strijd te gen Wals en Pellenaars op te nemen. Een zeer talrijk publiek was getuige van uiterst spannende wedstrijden, die den Nederlanders wel is waar geen overwinningen opleverden, maar dia toch het aankijken ten volle waard wa ren. Allereerst, werd een omniumwed strijd voor ploegen gereden, welke be stond' uit drie manches. Deze werd ge wonnen door het koppel Kaers—De- bruyeker met Wals—Pellenaars op de vierde plaats. De koppelwedstrijd over 50 km. werd na een zeer spannenden strijd gewon nen door het koppel Nave—Van Si- maeys, terwijl het koppel Wals—Pelle naars op de derde plaats beslag legde. De tofaaluitslag luidt: Omnium wedstrijd voor ploegen: Eerste manche: 1 km. met vliegenden start en aflossing: 1. KaersDebruyc- ker 1 min. 4.4 sec.; 2. ClautierBruneel 1 min. 4.6 sec.: 3. ScherensSvlver Macs 1 min. 6.8 sec.; 4. Wals—Pelle naars 1 min. 7.6 sec. Tweede manche: Australische achter volging over max. 15 km.: 1. Kaers— Dehruycker 4 min. 23 sec.; 2. Wals— Pellenaars op 80 M.; 3. Clautier—Rru- neel ingeloopen na 3 min. 15 sec.; 4. ScherensS. Maes, ingeloopen na 1 min. 42 sec. Derde manche: Individueele wedstrijd over 20 ronden: 1. Scherens 6 min. 25 sec.; 2. Kaers: 3. Bruneel; 4. Clautier: 5: Pellenaars; 6. Dehruvcker; 7. S. Maes 8. Wals. De totale uitslag: 1. Kaers—Debruvc ker. 12 pnt.; 2. Clautier—Bruneel. 17 pnt.; 3. Scherens—S. Maes. 22 nnt.; 4. WalsPellenaars, 25 pnt.. Koppehvedstrijd over 50 km.: 1. Naye —van Simaevs. 1 uur, 1 min. 30 sec.: 2. Claessens—Depredhomme; 3. Wals— Pellenaars; 4. Kint—Defoort. Op een ronde: 5. e* aequo: KaersDebruyckcr, Scherens—S. Macs. ClautierBruneel. Cools—Thijssen. BOKSFH REVANCHEWEDSTHIJD ZIVIC—ARMSTRONG NEW YORK. 3 Nov. Nadat onge veer een maand geleden Armstrong als wereldkampioen in het weltergewicht door Zivic onttroond werd, zijn er thans onderhandelingen gaande voor een re vanchewedstrijd tusschen beide tegen standers. Waarschijnlijk zal deze wed strijd reeds in de tweede helft van deze maand in Madison Square Garden plaats vinden. UTRECHT, 4 December. In hotel „Witjens" kwam de Utr. Prov. Dambond onder leiding van den 2den voorzitter, den heer W. A. v. d. Linden, iri algemeene ledenvergadering bijeen, In het openingswoord maakte de voorzitter gewag van de tijdsomstandig heden, die haar stempel drukken op het bondsleven, wat wel zeer duidelijk blijkt uit het feit, dat de wedstrijd-commissie het besluit heeft moeten nemen, geen competitie-wedstrijden te doen spelen. Notulen en jaarverslag van den lsten secretaris, den heer D. Waal, werden goedgekeurd. De goedkeuring van het finantieel verslag vond na een levendige discussie plaats. De bestuursverkiezing bracht het vol gende resultaat: W. Hovïs, le voorzitter; W. A. v. d. Linden, 2e voorz.; D. de Zwart, 1ste secretaris; D. Douwes Jr., 2e secretaris; D. Waal, penningmeester. De heeren Hovius, Waal en De Zwart, die reeds van het oude bestuur deel uitmaakten, hebben dus hun functies verwisseld. De heer v. d. Linden hand haafde zich als 2e voorzitter, terwiil de heer D. Douwes Jr. in het U.P.D.B.-be- stuur zijn intrede doet. Als districtsbestuurder Nederl. Dam bond werd aangewezen de heer W. Ho vius en als plaatsvervanger de heer D. de Zwart. Overeenkomstig het. bestuursvoorstel werd voor de kas-commissie de vereeni- ging U.D.G. (Utrecht) aangewezen. Bij de rondvraag kwam o.m. aan de orde de kwestie van de organisatie van vriendschappelijke wedstrijden in ver band met het feit, dat in de tegenwoor dige situatie, het houden van de U.P. D.B.-competitie niet in overweging kan worden genomen. Het wedstrijdprogramma voor Zondag a.s. luidt: ie klasse A: Góoisché BoysGroen Zwart; Sperwer—Minerva; Maarssen VVOG; Stichtenaren—RUC; Utr. Bovs— Nijenrodes. le klasse B: WA—ÏJFC; Oranje-Wit FAK; Wijk bij Duurstede—I-IDS; Vreeswijk—SoesterbergDEV—CDN 2e klasse D: VBO—DOSV; KYVA— Spoorvogels; RODA—Avance; Gooivo- gels—Ililv. Boys; Naarden—DAC. Reserve le klasse A: Quick 2—Soester- berg 2; Laren 2Victoria 2; Donar 3— HVC 3. Reserve 2e klasse B: SEC 3—Amf. Boys 3. Reserve 3e klasse F: Spooi'vogels 2 Hilv. Boys 2; Gooische Boys 2Naar den 2. Reserve 4e klasse B: Zw. Vooruit 4 RZC 3; CDN 4—DSO 4; KDS 3—Sperwer 2: KV VA 3—PVW 2. Reserve 4e klasse E: Quick 4—Putten 3; AP WC 3—Sop la 3. D.W.R.—H.P.C. 2—1 HAARLEM, 3 December. De heden voor de wintercompetitie van den Ne- derlandschcn Zwembond gespeelde wedstrijd tusschen D.W.R. en H P.C eindigde in een 2—1 overwinning voor D.W.R.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3