De nieuwe bonnen zijn aangewezen De postbesteller op pad in de duisternis Beveiliging van bewaakte overwegen Vordering van paarden Engclsche bommen op Nederland Prof. Steinmetz overleden MET PAARD EN WAGEN IN DE HOOFDSTAD Hij wilde wat verdienen aan zijn interneering Valsche voetbalpool georganiseerd Met distributiebonnen geknoeid 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 6 DECEMBER 1940 Transparanten met roode letters „STOP!" s-GRAVENHAGE, 5 December. Omdat de verduistering voor het groote aantal bewaakte overwegen bijzondere veiligheids maatregelen noodig heeft gemaakt, heeft de directie van de Neder- landsche Spoorwegen in samenwerking met de Duitsche autoriteiten diepgaande proefnemingen genomen met maatregelen, die de auto rijders zoo duidelijk mogelijk op het gesloten zijn van de spoorboo- men opmerkzaam moeten maken. Voor drukke spoorovergangen is een transparant ontworpen, dat bij gesloten boomen het woord „stop" in ronde lichtende letters vertoont. Als de boomen open zijn, is het opschrift niet verlicht. Het stoplicht zal in het algemeen op de hoogte van de spoorboomen rechts van den weg op anderhalve meter hoogte worden aangebracht, zoodat het verlichte transparant op on geveer tachtig t°t honderd meter zichtbaar zal zijn. Ook zullen bo vendien in het midden van de spoorboomen drie reflectoren worden aangebracht. De minder drukke overwegen worden alleen met reflectors uitge rust en wel naar gelang van de wegbreedte met drie tot negen stuks. De reflectors zullen zóó worden aangebracht, dat zij bij gesloten stand van de spoorboomen één rechte lijn van vijftig c.M. boven den grond zullen vormen. Bij de invoering van de nieuwe maatregelen, die door het Luftgaukommando Holland beproeft en goedgekeurd zijn. vervalt de plaatsing van roode handlantaarns ter beveiliging der overwegen. Ten behoeve van de Duit sche weermacht 's-GRAVENHAGE, 5 December. Het Rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd deelt me de. dat in de komende weken de Duitsche legeraütoriteiten hier -te lande paarden zullen vorderen. Ten einde te bereiken, dat do te vorde ren paarden zoo juist mogelijk over de provinciën worden verdeeld en om rekening te kunnen houden met de omstandigheden op de verschil lende bedrijven.is genoemd rijks bureau belast met de voorbereiding van deze vordering:. Voor de uitvoering hiervan worden de provinciale voedselcommissarissen in geschakeld. deze zullen voormonsterin gen organiseeren. waarop commissies- door hen aangesteld, de paarden, die voor monstering door de Duitsche auto riteiten in nanmerkincr komen, zullen aanwijzen. Op deze voormorfstering moeten alle paarden boven drie jaar. met uitzondering van de hengsten, wor den voorgeleid. Het ziel» onttrekken aan voormonste- rfng of monstering Is strafbaar, terwijl bovendien inbeslagneming van de paar den kan volgen. Plaatsen en data voor de voormonste ring zullen t-z.t in de provinciale bla den of anderzins worden bekend ge maakt Het slachtverbod van paarden Het Rijksbureau voor de voedselvoor ziening in oorlogstijd deelt in aanslui ting op het bericht, dat een besluit van den secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherij is verschenen, waarhij het slachten en het koopen en verknopen van paarden zon der vergunning verboden is. nog het vol gende mede: Slachtvergunningen worden afge geven door of vanwege de Neder- landsche Veehouderijcentrale tc 's-Gravenhage en vergunningen voor het koopen van paarden door of vanwege de betreffende landbouw crisis organisatie, behalve indien het betreft het koopen van voor slachting bestemde paarden, waar voor de vergunning door de Neder- landsche Veehouderijcentrale zal worden verstrekt De vergunningen voor het koopen van paarden worden in tweevoud uit gereikt Het origineel moet door den verkooper worden bewaard en het du plicaat door den kooper opgezonden naar de instantie, die de vergunning heeft uitgereikt. 's-GRAVENHAGE, 5 Dec. In den nacht van Woensdag op Don derdag zijn er hier te lénde meer Engeischo bommen gevallen dan in de nachten daarvoor. Een aantal bommen is op het open veld te rechtgekomen waarbij een koe en een schaap zijn gedood. Eenige andere bommen echter hadden noodlottiger uitwerking. In twee plaatsen zijn woonwijken ge troffen en ongeveer 12 huizen ver nield. Er zijn daarbij vijf dooden en zes gewonden te betreuren. DE PETROLEUMPRIJZEN 's-GRAVENHAGE, 5 December. De secretarisgeneraal, wnd. hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart deelt mede. dat met in gang van 5 December j.l. de „Prijzen- beschikking Petroleum no. 1" in wer king is getreden. Volgens deze beschikking is het aan verkoopers van petroleum ver boden petroleum en detail te koop aan te bieden of te verkoopen tegen hoogere prijzen dan die, welke zij sedert 19 Augustus 1940 in rekening brengen, vermeerderd met 434 cent per liter, met dien verstande, dat de prijs nimmer hooger zijn mag dan 18M cent per liter. Derhalve wordt de prijs in de zóne waarin deze 1334 cent per liter bedroeg, thans 18 cent-, in de zóne waarin de prijs 1331 cent per liter bedroeg, thans 18J4 cent in de zóne, waarin de prijs 14 cent per liter bedroeg, thans 1834 cent. Lustig draaide de roulette.. Croupier tot 4 maanden veroordeeld AMSTERDAM, 5 Dec. In het sous- terrain van een perceel aan de Tweede Weteringdwarsstraat draaide in den loop van Augustus lu6tig de roulette, en werkloozen en aankomende kantoor bedienden verloren daar hun schamele inkomsten. Doch op 17 Augustus deed de politie een inval en maakte aan het bedrijf een einde. Drie mennen werden gearresteerd, waarvan vandaag de hoofdschuldige do croupier, tot vier maanden gevangenisstraf werd veroor deeld, waarvan twee maanden voor waardelijk, terwijl tevens twee maanden preventieve hechtenis in mindering wer den gebracht. De rechtbank sprak de beide andere verdachten, den bewoner van het perceel en den assistent van den croupier vrij. LIJK VAN FRANSCHEN OFFICIER BEROOFD 's-HERTOGENBOSCH, 5 December. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft vandaag vonnis gewezen in de straf zaak tegen een 28-jarigen. thans gedeti neerden dansleeraar, woonachtig te Til burg, die, toen op 14 Mei onder de ge meente Oirsohot een Fransch vliegtuig neerstortte, van het lijk van den daar bij omgekomen Franschen officier, een gouden ring had weggenomen. De offi cier van Justitie had tegen den verdach te een gevangenisstraf van twee jaar geëischt. Do rechtbank veroordeelde den man vandaag tot een gevangenis straf van een jaar en zes maanden met aftrek van het voorarrest. Bovendien heeft do rechtbank de teruggave van den ring gelast aan de weduwe van den Franschen officier. GEPOOGD BUITENMAN TE BEROOVEN Na 120 borrels. AMSTERDAM. 5 December. De rechtbank veroordeelde vandaag' een 52-jarigen koopman, die reeds zestien vonnissen had ondergaan, tot drie jaar gevangenisstraf wegens poging tot he- rooving van een buitenman Zijn mede verdachte werd tot twee jaar gevange nisstraf veroordeeld. Deze straffen wa ren een jaar hooger dan het O.M.-had gevorderd. Een bouwondernemer uit IJsselmonde was in een café in de Govert Flinck- straat met het tweetal in kennis geko men. Zij waren van café naar café ge wandeld en hadden gezamenlijk naar schatting 120 borrels gedronken. Het feest eindigde met een poging van de twee vrienden, om de portefeuille van den buitenman te nakken te krijgen. F.en agent, die te hulp werd geroepen, wist de daders echter te overmannen en naar het bureau te brengen. Een der oprichters van de Volksuniversiteit AMSTERDAM, 5 Dec. Op 78- jarigen leeftijd is vandaag overleden de oud-hoogleeraar prof. dr. S. R. Steinmetz, een der oprichters van de bekende Volksuniversiteit. Schald Rudolf Steinmetz werd op 6 December 1862 te Den Bosch geboren. Na het gymnasium te Den Haag door- loopen te hebben, studeerde hij te Lei den rechtswetenschappen en daarna tc Leipzig natuurwetenschappen, psychia trie en psycltologie. Hij promoveerde in 1892 tot doctor in de rechtsweten schappen aan de universiteit te Lei den, op proefschrift: Ethnologische Stu diën zur ersten Entwicklung der Strafe. Twee jaar later werd hij privaat docent in de ethnologie aan de Utrecht- sche universiteit, welke functie hij in 1900 voor die in de sociologie te Leiden verwisselde. In 1908 werd hij .benoemd tot professor in de sociale geografie cn volkenkunde te Amsterdam, welke functie hij 25 jaren met veel toewijding vervulde. Prof. Steinmetz, die tot de groot ste geleerden behoorde, welke Ne derland in do laatste eeuw heeft gekend, heeft zeer veel gedaan voor de opvoeding van het volk, zooals reeds de oprichting der volksuniver siteit bewijst. Hij had een breeden kijk op de sociale toestanden en nooden van ons volk en ook buiten onze landsgrenzen was hij bekend om zijn publicaties op sociaal en ethnologisch gebied. Talrijke boeken en andere publicaties verschenen van zijn hand o.a. „Voelker Afrikas und Ozeaniens", „Kritiek op de proletarische moraal, de nationaliteiten in Europa," „Gesammelte kleinere Schriften zur Ethnologie und Soziologie" en „Inleiding tot de sociologie". De overledene was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. VADER MISHANDELDE ZIJN STIEFKIND AMSTERDAM, 5 Dec. Het Gerechts hof bevesU-rde het vonnis van den po litierechter, waarbij een 26-jarige met selaar wegens mishandeling van zijn stiefkind was veroordeeld tot zes we ken gevangenisstraf. De procureur-ge neraal had verhooging van straf tot drie maanden gereguirëerd. BOERDERIJ AFGEBRAND TE NUNSPEET NUNSPEET, 5 December. Gister? avond is de boerderij van den heer Vree weg afgebrand, tengevolge van een lek in den schoorssteen. Door den kraóh tigen wind sloeg het vuur over op een nabij staande schuur, welke eveneens in vlammen opging. Zes koeien kwamen in de vlammen om. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering ge dekt- 's-GRAVENHAGE, 6 Dec. De secre taris-generaal, waarnemend hoofd van het Denotement van Landbouw en Vis scherij maakt het navolgende bekend: Brood en gebak Elk der met "18" genummerde bonnen van de broodkaart geeft gedurende de week van Maandag 9 December tot en met Zondag 15 December a.s. recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. Voorts geeft elke der met „18" genum merde broodbonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerij producten telkens ten minste het daarachter ge plaatste aantal grammen: Beschuit 75 gram, biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, andere koekjes 200 gram, koek 160 gram. cake 300 gram. gevuld klein korstgebak, (b.v. amandel broodjes) 400 gram, gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hier boven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De op 15 December nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedu rende de week van 16 tot en met 22 De cember a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restau rants e. d. Eieren Gedurende het tijdvak van Maandag 9 December tot en tnet Zondag 15 Decem ber a.s. geeft de met „23" genummerde bon van het algemeen distri'butiebon- boekj'e recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 15 December nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 22 December a.s.. met. dien verstande, dat ook zij gedurende de week van 16 tot en met 22 December a.s. niet gebruikt mogen worden in hotels, restau rants e. d. Suiker De met „30" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje geeft ge durende het tijdvak'van Zaterdag 7 De cember tot en met Vrijdag 20 December a.s. (dat is dus gedurende een periode van 14 dagen) retht op het koopen van één kilogram suiker. De aandacht wordt er op gevestigd, dat werkgevers, die personeel in de kost hebben, niet bon „30" van dat personeel mogen inhouden. Boter of margarine De met „20" genummerde bon van de boterkaart zoowel als van de vet- kaart geeft gedurende het tijdvak van Zaterdag 7 December tot en met Vrijdag 13 December a.s. recht op het koopen van 250 gram boter o f margarine. De bonnen, welke op 13 December nog niet gebruikt zijn blijven voorts nog geldig gedurende de week van 14 tot en met 20 December a.s. De met „20" genummerde bonnen geven dus géén recht op het koo pen van vet. Ongeldige nummers Met nadruk wordt er op gewe zen, dat het in het voornemen ligt eenige bonnummers van de brood-, vleesch-, boter- en vet- kaart niet aan te wijzen. Som mige bopnummers zullen dus niet geldig worden verklaard voor het aanschaffen van de onderschei den levensmiddelen. UIT DE STAATSCOURANT Ontslag militaire dienst Bij besluit van den generaal-majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche Weer macht in Nederland, is te rekenen van 18 September 1940 aan den majoor-in tendant J. T. Smeets, op nonactiviteit van het dienstvak der intendance, op het daartoe door hem gedaan verzoek, eervol ontslag verleend uit den militai ren dienst, zulks met toekenning van wachtgeld. P.T.T. Bij beschikking van den «directeur- generaal der P.T.T. zijn aangewezen als beheerder van het bijpost-, telegraaf- en telefoonkantoor te Amsterdam-West resp. directeur van het post- en tele- graafkantoor te Hoogeveen, de hoofd commiezen der P.T.T. G. van Westen en F. J. H .de Beer, zulks met bepaling, LJ ET zal niet lang meer duren of de kortste dag van het Jaar Is aangebroken. De moeilijkheden, welke het gevolg zijn van de verduistering, bereiken in deze maand haar hoogtepunt en dan, na 21 December, gaan wij weer den lijd van de lange dagen en korte nachten tegemoet Een van de diensten, welke grooten hinder ondervinden van de verduistering, is de post 's Morgens gaan de bestellers in donker op stap en ook 'e avonds, wanneer zij voor het laatst de brieven bestellen, zijn stad en land weer geheel in duisternis gehuld. De besteller beschikt over niets anders dan een kleine zaklantaarn met blauw licht en daarmede moet hij maar zien de adressen op te sporen. HET publiek heeft weinig gemerkt van de moeilijkheden, waarmede de post to kampen heeft. „Alles is er op ingesteld, dat de dienst zoo normaal mo gelijk verloopt", aldus de directeur der posterijen te Amsterdam, met wien een verslaggever van het A-N.P. een onder houd heeft gehad. De brievenbestellers worden zooveel mogelijk geassisteerd, opdat hetzelfde werk in denzelfden tijd kan geschieden, en ook de uren, waarop de brieven en andere stukken huis aan huis worden bezorgd zijn zooveel mogo- lijk hetzelfde gebleven .Met de verzen dingen is eenzelfde regeling getroffen. De districtskantoren en het hoofdkan toor zijn verduisterd, zoodat daar tot het normale uur zendingen in ontvangst genomen kunnen worden. De bijkanto ren zijn geopend van 10 uur 's morgens tot 5 uur 's middags. Ook het afleveren van zendingen, pak- ketnnst en dergelijke, vindt voor zoover mogelijk, normaal plaats Dat het publiek dit alles zeer waar deert. blijkt uit het feit. dat slechts wei nig klachten binnenkomen. Men begrijpt schijnbaar de groote moeilijkheden. Men rekent, erop, dat de post iets lan ger onderweg is o.irn. een gevolg van het feit, dat. er geen nachttreinen meer rijden en zendt de brief dus iets eer der weg. De Sint Nicolaasdrukte hegon dit jaar dan ook eerder dan andere ja ren. - Een tweede moeilijkheid waarmede de posterijen thans te kampen heeft, is de schaarschte aan vloeibare brandstof. Voor een groot deel was het vervoer in de laatste jaren ingesteld op de auto. Deze komt nu ten deele te vervallen. TV/I" ET ingang van Maandag a.s. il in Amsterdam het postvervoer gedeeltelijk geschieden met paard en wagen of per bakfiets. Slechts in enkele gevallen zullen nog auto's worden gebruikt. Om te voorkomen, dat dit het tempo der posterijen belangrijk zal drukken, is een sterke decentralisatie ingevoerd. Diensten, welke tot voor kort geheel op het hoofdkantoor of het kantoor Cen traalstation waren ingesteld, zijn nu over de verschillende districtskantoren verdeeld. Vervoer over groote afstanden is hierdoor beperkt, hetgeen tijdwinst beteekent nu bakfiets en paard de plaats van de auto innemen. Drie wenschen Het publiek kan belangrijk medewer ken tot, het zoo goed mogelijk doen functionneeren van den dienst der pos terijen. De directeur had in verband hiermede drie wenschen: Ten eerste: adresseer zoo volle dig mogelijk; ten tweede: schrijf het adres duidelijk en groot, en ten derde: maak een witte streep om de klep van de brievenbus en om het huisnummer, opdat de be steller direct kan zien waar hij zijn moet. Het duidelijk aangeven van het huisnummer heeft boven dien nog zijn nut voor iederen be zoeker. Zij die in donker wel eens een adres hebben gezocht zullen zich de moeilijkheden van den brievenbesteller kunnen inden ken! r - "n I VOOR HET KIND De verkoop van de nieuwe weldadig- heidszegels voor het kind is weer be gonnen. De speciale stand in het hoofdpostkantoor te Amsterdam (Foto Pax-Holland) dat deze aanwijzingen worden geacht te zijn ingegaan op 16 October 1940 resp. 16 November 1940. Centr. Levensmiddelenraad Bij beschikking van den secretaris generaal van het departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart is op geheven de Centrale Levensmiddelen- Distributieraad, ingesteld bij beschik king van den toenmaligen minister van Economische Zaken van 14 December 1939, zulks met dankbetuiging aan den voorzitter en de leden van den raad voor de bewezen diensten. Landbouwhoogeschool Bij beschikking van den secretaris generaal van het departement van Landbouw en Visscherij is voor het tijd vak van 1 Januari 1940 tot 1 Januari 1941 weder benoemd tot assistent aan de Landbouwhoogeschool te Wagenin- gen, dr. R. D. Crommelin aldaar. Benoeming burgemeesters 's-GRAVENHAGE, 5 Dec. Bij be sluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken van 4 December 1940 is mr. G. A. F. Baron van Lynden, met ingang van 16 December 1910, tot burgemeester van de gemeente Elburg benoemd en is G. J. J. van den Heuvel, met ingang van 20 Januari 1941, opnieuw tot burge meester van de gemeente Akersloot be noemd. DR. MUENCHER BEZOEKT ARNE- MUIDEN EN ELLEWOUTSDIJK MIDDELBUFG, 5 Dec. De gevol machtigde voor de provincie Zeeland, dr. W. Muencher, heeft, een bezoek ge bracht aan Arnomuiden, waar hij zich door den burgemeester uitvoerig deed inlichten over de toestanden in de ge meente en speciaal over de arbeids voorwaarden der visschers. Dr. Muen cher bezichtigde vervolgens enkele gar- nalenpellerijen en een mosselfabriek, waar Zeemvsche misselen do eerste be werking ondergaan voor de bereiding van vitaminen. Ook Ellewoutsdijk heeft de gevolmachtigde bezocht en ook daar heeft hii zich door den burgemeester la ten inlichten. Valsche vordering op den Staat ingediend 's-GRAVENHAGE. 5 December. Voor de Haagsche rechtbank werd hedenochtend voortgezet de behan deling van de zaak tegen den 35-ja- rigen landbouwkundige en zaadhan delaar J. J. A. thans uit anderen hoofde te Rotterdam gedetineerd', die verdacht wordt van poging tot op lichting. Hem was ten laste gelegd, dat hij in Juni j.l., om den bevoegden ambtenaar te bewegen hem geld uit te betalen, een brief geschreven heeft aan den opper bevelhebber. bestemd voor de „advies commissie van vordering", waarin bij voorwendde, dat hem. terwijl hij op 5 Mei van dit jaar was gearresteerd en nadien geïnterneerd te Ooltgensplaat, hij zijn arrestatie waren afgenomen gel den en goederen (n.l. een 1000 Markbil jet, een zilveren sigarettenkoker en een sigarenaansteker) met opgave van de beweerde waarde en dat hem een koffer was toegezonden, inhoudende goederen, met opgave van de beweerde waarde, een en ander tot een totaal bedrag van f 1122.85. Verdachte beweer de. dat een en ander niet weer in zijn bezit was gekomen en als verloren moest worden beschouwd, waarom hij schadeloosstelling verzocht tot boven genoemd bedrag. Aan dit verzoek is echter geen gevolg gegeven. Als getuige werd vanochtend f?&- hoord de 38-jarige mej. A. C. S.. die verklaarde, dat A. den koffer heeft terug ontvangen bij haar in huis; deze koffer was toen niet ledig. Een zelfde verklaring had de neef van verdachte. C. J. A., die met de vori ge getuige samenwoont, afgelegd blijkens het voorgelezen proces-ver baal. Op 28 Juni heeft verdachte ge schreven, dat hij den koffer miste en hij vroeg jhierv^oor een vergoeding van vijfhonderd' gulden. De officier van justitie, mr. Zaaijer, wees er op, dat de koffer niet verloren is gegaan, doch met den inhoud in het bezit van verdachte is gekomen; niet temin heeft hij getracht, wederrechtelijk een uitkeering te krijgen. Het is moge lijk, dat hij later geschreven heeft, dat hij van de vordering afzag, toen hij bemerkte, dat men er niet op in ging» De officier van justitie achtte poging tot oplichting bewezen en eischte. daar ver dachte herhaaldelijk voor dergelijke feiten is veroordeeld, gevangenisstraf van negen maanden. De verdediger, mr. Daalderop, was van oordeel, dat hier niet gesproken kan worden van strafbare poging, daar eerst veel later, nadat verdachte zijri vordering gedeeltelijk had ingetrokken, afwijzend er op beschikt werd. Subsi diair bepleitte spreker een voorwaarde lijke straf in verband met de omstan digheden, waaronder het feit gepleegd werd. De rechtbank zal 19 December uit spraak doen. Eenige Rotterdammers veroordeeld ROTTERDAM, 5 Dec. Wegeil» het organiseeren van een valsche voetbal pool had zich te verantwoorden de 28- jarige vertegenwoordiger H. te Rotter dam; de man had bij den drukker G. naar een model, dat hij in een Engel- sche krant had gevonden, formulieren laten drukken. Voorts liet hij regelma tig uitslagen publiceeren, waarin de deelnemers konden zien, welke geldbe dragen zij hadden gewonnen. De mees te prijzen zijn echter nooit uitbetaald. De officier meende, dat de ten laste gelegde oplichting is bewezen. Verd. is agent geweest van een Engelsche pool, maar toen deze hier niet meer uit kwam, besloot hij zelf een pool te or ganiseeren. mét het oogmerk evenwel van oplichterij. Spr. eischte vier maan den gevangenisstraf. Tegen den drukker G., die wist dat het zaakje niet deugde, eischte spr« drie maanden gevangenisstraf en tegen de P., die werk voor de'pool had ver richt, wetende dat de pool valsch was, eveneens drie maanden gevangenis straf. Uitspraak 19 December a.s. ROTTERDAM, 5 Dec. De 45-jarige" kantoorbediende O. R. te Rotterdam had zich heden voor de Rotterdamsche Rechtbank te verantwoorden, omdat hij als tijdelijk ambtenaar bij den Distri butiedienst, brood-, koffie- en theebon nen had gestolen, die hij moest contro leeren. De man had de bonnen voor eigen gebruik meegenomen, maar daar hij met zijn eigen bonnen kon uitko men had hij er eenige aan kennissen gegeven. Hij had evewel nooit bonnen verkocht. De officier, mr. Meischke. noemde het feit zeer ergerlijk. Hij eischte een ge vangenisstraf van acht maanden met aftrek. Uitspraak 19 December a.s,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6