BONTHEDEN W.K.va«ROSSUM Engelsch tegen offensief in Egypte Nieuwe directrice van de Openbare Leeszaal Rijwieldieven in arrest IETS VAN U BIJ? Examens ,Zon en Schild' LAATSTE BERICHTEN Engelsche bommen De Winterhulp Nederland Volmachten voor den commissaris van Fransch-W est-Indië De onlusten in Annam Korte Bergstraat 3 ITALIANEN TREKKEN TERUG OP SIDI EL BARRANI Duitsch weermachts- bericht Generaal Maletti gesneuveld Mr. STEVENS i UIT DETROIT 2e ELAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 11 DECEMBER 1940 Met ingang van 1 Januari 1941 is mejuffrouw J. J. van Dijk. Ie as sistente en waarnemend directrice aan de Openbare Leeszaal en Biblio theek. benoemd tot directrice dezer instelling. Mejuffrouw v. Dijk werd op 1 -Januari 1938 aangesteld als assistente aan de openbare leeszaal in onze stad. Tevoren was zij als assistente eenige maanden aan de openbare bibliotheek in Win schoten verbonden geweest. Zij werd na het vertrek van mejuf frouw Robbers naar Dordrecht, in Juni belast met het waarnemen der directie. De nieuwe schouwburg op het Lucas Bolwerk te Utrecht De politie heeft gisteravond laat twee mannen aangehouden en in arrest gesteld onder verdenking, dat zij zich schuldig gemaakt, hebben aan diefstal van rijwielen. Het zijn de 32-jarige S. en de 28- jarige K.. beiden uit Amersfoort. Op het politiebureau ïgn door de eige naars terug te bekomen: Een zilveren armband; bruine actetasch met gereedsohap; grijs kinderwantje; da- mespolshorloge nikkel met dito bandje; poes, ■wit met zwart; blauw-wit kinderwantje; ceintuur, bruin-rood; rechter donker-blnu we dameshandschoen: paar kindcrwantjes rood met wit; textielkaart no. 1635; schop; kinderbril; bruin hondje: zwarte dames hoed met blauw lint; zwart lederen tasch waarin vermeld staat „Excelsior"; gele over all; polshorloge met riempje; r'uwiclbelas- tingmerk in étui; kinderwantje (rood. wit. blauw); reisgids van Zwitserland; sleutel: dameshandscihoen zwart; bos kleine sleutels: gr'iize heerenhoed; zwart gummi laarsje; teekening in koker; kettinkje (geel); grijze ceintuur van kindermantel; portemonnai anet inhoud; bankbiljet: groene heerenhoed; extra-textielkaart t.n.v. Zimmcrmann; zwarte hond; donkerblauwe dames vilthoed; heeren- rijwiel; zilverbon: bloemkaart; zilveren speldje met beeltenis; kindertaschje, rood met bloemetjes: ronde portemonnaie met ritssluiting: bruine portemonnaie met rits sluiting; belastingmerk in étui; jongensrii- wiel; Vulpen t.n.v. C. Kuyper; belasting- merk: textielkaart t.n.v. Johanna Scouten: texticlkaart no. 3343. Bjj Ihet laatste gehouden examen uitgaan de van den Alg. Sten. Bond slaagden vooi het diploma Kantoorstenografie Xederl. 130 lettergrepen, de dames H. L. Weber, D. van der Blom, W. S. T. ter Mors en C. E. Hors- ting. POLITIE-VARIA Een en twintig wielrijders werden ge verbaliseerd wegens diverse overtredin- gen, als onvoldoende verlichting, geen rood achterlicht, geen toeken van rich- tingveranderine geven etc. De bestuurder van een met paard be spannen wagen ging op den bon, omdat de wagen noch voor-, noch achterlicht had. Een wielrijder, die zich in staat van dronkenschap op de fiets bevond, werd in arrest gesteld en geverbaliseerd. CONCERT VAN DE S.S. Het muziekkorps van het artillerie regiment, dep in enze stad gelegerde S.S. troepen zal Donderdag van 4.45 tot 5.45 uur op het autopark een concert geven. Het programma luidt: 1. Hoch und Deutschmeister. marseh Ertl 2. Pique Dame. ouverture Suppé 3. Intermezoo aus „1001 Nacht" Strauss 4. Hoch Heidecksburg, marsch Herzer 5. Nachtschwarmer. walzer Ziehrer 6. „Auf der Heide blühn lie letzten Rozen" lied Stolz 7. Die Wache zieht auf, Marschpotpourri Kochmann 8. Regimentsgruss. marsch Steinhcck i J^jaS ufli Omtrent het voorstel van Gedeputeer de Staten van Utrecht tpt. het aangaan van een nieuwe overeenkomst met de Ned. Hervormde Stichtingen voor gees- tes- en zenuwzieken betreffende de ver pleging van arme krankzinnigen in het gesticht „Zon en Schild", oordeelt, de Commissie, dat ,,Zon en Schild" onder de gestichten, waarin voor de arme krankzinnigen uit deze provincie verple ging wordt gezocht, een belangrijke plaats inneemt. Er is mitsdien alie aan leiding om. nu het tegenwoordige con tract afloopt, een nieuwe overeenkomst voor dit gesticht aan te gaan. Met de ontworpen overeenkomst kan de Com missie zich geheel vereenigen, weshalve zij in overweging geeft overeenkomstig het voorstel van Gedeputeerde Staten té hesluiten. Burgerlijke Stand GEBOREN: Hendrik Jan, z. v. Wilhelmus Gjjtenbeck en Teuntje Veer: Geertje, d. v. Klaas Schuring en Martina Wtfnands; Hele na Maria, d. v. Willem Janszen en Elisabeth Dijkstra: Aleida. d. v. Gerardus de Ruiter Paulina Gerarda van Zwol. OVERLEDEN: Gerrit Mink van der Molen, oud 71 jaar. echtgenoot van Louisa Wilhel- mina Hagedoren; Gjjsbert van de Poll, oud 63 jaar, echtgenoot van Johanna de Bië; Ja cob Kuipers, oud 31 jaar, echtgenoot Johanna Adriana Noordermeer. SCHIETOEFENINGEN VAN DE DUIT SCHE WEERMACHT In een desbetreffende publicatie in dit blad wordt ter algemeene kennis ge bracht. dat door de Duitsche Weermacht Donderdag ;i s. van 915 uur op de Leusderheido schietoefeningen zullen worden gehouden. In dien tijd is het streng verboden de terreinen op deze heide te betreden. 's GRAVENHAGE. 11 Dec. (A.N.P.J Eenige Engelsche vliegers, die in den fgeloopen nacht, hoven ons land vlo gen. hebben op een tiental plaatsen bommen geworpen. Over hei algemeen werd weinig schade aangericht, aange zien het mecrendeel der projectielen in het open veld terecht kwam. In één ge- vol werd een hom op een gfoentckwee- kerij geworpen, waardoor veel glas schade ontstond. Eenige woningen wer den door bomscherven getroffen en be schadigd. Ernstiger waren de gevolgen in een plaats in Oost-Nederland, waar een huif door een voltreffer werd verwoest en aangrenzende woningen racer of minder ernstig werden beschadigd. Hierbij werd een kind gedood, een tweede kind ernstig en een vrouw licht gewond. De nieuwe schouwburg op het Lucas Bolwerk te Utrecht zal nog voor het volgend seizoen gereed zijn. Een détail van het gebouw, waarvoor de werk zaamheden in vollen gang ziin. Foto Pax-Holland) Voor onmiddellijke hulp verleening 8 ton beschik baar gesteld 's-GRAVENHAGE. 11 Dec. (A.N.P.). De directeur-generaal der Winterhulp Nederland heeft bepaald, dat voor on middellijke hulpverleening gedurende de maand December een bedrag van ƒ800.000.beschikbaar wordt gesteld. Waar is gebleken, dat vooral veel kinderen bijzondere hulp van noode hebben en de verzorging van hun ge zondheid voor de toekomst van ons volk van het. grootste belang is, is voorts door hem bepaald, dat deze eerste hulpver leening aan gezinnen met een of me?r kindéren ten goede zal komen. Aan de burgemeestsrs. plaatselijke di recteuren der W.H.N., is opgedragen, in overleg met. hun werkgemeenschap, vast te stellen, welke gezinnen hiervoor het eerst in aanmerking komen. Een bedrag van 400.000 in waarde bons is reeds naar de provinciale direc ties der W.H.N. verzonden, terwijl nog deze week eenzelfde bedrag zal vol gen. Tenslotte wordt er nogmaals uitdruk kelijk op gewezen, dat de bedragen, wel" ke door de W.H.N. -worden uitgekeerd, als extra hulp moeten worden be schouwd en dat deze derhalve nimmer mogen worden afgetrokken van eeni- gerlei ondersteuning. De opbrengst in November Het. eindgetal van de in de maand November voor de W. H. N. opgebrachte bedragen luidt, behoudens kleine wijzi gingen, die zullen ontstaan door thans nog niet binnengekomen resultaten der collecte op 29 en 30 Nov. 1.407.218,2b. Dit bedrag omvat de reeds gisteren ver melde collecte-opbrengst, vermeerderd met de giften, die bij het hoofdbureau van de W.H.N. tot 3 December zijn ge stort en reeds eerder zijn verantwoord. Deze giften zijn tot een totaal van 564.988,69 in het bericht van 7 Dec. j.l. genoemd. Dit bedrag moet gecorri geerd worden en teruggebracht tot ƒ525.684,81, daar gedeeltelijk deze gif ten zijn gestort op de rekeningen van plaatselijke en provinciale directeuren en door dezen tezamen met de collecte opbrengst zijn vermeld. Een gift van den Rijks commissaris De Rijkscommissaris voor de bézett? Nederlandsche gebieden. Rijksminister Seyss-Inquart. heeft als blijk van zijn waardeering voor het verblijdende resul- laat van de eerste collecte en inzame ling van giften van de Winterhulp Ne derland heden aan de W.H.N. een gift van ƒ100.000.doen toekomen. BUITENLAND Tot onderhandelingen met de Vereenigde Staten NEW YORK, 11 Dec. (D.N.B.). De hooge commissaris voor Fransch West Indië, admiraal Henri Robert, heeft, naar in een bericht uit Port de France op het eiland Martinique officieel wordt medegedeeld, van de regeering te Viohy dictatoriale volmachten gekregen. Krachtens deze volmachten heeft admiraal Robert het recht met de Versenigde Staten onderhandelin gen te voeren op basis van de door Vichy gegeven richtlijnen.. Robert is tevens belast met de verdediging van Fransch West-Indië en met de handhaving van de openbare orde en het economische leven in de des betreffende gebieden. Fransche regeeringis de toestand meester TOKIO, 10 Dec. (D.N.B.). Vol gens een Domeibericht uit. Hanoi zijn in het zuiden van Fransch Indo China onlusten uitgebroken, die gezegd worden hun oorsprong te vinden in nationale religieuze kringen. De opstandelingen zouden o.m. streven naar autonomie voor Annam. De autoriteiten hebben in deze gebieden troepen saamgetrok ken, vooral echter in het zuiden van Laos en het zuiden van An nam. Beweerd wordt, dat 6.000 op standelingen gedood en 1.000 in Saigon geinterneerd zijn. Volgens een speciaal bericht van den vertegenwoordiger te Hanoi van di Tokio Nitsji Nitsji, heeft de regee ring van Fransch Indo China in een officieel communiqué bekend gemaakt, dat de gemelde opstanden in het zui den van Fransch Indo China volkomen onder controle zijn gebracht door on middellijk ingrijpen en vastberaden tegenmaatregelen der autoriteiten van Fransch Indo China. DE WINDSORS NAAR MIAMI NEW-YORK, 10 December- (.D.N.B.) De hertog van Windsor is met zijn ge malin aan boord van een jacht te Mia mi aangekomen. Hij weigerde, zich over den wereld-politieken toestand uit te laten. JOSJIZAWA NAAR BATAVIA VER TROKKEN TOKIO, 11 Dec. (D.N.B. De speciale afgezant van Japan voor Nederlandsch- Indië, Josjizbwa. is vandaag naar Ba tavia vertrokken, teneinde aldaar de economische besprekingen voort te zet ten. BERLIJN. 11 Dec. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht deelt me de: Als gevolg van de slechte weers omstandigheden bleef de bedrijvig heid van het luchtwapen ook op 10 December en in den nacht van 10 op 11 December beperkt tot bewapen de verkenning. In Frinton on Sea werden treffers waargenomen op ha venterreinen, waarbij zich een zwa re rook ontwikkelde, alsmede tref fers op een fabrieksterrein tusschen Folkestone en Canterbury. Ter hoog te van Harwich werd een koopvaar dijschip met bommen en met de aan boord der vliegtuigen aanwezi ge kanonnen aangevallen. Vèrdragend geschut van de marine en het leger nam vijandelijke vaartuigen, die in het Kanaal trachtten te varen, doeltreffend onder vuur. Vèrdragend geschut van het leger bestookte tegen den avond met succes militaire doelen in het kustgebied van Dover. In den nacht van 10 op 11 December wierpen eenige vijandelijke gevechts vliegtuigen een aantal dynamiet- en brandbommen neer in het bezette ge bied en in Zuid-West-Duitschland. Be halve de aanzienlijke schade, die werd toegebracht aan een kindsrtehuis in een Zuid-West-Duitsche stad en de lichte schade aan gebouwen in eenige plaat sen in de Eifel werd geen noemenswaar dige materieele schade aangericht. In het bezette gebied werd een kind gedood en twee burgers gewond. De luchtdoelartillerie schoot gisteren twee vijandelijke vliegtuigen van het type Bristol-Blenheim neer. Het. Duit sche luchtwapen leed geen verliezen. AMERIKAANSCHE LEENING AAN CUBA? HAVANA, 11 Dec. (D.N.B.). De re geering van Cuba deelt mede, dat zij onderhandelingen met de Ver. Staten over een leening van vijftig millioen dollar heeft geopend. Voorts werd mee gedeeld, dat de Cubaansche ambassa deur te Washington, Fraga, afgetreden ERGENS IN ITALIË, 11 Dec. (Stefani). In zijn weermachts- bericht nr. 187 maakt het Italiaan- sche hoofdkwartier het volgende bekend: In den ochtend van 9 December hebben gepantserde Engelsche di visies onz^ stellingen aangevallen ten zuidoosten van Sidi el Barrani, welke verdedigd werden door for maties van Libys6he troepen. Die troepen hebben heldhaftig weer stand geboden, maar moesten na eenige uren van strijd wijken er zich op Sidi el Barrani terugtrek ken. Op 9 en 10 December hebben zich ongewoon hevige gevechten afge speeld tusschen vijandelijke troe pen en de onzen. De divisie zwart- hemden „drie Januari'" en de eer- st3 Libysohe divisie hebben het hoofd geboden aan een aanval, waarbij zij den vijand zeer zware verliezen toebrachten. De verwoede gevechten duren nog voort. Tijdens een van die gevechten is generaal Maletti aan het hoofd van zijn bataljon Libyers gesneu veld. Onze luchtmacht heeft voortdurend boven het slagveld gevlogen en de gepantserde vijan delijke afdeelingen met bommen en machinegeweervuur bestookt. Aan het Grieksche front ging de dag zonder vermeldenswaardige gebeurtenissen voorbij. De twintigste Indische landbouwweek is Dinsdag in Ft Koloniaal Instituut te Anisterdam begonnen en werd door vele autoriteiten bijgewoond. Gp de eerste rij v l.n.r.: ir. S. L. Louwes, directeur-generaal der Voedselvoorziening, T. A. C. Schoevers, voorzitter van het Nederlandsch Genootschap voor Landbouwwetenschap en J. W. Gonggrijp, bestuurslid (Foto Pax-Holland) FEUILLETON DOOR R. ARDEN Peters ging naar het luik en nam twee geweren van Edna ann. „Zijn er nog meer daar heneden?"' „Nog twee" zei Edna zuchtend, „en nog e enkist met amunitie." „Ik zou je wel graag helpen," troostte Peters, „maar ik durf hier niet weg te gaan." Edna glimlachte met een rood verhii gezicht. Daarna verdween ze weer om kort daarna nok de twee andere ge weren aan dek te hroneen Tenslo'te bracht ze ook nog hijgend de munitie boven. Peters en Rovorlv nnd«*rzorhtf*r> de "rweren en landden ze „Belgisch fabrikaat." verklaarde Be verlv. „waar zouden die gegapt ziin?" „Dan klauter ik nu in het water." *ei Peters. „Jullie houdt de geweren In aanslag om mii te dekken! Ik wil probeeren. de schuit vrii te kriieen!" „Dat is miin werk." zei Ren Beverlv heslist. „Ik ben ook sterker dan iii en ik zal de boot wel wegschuiven! Kalm, geen tegenspraak!" Beverly maakte reeds het touw los, waarmee de kotter aan do landingsbrug vast lag, daarop sprong hij over boord in bet water en drukte met reuzenkracht tegen het schip om het in dieper water te duwen. Peters en Edna stonden echter met ge veld geweer aan den boeg en hielden hun blik op den oever gevestigd, vooral op de bosclijes in de verte, waarachter de tegenstanders waren verdwenen. Ben Bev?rlv bewees, dat hij over een tierkulische lichaamskracht beschikte, als het erop aan kwam. Het gelukte hem. den kotter los te krijgen. Hij schoof het schip een eindweegs in die per water en daarna trok hij zich weer omhoog. Dadelijk daarop stond hij weer aan dek. „Nu kunnen we ons verkleeden," zei Peters tevreden, „liet Is genoeg, wan neer er één de wacht houdt. We varen een beetje in de bocht heen en weer later zullen wc wel eens naar den mo tor kijken. Den motor kunnen we wel bedienen. Beverly, als morgen het slech te weer daarbuiten wat is gebakt, dan puffen we naar het vasteland." HOOFDSTUK XLI Toen de duisternis aanbrak, plotse ling en bijna zonder overgang, lag de kotter tamelijk in hot midden van de bocht en trok ann den ankerketting. Be verl.v en Peters hadden besloten, het an ker uit te werpen, daar er zoo nu dan een windstoot in de bocht kwam, die den kotter naar den oever dreigde te drijven. Htm veiligheid was ervan af hankelijk. zooveel mogelijk in het mfd den van de borht te blijven. Edna en Peters sliepen, terwijl Ben Beverly, met het geweer In den arm, boven op den kninilsincrang ctond en de wacht hield. Hij kon zich daarbij minder op zijn oogen dan op zijn gehoor verlaten. Zonder twijfel zouden Lopez en zijn makkers nog des nachts trach ten den kotter weer in hun bezit te krij gen. Welk uitzicht bestond er voor hen. wanneer zii tot den morgen zouden wachten? Morgen kon het weer geluwd zijn en konden Peters en Beverly mis schien probeeren, den kotter naar den vasten wal te brengen. Beverly keek dus met scherpe oogen in het duister. Peters en Edna sliepen met het geweer naast zich, elk oogenblik be reid, bij het eerste schot zich in den strijd te mengen. Terwijl Beverly daar zoo stond en voor het eerst op deze onvrijwillige reis ge legenheid had goed na te denken, streed hij een heftigen strijd met zichzelf. Hij dacht erover. Stevens maar te laten loo- pen, als ze eenmaal weer in veiligheid waren. Het was Ben Beverly duidelijk dat hij daarmee zijn plicht als politie ambtenaar grovelijk schond, en toch was hij vast beslotm, het te doen. Drommels nog an toe, hij zou nooit hebben geloofd, dat hij voor een bandiet iets als vriend schap zou kunnen voelen en nu was het zoover, nu had hij het gevoel, dat het hem zeer zou spijten, ais hij wist. dat deze Stevens in de gevangenis zou zitten. Het was beter, als hij verdween en zijn meisje meenam. Eigenlijk was ook de man, dien Stevens gedood had. niet veel waard en het bleef hetzelfde of Stevens dan wel een ander volbracht, wat Griz- zard al lang verwacht had. Het bleef eveneens hetzelfde, of dat nu wat eerder of wat later zou gebeuren. Grizzard was immers toch geen sieraad van de be schaafde menschheid. neen, lang niet. Toen Ben Beverlv tot zijn besluit ge komen was. voelde hii zich meer op zijn gemak. Misschien zouden ze in Washing ton het hoofd schudden, hij, Ben Bever ly, had zooveel successen in den loop van zijn diensttijd aan te wijzen, dat hij het rustig kon riskeeren. eens zonder resultaat van een tocht thuis te komen. HOOFDSTUK XLII Ongeveer terzelfder tijd werd op het eiland krijgsraad gehoudén. Wie de mannen zoo zag zitten, rond een groot vuur, die kon gelooven, verplaatst te zijn in den tijd van de Flibustiërs. De beman ning van de „Dolfijn" was zoo nat als een kat van boord gekomen, zonder ei een vermoeden van te hebben, welk een brutale streek de beide mannen, die aan boord gebleven waren, nog zouden uit halen. Lopez en de drie anderen meen den zeker van de overwinning te zijn, toen ze de kotter in de Kocht hadden ge manoeuvreerd. Ze hadden er niet op ge rekend, dat de beide mannen dadelijk aan land zouden gaan. Veeleer geloof den ze, dat de mannen met het meisje bij den achtersteven van het schip zou den blijven zitten en, het précaire van hun toestand inziend, om goed weer zou den vragen. Weliswaar konden ze ook nu nog niet met den kotter wegkomen, want er waren maar twee man. de olie tank was leeg en van zeilen hadden ze vermoedelijk geen verstand, maar ze he- vqnden zich voorloopig min of meer in veiligheid. Ze zouden wel oppassen en niet zoo gemakkelijk een boot dicht in hun buurt laten komen. Vooral de dikke was een onbehouwen kerel, die er heele- maal niet om gaf. er nog een paar neer te schieten. Nu zaten de mannen van de „Dolfijn" derhalve halfnaakt om het vuur en droogden hun boeltje. Tien h twaaif andere mannen hielden hen gezelschap en het was een gekakel van geweld. „Vijf maal is alles goed gegaan," schold Lopez. „Vijf maal hebben we onze zaken ordelijk afgewikkeld en hebben er behoorlijk ons geld van gekregen en nu de zesde maal moeten we deze smeer lappen treffen!" „Het zijn gangsters," merkte Kill op, „Amerikaansche gangsters van eerste kwaliteit. Met hen kun je niet zoo ge makkelijk kersen eten, kapitein! We hadden het dadelijk moeten zien. toen ze aan boord kwamen." „Bah!" antwoordde Lopez. „We spelen het met hen ook wel klaar!" „We zouden het al lang klaar gespeeld hebben," grijnsde Jim, „als we pistolen aan boord gehad hadden. Maar jij hebt altijd volgehouden, dat geweren voldoen de waren. Lopez! En nu heb je het ge zien. Twee kerels met revolvers houden het heele schip in bedwang, omdat de geweren niet eens aan dek kunnen wor den gebracht. Als we ook revolvers zou den hebben gehad, dan zou je die. zon der dat ze het gezien hadden, hebben kunnen halen en onder ons kunnen ver- deelen. Op een bepaald teeken zouden we hun dan van katoen hebben gegeven. Maar geweren je kon het er niet eens op wagen met één enkel geweer aan dek te komen, boem ze zouden je zonder vorm van proces hebben neergelegd. Het is allemaal jouw schuld. Lopez!" „Hou je bek," beval Lopez, niet erg parlementair. „Het komt er nu niet on aan, wiens schuld het is! Wat doet die kerel in de hut? Wil hij een brief schrij ven, zooals we hem bevolen hebben?" Een van de mannen, die niet tot de opvarenden van den kotter behoorde, schudde het hoofd. „Hij beweert nog steeds, dat hij nie mand heeft, die nog losgeld voor hem zou kunnen betalen. Hij heeft een vrouw zegt hij, maar die heeft meer schulden dan verstand, en van geld is heelemaal geen sprake!" „De vent liegt," zei Lopez. „Wie zoo veel bij zich heeft, die heeft ook thuis nog wat achter de hand. Hebben jullie hem een beetje flink aangepakt?" „We hebben hem al tweemaal een pak slaag gegeven," zei de man, die iets der gelijks als commandant van (het eiland scheen te zijn. Hij weifelde een oogen blik en maakte met vieze vingers zijn nog viezere neus schoon. Daarna begon hij te vertellen, dat twee dagen geleden een Engelsche kanonneerboot voor het eiland had gelegen. De Engelschen sche nen lust te hebben gehad, aan land te komen en eens rond te snuffelen, maar ze waren dan toch verder gestoomd». Waarschijnlijk hadden ze geen tijd maar er viel op te rekenen, dat ze weer zouden komen. Lopez begon te schelden. Hij had im mers steeds weer het bevel gegeven, dat er voortdurend vischnetten te dro gen moesten hangen. Als die lui visch netten zagen, dan zouden ze immérs da delijk gerust zijn omtrent het leven op dit niemandsland, zoo iets maakte een goeden indruk. Maar naar hem wil de men blijkbaar niet luisteren, ofschoon hij de ruimste ervaring had dat kon nie mand toöh tegenspreken! Niemand sprak hem tegen, daar al len inzagen, dat Lopez gelijk had. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 6