STADSNIEUWS Een bezoek aan het Militair Hospitaal Üqsunjda Voor Kerstmis en Nieuwjaar Op 31 December nog een volle belastingtermijn Veel ontspanning en afwisseling De eerste ronde is voorbij N.J BELEEFD VERZOEK WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. Examens Verzoeken om ontheffing van een derde van de oude inkomstenbelasting Voor huispersoneel komt nog een regeling Politie- varia 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 17 DECEMBER 1940 Patiënten aan het werk! Jacques Marseille schrijft ons: TN het eerste nummer van „Hospi- taalklanken", verschenen op 16 No vember j.l., geeft één der redacteu ren, P. S. Schuurman, een korte be schouwing over de zeer goede ver standhouding, welke er op 't oogen- blik tusschen de patiënten en de burgers heerscht. Aan dat artikel behoeft zeer wei nig toegevoegd te worden; dat ligt ook geenszins in mijn bedoeling. Het ligt slechts in mijn voornemen, om U in het kort te verhalen, hoe de patiënten, zoowel de oorlogsslacht offers. als de zieke Opbouwers, zich in het Hospitaal bezig houden. Allereerst dient hier dan het vol gende te worden opgemerkt, ten ein de een misverstand uit den weg te ruimen. De ondervinding heeft nl. geleerd, dat men vaak een scherpe scheidings lijn trekt tusschen de categorieën „Op bouwers" en „Oorlogs-slachtoffers" Men vergeet echter, dat de soldaten, die later overgingen naar den Opbouw- dienst, geestelijk ten zeerste geschokt zijn door het gebeurde in de Meidagen, ook al hebben zij toevallig geen licha melijk letsel opgeloopen. Er wordt in het hospitaal gelukkig geen enkel verschil gemaakt; men er kent daar slechts één categorie: „P a- tië n t e n!" Zoolang zij nog bedpatiënten zijn, is het vrij moeilijk voor het personeel, om hen aangenaam bezig te houden, doch dank zij een met den dag groeienden voorraad lectuur, is het voor de zieken mogelijk, om hun tijd niet geheel in le digheid door te brengen. Maar nu de loopende patiënten. Dank zij een uit de Amersfoortsche bevolking gevormd „Comité Amersfoort voor den Gewonden en Zieken Soldaat", is het den niet bedlegerigen patiënten mogelijk op verschillende manieren hun tijd op een prettige wijze door te bren gen. Bovendien zijn er verscheidene huis houdelijke bezigheden, zooals aardap- pelenschillen, horden wasschen, schoon houden der Ziekenzalen, enz. Al deze kleine taken nemen een be langrijk deel van den dag in beslag. Ofschoon het meerendeel van de lezers misschien zal opmerken, dat genoemde werkzaamheden geens zins van aangenamen aard zijn, moet ik U zeggen, dat het tegendeel het geval is. Inderdaad komt het wel eens voor, dat iemand een minder aan genamen opdracht krijgt; toch zal dat voor den patiënt geen reden zijn, om dit werk met minder ple zier te doen, dan.elk ander. Immers, de meeste patiënten heb ben gedurende maanden absoluut geen practisch werk kunnen ver richten; het is hun dus een zeer welkome afleiding, zelf eens de han den uit de mouwen te steken, in zooverre er althans geen medische bezwaren zijn. Voor ontspanning wordt eveneens in groote mate gezorgd. Het is iedereen bekend, dat zeer vele Amersfoortsche Vereenigingen perio diek voor de patiënten optreden. Ook beroepsartisten zijn geen onbe kende gasten in het Hospitaal, door gaans treden zij belangeloos op, soms met vergoeding van onkosten (reiskos ten e.d.), maar het is ook wel een paar keeren voorgekomen, dat artisten gaar ne bereid waren zelfs hun eigen on kosten te betalen, als zij maar voor de Nederlandsche Soldaten hun kunnen ten beste mochten geven. Ook de patiënten zelf zorgen voor ontspanning hunner makkers. Het is reeds enkele malen voorgeko men, dat een klein groepje zelf druk aan het repeteeren sloeg, ten einde ook eens iets voor het voetlicht te brengen. Eén der herstellende patiënten nam de leiding, reeds twee maal heeft men in de plaatselijke pers kunnen lezen, op welk een buitengewoon goede wijze zoo'n avond in elkaar was gezet. Een andere, ook in de stad bekende in- en ontspanning, voor de herstellen de militairen is het periodiekje „Hospi taalklanken", dat door de patiënten zelf geheel en al geleid wordt; ik heb mij laten influisteren, dat. het Kerst- en Nieuwjaarsnummer, dat op 23 Decern ber a s. zal verschijnen, iets heel bijzon ders belooft te worden. Bovendien worden soms wedstrijden en competities georganiseerd voor lief hebbers van dammen, schaken, ping pong, bridge, enz. Een en ander draagt er natuur lijk belangrijk toe bij, om de stem ming, die in het Hospitaal grooten- deels prima was, nog te verbeteren. Als men wil weten, wat het belang rijke woordje EENHEID eigenlijk inhoudt, zou ik bijna zeggen, tracht eens een dagje als ongezien toe schouwer de verhoudingen daar te bekijken, want hier in het Hospitaal zijn Eenheid en Nederlandsche Oud- Soldaten absoluut SYNONIEM. GOUDEN HUWELIJK Het echtpaar MuijsBonsel een halve eeuw getrouwd \7andaag is er feest ten huize van het echtpaar Abr. Mutjs-Bonsel. Er ston den bloemen voor de ramen en op tafel prijkte een taartdit alles ter gele genheid van het vijftigjarig huwelijk. Een halve eeuw huwelijk's lief en leed is dus door dat. echtpaar afgesloten en bij het hereiken van dezen gouden mijl paal is een gelukwensch dus zeker op zijn plaats. We brachten vanmorgen een bezoek aan de woning in de Bol kei-straat- 71 en zaten daar tegenover twee krasse oudjes, die maar net. deden.of een huwe. lijk van een halve eeuw de gewoonste zaak ter wereld is. Het echtpaar heeft een werkzaam leven achter den rug en geniet thans van een welverdienden rustigen ouden dag. Verleden jaar werkte de heer Muijs nog regelmatig op zijn akker in de buurt van den Hoogland- scheweg. Thans echter heeft hij aan 'het landbouw-werk de brui gegeven. Beiden, man en vrouw, zijn thans 73 jaar oud. Zij viert op 25 Februari haar verjaardag. en hij veertien dagen later: op 10 Maart.. Hoewel de vrouw de laatste jaren niet meer zoo vlug ter been is als op den dag, toen zit op 23 jarigen leeftijd in het huwelijksbootje stapte, is zij nog pienter genoeg. Zij mag er best zijn, evenals haar man, die den indruk van een goede zestiger maakt.. Behalve op den akker, heeft de man in vroeger jaren achter de vischkar gewerkt. Hij verkocht bot en bokking. Eens in de week bleef hij dan een et maal weg om met de vischwagen van Spakenbui'g naar Tiel te rijden. De laatste twintig jaar heeft hij botjes en bokking echter rustig laten zwemmen omdat hij het op vijftigjarigen leeftijd welletjes vonden terecht! Het jubileerende echtpaar heeft een familie van vijf zoons, drie dochters en zeven kleinkinderen. KERKNIEUWS Op het tweetal voor de predikants plaats der Christelijke Gereformeerde Kerk te Oud-Beijerland komt. voor Ds. J. Drenth, predikant te dezer stede. Regen en dooi sloegen het ijs knock out 17 OORLOOPIG kan men zijn schaat- sen wel weer in de kast bergen, want in den vroegen morgen is het ijs door een miezerig regentje aangeval len en, voorloopig althans, knock out geslagen. In plaats van ijspret hebben we hu ijsmisère, hetgeen vooral vol gens de fietsers, die vanmorgen plot seling naast hun rijwiel op den rijweg zaten, lagen, knielden, hurkten, spar telden, rolden of op z'n best: probeer den te blijven staan wat in alle op zichten het volstrekte tegendeel van iets aangenaams is. Later op den ochtend werd het vei liger op de wegen. De grootste glad heid was verdwenen en men behoefde niet meer gelijk een circusartist te ba- laitceeren om het begeerde evenwicht te behouden. Omstreeks tien uur was de gladheid op de belangrijkste ver keerswegen overwonnen- Met dit al heeft deze nacht een ont goocheling gebracht voor alle ware ijs- liefhebbersHet vermoeden van giste ren, dat thans alle ijsbanen geopend zouden kunnen worden, is onjuist ge bleken. Men kan zijn ijzers wel weer in 't vet zetten, want voorloopig heeft het er alles van, dat men eerder be hoefte zal hebben aan waterdichte laar zen dan aan schaatsen. Op zichzelf is dit voor velen een te leurstelling. Maar iedere zaak heeft twee kanten en de andere kant van de teleurstelling is in dit geval een ver ademing! In een tiid als dezen be schouwen we ijsgenoegen namelijk als een tamelijk twijfelachtig vermaak, want onze gedachten gaan uit naar de kolenen naar hen. die noch over voldoende kolen, noch misschien over voldoende dekking beschikken. F.n daarom: laat ons niet treuren over het voorspoedig einde van de eerste ijsperiode van dit seizoen Burgerlijke Stand GEBOREN: Willem, z. v. Jacob van Ejjken en Hendrika Gjjsbertha IJzerman. Antonivs Egidius, z. van Gerhardus Johannes Klappe en Hedwig Brandl. Maria Margaretha, d. v. Dirk Antonius Jacobus van Buuren en Ce cilia Petronella van Wegen. Klaas, z. van Cornelis de Jong en Geertje de Graaf. Gerar- dus, z. van Johannes Pot en Clasina van den Hoek. Joost Eduard, z. van George Charles Albert Schrjivers en Anita Elisabeth Hilger. Annie, d. van Marinus Piet Log en Deliana van Zomeren. Maria Gerharda, d. van Josef Hermanna Maria Hehenkamp en Anna Maria Louisa Calon, IJSVREUGDE IN DEN HAAG. Op verschillende ondergespoten tennisbanen hebben talrijke liefhebbers van de schaatsensport hun hart kunnen ophalen GRAND THéiTRE. Van Vrijdag 10 t.m. Donderdag 10 Dec. vertooning van de film „De trouwelooze Eckehart". Voorstellingen: Zaterdag 6 en 8.15; Zondag 1.45. 4. 6.15 en 8.30; Maandag 8; andere dagen 8 uur; Woensdag en Zaterdag matinée om 2.30 uur. CITY THEATER. Van Maandag t.m. Don derdag: „De familie van mijn vrouw." Voorstellingen: lederen avond om 7.30 uur. Woensdag 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de film „Was ik maar nooit ge trouwd". TIJSSELING'S MODELHUIS. 16 Dec.—1 Jan. Expositie van betere meubelen. DE VALK. 17 Dec. Tooneeluitvoering Pos tale Tooneelclub „De Schijnwerper", Op voering „De Baas in Huis". 8 uur. THEOSOFISCHE LOGE. 20 Dec. 2»/, uur. Ver. van Huisvrouwen. Kerstmiddag door Louise Kooiman en K. v. d. Boscfi. DE VALK. 21 Dec. Concert van het Nederl. Symphonie Orkest voor leden van het Nederl. Verb. v. Vakver. 8 uur. AMICITIA. 22 Dec. Concert voor de Con- certvereeniging. Noske en Flipse. DE VALK. 26 Dec. 10.15 uur. Concert vaa De Stem des Volks. ST. JORISKERK. 26 Dec. 2.15 uur. Kerst uitvoering van Amersfoort's Mannen koor. Hoofdpijn en Kiespijn Veilig en vlug als geen ander helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Miinhardt. Mu'n- hardt's Poeders per stuk S ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjcs" Doos 10 en 50 cent. Mef het oog op de korte dagen en mede irt' verband met het verbod om na 7 uur af te leveren, ver zoeken wij U Uw bestellingen voor Kerstmis en Óude Jaar EENIGE DAGEN VAN TE VOREN te willen inzenden UTR.STRAAT 17 T-EL. 3450 A LS eerste van de nieuwe kalenders voor 1941 vermelden we een oude bekende, die er even royaal en kloek uitziet als steeds: De A.V.R.O.-kalender Naar vorm en uiterlijk blijft deze ka lender, verzorgd door Albert Hemelman en gedrukt door de Ned. Rotogravure Mij. te Leiden, steeds zichzelf gelijk.'Op het groote formaat schild zijn 'twaalf reproducties van schilderijen gehecht, afwisselend figuur, stilleven en land schap, alle zorgvuldige en fraaie kleu renreproducties. De waarde van de weergegeven schilderijen loopt, sterk uiteen, het, zou wel eens aardig zijn den publieken smaak -te onderzoeken, door een prijsvraag uit te schrijven, welke doeken „men" het mooiste vindt. Er is keus genoeg, bij zoo uiteenloopende kwaliteiten. Wilm Wouters opent de rij met een gedistingeerd doek van een Vo- lendamsch meisje, fraai van stofuit drukking en kleurwaarde; Ype Wen ning brengt een stemmig winterbccld van het voederen van wild; H. E. Roo- denburg een zonnig beeld van het oude Rhenen met den gespaarden Cunera- toren; Else Berg en J G. van Hengst bloenienstillevens, curieus verschillend van opvatting: W. H. Singer Jr. berken in het. Noorsche landschap, Willem Witjens een boerderij op een helderen winterdag. Met de anderen een rijke keus, genoeg om de wand een jaar lang met variatie te sieren. Het kalenderblok geeft tusschen de date de gebruikelijke beelden uit het A.V.R.O.-bedrijf. De teekenpen ware hij de fotomontages beter achterwege ge bleven, zij geeft soms haast komische effecten. In de rij der A.V.R.O.-kalenders is het een. waardig lid van de familie. Kerstnummer Radiobode Over het Kerst-nummer, dat de A.V.R.O. ons zendt van de Radio-Bode zijn we weer enthousiast. Het is een ge noegen het door te bladeren, de prach- lige opmaak doet denken aan de be faamde kerstnummers van l'Illustra- tion. De vele kleurenreproducties zijn bewonderenswaardig, of het de weer gave van een kleurenfoto of van een oud madonnabeeldje, een schilderij of aquarel betreft, het is alles even zorg vuldig en fraai weergegeven. En dat bij een zoo groote oplaag. Interessante of boeiende leesstof in overvloed brengen Emiel Buijsse, Theun de Vries. Coen Kries. Mr. F. Bordewijk, Johan van de Woude. J. F. Witsen F.lias. J. Alving en Ted. O. Sickens. Met dit nummer, zoo goed afgpsfemd op den Kersttijd, maakt de A.V.R.O. de abon- né's op de Radio-Bode urenlang geluk kig. Alle eer aan de onbekende samen stellers en aan de uitvoerders: de Ned Rotogravure Mij- te Leiden voor het binnenwerk en de Firma Joh. Enschedé en Zoon te Haarlem voor het omslag, oorstellende een oud beeldie van de aanbidding van het Christuskind door de drie Koningen. Kerstboek voor Jong Holland Ook deze goede oude bekende is weer op het appèl. Willem J. van Dam zorgde oor een stemmig, mooi omslag, de drie Koningen vol devotie met hun gaven volgen de ster. Ook tusschen den tekst heeft hij eenige goede platen, vooral wat de oude stadsgezichten en het kerkin terieur betreft. De redacteur. Dr. R. Miedema, spreekt de jeugd toe in een korte tijdrede, Mien Labberton, me vrouw Miedema—Zilver. C. E. Pothast Gimberg verzorgden de Kerstverhalen en Eveline Sypkens schreef de muziek bij een Kerstlied van Mien Labberton. Deze verzorgde uitgave verscheen bij de N.V. Uitgevers Mij. Editio te Hillegom. Nederlandsche Unie Zooals uit de advertentie in dit num mer blijkt, ©telt ds Nederlandsche Unie voor allen de gelenheid open omtrent vraagstukken van allerlei aard inlich tingen in te winnen. Haar bureauw aan de Varkensmarkt-, dat onder leiding staat van mevrouw M. A. A. B u i s s i n k v. H e d e 1 is daar- loe eiken Donderdagmiddag geopend,, en Vrijdagmorgen speciaal voor raenschen buiten Amersfoort. Sedert hst bekend- vvorden van het bureau zijn al heel wat vragen beantwoórd. Men raadplege de adve:*tenti3 voor de uren van openstelling. Te Utrecht slaagde voor het diploma Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren te Amsterdam onze stadgenoot de heer A. van Houte. Voor de examencommissie \an de Prov. Utrechtsehe Vereeniging tot be vordering der hygiëne van Moeder en Kind, legde met goed gevolg examen af ter verkrijging van het Rijks-baker- diploma, onze stadgenoole Mevr. M. Koning. Telefoonaansluitingen Onderstaande nieuwe telefoonaanslui tingen werden tot stand gebracht: o4bh G. Blokhuis, Piersonlaan 16. 4129 Belastingen, Inspectie der Regi stratie en Domeinen, Paul us Buijs- laan 13. 5066 AI. Germans, Accountant, Lid v. h. Nat Gen. van Accountants, van Marnixlaan 70. 5089 J. J. Donath, B. Wuytierslaan 32. 5350 H. van Silfhout, koopman, van Hogendorplaan 1. 5610 H. v. d. Vijzel, Bouw- en Aanne mersbedrijf, Lingestraat 29. 6250 G. R. Bast, ptov, houder fa. H. Gerritsen, P. Bothlaan 32. 6469 J. Kramer, Ingenieur, Spaarne- straat 47. FRUIT- EN GROENTENVEILING AMERSFOORT. 16 Dee. Bloemkool 7—14 per stuk; gele kool 5056, roode kool 4161. groene kool 35—38, bieten 25—47, wortelen 5051, rapen 42, uien 5365, boerenkool 7080, alles per 10 kg.; andijvie 58, prei 12—13, knollen 8—9. witlof 19—20. alles per kg.: bospeen 45—50 per bos, radtfs 12 per 10 bos; selderij 730 per bak, peterselie 8 11 per bak. DE nieuwe inkomstenbelasting voor het jaar 1941, waarvan de loonbe lasting, een onderdeel vormt, maakt op het oogenblik nog een onderwerp van studie uit bij de betrokken belasting autoriteiten. Dat neemt echter niet weg, dat men toch reeds een antwoord kon ge ven op enkele vragen, die bij een eerste beschouwing van de nieuwe regeling zijn gerezen. Wat wel het meest in het oog springt is het feit, dat de overgi'oote meerder heid van het publiek over de maanden Januari tot Mei gedwongen is, dubbele belasting te betalen. Dit was niet te ver mijden, daar voortaan het belastingjaar niet meer loopt van 1 Mei tot 30 April doch van 1 Januari tot 31 December. Men heeft, aan dit bezwaar echter zoo veel mogelijk tegemoet weten te komen door de bepaling, dat van de Inkomsten belasting over- het belastingjaar 194041 voor een derde (Januari tot Mei) onthef fing kan worden verleend. Hoe wordt.nu die ontheffing geregeld? Iedere werkgever, aldus het, „Vad, krijgt een aantal formulieren, die hij aan zijn werknemers moet uitreiken. Op die formulieren worden verscheidene vragen gesteld, maar tevens kan op dat zelfde formulier onjjieffing worden ge vraagd voor een derde deel van de In komstenbelasting van het loopende be lastingjaar. De inspectie der Directe Be lastingen krijgt op deze wijze een enorm aantal verzoeken om ontheffing binnen, De publiek kan er echter tevoren reeds rekening mede houden, dat in ieder nor maal geval, deze ontheffing zal worden verleend. Hoe twee derde van de oude In komstenbelasting zal moeten worden betaald, daarover zijn nog geen voor schriften* verschenen. Vast staat echter wel. dat men tot 31 December het volle bedrag verschuldigd is. dat men onder gewone omstandigheden ook verschuldigd zou zijn, omdat in vrijwel geen enkel geval reeds twee derde van de inkomstenbelasting is betaald. Dat beteekent dus, dat men op of voor 31 December een volledi- gen belastingtermijn volgens den aanslag 1940/41 zal moeten betalen. Hoewel aangaande de verdere betaling nog niets is geregeld, mag als zeker wor den aangenomen, dat men voor de na 31 December nog te betalen termijnen rekening mag houden met een aftrek van een derde van het totaal bedrag, voorzoover dit ten minste uitsluitend is gebaseerd op inkomsten uit loon. Men heeft dan voor den eersten Mei dus nog vier termijnen, waarhij men een vierde is verschuldigd van het resteerende be drag der belasting, met aftrek van bo venbedoeld derde deel. Over het algemeen is dit dus vrij be langrijk minder, dan men in het nor male geval zou hebben te betalen, het geen het feit, dat men dubhele belasting te betalen krijgt immers wordt over die vier maanden ook de nieuwe loon- De bestuurder van een auto hoeft zich gisteravond negen uur uit eigener be weging bij de politie aangemeld met de rnededeelïng dat hij bij het achteruit rijden op het autopark een lantaarnpaal vernield had, De eerlijke automobilist zal de schade moeten betalen. Een zakenman werd geverbaliseerd omdat hij zijn reclamelicht fel had laten brauden. Vijf wielrijders kregen een procesverbaal omdat de verlichting van hun fietsen niet in orde was. Een van hen had zelfs rood voorlicht! belasting direct van het loon gekort althans ten deele compenseert!. Het puhliek krijgt, in ieder geval een beschikking op het verzoek om ontheffing tot een derde, dat op het formulier is ingediend. Hierover zal echter, gezien het enorme aantal ver zoeken, wel eenige tijd heen gaan, doch inmiddels is men ontheven van de verplichting tot betaling van het volledige bedrag van den aanslag. Voor de belastingadministratie heeft dit tevens het voordeel, dat men la ter niet al het te veel betaalde be hoeft te restitueeren. Voor zoover van den aartslag over het belasting jaar 1940/'41 reeds meer dan twee derde mocht zijn betaald dit be treft slechts sporadische gevallen, want de Nederlander is nu ëcnmaal niet zoo vlot in het betalen van zijn belasting volgt natuurlijk t.z.t. restitutie. Voor degenen, die naast loon of sala ris nog andere bronnen van inkomsten hebben, bijvoorbeeld uit effectenbezit of uit onroerende goederen, volgt, in den loop van 1941 een aanslag, .waarbij in mindering wordt gebracht de loonbelas ting, die reeds is afgetrokken bij de uit betaling en ook dat. deel van de inkom stenbelasting 1940/'41, dat verschuldigd was over de maanden Januari, Februari, Maart en April. Een probleem op zich zelf wordt voor de huisvrouw de korting op hef loon van het huispersoneel. Wat moet zij bijvoor beeld inhouden van het loon van een werkster, die twee dagen per week bij haar werkt?, Wat moet er worden gere kend voor kost- en inwoning?. Wat voor vrij wonen van huispersoneel? Deze vra gen kon men op het oogephlik riog niet beantwoorden. Er zijn nog veel meer vragen. De tijd zal nog veel moeten lee- ren. Thans 94.471 Nederlanders in Duitschland werkzaam De Deutsche Zeitung in den Nieder- landen heeft een onderhoud gehad met Pr sident Jacob, den leider van de Ge- schaftsgruppe Soziale Verwaltung over de situatie in ons land op het gebied van den arbeid en de sotiale politiek. Op de vraag hoe de werkloosheid zich in Ne derland den laatstcn tijd heeft ontwik keld luidde het antwoord dat het aantal geregistreerde werkloozen sinds medio Juni 1940 voortdurend is gedaald. 9 No vember bedroeg het 178,000, onder welk aantal zich nog talrijke mannen bevon den, die fc.v. om gezondheidsredenen, niet meer tot arbeid in staat zijn. Gevraagd naar de oorzaken welke hiertoe hebben bijgedragen zeide de heer Jacob o.m. dat de vermindering van de werkloosheid daarop terug te brengen is dat het Nederlandsche bedrijfsleven krachten heeft opgenomen en dat een zeer groot aantal van de werkloozen zich beschikbaar heeft gesleld om arbeid in het. gebied van het Duitsche rijk te ver richten. Op een deshetreffende vraag werd geantwoord dat thans 94,471 Ne derlanders in Duitschland werkzaam zijn. Op de vraag, welke maatregelen men nog zal nemen om allen werkloozen ar beid te verschaffen antwoordde de hepr Jacob, dat zeer belangrijke werkver schaffingsobjecten worden aangevat en in een aanzienlijke uitbreiding van het aantal objecten is voorzien. Thans zijn hier ongeveer 40.000 man bij wprkzaam. Hun aantal kan tot 120.000 wrden ver hoogd. zoodat het tenslotte mogelijk zal zijn iederen validen Nederlandschen ar beider brood te verschaffen. Uit de werk verschaffing worden de arbeiders dan tenslotte weer opgenomen in het nor male bedrijfsleven.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5