l 4J Driemanschap voor de wapenindustrie in de V.S. OPA BOL VAN DEN IJZEREN KNOL Kallio overleden op den dag der verkiezing van Ryti Engelands landbouw productie in gevaar Opdracht van 3 milliard? Actie van anti- oorlogscomité Ned.-Indië en Engeland LICHT IN DEN KERSTNACHT... ip//i Met de 3 Dampo producten bestrijdt U alle verkoudheden Presidentswisseling in Finland Moeilijkheden met vervoer en werkkrachten Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 DECEMBER 1940 NEW YORK, 19 December. (D.N.B.) President Roosevelt heeft, naar de New York Times uit Washington meldt, in een confe rentie op het Witte Huis met de ministers van oorlog en marine, Stimson en Knox, en de onder-ministers van oorlog cn marine Patter son en Foorestal. een plan uitgewerkt om de Amerikaansche wapen en oorlogsindustrie te plaatsen onder de bevelen van een drieman schap. dat over alle volmachten beschikt. Deze commissie van drie heeft tot taak de productie van oorlogstuig voor de Vereenigde Sta ten en voor de „oorlogvoerende democratieën" zoo groot mogelijk te maken. De groote lijnen van het plan zijn door de vier ministers ont worpen en ter goedkeuring aan Roosevelt voorgelegd. Er zou een raad van verdediging worden opgericht, bestaande uit Stimson. Knox en den chef van de productie-afdeeling van het nationale verdedi gingscomité. Knudsen. De New York Times beweert in een bericht uit Washington, dat Roosevelt den Engelschen heeft aangeraden om nieuwe bewapeningsopdrachten ten be drage van rond drie milliard dollar te plaatsen zonder zich te bekommeren om de leverantie-mogelijkheid der Vereenigde Staten en het geld voor de betaling. Deze raad zou den Engelschen vertegenwoordigers bii wie zich de onderstaats secretaris van het Engelsche ministerie van financien, Philip6, bevindt, gege ven zijn toen er op gewezen werd, dat Engeland alleen nog bewapeningsop- drachten kon geven, wanneer het zeker was, dat de Vereenigde Staten finan cieel zouden helpen voor concentratie der volmachten is. De Britsche bestellingen In de anti-oorlogscommissie „Ame rica First" heeft de schrijver en econoom John Flynn verklaard, dat de Amerikaansche regeering en de z.g. White commissie ter verdediging van Amerika'samenzweren met En gelsche agenten om Amerika in den oorlog mee te sleepen. In de anti- oorlogsorganisatie van Chicago is aangekondigd, dat men den leden van het congres als waarschuwing voor de mogelijke gevolgen van een opheffing der neutraliteitswet en de Johnsonwet doodkistenspijkers zou zenden. Deze spijkers beteekenen, dat iedere voor een mogelijke ver wikkeling van Amerika, in den oor log uitgebrachte stem een doodkist- nagel is voor een ten doode gedoem- den Amerikaanschen soldaat. Versnelling der bewapening WASHINGTON, 19 Dec. (D.N.B.) Vandaag is hier officieel medegedeeld, dat Roosevelt vier of vijf plannen tot versnelling van de Amerikaansche be wapening fiestudeerL Een hiervan be oogt de vorming van een opperbevel voor het bewapeningsprogram onder leiding van den minister van oorlog, Stimson. den minister van marine Knox en den voorzitter van de verde digingscommissie Knudsen. De secretaris van den president. Ear ly, heeft medegedeeld, dat dit voorstel op de gisteren in het Witte Huis gehou den conferentie is besproken. De president hoopt, aldus Early, dat Engeland binnen den kortst mogelijken tijd zijn wenschen ken baar zal maken, opdat weinig tijd verloren gaat wanneer aan het congres verzocht wordt den pre sident volmachten te verleenen voor de uitvoering van zijn pro gram tot hulpverleening aan Enge land. De minister van oorlog Stim son verklaarde, dat hij persoonlijk De minister van financiën. Morgen- thau, heeft bekend gemaakt, dat de Engelsche regeering gemachtigd is ter stond onderhandelingen te openen over nieuwe contracten voor oorlogsmate riaal ter waarde van verscheiden mil- Harden dollar, doch deze niet te onder teekenen alvorens het congres over het voorstel van Roosevell beslist heeft Roosevelt had hem opgedragen dit van morgen aan de Britsche inkoopcommis sie mede te deelen. De eerste contracten van het nieuwe program, aldus de minis ter, hebben betrekking op zestig koopvaardijschepen, die de Engel schen contant zullen betalen zon der te wachten op aanneming van Roosevelts voorstel. Morgenthau toonde den verslaggevers een bun del dichtbeschreven documenten met de opmerking, dat dit de lijst was, die de Engelschen omtrent hun militaire behoeften ingediend hadden. Economische onder handelingen TOKIO. 19 Dec. (D.N.B.) De op het oogenblik te Singapore ver toevende Nederlandsch-ïndische minister van propaganda heeft volgens de Tsjoegai Sjogyo Sjim- po aangekondigd, dat binnenkort tusschen Nederlandsch Indië en Engeland economische onderhan delingen zullen worden geopend. Om te beginnen zouden financiee- en douanevraagstukken worden besproken. Nederlandsch tankschip getorpedeerd NEW YORK. 1« Dec. (D.N.B,). Radio-Mackay heeft een radiobe richt van hel Nederlandsche tank schip „Pendrecht" opgevangen, waarin werd medegedeeld, dat het schip op 850 mijl ten Westen van de Noordelijkste punt van Schotland dnor een duikboot was getorpedeerd. BERN. 19 Dcc. (D N B.) - Het op perbevel van het lezer deelt mede: De zeneraal heeft bepaald, dat het zebied van het Zwitsersche eedge nootschap in den nacht van 24 op 25 December 1940 niet verduisterd zal worden, in de hoop. dat ons lucht ruim in den Kerstnacht niet geschon- den zal worden. De verduistering zal volgens de voorschriften op 25 Dcc- 1940 weer bezinnen. KINDERHOEKJE 181. Maar hij deed toch zijn best en het varken werd slan ker en slanker en zijn staartje viel slap naar omlaag. Ik vind niet, dat je er mooier op wordt." zei de ekster critisch- „Mooier misschien niet. maar ik voel me toch een hoop prettiger," antwoordde het varken. 182. Toen zei de zebra: „Ik verlang een huid. die glanst, als was ze van zuiver goud en haal dan (lie strepen er meteen even af, want die vervelen me zoo." De zebra was wel veeleischend. maar het tooverstokje deed zijn werk en volbracht ook dit wonder. De huid glansde als goud. zoowel bü U zelf als by Uw kinderen. Dampo-verkoudheids-balsem, hiermede 's avonds Keel. borst en rug inwrijven, dit lucht op en 's morgens is Uw verkoudheid weer verdwenen. Pot 50. Tube 40 ct. Doos 30 ct. Dampo-bonbons bü schorheid, pü'njiike keel en hoest. Doo s 25 cent. Dampo-neusdruppels bü neus-catarrh en verstoptheid in het hoofd. Flacon met druppelspuitje 60 ct. Uw waarborg: 't Komt van Münhardt! HELSINKI, 19 Dec. (D.N.B.), De president van Finland, Kallio, wiens op volger juist vandaag werd gekozen, is plotseling gestorven. Vandaag werd hij bij het verlaten van zijn woning door een hartverlamming getroffen. Tot president der Finsche republiek is Rislo Ryti, tot dusverre ministèr-presi- dent, gakozen. Ryti kreeg bij de eerste verkiezing 288 stemmen van de 300 kies mannen. Helo kreeg 4 stemmen, Svinhufvud 1 stem, Kivimaeki 1 stem. Zes stemmen waren ongeldig. HELSINKI. 19 Dec. (D.N.B.). Naar nog verluidt is de president der repu bliek, Kallio, bij het verlaten van de Finsche hoofdstad, op weg naar zijn landgoed, tijdens het inspecteeren van de eere-compagnie. op het station aan een beroerte overleden. De bevolking had den scheidenden president een aangrijpend afscheid bereid en een fakkeloptocht door de hoofdstad ge houden. Het geheele Finsche volk rouwt om zijn dood. Omtrent het plotseling overlijden van den president der republiek .Kallio, is het volgende ooggetuigeverslag binnen gekomen: President Kallio reed van het kasteel naar het station om zich naar zijn land goed Nivala te begeven. Op het station bevonden zich behalve de hoogste auto riteiten, de leden der regeering en de hooge militairen, onder wie veldmaar- chalk 5lannerheim, het. grootste deel der bevolking van de Finsche hoofd stad. Kallio inspecteerde het eere-batail- lon en kreeg bij het instappen in den trein een beroerte, waaraan hij spoedig daarop in de armen zijner vrienden bezweek. Veldmaarschalk Mannerheim en zijn persoonlijke adjudant ondersteunden hem. Het nieuwe staatshoofd, Ryti. heeft om halfelf per radio het Finsche volk an het sterfgeval verwittigd. Met, diepe smart, zoo zei hij, buigt het. Finsche volk zich onder dezen zwaren slag, want president Kallio heeft in voor Fin land uiterst moeilijke tijden de staats zaken met vaardige, vaste hand geleid- Het nieuwe hoofd van den Finschen staat. Risto Ryti. is tot ver buiten de Finsche grenzen bekend als financieel deskundige. De 51-jarige Finsche presi dent heeft sedert 1923 als president de leiding gehad van de Finsche staats bank en heeft de financien van den Ex-president Kallio jongen staat op een gezonden grond slag geplaatst. Zijn juridische studiën brachten hem o.m. naar Londen, waar hij den bouw en de organisatie der En gelsche financien leerde kennen. Zijn politieke carrière begon hij in 1919 in den Rijksdag. Van 1921 tot 1924 was hij belast met het ministerie van finan cien. In de daarop volgende jaren wijdde hij zijn geheele kracht aan den opbouw der Finsche financien en de bank van Finland. In 1939 werd hij, bij 't uitbreken van den Finsch-Russischen oorlog tot minister president benoemd. VLUGSCHRIFTEN VAN DE GAULLE IN BESLAG GENOMEN RIO DE JANEIRO, 20 December (D. N.B.). In Sao Paulo heeft de politie in het bureau van de Air France een groote hoeveelheid vlugschriften in be slag genomen, die door aanhangers van de Gaulle zonder goedkeuring van de bevoegde Braziliaansche autoriteiten werden verspreid en welker tekst tegen de Fransche regeering te Vichy gericht NEW YORK, 20 Dec. Naar Associated Press uit Londen meldt, heeft de Engelsche minis ter van landbouw, Hudson, ver klaard, dat 30.000 tot 40.0Q0 vrou wen het volgende jaar in den land bouw moeten gaan werken, wil Engeland zijn landbouwproductie althans nog op den huidigen stand kunnen handhaven. Op het oogen blik werken er slechts 9.000 vrou wen op het platteland. De Engelsche minister van arbeid, Bevin, heeft naar uit Londen gemeld wordt in hef. Lagerhuis ves-klaard. dat er den laatsten tijd in verscheidene munitiefabrieken stakingen zijn uitge broken. - Naar uit Londen gemeld wordt, heeft zich een delegatie huisvrouwen ver voegd bij het ministerie voor de levens- middelenvoorziening om te protesteeren tegen de hooge prijzen van levensmid delen en het tekort aan melk. De vrou wen werden ontvangen door den ambte naar van het ministerie, Sir Henrv French, die. toen de vrouwen een te krachtigen toon aansloesren, .na een half uur de kamer wilde verlaten. De vrou- won eischten echter nadrukkelijk, dat de regeering haar gratis levertraan ter beschikking zou stellen. French weigerde hierop in te gaan. Toen hij daarop weer probeerde de be spreking af te breken en de kamer te verlaten, versperden de verbitterd*» vrouwen hem den weg, zoodat French slechts met gebruik van geweld het ver trek kon verlaten. Het tekort aart steenkool Voor het in Engeland steeds meer op den voorgrond tredende gebrek aan steenkool, vermeldt de Daily Herald vier redenen: (1) De spoorwegen staan onder een onvoorzien hevigen druk. (2) De kustvaart, waarmede de steenkool in groote hoeveelheid ver voerd placht te worden, is door vijande lijke actie belemmerd. (3) De evacuatie heeft in sommige gebieden de benoodigde hoeveelheid bij sprongen doen toenemen. (4) Door de verplaatsing van in dustrieën is het verkeer op sommige spoorwegtrajecten moeilijk te verwer. ken. Volgens uit Londen ontvangen berich ten hebben de groote winsten der hou ders van aan deelen in Britsche wapen fabrieken, welke in de Engelsche kran ten bekend zijn gemaakt, lni het publiek groot opzien gebaard. De firma Thomp son Bros. heeft volgens de Londensche bladen haar aandeelhouders clit jaar f>n dividend van 221/?. procent uitgekoehl. De Anglo-Burma Tin Company kon haar dividend in het afgeloopen oorlogsjaar bijna verdubbelen: zij keerde 25 procent uit. De verzekeringsmaatschappij Eagle Star heeft een dividend van 30 procent kunnen betalen van hetgeen zij aan de oorlogszaken verdiend heeft. Eigenaardige ziekte op Engelsche vliegvelden Naar de Londensche'correspondenten van Zweedsche bladen melden, is op verscheidene Engelsche vliegvelden èen eigenaardige ziekte uitgebroken, die den vorm van een epidemie heeft aange nomen. In het begin beschouwde men de ziekte als een soort griep, hetgeen niet juist bleek te zijn. Op een vliegveld, met een bezetting van 1.200 man, zijrr meer dan 400 militairen door de ziekte aangetast. Wat den oorsprong der ziekte betreft, staat men blijkbaar voor een raadsel. Een beroemde specialist, op het gebied van epidemieën, prof. Mac Cornell van de universiteit van Cambridge, zou spe ciaal met het instellen van een onder zoek zijn belast. BRITSCHE KRUISER TE MONTEVIDEO MONTEVIDEO. 20 Dec. (D.N.B.)i>e Britsche hulpkruiser Queen of Bermu da" (22.575 brt.) is Woensdagochtend vroeg de haven van Montevideo binnen- geloopen. Het schip werd kort geleden van Engelsche rijde genoemd als dat hetwelk de 22 Duitschcrs aan boord had genomen, die de hulpkruiser „Carnar von Castle" in de Braziliaansche kust wateren van boord van het Braziliaan sche s.s. „Itapo" had gehaald. FEUILLETON door DENIS MACKAIL S) Jim was er zoo vast van overtuigd, dat hij een van de heeren Puxley of den heer Bimberton te spreken zou krijgen, niet wetende dat allen reeds jaren gele den dit leven vaarwel hadden gezegd, dat hij een oogenblik ziin mond opende om te protesteeren tegen het feit. dat hij met den heer Cash genoegen moest nemen; doch voor hij iets had kunnen zeggen, had de jongen hem op zoo'n be slisten toon „Hierheen, als 't u blieft, mijnhepr" toegevoegd, dat hij zich na een oogenblik de deur in zag gaan en daar den heer Cash de hand schudde, voor hij tijd had gehad zijn mond weer te sluiten. De heer Cash liet zijn bezoeker plaats nemen in een stoel tegenover een raam. dat uitzicht gaf op een muur van ver blindend witte tegels en ging zelf tus schen den bezoeker en het raam zitten, zoodat het voor een cliënt, zelfs al be schikte hij over de sterkste zenuwen en het beste gezichtsvermogen, onmogelijk was, iets meer van hem te onderschei den dan den omtrek van ziin hoofd met de buitengewoon ver uitsteande ooren. Na verloop van onge.veer vijf minuten drong het plotseling tot Jim door. dat de heer Cash al dien tiid aan het woord was gewepst Hii kwam fot dit besef, doordat hii zichz^'f .Zeker" hoorde zeg gen. in antwoord on een zin van den heer Cash, die eindigde met de woor den: „U begrijpt dit zeker volkomen, nietwaar?" Hij begreep, dat hij nu toch werkelijk zijn aandacht tot het onder werp van gesprek moest bepalen en vond dat hii er al aardig in kwam. hoewelhij niet veel begreep van dat gedeelte over de overschrijving van de volmacht, toen een tweede „Zeker" uit zijn eigen mond hem weer tot de ont dekking bracht, dat hij eigenlijk te veel zijn aandacht had laten afleiden door de bestudeering van een leelijke blaju- we plek op den nagel van mijnheèr Cash' duim. Hij schrok nogmaals op, waarna de heer Cash vervolgde: de zaak wel duidelijk heb gemaakt, moet ik u toch waarschuwen, dat de positie voor u niet zoo onverdeeld gunstig is. als op het eerste gezicht lijkt. Volgens het testa ment van onzen overleden cliënt is u benoemd tot eenig erfgenaam, hetgeen, als ik mag opmerken, een felicitatie waard is. ware het niet dat er zekere condities aan verbonden zijn." „Zoo!" dacht Jim, „dit wordt interes sant." en hii schoof zijn stoel een klein eindje vooruit, terwijl het deel van zijn hersens, dat halsstarrig geweigerd had. naar don heer Cash te luisteren, roman tische bepalingen begon te bedenken, zonder welks uitvoering hii van het geld verstoken zou blijven, zooals het huwen van de dochter van een hertog, of het kweeken van een baard, of het aanvaar den van een kerkelijk ambt. Intusschen scheen de opsomming en verklaring van die condities een heelen tiid in beslag te nemen. Jim hoorde uit drukkingen als „verval van rechten", „overdracht van concessie" en. „mogelijk misplaatst vertrouwen", waarna de naam Sir Adolf Llovd hii herhaling in den monoloog van den heer Cash voor kwam. „Een oogenblik", zei Jim. „Neemt u mij niet kwalijk dat. ik u in de rede val, maar die Sir Adolf Lloyd was toch mijn oom's compagnon, niet waar?" Het antwoord van den heer Cash op deze oogenschijnlijk simpele vraag was zoo lang, omslachtig en onbegrijpelijk, dat het ieder ander rechtsgeleerde, ge noegen zou hebben gedaan h.em aan te hooren. Voor zoover Jim er uit wijs kon worden, begreep hii, dat Sir Adolf en zijn oom te eeniger tijd een overeen komst hadden aangegaan, die echter geen deelgenootschap uitmaakte. Een vennootschapsacte was eens of bij meer dan een gelegenheid.ontworpen, doch de eenige aanwijzing, die de firma Puxley gekregen had, dat de mogelijkheid be stond. dat een van deze ontwerpen ooit verder was uitgewerkt, was een verzoek geweest van hun overleden cliënt, kort voor zijn laatste ziekte, om een klerk te sturen, die aanwijzingen zou ontvangen omtrent epn of ander rechtsgeding, waar in Sir Adolf Lloyd ook hetrokken was. Het verzoek was per telefoon gedaan en was niet erg duidelijk geweest. Dit was iets zoo ongewoons, dat de heer Cash niet verbaasd was. den volgenden dag te hooren, dat Sir Adolf ziek was gewor den. De klerk was daarom ook niet ge zonden. Na deze niededecling waagde Jim het on te merken „In ieder geval hebben zij toch te eeniger tijd samenge werkt?" „Ik geloof dat ik dit wel maz beves figen", zei de heer Cash. ..U zult wel bedrijnen, mijnheer Grant", vervolgde hij. „dat in zaken, die een omvang heb ben als die van Sir Alfred, het aanwe zige geldsbedrag van hetgeen wij nu de nalatenschap kunnen noemen, op ver schillende perioden aan groote veranda ringen onderhevig is, zoodat het zelfs voor Sir Alfred zeer moeiliik zou ziin geweest, om on PAn bepaald oogenhlik precies de waarde van zijn bezit aan te geven. Bovendien kan ik u in vertrou wen mededeelen, dat een groot aantal transacties, speculaties zou ik ze haast kunnen noemen, den laatsten tijd door anderen zijn ondernomen, met gebruik making van het crediet van uw oom." De heer Cash, blijkbaar van meening, dat hij nu lang genoeg gewone taal ge sproken had. begaf zich hierop in een doolhof van technische uitdrukkingen, waardoor Jim's gedachten weer den vri,ien loop namen en hij zich begon af te vragen, of dit allemaal ten slotte er op neer zou komen, dat ziin inkomen werd verminderd en hij zijn bediende zou moeten ontslaan. Deze gedachte deed hem even glim lachen. hetgeen iets zoo ongewoons was in het kantoor van den heer Cash, dat deze laatste in het midden van het woord ..retourcommissie" ophield en zei: „O, neemt u mij niet kwalijk. Ik heb mij misschien niet duidelijk uitge drukt." „Volstrekt, niet", zei Jim, die waar schijnlijk bedoelde „U heeft volkomen gelijk". „Maar zouden wij misschien niet een deel van deze bijzonderheden op schrift tenminste voor vandaag", voegde hij er haastig aan toe. meenende epn blik van afkeuring, vermengd met teleurstel ling. in de silhouet van den heer Cash waar te nemen. „Als u mij eerst eens een algemeen idee gaf van mijn finan- cieelé positie, zal ik met genoegen bij een andce gelegenheid met u in bij zonderheden treden." Om de waarheid te zeegen. had hij zioh voorgenomen, zijn leven lang geen voet meer in het kantoor van de hoeren Puxley te zet ten. als hij slechts gewaar kon worden Boa pront zijn jaariijksche inkomen zou' Zl'in Mijnheer Cash was niet dikwijls in de gelegenheid, een cliënt een verras sing aan te bieden, zooals hij nu voor Jim in petto hield, en hoewel hij nu in de wijze, waarop hij hier langzamer hand op had willen aansturen, onder broken was geworden, was zij van dien aard. dat zij eigenlijk nergens door be dorven kon worden. Het meerendeel der rechtsgeleerden, hoezeer hun beroep ook op het tooneel en in de literatuur aan spannende oogenblikken onderhe vig schijnt te zijn. leidt een uitermate saai leven. Het aantal dreigende revol vers. gearresteerde zwendelaars of in advocatenkantoren ontdekte verloren erfgenamen is in werkelijkheid zeer gering, en wii moeten den heer Cash het menschelijke, indien dan ook on zakelijke genoegen vergeven, dat hij ge voelde bii de gedachte aan den don derslag. dien hij aanstonds zou kunnen veroorzrken. Zijn lang gekoesterde wénsch eens de held te zijn in een drama, dat zich in zijn eigen kantoor zou afspelen, streed vergeefs tegen een training, die het voor hem onmogelijk maakte in zes woorden te zeggen wat hij met. zestig kon doen. en dit was oorzaak dat zijn donderslag den'indruk wekte van een onschuldig vuurwerk. Het was geen verblindend lichteffect. dat den heer C^h. triomfan telijk. in gloed zette, terwijl het zijn be- zookpr verbluft zich de oogen deed uit wrijven. doch een lange tirade, door spekt met aanhalingen en voorwaarden di° eindigde rpef een zachf'en klap. De heer Cash had de gelegenheid voorbij laten gaan en van een drama tisch standpunt beschouwd, was het. een totale mislukking geweest, doch zooa's rreds is aangeeeven. was de mededee- l'ng. die "hii. wilde doen. van dien aard, ''at zij nnmoceljlk als oen gemeenplaats kon worden beschouwd. In ieder geval zag Jim Grant er uit. alsof hij een schok had gekregen; hij leunde in zijn stoel en bevochtigde eenige malen zijn lippen voor hij in staat was een geluid uit te brengen. De heer Cash maakta gebruik van deze pauze, die op zijn woorden was gevolgd, door luidruchtig zijn neus te snuiten, hetgeen misschien het beste was dat hij had kunnen doen, l)it plotseling geluid scheen Jim tot de werkelijkheid terug te brengen. Hij slaagde er althans in te zeggen: „Met. andere, woorden, u bedoelt, dat hoewel mijn oom ni9 tot zijn erfgenaam^ heeft benoemd, er niets was na to laten?" l)e heer Cash wilde niet beweren tat er ..Niets" was. doch zijn firma had de zaak nauwkeurig onderzocht en zij wa ren er in ieder geval tot dusver niet in geslaagd iets te ontdekken. Kort. voor zijn dood had sir Alfred groote betalin gen ppdaan, en een groot aantal waai* devnlle papieren waren te gelde ga« maakt, zonder dat het mogelijk geweest was na te gaan, wat er met. de op brengst was gebeurd. Als rechtsgeleerd*» met groote ervaring op zakengebied. wilde hij wel bekennen, dat er verschil lende omstandigheden in deze snelle •mtbindine van een zeer groot vermo' gen waren, die hij gaarne opgehelderd zou zien, doch ofschoon hii de zaak met den advocaat besnroken had. moest hij toegeven, dat er geen bepaalde onregel matigheid was geschied, waar hij op zou kunnen wijzen, en onder deze om standigheden, na langdurig overleg, was zijn firma tot, de slotsom gekomen, dat zij den heer Grant onmogelijk de hoop kon geven, dat er voor hem eenig vooruitzicht bestond op het verkrijgen van zelfs maar een klein gedeelte van de nalatenschap. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 2