(jf'epty AKKERTJES Tentoonstellin Uarterig LAATSTE BERICHTEN Waarschuwend woord van den R.K. Aartsbisschop van Cincinnati Hitier bij de soldaten en arbeiders aan het front „Geen wonder verwachten" Britsche vliegtuigen boven Zwitserland Nieuwe bons aangewezen „Voor ons ligt de vrijheid" Geen dispensatie van uitgaansverbod in Oudejaarsnacht De bonnen voor brood, gebak en bloem STADSNIEUWS Kerstspel van de V.CJ.C. Kersttournooi der A.M.H.C. WaltherwintdeD.H.C. Kerstveldloopen W Amsterdam speelt gelijk tegen de Zwaluwen De eerste wedstrijden op het IJs Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 27 DECEMBER 1940 NEW YORK, 27 Dec. (D N.B.) De Roomsch-Katholieke aartsbis schop van Cincinnati, Mc Nicho las, heeft in een radiotoespraak verklaard, dat een minderheid van tien procent tracht het Ameri- kaansche volk in den oorlog te storten, terwijl een overweldigen de meerderheid van het volk zwij- kend en wèrkloos toeziet. Het kapitalisme der Vereenigde Staten, aldus verklaarde de aarts bisschop verder, voert blindelings naar den" oorlog en ziet hierbij over het hoofd, dat hij zoodoende zijn eigen graf gi'aaft. De Amerikaansche zakenwereld heeft het oog op de win sten. die gedurende een zekeren tijd zuilen ontstaan iiit een deelnemen van Amerika aan den'oorlog, doch ziet echler niet He daarop volgende totale ineenstorting van het vvereld- kapitalisme. Het Amerikaansche volk, zoo besloot mgr. Mc. Nicholas,"is voor den vrede. De Amerikaansche volksleiders, die de Vereenigde Staten stap .v.oor. stap naar den oorlog leidden, staan op het punt het Amerikaansche volk van zijn vrijheid te be.rocfven, De secretaris van het Witte Huis Ste phen Early, heeft medegedeeld, dat pre sident Roosevelt in zijn radiorede van Zondag a.s. zeer zeker over de Ameri kaansche hulp aan Engeland zal spre ken, doch geen cijfers zal noemen. Early liet doorschemeren, dat Roosevelt zich uitvoerig zal bezighouden met de bespoe diging der productie van oorlogsmate riaal in de Vereenigde Staten. Geen wonder verwachten". De onlangs uit de Vereenigde Staten teruggekeerde Engelsche minister voor de raviiailleering. Layton. heeft in een persgesprek de Engelsche openbare mee ding ervoor gewaarschuwd van Amerika geen wonder te verwachten. Alle Ameri kaansche plannen voor hulp aan Enge land moeien rekening houden .met de voorwaarde, aldus verklaarde I.aylon, dat de „niet-oorlogvoerende" rol van de Vereenigde Staten in de eerstvolgende zes maanden niet veranderd zal worden. De stemming van de Amerikaansche be volking is beslist legen het zenden van Amerikaansche troepen, deels om huma nitaire erdrnen, ieelg echter ook omdat vele lieden in Amerika 'ervan overtuigd zijn. dal het zenden van troepen een in mengen van Amerika in de Europeesche aangelegenheden zou beteekenen, waar bij Amerika geen belang heeft, BERN. 27 Dec. JD.N.B.) Engelsche vliegers hebben ook in den Kerstnacht van 21 op 25 December het Zwitsersche luchtruim geschonden. De Zwitsersche legerstaf .maakt hieromtrent het volgen de bekend; „Ook in den Kerstnacht, hebben vreemde vliegtuigen ons luchtruim ge schonden. Na 23 uur vlogen, van het Noorden naar het Zuiden, in het gebied ten Oosten van Chur, vliegtuigen over ons land. Gecons'ateérd werd. dat de toestellen op 25 December om 1 uur terugvlogen over Iret Beneden-Engadin. In Chur is kort luchtalarm gemaakt." De Engelsche hommen op Zurich hebhen. naar achteraf blijkt, ook een doode geëischt. Bij het opruimingswerk is in het verwoeste huis in de Limmat tal-straat, bet lijk van een 65rjarige vrouw gevonden. 's-GRAVENHAGE. 27 Dec. De se cretaris-generaal van hetdepartement yan Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend: RIJST ENZ. Gedurende het- tijdvak van Zaterdag 28 Dec. tot ên' met Vrijdag 24 Januari e.s. geeft de rhet „108" genummerde bon Van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of. gruttenmeel (gemengd meel). VERMICELLI ENZ. Gedurende hef tijdvak van Zaterdag 28 December tot en met Vrijdag 21 Fe bruari a.s. geeft voorts de mei „31" ge nummerde bon van het algemeen dis tributiebonboekje recht, op het koopen van 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. GORT ENZ. De met „44" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje geeft gedurende het tijdvak van Zater dag 28 Dec ember tot en met Vrij lag 21 Februari uitsluitend recht op het kon pen van 250 gram gort. of gortmout of grutten. De met „44" genummerde bon zal derhalve nisi gebruikt kunnen wor den voor het koopen van havermout-, havervlokken, ha verbloem of aardap- pelmeelvlokken. HAVERMOUT ENZ. Gedurende het 'tijdvak van Zaterdag 28 December tot. en mét, Vrijdag 21 Fe bruari a.s. gééft" ie met „57" genum merd;" bon vari het algemeen distribu tiebonboekje recht op het koopen ^an 250 gram havermout of havervlokken of haverbloëm of aai'dappëlmeelvlok- ken of gort of gortmout of grutten. MAÏZENA ENZ. Dé mét „87" genummerde bon van het algemeen distribiiliebonboékje geelt ge durende het tijdvak van 28 December tot en met 21 Februari a.s. recht op liet koopen van 100 'gram maizena of gries- meel of sago of aardappelmeel, dan wel een hoeveel beid puddingpoeder of pud- dirigsauspócclér, welke 100 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingpoeders mag verdeeld zijn over twee pakjes, waarvan elk ten hoogste 50 gram zet meel bevat, dan wel drie pakjes, waar Nvan elk tori ho'nesté 33 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingsauspoe- der. welke op één bon wordt verkocht, mag ongeacht de samenstelling over niet meer dan zes pakjes verdeeld zijn. Tenslotte wordt»er op gewezen, dat op twee bonnen pon pakje maizena van 225 gram kan worden gekocht, doch sléchts in verpakkingen, welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. EIEREN ENZ. Gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zondag 5 Jan. e.6. geeft de met „34" genummerde bon van hel algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van één ei. De bon nen, welke op 5 Januari nog nïe't 'ge bruikt zijn, blijven geldig tot èn met Zondag 12 Januari a.6„ met, dien ver stande, dat zij gedurende dé week van 6 tot en met, 12 Januari niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants e.d. KAAS ENZ. Gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zondag 26' .10tl' a.s. geeft, elke der met „47", „48", „60" en „61" genummerde bonnen van het al gemeen distributiebonboekje recht óp het koopen van 100 gram kaas. De aan dacht wórdt erop gevestigd, dat de gel digheidsduur van deze bonnen eindigt op 26 Januari a.s.. zoodat.zij na dien datum niet meer gebruikt mogen wor den. EXTRA RANTSOEN KAAS Gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zondag 12 Ja nuari a.s. zal de met, „20" genummerde bon van het algemeen distributiebon- hoekje recht geven op het koopen van 125 gram kaas De geldigheidsduur van bon „20" eindigt op 12 Januari a.6„ zoodat deze na dien datum niet meer gebruikt kan worden. De aandacht wordt er nogmaals op gevestigd, dat in den haniél nog een voorraad smeerkaas in verpakkingen van 125 en 250 gram verkrijgbaar is. Door het aanwijzen van bon „20" voor het koopen van 125 gram kaas, is thans alsnog de gelegenheid-geopend smeer kaas in deze verpakkingen te koopen. Voor smeerkaas in verpakkingen van 250" gram dienen vanzelfsprekend twee bonnen „20" te worden afgegeven. De aandacht van détaillisten en van houders van hotels, café's e.d. wordt gevestigd op enkele nadere bijzonder heden, welke per officieele publicatie zijn bekend, gemaakt. BOTER EN VETTEN Gedurende het tijdvak van Zaterdag 28 Dec." 1940 tor en met Vrijdag 3 Jan. a.s. geeft de met „23" genummerde bon van «Ie boterkaart en van de vel kaart recht op het koopen van een half pond boter of een half pond margarine of twee ons vet naar keuze, voor zoover voorradig. De met „23" genummerde bonnen, die op Vrijdag 3 Januari nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 10 Januari a.s. De op 22 November 1940 reeds bij de producenten of in den handel aanwezige voorraden vet in verpakking van 250 gram mogen tegen inlevering van ppn met „23" genummerden bon van de boter kaart of de vetkaart worden uitver kocht. aangezien her niet mogelijk is de ze alsnog te doen ompakken. BROOD, GEBAK ENZ. De aanwijzing van de bonnen, welke met' ingang van Maandag 30 December recht geven' op hét koopen van brood, gebak, meel en bloem wordt afzonderlijk bekend gemaakt. MODELHUIS MX/. Vanaf Maandag 16 Dec. 1940 n.m. 2 uur tot 1 Januari 1941 BIJZONDER GESLAAGDE INTERIEURS Geopend van 10 tot 5 uur Zuidsingel 45 Tel. 5584 Amersfoort Fabrieken te Nijkerk IN HET WESTEN, 27 D?c. (D. N.B.) Evenals het vorige jaar heeft de Fiihrer de Kerstdagen te midden van de soldaten en de frontarbeiders in het Westen door gebracht. Ditmaal heeft hij in hoofdzaak verbleven bij de een heden der drie wapens, die deze maanden de ononderbroken actie tegen Engeland, ondernemen. Op den Eerste.n Kerstdag, heeft de Fiihrer de Kerstviering van mannen der organisatie Tndt in de nabijheid van een zware vèr-dragende batterij bijgewoond, In een toespraak zeide bij. dat hij de overwinning on voorwaarlijk zeker acht te. Hij gaf den frontarbriders het parool voor het nieuwe jaar: „Voor ons ligt de vrijheid en daarin de toekomst van ons vólk, achter ons liggen de bitterste er varingen en in ons leeft het onwrikbare besluit, dat uit dezen oorlog een beter en schooner Duitsch Rijk zal ontstaan Op zijn verderen tocht langs de kust bezocht. Hitier de eene batterij na de andere. In den namiddag reisde hij door Boulogne om daarna een bezoek te bren gen aan eenige eskaders vliegtuigen- Öok tot. de vliegers sprak hij van de ze kerheid van de overwinning. Den avond bracht hij met zijn medewerkers in in tiemen kring door De Eerste Kerstdag was voor een der bekendste en succesrijkste gevechtseska ders gereserveerd de tweede was aan de soldaten van het leger gewijd. Over al werd de Führer met een onbeschrij felijk gejuich begroet. De prachtige stemming, waarin Hitier de troepen overal aantrof, was voor alle deelnemers aan den tocht een verblijdende erva ring. De geest van den Duitschen sol daat aan het front kan met enkele woorden geteekend worden: strijdvaar digheid tof het uiterste en een krachtig en zelfbewust zeker zijn van de over winning. BINNENLAND 's-GRAVENHAGE. 27 Decern- ber. De Commissaris-generaal voor de openbare veiligheid heeft in opdracht van den Rijkscommis saris bekend gemaakt, dat ook oor den nacht van 31 December op 1 Januari a.s. de bepalingen betreffende het verblijf in de open lucht tusschen middernacht en 4 uur voormiddag en inzake de be perking van den kleinverkoop van sterk alcoholhoudende dranken onveranderd gelden. Voorts wordt bekend gemaakt, dat het afsteken van vuurwerk en andere pyrotechnische artikelen in de open lucht streng verbo den is. v was ten opzichte van andere soorten brood. Aangezien echter sindsdien het gehalte aan droge stof van het rogge brood krachtens wettelijk voorschrift is gebracht op eenzelfde gehalte per broodeenheid als dat van de andere broodsoorten, is thans de reden voor het vaststellen van een afwijkend rant soen voor roggebrood vervallen. Ook hét roggebroodrantsoen wordt derhalve met ingang van Maandag 30 December- a.s. gesteld op ongeveer 100 gram per bon van de broodkaart. De op 5 Januari nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedu rende de week van 6 tot en met 12 Januari a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, res taurants e.d. Voorts geven de met ..3" genummerde bonnen van- de bloemkaart gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tol en met Zondag 26 Januari a.s. elk recht op het koopen van 50 gram brood o f een half rantsoen „gebak" als hier boven genoemd. Tarwebloem De» met ..3" genummerde bonnen van de bloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 30 December tot en met Zondag 26 Januari a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of roggpbloem of zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel Op één broodbon voortaan slechts honderd gram roggebrood 's-GRAVENHAGE. 27 Der De se cretaris-genéraal van het departement van landbouw en visscherii maakt het volgende bekend mei betrekking tot de distributie van brood. Gedurende, het, tijdvak van Maan dag 30 December tot en met Zon dag 5 Januari a.s. geeft elke der mét. „21" gènummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram rogge brood of ander brood. Voorts geeft elke der met „21" genummer de broodbonnen recht op het koo pen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde bakkerij producten telkens ten minste hel daorachter geplaatste aantal gram men: beschuit 75 gram, biscuits en wa fels 90 gram, speculaas 140 gram, an dere koekjes 200 gram. kcpk 160 gram, cake 300 gram, gevuld klein korstge bak (b.v. amandelbroodjrs) 400, ge vuld groot kerstgebak (b.v. boterletter) 500 gram. tetart en gebakjes 600 grom. Voor gehéel of ten deelc uit' meel of bloem gebakken producten, welke hier boven niet genoemd zijn. geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waar in 70 gram meel of bloem is verwerkt. Zooals bekend gaf tof dusverre elke bon van'de broodkaart recht, op het koopen van ongeveer 125 gram rogge brood of oncevter 100 gram ander brood. De vaststelling van het roggebrood- ran'soen op- -125 gram hield o.a. ver band met het feit. dat het z.g. ..droge stof gehalte", van roggebrood afwijkend V. In de Remonstrantsche kerk Men schrijft, ons: DONDERDAG. 2en Kerstdag, voerd; de plaatselijke afdeeüng van de V.C.J.C. het Kerstspel „Laten wij gaan" op in de Remonstrant?ohe Kerk aan de lieereustraat. Het Kerstspel laat ons in al zijn eenvoud, maar juist '.ia ar om zoo treffend, zien hoe het, grnote Ksrstge beuren de mensehen vereenigt, tot. kin deren van één Vader, die tezamen on der Zijn leiding sterk bet leven door willen gaan. De nienschen worden door verschil lende groepen voorgesteld: de sterken, de onverschilligen, de zwakken en de soekenden. De sterken stellen plicht en levens kracht als het. hoogste; den onver schilligen laat alles koud, ze trekken zicih van de ernstige gebeurtenissen op déze wereld niets aan; <le zwakken willen zoo graag sterk zijn, maar het ontbreekt hun aan houvast; de zoeken ten kijken naar de grillige wolkenfi guren en luisteren naar liet gezang van den wind. maar het geluk kunnen ze er niet in vinden. Zoo staan deze groepen daar e.n trach ten den mensch, die nog geen richting gekozen h?eft, op zijn tocht door het. leven mee te nemen. Maar dan wordt temidden van .leze menscben de aan klacht geslingerd: „In andere landen vloeit bloed". Het la-at hen niet meer los, Wat kunnen ze er aan doen? Wie kan hier helpen? Fin dan wordt bet Kerstverhaal ver teld; er wordt verteld over God's lief- He voor de menscben. en dat zoncLer liefde voor e'.kand'r de mensohheid ni°t kan hestaan. Zoo vinden dan deze groepen elkaar en gaan onc^er God's leiding het leven sterk in de liefde. Wat de opvoering betreft., den spe lers komt alle lof toe voor hun spel, evenals aan de spel leidsters. Wegens de groote belangstelling zal a.s. Zondag het Kerstspel nogmaals op gevoerd worden- JHR. A. W. DEN BEER POORTUGAEL OVERLEDEN AMERSFOORT. 27 Dec. In den ouderdom van 76 jaar is alhier 'te kunstschilder jhr. A. W- den Beer Poor- tugael, overleden. De overledene was vele jaren voor zitter van .den Amersfoortschen Kunst kring,. bestuurslid van het Algemeen Nederlandsch Kunstverbond, het, mu seum „Flehite" en de monumentencom missie. Hij vervaardigde vele schilderijen en boetscerwerkjes. MARKTBERICHT AMERSFOORT. 27 Dec. Hoendereieren 1.07 per kilo; eendeneieren 5.50—6.50 100 stuks; kippen 1.502.75; tamme konijnen 4.50 —7.00; wilde konijnen 2—2.40; oude tamme eenden 1.20—1.40; hazen 5.00—7.00 alles per stuk. Biggen 18—25 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 200.000 stuks hoendereieren, 300 eendeneieren, 45 biggen. OMTREK FRAUDULEUS GESLACHT VEE BARNEVELD. 26 Dec. De politie te Rarneveld heeft een groote parfd vteesch en spek. afkomstig van fraudu leus geslacht vee. in beslag genomen. In totaal was het 713 kg., w.o. 17 ham men. Het vleesch werd voor 1.60 per pond verkocht. Tegen de daders is pro ces-verbaal opgemaakt. SPORT EN SPEL Laren won al haar wed strijden Ondanks de zeer matige weersom standigheden heeft h;t Kersttournooi van A.M.H.C. toch doorgang gevonden. In den beginne ihadd.cn 'de spelers en speelsters zeer veel hinder van de gladheid der met sneeuw overdekt,; velden, doch toen het. begon te dooien, was 'de witte substantie weldra verdwe nen en werd. er verder in een uiterst genoegplijke 6feer gesp;eld. Gelijk te verwachten was, won Laren al zijn wedstrijden, hoewel zij in A.M. H.C. I en Baarn geduchte tegenstanders had. Hef Utrechtsche Kampong dal geen enkel winstpunt vermocht te boe ken, wist' toc.h eenige aardige resulta ten te behalen. Zoo slaagde b.v. A.M. II.C, I er slechts met groote moeite in ;en kleine 2—1 zege in de laatste mi nuut, in de wacht te sloepen. Het was speciaal liet uitstekende werk van hun doclverdedigsti°r, met haar sonilijds fantastische safes en zeer moedig op treden. dat de Domstcdelingen voor grootere nederlagen behoedda. Bii ]de Lareneezen blonken uit d? rechtsbin nen Kruyze, zijn broer die rechtsachter speelde en de spil Langeveld. Bii A.M. H.C. I viel mej. Seliuitema op door haar vasthoudend. 6pel, terwijl ook de dames Langelaan van hun "kwaliteiten blijk gaven. Rest ons nog te vermelden, dat Sobaarweydc op het laatste oogenblik verstek liet gaan. Des avonds maten de deelnemers hun krachten op den dansvloer, welke vreedzame strijd on betwist door A.M.H.C. werd, gewonnen. Hi "ronder laten wij de uitslagen volgen: A.M.H.C. I—Baarn 1—1; T>arenA.M. H.C. II 3—1: A.M.H.C. II—Baarn 1—1; A.M.H.C—Kampong 2—1; Baarn Kampong 31LarenKampong 30; A.M.H.C. II—Kampong 3—1; Baarn— Laren 23; A.M.H.C.Laren 23; A. M.H.C. I—A.M.H.C. II 2-6. Eindstand: le: Laren, 2e: A.M.H.C. I, 3e: Baarn, 4e: A.M.H.C. II, 5e: Kam pong. Al met al een zeer geslaagd tournooi. waarvan wij hopen, dat h;t in de rij öfir Amersfoortscbe. hockey-tradities ge voegd zal worden! ATHLETtEK DELFT, 26 Dec. Onder groote be langstelling er waren om6lreeks 2000 toeschouwers op het D.H.C.-veld te Delft aanwezig ziin vanmiddag de iaarlijksche kerstveldloopen van D.H.C gehouden. Van de 325 personen, die zich voor deelneming hadden opgege ven, waren er 290 opgekomen. De uitslagen luiden: A. klasse (5 K.M.): 1. ,T. Walther, Volewijckers, 16.48. 2. J. Mever, Volewijckers, 16.53.6; 3. A. M. de Roov, P.P.. 17.24.—. R. klasse (5 K M I: 1. H. Pelle, Tpmno, 17.49.5; 2. J. Over- dijk. A.A.C.. 18.52.6. C. klasse (3V.-K.M5: 1. J. M. Kloos. P.P., 12.20.8. Juniores (T'/i K.M.): 1. W. Sluijkhtiis, Holland, 7.12.8; 2. J. W. Groen. Hellas, 7.36.—. OM DEN KENNEMERWISSELBEKER Bij de hardrijwedstrijden om de Ken- nemerwisselbeker welke te Bergen wer den gehouden, toonde Langedijk zich de sterkste. De voornaamste uitslagen luiden: 500 meter: 1. Langendiik (Oud Karspel) 48,6 sec., 2, Buiien (Amsterdam) 48,9 sec. 1500 meter: 1. Langendijk, 2 min. 32,8 sec., 2. Buijen 2 min. 35 sec. 5000 meter: 1. Langendijk 9 min. 29,2 sec., 2. Buijen 9 min. 32.2 sec. Totaal klassement: 1. Langendijk. 2. Buijen en 3. Van I Hoorn. De beste behandeling 1st onder de wel, eens flink transpireeren en drie maal daags'n "AKKERTJE "nemen. "AKKERTJES"bevorderenten zeerste het zweeton, gaan de koorts tegen, verdrijven het ellendige pijnlijke gevoel en bestrijden de infectie. "AKKERTJES" xijn beroemd vom hun snelle, uitstekende uwerking. Vaak napemaak', 'Jmaar nog nooit geëvenaard. Op elk "AKKERTJE" staat t AKKER-merk: Uw garantiï! tegen pijnen, hoofdpijn, "nare da. jen" Doos: 13 stuks - 12 stuivers; 2 stuks - 2 stuiver* CLEARINGKOERSEN Koersen voor stortingen op 27 December tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75,36 Belga's 30,1432 Zwitsersche francs 43,56 Lires 9,87 Deensche kronen 36.40 Noorsche kronen 42,82 Zweedsche kronen 44,85 Tsjechische kronen (oude schulden) 6,42 Tsjechische kronen (nieuwe schulden) 7,54 Dinar (oude schulden) 8,43 Dinar (nieuwe schulden) 4,23 Turksche ponden 1,45% Lewa 2,30 Pengoe (oude schulden) 36,519 Pengoe (nieuwe schulden) 4*5,89 Toch nog voetbal AMSTERDAM, 26 Dec. De wedstrijd fuschen het Amsterdamsch élftal en de Zwaluwen behoort tót" een van de tradi- tioneele Amslcrdamsche ontmoetingen, waarvoor steeds veel belangstelling van de zijde van hét publiek pleegt te be staan. Op het laatste oogenblik waren nog verschillende veranderingen aange bracht in de opstelling van het Zwalu wenteam. Zoo ontbrak o.a. de midden voor Tgn Velde van N.E.C., waarvoor men Blomvliet, had opgesteld. In plaats van de Neptunus-man. van Spaendonck stond op de rechtshalfplaats der Zwalu wen de Hollandia-man van Woerkom. De D.F.C.-back Punt was vervangen door Zandstra van E.D.p. Bij de Amsterdam mers was Hazeweyer van A.F.C. vervan gen door Slot van D.W.S. Over het algemeen werd door beide ploegen een goed spel te zien gegeven, waarbij vooral de stuwkracht van de middenlinie van het Zwaluwen team met beide kanthalfs Stijger en Fanger als uit blinkers opviel. Hoewel de Amsterdammers in de eer ste helft vrijwel voortdurend den toon aangaven, namen toch .de Zwaluwen na ongeveer twintig minuten spelen de lei ding. Goed doorzetten van v. d. Engel, bracht den bal in de nabijheid van het Amsterdamsch doel, waar Blomvliet het leder van v. d. Engel overnam, die ver volgens de aanstormende Borrani in de gelegenheid stelde het eerste'doelpunt te scoren. Het duurde evenwel niet lang of aan de andere zijde hadden de vele uitvallen van den Amsterdamschen linkervleugel succes. Bergman plaatste den bal over het geheele veld heen naar Drapger, dia niet voldoende werd bewaakt door den Xerxesback Louwe, zoodat hij uit vrijs positie gemakkelijk den feelijkmaker kon scoren. Na de rust was hef spelpeil iets beter. Aan beide zijden werd hardnekkig ge streden om de winnende goal, doch zon der het gewenschte resultaat/ SCHAATSENRIJDEN Op de banen van de SIS te Warmen- huizen hebben gistermiddag wedstrij den voor amateurs plaats gevonden. De uitslagen luiden: 500 meter: 1 J. Roos-, Amsterdam 49.8 sec.; 2. M. Jonker (Warmenhuizen) 51.5 sec. 1500 meter: 1. Strijbos (Harenkarspel) 2 min, 50,1 sec..; 2. J. Roos (Amsterdam) min. 51.6 6CC. 3000 meter: 1. M. Strijbis (Harenkar spel) 5 min. 57.1 sec.; 2. M. Jonker (Warmenhuizen) 6 min. 05 tec. Te Hoofddorp Tweede Kerstdag werden te Hoofd dorp nationale wedstrijden gehouden in het hardrijden. De voornaamste uitsta gen luiden: 500 Meter: 1. J. A. Roos (Amsterdam) 4S.6 sec.; 2. Th. Eekclschot/(Amsterdam) 50.6 6ec. 1500 Meter: j 1. Zwanenburg, 2 min. 49.2 6cc.; 2. Roos. 2 min. 51.4 sec. 3000 Meter: 1 1. Zwanhenhürg. 6 min. 11.2 sec.; 2. Boston (Rotterdam) 6 min. 16.4 sec. Totaal klassement: 1. Zwanenburg, 2. Roos, 3. Eekelschot en 4. Bosson. IJSVOGELSSNELLE ZES 4—3 Op de banen van de ijsclub. Halfweg is Tweede Kerstdag een ijsl jockey wed strijd gespeeld tusschen een combinatie van Ijsvogels uit Amsterdam en do Snelle Zes urt Zwanenburg. De Snelle Zes verloor met 43.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 3