STADSNIEUWS Uitvoering van Kerstmuziek fiqsunda EEN STRIJDBAAR IN DE SPANNING ONTBRAK Onder leiding van Hans Scheifes Politie-Varia Examennieuws Burgerlijke Stand Voetbaluitslagen Tusschen de goal- palen Wat Amersf, clubs deden VOETBAL Tusschen vallen en glijden Competitiestanden H. V. C. - VOLENDAM 4-2 De overwinning was verdiend N A de hervatting werd hetzelfde spel weer voortgezet zonder veel sensationeele wendingen, waarhii het slechte plaatsen van beide ziiden op- vjel en het spel een klasse lager was dan in de eerste helft. Het Bondseiftal Het gaat om de tweede plaats '2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 30 DECEMEZR 1340 Si. Henricus kerkkoor en het Collegium Musicom Instrumentale ONS dagelijksch brood" noemde Hans Scheifes. die gistermiddag een uitvoering van het St. Henricus-kerk- koor leidde de Gregoriaansche muziek Dageliiksch brood voor den kerkmusicus inderdaad. De kerkganger uanvadrdt deze muziek dan ook als zoodanig en realiseert zich slechts zelden de zuivere schoonheid er van Het was een goede gedachte van den heer Scheiles om een reeks Grego riaansche zangers aan het hoofd van zijn programma te plaatsen En zonder zich uitsluitend door ziin routine te laten lei den. doch met waarachtige bezieling heeft het St. Henricus-koor dit „Praeludium Graegorianum" ten eehoore gebracht. Het Gregoriaansch - duldt geen subfectieve expressiviteiten dat Hans Srheifes deze waarheid verstaat kwam in deze gave en indrukwekkende uitvoering vo.ort durend tot uiting. Na het. Gregoriaansche gedeelte volg de een reeks Latijnsche a capella-muzie- ken: werken van Palestrina, William Byrd, Da Vittoria en Naninï. Ook hier gaf het bijna honderd leden sterke mannen- en jongenskoor geïnspireerde en gecultiveerde koorzang te genieten. Gecultiveerd binnen de grenzen van een prille en natuurlijke expressie, wel te verstaan. Want dit dunkt mij juist Scheifes' kracht te zijn: dat hij zijn menschen laat zingen en niet ten koste van de levende kracht der muziek op muzikale .perfectie aandringt. Dat de inzet van William Byrd's „Sanctus" mislukte werd door de juichende en stralende uitvoering van Nanini's „Hodie Christus natus est" een der hoogtepunten! dan ook volledig ver goed. Eveneens a capella geschiedde de uit voering van een viertal Nederlandsche kerstliederen, die het programma voor de pauze voltooiden. Twee dezer liede ren waren bewerkt door den dirigent zelf en men kon er voorbeelden van waarlijk dienende bewerkingen in zien. Na de pauze legde Hans Scheifes voorts in eenige zelfstandige composi ties van zijn begaafdheid als scheppend kunstenaar getuigenis af en wel in vier liederen voor jongenskoor met orkest begeleiding en twee deelen uit zijn Kerstcantate in oorlogstijd „In terra nax". Eenvoudig, bijna voikslied-aehtig van melodiek, verklankten deze compo sities op gevoelige en zuivere wijze de naïeve teksten, terwijl in de overigens vrij simplistische begeleiding soms een geestig gevonden instrumentaal effect opviel. Dit laatste voornamelijk in het eerste én het derde kerstlied. Aan de uitvoering werd medewer king verleend door het „Collegium Mu- sicum Instrumentale", eveneens onder leiding van Hans Scheifes. Met het Con cert voor den Kerstnacht van Corelli had dit gezëlschgp vrij hoog gegrepen. Doch al mankeerde er hier en daar wel eens. iets aan in de snelle deelen spaarde Scheifes zijn menschen niet! vooral de pastorale stemming van ada gio en largo werd op bewonderenswaar dige wijze benaderd En het mooie werkje, maakte dan ook veel indruk, hetgeen zeker niet in de laatste plaats aan de drie knappe solisten te danken was. Het orkest en het volledige koor be sloten de uitvoering, die ten bate van het Orgelfonds gegeven werd en zeer veel belangstelling genoot, met compo sities van Mozart en Kuypers en de reeds, genoemde cantategedeelten van Scheifes. En ook h.ier zong het koor, af gezien van een minder gelukkige into natie in het „Ave Verum" van Mozart, indrukwekkend van uitdrukking en klank. AD. INT. Zaterdagavond i6 op den Arnhem- scheweg een wielrijdster in botsing ge komen met een juffrouw, die den rijweg loopende overstak. Beide vrouwen vie len en kregen een wonde aan het hoofd. In de St. Jorisstraat is Zaterdagavond tengevolge van de duisternis een meisje uit Hoogland tegen den trottoirband ge fietst. Zij viel op dén grond en bezeerde zich vrij ernstig aan de linkerknie. De motorpolitie heeft het meisje naar huis gebracht. Zes wielrijders vielen ten offer aan het éénrichtingverkeer in de Bergstraat. Verder werd aangifte gedaan van dipf stal van twee rijwielen. Zaterdagnacht even na twaalf uur ontstond een. schoorsteenbrand in een perceel aan de Lauruestraat. Brand weerlieden en politie hebben het vuur mét behulp van twee minimaxen en een slang op de huisleiding gebluscht. Een bakker kreeg Zaterdagmorgen een proces-verbaal wegens het vervoe ren van versch brood voor den vastge- stelden tijd. Zaterdagmiddag tegen twee uur trof de politie ter hoogte van perceel 274 op den Utrechtscheweg een auto aan, welke daar onbeheerd stond. Een en ander leek verdacht, temeer, waar geen eigenaar of hestuurderr kwam opdagen. Uit. het onderzoek bleek, dat de auto in Utrecht gestolen was. Bij het laatste in onze stad gehouden examen, uitgaande van den Kon. Erk. Alg. Stenografen Bond. slaagden voor het diploma Machineschrijven B: de dames I. Bev en A. P. van Dijk en de heer W. van Putten. •Machineschrijven A: de dames W. v. d. Assem, H. Barnetijn, S. Glavimans. W. M. van Hoeflaken, C. B. Hoonhoud. N. J. Kleemans, H. F. Nienoord, E. P. Rintel, F. Verhoef. G. E. M. Willenborg en de heeren J. Mezger, A. Muijs en T. Snoek. Te den Haag slaagde voor het theo retisch gedeelte van het examen Ned. Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage, onze stadgenoote mej. E. Cam bier van Nooten. AMERSFOORT.'28 Dec. - Geboren: Anna Lucia, d van Cornells de Vries en Lucia Henderika Engelina Licher. Overleden: Cornelia van Nimwegen, oud 78 jaar. weduwe van Dirk Schuur man.. Adrianus Schelle vis, oud 74 jaar, weduwnaar van Willemina van Beek. Tjebbe Bosma. oud 77 jaar. weduwnan: van Hiltje Kroon. Willem de .Tone, oud 51 jaar. echtgenoot van Cornelie Catha rine Herman Miiller. Jonkheer Anton Willen den Beer Poortugael, oud 76 i weduwnaar van Jonkvrouw Amelia G>'- rardina van Ilumalda van Eijsinga. KERKDIENSTEN De wijdingsdienst in de Remonstrant- ache kerk'op Nieuwjaarsmorgen 11 uur zal geen doorgang vinden. Men verzoekt ons mede te deelen. dat ook de dienst in dp Gereformeerde Kerk in Hersteld Verhand Oudejaarsmiddag om 3.30 uur aanvangt. GRAND TIÏéaTRE. Van Vrijdag 27 De$. tot en met Maandag 30 Dec. vertooning van de film „De Amateur-Jockey." Aanvangstijden Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdagavond 8 uur. Vrijdag 6.30 (doorloopend), 8 uur laatste voorstelling. Zaterdag 6 uur en 8.15 (donrloopend); Zon- en feestdagen 1.45, 4, 6.15 en 8.30 (doorloopend). Matinee Woensdag- en Zaterdagmiddag 2.30 uur. Vrijdag, Dinsdag, Donderdag familie- matinée. 2.30 uur. CITY THEATER. Van Vrijdag 27 Dec. tot en met Maandag 30 Dec. vertooning van de film „Peer Gynt". Maandag, Dinsdag, Woensdag. Donder dag en Vrijdagavond 7.30 (doorloopend). Aanvang hoofdfilm 8 uur. Daarna weeT voorprogramma. Zaterdag 6 en 8.15 (doorloopend). Zon en feestdagen 1.45, 4. 6.15 en 8.30 (door loopend)- Matinee Woensdag- en Zater dagmiddag 2.30 uur. Vrijdag, Maandag. Dinsdae en Donder dag familïematinée om 2.30 uur. REMBRAND THEATER. Vertooning van de film „De wilnernis roept." Aanvangstijden .-ls City Theater. Geen matinee's. STERHUIS, Korte Beekstraat 4. Voor aiie meisjes geopend op Dinsdag- en Donder dagmiddag van 2.30 tot 5.30 uur n.m. Op andere dagen des avonds. GILDE HUIS A.K.G. Tentoonstelling van schilderijen van Rotterdammers. Dage lijks geopend. R.K. OPENBARE LEESZAAL. Wijers- straat 2 OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. TIJSSELING'S MODELHUIS. 16 Dec.—3 Jan. Expositie van betere meubelen. SPORT EN SPEL AFDEELING I Eerste klasse Hesmes DVS—DWS afg. Feyenoord't Gooi 42 StormvogelsDFC 22 KFCSparta afg. AFDEELING II Eerste klasse VUCHaarlem 52 XerxesDOS afg. Blauw Wit—VSV 3—3 AFDEELING III Eerste klasse HengeloQuick afg. AFDEELING IV Eerste klasse NOAD—Willem II 0—2 HelmondMVV 03 PSV'Limburgia 11 JulianaEindhoven afg. RoermondBW afg. NACLonga 24 AFDEELING 1 2de klasse A Alkmaarsche BoysZFC 24 DWV—West Frisia 5—0 Tweede klasse B H VCV olendam 4—2 RCH—EDO 0—1 Dc Spartaan (A.)— HBC 2—4 Derde klasse D BFCAED 3—2 OVVO—DEC 1—2 VictoriaAllen Weerbaar 32 SDOJan Hanzenkwartier 43 Derde klasse E PVC—Amersf. Boys 1—3 Zwaluwen VooruitDonar 02 Vierde klasse K De Zebra's— JSV 7—1 AFDEELING II Tweede klasse A VIOSSpartaan (R.) 26 QuickUnitas 92 HVV—Sliedrecht 1—1 Tweede klasse B UVS—VDL 2—t HOCKEY DAMES Gooi Be Fair 2—SCHC 1 Alle andere wedstrijden zijn afgelast. DE dooi. welke op Tweeden Kerstdag haar intrede deed, was oorzaak, dat vele terreinen in een toestand kwamen, dat voetballen onmogelijk bleek. Slechts een gering aantal wedstrijden, kon ge speeld worden. H.V.C. bond op Birkhoven den strijd aan tegen het sportieve Volendam. Onze stadgenooten. die in het visschersdorpje slechts met 21 konden winnen, hadden ditmaal weinig moeite met de wijdbroe- ken. Hef werd een verdiende 42 over winning. fn de plaatselijke ontmoeting tusschen R.C..H. en E.D.O. schijnt spanning ee- heerscht te hebben. De Racing club weerde zich tegen haar plaatsgonoote uitstekend, zoodat E.D.O. slechts één doelpunt wist te maken, juist voldoende om de overwinning te behalen. Eenigs- zins verrassend was de overwinning van TI.B.C., dat De Spartaari in eigen huis een 42 nederlaag toebracht. De stand is nu: Tweede klasse B. E.D.O. 11 7 4 0 29— 5 18 H.V.C. 11 7 2 2 26—17 16 H.B.C. 11 6 3 24—20 14 Velox ll 5 3 8 27—25 13 10 5 2 3 31—17 12 Spartaan (A.) 11 3 4 4 17—24 10 Hilversum 10 4 2 4 22—25 10 Watergraafsmeer 8 3 3 15—16 8 Volendam 10 3 2 5 18—27 8 Kennemers 11 3 1 7 20—83 7 R.C.H. 12 1 4 7 16—24 6 H.F.C. 8 0 2 6 9—21 2 In de derde klasse leverde Amersf. Boys een opmerkelijke prestatie door het sterke B.V.C. in eigen huis een 31 ne derlaag toe te brengen. De blauw-witterr hebben zich door deze overwinning op H.V.C.—'Volendam 4—2 BV.C.Amersf. Boys 13 VJ de vierde plaats genesteld.' Donar her stelde zich, zij klopte in Utrecht Zwalu wen Vooruit met 2-rO. De stand is: Elinkwijk 12 12 0 0 52—6 24 Donar 12 8 0 4 23—10 16 H.M.S. ïi 7 1 3 39—15 15 Amersf. Boys 12 6 1 6 37—38 13 B.V.C. 12 5 2 5 29—25 12 Zeist 11 4 3 4 25—2S 11 Baarn 11 3 4 4 1.9—26 10 Zw. Vooruit 12 4 1 7 25—27 Z.N.C. 11 4 0 7 19—37 V.V.1J. 10 3 1 6 19—23 Sopla 11 3 0 8 22—51 Fortitude 9 1 1 7 9—33 3 In de vierde klasse ging geen enkele wedstrijd door. Het. Amsvorde-terrein werd Zaterdagmiddag door den consul afgekeurd. Ook het V.V.IJ.-terrein, waar Sopla moest spelen, had het vele water niet kunnen verwerken. AFDEELING U" ~GCHT N.V.B. De uitslagen: le klasse A. Groen ZwartMinerva 8^-3. le klasse B. VreeswijkC.D.N. 13; Oranje Wit Soesterberg 13. Res. 4e klasse E. Quick 4N.A 2 23 Een auto met koetsiersbok en getrokken door een stevigen viervoeter Is het nieuwste snufje van den besteldienst der P.T.T. te Den Haag (Foto Schimmelpenningh) Glibber-voetbal op het veld van B.V.C. Amersfoorfsche Boys won met 3-1 Tl_r ET goede veld van B.V.C. heef.t gistermiddag danig te lijden gehad: Twee en twintig spelers ploegden het al voetballend om. En onderwijl regende het bijna de volle twee maal drie kwartier lang. Het kan dus onmogelijk een fraaie wedstrijd geweest zijn. Maar de spe lers maakten er van, wat er van te maken was. Zoo zagen de verkleu mende toeschouwers tusschen de val- en glijpartijen door soms toch nog aardige spelmomenten. De Amersfoortsche Boys hebben den strijd gewonnen. Zij waren ook inderdaad de sterksten en.zij hadden het meeste geluk. Was het fortuin eerlijker verdeeld geweest, dan zou het overwicht der Amers- toorters zich waarschijnlijk hebben beperkt tot een minder geflatteer- den eindstand, tot 21 bijvoorbeeld. Een uitstekende partij werd gespeeld door keeper Gerritsen, die vooral na de Doelman Gerritsen Foto-archief A D.) rust zich van zijn beste zijde liet zien. Links back Belt was even eens in vorm. Hij wist zich heel goed aari het steeds gladder wordende terrein aan te passen en hij zuiverde het veld herhaaldelijk op fraaie wijze. De middenvoor der gastheeren. Kok. stelde eenigs- zins teleur. Hij toonde zich, vooral in het begin, wel een goed tacticus, maar toch heeft hij teveel kansen gemist. Kok kan beter. Toen de strijd aanving ontwikkelden de Amersfoorters reeds dadelijk eenie overwicht. Het doel van B.V.C ontsnap le aan een doorboring, toen de rechts binnen. na goed te zijn doorgebroken', pech had. maar het was slechts uitstel van executie: Er was nog geen vijf mi nuten gespeeld, toen Braker, die een goeden voorzet van rechts kreeg, een hrel behoorlijk doelpunt maakte (0—1) B V.C zotte alle z.eilen op om den achterstand in te loopen. maar dit viel tegen de Amersfoortsche verdediging op dit gladde veld niet mee. De Bilthn venaar Noordanus loste een prachtig schot, dat door Gerritsen keurig corner werd verwerkt. Maar hierna kwamen de gastheeren met verdubbelde kracht opzetten. Er zat een doelpunt voor B.V.C. in de lucht. Onze stadgenooten trachtten aan den greep van B.V.C. te ontkomen door snelle tegenaanvallen, waarbij de mid denvoor als spelverdeeler goed werk te zien gaf. Jammer, dat hij zijn schot gisteren zoo vaak niet kon vinden! Klaarblijkelijk voelde ook hij zich op dit veld niet zoo goed thuis. Kors Jr. bleek tenslotte degeen, die B.V.C. den gelijkmaker bezorgde: Een schot van rechts, dat vóór de goal langs ging. benutte hij door er van vlakbij de laatste hand aan te leggen (1—1). Met deze cijfers kwam de rust. Na de hervatting behield de strijd hetzelfde karakter. Alleen werd er nog wat meer gestruikeld, uitgegleden en gevallen. Veel „copv" zat er dan ook niet in deze ontmoeting. Men kan hoog stens herhalen, dat de spelers er nog uithaalden, wat er in zat. Zeer kort na het fluitsignaal maakte v. Soest er 1—2 van. En de Graaf ver hoogde ten slotte, na een fraaien door braak, de score tot 1—3. Deze stand bleef tot het einde ongewijzigd. Vermeld zij tenslotte, dat de wed strijd ongeveer veertig minuten te laat begon wegens afwezigheid van den scheidsrechter. In zijn plaats werd toen de heer Van Schaick verzocht om te leiden, hetgeen hij op uitstekende wijze deed. AFDEELING 1 Eerste klasse 11 7 3 1 81—18 11 6 S 1 23—19 12 R 4 3 24—19 11 fi 3 3 28—16 11 R 2 4 15—15 12 5 2 5 21—22 11 S 1 fi 27—22 12 5 1 6 23—26 12 2 3 7 15—25 10 0 0 10 8—38 AFDEELING 2 Eerste klasse D.H.C. A.D.O. D.F.C. Ilermes D.V.S. D.W.S. Stormvogels Spart# Feyenoord Gooi If.F.C. V.S.V. Haarlem D.O.S. Ajax Blauw Wit H.R.S. V.U.C. R.F.C. C.V.V. P.S.V. M.V.V. Eindhoven N.O.A.D. N.A.C. B.V.V. Willem 2 Hr'mond Roermond Limburgia 0 30—12 4 28—20 3 28—26 4 31—21 4 17—16 5 21—27 4 19—17 6 23-30 7 18—37 6 12—31 AFDEELING 4 Eerste klasse 14 10 2 26—16 33—27 24—27 19-13 38—26 24—28 17—25 12--33 16—43 17—28 MAXI EN ERNST BAIER IN ZWEDEN BERLIJN, 20 Dec. Maxi en ernst Baier zullen op 8 en 9 Januari in Stock holm optreden. ONGETWIJFELD zal de wedstrijd H.V.C.Volendam één van de weinige wedstrijden geweest zijn, die in verband met den toestand der terreinen doorgang heeft kunnen vinden. Het veld op Birkhoven was wel bespeelbaar, doch hiermede was alles gezegd. De glibberige en modderige grasmat was allerminst ideaal en het is over bodig erop te wijzen, dat hierdoor het spel alles behalve gunstig be ïnvloed werd- De strijd zelf is zonder veel inspanning door H.V.C. gewonnen en ook verdiend gewonnen, doch gedachtig aan den eer sten wedstrijd, die H.VC.. in Volendam speelde en met 21 won, hadden wij tl.ans meer vuur en meer spanning in deze return-match verwacht. Beide partijen hebben het er echter wel wat bij laten zit ten; Volendam was betrekkelijk spoedig uitgespeeld en uiteraard paste H.V.C. haar spel aan aan dat van de tegenstandster, waardoor het geheel een tamelijk slappe strijd is geworden, zonder daverende momenten en zonder dat het peil bereikt werd, dat wij van een twee de-klasse wedstrijd mogen verwachten. Van de voorhoede ging, on danks haar vier doelpun ten niet veel kracht uit '"P OEN scheidsrechter Huizinga het beginsignaal floot, 6peelde H.V.C. tegen clen wind in, de Amersfoortsohe Rood-Witten gooi den zich energiek op het spel. Al spoedig kreeg de H.V.C. voorhoede in de gaten, dat er met 'de Volen- damsdhe achterhoede, welke door K. en J. Runderkamp werd. ge vormd, niet te spotten viel. Toch zette H.V.C. door met het gevolg, dat zij reeds na vijf minuten de lei ding nam. Appeldoorn kreeg in vrije positie den bal van Groothuis en onhoud baar knale hij het leder in het doel (1-0). Het spel was nog jong en aanvanke lijk was er nog wel eenige spanning te beleven. De voorhoede van Volendam toonde zich aldra gevaar lijker dan die van H.V.C-, doch van der Pol en Male- steyn hadden wel voor heetere vuren gestaan en wisten op hun gebied voorshands de baas te blijven. Na ongsveer tien minuten ontkwam J. van -t Prinsenhof h,e' ni"' (foto-arcMC A.D., ftgfaker" dReench^ buiten Runder kamp. wiens eiengenlijke plaats links half is en deze plaats ook in de tweeda helft innam, kreeg den bal geheel vrij en zette voor, doch zijn voorzet leek meer op een schot. Brits mists het le der, doch nog juist wist Malesteyn den hal voor den gevaarlijken middenvoor Sier weg te tikken. Volendam had succes Enkele minuten later had Runder kamp echter toch succes. Deze rechts buiten heeft in de eerste helft en ook in de tweede helft op de linkerhalf plaats, ontzaglijk veel werk verricht en hem is de nederlaag allerminst te wij ten. Uil een scrimmage voor het H.V.C.- doel kwam hij plotseling met den bal uit een kluwen spelers te voorschijn en gaf den geheel verbluften Brits het na kijken (1—1). Lang bleef de stand niet gelijk, wani vijf minuten later had H.V.C. weer de leiding. Van 't Prinsenhof, die heele- maal op den linkervleugel was ver dwaald. zette tot tweemaal toe voor en het was Barrevëld, die bij de tweede voorzet toesnelde en den bal in het doel liep (2—1). Na dit doelpunt werd het tempo aan merkelijk langzamer en deed zich reeds eenige vermoeidheid gevoelen als ge volg van den zwaren bal en het zware veld. Het laatste, kwartier van de eerste helft had H.V.C. weinig in te brengen. Volendam was in die periode hoofdza kelijk aan bod, doch .de achterhoede van H.V.C.. die geenvermoeidheid kent, zorgde ervoor, dat de gevaarlijke aan vallen van Volendam geen invloed op de score hadden. De voorhoede van H.V.C. had echter zoo goed alp afeedaan en ook in de tweede helft heeft deze voorhoede, on danks twee doelnunten. getoond dat zij eigenlijk nog het groote vraagteeken in rfe H.V C -pioen is. x*e* 1 in het voordeel van H V.C. ging de rust in. Maf spel Ruiin twintig minuten waren er ge speeld toen H.V-C. op vrij gelukkige wijze haar voorsprong verhoogde. Van Barre veld kreeg een corner te nemen. Uiterst scherp kwam de hal juist voor de paal terecht. Linksback Runderknmp bukte zich, wetende, dat zijn keeper achter hem stond. Op één knie vallend, ving keeper Sier dan ook hef leder, doch waarschijnlijk verloor hif in dezen stand zijn evenwicht, want met den hal in zijn handen verdween hij achter den paal (3—1). Zelfs het beste paard struikelt wel eens en dat was ook het geval met kee per Brits enkele minuten na dit doel punt* Doelman Brits uit vorm In tegenstelling met de vorige wed strijden heeft keeper Brits gisteren niet veel te doen gekregen en waarschijnlijk was hij hierdoor een beetje uit zijn ge wonen doen. Het einde van een Yolen- damschen aanval bracht den bal in zijn handen. Koning. de Volendamsche linksbuiten, maakte het hem tamelijk lastig en het eind van het liedje was, dat hij Brits den bal op geoorloofde wijze ontfutselde en in het net depo neerde. Dat was. een fout van Brits, zoo als we er gelukkig weinig zien (32). Tegen het einde bracht Groothuis, die ook nog niet veel gepresteerd had, wat leven in de brouwerij. Een fraai doel punt van hem werd wegens een dubieus buitenspelgeval/ geannuleerd, doch even later deed hij het over en scoorde het vierde Amersfoortsche doelpunt na ach tereenvolgens den rechtsback en den keeper gepasseerd te zijn. Het einde kwam dus met 42 voor H.V.C. Als we in het kort den wedstrijd nog even nagaan, blijkt, dat de achterhoede weer het beste deel aan het spel had. Erg zwaar hebben v. d. Fol c.s. 't. verder niet gehad. De middenlinie was ook vrij behoorlijk, vooral toen van 't Prinsenhof in de tweede helft rechtshalf ging spe len in de plaats van Bakker. Jammer is hetdat van de voorhoede niet hetzelfde gezegd kan worden. Groot huis en Barreveld speelden beneden hun kunnen en dit scheen ook wel op de ove rigen een ongunstigen Invloed te hebben. Appeldoorn had echter veel nuttiger werk kunnen verrichten, indien hii niet zoo zelf zuchtig gespeeld had. Hopelijk zal de voorhoede van H V.C den goeden vorm nog eens weten te vinden. Het Bondseiftal district Utrecht, dat op Nieuwjaarsdag op het U.Y.V.-terrein te Utrecht een wedstrijd zal spelen te gen den Oostelijken le klasser N.E.C. is als volgt samengesteld: T. Mosterd ft Gooi) II. Rheencn Siebes (H,Y.C. (D.O.S.) Van 't Prinsenhof, Frijee, Hoevers (H.V.C.) (U.V.V.) (Velox) De Hosson v. d. Lek Dumortier Sluijk (H.M.S.) (U.V.V.) (D.O.S.) (Velox) Blom (Elinkwijk) Als reserve-spelers zijn aangewezen: Veldkamp (Zw. Vooruit). A. v. d. Pol (H.V.C), Brink (D.O.S.). Cox (Hercules) en v. Polen (Hilversum). KORFBAL „Het Soesterkwartier" gaat een belangrijken wed strijd tegemoet P)E korfballers beginnen het,nieuwe jaar goed. Op Nieuwjaarsdag zal op „Birkhoven" een der belangrijkste wedstrijden van de eersle klasse van den G. U. K. B. gespeeld worden, n.l. de ontmoeting Het Soesterkwartier Altius. Altius is al zoo goed a's zeker kam pioen. Deze vereeniging staat op de ranglijst vier punten voor Soesterkwar tier en heeft bovendien nog een wed strijd minder gespeeld. Het gaat iri deze competitie op het oogenblik dan ook meer om de tweed plaats. Altius is een vereeniging die slechts op Zaterdag speelt. Dit hren2t mee. dat zij nooit naar de dei de klasse I\.N.V.B. kan promovecren. Theoretiscn moet dus de vereeniging, die dc tweede nlaafs op de ranglijst inneemt, ver hoogd worden. Of het bondsbestuur daartoe zal hesluiten, is nog niet he kend, doch „Het „Soesterkwartier" zal zich inspannen om de tweede plaats te behouder en daarmede de kans op promotie. Vandaar de belangrijkheid van den wedstrijd „Het Soesterkwartier' versus „Altius" Of de thuisclub zal kunnen 'vinnen is een open vraag, maar dat al les op allés gezet moe' >rden om tot een overwinning te komen, staat wei vast. In dit (verband merken w« nc von op. dat ook de Hilversumsc'te 1" •fhal- veroeniging Zwaluwen 3 een goede kans maakt vuor de tweede plan's. Ir. Hil versum moest Het Soesterkwartier'" het onoerspit Welven.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1940 | | pagina 5