Amerika's defensie-wateren Operaties vorderen goed Leningrad weer bestookt J. A. SCHOTERMAN ZN. Stalin's verzoek om snelle hulp Winterhulp-oproep van Hitier Zware aanval op Britsch convooi Rede van Lindbergh Hoofdpijn en Kiespijn Japansche verklaring MALTA BESTOOKT WIJN GEDISTILLEERD Ufrechtschestr. 17 Tel. 3450 Japanners verlaten Ned. Indië Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1941 V VICTORIE WASHINGTON, 12 Sept. (D.N.B.). Over de rede van Roosevelt rneldt Asso ciated Press dat de president de kwestie heeft open gelaten, welke wateren hij als belangrük en beslissen-c. beschouwt. Waarschijnlijk behooren hiertoe op den Atlantischen Oceaan do wateren tot IJsland en nog iets verder. Hoe ver zich deze wateren tot achter IJsland uitstrekken, is onbeantwoord gebleven. Even eens zullen er wel toe behooren de toegangswegen naar de Bermuda's, naar de Caraïbische Zee en naar het Panama kanaal. De Amerikaansche marine-attaché te Tokio. Hutton, heeft volgens Domei verklaard, dat Roosevelt z.i. met Amerikaansche defensiewateren" een uitbreiding van het pa~ trouilleeringsgebied tot Afrika en dc Britsche eilanden heeft bedoeld. Dc uitdrukking verdedigingis rekbaar. In het internationale spraakgebruik bestaat zij niet en daar om kunnen buitenstaanders moeilijk omschrijven.'wat Roosevelt heeft bedoeld. De attaché meende niet dat Roosevelt een nieuw stelsel op den Stillen Oceaan wilde doen toepassen, daar de oorlog zich thans op den Atlantischen en 'niet op den Stillen Oceaan afspeelt. De New York Herald Tribune schrijft, dat de belofte van Roosevelt betreffen de een „volledige bescherming voor alle Amerikaansche koopvaarders" velen doet veronderstellen, dat dit „feitelijk convooien" be.duidt. Japan is niet met name genoemd, toen de president er op woes, dat de Amerikaansche vrijheid der zeeën niet allen den Atlantischen, maar ook .den Stillen Oceaan betrof en alle andere wereldzeeën.' Dit laatste heeft het vermoeden doen opkomen, dat Roo- sevelts bevelen aan de vloot veel verder strekkende wateren omvatten dan al leen die, welke men algemeen als behoorend tot de verdedigingszóne van het Westelijk halfrond rekent. De New York Times is van meening, dat do verkla ring van Roosevelt den Stillen Oceaan en andere zeeën evenzeer omvat als den Atlantischen Oceaan. Dat moet men opvatten als een waarschuwing aan het adres van Japan om de Amerikaansche scheepvaart naar de Sovjet-Unie niet te hinderen. O ERATOR Ney heeft verklaard, dat het duidelijk is. dat Roosevelt, on geacht zün vroegere beloften, con vooien zal invoeren. Dat beteekent. dat de Ver. Staten door de proclama tie van Roosevelt dichter ziin gekomen bij de actieve deelneming aan den oor log. Senator McCarran heeft de rede een „ongeautoriseerde oorlogsverkla ring" genoemd. Naar aanleiding van de rede van Roo sevelt heeft de voorzitter van het Comi té America First verklaard, dat de po ging om het Amerikaansche volk in den oorlog te drijven met verbreking van de plechtigste beloften, die een candidaat voor het presidentschap ooit heeft afge legd, teniet gedaan zal worden. De democratische senator Vannuys noemde de rede een alarmeerende en terroriseerende hoodschap, die gelijk 6taat met een onofficieele oorlogsverkla ring. In plaats van ophitsende radio redevoeringen te houden, aldus zeide hij, behoorde men een voorstel tot deel neming aan den oorlog in te dienen bij he* Congres, dat het prompt zou verwer pen. Associated Press meldt, dat onder de leden van het Congres de meeningen over do rede van Roosevelt verdeeld zijn. Het geval Greer De democratische senator Clark heeft rden eisch gesteld, dat het ministerie van Marine aan het Congres inzage zal ge- Ven van het logboek van de Greer no pens de ontmoeting met de Duitsche 'duikboot. Hij verklaarde, dat vele Ame rikanen de mededeelingen van het pro- pagandabureau van het ministerie van Marine niet voornemens waren zoo maar te slikken. Uit rnarinekringen had hij vernomen, dat de gebeurtenissen van den 4den September met betrek- hing tot de hotsing tusschen Greer en duikboot weliswaar zijn gepubliceerd, maar dat de gebeurtenissen van de bei de voorafgaande en de twee volgende dagen als militair geheim behandeld en niet gepubliceerd zijn. Senator N.ve had reeds voorgesteld, 'dat de senaat een onderzoek zou instel len naar het incident. Hij had dit gemo tiveerd met de mededeeling. dat talrijke groepen in Amerika, waaronder ook ve le hooge functionarissen der marine, steeds weer aandringen op uitvaardi ging van een bevel aan de Amerikaan sche schepen om het eerst te schieten. BERLIJN, 12 Sept. (D.N.B.). Van welingelichte zijde wordt ge meld, dat Duitsche gevechtsvlieg tuigen de laatste dagen en nachten de havenwerken en ravitaillcërings- bedrijven te Leningrad gebombar deerd hebben zonder hinder van de vijandelijke afweer te ondervinden. In de haven en de fabriekswijk wer den branden waargenomen. Naar voorts van militaire zijde wordt medegedeeld, heeft de Duitsche lucht macht gisteren herhaaldelijk het gebied •tusschen den beneden- en den midden- Joop van den Dnjepr aangevallen Zij (bombardeerden in golven de veldstellin- ■gen en verbindingslijnen der sovjets, óm den bolsjewistischen tegenstand te ibreken en den aanvoer van voorraden te verhinderen. Gemotoriseerde colon nes met talrijke vrachtauto's, pantser wagens en stukken geschut werden dooi de Duitsche vliegtuigen vernietigd. In •het gebied van Masjintsjakof werden 2-9 treinen vernield. Ook hebben gisteren Duitsche vliegtuigen de havenwerken •van Odessa gebombardeerd en grootc branden veroorzaakt. Op eenige'plaatsen aan het Hongaar schc front slaagden de bolsjewisten er onder gunstige omstandigheden in. den Westelijken oever van den Dnjepr te bereiken. Door een snellen Hongaar schen tegenaanval werden zij echter te ruggeworpen. De Hongaarsche troepen ■^•gakten talrijke gevangenen en ver overden oorlogsmateriaal Hongaarsche *achtvliegers hebban zich hij lurhtge- "VeQhten herhaaldelijk de meerderen der sovjet-vliegers getoond. BRITSCH HULPSCHIP IN DEN GROND GEBOORD BERLIJN. 12 Sept. (D.N.B.). De En gelsche admiraliteit heeft officieel he kend gemaakt, dat liet hulpschip Ton bridge tot zinken is. gebracht. De naas te bloedverwanten der slachtoffers zijn op de hoogte gebracht. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 12 Sept. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: In het noorden van den Atlanti schen Oceaan hebben duikbooten een groot, door corvetten en torpedojagers zwaar heveiligd vijandelijk convooi aangevallen. Het convooi bestond uit ruim veertig schepen. In taaien, ver scheidene dagen durenden strijd heh- den de duikbooten tot dusver. 22 schepen met in totaal 134.000 brt. tot zinken gebracht. Nog twee schepen met een inhoud van 11.000 brt. zijn getorpedeerd. Verwacht kan worden dat ook zij verloren zijn. De aanval len op het vijandelijke convooi duren voort. DES MOINES (Idaho), 12 Sept, (D.N. B.). Kolonel Lindbergh heeft volgens Associated Press voor het Comité Ame rican First een rede gehouden, waarin hij verklaarde, dat de drie groepen, die bij de oorlogsophitsing in Amerika de leiding hebben, te weten de Engelschen, de Joden en de Amerikaansche regee ring zelf, aanvankelijk het pfan hebben gehad Amerika onder het mom van „ver dediging" in den oorlog te brengen. De tweede stap, dien zij deden, was de po ging om Amerika in, den oorlog te be trekken, zonder dat het Amerikaansche volk dit besefte. Daarna hebben zij ge probeerd incidenten te doen ontstaan, die Amerika zouden dwingen aan den oorlog deel te nemen. Dergelijke inci denten, die deelneming aan den oorlog voldoende zouden motiveeren, hebben tot dusver evenwel ontbroken, ofschoon zij reeds merkbaar worden voorbereid. Lindbergh karakteriseerde Engelands positie als „wanhopig". Engeland is niet sterk genoeg om een inval te doen op het vasteland van Europa en een oor log te winnen, dien het Duitschland heeft verklaard. Engeland kan ook don oorlog in de lucht niet winnen, hoeveel vliegtuigen het ook uit Amerika krugt. Zelfs deelneming van de Ver. Staten aan den oorlog kan ternauwernood wij ziging brengen in de situatie. Als Enge land niet zoowel financieel als militair door de Ver. Staten was gesteund had den de Engelschen reeds maanden ge leden stappen gedaan om tot vreJeson- derhandelingen te komen. Lindbergh waarschuwde vervolgens de Joden legen een campagne voor deel neming van de Ver. Staten aan den oor log, daar zij de eersten zouden zijn, die de gevolgen daarvan te bespeuren zou den krijgen. Het is een groot gevaar voor de Joden van Amerika, dat zij zoo- yeel belangen hebben bij film, pers en radio. Zoowel op deze gebieden als op de regeering der Vereenigde Staten zelf hebhen zij grooten invloed. Lindbergh betoogde voorts, dat ge bruik is gemaakt van de internationale situatie om aan Roosevelt een derden termijn als president te verzekeren. Vnn handhaving van den nationalen crisis toestand is afhankelijk of Roosevelt aan de macht blijft. De regeering van Roosevelt is gevaar lijk, daar zij met uitvluchten werkt. Ter wijl zij aan het volk handhaving van den vrede belooft heeft zij de Ver. Sta ten in feite aan den rand van den oor log gebracht, ondanks de gegeven be loften, dat het land buiten den oorlog zal worden gehouden. Zoodra de Engelschen, Joden en func tionarissen van Roosevelt een einde zou den maken aan hun oorlogsophitsing bestaat er geenerlei gevaar meer. dat de Vereenigde Staten in den oorlog ver vvikkpld zullen geraken. Lindbergh deed vervolgens een aan' val op de leen- en pachtwet, die over draging van het moerendeel der produc tie van de hewapeningsindustrie der Vereenigde Staten aan Engeland behelsl Thans, twee jaar na het begin van den oorlog, hebhen de Vereenigde Staten slechts eenige honderden vliegtuigen voor eigen doeleinden ter beschikking aldus spreker, die vervolgens het bewa- npningsprogram van Amerika critiseer- de daar dit in hoofdzaak uitgaat van oorlogvoering in Europa en niet van verdediging van Amerika. f' DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA HOOFDKWARTIER VAN DEN FuHRER, 12 Sept. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: In jhet oosten vorderen de aan valsoperaties ondanks den slechten weeistoestand en moeilijke terrein toestanden goed. Zooals in een speciaal bericht is hekend gemaakt, hebben duikboo ten in het noorden van den Atlanti schen Oceaan een groot, door cor vetten en torpedobootjageré zwaai beveiligd vijandelijk convooi aan gevallen. Het convooi bestond uit ruim 40 schepen. In taaien, ver scheidene dagen durenden strijd hebben duikbooten tot dusverre 22 schepen met tezamen 134000 brt. tol zinken gebracht. Nog twee schepen mpt een inhoud van 11.000 brt. wer den getorpedeerd. Verwacht kan worden dat ook zij verloren zijn. De aanvallen op het vijandelijk con vooi duren voort. In den strijd tegen de Britsche ravitailleeringsscheëpvaart heeft het luchtwapen in den afgelonpen nacht ten Zuid-Oosten, van Great Yarmouth' uit een heveiligd con vooi drie vrachtschepen met in to taal 21.000 brt. tot zinken gebracht. In dezelfde wateren is een lichte Britsche kruiser en ten Noord- Oosten van.Alwick nog een koop vaarder met bommen beschadigd. Andere gevechtsvliegtuigen plaat sten in scheervlucht treffers met bommen van zwaar kaliber op een hoogoven bij Middlesborough en in haveninstallaties aan de Oostkust van het eiland. In convooidienst zijnde patrouillebooten hebben in het Kanaal herhaalde aanvallen van een formatie Britsche motor-torpe dobooten op het haar toevertrouwde convooi afgeslagen. Zij brachten drie der aanvallende motortorpedo- booten tot zinken. Kustbatterijen der marine grepen in het gevecht in en verdreven de overige booten. Alle vaartuigen van het convooi he reikten onverlet hun plaat6 van be stemming. Britsche vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht met gering effect een aanval gedaan op het Noordduitsche kustgebied. De burgerbevolking leed eenige verliezen aan dooden en gewonden. Luchtafweergeschut schoot twee vijandelijke bommenwerpers neer. Veilig en vlug als geen ander helpt hierb'u altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mjjnhardt's Poeders por stuk 8 et. Doos 45 et. Cachets, genaamd „Münhardtjes'1 Doos 10 en 50 ct. TOKIO, 12 Sept. (D.N.B.). De woordvoerder van het voorlichtings bureau der regeering heeft ver klaard, dat de vrijheid ter zee niet slechts voor een of twee volken, maar voor alle moet gelden. Om trent het tweede voorstel van Japan ten aanzien van de Amerikaansche transporten naar Wladiwostok is van Moskou noch van Washington antwoord ontvangen. AMERIKAANSCHE VOEDSELVOOR RADEN NAAR ENGELAND NEW YORK, 12 Sopt. (D.N.B, De Amerikaansche onderstaatssecretaris van landbouw heeft, naar uit Londen is gemeld, in een persgesprek verklaard, dat de Vereenigde Staten reusachtige hoeveelheden levensmiddelen naar En geland zenden. Het resultaat is. dat de Amerikaansche bevolking haar ver bruik moet beperken en hoogere prijzen moet betalen, hetgeen de regeering veel zorg baart. ROME, 11 Sept. (Stefani). Het weermachtsbericht van heden luidt als volgt: In den afgeloopen nacht zijn de vlooi en luchtsteunpunten van Malta door formaties van het Italiaansche lucht wapen doeltreffend gebombardeerd. An dere vliegtuigen hebben de raffinade rijen van Haifa, waar aanzienlijke bran den ontstonden en het, vliegveld van Larnaca, op het eiland Cyprus, met hommen bestookt. De vijand heeft wederom een aanval op Palermo gedaan: vier dooden en twaalf gewonden onder de bevolking eenige schade aan gebouwen. In Noord-Afrika. aan het landfront. bedrijvigheid der artillerie en van voor uitgeschoven afdeelingen. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen hebben depots en verdedigingsinstallaties van Tobroek en Mersa Matroeh aangevallen en voor uitgeschoven vliegvelden, henevens de spoorweginstallaties van Foeka, gebom bardeerd, waarbij aanzienlijke schade werd aangericht. Britsche vliegtuigen hebben -eenige bommen op Benghasi geworpen. Er vie len geen slachtoffers. In Oost-Afrika werden vijandelijke aanvalspogingen in den sector van Cul- quabert snel afgeslagen. Op den Atlantischen Oceaan heeft een van onze duikbooten onder bevel van den corvcttenkapilein Carlo Vecia di Cossato een groot tankschip tot zinken gebracht en eén schip van 5450 ton, dat beslist als verloren kan worden be schouwd. imet een torpedo getroffen. WIJNHANDEL ANNO 1878 Uw adres voor NEW YORK, 12 Sept. (D.N.B.). Omtrent het gisteren gevoerde on derhoud tusschen Roosevelt en den sovjet-ambassadeur, Oemansky, meldt de International News Servi ce uit Washington, dat Oemansky Roosevelt een verzoek van Stalin om een zoo spoedig mogelijke leve ring van Arncrikaansch oorlogstuig heeft overhandigd. Stalin zou er daarbij met nadruk op hebben ge wezen, dat het sovjet-leger, drin gende behoefte heeft aan materieele hulp. Van den spoed, waarmee Amerika en Engeland dit leveren, hangt de mogelijkheid van verderen bolsjewistischen tegenstand af. De I.N.S. voegt hieraan toe, dat het po tentieel der sovjetluchtmacht ge vaarlijk laag is gedaald. Volgens betrouwbare berichten heeft de sovjet-ambassadeur, Oemansky, in het onderhoud, dat hij gisteren met Roosevelt heeft gehad, medegedeeld, dat men in Moskou tot zeer verstrek kende militaire maatregelen zou moe ten besluiten, indien het den Westelij ken mogendheden niet zou gelukken, de Sovje*-Unie zoo snel mogelijk hulp te verlecnen. De Britsche luchtaanvallen op Duitsche steden kunnen een werke lijk krachtige hulp niet vervangen. De toestand aan de fronten is buitenge woon kritiek geworden, doordat men in vertrouwen op een ontlastingsactie van Engeland al het beschikbare menschen- materiaal en alle uitrusting „in den smeltkroes" heeft geworpen Door de in sluiting, van Leningrad en het verlies van Kriwoi Rog: zijn de belangrijkste centra voor de bewapening verloren ge gaan. terwijl de productie van het Do- netzhekken zeer te lijden heeft tenge volge van de vernieling van dpn Dnjepr dijk. Het industriegebied in den Oeral en Siberië biedt geen voldoende com pensatie. Tenslotte heeft, aldus zegt men, Oemansky cr op gewezen, dat men zich er onder deze omstandigheden niet over mag verwonderen, wan neer door het uitblijven van een energieke actie van Engeland in de Sovjet-Unie het gevoelen veld wint, dat men evenals in den vorigen oor log door de Westelijke mogendheden in den steek wordt gelaten. Naar aanloiding hiervan schrijft do New York World Telegram, dat het feit dat de sovjet-berichten vaak vaag en met elkander in strijd zijn, Washington zorg baart Men is eohter ook bezorgd over de toenemende ontevredenheid der sovjets over de gebrekkige .Engelsch Amerikaansche hulp. Ook Stalin heeft aldus het blad. tegenover den Britschen ambassadeur, Cripps, den toestand ern stig genoemd en de mogelijkheid van „zekere militaire maatregelen" aange kondigd voor bet geval, dat geen groo- tere en snellere hulp wordt verleend. Het blad verwijt den sovjets, dat hun legerberichten voor binnenlandsch ge bruik en slechts ten decle voor het bui tenland bestemd zijn. Als men met de Sovjet-Unie een alliantie wil sluiten, wenscht men ook te weten, wat er ge beurt. De Amerikaansche hulp aap. de Sovjet-Unie Het vraagstuk van de Amerikaansche leveranties aan de Sovjet-Unie wordt door de pers min of meer met reserve behandeld. Volgens de New York Times is de eerste sovjet-militaire commissie, welke gedurende verscheidene weken in Amerika vertoefde, onder leiding van den sovjet-generaal Golikof weer naar Moskou vertrokken, waarbij zij heeft verklaard, dat over de Amerikaansche leveranties vóór de conferentie te Mos kou niets definitiefs gezegd kan worden. Deze conferentie te Moskou zal echter, naar het blad schrijft, nauwelijks voor begin October gehouden worden, waar bij als motief voor deze vertraging de groote afstand voor de Amerikaansche en Britsohe deelnemers wordt opgege ven. Naar uit Washington verluidt, zal ook de Sovjet-ambassadeur te Washing ton, Oemansky, aan de conferentie te Moskou deelnemen. In dit verhand doen opnieuw geruchten de ronde, volgens welke Oemansky. die in officieele en of ficieuze kringen te Washington niet zeer populair is, niet op zijn post zal terugkeeren. BERLIJN, 12 Sept. (D.N.B.). De Fuehrer heeft den volgenden op roep omtrent de oorlogswinterhulp van het Duitsche volk in 1941-'42 uitgevaardigd: „Voor de negende maal roep ik het Duitsche volk op zijn vrijwillige offer voor de Winterhulp te brengen. In een gigantische worsteling strijdt in' deze historische dagen onze weermacht voor het zijn of niet zijn van de Duitsche na tie, ja. bovendien voor de instandhou ding van Europa, dat sedert duizenden jaren de menschheid cultuur en be schaving heeft geschonken en dit in de toekomst weer moet doen. Zooals des tijds in het binnenland, zoo hebben zich in de ons thans vijandige wereld het Jondsche kapitalisme en het bols jewisme vereenigd in het streven om het, nationaal-socialistischc Duitsche rijk als een sterk bolwerk van dit nieu we Europa te vernietigen en vooral ons volk uit te roeien. Sinds -.twee jaar stelt daarom de Duitsche soldaat zijn bloed en zijn le ven in de waagschaal voor de bescher ming van ons dierbaar vaderland en .ons volk. Thans strijdt hij in de ver- eeniging met onze bondgenooten van het Noordelijkste deel van Europa tot aan de oevers der Zwarte Zeo tegen een vijand, die niet menschelijk is. doch slechts uit monsters bestaat. De suc cessen van zijn offer aan bloed en zweet, aan zorgen en ontberingen zijn in de wereldgeschiedenis ongehoord. Moge het Duitsche vaderland zich door zijn houding en zijn eigen offervaardig heid de heldendaden van deze zonen waard toonen. Zijn zelfopoffering moet het wezen van onze nationaal-socialis- tische volksgemeenschap in het binnen land bekrachtigen en zoodoende het front versterken door het besef, dat het gcheele Duitsche volk er achter staat en zijn strijd derhalve niet vergeefsch is. maar meehelpt aan de verwezenlij king van het groote nationaal-socialis- tische gemeenschapsideaal. De wereld kan hieraan zien, dat front en vaderland in het. Duitsche rijk een in trouw bezworen eenheid vormen en derhalve onoverwinnelijk zijn. BATAVIA, 12 Sept. (A.N.P.). Meer dan duizend Japansche onder danen zullen morgen met de „Sika- ma Maru" uit Nederland6ch-Indië vertrekken, als gevolg van de toene mende spanning in het Verre Oos ten. Vijfhonderd van de vertrekken- den hebben zich te Soerabaja inge scheept, waarna de „Sikama Maru" naar Tandjong-Priok is vertrokken voor het aan boord nemen der ove rigen Hiermede zijn in een maand tijds 3.000 Japanners naar. hun land teruggekeerd. GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN IN DE WEEK VAN 14 SEPT. T/M 20 SEPT. 1941 LLK DLR VOLGENDE BONNEN UEEFT RECHT OP H-1 KOOP. N VANi Jt^CHlKBAAK PfcK PERSOON r/m iaar 4 r/m 1 iaar 14 r/M 20 iaar VOL WAS SENEN EENHEID 14 SEPT. T/M 20 SEPT. 1941 35-4 BROOD 35 BROOD 35 VLEESCH 35 VL.WAREN 35 MELK I 36 RESERVE t BROOD OF GEBAK i rants. li rants, f VLEESCH OF VL.- C WAREN i rants 154 uter MELK 3 K.G. AARDAPPELEN SEPT. T/M 4 OCT. 1941 114 ALGEMEEN 115 ALGEMEEN llo ALGEMEEN BLOEM 36—3/ 1 C RIJST L HAVERMOUT 17 ALGEMEEN 118 ALGEMEEN 119 ALGEMEEN 34-35-36-37 KAAS 100 GRAM KAAS 1 ko 250 oraal 500 oraal li rants. 250 GRAM 250 GRAM 250 GRAM 250 GRAM 100 GRAM SUIKER KOFF1E-SURROG JAM BLOEM. BROOD OF GEBAK RIJST HAVERMOUT HAVERMOUT GORT VERMICELLI OF MAÏZENA SEP1 T/M 24 SEPT lr'41 J4-35 BOTER 4-35 VET 250 graal BOT ER 4 BOTER DUCT IE t BOTER MET RE- 25oram j niiPTiF IN TIJDVAK VAN EEN WEEK RANTS. RANTS. L ITER K.G. IN TIJDVAK VAN VIER WEKEN 250 500 4 250 .50 250 250 IO< 400 250 500 250, 250 100 400 250 500 250 250 loo 400 250 500 250 250 101 400 KG GRAM GRAM RANTS. GRAM GRAM GRAM GRAM GRAM GRAM IN IJDVAK VAN I» MAGEN EEN RANTSOEN BROOD GEBAK RIJST HAVERMOUT VERMICELLI MAÏZENA VLEESCH VLEESCHWAREf 100 GRAM BROOD 75 GRAM BESCHUIT. WAFELS, BISCUITS, KOEKJES, OF 140 GRAM SPECULAAS. KOEK. OF 300 GRAM CAKE OF 400 GRAM GEVULD KLEIN KORSTGEBAK, OF 500 GRAM GEVULD GROOT KORSTGEBAK. OF 600 GRAM TAART GEBAKJES 70 GRAM TARWEBLOEM -MEEL. ROGGEBLOEM, -MEEL, ZELFRIJZEND BAKMEEL 250 GRAM RlJST.RI JSTEMEEL.-BLOEM,-GRIES, KINDERMEEL 250 GRAM HAVERMOUT. -VLOKKEN. -BLOEM,- GORT, AARD- APPELMEELVLOKKEN. GRUTTEMEEL, (GEMENGD MEEL» 250 GRAM GORT GORTMOUT, GORTBLOEM, GRUTTEN (ALLE SOORTEN» ORUTTEMEEL GEMENGD MEEL 100 ORAM VERMICELLI. MA ARON1, SPAGHETTI 100 GRAM MAÏZENA SAGO AARDAPPELMEEL OF 100 GRAM ZETMEEL. VERWERKT IN PUDDINGPOEDER OF PUDDINGSAUSPOEDER 100 GRAM VLEESCH GEWICHT AAN BEEN INBEGREPEN 75 GRAM GEROOKT OF GEKOOKT VLEESCH, OF 75 GRAM GEROOKTE WORSTSOORTEN, OF 100 GRAM GEKOOKTE WORSTSOORTEN, OF 125 GRAM LEVERARTIKELEN TONGEWORST, b IERBROOD, OF 150 GRAM BLOEDWORST ZURE ZULT |AM 500 GRAM |AM. SIROOP. HONING. ENZ. VOOR DE OVERIGE ARTIKELEN IS HET RANTSOEN GEklJK AAN DE IN BOVENSTAANDE LIJST VERMELDE HOEVEELHEDEN ATTENTIE! DE VOLGENDE BONNEN ZIJN NA ZATERDAG 13 SEPT. NIET MEER GELDIG 34 VLEESCH 34 VL.WAREN BROOD OF GEBAK VLEESCH OF VL. WAREN 35 RESERVE AARDAPPELEN N.B. DE BONNEN 33 VOOR EIEREN BLIJVEN GELDIG T/M 13 SEPTEMBER 1941 DE BONNEN. WELKE VAN 14 SEPT. 1941 AF ZIJN GELDIG VERKLAARD, MET UITZONDERING VAN DIE VOOR VLEESCH OF VLEESCHWAREN, MOGEN REEDS OP ZATERDAG 13 SEPT 1941 WORDEN GEBRUIKT. HET KOOPEN VAN VLEESCH OF VLEESCHWAREN BIJ DEN KLEINHANDEL OP MAANDAG EN DINSDAG IS NIET GEOORLOOFD

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1941 | | pagina 2