AMERSFOORTSCH DAGBLAD Er op uit... ook in den herfst! Plaatsing van Advertentiën in alle bladen zonder prijsverhooging Onwillige arbeiders Artis in September Ruiterfeest te Utrecht Foto's persoonsbewijzen Afd. Advertentie Bureau TELEFOON No. 4620 Groote vleesch fraude OFFICIEELE NOTEERINGEN Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1341 Vernietiging van Duitsche industrie geëischt LISSABON, 12 Sept. (D.N.B). De Financial News eischt de vernietiging van de zeer ontwikkelde Duitsche in dustrie en in het bijzonder van de fa brieken voor dn vervaardiging van werk tuigmachines, die. van groote beteekenis zijn voor de bevordering der nijverheid in alle jonge landen. In dc verwoesting dezer fabrieken ziet het Engelsche blad het belangrijkste oorlogsdoel van Enge land en de Vereenigde Slaton. De her ovcring der overzeesche markten, die door dc Duitsche concurrentie verloren zijn gegaan, moet door de verwoesting van geheele Duitsche industriecom plexen bereikt worden. Hét blad bewijst op het groote aandeel van de werktuig- machines in het herstel van Duitsch- land. Daarom moeten niet alleen al deze machines aan de „overwinnaars" worden uitgeleverd, maar dc vervaardi ging van dergelijke machines in Duitsch land moet onmogelijk gemaakt worden Ook alle installaties voor de vervaardi ging van synthetische benzine, kunst- rubber en cehvol moeten vernietigd worden. Tenslotte merkt het blad op, dat de beperking der Duitsche handels betrekkingen met Zuidoost-Europa en dc rest van het vasteland liet laatste stadium der economische ontwapening van Duitschland moet zijn. Zijn grond stoffen moet Duitsohland van overzee invoeren. 145.000 b.r.t. vernietigd BERLIJN, 12 Sept. (DN.BA In 'aansluiting op het weermachtsbericht verneemt- het D.N.B. dat het nieuwe groote succes der Duitsche duikbooten in het Noorden van den Atlanfischen Oceaan opnieuw bewijst, dat ook sterk beschermde convooien niet veilig zijn voor een geconcentreerden aanval van 'duikbooten. Behalve deze successen bij den aanval op een' zeer groot convooi 'op weg van Amerika naar Engeland, hebben ook duikbooten in andere zeege bieden successen kunnen melden zoo dat het totaal der tonnage van de sche pen, waarvan vandaag liet tot zinken hrenöen wordf gemeld, 145.000 brt. be draagt. Aardbeving in Turkije ANKARA, 12 Sopt. (D.N.B.). Een 'dertig seconde durende aardbeving heeft zich Donderdagochtend voorge daan in Erzingen, Bitlis en Van. In eenige dorpen werden bewoners ge dood onder dc puincii van instortende huizen Er is terstond hïilp gezonden LONDEN, 13 Sept. (V.P.B.). De Engel sche bewapeningsindustrie 'heeft nog steed? tc kampen met gebrek aan arbeidskrachten Dit probleem is op het oogenblik nog even ver verwijderd van zjjn oplossing, als enkele maanden geleden. Men heeft reeds getracht verbetering in den bestaanden toestand te brengen, door heele takken van industrie en b.oc in te schakelen in de bewapen Ingsindus- Irie. Doch reeds lang is gebleken dat zjj mei deze wijze van mobiliseering van de arbeids- Machten niet is gebaat. Thans is men wedor teruggekeerd tot het oude systeem, namelijk om de individuecle bekwaamheid van den ar- neider, onverschillig in welk vak, tot richt snoer tc nemen en hem daarna gedwongen ir. te schakelen in de bewapeningsindustrie Men heeft bovendien voortdurend strijd te voeren tegen het in toenemende mate .spijbelen" van de werklieden. Het helpt niet veel, dat men dit met de strengste middelen frr.cht tegen te gaan. In deskundige kringen «trheclt men zich niet, dat hieraan diepere oorzaken ten gron-dslag liggen. Men is van mecning, dat het verschijnsel aan den eencn kant is toe te schrijven aan een zekere over vermoeidheid van de arbeiders en aan den anderen kant aan hun' ontevredenheid ovei hun behandeling. De Engelsche arbeider weet, dat het hoo- gere loon hetwelk hij trekt door 'het verrich ten van overwerk, in dc zakken van den fis cus verdwijnt. Bovendien zijn de loonsver- hoogingen niet van dieh aard, dat daaruit de verhoogde kosten voor noodzakelijk le vensonderhoud kunnen worden bestreden. Dit alles bijeen draagt er niet toebij, om het animo van den Engelschen arbeider te ver- hoogen en hem bereid te maken. z\jn krach ten in dienst te stellen van de bewapening. Hetzelfde verschijnsel doet zich overigens ook voor bjj den scheepsbouw. zwitserland protesteert te londen BERN, 12 Sept, D.N.B.)Het mi nisterie van bultenlandscbe zaken deelt het volgende medé: Op grond van het feit, dat de vreemde .vliegtuigen, welke in den nacht van 10 op 11 September hoven het Westelijk deel van Fransch-Zwitserland hebben gevlogen, Engelsche bommenwerpers waren, heeft de Zwitsersohe gezant te Londen opdracht gekregen zeer ernstig de aandacht van de regeering van Groot Brittannië op den ernst van deze schen. 'ding der Zwitsersche neutraliteit te ves tigen en erop aan te dringen, dat strikte bevelen worden gegeven, opdat derge lijke voorvallen voortaan achterwege blijven. engelsche bommen op cannes PARIJS, 12 Sept. (D.N.B.). Ecnigo steden aan de Fransche Middellandscho Zee-kust zijn in den nacht van 10 op 11 September door Engelsche vliegtuigen gebombardeerd, zoo meldt de Petit Pa- tfsien. in Cannes wierpen Engelsche toestellen eenige brisant- en talrijke brandbommen neer. De bommen vielen in de nabijheid van een vliegveld, waar zich echter geen vliegtuigen bevonden, en in de nabijhed van een gasfabriek. Persoonlijke verliezen en matcrieelo schade zijn niet ontstaan. de britsche propaganda in amerika NEW YORK. 12 Sept. (D.N.B.). De conservatieve afgevaardigde Cunning ham heeft, naar United Press uit Lon den meldt, in een redevoering in het Lagerhuis geëischt, dat de Britsche pro paganda in de Vereenigde Staten zou worden geintensificcerd om het toene mende isolationisme te bestrijden. Het aantal leden van het America First Committee is. zoo bracht hij als moti- veering naar voren, do laatste maand gestegen van 10.5 op 15 millioen. sovjet-protest bij bulgarije HELSINKI. 12 Sept. (D.N.B.). Naar de Moskousche radio meldt, heeft de volkscommissaris van Buitcnlandsche Zaken Mplotof. eergisteren den Bul- gaarschen gezant te Moskou, Stromenof ontvangen en hem een scherp gesteld protest der Sovjel-regeerincr overhan digd tegen dc houding der Bulgaarsche regeering, zooals dezo den laatsten tijd jegens de Sovjet-Unie is. Ten slotte wijst de Sovjet-regeeriYicr de Bulgaar sche regeering zeer scherp op de om standjpheid, dat de houding van Bul garije. h.i. onvereenigbaar is rnet nor male, loyale betrekkingen. massale japansche lucht aanval TOKIO, 12 Sept, (Domei). Vijftien formaties Japansche bommenwerpers hebben vanochtend een massalen aan val gedaan op Sian. een belangrijk punt aan den Loenghai-spoorweer in de pre vincie Sjensi. waarbij enorme schade aan militaire doelen werd veroorzaakt en tal van branden uitbraken. Er wer den geen vliegtuigen beschadigd. ..vliegend fort" in bezet gebied geland BERLIJN. 12 Sept. In den loop van II September heeft, naar het D.N.B, verneemt, een vliegtuig van hettype ..vliegend fort'' een noodlanding moe ten maken in bezet gebied De beman ning werd gevangen genomen,, GROOT-ANTWERPEN BRUSSEL. 12 Sept. (A.N.P.) De Belgische Staatscourant zal over enkele dagen een verordening bevatten, waarbij acht voorsteden bij Antwerpen gevoegd zullen worden, waardoor het tot stand komen van Groot-Antwerpen, waarnaar sedert jaren werd gestreefd, verwezen lijkt zal worden. De secretaris-generaal van het ministerie van Binnenlandsche Zaken verklaarde tegenover persverte genwoordigers, dat deze maatregel nood zakelijk was geworden om redenen van socialen en economischen aard, doch vooral om eenheid in de levensmidde len-verzorging te brengen. De nieuwe verordening wordt 1 Januari 1942 van kracht. PETAIN ONTVANGT ADMIRAAL LEAHY VICHY, 12 Sept. (D.N.B.). Do Ame- rikaansche ambassadeur te Vichy, ad miraal Leahy, is vandaag door het staatshoofd maarschalk Pétain voor een bespreking, welke anderhalf uur heeft geduurd, ontvangen. Sedert den terug keer van Leahy uit Spanje, waar hij met den afgezant van Roosevelt hij het Vati- caan, Taylor, besprekingen heeft ge voerd, was dit de eerste bijeenkomst met het Fransche staatshoofd. Tn be voegde Fransche kringen verklaart men, dat de bespreking tusschen Pétain en Leahy ten doel had zeer in het alge meen den politieken toestand te bespre ken. De strijd in het Oosten. Het geschut van een vernietigde Sovjet-batterij aan de Oostzee bij Windau (Orbis-Holland) BINNENLAND JTiE voortdurende hevige regens en de felle zomerstormen, die de Augustusmaand ons bracht', hadden ons bijna doen vergeten, dat de herfst nog moest aanbreken. Maar zie. de eerste dagen van September hebben ons er weer feestelijk aan herin nerd. De herfst, dat is het seizoen van de flamboyante kleurenweelde, maar hij is ook het getij der verstilling. Wanneer de ijle nevels, waarin de herfstdraden schitteren als lijn zilver, alles in een teer waas hullen dan is het of alle gerucht zijn scherpte ver liest- Alle geluid komt van verre, bluft wat hangen en verliest zich dan in de onein digheid- De herfst, dat is het jaargetijde om er op uit tc gaan. De lucht is kruidig en pittig, de atmosfeer opwekkend en aanlokkelijk voor het maken van fiets- en wandeltochten, omdat men met dit mooie heldere weer niet zoo snel vermoeid is. Als het seizoen nog wat verder is voortgeschreden, dan is het buiten een feest van kleuren. Om de impo sante boerderijen bloeien de veelkleurige zinnia's, en rond de nederige huisjes der landarbeiders, die zich, veilig verscholen, achter de dijken nestelen, tintelen de zonne bloemen en de asters. En in de vruchtbare landouwen plekken de omgeploegde akkers in een {liep paars, in het blauw en zwart de goede aarde heeft vrucht gedragen en bereidt zich voor de menschheid opnieuw kostelijke gewassen te bieden. Ca nu ook naar de bosschcn, waar dc zware trossen der lijsterbessen oranjerood gloeien tusschen het verkleurende loof en waar de vlicgenzwammen hun geheimzin nige kringen om de boomstammen cirkelen. Hoe verder het seizoen voortschrijdt, hoe Nveelkleuriger het aspect van het bosch wordt, tot het eindelijk in de milde herfstzon blinkt in olie tinten, van het rood der Amerikaansche eiken tot het goud der berken, en het paars-bruin der beuken. De herfst leent zich bij uitstek tot het maken van kor tere uitstapjes of. voor wie zoo gelukkig is daarvan nog wat gereserveerd te hebben, voor het nemen van vacantia. De herfst is het aangewezen seizoen om nog eens van de natuur te genieten, voor wij den donkeren winter in gaan al heeft ook deze zijn eigen bekoring en schoonheid. Daarom, geniet er van elk uur en eiken dag. die uw werk en uw omgeving er u voor laten, en vergeet niet. dat ook nu de V-V-V.'s er zijn er meer daji 300 in het land it gaarne alle inlichtingen geven, die 11 op uw om zwervingen door de schoonheid van het herfstlandschap van pas kunnen komen. „Artis" geeft zijn bezoekers in September, de volle maat! Gelukkig werkt om te beginnen het weer, dat in Augustus zooveel te wenschen liet, nu eens terdege mede, zoodat de prachtige tuin op zich zelf al een gang naar onzen vermaarden die rentuin waard is. De nieuwe bergdierenrots blijkt nu een maand proefstoomen aan alle eischen te voldoen. De magnifieke al- penstoenbok. dien „Artis" ter gelegen heid van zijn honderdjarig bestaan in Mei 193S van den zoölogischcn tuin te Rome ten geschenke ontving, onder neemt dagelijks zijn verrassende klau- tertochten over de steile hellingen en het is een frappant schouwspel zijn stoere figuur met do markante horens hoog over den luchtboog te zien trekken, helder afstekend tegen den zonnigen hemel. Ook de kudde wilde schap.en, de op Sardinië en Corsica voorkomende tnouflons en do tedalschapen van het Atlas-gebergte laten zich wat klimmen en gewaagde sprongen betreft niet on betuigd. Op het nieuwe hoefdierenveld para deeren nu ook de groote Soedan-strui- sen, reusachtige vogclgedaanten te mid den van kameelcn, lama's, hoornvee, wilde ezels, nandoe's of rhea's, kraanvo gels en pauwen. Hun hier geboren kui kens. door een nandoe-haan uitgebroed, kan men in het broedhuis of op de daar tegenover gelegen weide bewonderen. Vermakelijke tooneeltjes spelen zich af op «de nieuwe apenrots, waar de kud de lampong-apen floreert in de volle zon. In het apenhuis trekt vooral „Jaap" de kolossale Kameroen-gorilla, die ech ter nog heel wat grooter en forscher be looft te worden, als mcnschachtige aap dc aandacht. De jonge poema in zijn openlucht-kooi der roofdierengalerij, stoeiend met zijn speelmakker, een uitgelaten en aanhan kelijk hondje, de sierlijke Indisëhe anti lopen-jongen in het Minangkabauschc huis. het. jonge nijlpaardje het twin tigste hier geboren en getogen Hippo- potamis-jong! dc zeldzame koedoe en de door de Vereeniging „Artisfonds" ge schonken witbaardgnoe van den Kili- mandjaro, niet te vergeten „Gina", het in Amsterdam in het R.A.I.-gebouw bii het Circus Strassburger op 22 Novem ber 1939 geboren olifantje en het paar AfriKaansche puntlip-neushoorns trek ken niet minder bekijks. Vogelhuis, reptielenhuis, insectarium en aquarium handhaven hun ouden roem. Bovendien kan men in de filmzaal te genover de schilderachtige kinderboer derij een tweetal aardige deelen uit de vijfde serie der Biologische „Artis"-film ..Dieren-Schoonheid-Actie" gaan zien. Een deel handelt over allerlei dieren- icugd, het andere over apenleven, waar- hij een interessante opname van intel ligent probeeren van wijlen den volwas sen orang oetan „Piet" en tot slot een allervermakelijkst beeld van het leven op de nieuwe apenrots. Men krijgt dus heel wat te zien op zijn dag in „Artis"! De inschrijvingen voor het op 16 September te Utr?cht te houden con- cours-hippique hebben de verwach tingen van het bestuur verre over troffen, er zal een keur-collectie tuig- paarden worden getoond als op geen concours in Nederland dit jaar bij een is gekomen. Het nummer elegantste rijpaard is bij zonder goed bezef; zeer spannend zal het springconcours blijken waarin ver reden wordt het nationale kampioen schap voor burger-ruiters; tot slot een nummer barrière-springen, een nou veauté voor Utrecht. Uit alle deelen van het land zijn vele aanvragen voor excursies met groote ge zelschappen die tegelijkertijd de agrari sche jaarbeurs bezoeken. Utrecht zal worden „de clou" van het concours-sei zoen. •s-GRAVENHAGE, 12 Sopt Roods eenige maanden geleden heeft do ge machtigde voor de prijzen er voor 'ge waarschuwd, dat fotografen voor pas foto's geen prijs mogen vragen, die hoo- ger is dan de prijs op 9 Mei 1940. Het blijkt nu noodzakelijk te zijn, deze waar schuwing te herhalen in het bijzonder ten aanzien van foto's voor persoons bewijzen. Sommigen meenden n.l. dat de prijs van foto's voor de persoonsbewijzen wel hooger mag zijn dan die voor pasfoto's. Deze opvatting is niet juist. Persoons bewijsfoto's moeten worden gelijk ge steld met pasfoto's zoodat er ook geen hoogere prijs voor mag worden ge vraagd dan voor pasfoto's. MEDISCH FRONT Wij lezen in Volk en Vaderland: Met ingang van 8 September 1941 is dr. G. A. Schahj te Arnhem ontslagen als hoofd van Afd. V (Volksgezondheid) van het Hoofdkwartier en als leider van het Medisch Front, onder gelijktijdige benoeming van dr. K. Kever. Maliebaan 13, Utrecht, in deze functies. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Bedankt voor Poortvliet ds. A. Vroeginde- wey te Loon op Zand. GEREF. KERKEN Beroepen tc Noordbegum cand. Joh. de Wal, thans hulpprediker aldaar. 1 CHR. GEREF. KERK Beroepen te Arnhem ds. W. Kremer te Leeuwarden. Niets kan den opmarsch van de Duitsche troepen in het Oosten belemmeren. Een bolsjewistische tankversperring van ingegraven boomstammen wordt ver wijderd (Orbis-HoUond) AGRARISCHE JAARBEURS Ook het Nederlandsch Agrarisch Front noemt ditmaal aan de Agrarische Jaarbeurs ceel. Weliswaar niet op het Jaarboursterroin of in een der Jaarbeursgebouwen, maar wel in de onmiddellijke nabijheid er van, op den hoek L. ViestraatVreeburg. En men is daar goed gehuisvest, zelfs om meer dan één reden. In de eerste plaats wat de ruim te betreft; noch op het Jaarbeursterrein, noch in een der gebouwen zou men over een zoo groote ruimte hebben kunnen beschik ken. Maar wat ons van nog meer belang ijkt, is dat het N.A.F. waar liet nu zjjn „tenten heeft opgeslagen" een symbolische plaats inneemt. Trouwens ook in de inrich- iing van de stand komt telkens symboliek te voorschijn. De op garven gezetto schoven en de van halmen en groen gewondon guirlandes, welke laatste als sierlijke afpaling dienst doen, wijzen er op dat de oogsttijd achter den rug is, maap dat nog niet dc rijkdom van het land in de schuren veilig is ondergebracht. Er valt nog veel werk te doen en er is ook nog risico, want zoolang de oogst nog niet is geborgen, kan er nog altijd veel verloren gaan. Maar (hoewel volkomen bewust ervan dat de tjjd van rust én vreugde nog niet is ge komen, durft men als blijk van zijn vast vertrouwen in het welslagen, de feestelijke vlaggen reeds voor den dag te halen, en- dat niet uit overmoed, maar omdat men paraat Het agrarisch front is geen bedrijf, geen handelsonderneming en evenmin een offi- cicele instelling. Maar wel is het een insti tuut dat een boodschap, een belangrijke ty'- uing heeft. Belangrijk voor heel het volk. Die boodschap is, dat voor onze plattelan ders, voor allen die daadwerkelijk bij den volksvoedingsstand zjjn betrokken, een nieu we tyd is aangebroken. Een op volkschen grondslag berustende organisatie is in voor bereiding, „waardoor de verzorgsters van ons vee en de verwerkers en verhandelaars der landbouwproducten de hun toekomende plaats verkrijgen in de organische volksge meenschap, welke gedragen zal worden door den vrijen boer, den zelfstandigen burger en den zclfbewusten arbeider, en waarin het Kapitaal en het intellect, geen hecrschende, maar een dienende factor zullen krijgen." Het is die boodschap die het Nederlandsch Agrarisch Front wil laten ihooren door ge heel ons land, zóó dat heel ons volk cr van wordt doordrongen. Daarom zoekt „Het Agrarisch Front" niet de stilte op. doch zoekt het bij voorkeur de grootste drukte, een plaats waar zijn boodschap door zoo ve len als maar mogelijk is, kan worden ge hoord. Daarom nogmaals, men heeft daar op het Vreeburg, hoek Viestraat, vlak bii de plaats die herinnert aan vele roemruchte vee- en paardenmarkten een bjj uitstek goede plek getroffen. Reeds van zeer verre valt het enorme IS m. doorsnee groote zonncrad met dc in evenredige verhouding daarmee uitgehaalde korenaren op. In dat zonnera'd op een hoogte van plm. 10 meter boven den beganen grond, bevindt zich een spreekgestoelto en van daaruit, via voortreffelijke geluidsinstallatie worden heel den dag door korte toespraken of toe passelijke muziek en zang uitgezonden. Aan weerszijden van dat als waardig middenstuk dienende zonncrad vinden we in woord en beeld op zoowel zeer aantrekkelij ke als zeer duidelijke wijze de bedoeling en het streven van agrarisch front vertolk);. Op inderdaad welsprekende wijze wordt cr aan herinnerd, dat het de "boer is, aan wien ons volk zijn voedsel 'dankt.. Maar ook wordt or op gewezen en terecht dat daftr- om die boer (en dat begrip in ruimen zin genomen) er recht op heeft, dat hij niet lan ger wordt achtergesteld bjj andere bedrijfs groepen, maar dat hem in onze samenleving de plaats wordt ingeruimd waarop hij krach tens zijn verdienstelijk werk voor land en vok ten volle recht heeft. Suggestieve foto's en pakkende bijschriften wijzen er echter op, dat aan de verwezenlijking van deze reohtvaardige eisohen nog heel wat ont breekt. Op gelijksoortige wijze wordt uitge beeld wat men als die rechtvaardige cischen beschouwt. Maar ook wordt getoond de weg waarlangs men tot vervulling van dat be geerde ideaal kan komen. Boerenland in boerenhand moet niet langer een leuze z'iin maar werkelijkheid worden. De cultureele verzorging van het platteland moet niet lan ger, zooals thans nog te veel geschiedt, bij de stad ten achter worden gestel'd. Daarvoor is echter noodig dat de belanghebbenden zich aansluiten, dat er krachtig wordt sa mengewerkt. Boerenleider Roskam en andere voorman nen uit de agrarische beweging wier stem men tjfdens deze janrbeursdagen meermalen por dag over de drukte en het geroezemoes van de stadsdrukte triumfeeren, toonen ook daarmee alweer op symbolische wijze dat boercnkracht op volksche wijze zal over winnen, niet om te overheerschen, maar tot Welvaart en geluk van heel ons volk. S. ENGELSCHE BOMMEN OP DENEMARKEN KOPENHAGEN, 12 Sopt.(D.N.B - In den afgeloopen nacht hebben Engel sche vliegtuigen op verschillende plaat son in Denemarken bommen laten val len. Naar het bureau Ritzau verneemt, werden op Funen drie burgers licht ge wond. Overigens werden slechts eenige huizen beschadigd. HET OORLOGSWINTERHULPWERK IN* DUITSCHLAND BERLIJN. 11 Sept (A.N.P.). De giften die het Duitsche volk sajnen heeft gebracht voor het oorlogswinterhulpwerk 1940-1941 overtreffen in groote mate alle tot nu toe bijeengebrachte bedragen, ook die van het eerste oorlogswinterhulpjaar. Een totaal bedrag groot 916 millioon mark, is opgebracht, hetgeen 235 millioen mark meer is, dan in het vorige jaar bijeen werd gebracht. EDE. Door ambtenaren van den crisis-opsporingsdienst werd Vrijdag in amen werking met de gemeentepolitie een controle gehouden in een eenzaam gedeelte der gemeente. Op een landweg werden twee wielrijders aangehouden, die in groote pakken een halve koe, af komstig van frauduleuze slachting, bleken te vervoeren. Beide personen werden gearresteerd, terwijl Tiet vleesch in beslag werd genomen. Een uur later naderde op denzelfden weg een "bespanning die den indruk maakle van een verhuis-transport. De amibtenaren stelden een onder zoek in naar do lading en vonden, op den wagen epn vijftal zakken met frau duleus vleesch, terwijl in een koffer, die t als zitbank werd gebruikt, een geslacht varken werd aangetroffen. In een kastje bevonden zich voorts nog enkele kazen. Inbeslagname volgde. Een en ander leidde tot een huiszoeking in een naburige gemeente waarbij nog twee varkens en een hoeveelheid kaas in be slag werd genomen. Vijf personen werden naar aanleiding van dezen frauduleuzen handel op bet politiebureau te Ede in arrest gesteld. VEREENIGING VOOR DEN EFFECTENHANDEL AMSTERDAM, 13 Sept. 1941 AANDEELEN (AFD. A) ACTIEVE FONDSEN (Noteeringen na Groep A) STAATSLEENINGEN Nederland lel. 1940 O. 4 2o 1. 1940 4 m.b.f. 2o 1. 1940 4 Ned. L. 1941 Ree. 4 id. 1911 3 V» id. Grb. O. 8>/j id. '96-'05 O. 3 id.c.v.lnschr. 3 id. Gr.b O. 3 id. '36 1000 3 id.'37 1000 3 id.1938 1000 (3%) 3 id. N.W.S. -2»/, id. Grb. O. 2Vj Oost-Indië id. 1000 1935 3% id. 1000 1937 3 id. 1000 '37A 3 BANK- EN CREDIETINSTELL. Koloniale B. A. 218 215 220# N 1. Hand.b. id. 152 156165 N. Handelmjj. 1000)C.v. id. 160 169 INDUSTRIEELE ONDERN. A.Kunstz.U. A 154% 155 156% v. Berkel's P. id. 106,% 107 111 Calvé-D. C.v.id. 124% 124 126% Ccntr.Suiker id. £28 229 Fokker N.Vlieg- tuigonfabr. A. 230 229 Lever Br. en Unil.N.V. C.v.A. 166% 167% 169% N. Fort-Aut. id. 345 350% Phil.a.G.B.v. id. 286% 288 292 id.afg.P.W. id. 171% 171% MIJNBOUW-ONDERNEMINGEN 0.-BorneoMu".A. 220 id. pref. aand. 231 PETROLEUM Dordtschc G.A. 292% 299% Kon. P. Mu- id. 322 322% 333 SCHEEPVAART Holl.-Am. L. A. 150 149% 155 Java-China- Japan-Ljjn A. 171% 171 175 K.N.St.b.N.B. id. 202 203 209 101% 101% 100% 100% 101% 101% - 100% 100% 100% 96% 96% 95 w_ 87% 87% 87% 87% 87% 96 96 89% 90 94% 94% 94% 75% 75% 76 76 95 97% 97% 96Vt 96% Kon. Paketv. id. 277% 278 Ned. Sch.U. id. 218% 219 225 Rotterd. LI. id. 173 173 175 St.v.M. Ned. id. 173% 177 t SUIKER Hand. A'dam A. 492 495 505 JavaCult.Mij. id. 295 300 N.l.Suik.Un. id. 279 279% Ver.Vorst.C. Mij./ 250-509 A. 142 144 146% TABAK Deli Bat. M\j. A 272 273 279 DeliMij. k 1000 C.v. id. 312% 318 320 SenembahMij.id. 264 271 280 RUBBER A'dam Rubb. Cult, k f 1000 A. 311 323 314 BandarRubb. id. 256 258 257% Deli-Bat. R. id 262 273 Kendeng L. id. 220 224 227% Majangland id. 123 127 133 O.-JavaRubb. id. 166 168% 170 Oostkust k 500 C. v. id. 189 192 195 Serbadjadi id. 160 162% 165 Silau Sum. id. 141 Sumatra Rub ber Cult. id. 272 275 Ver.Ind.C.O. id. 203 205 207 E Exdividend GELDKOERS Prolongatie 13 Sept. 2%

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1941 | | pagina 7