Herbevoorrading in het Grebbegebied STADSNIEUWS 3 Mantels, Mantelcostuums en Japonnen, nog geheel uit wol van oude samenstelling Fa. REGENMANTELS ZONDER PUNTEN Enquêteering in vollen gang OPTICIEN TUSSEN Een silo verrijst aan de Koppel op 175 heipalen „Maria Stuart" De Moderne Bon tcom bina ties ZUID WIND MAISON DE PARIS KENNISGEVINGEN 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1941 E schadetegemoetkorriingen wegens door oorlogsgeweld verloren gegaan huisraad, zijn of worden eerlang uitbetaald. Voor dit geld zullen de oorlogsslachtof fers voorzoover dit niet reeds bij voorbaat is gedaan zich nieuwe meubelen en huishoudelijke artike len willen aanschaffen. Als gevolg van den oorlog wordt dit echter hoe langer hoe moeilijker, omdat de schaarschte aan goederen voort durend grooter wordt. Het ligt dus voor de hand, dat het vraagstuk van de herbevoorrading van de getroffen deelen des lands ter hand genomen is, teneinde zooveel mogelijk 1* bevorderen, dat de oorlogsslachtof fers voorrang verkrijgen voor hunne aankoopen uit den in ons land nog aanwezigen voorraad, terwijl de winke liers, zelve oorlogsslachtoffers, in de ge legenheid moeten worden gesteld, hun verloren gegane omzetmogelijkiheid zooveel mogelijk te herstellen. Voor wat betreft het Grebbegebied is dit geschied door de Grebbecommissie, die op verzoek van he Stichting voor Maatschappelijke Hulp in Gelderland, mede haar bemoeiingen op dit terrein heeft uitgestrekt tot enkele Geldersche gemeenten. Dit initiatief is tot stand gekomen, nadat daartoe door de gezamenlijke Rijksbureaux voor de voorziening van verschillende goederen, aan de Grebbe Commissie (het verzoek was gedaan. Het werk van de herbevoorrading ge schiedt derhalve onder de auspiciën en ■volgens de richtlijnen van genoemde Rijksbureaux, terwijl de uitermate ge waardeerde hulp is verkregen van de Centrale Commissie Voorziening Rot- I lerdam, die op dit terrein reeds belang I rijk en voortreffelijk werk heeft ver- I richt. Voor de. uitvoering van hetinitia- I tief heeft de Grebbe-Commissie een or- I gaan in Ihet leven geroepen genaamd: I de Centrale Commissie voor de Herbe- I voorrading van het Grebbegebied, be- I staande uit de vertegenwoordigers van I plaatselijke commissies, gevormd met I medewerking van de plaatselijke mid- I denstands-organisaties uit de gemeen- I ten: Amersfoort, Hoogland, Leusden, I Stoutenburg, Nijkerk, Veenendaal, Rhe- I nen, Wageningen, Rcnswoude, Scher- I penzeel cn Woudenberg. De Kamer van 8 Koophandel voor de Geldersche Vallei I is in de Centrale Commissie vertegen- I woordigd, terwijl deze Kamer de gele- I genheni verschafte voor het inrichten I van kantoorruimte in Ihet gebouw van -e Karner, Arnhemscheweg 23 te dezer e stede Voorzitter der Commissie is de voorzitter van de Grebbe-Commissie, i jhr. dr. M. L. van Holthe tot Echten. Zooals gezegd, geschiedt de herbe- l voorrading volgens de richtlijnen van g de betrokken Rijksbureaux, welke voor I ieder onderdeel verschillend kunnen I zijn. Zoo is de voorziening van tex- tielgoederen reeds geruimen tijd gele den ter hand genomen en voordat er g van een herbevoorrading over de ge- heele linie sprake was, door de Tex tielstichting voor het Grebbegebied, ge\estied te Veenendaal. Aangezien deze arbeid teneinde loopt, heeft de i Centrale Commissie hiermede geen verdere bemoeienis. Een enquêteering voor meubelen, huishoudelijke artikelen, tabak en si- g garen en radiotoestellen geeft den grondslag voor de herbevoorrading. De I winkeliers, die voor herbevoorrading 81 in aanmerking willen komen, kunnen daartoe in de gelegenheid g^ste'd wor- den door de invulling van do enque- pï teeringsformuliercn. Zij ontvangen dan •.j1, van de Centrale Commissie, voor wat betrcfj rlo zaken in meubelen en huis- houdelijkie artikelen, een schil l waar uit blijkt, dat herbevoorra.'ing ten dienste van oorlogsslachtoffers voor hun zaak mogelijk is. De-plaatselijke, distributiediensten zijn X; mPPSchake]d voor de afgifte van leve- r,Tigsvergunningen, die oorlopsslacht- offers kunnen verkrijgen tegen ver- toon van de kaart van de Schade-en- B quetLcommissies, waarop het nummer is vermeld, waaronder zij in de scha- de enquête zijn opgenomen E>e herbevoorrading van de betrok- ;j Een winkeliers geschiedt op grond van oeze leveringsvergunningen. De uit de 1 gehouden enqneteering verkregen cij fers, in verband gebracht met het to- taalcijfer aan schadeuitkeeringen in ri', b€| getroffen gebied, geeft de moge- lijkheid aan de Rijksbureaux tot reser- M veering van een geschatte hoeveelheid H goederen en materiaal. Het ligt voor 3>| de hand, dat de. uitvoering dezer richt- EJnen, die in iedere branche cle aan die branche eigen moeilijkheden bie- H den, .niet kan geschieden door de Cen- trale Commissie in haar geheel. Daar- om is in de eerste plaats een bureau gesteld, zetelende Arnhemscheweg fl 2 te dezer stede, terwijl voorts voor de H - meubelen en de huishoudelijke artike len vakrom missies zijn aangewezen, die de uitvoering zullen verzorgen. Ten aanzien van de herbevoorra ding in tabak en sigaren kan wor den medegedeeld, dat reeds op grond van een gehouden enquête voor een aanzienlijk bedrag aan voorraden aan getroffen bedrijven is uitgegeven. Daarmede is deze branche derhalve reeds geholpen binnen het kader van de mogelijk heden en wel hoofdzakelijk door de vriendelijke en voortvarende be middeling van het bureau voor la- baksartikelen van de Centrale Com missie „Voorziening Rotterdam". Bezien van de zijde van de oorlogs slachtoffers is er echter nog een kant aan het vraagstuk der Iherbevoorrading, die een afzonderlijke behandeling ver dient. Bij schaarschte aan goederen is het dikwijls moeilijk een verlangd ar tikel op te sporen, ook al is het voorra dig. Immers men weet dikwijls niet waar men terecht kan. Dit is- dus het vraagstuk van de bemiddeling bij aan koop van het noodige. Deze bemidde ling kan zioh uitstrekken over de in de plaats van inwoning gevestigde za ken, maar zal meestentijds betrekking hebben over een wijder gebied, of wel ten opzichte van grossiers en fabrikan ten. Voorts is het voor velen niet gemak- doorsukkelen met ver zwakte oogen of een bril nemen. Wij zullen U gaarne een passende bril leveren- Elke volledige bril is %jaar tegen breuk verzekerd. Langestr. 56 Tel. 6584 SPECIAALZAAK. kelijk, wanneer men van alles noodi heeft, een doelmatige besteding te ver zorgen van een vrij groote som gelds en dat nog wel in een «tijd van schaarschte. Voorlichting en hulp is in dat op zicht een sociaal belang bij uitnemend heid. Daarom heeft de Grebbe Commissie deze taak tót de hare gemaakt. De oor logsslachtoffers krijgen bij afzonderlijk vlugschrift, mededeeiing van de moge lijkheden op dit gebied, waartoe plaat selijke bureaux zijn ingericht onder leiding van de vertegenwoordigers der Grebbe-Commissie. HET is alweer geruimen tijd geleden, dat de. silo van de N.V. graanhandel en oliefabriek, J. L. van Nieuwenhuizen aan de Kleine Koppel verwoest werd. Het heeft niet lang geduurd voor de plannen tot wederopbouw ter tafel kwa men en sinds begin April van dit jaar is men met de eigenlijkfe werkzaamheden bezig. Een nieuwe silo en fabriek met kantoorgebouwen verrijzen op de plaats, waar eens het oude bouwwerk s\ond. Metselaars, timmerlieden, betonwerkers en monteurs sjouwen er af cn aan en doen er het lied van den arbeid klin ken. Er zal nog heel wat verzet worden voor en aleer de feestredenaars hun openingsspceches zullen kunnen afste ken. In totaal zal er niet minder dan 140 ton betonijzer, afgezien van de 50 ton, die voor de heipalen gebruikt wer den, verwerkt moeten worden. Voorts 300.000 baksteenen en 10.000 zakken ce ment voor silo en fabriek, waarbij dan nog 2000 zakken cement voor dc beton- palen gerekend moeten worden. Dit zijn maar een paar getallen, maar zij geven een beeld van den omvang. Het zal dan ook een zeer groot gebouw worden, een waardig pendant van het complex aan den overkant van de Eem, met de zware betonnen graansilo van •de firma van Vollenhoven. Zij beide zul len een apart industrieel karakter ver- leenen aan de haven. Wie haar binnen vaart om in onze stad voor anker te gaan, zal de hooge gevaarten als wach ters ter weerszijde zien staan. De gansche nieuwbouw, die onder architectuur van den heer M. Klijnstra staat, zal uit den aard beheerscht wor den door de massale silo, die een hoog te krijgt van 30 meter en aan de voor zijde een breedte van 8 meter. De diep te is berekend op 15 meter. Aan weers kanten wordt het verticale karakter van de silo nog versterkt door de meer hori zontale teckening van de fabriek, die over een front van 26 meter langs de Eem gaat verrijzen, en de kantoren, eveneens „horizontaal." aan de stads- zijde langs de Eem. Breede vlakken, strakke lijnen, stalen ramen zullen het uiterlijk karakterisee- ren. Het skelet van beton wordt door bakste^nen bekleed. Over het aesthe- tisch effect valt natuurlijk nog niets te zeggen. Een leek kan zich daar, aan de hand van enkel teekeningen, geen oor deel* over vormen. Maar de mogelijkhe den zijn bij een dergelijkcn fabrioks- bouw groot genoeg om gunstige ver wachtingen te rechtvaardigen. Er is aan dit werk een typische bij zonderheid verbonden. Er moest name lijk geheid worden, hetgeen in Amers foort maar zelden noodig is. Het gewel dige gewicht van de silo, die een capa citeit van omstreeks 2000 ton graan krijgt, maakte dit noodzakelijk. Er moesten 175 betonpalen van 15V& meter lengte door een stoomblok in den s»ug- gen grond gedreund worden. Die betonpalen waren verschillend van maat en gewicht. Onder de silo kwa men de zwaarste, met verbreeden voet. Ieder moest 80 ton onwrikbaar kunnen torsen. Merkwaardig is, dat deze zwaar ste palen relatief gemakkelijk in den grond gebeid werden: De breede voet boorde zich een weg, een groot deel van de zuigwerking teniet doend. De andere palen, onder de lichtere deelen van de silo, waren geschikt voor 60 ton En die onder de fabriek hadden „slechts" een vermogen van 30.000 kilo. Al deze betonpalen werden vervaar digd op een terrein aan de Nijverheids straat. Het viel niet mee om ze te ver voeren. Stuk voor stuk moesten ze onder een lange mallejan bevestigd worden en naar het bouwterrein gesleept. Het stoomblok, dat hen den grond in heide, woog 3600 kilo. Op 2 Augustus was de laatste paal omlaag gedreven. Toen kon de bouw een aanvang nemen. Mep hoopt daar in het voorjaar mee ge reed te zijn. De première te Amsterdam zal 21 Sep. tember plaats vinden in den Stads schouwburg. Het Nederlandsch Tooneel opent het tooneelseizoen in het. Grand Théatre op Woensdag 1 October met „Maria Stuart", in zes tafreelen van Friedrich von Schiller in de vertaling van Anton van Duinkerken, ten tooneele gebracht door Cor van der Lugt Melscrt. Mede werkenden zijn de dames: Charlotte Kohier (a g.). Magda .Tanssens, Carolina van Dommelpn. Nel Snel en de heeren: Frits van Dijk, Louis van Gasteren Henri Eerens, Anton Roemer, .Tohan F.lsensolin. Willem de Vries, Johan te Weehei, Cor Dom meishuizen. Floor Middag. Fons Rademakers, Herman Frentzen. H. Kluizenaar. De décors zijn ontworpen door Jac ques Snoek. DR. ARIENS VEREENIGING •Op 28 September a.s. zal het 12V2 jaar geleden zijn. dat de Afdeeling Amers foort van de Dr. Ariëns Vereeniging (Vereeniging tot bevordering van het herstel van katholieke alcoholisten Nederland) werd opgericht. Sedert de oprichting is de heer G/ A. Hendriks voorzitter en de beer J. Haarsma secre taris van deze afdecling. INBREKERS OP TRANSPORT Vanmorgen zijn de drie mannen die in de villa Koningin Sophialaan 11 in gebroken hebben, overgebracht naar Utrecht en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. In hun geselschap bevond zich de Enschedeer O., die door de Amster- damsche recherche gearresteerd was wegens rijwieldiefstal in Amersfoort. Deze man bekende tevens, hier een bakfiets verduisterd te hebben. DOOR BEHANDELING BIJ LANGESTRAAT 56 TEL.3II8 PEDICURE EN MASSAGE Links: Een combinatie, zwartwollen stof met seal electric. Een apart vlot jeugdig model. Vooral dc schouder vraagt even uw volle aandacht. Hooggesloten met een smal kraagje, ruim bloezend in de taille. Rechts: „De" elegante ulster, los spor tief, steeds distingué gevoerd met bizam- rug. Even gesloten in de taille. Deze werd ons getoond, mèt cn zonder cein tuur in den rug. (Teekening Gustav Lyon Wien) COUPE EN KWALITEIT WOLLEN JAPONNEN EN NAJAARSMANTELS MET BONTCOMBINATIES UTRECHT DRIFT 9 Gemeente Amersfoort UITREIKING NIEUWE AARDAPPEL- KAARTEN Op Maandag 22 September 1011 wordt te Amersfoort een aanvang gemaakt met de uitreiking van nieuwe aard- appelkaarten Ten behoeve van kinderen, geboren nl 1 Januari 193S wordt 1 U en 1 V kaar verstrekt. Personen geboren n& 1 Januari 1921 en \óór 2 Januari 1928 ontvangen 3 U cn 3 V kaarten. Alle ove rigen komen in aanmerking voor 2 U en 2 V kaarten. Bovendien ontvangen de houders van vetkaarten, naast de bovenbedoelde kaarten cn ongeacht den leeftijd of soort van arbeid, nog 1 kaart w en 1 kaart X, welke in het uitreikingslokaal aan een aparte tafel worden verstrekt. Alle genoemde kaarten mogen slechts uitgegeven worden aan personen, die in Amersfoort in het bevolkingsregister zijn ingeschreven. Elders wonenden moeten in de plaats van hun inwoning hun kaarten ver krijgen. Voor te Amersfoort gedomici- lieerden. die hun werkzaamheden veelal huiten deze gemeente hebben, is in het bijzonder gelegenheid tot afhalen der kaarten op Woensdagavond 24 Septem ber 1941 tusschcn 7 en 9 uur of op Za terdagmiddag 27 September 1941 tus schcn 1^ en 5 uur. Wie ook dan no? geen gelegenheid heeft, dient z:jn distributiestamkaart(en) aangeteekend te zenden naar het distri butiekantoor te Amersfoort en ontvangt deze stamkaart(en) met aardappelkaar- t(en) eveneens aangeteekend terug. De uitreiking geschiedt in volgorde van stamkaartnummers cn wel: Nos. 1 tot en met 1500 op Maandag 22 September voormiddag: 1501 tot en met. 3500 op Maandag 22 September namiddag; 3501 tot en met 5500 op Dinsdag 23 September voormiddag; 5501 tot en met 80Ö0 op Dinsdag 23 September namiddag; 8001 tot en met 10500 op Woensdag 24 September voormiddag; Qrand'Théatre „De Zweedsche Nachtegaal" LJ ET begrip kunst speelt in deze film 1 1 een belangrijke rol. Jenny Lind heeft met haar stem carrière gemaakt, nadat dc sprookjesdichter Andersen, die reeds beroemd was en gevierd werd. haar over het moeilijke begin heen ge holpen heeft. De wereld ligt voor haar open, het publiek draagt de jonge, be gaafde zangeres op handen. De groote, innerlijke strijd speelt zich echter af, wanneer staatsminister Graaf Rantzau haar voor de keuze stelt: de kunst blij ven dienen of met hem trouwen. Jenny Lind kiest het eerste en zii verliest er niet alleen haar beschermer mede, maar ook Andersen, die door, zijn lief de voor baar verblind was en pas op het laatste oogenblik beseft, dat zij de minnares van Rantzau is. ILSE WERNER (Foto-archief A.D. Grand Thó&tre) Deze drie menschen gaan uiteen, An dersen vertrekt naar Rome, zonder daar rust te vinden. Graaf Rantzau werpt zich op de staatszaken en weet al thans uiterlijk het gebeurde te ver geten, Jonnv Lind gaat op tournee en boekt triomphen in 's werelds grootste concertzalen. Een jaar verloopt. Kopenhagen roept hen weer samen. Dan werpt zich het zelfde brandende probleem weer op. Jenny Lind laat een oogenblik haar inmpresario los cn meent zich Ander sen onmisbaar. En juist, wanneer wij denkan, dat de liefde de glorie van het succes zal overwinnen en de geluks- droomen van Jenny Lind en Andersen voor goed werkelijkheid zullen worden, treedt dc ommekeer in. Impresario Up&n bleek geen droomer, hij stelt zijn beschermelinge voor de onverbiddelijke waarheid, dat de kunst en de liefde el kaar wel dienen kunnen, maar niet blijvend behooren 6amen te gaan. De vrouw begrijpt, zij heeft gekozen: de dichter schikt zich in zijn lot en schenkt zijn aangebedene het toepasse lijke sprookje van de nachtegaal, waar- hun leven en hun toekomst vol schoonheid is vastgelegd. Een film met een te waardecren strekking, zonder oppervlakkigheid welke ten koste van alles in een z.g. gelukikig einde wil resulteeren. En die daarbij tit een hoog peil opgevoerd wordt door het zeer verdienstelijke spel van Ilse Werner, Karl Ludwig Diehl, Joachim Gottschalk en Aribert Wascher. Verblijdend is ook, dat het probleem van het dienstbaar blijven aan de kunst veelal in dialoogvorm samengevat is, waardoor de film aan uitbeeldingskracht, wint. Bij Peter Brauer bleek de regie van dit artistiek filmwerk in bekwame handen te zijn. City-Theater „Carnaval in Venetië P) EZE film zal naar onze meening speciale aantrekkingskracht heb ben voor liefhebbers van opera-zang. Toti Dal Monte geeft er fraaie fragmen ten uit „Lucia di Lammermooor", uit „De Somnabule" en voorts uit „Carnaval in Venetië" in ten beste. Zij zingt met den gloed van een warm timbre en heeft een uitnemende coloratuur-tech niek. Het is dus begrijpelijk, dat men haar tot/het middelpunt van deze film heeft gemaakt. Een dergelijke werkwijze brengt ech ter altijd gevaren met zich Men komt er licht toe, de zuiver filmische kwa liteiten op een tweede plan te schui ven. Dit is ook hier gebeurd. De zang is en blijft nummer 1, regie en spel ko men er wat achteraan. Het scenario, dat tot draaiboek werd uitgewerkt door Guiseppe Adami, die samen met Giacomo Gentilomo de regie voerde, berust op een eenvoudige, maar goed te verfilmen intrigue: Ninetta (Toti Dal Monte) heeft eens den droom gehad om zangeres te worden. Zij heeft een gouden stem. maar het geluk blijft uit. Haar leven moot zij slijten als che.l op een mode-atelier. Maar haar dochter Tonina (Junie Astor) heeft haar muzi kaliteit en al haar streven richt zich er op. Tonina te doen bereiken, wat haar ontglipte. Het is graaf Paolo' Sagredo (Guido Lazzarini) die voor de groote kans zorgt. Hij is verliefd op de dochter van wil haar laten zingen op het Venetiaan- sche carnaval, dat hij in ouden stijl wil organisceren. Toch als Totiina debu teert. blijken de zenuwen haar te mach- ticr Zij kan geen geluid voortbrengen. Het is haar moeder, die zonder dat iemand het weet haar taak overneemt en haar prachtige stem, klinkend door den Venetiaanschen avond, hrengt een geweldige beroering teweeg: Tonina is, dank zij haar moeder, door één lied be roemd geworden. Hier lae 6uhliem materiaal voor het grijpen. De elegante sfeer vol humor van een carnaval in Venetië, het ro mantische klinken van .een warme zangstem, de traeiek van pen zangeres als Ninetta Ziedaar elementen, die mén lang niet in iedere film aantreft. En bovendien wordt men rijkelijk ge boeid door de gouden stem van Toti Dal Monte. v. d. Kraan Jr. BENOEMING Onze stadgenoot, de lieer L. Th. G. J Wagenvoort, is door den burgemees ter van Arnhem benoemd tot leeraar de lidhaamsoefeningen aan het ge meentelijk gymnasium al'daar. 10501 tot en met 13000 op Woensdag 24 September namiddag; 13001 tot en met 15500 op Donderdag 25 September voormiddag; 15501 tot en met 18000 op Donderdag 25 September namiddag; 18001 tot en met 20500 op Vrijdag 26 September voormiddag; 20501 tot en met 23000 op Vrijdag 26 September namiddag; 23001 tot en met 2*500 op Zaterdag 27 September voormiddag. 25501 tot. en met 2SOOO op Zaterdag 27 September namiddag; 28001 tot en met 30500 op Maandag 29 Sentember voormiddag; 30500 tot en met 33000 op Maandag 29 September namiddag; 33001 tot en met 35500 op Dinsdag 30 September voormiddag; 35501 tot en met 3SQ00 op Dinsdag 30 September namiddag; 3S001 tot. en met 41000 op Woensdtfg 1 October voormiddag; 41001 {ot cn met 440000 op Woensdag 1 October namiddag; 44001 tot en met 47000 op Donderdag 2 October voormiddag; 47001 en hooger op Donderdag 2 Octo ber namiddag. Het distributiekantoor is daartoe ge opend van 912^ uur voorm. en van l'/a tot 5 uur nam. Op de tijden, waarop het gezinshoofd aan dc beurt is, kunnen eventueel ook de kaarten voor de gezinsleden worden aangeboden. Voor stamkaarten, uitgegeven in nn dere gemeenten, geldt dezelfde nummer volgorde. Stamkaarten medebrengen. Ieder dient op tijd te komen en als het uitreikingslokaal op 2 October a.s. wordt gesloten, kunnen, ze^r ten nadee- le van betrokkenen, daarna voorloopig geen kaarten worden uitgegeven. Zij. die recht hebben op extra rantsoe nen voor zwaren of zeer zwaren arbeid ontvangen nog 1, respectievelijk 2, V kaarten extra. De verstrekking van deze kaarten vindt echter plaats in de ge meente, waar de arbeid verricht wordt ongeacht of men in die werkgemeente woont of niet. De Leider van den Distributiedienst J. HAARS. INLEVERING VAN METALEN Publicatie No. 35. Dc Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat diegenen (particulieren, over heidsinstellingen en bedrijven), die om de een of andere reden (ziekte, verhuizing, verkeerde interpretatie dor betreffende .be palingen, afwezigheid enz.) niet aan hun verplichting tot inlevering van metalen heb ben voldaan, alsnog daartoe in de gelegen heid worden gesteld aan het inlcvcringsbu- reau .gevestigd Westsingel 44 op 25, 26, 27 cn 29 September a.s. Het bureau is geopend des voorm. van 9 12 uur en des nam. van 1.304 uur (des Za terdags van 912 uur). De inlevering door bedrijven moot geschic- den onder overlegging van oen inventaris- ltjst in dubbel. Inventarislijsten zijn kosteloos verkrijg baar ter Secretarie. Nogmaals wordt dc aandacht gevestigd op de verplichting voor hotels, café's c.d., om hun aschbakken, vazen enz. in te leveren. De Burgemeester voornoemd waarschuwt de inlevei ingsplichtig-en, dot het niet ont vangen van een oproeping hen niet ontheft van hun verplichting tot inlevering en dat ook degenen, die geen metalen hebben in te leveren gehouden zü'n te verschijnen op het ïnlcveringsbureau, voor zoover zulks tot dusver door hen werd nagelaten. Nadrukkelijk wordt de aandacht van be langhebbenden er op gevestigd, dat zü zich bij niet inlevering van aan de verplichting tot inlevering onderworpen voorwfcrpen vóór 30 September 1941, blootstellen aan de in de verordening bedreigde straffen. AMERSFOORT, den 19 September 1941. De Burgemeester voornoemd, NOORDEWIER IA. INLEVERING METALEN Uitbetaling vergoedingen aan particulieren. Publicatie No. 37. De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat op Dinsdag 23 September a.s, ten kantore Achter Davidshof no. 2 (ingang bureau Sociale Aangelegenheden) des voor middags van 912 en des nam. van 21 uur de vergoedingen voor ingeleverde metalen zullen worden uitbetaald aan hen, die ten tijde van dc inlevering in de navolgende straten woonachtig waren: B. Wuytierslaan, Eeékenstcinschclaan, Beestenmarkt, Beetslaan, Begoniastraat, v. Bemmclstraat, Berg en Dalstraat, Berg» straat, Berkolstraat, Berkenveg, Bernulfus- straat, Bilderdijklaan, Billitonstraat, Birkt, Bisscbopsweg, Bleekerstraat, Bloemend. Binnenpoort, Bloemend.straat, Bloemweg, Bolderstraat, Borgerlaan, Borgesiuslaan, Borneoplein, Brabantschestraat, Bredero- laan, Breodestccg, Breestraat, Buys Ballot- straat. Frans Halsstraat, Fr. v. BlankeYi- hoymstraat. De uitbetaling geschiedt tegen inwisse ling van het door de inleveringsplichtigcn terugontvangen deel B. van de oprocpings- kaart. In het belang van een vlotte uitbetaling het noodzakelijk dat de deelen B. getee- kend ter verzilvering worden aangeboden. De onderteekening kan thuis geschieden door den rechthebbende of ietsenr3B-hgkei dóór den rechthebbende of diens vertegen woordiger. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de bepaling dat de gerechtigde die zijn vordering niet binnen den bepaal den termijn en op de bepaalde Wijze ter ver zilvering heeft ingediend, zjjn aanspraak op ergoeding verliest. De uitbetaling der vergoedingen van door bedrijven ingeleverde metalen geschiedt op nader aan te kondigen tijdstippen. AMERSFOORT, 20 September 1941. Dc Burgemeester voornoemd, NOORDEWIER Lb. Hoofdredacteur: J. VALKHOFF, Amersfoort Redacteur Stadsnieuws en Uit den Omtrek: R. LEENKNEGT. Amersfoort Redacteur Sportrubriek: H. A. C. VAN DER KRAAN Jr.. Amersfoort Dames- en Kinderconfectie - Arnh. weg 26 Tel. 3977

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1941 | | pagina 3