mms- STADSNIEUWS Schiller's „Maria Stuart Üxjjmjda Mond- en klauwzeer: een gevaar! Prachti ge inzet van het seizoen Jubileum bij de N.S. Burgerlijke Sfand Een kwart eeuw in gemeentedienst Trek in konijnen GLASTRA'S VISCHHANDEL Distributiepapieren gestolen Er viel niets te eten RADIOPROGRAMMA MARKTBERICHTEN KENNISGEVINGEN PAGINA 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 2 OCTOBER 1941 KANTONGERECHT köt n Het Grand Théatre was tot de laatste plaats bezet ELDEN zal het tooneel-seizoen in Amersfoort met zooveel luister gt- \nd ziin als gisteravond. Alle factoren kiert medeEen tot den laatsten stoel die zaal. een stuk. dat met zorg en fficY ten tooneele werd gebracht en een I rial opmerkelijk gespeelde rollen op to v 7ij kunnen Cor van der Lugt dankbaar zijNiet alleen omdat hii ons zoo spoe- kennis liet maken met zijn eerste too rn Naad in het juist geopende seizoen. M ar ook om de wiize waarop hij de rc- xoerde van Schiller's historisch drama >r den oplettenden toeschouwer was \ijn e sterk voelbaar, hii drukte zijn stern- op gansch de Voorstelling. Bezonnen bezonken, dat ziin steeds meer de merken van ziin regie. Hii houdt van zadenipten toon. maar ziin palet blijft aan schakeering. Hii houdt van den wond. maar verdrinkt er niet in. Zoo 'if de vertooning riip en groeit zij mit iets van belang en waarde. Jr blijven altijd dingen, die men an- rs of beter zou wenschen; aan het voel, dat hier heel veel bereikt was, ed <üt niets af. Op den voorgrond ian de twee koninginnen* verschillend n godsdienst, van karakter en zoo- ze gisteravond vertolkt- werden ook n tooneelopvatting. Charlotte Ivöhler, Maria Stuart van dezen avond, mist uiterlijke allure, haar kracht lag oral daar. waar haar deetnöed het eest tot uiting kwam en steep tot haar ootste hoogte in het. laatste bedrijf, n gang naar het schavot. In de tuin- Yne schildert Schiller den anderen, don vaarlijken en bijna overwonnen kant n haar karakter. Ook deze felheid is ïarlotte Kohier toevertrouwd, dit werd sterk tooneelspel, dat haar volle innen weer eens toonde. Het spel van Magda Janssens als Eli- beth was van geheel andere geaard- lid en ligt op efcn ander plan. Wie Wvmeester heeft zien spelen, herkent Jpn tijd en den aard van dit tooneelspel. Het is de groote, romantische school let de sterke speelrollen. Het is feite- ■jk d* wijze, waarop deze rollen ge deeld moeten worden, omdat ze hier- oor geschreven zijn. Magda Jansspns ras verrassend, het was alles zoo'sterk, >o imponeerend, zoo beheerscht. Zij rhiep een Elisabeth, die in het geheu- en blijft. Haar eerste optreden in de veede acte vormde een inzet vol choonheld en kracht. En ook vol racht, waaraan de regie alle aandacht psteedde. En Magda Janssens wist de ze herschepping den langen avond door op dit peil te houden, zij bleef boeiend en grootsch in de tuinscène iets min der bevredigend tot het einde. Het positieve, het kernachtige, dat deze op voering kenmerkte, vond zijn grootste bevestiging en centrale kracht in haar spel en zoo werd de Elisabeth-figuur tot de spil van deze voorstelling. Hetzelfde positieve spel bood Frits van Dijk als Mortimer. Hij gaf de figuur met alle eerlijke jeugdige overgave, die deze vereischt en hij paste zich van de longeren het, beste aan bij den bovenge noemden speeltrant. Het was frisch en onstuimig, het kan nog iets beheersch- 'ter, maar dat kan nog winnen als het stuk meer ingespeeld raakt. Henri Éerens als Leicester bood de vierde belangrijke créatie. Een moeilij ke rol, dit spreken met twee tongen Ook hij bood een verrassing door de steeds bepcerschte wijze van uitbren gen. Hij deed ons ongewild denken aan Tourniaire, men kent dan tevens het plan waarop zijn spel stond. Een opmer kelijk gespeelde rol. Zijn monoloog aan het slot bewees de plastische kracht van dit spel. Noemen wij nog Anton Roemer als Mei vil om den warmen toon, waarin hij zijn korte rol speelde en Louis van Gasteren als een puntige Burleigh, dan kunnen wij eindigen met de vele an dere spelers te loven om hun in het al gemeen met begrip verleende assisten tie. Het decor van Jac. Snoek was met de vier vierkante kolommen, die met vlak of hoek een goede werking toonden, van een dienende functie. De kolommen ondersteunden het tragische effect, de grootheid van het spel en dienden tot draagsters van vele tusschenzetsels. die uitmuntten door de sfeer aan te geven van het verlangde bouwsel. Dezelfde indicatie vertoonde het achterdoek van het parktafereel, het gaf de suggestie uitnemend. Een ideaal decor, doordat het zich nimmer opdrong en toch het oog wist te boeien. De costumes van Serné en Zoon waren goed. soms uitmuntend. Vooral die van Elisabeth, een ware flonkering van stoffen en het rijke costuum van Leicester. Het publiek bleek de waarde van de zc voorstelling te begrijpen, het toonde zich uiterst dankbaar. Dat het applaus van het begin af dezen klank van waar deering had, toont hoezeer de voorstel ling op peil werd ingezet en dit peil handhaafde. Het vlotte verloop droeg hiertoe ten zeerste bii, het was. behalve aan het goed volgehouden tempo, te denken, aan den eenvoud van change ment. door deze decoroplossing. Als het Nederlandsch Tooneel ons in dit seizoen maar zulke voorstellingen brengt, ziin wij er zeker van. dat de voor Amersfoort, verbluffend groote be langstelling zich zal blijven handhaven. Het was een verblijdend begin. Valkhoff i; -»r.rw -? il v - ö&e» ,UU'; 'W- Een heiangriike scène uil Schiller's Stuart (vertaling A. v. Duinkerken) de voorstelling, welke gisteravond in het Grand Tlièótre is gegeven door Het Ned. Tooneel. Van links naar rechts Frits van Dijk (Mortimer). Charlotte Kohier (Maria Stuart) en Caroline v. Dommelen (Hanna Kennedy) (Foto Polygoon) De heer J. E. Drost, Jozef ïsraël- straat 18, viert heden zijn zilveren ju bileum als spoorwegambtenaar. Of schoon naar zijn uitdrulokelijken wensch het feest slechts bescheiden ge- vierdTv'erd, kon hij toch niet aan een officieele huldiging ontkomen. Namens directie en personeel werd de jubilee- rende hoofdconducteur vandaag door den stationschef, den lieer L J. Septer, te zijnen huize hezefcht. Deze memo reerde in korte bewoordingen het vele door den heer Drost in dienst der Spoorwegen verricht en overhandigde hem tof slot de officieele oorkonde, welke bij dergelijke jubilea pleegt te borden uitgereikt, alsmede een enve- teppe met inhoud. de jubilaris door zijn vele colle ga s eveneens is gefeliciteerd en dat er vele bloemen en schriftelijke geluk- ^'enschen waren, behoeft wei geen be toog. GEHUWD: Abram Kerkhof en Catharina Cecilia Jansen; Petrus Christiaan Ooster- oer? en Petronella Schut; Jan van Oofjen en Elisabeth Theodora v.an der Meer; Arnoldus, occmanus Hagedoorn en Heintje Blieken- J.aalI Pieter Brand van den Broek en Pau- na Josephs Hagebeuk; Jan Willem Rou- ^enaaal on Baukje Gerarda van Wtiland. OVERLEDEN: Tjibbe 'de Jong, oud 72 j„ ®cMgenoot van Maria Hendrika Deutekom; yUsbertha van Donselaar. oud 81. jaar, we- duwi ve van Gerrit van de Meent, Het was gisteren een kwart eeuw ge leden. dat. de heer G. Buitenhuis, bode geldophaler op het kantoor van den gemeente-ontvanger en der centrale boekhouding, in dienst onzer gemeente trad. Natuurlijk mocht zulk een feit niet onopgemerkt blijven. In de morgenuren werd de jubilaris te zijnen huize in de Jozef Israëlstraat bezocht door wethouder H. van Galen Last. en door den gemeente-ontvanger, den heer W. Fróger. Beiden complimen teerden hem en eerstgenoemde overhan. digde den jubilaris de gebruikelijke me daille voor 25-jarigen gemeentedienst. Des middags verzamelden zich leden van het personeel in de feestelijk met bloemen getooide woning van den heer Buitenh-uis. Het woord werd gevoerd door den heer J. G. v. d. Linden, oud ste bode-geldophaler. die sprak namens het gansche personeel en zijn wóórden kracht bijzette door het aanbieden van een fraai geschenk. Nadat de jubilaris hartelijk dank be tuigd had. bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. HERFSTTEN.TOONSTELLING A.K.G. Zaterdagmiddag wordt door den voor zitter van 'het Amersfoortsch Kunste naars Gilde, dr. R. Miedema, de jaar lijksehe herfsttentoonstelling van het Gilde geopend in het Gildehuis aan den ZuidsingeL DE wet is er om de burgers te be schermen. Een klassiek woord, maar hel zou teveel gezegd zijn, wan neer we beweerden, dat het door ieder een verstaan wordt. Ten bewijze hier van verschenen hedenmorgen een paar Bunschol er veeboeren op het kanton gerecht. Zij hadden koeien gelegenheid gegeven om te grazen op een weiland, dat duidelijk door een imrdje was ge kenmerkt als „verdacht van mond- en klauwzeer". Dit is een zeer ernstige overtreding, waarop de wet flinke straffen steitEn terechtf Het. -gaat niet op om door domheid, onverschilligheid of kortzichtigheid de gezondheid van onzen kostbaren veestapel in gevaar te brengen. Zoowel de kantonrechter, mr. Muller Massis, als de ambtenaar van het O.M., mr. baron van Dedem. gaven in scherpe bewoordingen hun afkeu ring te kennen over het optreden van Ie betroffen verdachten. De eerste, die in verhand met. deze kwestie voor het hekje moest verschij nen, was de boer K., uit Bunschoten. Hij had 13 koeien op een terrein gebracht, dat beschouwd moest worden als te zijn besmet met mond- en klauwzeer. Op een LVordje, dat op de weide stond was zulks duidelijk te lezen. Maar tfber K. z.ag er heelemaal niet tegen op, den kanton rechter te vertellen, dat „die wei al lang niet meer besmét was". Hij stond te praten alsof hij' er meer verstand van had dan de deskundigen. Mr. Muller Massis hechtte aan die deskundigheid niet veel waarde. Hij vond, dat verdachte zeer onverstandig was opgetreden. Al het mogelijke wordt gedaan om de veeziekten den kop in te drukken... en dan komt er iemand, die z"n koeien op onveilig terrein brengt. Het is werkelijk het toppunt. Het O.M. deelde de meening van den kantonrechter volkomen en eischte een boete van 250, te vervangen door 50 dagen hechtenis. De uitspraak luidde 150, subs. 75 dagen. Nog meer domheden Vervolgens moeet. verdachte Z. P. woonachtig óp den Êemdijk, onder Bun schoten, voorkomen. Hij had zich te verantwoorden voor een soortgelijke domheid. Eenigen tijd geleden namelijk werd hij betrapt, toen hij twaalf koeien die verdacht werden aan mond- en klauwzeer te lijden, over den Etmdijk vervoerde. Dit mag natuurlijk ook niet, Dergelijk vee dient in quarantaine ge houden te worden. Maar ook Z.P. had het eens beter wil len weten: Volgens mij waren ze hee lemaal niet ziek"... En omdat de die ren niet meer genoeg te grazen 'hadden op ihun oude wei, had hij ze naar een andere plaats willen vervoeren. „De koeien begonnen te verhongeren," be sloot Z. P Mr. Muller»Massis kwam daar niet erg van onder den indruk: „Dat zal zoo'n vaart wel niet geloopen hebben. Bovendien: in zoo'n geval hadt u ze kunnen bijvoeren. En dat u meende, dat ze niet ziek meer waren, is van geen 'be lang... het gaat. om het, oordeel van deskundigen. en die ivaren heelemaal niet zoo rotsvast van die gezondheid overtuigd als u De ambtenaar van het O.M.: „Deze verdachten schijnen te denken, dat. ze heter op de hoogte zijn dan de experts. Ik vorder een boete van 100.of 30 dagen hechtenis. De uitspraak luidde 60 subsidiair 30 dagen. GRAND (THé&TRE. Vertooning van de film „Prima Donna''. 8 uur n.m. CITY THEATER. Vertooning van de film „Fraulein Hoffmann's vertellingen". Voorstellingen: Zaterdag 6 en 8.15 uur doorloopend. Zondag 1.45, 4, 6.15 en 8.30 uur doorloopend. Andere avonden 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag matinee om 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van dc film „Vrooljjke Muziek". Voorstellingen als in Grand Thé&tre, behalve do matinée's. GILDEHUIS. 4 Oct. Herfsttentoonstelling. Opening door dr. R. Miedema. 3 uur. GRAND THóaTRE. 7 October. Ned. Duit- sche Cultuurgemeenschap. Lezing met lichtbeelden van dr. Collin Ross. 8 uur. GRAND THéaTRE. 8 October. Ver. Oost en West. Wederoptreden gezelschap In- sulinde en lezing over Curasao. 7.30 uur. GRAND THélTRE. 9 Oct. Jan Musch in „Narciss". 7.30 uur. Do benoodigde visch even bestellen Alleen gevestigd Ufr. straat <0 TeL 4092 TUINBOUW *€Jb- Evenmin verstandig De heer G. v. M.. die ook op den Êem dijk woont, had evenmin verstandig ge handeld. Aangezien zich bij zijn jonge kalveren verschijnselen van mond- en klauwzeer voordeden, was hij verplicht geweest om daar aangifte van te doen hij den burgemeester. „Nadêmaal uw voorgangers zich ge droegen alsof ze erg veel verstand van mond- en klauwzeer hebben, neem ik, generaliseerend, aan. dat u ook een expert op dit gebied bent", zei mr. Mul ler Massis. „Vandaar, dal ik niet begrijp, waarom u de nuttige daad om er aan gifte van te doen naliet..." Ook deze verdachte deed een om standig verhaal om duidelijk te maken waarom hij in gebreke was gebleven. Maar hij slaagde niet erg in z'n po gingen. Z'n betoog had de helderheid van koffiedik. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie bleef hem onver minderd schuldig achten en eischte een boete van f 50. Mr. Muller Massis maakte er f 30. of 10 dagen van. Ze hadden verteld. ,Z©! hadden me verteld, dat. je met die strikken konijnen kon vangen," zei verdachte A. v. d. B. uit Soest. En daar mee wilde hij uitleggen, waarom hij op 0 Augustus j.k aangehouden werd op verboden grond, met een fiinke voor raad wildstrikken in de hand. „En als ze u nu eens verteld hadden, dat u door in te breken bij uw buur man rijk zoudt kunnen worden, zoudt u dan hebben ingebroken?", vroeg mr. Muller Massis belangstellend. „Neen, Edelachtbare, maar ik had trek in konijnenbout „Ik zou me maar bij rn'n vleeschbon nen houden. Er staat tegenwoordig een zeer hooge strafmaat op het stroopen. Wist u dat niet?" En kijk, dat wist de verdachte inder daad. Hij was lang niet zoo onnoozel als men uit zijn eerste woorden zou op maken: „Toen ik betrapt werd, was de strafmaat noe niet verhoogd", zei hij pienter. Inderdaad: de nieuwe verorde ning kwam twee dagen later! Daar bofte hij in ieder geval bij. zoo als mr. baron van Dedem opmerkte. De maximum straf voor „konijnenlief- hebbers", die met wildstrikken wor den aangetroffen, bedraagt thans 3000 boete of zes maanden hechtenis. Dat. is dus lang niet mis. Even zoo goed werd bet thans echter ook een duur grapje voor A. v. d. B. De ambtenaar eischte namelijk een week hechtenis tegen hem. „Kan 't niet met een geldboete?" vroeg hij. En toen werd het nog duurder: De kantonrechter veroordeelde hem tot f 40.te vervangen door 20 dagen hech tenis. Een bewoner van den Soesterweg deed hij de politie aangifte, dat een on bekende zich door insluiping in zijn woning van de aldaar aanwezige distri butiebescheiden had meester gemaakt. De recherche werd in het geval ge mengd en slaagde er in. den dader, een zestienjarigen jongeman, aan-te hou den. Nadat hij een bekentenis had af gelegd. is hij voorloonig weer op vrije voeten gesteld. Diefstal van distrihutiepapieren ia tegenwoordie „in de mode". De raad om dergelijke bescheiden achter slot. en grendel veilig te bewaren, is dus geens zins overbodig! D- v-heerdcr van sen kiosk op Laan 1914, waar men limonade cn etenswa ren kan koopen moest dezer dagen constateeren, dat onuitgenoodigde gas ten zich toegang hadden verschaft. Groot was hun buit niet, want het eenige, dat zij konden bemachtigen was een zeildoeken tasch met gereed schappen. De politie heeft de .zaak in handen. JUBILEUM BIJ DE PHOENIX- BROUWERIJ De heer A. v. d. Bunt, le machinist aan de Phoenix-brouwel'lj alhier, her dacht heden den dag. dat hij voor 2a jaren in dienst trad hij de brouwerij. Door de directie en de personeelsorga nisatie. als ooki van vele andere zijden is de jubilaris in de bloemetjes gezet De officieele huldiging zal, naar wij vernemen, later geschieden. SPORT EN SPEL „ONS GENOEGEN" TEGEN „AMERSFOORT" De Chr. Sohaakvereeniging „Ons Ge noegen" speelde gisteren een vriend schappelijken wedstrijd tegen een ploeg van de schaakvereeniging „Amersfoort" De gasten bleken te sterk. Ons Genoe gen speelde met wit aan de even hor den. De uitslag is: 1. A. J. Wichardmevr. F. Koomen Heemskerk 01 2. A. v. LeijJ. A. Uding jr. 10 3. H. Juffer—J. C. Marx O-l 4. D. KollenJ. \V. H de Bruijn afgebr 5. M. B. KoningS. van Zijl l/2Yi 6. W. v. GulikM. Roelofsen afgebr. 7. A. v. d. HazelJ .Baarschers 0—1 8. W. KollenD. C. Helderman 01 0. A. IedemaM. v. d. Rotte 01 10. P. Koning—W. K. J. L. Kuiler O-l 11. J. BroersenL. Houbaer 0 12. J. PansierW. Klee 01 13. G. KraanM. Nieuborg 0- .(Foto Polygoon-v. Bilsen), 1«— Hoevelaken 25 JAAR BAKKER De heer A. Lijnsveld herdacht gis teren den dag. waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad bij den heer N. Stolp, hakker te Hoevelaken. De jubilaris out- ,ving vele bloemen en gebak', terwijl zijn patroon hem na een hartelijke toe spraak een polshorloge ten geschenke gaf. BURGERLIJKE STAND Getrouwd: Rengei^van Denveren en Lubhertje Geitenheek. Overleden: Cornelia Pieter van Man- rik, oud 58 jaar, echtg. van Maartje Geertruida Oversier. Leusden BURGERLIJKE STAND Geboren te Leusden; Wilhelmina An- tonia, dochter van J. S. v. d. Berg en P. v. d. Heiden. Overleden te Stoutenburg: Maria Hen drika Willemars, oud 58 jaar, wegl. van C. E. van Ruitenbeek. CLANDESTIENE HANDEL IN RIJWIELBANDEN EDE. Door ambtenaren van den Centralen Crisisopsporingsdienst werd aangehouden en overgehracht naar het politiebureau de rijw-ielhandelaar S. te Ede. Verdachte had. zooals het onder zoek aan het licht bracht, bij een Am- sterdamschen leverancier buiten de dis tributie om een partij van ongeveer vijf tig rijwiel-buitenbanden gekocht tegen den prijs van f 21.per stuk. S. ver kocht de helft der handen naar perso nen in het Land van Maas en Waal, ter wijl hij de rest in Ede en omgeving van dé hand deed. Vast kwam te staan, dat de banden, die S. leverde, door zijn klanten weer verkocht werden tegen prijzen, variee- rend van 3510 gulden per stuk. S. werd op het politiebureau in arrest ge steld. VRIJDAG 3 OCTOBER HILVERSUM I. 415,5 M. 6.45 Gram, muziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram.- muziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8 00 BNO Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek 8.40 Gramofnonmuziek; 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gram.muziek. 10.40 Voordracht. 11.00 Ama"bilc-sextct cn orgelspel. 12.00 Salonorkest. 12.40^ Almanak. 12-15 BNO: Nieuwsberichten. 1.00 Ensemble Bandi Ba- logh en gram.muziek. 2.00 Haarlemsche or- kestverecn. 2.40 Gram muziek. 3.20 Haarlem söhe orkestver. 4.00 Kamerkoor (opn.). 4.30 De Gooilanden. 5.15 BNO: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Zang met pianobegeleiding. 6.15 Cyclus „Onze eigen taal". 6.30 De Ramblers. 7,Of Actueel halfuurtje. 7.30 Orgelconcert. 8.00 Gram.muziek. 8.15 Otto Hendriks en zijn orkest. 8.45 Voor den boer. 9.00 Cabaretpro gramma; 9.45 Gram.muziek10.00 BNO: Nieuwsberichten; 1QA511.00 Gram.muziek HILVERSUM II. 301 ..S M. 6.45—8 00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Nieuwsberichten 8.15 Gram.muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek, 10.40 Concertgebouworkest (opn 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Pianovoordracht. t 11.52 Gram.muziek. 12.00 Ensemble Rentmeester 12.45 BNO: Nieuw6- en economische berich ten. 1.00 Gevarieerd programma. 3.00 Voor de yrouw. 3.45 Gram.muziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Wijdingswoord. 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten 5.30 Ensemble Jonny Kroon. 6.006.15 bijbellezing; 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Sportwetenswaardigheden. 6.45 Gram.muziek 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gram.muziek 7.45 Reportage; 8.00 8.008.25 Gram.muziek; 8.25 Ilollandseh Instrumentaal kwintet zang; 9.00 Boekbespreking; 9.15 Vervolg van 8.25; 9.45 Gram.muziek; 10.00 BNO; Nieuws berichten; 10.1510.20 Avondwiiding. HET DUITSCHE RIJKSPROGRAMMA De "belangrijkste uitzendingen in het Duit- sche rijksprogramma voor Vrijdag 3 Octo ber zijn: In het programma getiteld „Kleine Ge- schichten vom eisernen Kanzier" worden van 17.1018.00 uur anecdotes verteld. De ..Musik zur Daemmerstunde" van 18 00 19.00 uur brengt werken van Andreas Hal len. Robert Fuchs en A.-gor Hamerik, 'diri gent is Ferdinand Drost. Gerhard Hueschc zingt met. zijn leerlingen uit het Spaansche liederenspel van Robert Schumann. Van 20.15 —20.50 uur „Wie es euch Gcfaelt". In aan sluiting hierop tot 21.15 uur frontberichten Van 21.1522.00 uur: meesters van operette; A'duard Kuenneke dirigeert melo dieën uit ziin operette „Die lockcnde Flam- me". Solisten ziin Adèle Kern. Edith Scholl- wer. Heinrich Bensing, Hans Wocke en Heinz Schorlemer. UITZENDINGEN VAN BREMEN IN DE NED. TAAL Het programma van den zender Bremen voor de uitzendingen in het Nederlands&h voor Vrijdag 3 October luidt: 11.4512.15 berichten in het Neder landsch; 12.1512.30 Nederlandsch middag concert; 16.0017.00 Middagconcert (ernsti ge muziek); 17.1518.00 U vraagt wij spelen. Voor de microfoon Peter Jansen; 19.4520.00 Berichten in het Nederlandsch, BARNEVELD, 2 Oct. Pluimveemarkt Oude kippen 1,202,70; Oude kippen per K.G. 0.90; Oude hanen 2.003,50; Jonge ha nen 0,701,00; Jonge hanen per K.G. 0,90; N. H. Blauwen per K.G. 0.90; Jnngehennen 2,004,00; Jonge Ganzen 5,00—8,00: Tamme eenden 0.751,25; ganzen 69, kalkoenen p, kg 0.90, tamme konijnen 48, wilde konunen 1.10, jonge patrijzen 1, oude 0.50, piepkui kens 0.250 40; aanvoer 2900, handel matig. Eiermarkt: witte eieren 1.05 per kg., eenden eieren f 7 per 100 st. Aanvoer 1500. Handel vlug. Veemarkt. Zeugen ƒ125225, biggen 1622.50, nuchtere kalveren ƒ824. Aan voer 80. handel traag. SCHERPENZEEL, 1 Oct. Eieren Aan voer 10000, prijs kipeieren 1.05 per kg. eendeneieren 77.20 per 100 stuks. Biggen geen aanvoer. Hoofdredacteur: J. VALKHOFF, Amersfoort Redacteur Stadsnieuws en Uit den Omtrek: R. LEENKNEGT. Amersfoort Redacteur SportrubriekH. A. C. VAN DER KRAAN Jr.. Amersfoort Gemeente Amersfoort INKWARTIERING DER DUITSCHE WEERMACHT De Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de ho tel- en pensionrekeningen en de inkwartic- ringsbiljetten van particulieren, betrekking hebbende op tijdvakken vóór 1 September 1941, vóór 10 October 1941 ten gomcentehuizo Kamer 12. moeten worden ingediend. Bii la tere indiening kan niet meer tot betaling worden overgegaan. Terzake van inkwartiering n& 1 September 1941 moeten deze in het vervolg steeds wor den ingezonden vóór den lOen van de maand, volgende op die, waarin de inkwartiering plaats had. Amersfoort, 27 September 1941. Dc Burgemeester voornoemd, NOORDEWrER l.B. 487e STAATSLOTERIJ VIJFDE KLA8SE ACHTSTE L1JBT Trekking van 2 October. 1.000 No. 3087, 5660, 20777. 400 No. 8347. 200 No. 3071, 3212, 6157, 8614, 9811. f 100 No. 1921, 2186, 3697, 6931, 11148 12800, 16939, 21522. PRIJZEN VAN f 70 1042 1322 2169 2500 3300 3921 4653 5975 6561 7286 7995 8094 9124 9583 10342 10571 10914 11768 12511 13074 13486 14019 14436 15101 16026 16362 17083 17647 18001 18632 19113 19669 20342 20839 21500 1069 1092 1453 1467 2210 2220 2633 2839 3436 3477 3930 4111 5094 5198 6047 6206 6991 6994 7388 7420 8134 9154 97-14 10376 10598 10953 11827 12545 13101 13648 14068 14499 15205 16048 16466 17090 17709 18128 18755 19218 19699 20380 20989 21527 8167 9186 9816 10389 10617 11114 11911 12599 13177 13704 14079 14529 15378 16089 16707 17111 17814 18181 18759 19297 19836 20401 21088 21548 1100 1890 2311 3114 3508 4323 5398 6240 7102 7580 8300 9434 9835 10416 10681 11127 11975 12676 13326 13709 14195 14582 15419 16174 16717 17196 17828 18424 18844 19391 19843 20616 21218 21813 1195 1933 2397 3147 3658 4590 5756 6273 7270 7746 8457 9435 9966 10496 10739 11362 12192 12876 13338 13805 14320 14786 15446 16194 16820 17223 17867 18436 18901 19415 20140 20808 21263 21866 2436 2472 3176 3187 3759 3764 4613 4630 5838 5849 6308 6549 7273 7284 7931 7932 1570 9547 '3 9564 10246 10256 10513 10555 10789 10889 11433 11598 12324 12432 12900 12918 13373 13421 13814 13853 14407 14414 14842 15527 15996 16310 16318 16891 17031 17280 17378 17964 17990 18506 1852G 18910 19094 19584 19G36 20296 20317 20847 20875 21342 21374 21925 NIETEN 1M6 1242 1363 1634 1816 2012 2140 2268 2471 2714 3014 3273 3377 3459 3609 3877 4013 4183 4374 4525 4646 4895 5194 5358 5600 5841 6140 6371 6540 6692 6870 6998 7113 7278 7551 7738 7838 8032 8233 8426 8595 8902 9323 9577 9817 10006 10213 10465 10693 10777 11036 11240 11459 11661 41841 12228 12377 12514 12662 12818 13028 13343 13476 13552 13701 13638 14114 14244 14490 14642 14932 15076 15308 15755 15955 16016 16230 16603 16832 17002 17132 17251 17358 17608 17794 18130 18308 18464 18694 18920 19001 19313 19444 19725 20047 20207 20354 20466 2067R 20963 21262 21420 21711 1020 1049 1299 1307 1374 1385 1636 1666 1834 1846 2017 2018 2141 2168 2278 2315 2525 2549 2730 2834 3148 3168 3323 3330 3380 3381 3473 3498 3637 3671 3919 3952 4033 4u47 4199 4200 4402 4405 4534 4550 4676 4678 4944 4957 5235 5268 5162 5400 5604 5662 5865 5875 6146 6166 6395 6416 6544 6589 6730 6757 7128 72-80 7609 7769 7867 8033 8278 8428 8617 7130 7326 7627 7773 7873 8047 8285 8480 8644 8923^ 8977 9330 9348 9591 9628 9826 9861 10038 10047 10215 10259 10593 10628 10711 10715 10855 10878 11040 11067 11297 11316 11490 11569 11664 11688 11951 12017 12249 12254 12413 12435 12518 1253.3 12687 12726 12862 12905 13089 13190 13362 13378 13497 13498 13554 13595 13735 13755 13895 13922 14127 14179 14263 14268 14530 14540 14699 14803 14963 15010 15094 15117 15351 15427 15775 15783 15970 16035 16057 16359 16390 16681 16735 16855 16869 17010 17011 17144 17152 17254 17257 17407 17528 17629 17644 17R42 17878 18183 18203 18351 183G5 18503 18592 18707 18712 18943 18959 19020 19066 19319 19327 19469 19482 19781 19750 20071 20073 20215 20258 20363 20372 20468 20517 20683 20738 21068 21158 21286 21293 21472 21489 21769 21931 1067 1314 1454 1676 1882 2049 2187 2430 2555 2882 3216 3331 3409 3501 3699 3974 4062 4264 4409 4571 4759 4989 5284 5430 5663 6049 6211 6421 6619 6769 6942 7139 7355 7653 7777 7936 8073 8290 8507 8652 9020 9351 9690 9951 10049 10323 10640 10726 10923 11090 11343 11581 11746 12078 12275 12450 12568 12730 12931 13205 13386 13521 13610 13759 13944 14185 14322 14566 14807 15050 15216 15542 15784 1094 1337 1481 1680 1886 1928 1970 2054 2234 2445 2600 2922 3252 3358 3418 3517 3750 3984 4093 •1288 4422 4581 4778 5036 5315 5509 5707 6090 6252 6469 6624 6783 6943 7160 7393 7689 7796 7957 1137 1213 1360 13G2 1556 1557 1796 1798 2241 2249 2459 2467 2602 2643 2932 2964 3264 3268 3360 3376 3432 3438 3567 3604 4110 4174 4327 4340 4464 4506 4614 4645 4867 4869 5091 5179 5334 5352 5518 5565 5751 5812 6110 6301 6313 6487 6536 6659 6677 6799 6859 7194 7443 7693 7824 7969 8229 8335 8550 8716 9054 9546 9715 8320 8522 8670 9047 9376 9702 9995 10088 10113 10331 10354 10647 10649 10744 10775 10955 10966 11104 11172 11365 11436 11594 11615 11769 11770 12135 12139 12329 12357 12480 '12484 12573 12633 12767 12774 12952 12993 13211 13285 13.393 13406 13531 13545 13617 13650 13780 13808 13960 13975 14237 14240 14409 14434 14586 14605 14838 14868 15062 15064 15220 15293 15560 15564 15805 15889 16138 16191 16203 16471 16519 16546 16738 16786 16810 16897 16952 16958 17070 17103 17109 17204 17211 17237 17264 17301 17303 17547 17576 17585 17669 17670 17686 17942 1800.5 18079 18212 18264 18273 18377 18395 18443 18627 18641 18643 18784 18829 18868 18960 18973 19118 19199 19231 19344 19351 19366 19486 19.549 105C6 19797 19816 19858 20150 20177 20178 20287 20297 20320 20386 20388 20390 20527 20535 20589 20779 20820 20863 21170 21211 21234 21320 21324 2.1382 21621 21629 21640 21953 21992 7246 7530 7724 7834 7999 8230 8389 8577 9261 9555 9729 10168 10423 10657 10776 10982 11205 11450 11623 11785 12140 12359 12497 12658 12777 13323 13407 13551 13667 13821 13999 14243 14446 14631 14915 15073 15298 15636 15954 16219 16601 16815 169CO 17130 17238 17322 17590 17787 18121 1R292 18456 18638 18893 19291 19413 196'.3 20012 20205 20334 20400 20605 20882 2126G 21384 21709

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1941 | | pagina 3