f 2.25 Verhooging van de opbrengst van onzen bodem J.A. SCHOTERMAN Zn. V .MIJNHARDTJES' Bedrij f sorganisatie voor vee en vleesch Mr. A. F. Zwaardemaker geïnstalleerd „PRIX DE ROME" 1941 Militaire leden van V redegerechtshof GEEN FOTO'S e.d. NAAR BELGIE OF FRANKRIJK GRENADINE LIMONADE SIROOP OUDE TUBEN VOOR NIEUWE Amusementsmusici Maandags vrij Nieuwe uitzendingen voor „land en volk" RADIOPROGRAMMA V 2e BLAD PAG 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 18 OCTOBER BINNENLAND 's-GRAVENHAGE, 1? Oct. - Ir C. Staf. president-directeur van de Ne der] andsche Heide Maatschappij, heeft hedenmiddag in de algemeenc vergadering van het Nederlandsch Landbouw Comité een inleiding ge houden over het onderwerp „Enkele maatregelen ter verhooging van de opbrengst van onze cultuurgron den". Spreker wees er op. dat zei moeten jvorden zorggedragen, dat geen opper vlakte grond, hoe klein ook. woest blijft liggen, indien motieven, voortvloeiende uit overwegingen omtrent natuurschooh, recreatie of anderszins hiertoe niet aan leiding geven De ontginning blijft^ uit dien hoofde belangstelling verdienen, waarbij tevens dient te worden gewezen op de voor onze volkshuishouding. ivpt te onderschatten beteekenis van het he- 6chikhaar krijgen als cultuurgrond van het allergrootste gedeelte van onze nieu we en nog aan te leggen Zuiderzeepol ders. Nieuw land uit zee Door droogmaken zal nog een kleine oppervlakte zijn te winnen, maar in de landaanwinning hebben wij nog een mogelijkheid om „nieuw" land te ver krijgen. De zee voert steeds materiaal aan en het is dan ook noodig dit aanvoeren van materiaal zoodanig te doen geschie den. dat dit op <>en voor ons gewensch- te wijze geschiedt en tevens dat maatre gelen worden genomen dat hetgeen wordt opgebouwd ook niet periodiek wordt afgebroken met soms een steeds ernstiger wordende vernieling. Een bezwaar voor een rationeele werkmethode wordt veelvuldig gevormo door het feit. dat het voorland het land waar de nieuwe grond aan zal sluiten of dat zelfs van water land wordt geen eigendom ig van den staat of althans van een eigenaar. Spreker ging op de hieruit voortvloeiende vraagstukken en hun oplossing uitvoerig in. Behalve ten opzichte van den strijd te gen het water is voor een rationeele exploitatie van het grondgebied ook een goede ontsluiting van belang. De zorg voor de wegen dient zoodanig te wor den geregeld, dat Rijk. provincie. eej meen te en waterschap met de zorg wor- en alle andere pijnen verdrijft U snel en zeker met t(oker 12 stuks 50ct. Proef doosje 2 stuks Wet. 's-GRAVENHAGE. 17 Oct. - De secretaris generaal van het depar tement van Landbouw en Vissche- rij maakt hekend dat door hom met ingang vap 15 November as. is ingesteld de bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch gevestigd te 's-Gravenhage. Deze bedrijfsorgani satie is de eerste bedrijfsorganisa tie. welke op grond van hpt organi- saticbesluit voedselvoorziening 1941 tot stand komt Zij is een publiekrechtelijk lichaam in de zip van artikel 152 van de Grond wet, waaraan verordenende bevoegd heid is toegekend. Het gebied der voed selvoorziening. waarvoor de bedrijfsor ganisatie voor vee en vleesch wordt in gesteld, bestrijkt het geheele gebied van den handel in en de be- en verwer king van vee en vleesch. zoomede de veeteelt. Ieder, die werkzaam is op het ter rein. dat de hedrijfs-organisatie be strijkt. zal tot de bedrijfsorganisatie behooren. De samenstelling, inrichting en be voegdheid der nieuwe organisatie is Ke regeld in een reglement, dat bij de be schikking is gevoegd. Daaruit blijkt dat het bestuur uit 5 leden beslaat n.l twee veehouders, een handelaar in vee, een slager en een vleeschwarcnfabri- kant. Hangende de totstandkoming van de vakgroepen en ondervak groepen van den handel en de industrie voor vee en vleesch zal als bestuur optredpn de commissie van voorbereiding voor de instelling van een hedrijfsorganisa tie voor vee en vleesrh welke onlangs hij de Nederlandsche Veehouderijcen trale is ingesteld Aan de bedrijfsorganisatie zal ver bonden zijn een vee- en vleeschaan koopbureau, dat tot taak heeft het ver richten van aan- en verkoopen. opslaan en zoo noodig doen verwerken van vee. vleesch en vleeschwaren. Dit bu reau. dat in het hijzonder dus belast is met de commercieele transacties, welke uit de werkzaamheden van de hedrijfs organisatie voortvloeien, staar recht streeks onder toezicht van den direc teur-generaal van de voedselvonrzie ning. De staat is financieel aansprake lijk voor de door het bureau verrichte handelsdaden voor zoover deze tot uitoefening van ziin taak hebben ge strekt De bedrijfsorganisatie voor vee en vleesch en het vee- en vleesehaankoop- bureau zullen te zamen in de plaats treder) van dg Nederlandsche Veehou- derijcentra'.e. De betreffende beschik king met bijlagen is gepubliceerd in de Nederlandsche Staatscourant van Vrij dag 17 October. den belast, onderscheidenlijk _van de primaire, de secundaire, de tertiajre en de locale wegen, terwijl «an de landwe gen welke vele bedrijven met de buiten wereld verbinden, bijzondere aandacht dient Ie worden besteed. Spreker wees er verder op dat heront. ginning wel 'een der belangrijkste mid delen is om te komen tot verhooging van de opbrengst van den grond Zij he teekent eigenlijk een groote indirecte, landaan winst en vormt een belangrijk object voor de werkverruiming. Behalve de verhoogine van de hodem- opbrengst door verbetering van den grond, de ontwatering de wegen en de verkaveling noemde spreker nog de mo gelijkheid om afvalstoffen van de be volkingscentra no ar het land te bren gen. waarmede bijzondere resultaten te hereiken zullen zijn. De uitvoering Een belangrijk punt is verder, wie deze werkzaamheden kunnen uitvoeren en hoe de kosten zullen worden betaald. £ooals thans de toestand op de ar beidsmarkt is. is geen overschot van ar beidskracht meer aanwezig, welke voor dit werk kan worden dienstbaar ge maakt. Er zijn vooral in de groote ste den echter steeds nog vrij groote aantal len personen, die voorloopig niet in het normale arbeidsproces kunnen worden ingeschakeld. Door de huidige organisa tie van de werkverruiming, waarbij de Rijksdienst voor de werkverruiming dé beschikking heeft over een staf van landbouw- en cultuurtechnische deskun. digp inspecteurs, kunnen deze lieden voorloopig worden tewerkgesteld bij cul tuurtechnische werken. Daarnaast blijft er een seizoenswerkloosheid bestaan terwijl ook door conjuncfuurverschillen schommelingen op de arbeidsmarkjt zul len ontstaah. Het is ook weer uit e^n sociaal oogpunt wenschelijk deze werk loosheid direct te kunnen opvangen en ook hier bieden de cultuurtechnische werken de mogelijkheid. Het moet hier bij redelijk worden geacht, dat in ver hand met de bestrijding van de werk loosheid van de zijde van Sociale Zaken bijdragen worden verleend voor de kos ten aan loonen van deze arbeiders. Indien op deze wijze werkkrachten worden heschikhaar gesteld zullen mede door de van andere zijde te ver krijgen bijdragen de kosten voor de cul tuurtechnische werken reeds worden verlaagd. ROTTERDAM. 17 Oct. - Vanmor- gen is de- nieuw benoemde presi dent der Rotterdamsche rechtbank, mr A. F Zwaardemaker, als zoo danig geïnstalleerd Nadat, de vice-president, jhr. mr. van Vierssen Trip de acte van heeediging had voorgelezen en de officier van jus titie A. Andringa gerequircerd had dat tot installatie zou worden overge gaan. verklaarde mr. van Vierssen Trip den nieuwbennemden president geïn stalleerd. daarbij enkele goede wen- schen uitend voor den persoon van mr. Zwaardemaker De president dankte hartelijk voor de vriendelijke woorden en bracht hujde aan mr van Vierssen Trip voor de wijze waarop deze het presidentschap heeft waargenomen Hij verklaarde, grooten prijs te stellen op goede samenwerking met de leden der rechterlijke macht en alles te zulfen doen om het werk te vergemakkelijken en moeilijkheden zooveel mogelijk uit den weg te ruimen AMSTERDAM. 17 Oct. De jury voor den wedstrijd in de grafische kunst 1941. bestaande uit mei Debora Duyvis en de heeren prof. Willem van den Berg. voorzitter, Kuno Brinks, secreta ris,- Dirk Harting en M D. Henkek heeft haar rapport over de resultaten van den wedstrijd uitgebracht. ^De gouden medaille werd toegekend aan den heer P H. Schoenmakers te Amsterdam, het ascessit. de zilveren medaille aan den heer F. C Hos te 's Gravenhaee Het in den wedstrijd vervaardigde werk wordt in de Rijksacademie van beeldende kunsten tentoongesteld van Zondag 19 tot en met Zondag 26 Octo ber. 's GRAVENHAGE. 17 Oct.. Bij be sluit van den secretaris-generaal van het departement van Justitie van 4 Oc tober lOtt is benoemd tot militair lid van het Vredegerechtshof de luitenant- generaal b. d H. A. Soyffardt té 's-Gra venhage; de luitenant-generaal h. d. W T. D. Havelaar te Ede. Bij besluit van 15 Optober 1941 zijn voorts benoemd tot militair lid van het Vredegerechtshof ude kapitein der in fanterie T C. van Dierendonck wonen de te Bloemendaal en de kapitein der infanterie n a. J. E Hofman wonende te Amsterdam 's-GRAVENHAGE. 17 Od. Naar Bel gié.en het bezette gebied van Frankrijk zijn niet meer ter verzending toegelaten afbeeldingen van welken aard ook (met uitzondering van personenfoto's in pas formaat), voor zoover deze afbeeldingen met in boeken, tijdschriften, couranten en prospectussen zijn afgedrukt Schaakproblemen, kruiswoordraadsels of andere raadselopgaven worden even. eens als afbeeldingen beschouwd. Prentbriefkaarten (ook geïllustreerde Kerst- en Nieuwjaarskaarten, geluk- wenschkaarten, enz.) vallen eveneens onder dit verbod. PER LITERKRUIK WIJNHANDEL UTR.STR. 17 TEL. 3450 's-GRAVENHAGE, 17 Oct ledereen is er thans wél van overtuigd dat wan neer de afvalstoffen niet ten volle wor-' den benut, vele artikelen, welker ge hruik wij als de gewoonste zaak ter we reld beschouwen, niet meer of heel slecht te koop zouden zijn omdat voor de vervaardiging ervan de grondstoffen zouden ontbreken Zoo kunnen ook ledige tuben uil- stekend dienst doen voor vervaar diging van nieuwe tuben, Daarom hebben het Rijksbureau voor oude materialen en afvalstoffen en het Rijksbureau voor non-ferro metalen in overleg met belanghebbenden in handel en industrie bepaald, dat bij aankoop van in tuben verpakte ar tikelen een ledige tube moet wor den ingeleverd Indien aan deze regeling de hand wordt gehouden zal niet behoeven te worden gevreesd voor een tekort aan tuben voor de verpakking van tand- nasta. scheerereme enz. Het is bij de inlevering niet noodig. een tube van dezelfde soort in te leve ren, 'wel is het noodzakelijk, dat de mde tube hij inlevering is voorzien van 1e scHroefdop, omdat de grondstof voor lit .materiaal ook schaarsch is. Aangezien de winkelier dus in het vervolg slechts een in een tube verpakt artikel mag verkoopen tegen gelijktij dige inlevering van een ledige tube. kan worden aangeraden ledige tuben •uinig te bewaren 's-GRAVoNHAGE, 17 Oct. - De voorlichtingsdienst van het depar tement van Sociale Zaken schrijft: Krachtens een in de Staatscou rant van heden afgekondigd bo§luit van den secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken zullen de musici, die dans- en amu sementsmuziek voortbrengen, van 1 November a.s. af in het genot worden gesteld van een wekelijk schen rustdag, als hoedanig de Maandag is aangewezen. De regeling is aldus, dat hel aan de musici verboden zal zijn alsdan mu ziek van dezen aard te maken, terwijl ook tegen exploitanten van inrichtin gen en leiders van samenkomsten zal kunnen worden opgetreden, indien zij overtredingen zouden toe-laten, die overigens bestraft kunnen worden met hechtenis van ten hoogste 1 maand of een geldboete van ten hoogste f 300—- Van he( verbod ziin uitgezonderd uitvoeringen voor radio-uitzendingen, mechanische reproducties van muziek en het maken van muziek op den open baren weg. Voorts vallen nog buiten het verbod muziek uitvoeringen in in richtingen van onderwijs die niet als lans-instituten en dansgelegenheden kunnen worden beschouwd, alsmede muziek uitvoeringen in besloten eezel schappen van niet meer dan "20 perso nen, eveneens, onder het voorbehoud lat deze gezelschappen geen dans-insti tuten of dansgelegenheden mogen zijn. Op den Tweeden Paaschdag. den Tweeden Pinksterdag, op Nieuwjaar en op een der Kerstdagen is het verbod niet van kracht, telkenmale wanneer leze dagen op een Maandag vallen Tot goed begrip van een en an der moge dienen, dat orkestconcer- len. uitvoeringen door solisten enz., die zuiver het karakter van kunst uiting dragen en dus niet in cafe's, restaurants e.d. worden gegeven, uiteraard buiten de werkingssfeer van deze verbodsbepalingen lig- ften. In dit besluit van den secretaris-gene raai is tenslotte voorzien in de moge lijkheid tot het vérleenen van onthef fing van het verbod. Met de behande ling van aanvragen- hiertoe zijn heiast de districtshoofden der arbeidsinspec tie. Slechts, wanneer het gezelschappen betreft, die in meer dan een district op treden. dient vergunning bij den direc teur-generaal van den arbeid te wor den gevraagd. De inwilliging van de in te dienen verzoeken zai behalve van de daarvoor bestaande gronden, waarover de ver zoeker uitvoerige inlichtingen dient te seven, mede afhangen van den werk tijd der -toonkunstenaars. Opgave van .werkuren, repetities inbegrepen, is dus bevorderlijk voor een vlotte afdoening Voor bioscopen, schouwburgen, en re vue's zal. indien,de werktijden niet overmatig zijn. in den regel op een gun stige beslissing kunnen worden gere kend Ten aanzien van de dansinstituten gevestigd in een eigen gebouw, waarin ceen verlof A of B geldt, zal als over gangsmaatregel tot het einde van de loopende cursussen in het algemeen op aanvrage ontheffing worden verleend. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN 's-GRAVENHAGE. 17 October. - In den afgeloopen nacht is een aantal Britsche vliegtuigen boven Nederlandsch gebied verschenen, waaruit een aantal brisant- en brandbommen is geworpen Dc bommen kwamen meest in het open veld terecht en richtten geen schade aan Enkele bommen beschadigden evenwel woonhuizen en een boerderij werd vernield. Hierbij werd een mois ie gedood. Omtrent de reede gisteren gemelden aanval op een Nederlandsch visschers vaartuig wordt nog nader gemeld, dat ook een kustplaats en een aardappel schuit met mitrailleurvuur werden aan gevallen Hierbij werden vier personen gedood en twee zwaar gewond, alsmede vijf licht gewond. RADIONIEUWS HILVERSUM. 17 Oct. De pers dienst van den Nederlandschen Omroep meldt; De afdceling „Land en Volk" van den Nederalndschen Omroep gaat aan het radioprogramma een uit- breiding geven van opmeTkelijken aard. Vroeger is wel eens van de zijde van het platteland de opmerking gehoord- dat het pas <?m acht. uur beginnen met qitzendingen een bewijs was voor de stedelijke instelling van de radio ten oritent. Nu is dit weliswaar veranderd, maar de vroege uitzendingen hebben zich beperkt tot muziek en ochtend gymnastiek. Dit zal. mot ingang van Dinsdag 26 October, veranderen doordat twéémaal per week des morgens om 7.15 of om 7.30 uur over Hilversum I een gespro ken kwartierprogramma voor het plat teland wordt] gegeven Dinsdagmorgens komt om de andere week om halfacht uur „Voor dc rijpere jeugd van het platteland" en ..Boeren land in hoek en krant" de aandacht vragen. Donderdagsmorgens om 7.157.30 uur wordt een „Morgengesprek" uitgezon den. dat zich zal bezig houden met on derwerpen welke voor de plattelands bevolking in het hijzonder van belang zullen kunnen zijn. De eerste van deze vroege uitzendin gen. op Dinsdag 2S October dus, geeft onder het toepasselijke motto- „De mor genstond h'eeft goud in den mond" in den vorm van een,samenspraak dp les, dat de jeugd besteed moet worden om te lccfén wat er te loeren valt. en ves tigt vooral de aandacht op de land- houwwinterscholen De uitzending ..Morgeneesprek" zal zich bezig houden met den omroep pr het platteland en een en ander meedee len over de afdeelina „Land en volk" De tijdstippen voor deze morgen-uit- zendineen zijn zoo gekozen dat na de vroege bezigheden in het hedrijf door het meerendeel der landelijke bovo] king geluisterd zal kunnen worden. In samenwerking me» den Neder landschen Omroep heeft de werkge meenschap van het N V.V „Vreugde en Arbeid" in een aantal plaatsen in her geheelff land Dinsdags om de véértien dagen, bonte radio-avonden- georgani seerd, welke uitgezonden worden over den zender Hilversum I van 19 20 tof 20.15 uur en over den zender Hilversum ÏI van 20.40 tof 21130 uur. Deze uitvoeringen zijn toegankelijk voor bet. publiek ZONDAG 19 OCTOBER HILVERSUM I 415,5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Gram.muziek. 10.00 Gewijde muziek (gr. pl.)._ 10.30 Studiodienst 12.00 Salonorkest 12.4.-» BNO: Nieuws- en economische be richten. 1.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekundc: Wie en wat waren onze voor ouders? 1.15 Philharmonisch kwartet. 2.00 Orgelconcert. 2.20 Ensemble Jonny Kroon. 3.00 Radiotoonecl. 3.45 Otto Hendriks en Klaas van Beeck en hun orkesten. 5.00 Zon dagmiddagcabaret. 5.30 Pianovoordracht. 6.05 Sport van den dag. 6.30 Ensemble Bandi Ba- logh. 7 00 Actueel halfuurtje. 7.30 De Ram blers. 8.00 Gram.muziek. 8.30 Berichten (F.n- gelsch). S.45 De Melodisten. solist en dames koor „Acthercharme". 9.30 Berichtcrf (En- gelsch).. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 10.15 BNO: Engelschc uitzending: An Ame rican sees Holland. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Gram.- muziek. 8 30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Gram.muziek. 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen. i2.00 Causerie „Vrouw helpt vrouw". 12.15 Haagsch vocaal ensemble en gram.mu ziek. 12.45 BNO: Nieuwsberichten en eco nomische berichten. 1.00 De Romancers, so liste en gram.muziek. 1.45 Gram.muziek. 2.00 Boekbespreking. 2.15 Ömroepsymphonic-or- kest en gram.muziek. 4.00 £auserié „Ons oude stedenschoon". 4.15 Das Wohlteftipericr- te. Klavier" v. Johann Sebastian Bach", cau serie met muzikale illustratie. 5.00 Duitsche taalcursus. 5.25 Gram.muziek. 5.30 BNO: Sportuitslagen. 5.40 Gram.muziek. 5.45 Voor dracht. 6 05 Gevarieerd programma. 7.00 Ac tueel halfuurtje. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Re portage. 8.00 John Kristel en ziin orkest en soliste. 8 30 „Het weerspannige bruidspaar", komische opera. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 BNO: Toelidhting op het Weermachts- bericht. 10 0010.15 Gram.muziek. MAANDAG 20 OCTOBER HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.mu- ziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram.mu ziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gewijde muziek (opn.). 8.30 Gram.muziek. 9.15 Vobr de huisvrouw. 9.20 Gram.muziek. 10.40 Voordracht. 10.5U Sylvestre-trio. 11.30 Voordracht. 11.40 Orgel concert. 12.00 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Pi anovoordracht en gram.muziek. 1.45 Gram.- muziek. 2.15 John Kristel en zijn orkest en soliste. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gram mu ziek. 4.00 Cyclus „Gods leiding". 4.20 Grarr..- muziek. 4.45 Voor dc jeugd. 5.15 3NO: Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Omroeporkest. 6.15 Boerenland in boek en krant 6.30 De Ramblers 7.00 Actueel halfuurtje, 7.30 Orgelconcert en zang. 8.00 Landmans Lust. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Dc Romancers. 9.30 Berichten (Engelsen) 10.0010.15 BNO: Engelschc uitzending: Things worth knowing about Holland. HILVERSUM II. 30' 5 M - 6.45—8.09 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Nicuwsbericten. 8.15 Gram.muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.muziek. 10.30 Viool ón piano. 11.90 Voordracht. 11.20 Orgelconcert. 12.00 Otto Hendriks en zu'n orckst. 12.45 BNO: Nieuws- cn economische berichten. 1.00 De Melolisten solist en gram muziek. 2.00 Gram.muzieK. 3.45 Voordracht. 4.00 Gerard Lebon en zyn orkest. 4.45 Gram.muziek. 5.15 BNO: Nieaws-. economische- cn beursberichten 5.30 Haar lem's Kamermuziekenscmblc. 6.00 Mus'kale actualiteiten van ~de week. 6.15 Amusements orkest en soliste. 7.00 Actueel halfuurtje' 7 30 Pianosoli. 7.45 Politick weekpraatje. 8.00 Re- sidentie-orkeét en gram."muziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Gram.muziek. 19.10 10.15 Avondwijding. IIET DUITSCHE RIJKS?ROGRAMMA VOOR ZONDAG Van 8.00—8.30 uur speelt Walter Pach wer ken van Johan Sebastian Bach op het orgel Eveneens zal hu' werken ten gchoorc bren gen van Max Reger en een eigen compositie. Bij de uitzending „Das Schai^ zal over kleinigheden en pleizicrtjjj Icdag gesproken worden. N De rykszender Berlijn brengt Heimat Berlin", met een uitzendu» aan den grooten Berlijner, Baume.<' Friedrich Schinkel, naar aanleiding lOOsten sterfdag. Dc uitzending v om' 10 10 uur. De aan de nagedachtenis van y.| wijde uitzchdmgen over de Gross Rundfunk worden Zondag om 19lf 12.30 uur voortgezet met een npy(, Weenen, n.l. „Entfuehrung aus dets Lea Piltti (Constanze), Adele Ken chen), Adolf Vogel (Osmin), Antot (Belmonte), Erich Zimmcrmann Hans Hais (Selim Pascha). Me; verleent het Weensch philharmor o.I.v. Generalmusikdirektor Hans busch. Van 12.4014.00 uur het DuiUci, concert. Van 14.3015.00 uur vertelt Wa!> ter de sprookjes „das Lumpengesitt prinses op de erwt", en „de geschil de vette pannekoek". Hierbij zm|t derkoor o.I.v. Erami Goedel-Dreisi» Ook in dezen winter brengt dt omroep weer op Zondagmiddagen c. ten van de Borlunsch" Philharmon-J academie-concerten van de Ween>: hnrmonikcr. Van 18.1019.00 uur wordt de tvt demie van de Wcensche Philharm»; speeld voor den grootduitschen Clemens Krauss uitgezonden. Van 20.2020 50 uur brengt het gramma een „bunten Tonfilmbogen' sluiting hierop tot 21.10 uur front! Tot 22.00 uur volgt het program: sind die Mcnschen am Rhein". Pr«; Kattnlgg dirigéert melodieën uit rette „Maedcl vom Thein". GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEI IN DE WEEK VAN 19 OCTOBER T/M 25 OCTOBER ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP HET BESCHIKBAAR PER PEIj KOOPEN VAN: t/m 3 jaar 4 t/m 13 jaar 14 t/m 20 jaar c o ft o 19 OCT. t/m 25 OCT. 1941 IN' TIJDVAK VAN ééN WE 40-4 brood 40 brood 4 rantsoenen Vs rantsoen Brood of gebak 9' 18 22 18 E 40 vleésch 40 vl.waren rantsoen 1 rantsoen Vlccsch of vlceschwarcn 1^ 3 S 3 l 40 melk I 1% liter Melk 7 3i/t - - 1 40-A aardapp. 1% K.G. Aardappelen 1% 3I/Ï Si/, l 4Ó-B aardapp. K.G. Aardappelen V* '/z '/z 5 OCT. T/M 1 NOV. 1941 IN TIJDVAK VAN VIER WE 121 algemeen 122 algemeen 1 K.G. 250 gram Suiker Koffie- surrogaat l 250 l 250 1 250 1 E 250 C 123 algemeen 124 t/m 127 alg. 500 gram 1 rantsoen Jam Bloem, brood of gebak 500 4 500 4 500 4 500 4 l D en E rijst 250 gram Rijst 500 - - - C 128 algemeen 250 gram Havermout 250 250 250 250 129 algemeen 130 algemeen 131 tlm 134 alg. 250 gram 100 gram 100 gram Gort Vermicélli of maizena Kaas 250 100 400 250 100 400 250 100 400 250 100 400 1 14 OCT. t/m 1 NOV. 1941 IN TIJDVAK VAN 19 DAG! 39-40 boter 39-40 vet 250 gram 250 gram Boter Boter met reductie 250 500 500 500 C GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 14 21 06 01 t/m 05 t/m 1 08 01 t/m 12 t/m le t/m 5c t/m 120 C C J le per. 6e per. petroleum petroleum K.F.brandst. H.K.hrandst. H.K.brandst. H.R.brandst. 5) C.V.brandst. C.V brandst. brandst. brandst. algemeen zeep toiletzeep textiel (mannen) Gfcef? recht op het koopen van 2 liter petroleum J 1 eenh. brandst. l rantsoen zeep j 75 gr. toiletzeep 80 50 gr. scheerzeep 6 Oct. 1941 12 Oct. 1941 Diverse data 1 Oct. 1941 1 Oct. 1941 1 Sfept. 1941 27 Di 22 No: 30 Nr 31 De 31 Ju 31 De: 31 D« 31 Jt 30 A-r 30 Af 31 0r. 31 0d 31 DK 1) Hierop geen anthraciet verkrijgbaar 2) Hierop uitsluitend turf verkrijgbaar DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNENKORT NIET MEER GELDIG Na Zaterdag 18 Oct. 39 brood, vlccsch, vlee e^hwaren. melk L aardappelen EEN RANTSOEN Brood 100 Gebak 75 140 300 400 500 600 Vleesch lOu Vlceschwarci' 75 75 100 125 150 Jam 500 Rloem 70 Rijst 250 Havermout 250 Gort 250 Vermicelli 100 Maïzena 101) 100 Brandstoffe 1 2 110 75 150 300 450 275 200 Zeep 90 150 100 150 200 300 250 het gram brood gram beschuit, wafels, biscuits, koekjes, óf gram speculaas, koek, óf gram cake óf gram gevuld klein korstgebak, óf gram gevuld groot korstgebak. óf gram taart, gebakjes gram vleesch. gewicht van heen inbegrepen gram gerookt ot gekookt vleesch. óf gram gerookte wórstsdortefi, óf gram gekookte worstsoorten, óf gram levcrartikelen, tongeworst, nierbrood, óf gram bloedworst, zure zult gram jam siroop, honing, enz. gram tarwebloem, -meel. roggebloem, -meel, zelfrijzend1 gram rijst, rijstemecl. -bloem, -gries, kindermeel gram havermout, -vlokken, -bloem. -gort. aardappels ken. gruttem'cel. (gemengd meel) gram gort. gortmout. gortbloem grutten (alle soorten! meel, (gemengd meel),, rystgries, aardappel-tapir gram vermicelli, macaroni, spaghetti gram maïzena, sago. aardappelmeel, óf gram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsau.'r H.L. (maximaal 75 K.G.J anthraciet, steenkolen, |S' briketten, eierbrikettcn, óf H.L. cokes, gascokes, óf K G. bruinkoolbriketten, óf K.G. petroleumcokes, óf K.G. cokesbrics. cokesgruis, óf stuks persturf, óf stuks baggerturf, óf K.G. turf uit de Peel, óf K.G. andere soorten turf gram huishoudzeep, óf gram eenheidstoilctzcep, óf gram zachte zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941). ót gram. zachte zeep (samenstelling 1 Jan.31 Aug. l91'y gr^m zachte zeep (samenstelling vóór 1 Jan. 1941), graVn zachte zceppasta. óf gram zeeppoeder, óf doen wasschcn van 20 K.G. droge vuile wasch

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1941 | | pagina 4