STADSNIEUWS in geve zich op als collectant iling van hu izen Iets van U bij Oqjwda KENNISGEVINGEN Verdwenen roomboter Burgerlijke Stand Uit den Omtrek I WOLLEN NAJAARS-ENSEMBLES COUTURE-GENRE MAISON DE PARIS Geweigerd naar een werkkamp te gaan Het ziekenfondsenbesluit Gratificatie textiel industrie Verbod uitgifte van hulpgeld Drie jaar geëischt tegen dreigbriefschrijver KLOMPERTJE KLOMP Nieuwe Amstel-brug in den rijksweg Amsterdam-Utrecht AGINA 3 1 -<T*r™ AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 12 NOVEMBER 1941 )llecte voor de Winterhulp op Vrijdag en Zaterdag aanstaande E Winterhuip-commisele „Amers foort" heeft bericht ontvangen, binnenkort een begin zal wor- gemaakt met het hcschikbaar- len van waardebons. Dat zal velen een blijde tijding zijn, it groot is het aantal dergenen, dringend geholpen moeten wor- om ook maar eenigszins deze de ti.idep door te komen. Reeds haaldelijk is er dan ook naar formeerd of de uit keering nog begon, want zoo luidde het „wij zien geen uitweg meer. ral niet. nu de winter zoo vroeg alt." dgenooten, zegt u dat, ook iets? medeburgers verkeeren in nood at doet gij om te helpen? De laat- illecten zijn zeer en zeer tegenge- i. uitsluitend en alleen uit gebrek :oliectanten. Het gemiddelde per vas niet minder dan vorig jaar, het aantal bussen, dat uitgereikt worden wa6 zoo bedroevend ge- daar de onmisbare medewerkers wamen opdagen. Dat kan toch wel Hoe talloos velen zijn er niet, 'st.een paar uurtjes kunnen geven zoo bij uitstek goed sociaal te doen! Rn onder degenen, die jaar het directe nut van bet Win- pwerk hebben ondervonden zijn h ook heel wat. die een wijk voor ekcning kunnen nemen! idas pn Zaterdag a.s. zal er weer usrollecte worden gphouden. Laat die er voor in de gelegenheid is, nu eens aanmelden ten kantore den gemeente-ontvanger, Achter Ishof 2. Vrijdag 14 en Zaterdag 15 van O tot 12 of van 2 tot 5 uur ten een bus te halen. Want als sfoort niet geeft, of liever niet kan omdat de collectanten ontbre- lnn zal dit een terugslag geven op tkeerineen en zullen onze stadcre n. dip dringend hulp noodig heb er de dupe van worden. uitslag van de veiling van vaste ren. welke gistermiddag door no- G. P. A. L. te Leuken in de Valk iden is, luidt als volgt: pérc.. 1 hee- is, St.Ansfrid.us^raat no. 11 aan eer G. W. Bennink voor 10 000. 2 winkelhuis, Muurhuizen no. igehouden. het politiebureau zün onderstaande ge- n voorwerpen en dieren door de eige- terug te bekomen: ine portemonnaie met ritssluiting, tex- art voor meisjes, beige mantelceintuur, ipelkaart, twee boordjes, paar blauwe choenen met wit gegarneerd, muziek- ment, wantje, klein zwart hondje, da- schje, irth. ihandwerkenpaar bankbil- gele want met groene Btreep; kip; i; zadeldekje: sjaal, R.K. kerkboek, i „Parker'', handschoenen, grijze pet, en kinderwantje; kolenzak, vetkaart, e damesportemonnaie. cacaobonnen, ba- bivakmuts. melkmaat, pantoffeltje; thoèn met kap, damesportemonnaie; nrijwiel „Riefton"; paar Astrakan da- ndschoenen: heerenhandschoensleu- blauw kindermutsje; sleutel van ehtingen zyn dagelijks tc verkrygen op eofdbureau van politie van 9 tot 12 en 'ot 4 uur. Niet per telefoon. DE HARDLEERSVCHEN leren werden negen stadgenooten, rijwielverlichting niet aan de en voldeed, bekeurd, oldredaetear: J. VALKHOF F, Amersfoort facteur Stadsnieuws en Uit den nrek: R. LEENKNEGT. Amersfoort facteur Sportrubriek: H. A. C. VAN DER KRAAN Jr.. Amersfoort Haag is de tentoonstelling .Boek pamflet in dienst van Moskou" ge- !nd. De secretaris-generaal van hek Partement van Volksvoorlichting en 'sten, dr. Th. Goedewaagen en de ïcteur van het Perswezen, dé heer 'sterbaan, bezichtigen de expositie (Stapf-Mol) GRAND THéaTRE. Heden geen filmver- tooning. Andere avonden 8 n.m.. Woensdag en Voorstellingen: Zaterdag 6 en 8.15 uur dnorl., Zondag 1.45. 4 p-.15 en 8.30 nor doorl. Andere avonden 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag matinée om 2.30 nur. riTY THEATER. Van Vrydafc af vertoo ning van „Wie is gelukkiger dan ik?" Voorstellingen als in Grand Thé&tre. REMBRANDT THEATER. Vertooning vaD „Frenck de Pandoer". Voorstellingen als in Grand Théatre, behalve de matinée's. SIERKUNST. Tentoonstelling van Mies v. d. Zwaai, Court Veldkamp en Jan de Cler 26 November. MONQPOLE. 12 Nov. August Hinrichs leest voor uit eigen werk. 8.30 uur n m. GRAND THéaTRE. 12 en 13 Nov. Opvoe ring va de cabaret-revue „Capriolen". 7.30 uur. GRAND THéaTRE. 20 Nov. Nederl. Too- neel „Ik hou van vier vrouwen". 7.30 uur n.m. DE VALK. 20 Nov. Opvoering van „De Ridder van den kousenband" onder aus piciën van Vreugde en Arbeid. 7.30 uur n.m. GILDEHUIS. 22 Nov. Utrechtsch Vrou wenkoor o. 1. van mevrouw Kwant. 34$ uur n.m. GRAND THéaTRE. 27 Nov. Concertver- eeniging: Arnhemscho Orkestver. 7.30 uur. DE VALK. 2 Dec. Orkestvereeniging Amersfoort. Solist Ch. Havelaar. Medew. van Amersf. Dameskoor. 7.30 uur. FRANK" beteekent: 't eten uitstekend! Gemeente Amersfoort BEKENDMAKING HINDERWET De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend, dat by zyn besluit van 7 November 1911 op het verzoek van de N.V. Cacao-, cho colade- en suikerwerkfa'briek „Walden" om vergunning tot het uitbreiden van hare fa briek door het bijplaatsen van een stoomketel in het perceel, gelegen aan de Arnhemsche- weg 274 kadastraal bekend Sectie B, no. 6960 afwyzend is beschikt. Amersfoort, 8 November 1941. De Secretaris, De Burgemeester Jj HAARS l.S. NOORDEWIER l.B. Vannacht werd ingebroken in het fi liaal van een melkinrichting aan het Monnikenpad. De indringer, die het slot van de bewaarplaats openbrak, verdween met medeneming van 23 pak jes roomboter. OVERLEDEN: Cornelia van den Heuvel, oud 45 jaar, ongehuwd. RIJKSPOSTSPAARBANK In den loop der maand October werd aan het postkantoor ingelegd 59.635.11 en te rugbetaald 84.229.22. Derhalve minder in gelegd dan terugbetaald 24.594.11. Het aan tal nieuw uitgegevert bpekjes bedroeg 24. Eemnes DE RUILVERKAVELING DER EEMNESSER POLDERS EEMNES, 11 Nov. In verband met het feit, dat nog steeds bij de plaatselij ke commissie voor da Eemnesserruil- verkaveling veelvuldig vragen blijven inkomen van groot- en kleingrondbezit- ters, alsmede van andere belangstellen den om nadere gegevens over bepaalde resultaten kunnen nog de volgende me- dedeelingen worden gedaan. Het aantal "kadastrale perceelcn in het blok van ruilverkaveling f2141 h.a.) is van 1437 tot 593 teruggebracht waaron der nog circa honderd perceelen voor wegen en waterloopen zijn. Het aantal kavels kleiner dan 1 h.a. bedraagt 153 (oud 502) met een geza menlijk oppervlak van 54 h.a (oud 210). kavels van 1—5 h a. aantal 307 (oud 956), oppervlakte 827 h.a. (oud 1830), kavels van 510 h.a. 92 (14) oppervlak te 626 h.a. (85), kavels grooter dan 10 h.a. 41 (vroeger 1)) oppervlakte 634 h.a (16). Wit -deze vergelijkende cijfers zijn de voordeelen der samenvoeging zeer dui delijk af te lezen, de honderden kleine perceelen zijn thans samengevoegd tot grootere kavels, het aantal landeigena ren is evenwel niet noemenswaard ver anderd en bedraagt thans 315. De totale oppervlakte aan wegen en waterloopen bedraagt 126 h.a. de groot ste bezitters hiervan zijn: het water schap Eemnes. met 80 h.a. Het Rijk voor den nieuwen rijksweg Eemnes— Hoevelaken met 22 h.a. Do provincie Utreoht voor de westzijde van de rivier de Eem met 15 h.a. en de gemeente Eemnes voor de Eemnesservaart met landweg met 5 h.a. De lengte aan verharde wegen be droeg voor de ruilverkaveling pl.m. 8 en thans 31 k.im., aan watergangen vroeger 35 thans 45 k m. De bestaande waterganeen zijn aanzienlijk verbreed. De kostenomslag is nog niet bekend, doch zal vermoedelijk niet voor 1943 worden geheven. Apart Najaar s-Ensemble (Couture) Elegantvlot jeugdig modelgrijs1 met rood geruiten wollen stof. Opvallend hierbij is de snit van den rok. (Teekening Mode Kunst-Verlag, Wicn). DRIFT 9 UTRECHT Baarn CHEF-KOK NAM LEVENSMIDDELEN MEE „Zes maanden gevangenisstraf, ik vind het verschrikkelijk veel, maar als ik het verdiend heb. dan kan ik er niets aan doen", zei ronduit een chef-kok uit Baarn. die zich voor de Utrechtsche rechtbank te verant woorde)! had wegens verduistering van levensmiddelen, ten nadeele van den Staat der Nederlanden. Het was een vreemd geval met dezen man, die werkzaam was in de keuken van het werkverruimingskamp te Eem nes, over een uitnemenden staat van dienst bleek te beschikken, uit anderen hoofde een pensioen van 26genoot, en als kok bovendien nog 23.— in de week verdiende. Van dag tot dag had hij uit de keuken zeer kleine hoeveel heden levensmiddelen: vleesch, boonen. v/et, wortelen en andere artikelen, (mee genomen. om ze in zijn eigèn gezin te gebruiken. President: „Hoe bent u daar nu toch toe gekomen. LT verdiende goed geld, had niet de minste zorg, en nu bent. u natuurlijk uw haantje als kok kwijt, terwijl u al geruimen tijd in voorarrest zit. IT hdit u zelf en uw gezin heel wat narigheid bezorgd." Verdachte: ..Ik heb gehandeld uit angst voor de toekomst. 11^ was bang, dat we straks heelemaal geen eten meer zouden hebben, en daarom nam ik steeds een beolie mee naar huis." Nadat de Officier zes maanden ge vangenisstraf had gerequireerd er den nadruk op leggend, dat verdachte op deze manier zijn kameradpn heeft te kort gedaan zette de verdediger, mr. Floor, uiteen, dat deze man in een rapport van het departement van defen sie gekenschetst wordt als zeer nauw keurig, trouw en ijverig, Onder den draner der tijdsomstandigheden is hij to* zijn daad gekomen, maar de hoeveelhe den, welke hij meenam, waren zóó ge ring, dat do arbeiders in het kamp er geen nadeel van zullen hebben onder vonden. Een half onsie vet op een maal tijd. bestpmd voor 300 personen, is geen kwantiteit, welke van - beteekenis ge noemd rmag worden Dat neemt niet weg, dat de verdachte verkeerd heeft gehandeld, en hij toont dan ook oprecht berouw over zijn handelwijze. Pleiter riep de clementie van de rechtbank voor zijn cliënt in. Uitspraak over 14 dagen. Utrecht t U.S.O.-VOLKSCONCERT Maandagavond half acht wordt in Ti- voli te Utrecht hef zesde volksconcert van het LT.S.O. gehouden onder leiding van Jaap Spaanderman met medewer king van Bé Gorris, piano. Het programma vermeldt: Variaties en fuga op een thema van Johann Kuhnau H. Andriessen Concert voor piano en orkest in D K.V. 537 (Krönungskonzert) W. A. Mozart Symphonie IV in G gr. t., opus 88 A. Dworsjak Hoevelaken JKVR. A. A. G. GEVAERTS f Maandagavond is na een korte onge steldheid te haren huize „Het kasteel te Hoevelaken" in den leeftijd van 68 jaren overleden jkvr. A. A. G. Gevaerts, weduwe van dr. C. J. K. van Aalst, oud president-commissaris van de Ned. handel Maatschappij, die twee jaar gele den overleden is. De begrafenis geschiedt Vrijdagmid dag half drie op de algemeene begraaf plaats te Zeist. BINNENLAND In het ven-volg gevangenis straffen 's-GRAVENHAGE, 11 Nov. On langs hebben drie personen zich voor den economischen rechter mr. C-*J. de Vries, moeten verantwoor den omdat zij, werkloos zijnde, ge weigerd hadden gevolg te geven aan een lastgeving van den directeur van het Arbeidsbureau in hun res sort (Leiden) om zich naar het werk kamp te Pieterburen te begeven. Verdachten hadden eenigen tijd in Duitschland gewerkt, doch hadden de verbintenis daar verbroken en zij ver keerden nu in de veronderstelling, dat zij zonder meer recht op werkloosheids- uitkeering konden doen gelden. Aan de hun opgelegde verplichting om naar het genoemde werkkamp te gaan zouden zij Reen gevolg hebben gegeven omdat het loon hun niet aanstond. De officier van justitie, die bij de aan. vankelijke behandelng dezer zaak vrij spraak had gevraagd, baseerde dit op de overweging, dat de bezigheid in een werkkamp niet zou behooren tot de nut tige werkzaamheden, waartoe men inge volge de verordening kan worden ver plicht. De behandeling dezer zaak werd toen uitgesteld om den directeur van het Leidsche Arbeidsbureau als getuige te hooren. Vandaag, tijdens de voortgezette be handeling, verklaarde deze directeur, dat het opgedragen werk te Pieterburen wel degelük nuttig is, want het betreft landaanwinning. Ook de belooning moet in de gegeven omstandigheden voldoen de worden geacht. De economische rechter, uitspraak doende, oordeelde het tenlastegeleg- de bewezen en strafbaar en legde een geldboete van 10.subs, tien dagen hechtenis aan elk der drie verdachten op, doch voegde daaraan de mededeeling toé. dat wie in het vervolg wegens een dergelijk feit voor hem zou moeten terechtstaan, al was het morgen, gevangenisstraf zou krijgen. 's-GRAVENHAGE, 11 Nov. Do voor lichtingsdienst van het departement van sociale zaken s9-hrijft Bij de toepassing van het ziekenfond senbesluit blijken nog verschillende vraagpunten te rijzen, hetgeen, gegeven 'het veelzijdig en diepgaand karakter de zer voorziening, niet anders dan begrij pelijk is. Zoo heeft zich de vraag voor gedaan hoe het nu wel moet, indien de prijs, welken de werkgever voor een coupon heeft betaald, hooger is dan het bedrag van de van den werknemer in gehouden premie. Hierbij moet men niet uit het oog verliezen, dat een direct ver hand tusschen de waarde dezer coupon p i het ingehouden premiebedrag niet bestaak De coupon dient den werkne mer uitsluitend als bewijs, dat over de betreffende periode van zijn loon de halve ziekenfondspremie is ingehouden. Of de prijs der coupon hooger of lager is dan het ingehouden premiebedrag doet verder niets ter zake- Immers de werk gever moet twee maal per jaar tegelijk met de premiebetaling volgens de ziek tewet aan de uitvoeringsorganen der wettelijke ziekteverzekering ook de pre mie ingevolge het ziekenfondsenbesluit voldoen. Daarbij dienen de schutbladen van de couponboekjes voor de verreke ning van de reeds door den werkgever gekochte en uitgereikte coupons.. Is de waarde hiervan mi iets hooger dan de van den werknemer ingehouden premie, dan komt dif meekdere vanzelf in min dering van het nog door den werkgever te betalen premieaandeel. Het omgé- keerde kan natuurlijk ook het geval iijn. Bij de halfjaarlijksche verrekening wordt hier dus automatisch een even wichtstoestand bereikt. Omtrent de'vraag, of personeel in overheidsdienst, werkzaam op arbeids overeenkomst, onder de verplichte ver zekering ingevolge het ziekenfondsen besluit valt, bestaat veel misverstand. Het antwoord op deze vraag luidt als volgt: a. In beginsel valt het hier bedo^l- 'e personeel onder de werking van bedoeld besluit, indien het verplicht verzekerd is ingevolge de ziektewet; b. Dit is slechts dan niet het geval, wanneer artikel 25 tweede lid onder 2o van de ziektewet van toepassing is, dat is in die gevallen waarin ten aanzien van dat personeel een rege ling bij ziekte is getroffen, welke van regeeringswege is vastgesteld of goedgekeurd. Een regelirtg als bedoeld onder b. is te vinden in het arbeidsovereenkomstenbe- sluit, dat betrekking heeft4 op personen op arbeidsovereenkomst, werkzaam in dienst van het. Rijk. Deze personen val len dus niet onder de wettelijke ziekte verzekering en dientengevolge evenmin onder de verplichte verzekering van het ziekenfondsenbesluit- Ten slotte moet. nog het feit worden vermeld, dat sommigen, die thans, inge. volge het ziekenfondsenbesluit. tot de verplicht verzekerden behooren, hierin aanleiding vinden de schuld, die zij op 1 November j 1. wegens een 'vrijwillige verzekering bij een ziekenfonds hadden, niet te voldoen. Het behoeft wei niet te worden gezegd, dat dit een ten eenen rnale onjuiste gedragslijn is. Zoowel in het belang der betrokkenen ais in dat van de ziekenfondsen, moeten derge lijke schulden zoo spoedig mogelijk wor den betaald. AMSTERDAM, 11 Nov. De pers dienst van het N.V.V. schrijft ons: Het college van rijksbemiddelaars heeft aan de werkgevers in de confectie-jn- dustrie vergunning verleend tot het toekennen in 1941 van een gratificatie aan het personeel tot een totaalbedrag voor elk der ondernemingen, overeen komende met de in een week totaalver. loonde som. met dien verstande, dat aan geen der werknemers een hoogero gratificatie zal worden toegekend dan overeenkoimende met ten hoogste twee weken loon of 50 procent van het maandsalaris. Indien in 1941 reeds een gratificatie is verleend van minder dan een week loon (25 procent van het maandsalaris), mag alsnog een gratifi catie worden toegekend tot een bedrag, noodig om de gratificatie te suppleeren tot het eerstbedoelde bedrag.. Deze gratificatie mag beschouwd wor den als een resultaat van de actie, door den bond van arheiders in de textiel- en kleedingindustrie te dezer zake ge voerd. Kou gevat O O O lllijiifiazdtjey Helpen veilig en vlug. Doos 10 en 50ct. 's-GRAVENHAGE, 11 November.— De 6ecretaris6en-generaal 'van de departementen van financiën en j*u6tit<ie hebben in het heden ver schenen verordeningenblad een be sluit gepubliceerd, waarin bepalin gen zijn opgenomen ten aanzien van de circulatie van niet geautoriseerde betaalmiddelen. Hierbij* wordt bepaald, dat. het verbo den is zonder toestemming van den se cretaris-generaal van het departement van financiën hulpgeld aan te maken, uit te geven, aan te nemen of door te ge ven. Onder hulpgeld wordt alles verstaan, wat bestemd of geschikt is in een min of meer beperkten kring van personen als betaalmiddel te worden gebezigd, in het bijzonder penningen, bonnen, betaal, zegels, spaarzegels en anders voorwer pen met gelijke functie. Overtreding wordt gestraft met hech tenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste vijf duizend gulden. Deze feiten worden beschouwd al6 overtredingen. Ten aanzien van hulpgeld, hetwelk op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit in omloop is, wordt bepaald, dat dit binnen een maand na dit tijdstip aan de uitgevers ter inwisseling kan worden aangaboden. De uitgevers zijn verplicht uiterlijk drie maanden na de aanbieding tot in wisseling o/er te gaan. Dit besluit treedt~heden in werking. ALKMAAR, 12 Nov. Eenigen tijd geleden ontving een te Schagen woon achtig winkelier een dreigbrief, waarin de afzender hem sommeerde om op enn bepaalde plaats een bedrag van 250 te deponeeren. Do brief behelsde eAn beschuldiging van complotteeren te gen bepaalde instanties, van smokkel handel en van belpediging van Duitsch land. Er werd zelfs met den dood ge dreigd, indien niet aan het verzook zou worden voldaan De geadresseerde zond zijn zoon naar de politie, welke een on derzoek instelde, en vermoedens kreeg tegen een inwoner van Schagen, den 25-jarigen schildersknecht J. de M. Na een verhoor gaf deze toe den brief te hebben geschreven.' Ter zake van poging tot chantage had de M. zich voor de Alkmaarsche recht bank te verantwoorden. Hij gaf de hem ten laste gelegde feiten toe, doch be weerde direct na het posten van den brief berouw te nebhen gekregen en geen voornemen te hebben gehad om het geld weg te halen. Verdachte, die den indruk maakte niet geheel nor maal te zijn, was sedert korten tijd ui! de gevangenis ontslagen Ilij had reeds zeven vonnissen achter den rug. De officier van justitie vorderde een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaar. Verdachte's raadsman betoogde, dat hier meer van bedreiging dan van po ging tot chantage kon wordengespro ken. Overigens vesfigde pleiter do aan dacht op de zonderlinge geestesgesteld heid van zijn cliënt, en drong ten slotte aan op het instellen van een psychia trisch onderzoek. De uitspraak werd bepaald op Dins dag 18 November. CLEARING Belga's 30.1432 Zwitsersche francs 48.56 Fransche francs 3 768. Lires 9 91 Deensche krone 36 37 Noorsche kronen 42.82 Zweedschc kronen 44.85 Finsche mark 3.82 Dinar (oude schulden) 3.43 Dinar (nieuwe schulden) 3.77 Turksche ponden 1.4544 Lewa 2.30 Pengoe (oude schulden) 36.519 Pengoe (nieuwe schulden) 45.89 Zloty (ou-ie schulden) 35. Zloty (nieuwe schulden) 37.68 Lei 1 23 Slowaaksche kronen 6.48 Drachmen 1.26 Kuna 3.77 131. In zijn kwaadheid gooide Klom- pertje de mooie vaas met een flinke zwaai weg. Wat had ie aan zon'n ding. als het inplaats van geluk niets anders dan ongeluk bracht. Maar een oud spreekwoord zegt. dat een onge luk nooit alleen komt. Dat zag fe aan Neuslang. 132. Opeens hoorde Klompcrtje om hulp roepen. Wat was er gebeurd? Neuslang was bij den koning ter ver antwoording geroepen en terwijl hij daar heel bedeesd voor zijn meester stond om zich schoon te praten en te vertellen, dat hij van den diefstal niets afwist Onder beschermheerschap van den rijkscommissaris wordt op 15 A'ov- a.s. in liet Mauritshuis te 's-Gravenhage de tentoonstelling „Het Duitsche Bock van heden" geopend. De tentoonstelling zal tot 25 Nov. worden gehouden. De toegang is vrij. Hierboven het affiche, dat voor deze expositie is vervaardigd- (Stapf - Mol Pax mJ AMSTERDAM, 12 Nov. De onder handelingen, met het rijk gevoerd met betrekking tot de aansluiting van don nieuwen rijksweg AmsterdamUtrecht aan het gemeentelijk wegennet, den bouw van een brug over den Amstel enz.j hebben tot overeenstemming ge leid. De brug zal een breedte verkrijgen van 29.50 m. en worden verdeeld in twee hoofdrtjbanen van 7 25 m. breed, twee parallelwegen van 4 m. bTeed en twee verhoogde voetpaden van 2 m. breed. De kosten van den houw van de brug. bedragen 999.000, waarin het rijk voor 81 bijdraagt. Als gevolg van de bijzondere t.jds- omstandigheden zal het niet mogelijk zijn, binnenkort tot den bouw van de brug over te-gaan. De ophooging- en be- stratingswerken aan den noordelijken Amstel-oever zijn inmiddels reecis in uitvoering. VERBOD VERVAARDIGEN ZINKLEGEERINGEN s-GRAVENHAGE. 11 Nov. In do Nederlandscbe Staatscourant van 11 November 1941 is een beschikking van den secretaris-generaal van het depar tement van Handél, Nijverheid en Scheepvaart verschenen, krachtens wel ke het gebruik van zinWtvoor hot ver vaardigen van 7inklege<?fingcn is ver boden. Evenals b'il de toepassingsvel den voor non-ferro metalen het geval is; kan de directeur van het rijksbureau voor non-ferro metalen van dit verbod ontheffing verlcenen. Flitsende vuurmonden huilende gra naten artillerie-duel! Steunt de Nederlatidsche ambulance van het Oostfront. Giro: 87600 Koninginnegracht 22. 's-Gravenhaga

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1941 | | pagina 3