Kartelbesluit verschenen De schadeloosstellingen voor defensieschade Wat de rijksarbeidsbemiddeling in een half jaar heeft bereikt OFFICIEELE N0TEERIHI D, Wat onder „hulpgeld'* wordt verstaan Schoonmaak onder de fietsendieven WINTERHULl Advertentiën 'UDEÉ CLICHÉFABRIEK Gevestigd: H. Volbeda COURANTEN - RECLAME HEEFT ALTIJD SUCCES PAGINA 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 12 NOVEMBER In het verordeningenblad is opge nomen een besluit van den secreta ris-géneraal van Handel, Nijverheid en Scheepvaarten van dien van Landbouw en Visscherij betreffende het karlelwezèn. In dit besluit wordt bepaald, dat be drijfsregelingen, tot stand gebracht na het van kracht worden van het besluit, schriftelijk moeten worden opgemaakt (Onder bedrijfsregelingen moeten hier worden verstaanbepalingen ter rege ling van de mededinging, financieel? verplichtingen daaronder begrppen, tus- schen personen, die een bedrijf uitoefe nen in eenigen tak van handel of nij verheid in den ruimsten-zin). Onder „personen" verstaat het be sluit: natuurlijke personen; binnen Ne derland gevestigde ondernemingen; en binnen Nederland gevestigde filialen, bijkantoren of andere nederzettingen van buiten Nederland gevestigde onder nemingen. diensten of instellingen. De secretaris-generaal kan t.a.v. be drijfsregelingen. tot stand gekomen vóór dit besluit, bepalen, dat zij alsnog schriftelijk moeten worden opgemaakt Tevens moet van bestaan en beëindi ging van alle bedrijfsregelingen worden kennis gegeven aan een aan te wijzen instantie. Hetgeen in strijd met eenigen krachtens dit besluit getroffen maat regel is of wordt verricht of is na gelaten, kan, desnoods niet behulp van den sterken arm, worden te niet gedaan, belet of verricht op kosten van den overtreder en zoo noodig met gebruikmaking van alle den overtreder ten dienste staande ar beidskrachten of goederen. Bij dwangbevel kunnen deze kosten en andere gelden worden ingevorderd terwijl dwangbevel tevens het recht om goederen van den schuldenaar aan te tasten zonder vonnis, met zich brengt. De organen van de provincies, ge meenten en andere lichamen met ver ordenende bevoegdheid, van bedrijfsor ganisaties betreffende den opbouw van een zelfstandige organisatie ter ontwik keling van het bedrijfsleven, alsmede de K. v. K.. zijn verplicht de van haar ter zake van de uitvoering van dit beslui' gevorderde medewerking te verleen^n De straffen gesteld op overtredingen, die ten deele als misdrijven worden aangemerkt* beloopen maximum hechtenis voor een jaar of geldboete van 25.000; de rechter kan openbaarmaking van het vonnis gelasten. Over alle misdrijven en overtredingen waartegen in dit besluit straf is bedreigd oordeelt in eersten aanleg bij uitsluiting de economische rechter. Goederen kunnen hier bij met un verpakking, ongeacht of zy den veroordeelde toebehooren, worden verbeurd verklaard. De opsporingsambtenaren zijn tg allen ^ty'de bevoegd om in beslag te nemenj zoo mede ter inbeslagneming, uitlevering te vor deren. Zü kunnen te allen ty'de inzage vorderen van alle bescheiden, waarvan zü voor de goede vervulling van hun taak inzage noodig oordeelen. Zü hebben te Men tüde vryen toegang tot alle plaatsen, voor zoover zü betreding daarvan voor een goede vervulling van hun taak redelykerwijze noodig oordeelen. Zoo noodig verschaffen zy zich den toegang met behulp van den sterken arm. Zy" treden ech ter tegen den wil van den bewoner geen hui zen binnen dan met machtiging of vergezeld van een commissaris van politie of burgc meester. Plicht tof geheimhouding Zij, die uit'hoofde van hun stand, hun beroep of hun ambt tot geheim houding verplicht zijn, kunnen zicli van het verstrekken van inlichtin gen, van het doen van opgaven en van mededeelingen, van het gedoo- gen van onderzoek en van vet Ver- leenen van inzage in'de boeken, be scheiden en geschriften verschoo- nen, doch uitsluitend met betrek king tot datgene, waarvan de we tenschap hun in hun hoedanigheid is toevertrouwd. Allen, die betrokken zijn of zijn ge weest bij de uitvoering van en het toe zicht op' de naleving vaji dit besluit., zijn verplicht tot geheimhouding van al het geen zij in hun hoedanigheid vernemen of hebben vernomen, voor zoover zij niet ingevolge eenig wettelijk voor schrift of uit hoofde van hün ambt of beroep tot mededeeling daarvan bevoegd of gehouden zijn. De secretaris-generaal kan nadere re gelen vaststellen en van zijn bevoegdhe den op anderen over te dragen. Voor zoover bij een bedrijfsregeling of een afwijkend voorschrift waarvan de algemeene verbindendverklaring ot vaststelling dan wel de onverbindend- verklaring wordt overwogen, personen betrokkenzijn, werkzaam op het gebied der voedselvoorziening wordt de betrok ken maatregel genomen in overeenstem ming met den secr.-gen. van Landbouw en Visscherij of een door dezen aange wezen gemachtigde. Overigens blijven de bepalingen van het Organisatiebe- suit Voedselvoorziening 1911 onvermin derd van kracht. De bepalingen inzake de benoeming van een gemachtigde voor de prijzen blijven onverminderd van kracht. De ondernemersovereenkomsten wet van 1935 treedt buiten werking. Dit besluit treedt op den zevenden dag na zijn afkondiging (10 dezer) in werking. 's-GR AVENHAGE, 11 Nov. Door den secretaris-generaal van het departement van Financiën worden in het heden ver schenen verordeningenblad besluiten uit gevaardigd betreffende de afwikkeling van de'fensieschaden. Hierbij wordt, het volgende bepaald ten aanzien van de afwikkeling van de verschil lende sooiten defensieschaden: Inkwartieringswet A AN de rechthebbenden op schade- loosstelling ingevolge de inkwartie- ringSwet wordt door of namens het hoofd van de afdeeling Defensieschade van het departement van Financiën een bepaald bedrag .in geld als vergoeding voor de ontstane schade aangeboden. Acht de belanghebbende de schadeloosstel ling niet voldoende, dan kan hy zich by" ver zoekschrift tot den secretaris-generaal van het departement van Financiën wenden# on- j der vermelding van het bedrag, waarop h*ü aanspraak meent te kunnen maken, zoomede van de gronden, waarop deze aanspraak be- rusL Het verzoekschrift is niet aan zegel recht onderworpen. Een beroep op den rech ter of èenige andere voorziening is uitgeslo ten. Hetzelfde geldt 'ook in het geval, dat voor het in werking treden van dit besluit bereids bezwaren zy'n ingediend tegen een aangeboden of uitbetaalde schadeloosstelling voor zoover deze bezwaren niet reeds vol gens artikel 12 van het inkwartieringsbesluit zy'n afgedaan. De secretaris-generaal stelt de schadeloos stelling vas1. Tegen zy'n beslissing kan niet worden opg-komen. lnundatiewet E termyn van een maand na de dagtec- keninj der kennisgeving, bedoeld in de arti kelen 4 en 5 der wet op de militaire inunda- tiën en in de artikelen 16 en 17 der wet van den staat \an oorlog en beleg, zoomede de gely'ke termyn na opheffing van den staat van oorlog en beleg, bedoeld in artikel 17 van de in de tweede plaats genoemde wet, gaat, zonder de bovenvermelde voorafgaande kennisgeving en opheffing, in op 1 Decem ber 1941. Aanvragen tot vergoeding van schade of schadeloosstelling wegens wegruimingen en ingebruiknemingen moeten binnen een maand worden ingediend by" den secretaris-generaal van het departement van Financiën Geen nieuwe aanvraag wordt ingediend, in dien reeds een aanvraag werd ingediend en de belanghebbende van de adviescommissie- vorderingen -*en schriftelijk bericht over het in behandeling nemen daarvan heeft ontvan gen. Het hoofd de afdeeling Defensieschade onderwerpt de aanvragen der belanghebben den aan een onderzoek en biedt dezen daar na een bepaald bedrag in geld aan als ver goeding voor de geleden schade. In het geval van rykswege schadevergoe ding in natufa wordt verleend dan wel hot om anÖere redcren niet mogclyk is terstond een aanbod in den zin van li# 1 te doen, kan de belanghebbende, op schriftelyke aanvraag aan den secretaris-generaal van het depar tement van Financiën, een met de schadever goeding te verrekenen voorschot of crediet worden verleend. Acht dc belanghebbende de hem aangebo den schadevergoeding niet voldoende, dan kan hü zich by* verzoekschrift tot den secre taris-generaal van het departement van Fi nanciën wenden onder vermelding van het bedrag, waarop hij aanspraak meent te kun nen maken, zoomede van de gronden, waar op deze aanspraak berust. Het verzoekschrift is niet aan zegelrecht onderworpen. Een be roep op d-'n rechter of eenige andere voor ziening 's uitgesloten, De secretaris-generaal stelt de schadever goeding vast. Tegen zün beslissing kan niet worden opgekomen. De op den dag van het in werking treden yan dit besluit by" den burgerlüken rechter aanhangige geschillen worden volgens de tot dusverre geldende bepalingen berecht. De uitspraak van den rechter treedt in de plaats van de beslissing van den secretaris-gene raal. Algemeene vorderingen IS met betrekking tot het aan schadever goeding uit te keeren bedrag ter zake van een vordering op grond der algemeene vorderingswet 193S of van de algemeene vor- deringsvvet 1939 of van de zeeschepcnvorde- ringswet 1939 geen overeenstemming bereikt, en kan ook het hoofd van de afdeeling De fensieschade niet tot overeenstemming met den rechthebbende geraken, dan kan deze laatste zich bii verzoekschrift tot den secre- taris-gei.eraal van het departement van Fi nanciën wenden onder vermelding van het bedrag, waarop hü aanspraak meent te kan nen maken, zoomede van de gronden, waar op deze aanspraak berust. Het verzoekschrift is niet aan zegelrecht onderworpen. Een be roep oj> den rechter of eenige andere voor ziening is uitgesloten. De secretaris-generaal stelt de schadeloos stelling vast. Tegen zyn beslissing kan niet worden opgekomen. Heeft op 'den dag van het in werkjng tre den van dit besluit het gemeentebestuur reeds schatters aangewezen, dan wel de vast stelling eener betwiste schadeloosstelling ot eener vergoeding voor de beschikbaarstelling van scheepsïuimte reeds opgedragen aan een commissie, dan beëindigen de schatters ot de commissie hun werkzaamheid volgens de tot dusverre geldende bepalingen. Hun vast stelling treedt in de plaats van de beslissing van den secretaris-generaal. Dit besluit treedt heden in werking. HET NEDERLANDSCHE RADIO- PROGRAMMA HILVERSUM. 12 Nov. De persdienst van den Nederlandschen Omroep meldt: Op Woensdag 12 November vervalt van 17.3017.45 Hilversum I, de lezing „Heemge luiden" door H. Gansenkoll: en zal worden vervangen door een r.eportage van den ka dercursus „modelvliegtuigbouw in Ommen". Vrijdag 14 November a.s. van 19 2019.30 uur. Hilversum II, spreekt ir. H. J. M. Steen bergen, rykslandbouwconsulent, in het pro gramma voor den boer. Nederland voedt zich zelf, productieslag 1941, over „Moet ge scheurd grasland worden benut?" WIJZIGING REGLEMENT STUURLIEDEN EXAMENS 's-GRAVENHAGE, 12 Nov. In (het regle ment voor de stuurliedenexamens is een ty'del'yke wy'ziging gekomen. Het betreft hier de volgende bepalingen: Voor het diploma groote sleepvaart: 1% jaar dekdienst buitengaats aan boord van zeesleepbooten, waarvan ten hoogste 12 maanden vervangen mag worden door dienst- t'y'd op aannemersmaterieël. Voor het diploma stuurman kustsleep- vaart 1% jaar dekdienst buitengaats aan boord van zeesleepbooten, waarvan ten hoog ste 12 maand envervangen mag worden door dienstt'y'd op aannemersmeterieel. 's-GRAVENHAGE, 11 Nov.. - Het A.N.P. heeft in het feit, dat de rijksar- beidsbemiddclinff, zooalg die nu op Re- heel nieuwe leest geschoeid is. ruim een half jaar functionneert, aanleiding ge vonden, zich te wenden tot den secreta ris-generaal van het departeröent van Sociale Zaken, ir. R A. Verwey, met het verzoek van hem te vernemen wat wei het resultaat is van het werk, dat men op zoo veelomvattende wijze oj? zich he^ft genomen. De secretaris-generaal begon met er op te wijzen, dat in de eerste vijf maanden na 1 Mei 1941 189.000 werkzoekenden zijn geplaatst. Onder deze plaatsingen waren er 134.000 in Nederland zelf en 55.000 in het buitenland, hoofdzakelijk Duitsch- land en Frankrijk, zoodat hieruit te zien is, dat het zwaartepunt van de plaatsin gen gelegen heeft in Nederland zelf. „Hoe ziet u de verdere ontwikkeling van de rijksarbeidsbemiddeling?" „Ik zie nog een langen ontwikkelings gang voor mii." antwoordde de secreta ris-generaal „Wat wij nu gedaan heb ben is maar een stap op dien weg. Een verdere stap is de organisatie van een medischen dienst. Deze is reeds ingesteld cn verricht keuringen voor plaatsingen in het buitenland en bij het te werk stel len bij werkverruimingsobjecten. Het arbeidsboek Naar ik hoop aldus ging *de heer Verwey verder voort zal spoedig een verdere stap kunnen worden gezet. nl. de invoering van het arbeidsboek. Hiermede is een ontzaglijk werk gemoeid. Het wordt uitgereikt aan ieder, die het werkende le ven ingaat. Dan zal het reeds bevatten de gegevens, welke bekend zijn door de rap porten van schoolhoofd en schoolarts. Het boek zal later moeten bevatten een sum mier overzicht van het arbeidende leven van den houder oj de houdster. In ver band hiermede kan opgemerkt worden, dat aan het schoolartsenwezen een groote uit breiding zal worden gegeven „Er is toch vroeger ook reeds gepleit vdör zulk een arbeidsboek?" werd opge> merkt „Ja zeker," antwoordde de heer Ver wey. „er is in Nederland reeds lang naar gevraagd en nu zal het. aansluiten bij de ervaring, daarmede opgedaan in Duitsch- land." De secretaris-generaal was van mee ning, dat het arbeidsboek twee groote voordeelen zal brengen namelijk exacte kennis omtrent ieder individu, waardoor het -hem gemakkelijker wordt gemaakt den weg naar de onderneming te vinden en voorts de centrale kennis, die het de partement, waar een geregelde registra tie van^deze hoekjes zal worden bijge houden, op deze wijze vergaart. liet spreekt vanzelf, dat, wanneer de ar beidsmarkt goed gekend wordt, de werk loosheid beter kan worden tegengegaan De invoering van dit arbeidsboek zal ook een goeden grondslag vormen voor weer een verderen stap. namelijk de voorlich ting bij beroepskeuze tot groote ontwik keling te brengen. De beroepsken ze-voor lichting is tot dusver overgelaten aan plaatselijke organisaties, gemeentelijke en particuliere, alle bij eikaar nog geen 10 in het geheele land. In de nieuwe or ganisatie zal in dit opzicht ook beter kun nen worden samengewerkt met den me dischen dienst en in verband met psy chotechnische onderzoekingen." „Kunt u iets mededeelen omtrent den tegenwoordigen stand der werkloos heid?" „Ons land verkeert in de moeilijkste omstandigheden," aldus luidde het ant woord. „De zeevaart, die zooveel werk verschafte, ligt practisch stil, het con tact met de overzeesche bezittingen is verbroken en zoo zijn er tal van omstan digheden welke de werkloosheid in de hand werken. Door hier de arheidshu- reaux krachtiger en meer efficiënt te or- ganiseeren, is er*reeds veel bereikt. Dat de werkloosheid nu zooveel minder is dan in de jaren na 1931 ligt voor eeiï deel aan de doelbewuste werking van het rijksarbeidsbureau. Daarnaast is er natuurlijk veel bereikt door werkverrui- 's-GRAVENHAGE. 12 November Van bevoegde* zijde deelt men mede: Het. is den laatsten tijd in sommige gevallen voorgekomen, dat van parti culiere zijde werd overgegaan tot de uitgifte van zegels of bonnen, welke dienden tèr vervulling van de functie van geld. Aangezien het gebruik van dit soort betaalmiddelen ongewenscht is te ach ten in. verband met de bezwaren, welke daaraan zijn verbonden, is een besKiit an de secretarissen-generaalvan de departementen van Financiën en van Justitie afgekondigd (besluit no. 206/ 1941. verordeningenblad stuk 46 d d. 10/ November 1941) hetwelk de uitgifte en het gebruik van eiken vorm van z.g. „hulpgeld" onmogelijk maakt, hetzij daartoe in bijzondere gevallen door den secretaris-generaal van het departe ment. van'Financiën toestemming ver leend wordt. Ingevolge het. besluit wordt onder hulpgeld alles verstaan, wat bestemd of geschikt is in een min of meer beperkten kring van personen als betaalmiddel te worden gebezigd, in bet bijzonder pen ningen, bonnen, betaalzegels, spaarze- gels en andere voorwerpen met gelijke functie. Ondanks de zeer ruime om schrijving blijkt uit de woordkeuze „in min of meer beperkten kring" dat het besluit niet treft de uitgifte en het ge bruik van penningen, etc. welke be stemd rijn om uitsluitend en onmiddel lijk tegenover den uitgevef als betaal middel te worden gebezigd, in welk ge val zelfs van ëen iDeperk'ten kring geen sprake is, te denken is in .dit verband bijv. aan de zgn. „gaspenningen" en de penningen, zooals deze wel in het res taurantbedrijf worden gebezigd. Wel heeft het besluit blijkens de ge kozen redactie betrekking op de zegels en bonnen van de zgn. betaalzegelkas- sen. Te dien aanzien zullen zeer binnen kort nadere mededeelingen worden ge daan. In afwachting daarvan kan het betaalzegelkasbedrijf voorshands nog op den bestaanden voet worden voortgezet. mingswerken, vakcursussen, centrale werkplaatsen en kampen voor werkloo- zen, door wachtgeldregelingen en niel het mins't door het ontslagverbod Wij zijn thans m^t betrekking tot de werk loosheid op een peil gekomen ,dat betrek kelijk gunstig is. De geesel bestaat, nog. maar niet in die mate, welke voorheen het geval was. Ons volk snakte naar een aanmerkelijke verlaging van het peil en die is nu bereikt." „Zijn er veel plaatsingen in het buitenland geweest?" „In Duitschland zijn geplaatst," al dus de heer Verwey, „sedert Mei' 1940 (na aftrek van heh, die terug gekomen zijn) 140.000 arbeiders, van wie 60.000 grensarbeiders hier te lande zijn blijven wonen. Daarnaast zijn er omstreeks 30.000 naar Frank rijk gegaan. lief. is een gelukkig verschijnsel, dat nu zooveel meer personen aan het pro- duceeren worden gezet In de jaren na 1931 was het namelijk zoo, dat bet aantal werkloozen in de steunregeling grooter was dan dat in de werkverruiming. Ver leden jaar November was het aantal in den steun gelijk aan dat. in de werkver schaffing en nu staan tegenover 60.000 personen in werkverruimingswerken, vakcursussen e. d. werkzaam, er 35.000, die steun ontvangen. Er is dus zeker be reikt, dat het zwaartepunt naar het pro- duceeren is verlegd. AMSTERDAM, 11 Nov. De cen trale recherche is dezer dagèn een complot van fietsendieven op het spoor gekomen, welk spoor geleid heeft tot de arrestatie van zeven jongemannen, van 16 tot 19 jaar, die de laat6te maanderr vele tiental- Ier fietsen moeten hebben gestolen. De jongelui, wonende in de Indische buurt, stonden in relatie met twee hou ders van rijwielstallingen uit die omge ving, die hun de noodige gereedschap pen leenden om sloten en kettingen open te' breken en den buit voor een prikje in de wacht sleepten. Ook deze heide helers zijn in arrest en evenals de dieven ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Ook met de aanhouding van twee 19- jarige jongelieden door de politie van het bureau Overtoom, is een goeden greep gedaan. Zij boden rijwielbanden te koop aan en hun arrestatie geschied de dan ook wegens overtreding van de distributiebepalingen, doch toen de po litie een onderzoek in de woning van een der jongens deed, bleek de zolder een waar magazijn van rijwielonderdee. len te zijn- Ook fietsbanden en autoban den, compleet met velgen, werden er aangetroffen. De beide zwijntjesjagers hadden, te zamen met een eveneens 19-,jarige jon geman uit Den Heller, ruim 25 fietsen gestolen. De frames der rijwielen, op welker bezit zij geen prijs stelden, had den zij in de Nieuwe Meer en in de Westlandgraeht geworpen, 'waaruit zij Onze volkskracht wc mede door Winterhulp stand gehouden. Gironi mer van de W.H.N.: 5553. NOODLOTTIG ONGEVAL NOORDSCHARWOUDE, 11 N Het 6-jarig zoontje van den grof handelaar C. Kuiper wilde gistere; zijn vaders auto meerijden, doch 1 hierbij noodlottigerwijze in aanr met een achterwiel. Het knaapje in èrnstigen toestand opgenomei naar de ouderlijke woning vervoe Later bleek overbrenging naar hi kenhuis in Alkmaar noodzakelijk, de jongen heden aan de gevolget het ongeval is overleden. IR J. HÏDDE NIJLAND OVERLEDEN 's-GRAVENHAGE. 11 Nov. - 49-jarigen leeftijd is te Overveen leden ir. J. Hidde Nijland, lid vj directie van den rijksdienst voor verruiming in Den Haag. inderdaad reeds grootendeels zijn; vi6cht. Wegens heling heeft de politie is zaak bovendien nog twee mannen gehouden: een 25-jarigen schoenm wonende aan den Aalsmeenveg ej 30-jarigen moffelaar, uit de Rozens Tof, onze groote droef heid overleed heden te 's-Gravenhage, onze lieve Moeder en Schoonmoeder, Mevrouw C. J. CARON geb DUINKER in den ouderdom van 71 jaren- S. M- HERMAN— CARON. F. J. HERMAN. Amersfoort, 11 Nov. 1941 Pasteurstraat 17. Uitsluitend eenige- en algemeene kennisgeving- Heden ging onver wachts van ons heen, onze geliefde' Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Mevrouw JANNETJE VAN ELST Weduwe van den Heer LUBBERTUS VAN ACHTERBERGH in den. ouderdom van 84 jaar. Amsterdam, J. W. v. ACHTERBERG!! M- J. v. ACHTER BE/RGH- STEUSEL. Amersfoort, W. STAM- VAN ACHTERBERGH. J- STAM. Apeldoorn, H. v. ACHTERBERGH P- v. ACHTERBERGH- BROUWER. Wapenveld, J- H. ROOSDORP- VAN ACHTERBERGH. U. J. A. ROOSDORP- Amersfoort, A- E. HOLSTEIJN— VAN ACHTFRBERGH H. HOLSTEIJN Klein- en Achterkleinkinderen- Amersfoort, 11 November 1941. Schimmelpenninckkade No. 8- Liever geen bezoek. De crematie zal plaats hebben Vrijdag 14 No vember in het Crema torium te Velsen, na aankomst van trein 14.46 uur Halte Drie huis-Westen el d- Heden overleed plot seling mijn geliefde Echtgenoot® LEONORA HENDRIKA MEBIUS geb. KNOL in den ouderdom van 55 jaar. J- MEBIUS Wzn- Amersfoort, if November^1941- Pasteurstiraat 9. Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaats hebben Zater dag 15 'November op de Begraafplaats „Rust hof"'te AmerslfoorJ.. Vertrek van het sterf huis 11 uur v.m. Wie niet te laat wil zijn doet. verstandig oiji nu reeds zijn St- Nic. cadeau tjes te koopen. Nu is er nog een goede keus en U kunt rustig geholpen worden. CLICHE'S, GALVANO'S STYPEN EN MATRIJZEN OUDE GRACHT 172 Y,-.' '-•'UTRfCHf TEUFOON 15927 OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBC EN VISSCHERIJ PRIJZEN VAN DOOR DEN NEDERLANDSCHEN ALGEM! KEURINGSDIENST GOEDGEKEURDE ZOMERZAAIGRAJ Het ry'ksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd het volgende bekend. In een begin October j.l. verschenen publicatie is verred de maximum-telerspry's ongeschoond van zomerzaairoggt oudere nabouw is gesteld op ƒ13.90. Deze pry's is niet juu moet zyn 14.90. Het kantoor van deurwaarder bij het kanton gerecht te Amersfoort is t ij d e 1 ij k gevestigd STATIONSSTRAAT 27 TELEFOON 3779. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. VERPLICHTE RUNDVEELEVERING 12 November 1941. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat de verplichte rundveelevering verlengd zal worden tot 1 December 19.42. Het aantal te leveren runderen voor de verplichte levering n a 1 December 1941 zal zoodanig worden vastgesteld, dat practisch geen verdere inkrimping van den melkveestapel_zal behoeven plaats te vinden. Het in December a.s. aanjvezige jongvee beneden 1 jaar zal bü de bepaling van. den leveringsplicht betrokken worden. In de eerste maanden na 1 December a.s. zullen geen dieren ver plicht behoeven te worden geleverd, uitgezonderd contractrunderen en runderen, welke nog geleverd moeten worden ingevolge de ver plichte levering tot 1 December 194-1. Vanzelfsprekend zullen echter dieren, welke in deze eerste maan den vrywillig geleverd worden door veehouders, die aan bun leve ringsplicht tot 1 December a.s. voldaan Ticbben en welke voldoen aan de gestelde minimumcischen, meegeteld worden voor de nieuwe levering. GEWESTELIJKE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBI EN VISSCHERIJ De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproduct!: Utrecht maakt bekend: 1. Voor alle handelaren in pootaardappelen blijft het ii quotum'onverminderd van kracht. 2. Het verzendquotum komt voor de handelarmi, die een potergebied wonen, te vervallen, alle handelaren in vine ie Utrecht zyn dus niet meer aan een verzendquotum pc: Wy' brengen onder Uw aandacht, dat het aankoopquoh geeft, het totale kwantum goedgekeurde pootaardappelen, of niet floor bemiddeling van een commissionnair reek: f-van de telers mag worden aangekocht. Indien het kwantum aan te koopen pootaardappelen volg aankoopquotum is bereikt, kunnen de handelaren, die niel potergebied wonen dus nog pootgoed aankoopen van een i erkenden handelaar. De Provinciale Inkoop Centrale van Akkerbouwproduct*! bekend, dat de navolgende rassen, in een grootere maat dan voor plombeering zy'n vrijgegeven. Van groep II Katahdin tot 80 m.m. Van groep III Eigenheimers, Erdgold en Populair tot Van groep IV, alle rassen met uitzondering van Roode Star tot 70 'm.m. Van groep V, alle rassen tot 70 m.m. LEVERING RUNDVEE Mogelijkheid tot inlevering van stierkalveren. De Provinciale Voedselcommissaris voor Utrecht maakt sluiting aan de publicatie van 22-10-'41 van het Departes Landbouw en Visscjtery het volgende bekend. In plaats van stiqrkalveren kunnen ook oudere stiere: of oskalvercn geleverd worden, eventueel in combinatie r.i kalveren of oskalveren, indien zy slechts voldoen aan det den minimum eisch van 120 kg levend, gewicht en samen t 400 kg wegen. INVENTARISATIE AARDAPPELEN OOGST 1941. De P. I. C. A. voor Utrecht maakt bekend, dat telers v, appelen, voorzoover zy in 1941 een grootere oppervlakte di op kleigrond, dan wel 10 are op zand- en/of veengrond heb: bouwd, verplicht zyn de hoeveelheid aardappelen, die zy i raad of voorhanden hebben aan haar op te geven. Alle bekende telers van aardappelen zy'n reeds door aangewezen tellers bezocht. Telers, die nog niet zyn bezocht, dienen hun voorraad ten spoedigste, doch uiterlijk 29 November a.s. op te gi hun Plaatsolyken Bureauhouder, by wien formulieren, déze opgave moet worden verstrekt, verkrijgbaar zyn. Vereeniging voor den Effectenha AMSTERDAM, 11 Nov. 1941 AANDEELEN (AF0 A) ACTIEVE FONDSEN (Noteertngen na Groep A) STAATSLEENINGEN Nederland lel. 1940 O. 4 2e I. 1940 4 m.b.f."*2e 1. 1940 4 Ned. L. 1941 Ree. 4 id. 1911 8 *6 95% 95% id. Grb. O. 8ty» 95 id. Ree. 1941 1000 ZV» 9t>% id. '96-'06 O. 3 id.c.v.inschr. 101 Vs '01K 100% 100% 101% 101% - 100% 100 100% 9t 88% 88% - SS% 88% 88 88% 95% 95'..', 89% 89% Gr.b O. 8 id. '36 1000 8 id. '37 1000 3 id.1938 f 1000 (3%J 3 id N.W.S. 2i/, id Grb. 0 2% •74% 74% Oost-lndtë id. 1000 1935 3% 98^ id. 1UU0 1937S 96 id. 100U '37 A 8 94% 93% 93% 93% 74% 74% 95% 94% BANK- EN CREDIETINSTEfl Koloniale B. A. 224% 228 N 1. Hand.b. id. 158 159% N'. Handelmy- 10001C.V. id 177 178 INDUSTRIEELE ONDERN A.Kunstz.U. A 153 153% 154 7. Berkel's P. id. 113% 113% II Calvé-D. C.v.id 123 125 I. C9ntr.Suiker id. 226 227 Fokker N.Vlieg- tuigenfabr. A. 216 217 Lever Br. en Unil.N.V. C.vJL 163% 164% IL3% N. Fort-Aut. id 325 325 Phil.a.G.B.v. id 280 281% 282 id afg P.W id 174% 175 MIJNBOUW-ONDERNEMINGEN O.-BorneoMy-A. 244 245 246 id. pref. aand. 253% 262 PETROLEUM Uordtsche G.A. 299 20 Kon. P. My. id. 326% SCHEEP VAABi rioll.-Am. L. A 151% 152 Java-China- Japan-Lyn A. 178 lb R.N.St.bJs'.B. id. 207 21j Kon. Paketv. id. 290 29- Ned.Scb.U. id. 223% 2 Rotterd. LI. id. 179 18 Si.v.M. Ned. id 181% 1$ SUIKER Hand. A'dam A. 495 JavaCult.My. id. 295 N.l.Suik.Un. id- 273 Ver.Vorst.C. My- 250-500 A. 138% I-* TABAK Deli Bat. My. A 280% 275 JeliMy.èJ 1000 C.v. id. 324% SenembabMy'.id. 275 RUBBER A'dam Rubb.' (,'ult. k 1QUU A 316 BandarRubo. ia 265 Deli-Bat. R. id%272% 2Ï Kendeng L. id. 235 Majangland id. 125 O.-JavaRubb. ia 166 Oostkust 500 C. v. id 192 - erbadjadi id 16^% Silau Sum. id. 1 •'.ïmatra Rub ber Cult. id. 3 Ver.Ind.C.O. Id 2 E Exdividend 1-1 I Prolongatie

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1941 | | pagina 4