AKKfflTM Britsche strijdkrachten aan de grens van Thailand en Malakka De bolsjewisten verloren gisteren 83 vliegtuigen TOKIO BERAADSLAAGT OVER HULL'S MEMORANDUM Hevige activiteit bij Solloem en Tobroek Sovjet-stellingen doorbroken RADIOPROGRAMMA it ijl j Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 29 NOVEMBER 19 TOKIO, 28 Nov. (Domei). De correspondent van de Nitsji N i t s j i te Bangkok verneemt van betrouwbare zijde, dat Groot Brittannië ontzaglijke strijdkrach ten mobiliseert aan de grens tus- schen Thailand en Malakka van Keda in het Westen tot Kota Baroe in het Oosten. De correspondent verklaart deze troe penbewegingen als de voorbode van epn Britschen inval in Thailand Hii meldt, dat het'aantal dezer troepen 5.000 man bedraagt, die dagelijks worden ver sterkt De Britsché troepen houden el ken" dag manoeuvres in de omgeving van Keda. waaraan infanterie, artillerie en gemotoriseerde strijdkrachten deel nemen. Pe^ hoofdverkeerswegen, even- wiidig aan de grens, zijn algeheel onder militair toezicht geplaatst Naar ver luidt bestaan de troepen voornamelijk uit Brïtsch-Tndiërs. met één Britschen officier ppr 50 inheemscben. Het blad maakt tevens melding van de- Thailandsche kabinetszitting, die gisteren vijf uur duurde, hetgeen te ver klaren zou zijn uit den ernst der situa tie. De middagedities der Amerikaan- sche bladen beweren, dat Japan nog meer groote hoeveelheden troepen in Indo-Cbina concentreert en klaar- blijkelijk plan heeft voor een aanval op Thailand. „De regeering der Verccnigde Staten, zoo schrijft de Washington Eve ning Star. ziet daarin de afwijzing van de Amerikaansche formule voor het behoud van don vrede in het' gebied van den Stillen Oceaan, Weliswaar heeft Roosevelt nogmaals zeèr nadruk kelijk met Nomoera en Koeroesoe ge sproken. maar er heerscht hier weinig optimisme over de mogelijkheid eener hervatting van de onderhandelingen want Japan zal nóch uit de spil treden nóch China opgeven." De Japansohe delegatie heeft, zoo be weert de United Press. Zaterdag jl. een voorstel gedaan tot een tij del ij ken mo dus vivendi, maar de herichten omtrent de landing van artillerie en tanks in Haiphong hebben getoond dat .Tapan zijn expansieplannen voortzet ondanks deze beloften. ..Tapan, aldus schrijft Clapper in de Washington Daily News. heeft sedert 1939 steeds wepr aanvallen ondernomen op het Aziatische conti nent. waarop telkens langere of kortere rustpoozen volgden In de Ver. Staten vrepst men. dat na de tegenwoordige adempoos. de verovering van Thailand en daarmede de fundeering van een po sitie in het Zuiden van den Stillen Oceaan zal volgen, welke de vitale be langen van Amerika ernstig zou bedrei gen. Ondanks de vriendelijke opmerkin gen van Koeroesoe na het verlaten van het Witte Huis, verwacht men te Wash ington dat hij wel spoedig terug geroe pen zal worden. BERLIJN, 28 Nov. (D.NB.). Van militaire zijde wordt aan het D N.B. me degedeeld: De strijd van de Duitsche luchtmacht aan het Oostelijk front heeft ondanks het winterweer nergens aan hevigheid ingeboet. De luchtmacht komt voortdurend met succes tusschen- hpide bij de gevechten op den grond, jaagt colonnes en troepenconcentraties der bolsjewisten uiteen, bombardeert vliegveldem munitie-opslagplaatsen en plaatsen met sterke bezetting, alsmede spoorwegdoelen met groot effect. Zij brengt den bolsjewisten zeer gevoelige verliezen aan manschappen en mate rieel toe en valt verder dag en nacht telkens weer de militaire installaties in Moskou >n Leningrad aan. Alleen in den tijd van 25 tot 27 No vember vernielde de Duitsche lucht macht 84 pantserwagens, d.w.z. de pant- serstrijdkrachten van'een. bolsjewisti sche infanteriedivisie. 598 voertuigen. 3 batterijen en 7 artillerie-stellingen. Tn dienzei frien tijd werden 121 treinen en 13 locomotieven vernield en beschadigd Stelt men een trein op 60 wagens dan werden binnen 3 dagen tiids 7.260 spoor- "wegwagons buiten bedriif gesteld die epn laadvermogen van 130680 ton heb hpn. Bii baar aanvallen op holsiewisti- srbe vliegvelden vernielde de Duitsche luchtmacht telkens een groot aantal vliegtuigen Zoo wPrden den 27sfpn No vember bii aanvallen op vier vliegvel den in den Zuidelijken sector van bet Oostelijk front, in totaal 35 toestellen op den grond vernield. Ook de bolsjewistische scheepvaart lijdt voortdurend, voor zoover de sche pen nog in staat ziin te varen, door Duitschp bommen zware verliezen. Bij aanvallen op havenwerken ten Noorden van den Kaukasus werden den 27sten November twee schepen van tezamen 1.500 brt zwaar beschadigd Deze stelsel matige aanvallen van de Duitschp luchtmacht maken het voor de bolsje wisten stepd« moeiliikpr voor een ook maar eenivszins voldoende ravitaillee ring van hét front te zorgen. T)e bolsjewisten verloren gisteren in luchtgevechten 30 vliegtuigen, door luchtdoelartillerie 7 en door infanjerie één vliegtuig Voorts ver- den 45 Sovjet-machines hij aanvallen op vliegvelden vernield Tegenover dit verlies van 83 Sovjet-vliegtuigen staat het verlies van slechts zes Duitsche machines. De Duitschers over het Jailagebergte T N het bestek van den Duitschen op- marsch naar Sehastopol. is een Duit sche divisie infanterie dezer dagen het .Tailagehergte in het Zuiden van de Krim overgetrokken Ondanks wolk breuken en snppuwstorrripn wisten de infanteristpn. die op de steile^hergwe gen vaak niet terstond door de zware wapens, de munitiewagens en trossen gevolgd honden worden, de bergkloven fe passeeren. Tn vier gevechtstroepen hieven zij de verslagen resten der bols jewienen. die epn uitweg naar zee zoch ten. op de hielen zitten en brachten hun zware verliezen top Den Duitschen sol dafen vielen ruim hnndprd kanonnen 300 vrachtauto's. 22 pantserwagens er een krachtig bewapende Dantsertrejn iri handen Bovendien maakten zij talrijke granaatwerpers en machinegeweren buit alsmede pep omvangrijke hoeveel heid munitie. Pp bprepaden gpleken na de Duitsche overwinning op de holsje wieken on geweldige vernietiede leger kampen. De passen en paden, waarlangs eindeloos lange reeksen bolsjewistische gevangenen trokken. warpn bezaaid met brandende vaartuigen, stervende paarden, doode bnlsipwieken én vernie tigd oorlogsmateriaal Finsche aanval op Moermansk-spoorweg Op 27 N'ovenïber heeft, naar het D N B van militaire zijde verneemt, een Fin sche stoottroep een aanval gedaan op den Moermansk-spoorweg. Het bolsje wistische afweervuur trotseerend. dron gen de Finnen tot aan den spoorweg op en vernielden een gedeelte. Een bolsje wistische ravitailleeringstrein. die kor ten tijd later kwam aanrijden, ont spoorde. De trein was geladen met al lerlei soort oorlogsmaterieel. o.a. met stukken geschut. Zware artillerie van het Duitsche le ger heeft opnieuw voor den oorlóg be langrijke doelen in Oraniënbaum doel treffend onder vuur genomen. Hierbij werd een oorlogsschip door verscheide ne treffers beschadigd. Duitsch legerbericht HOOFDKWARTIER VAN DEN FUHRER, 28 Nov. (D.N.B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Bii Rostof en in de bocht van de Donets zijn sterke Sovjet-tegenaan vallen. gesteund door vliegtuigen en tanks, met zware, bloedige verliezen van den vijand afgeslagen. Op enkele plaatsen aan het front duren de ge- echten nog voort. In den middensector van het Oostelijk front zijn sterke vijan delijke verdedigingsstellingen doorbroken. Legerartillerie be streed met succes schepen voor Leningrad. De vernieling van vijandelijke spoorlijnen werd over het gehecle front voortgezet, waarbij de tegen stander veel rollend materieel in- hoette. Dag- en nachtaanvallen \an gevechtsformaties waren gericht op militaire installaties te Moskou en Leningrad. In den strijd tegen Groot-Britten- nie heeft het luchtwapen in den af- geloopen nacht haveninstallaties aan de Zuidoostkust aangevallen. Bij aanhoudende zware gevech ten in Noord-Afrika. vooral bij de afweer van vijandelijke uit- valspogingen uit Tobroek, zijn weer tal van vijandelijke tanks vernietigd. Troepenconcentraties en kolonnes auto's van den vij and aan het front in Marmarica werden door formaties Duitsche stuka's en jagers uiteengedreven. Bii aanvalspogingen van de Brit sche luchtmacht op de Kanaalkust zijn vier vijandelijke toestellen neer geschoten. Britsche bommenwerpers deden in den af?eloopen nacht een aanval op woonwijken in West- Duitschland, vooral te Aken en Keu len, vernielden of beschadigden een aantal woonhuizen en berokkenden de hevolking verliezen. Van 16 tot 21 November hebben de sovjet-luchtstrijdkrachten 168 vlieg tuigen verloren, waarvan 73 in lucht gevechten. 24 door luchtdoelartille rie en de rest op den grond. In dezelf de periode gingen aan het Oostelijk front 12 eigen toestellen verloren Het kasteel van den-graaf d'Aspremont Lyn'den, gelegen tusschen Barveaux en Marche in België. is een prooi der vlammen geworden. Het hoofdgebouw brandde in kor ten tyd volkomen uit en de schade is zeer aanzienlijk. TOKIO. 28 Nov. (Domei). De mi nister van buitenlandsche zaken, Togo. heeft vanmorgen tijdens de gewone kabinetszitting de regeering op de hoogte gesteld van de bijzon derheden van Hull's memorandum. Vervolgens behandelde het kabinet alle stadia van de JapanschAme rikaansche onderhandelingen en verdaagde zijn bijeenkomst na bijna twee uur. Tevoren had de premier. Togo. den directeur van het Oost-Aziatisch bureau van het departement van buitenland sche zaken, Koemaitsji Jamaoto. den di recteur van het bureau voor militaire zaken van het ministerie van oorlog, generaal majoor Akira Moeto en den directeur van het bureau voor marine- zaken van het departement van marine, schout bij nacht Keiyoen Oka, ontvan gen en wel vermoedelijk om eveneens Hull's memorandum, benevens andere aspecten van de internationale situatie te bespreken. Kort voor de kabinetszitting bracht voorts de vice-minister van oorlog, luit.- generaal Haitarokimoera. eveneens een bezoek aan den premier. en De Amerikaansche bladen publieee- ren uitvoerige speculaties over den stand der onderhandelingen tusschen Tapan en de Vereenigde Staten. De. Washingtonsche correspondent van de N e w Y o r k S'iri meldt, dat de huidige toestand zou kunnen leiden tot groote meningsverschillen in den boezem der Amerikaansche regpering. Een deel der regeering is reeds lang voorstander van een schern optreden teeen Japan. Dit deel wordt gpsteund door de Ameri kaansche marine. Een ander deel wenscht een beperkte pacificatiepoli tiek. Eén Amerikaansch doel. aldus de cor respondent. is echter bereikt, n.l. tijd te winnen om de bases aan den Stillen Oceaan uit te breiden -en de mogelijk heid te kriieen in de gebieden van den Stillen Qeeaan de strijdkrachten te ver sterken De correspondent geeft vervol gens uitdrukking aan de hoop, dat de economische reserves van Japan door't embargo der Ver. Staten zwakker ge worden zijn. De New York Post schrijft, dat Hull, inplaats van een standpunt in te nemen ten opzichte van de voorstellen van Japan, nogmaals de hoofdzaak vastgelegd heeft der Ameri kaansche politiek jegpns het Verre Oos ten. De nota mag echter nóch als afwij zing van de Japansche eischen. nóch als ultimatum beschouwd worden. De International News Service meldt uit Washington, dat de onder handelingen gezien de strakkere hou ding der Amerikaansche regeering, voor een breuk staan. CLEARING KOERSEN s-GRAVENHAGE. 28 Nov. Koereen voor stortingen op 29 November tegen verplich tingen luidende in: Belga's ap.1432 Zwitsersche francs 43.56 Fransche francs 3.768 Lires 9.91 Deensche kronen 36.37 Noorsche kronen 42.82 Zweedsche kronen J 44.85 Finsche mark 3.32 Dinar (oude schulden) S.43 Dinar (nieuwe schulden) S.77 Turkschc ponden 1.45H Lewa 2.30 Pengö (oude schulden) 36.519 Pengö (nieuwe schulden) 45.89 Zloty (oude schulden) 35. Zloty (nieuwe schulden) 37 68 Lei 1.28 Slowaaksche kronen 6.48 Drachmen 1.26 Kuna 3.77 Alle Kroatische krijgsgevangenen, die zich nog in Duitschland bevinden, keeren voor Kerstmis naar huis terugi naar de bladen melden. Duizenden waren te Breslau getuige van de plechtige overbrenging van het stoffelijk overschot van Overste Moei- ders, den beroemden luchtheld, naar Berlijn. Atlantic-Holland-m-) VEEL NIEUWS IN WEINIG WOORDEN: De ambassadeur der Vereenigde Staten in Ankara, Mac Murray, heeft zich met'een ziek teverlof van twee maanden naar de Ver eenigde Staten begeven. In diplomatieke kringen verbaast men zich erover, dat 'de Amerikaansche ambassadeur in dezen tijd op een belangrijke post met ziekenverlof van langen duur gaat en men maakt hieruit de gevolgtrekking, dat Mac Murray niet meer van dit ziekteverlof zal terugkeeren. ZONDAG 30 NOVEMBER HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8,30 BNO: Nieuwsbe richten. 8.45 Gram.muziek. 9,00 Voor de jeugd. 9.30 Gram.muziek. 10.00 Kerkdienst. 11.30 Orgelconcert en zang. 12.00 Gram.niu- ziek. 12.15 Musette-orkest en soliste. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Gram.muziek. 13.05 Nederlandsch Ver bond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.20 Svlvestre-trio 14.00 Gram.muziek; 14.15 Will Glahé en zijn Mu sette-orkest. 15.00 Kadiotooneel. 15.45 Fami lie-revue. 16.30 De Romancers. 17-.00 Zondag middagcabaret. 17.45 Viola da gamba en cla- ve-cimbéj, 13.20 Sport van den da^. 18.50 Nieuws van de platenmarkt. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Opera „Hansel und Gretel". Vanaf 20.15. 3lleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be- schiken. 20.15 Gram.muziek. 20.30 Vervolg 19.30. 21.30 Gram.muziek. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Engelsche uit zending: ,An American sees Holland" óf Gram.muziek. 22.15 Het Schrammelkwartet en soliste (opn.). 22.35 Fragmenten -uit de ope rette „Frauen in Metropol" (opn.). 23.05 Gram.muziek. 23,3024.00 De Ramblers (opn.). HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00-Gram.mu ziek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Gram.muziek. 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen. 12.00 Raad en daad. 12.15 Krönungs- messe van W. A. Mozart (gr.pl 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Frans Wouters en zijn orkest. 13.40 Gram. muziek. 14.00 Boekbespreking. 14.15 Herden king van Wolfgang Amadeus Mozart. 16.00 Causerie „Ons oude stedenschoon". 16.15 Zang met pianobegeleiding en pianosoli; 17.00 Duitsöhe taalles. 17.25 Voordracht. 18.00 Or gelconcert. 18 30 Onze Nederlnndsche taal club. 19.00 BNO: Nieuwsberichten. 19.20 Sportluisterspel. 19.45 Spiegel van dc week. 20.00 Causerie „Het boek als geschenk". Van af 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 20.15 Salonorkest. 21.00 Gram.mu ziek. 21.15 Klaas van Beeck en zijn orkest en soliste. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Toelichting op het weermachtbericht 22.10—22.15 Gram.muziek. MAANDAG .1 DECEMBER HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.mu ziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gram.mu ziek. 3.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gram. muziek. 8 35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gram. muziek. 9.15 Voor de huisvrouw.- 9*20 Gram. muziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensem ble Willy Kok. 12.00 Zang met pianobegelei ding en gram.muziek. 12.30 Grammüztek. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en' cco- ROME. 28 Nov. (Stefani). In zijn ueermacht-sbericht no. 544 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: In Noord-Afrika is de slag in de Mar- marisehe woestijn, die gisteren vooi het aanbreken van den dag was hervat, on afgebroken en hevig tot laat in den avond voortgezet. Bij Solloem en bij Tobroek aan beide zijden hevige activiteit van de artillerie. In den céntralen sector en in het gebied van fort Capuzzo (Solloem) hadden van beide zijden hevige aanvallen en tegenaanvallen tusschen pan'sercenhe- den en infanterie plaats. De vijand leed aanzienlijke verliezen aan manschap pen en pantserwagens, terwijl de ver liezen der strijdkrachten van de as niet ernstig zijn. Hel aantal gevangenen is nog gestegen. Bii Tobroek werden drie vijandelijke vliegtuigen brandend om laag gehaald, epn vierde vliegtuig werd door het luchtdoelgeschut, der divisie Savona neergeschoten. Italiaansche en Duitsche luchtformaties namen doel treffpnd aan den «driid deel. In den nacht van 2ri op 26 November bombar deerden Engelsche vliegtuigen Derna Een machine werd door het luchtdoel geschut neergehaald. In Oost-Afrika deed de vijand na de voorbereidingen der laatste dasren gis termorgen tegen 4.uur een hevigen.aan val op de reed- van alle kanten inge sloten stad Gondar. Onze in verhouding tot de uitgebreidheid der te verdedigen stellingen, numeriek zwakke afdeêlin gen,- streden-, hoewel onder ongunstige omstandigheden en ondanks het feit dat inmiddels eenige koloniale afdeelin- gen waren geweken, daar zij zich onder de intensieve beschieting en bom bar de menten minder goed konden standhou den taai vap stelling tot stalling, tot den namiddag, toe en ook nog nadat het aan vijandelijke troepen met talrijke pantserwagens .gelukt was de woon wij kpn binnen;te dringen. Nadat alle moge lijkheden tot verzet waren uitgeput en tevens om verdere slachtoffers onder de Italiaansche .en inlandsche bevolking te voorkomen, beval de opperbevelhebber van den sector om 2 uur des middags de vijandelijkheden te staken. De dap pere verdedigers van Gondar hebben de hun door het vaderland toevertrouwde taak volkomen en eervol vervuld. In den afgeloonen nacht ondernamen Engelsche vliegtuigen een aanval op Na pels. Luchtdoelgeschut en jachtvliegers grepen astljeraden in. Er ontstonden aanzienlijke materieele schade alsmede kleine branden, welke terstond ge- bluscht werden. Onder de bevolking werden vijf menschen gewond. Twee vliegtuigen werden door het luchtdoel geschut en een door onze nachtjagers neergeschoten. Van deze toestellen viel er een bij Ischia en het andere in de haven in zee; het derde stortte neer in de huurt van San Pietro. Önze strijdmiddelen in de Middel- landsche Zpp hebben drie vijandelijke duikbooten tot zinken gebracht. nomische beridhten. 13.00 Viool en piano. 13.45 Otto Hendriks en zjjn orkest. 14.15 Molto Cantabilo. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziek. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Zang met pianobegeleiding. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs- berichten. 17.30 Orgelconcert en zang. 18.00 Landnians Lust. 18.30 Klaas van Bceck en zjjn orkest. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Gram.muziek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.30 Zang met pianobegeleiding (gr.pl.). 20 45 Klarinet met pianobegeleiding. 21.30 Gram-.muziek. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Engel sche uitzending: „Things worth knowing about Holland" óf het Amusementsorkest en soliste (opn.). 23.0024.00 Gram.muziek. HILVERSUM II 301,5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram.muziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Orgelconcert (opni) 10.40 Cau serie „Priisopdrijvcrs". 10,50 Pianovoor dracht. 11.30 Reportage. 11.40 Gram.muziek. 12.00 Orkest Malando en solist. 12-45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.05 Ge rard Lebon en zijn orkest, en gram.muziek. 14.00 Cello met pianobegeleiding. 14.35 Gram. muziek. 15.00 John Kristel en ziin orkest en solisten. 15.45 Voordracht 16.00 Spaansch Gram.muziek. 16.30 De Melodisten en solist. 17.15 BNO: Nieuws-, economische- cn beurs berichten. 17.30 Gram.muziek. 18.00 Omroep orkest en solisten. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Gram.muziek. 19.45 Politiek weekpraat- je. 20.00 Gram.muziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 20.15 De Ramblers. 20.45 Muziale actualiteiten van de week. 21.00 De Ramblers eg soliste. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Gram.muziek. 22.1022.15 Avondwijding. De beste behandeling onder de -wol, eens f| transpireeren en drie ir daags'n "AKKERTJE netr "AKKERTJES"bevorderen zeerste het zweeten, gaan koorts tegen, verdrijven i ellendige pijnlijke ge\( en bestrijden de infeo "AKKERTJES" zijn beroe om hun snelle, uitsteker ijwerking. Vaak napemot Jmaar nog nooit geèvenoc Op elk "AKKERTJE" sta: AKKER-merk Uw garoni tegen pijnen, hoofdpijn, "nare do Wie slordig op zijn bonnen is Staat met één been in de gevangenis GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDEL IN DE WEEK VAN 30 NOVEMBER T/M fi DECEMBER BESCHIKBAAR PER PERSOO! ELK DER YOLGENDE BONNEN KOOPEN VAN: s S M 30 NOV. t.m. 6 DEC. 1941. IN TIJDVAK VAN ééN WEES 46-4 brood* 46 brood 4 rantsoenen i/j rantsoen Brood of gebak 9 18 22 18 Ra: 46 vleesch 46 vl.waren Vt rantsoen 1 rantsoen Vleesch of vleeschwaren 1»/» 3 3 3 Ra: 46 melk I 1% liter Melk 7 3i/s - Lite 46-A aardapp. 1% Kg. Aardappelen 1% 31/2 5U 3% K? 46-B aardapp. Va Kg. Aardappelen V* v» V, K? 3.0 NOV. t.m. 27 DEC. 1941. IN TIJDVAK VAN VIER WEK! 150 algemeen 1 Kg Suiker 1 1 1 1 K? 2e per.-- cacao 50 gram Cacao 50 50 Gri 155 algemeen 250 gram Koffie-surr. 250 250 250 250 Gri 156 algemeen 500 gram Jam 500 500 500 500 Grai 151 t.m. 154 algemeen 1 rantsoen Bloem, brood of gebak 4 4 4 4 Ra: F en G rijst 250 gram Rijst 500 Gri 161 algemeen 250 Havermout of peulvruchten 250 250 250 250 Gr» 162 algemeen 250 gram Gort 250 250 250 250 Gri: 163 algemeen 100 gram Vermicelli of maizena 100 100 100 100 Grt 157 t.m. 160 algemeen 100 gram Kaas 400 400 400 400 Gra: 21 NOV. t.m. 9 DEC. 1941. IN TIJDVAK VAN 19 DAGE.V 53.54 boter 53-54 vet 125 125 gram gram Boter Boter met red. 250 500 500 500 Gra: GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN Elk der volgende bonnen 14 21 06 01 t.m. 05 t m. 08 01 t.m. 12 t.m. Ie t.m. 5e t.m. 164 E E J 4e per. 6e per. petroleum petroleum brandst. i" H.K.brandst. H.K. brandst. brandst. C.V.brand6t. C.V. brandst. brandst. brandst. algemeen zeep toiletzee textiel (mannen) Geeft recht op het koopen van 2 liter petroleum 1 eenb. brandst. 1 rantsoen zeep J 75 gr. toiletzeep 80 50 gr. scheerzeep 6 Oct. 1941 23 Nov. 1941 Diverse data 1 Dec. 1941 1 Dec. 1941 1 Sept. 1941 27 Dec. 3 Jan. 31 Jan. 31 Dec. 31 Jan. 31 Dec 31 Dec. 31 Jan. 30 April 30 April 31 Dec. 31 Dec. 31 Dec. Hierop geen anthraciet verkrijgbaar Hierop uitsluitend turf verkrijgbaar DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNENKORT NIET MEER GELDIG Na Zaterdag 29 Nov. 45 brood, vleesch, yleeschwaren. nielk I. aardappelen. 135 t: 149 algemeen. D en E havermout, le periode cacao, 06 K.F. brandstoffen, D zeep toiletzeep. EEN RANTSOEN Brood 100 Gebak 75 100 300 400 500 Vleesch 100 150 Vleeschwaren 75 75 100 125 150 Jam 500 Bloem 70 Rilst 250 Havermout 250 Gort 250 Vermicelli 100 Maizena 100 100 Brandstoffen 1 2 110 75 150 300 450 275 200 Zeep 90 150 100 150 200 300 250 het gram brood gram beschuit, wafels, biscuits, koekjes, óf gram speculaas, koek, óf gram cake, óf gram gevuld klein kerstgebak, óf gram gevuld groot kerstgebak, taart, gebakjes, gram vleesch. gewicht van been inbegrepen, gram paardevleesch, gewicht van been inbegrepen, gram gerookt of gekookt vleesch, óf gram gerookte worstsoorten, óf gram gekookte worstsoorten, óf gram leverartikelen, tongeworst, nierbrood, óf gram bloedworst, zure zult, gram jam. stroop, honing, enz. gram tarwebloem .meel, roggebloem -meel. zelfrijzend b3kr: gram rijst, rystemeel. -bloem, -gries, kindermeel, gram havermout, -vlokken, -bloem, -gort. aardappelmeel' ken. gruttemeel (gemengd meel), gram gort. gortmout. gortbloem. grutten (alle soorten) gr: meel, (gemengd meel), riistgries, aardappel-tapioci gram vermicelli, macaroni, spaghetti, gram maizena, sago. aardappelmeel, óf cram zetmeel, verwerkt in puddingpoeder of puddingsauspe HL. (maximaal 75 K.G. anthraciet, steenkolen, ïndus! briketten, eierbriketten, óf H.L. cokes, gascokes, óf K.G, bruinkoolbriketten, óf K.G. petroleumcokes, óf K.G. cokesbries, cokesgruis, óf stuks persturf, óf stuks baggerturf, óf K.G. turf uit de Peel. óf K.G. andere soorten turf. gram huishoudzeep, óf gram eenheidstoiletzeep, óf gram zachte zeep (samenstelling na 31 Aug. 1941), óf gram zachte zeep (samenstelling 1 Tan.31 Aug. 1941).' gram zachte zeep (samenstelling vóór 1 Jan. 1941), óf gram zachte zeeppasta, óf gram zeeppoeder, óf doen wasschen van 20 K.G. droge vuile wasch.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1941 | | pagina 2