I ARTSEN-VERORDENING Anursfoortsch Dagblad I sn lei Bepalingen betreffende beroepsgeheim en artsenkamer TOELICHTING Advertentie-Bureau GROOT KINDERFEEST Q^oedkoope OCecst- en. cDTieuiojaa.es- ^[egcammen in kei fnnriGnlancIscfi oeckeec (Sfuuc een felegcam met de feesfJagen Uitgesloten slagers Razzia onder poeliers in Den Haag Beslag onder derde Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 22 DECEMBER 1941 PI ve; en i eei trijd eltu 'den spe nu niet ïist ize i it ididi iff, slag srd r6ch 's-GRAVENHAGE, 20 Dec. - Bij verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette gebied betreffende de Nederlandsche art sen is.het volgende bepaald: Op den arts rust de plicht een ie der. die aan zijn zorgen is toever trouwd, naar beste weten en kun nen met raad en daad als helper bij te staan bij het in stand hou den. het bevorderen en het herstel len van diens levenskracht, licha melijk prestatievermogen en ge zondheid. Het vervullen van dezen plicht is een openbare taak. De arts dient zich door zijn gedra 'gingen, zoowel in als buiten beroep, de chting en het vertrouwen, welke voor het beroep van een arts een vereischte :ijn, waardig te toonen. De secretaris-generaal van het de- lartemènt van Sociale Zaken kan, den iresident der Nederlandsche Artsen ;amer gehoord, een tarief voor artsen vaststellen. Een arts mag voor zijn werkzaam heden slechts dan een hoogere vergoe ding dan in het tarief is voorzien vor deren, voor zoover zulks uitdrukkelijk s overeengekomen of de president sich er mede vereenigt. Een arts, alsmede degenen, die hem jij de uitoefening van zijn beroep be ïulpzaam zijn of die ter voorbereiding voor een beroep aan de uitoefening van iet beroep van den arts deelnemen, zijn verplicht een geheim te bewaren, het- ivelk hun in verband met de uitoefening an het beroep van den arts is bekend je worden. Een geheim, hetwelk een persoon :rachtens het vorige lid verplicht is te lewaren dient na den dood van dien lersoon eveneens te worden bewaard ioor dengene. die van hem dan wel uit liens nalatenschap kennis daarvan ïeeft gekregen. Het bepaalde betreffende geheimhou- ling is niet van toepassing voor zoover: 1) het geheim ter vervulling van een vei tel ijken plicht wordt bekendgemaakt. 2) het geheim ter vervulling van een :edelijken plicht wordt bekendgemaakt fa de bekendmaking bovendien noodza- elijk is ter bescherming of tot behoud an eenig rechtsbelang der gcheini- ïouding. Hij. die opzettelijk eenig geheim, het- Jvelk hij volgens het voren bepaalde erplicht is te bewaren, bekendmaakt, vordt, ook wanneer slechts aan zijn huid te. wijten is. dat hij aanneemt in gevolge 't daarna bepaalde tot bekend- naking van het geheim gerechtigd te fijn, gestraft met gevangenisstraf van ,en hoogste een jaar of geldboete van jen hoogste tweeduizend gulden. Het in :het vorige lid strafbaar gestel- Ie feit wordt beschouwd als misdrijf. Geen vervolging vindt plaats dan op clacht van dengene. tegen wien het mis- Irijf i6 gepleegd, of na diens overlijden ip klachte van zijn bloedverwanten in len rechten lijn, ziin broeders of zus- Iers of zijn nagelaten echtgenoot. Een arts kan verklaren afstand te loen van de uitoefening van het beroep an arts. Hij kan deze verklaring her- •oepen. Daartoe behoeft hij de toestem- ning van den president der Nederland se artsenkamer. Indien (Jeze de toe stemming weigert kan de arts de be- lissing van den secretaris-generaal van iet departement van Sociale Zaken in- •oepen. Zoolang de afstand rechtsgeldig s, rust de bevoegdheid van den arts om iet beroep van arts uit te oefenen. Een arts kan verklaren afstand te oen van de bevoegdheid tot uitoefening an het beroep van arts. Hierdoor ver iest hij gelijktijdig het recht den titel fan arts te voeren. Een verklaring van afstand en een '.erroeping van een zoodanige verkla- ing worden afgelegd bij den president. Artsenkamer In het tweede hoofdstuk dezer veror dening is de Nederlandsche Artsenka mer geregeld. Het is de taak van de gezamenlijke Nederlandsche artsen zoo bepaalt art. - werkzaam te zijn ten bate van de evenskracht, het lichamelijk prestatie ermogen en de gezondheid van het Ne- lerlandsche gezin en daardoor van het Nederlandsche volk. De Nederlandsche artsen worden in de Nederlandsche Artsenkamer vereenigd. Elke arts is lid der ka mer. De kamer waarborgt het ver vullen van de taak der artsen en neemt hun belangen waar, in zoo verre deze op hun beroepsstand be trekking hebben. Zij draagt door het treffen van daartoe geëigende maat regelen zorg voor een zoowel zedelijk als wetenschappeliik hooffstaanden alsmede economisch geborgen art senstand; verder behoedt zij den arts tegen gevaren welke afbreuk doen aan zijn aanzien of hem in de ver vulling van zijn beroepsplichten be lemmeren. Meer bepaardelijk dient de Kamer: 1. de geneeskundige verzorging van -jjjiet Nederlandsche volk te waarborgen; 2. over de behartiging van de be roepseer der artsen en over de vervul ing hunner beroepsplichten te waken; 3. de opleiding tot arts en de verdere opleiding der artsen te bevorderen; 4. voor een vruchtbare verstandhou ding der artsen onderling zorg te dra- Jen; instellingen voor de sociale verzor ging van artsen en hun nagelaten be trekkingen in het leven te roepen. De Nederlandsche Artsenkamer is een echtspersoonlijkheid bezittend openbaar üchaam in den zin van artikel 152 der Grondwet. De zetel der Kamer wordt, tiaar president gehoord, door den secre taris-generaal van het departement van Sociale Zaken aangewezen. Aan het hoofd der Nederlandsche Artsenkamer laat 'een arts als president dier Artsen kamer. De president der Nederlandsche Art sonkamer wordt bijgestaan door den ordening" laad der Nederlandsche Artsenkamer, welke is samengesteld uit artsen. Leden van den raad uit hoofde van hun ambt zijn: 1. de plaatsvervanger(s) van den president; 2. de plaatsvervanger(s) van den lei der der Nederlandsche Vereeniging van Ziekenfondsartsen; 3. de leiders der gewestelijke bureaux van de Kamer. Leden van den raad uit hoofde van hun benoeming door den president on der goedkeuring van den secretaris-ge neraal van het departement van Sociale Zaken zijn: 1. tien artsen; 2. een geneeskundig ambtenaar; 3. een hoogleeraar in de medische wetenschap aan een universiteit., De president der Nederlandsche Art senkamer neemt zijn beslissingen onder eigen verantwoordelijkheid. Hij kan, alvorens een beslissing te ne men, het advies van den raad der Ne derlandsche Artsenkamer of van enkele zijner leden inwinnen Tevens kan hij iederen arts uitnoodigen hem in bepaal de aangelegenheden van advies te die nen. Hij heeft, ter voorbereiding en uit voering van zijn beslissingen, een secre tarie tot zijn beschikking. Aan 't hoofd daarvan staat een dagelijksch bestuur der, die door den president wordt be noemd. Ter uitvoering van de taak der Nederlandsche Artsenkamer worden ge westelijk e bureaux ingesteld. De leiders der gewestelijke bureaux worden bijge staan door een raad van bijstand. Deze raad bestaat uit ten hoogste tien artsen, die door den leider onder goedkeuring van den president der Nederlandsche Artsenkamer worden benoemd. Bevoegdheden De Nederlandsche Artsenkamer bezit binnen het kader van haar taak verordenende bevoegdheid in den zin van artikel 153 der Grond wet. Deze verordenende bevoegdheid wordt, na het advies van den raad te hebben ingewonnen, door den president der Kamer uitgeoefend. Verordeningen, uitgevaardigd inge volge het hiervoor bepaalde, worden afgekondigd in het „Nederlandsche Artsenblad". Bij een uit te vaardigen beroepsregle ment kunnen principieels vraagstukken betreffende de uitoefening van het be roep van arts geregeld worden. Het be roepsreglement kan meer in het bijzon der nader bepalen, onder welke voor waarden een arts als specialist wordt erkend, alsmede in hoeverre overeen komsten betreffende geneeskundige werkzaamheden de goedkeuring van eenig orgaan der Nederlandsche Artsen kamer behoeven. Bij een uit te vaardigen bemiddelings reglement kunnen voorschriften worden uitgevaardigd betreffende de bemidde ling in geschillen tusschen artsen. Bij een uit te vaardigen contributieregle ment kan worden geregeld, welke con tributie de artsen aan de Nederlandsche Artsenkamer dienen te betalen. Bij ver ordening kunnen tuchtrechtelijke straf fen tot ten hoogste een duizend gulden worden gesteld. Ziekenfondsartsen De Nederlandsche artsen vervullen hun taak mede, doordat zij in samenwer king met de wettelijke instellingen voor sociale verzekering en de openbare en particuliere instellingen van weldadig heid de geneeskundige verzorging waar borgen. De uitvoering van deze taak is opgedragen aan de Nederlandsche Ver eeniging van Ziekenfondsartsen (in dit vierde hoofdstuk verder „vereeniging" genoemd). Leden der vereeniging zijn de artsen, 1. die in het jaar 1941 als ziekenfonds arts werkzaam zijn geweest; 2. die op hun verzoek door de vereeni ging als lid zijn toegelaten; 3. die door den president van de Ne derlandsche Artsenkamer tot deelne ming aan de vervulling van de taak der vereeniging zijn verplicht. De vereeniging heeft tot taak, de ge neeskundige behandeling, welke wette lijke instellingen voor sociale verzeke ring en openbare en particuliere instel lingen van weldadigheid verleenen. te waarborgen. De vereeniging is een rechtspersoon lijkheid bezittend openbaar lichaam in den zin van artikel 152 der Grondwet. Leider der vereeniging is de president der Nederlandsche Artsenkamer. De lei der der vereeniging wordt bijgestaan door een raad van bijstand. De vereeni ging bezit binnen het kader van haar taak overeenkomstig de voorschriften van deze afdeeling verordenende be voegdheid in den zin van artikel 153 der Grondwet. Bij reglement kan worden geregeld, onder welke voorwaarden een lid der vereeniging wordt toegelaten tot de ge neeskundige behandeling, zooals de ver eeniging die waarborgt. Bij reglement kan worden geregeld, welke bijdragen de leden aan de vereeniging dienen te betalen. Bij verordening kan de wijze van verdeeling der gezamenlijke vergoe dingen en overige honoraria, welke de eeniging die waarborgt. Bij reglement kan worden geregeld, welke bijdragen de leden aan de vereeniging dienen te betalen. Bij verordening kan de wijze van verdeeling der gezamenlijke vergoe dingen en overige honoraria, welke de vereeniging ontvangt, worden geregeld. De Nederlandsche Artsenkamer en de Nederlandsche Vereeniging van Zieken fondsartsen zijn aan het toezicht van den secretaris-generaal van het departe ment van Sociale Zaken onderworpen. De Nederlandsche Maatschappij tot be vordering der Geneeskunst is ontbon den. Haar rechten, goederen en verplich tingen gaan over op de Nederlandsche Vereeniging van Ziekenfondsartsen. Deze verordening treedt heden in wer king op den dag harer afkondiging. Zij wordt aangehaald als „Artsenver- •s-GRAVENHAGE, 20 Dec. In de persconferentie heeft dr. C. C. A. Croin, de nieuwbenoemde voorzitter van de Ne derlandsche Artsenkamer, in dialoog vorm de volgende toelichting op de nieuwe artsenverordening gegeven. Wat is het doel van de Nederlandsche Artsenkamer? De Nederlandsche Artsenkamer waar borgt het vervullen van de taak van de artsen en neemt ook de belangen van hun beroepsstand waar. Ook heeft zij den arts zijn economisch bestaan te waarbor gen en hem verder te behoeden tegen ge varen, die afbreuk zouden kunnen doen aan zijn aanzien als arts of die hem zou den kunnen belemmeren in de vervul ling van zijn beroepsplichten. Wordt hierdoor geen inbreuk gemaakt op de traditionecle vrijheid van den arts? Dit gevaar is er niet. Ik mag hier mis schien even herinneren aan de vele bin dende besluiten, die de vroegere Maat schappij tot Bevordering der Genees kunst heeft moeten geven en die tot ge volg hadden, dat in zulke gevallen altijd de juist goedwillende artsen onder een juk van bepalingen door moesten, die uitsluitend werden gemaakt om het mis bruik van kwaadwilligen tegen te gaan. Hoe denkt u dit alles te bereiken? Hiertoe heeft de Nederlandsche artsen kamer bevoegdheid verordeningen en be schikkingen uit te geven, die wetskracht bezitten. Deze verordeningen worden tot stand gebracht in het presidium van de artsenkamer, dat geheel uit artsen be staat en de organisatie zal zoodanig zijn ingericht en dat daar ook voor zal worden gewaakt dat juist de meening van de goedwillende en medewerkende artsen tot uiting zal worden gebracht. Hoe staat het met de vrije vestiging? Voortaan zal het niet meer moge lijk zijn, dat een arts zich vestigt zonder toestemming van de Neder landsche artsenkamer De bedoeling van dit besluit is er zorg voor te dra gen, dat er geen opeenhooping van artsen op 'bepaalde plaatsen ge schiedt. Hoe is de verhouding in de toekomst tusschen de artsen en de ziekenfondsen? Van de Ned. Vereeniging van zieken fondsartsen, die in verband met de Ned. Artsenkamer wordt ingesteld, zijn alle artsen, die de ziekenfondspraktijk uit oefenen, zonder uitzondering lid. Hun belangen bij de ziekenfondsen worden door deze hun vereeniging behartigd. In de toekomst zal he-t nu zoo zijn, dat alle gelden van de ziekenfondsen, die den artsen toekomen, ineens vanuit het Ver eveningsfonds in de kas van de vereeni ging gestort worden. Dat 'heeft tot ge volg. dat er geen financieele band meer bestaat tusschen een bepaald zieken fonds en den arts, die de verzekerden bij dit ziekenfonds behandelt. Dit is zonder twijfel een buitengewone verbetering. De leider van de Ned. Artsen kamer 's-GRAVENHAGE. 22 Dec. De persdienst van de N.S.B. meldt: De Zaterdag benoemde leider van de Nederlandsche Artsenkamer, de heer C. C. A. Croin, uroloog te 's-Gravenhage, werd op 7 Mei 1893 te Dordrecht gebo ren. Hij doorliep daar ter plaatse de H. B.S. en studeerde vervolgens aan de universiteit te Utrecht in de medicij nen. Na geslaagd te zijn voor het arts examen werd hij chirurgisch assistent bij prof. Laméris en daarna in het ge meente-ziekenhuis aan de Coolsingel te Rotterdam bij prof. Noordenbos en prof. Remijnse. Vervolgens studeerde hij in het buitenland urologie, namelijk te Halle bij prof. Voelcker, te Berlijn, en te Parijs bij prof. Legueu. Daarna ves tigde hij zich als uroloog te 's-Graven hage, waar hij tot 1939 met dr. van Houtuin samenwerkte. De heer Croin oefent thans geduren de 16 jaar als specialist voor nier- en blaasziekten de praktijk te 's-Graven- hage uit. Hij is lid der N.S.B. en fun deert als plv. leider van het medisch front. De plv. leider van de Ned. Ver. van Ziekenfondsartsen 's-GRAVENHAGE, 2S Dec. De Za terdag benoemde plaatsvervangend lei der van de Nederlandsche Vereeniging van ziekenfondsartsen, dr. P. Klumper, vrouwenarts te Rotterdam, werd in 1888 te Enschede geboren. Hij doorliep al daar de H.B.S. waarna hij geneeskunde studeerde aan de universiteit van Am sterdam, waar hij in 1915 het artsdiplo ma verwierf. Daarna is hij een jaar assistent ge weest in het sanatorium „Oranje Nas- sauoord" te Renkum. Van 1916 tot 1919 was hij assistent aan de rijkskweek school voor vroedvrouwen te Rotterdam, waarna hij tot 1922 als chirurgisch-as- sistent werkzaam was aan het gemeen te ziekenhuis aan den Coolsingel te Rot terdam onder leiding van prof. Noor denbos en prof. Remijnse. In 1922 ves tigde hij zich als vrouwenarts te Rot terdam, welke practijk hij thans nog uit oefent, terwijl hij als uitwonend asis- tent aan de rijkskweekschool voor vroed vrouwen te Rotterdam terugkeerde. Hij vervulde verschillende functies op sociaal-medisch gebied, o.a. is hij van 1934 af voorzitter van de Rotterdamsche specialistenvereeniging, is lid van de controlecommissie voor het ziekenfonds- wezen. Sinds verleden jaar is hij stedelijk lei der van medisch front voor Rotterdam, leider van de sectie vroedvrouwen van medisch front, en heeft sinds November j.l. zitting in den bijraad van den com missaris voor het ziekenfondswezen. P. VAN VLIET OVERLEDEN 's GRAVENHAGE. 22 DccAlhier is in den ouderdom van 83 jaren overle den het oudlid der Tweede Kamer de heer P. van Vliet. De heer Van Vliet was ridder in de orde van den Ned. Leeuw. De teraarde bestelling zal Maandagmiddag om half óén op ..Oud Fik en Duinen" te 's-Gra- v callage geschieden. Ondertrouwd: DOLLY BRANDSEN en THEO VAN KALLEVEEN 18 December 1941. Amersfoort, Stationsstraat 41. Arnhem, Vij-zelstraat 27. De Huwelijksvoltrekking zal plaats hclbben, Dimidag, 13 Januari 10 uur in de Pa- rochiekertk van O.L. Vrouw Hemelvaart, Langegraolit- Receptie 13 Januari van 3.30 4.30 Stationsstraat 41 Amersfoort. Toekomstig adres: Vijzelstraat 27, An.hem. Afdeeling Arnhemsche Poortwal 2a leleloon No 4620 OP WOENSDAG 24 DECEMBER AANVANG 'S MIDDAGS HALF 3 IN HET GRAND-THEATRE g MICKEY MOUSE KOMT PERSOONLIJK OP HET TOONEEL ALS PROGRAMMA LEIDER TEVENS: MUZIKALE ATTRACTIE PROF. ANTONINI laat U een uurtje lachen in het WONDERLAND VOORTS: OUD HOLLANDSCHE POPPENKAST AUGUST DE LOOPENDE EN SPREKENDE POP Teil slotte: ZANG-WEDSTRIJD om fraaie prijzen De buikspreker, goochelaar, poppenkast en Mickey LATEN U LACHEN ZONDER GENADE OUDERS KOMT MET UW KINDEREN GENIETEN Prijzen: 25 40 55 75 en 1.00 (Alle rechten inbegrepen) Voorverkoop en plaatsbespreking Dinsdag 23 Dec. van 105 en Woensdag 24 Dec."vanaf 10 uur êcn. goede loeasck in dejen tijd woedt dukBef geioaacdeecd COURANTENRECLAME HEEF riJD SUCCES Rijkscommissaris op een Kerstfeest 's-GRAVENHAGE, 22 Dec. (ANP.) De groote zaal van den Haagschen Dierentuin bood Zaterdagnamiddag een feestelijken aanblik. Op het podium en langs de galerijen prijkten smaakvol le Kerstversieringen, terwijl twee groote sparren met honderden lampjes, even als de met sparrengroen getooide ver lichtingslampen het effect in de zaal nog verhoogden. Aan lange gedekte ta fels zaten tallooze Duitsehe kinderen met hun verzorgsters, zoomede een klein aantal gewonde Duitsehe mili tairen. Hun allen bood de Rijkscommis saris, Rijksminister Seyss-Inquart, die met commissaris-generaal Schmidt en enkele hooge officieren aanwezig was, een Kerstfeest aan. Het muziekkorps van de Schutzpoli- zei bracht inleidende muziek ten gehoo- re en gaf verder een aantal nummers ter afwisseling. Als vertegenwoordiger van het Ar- beitsbereich der N.S.D.A.P. schetste de heer Gemand de beteekenis van dp Kerstviering in het bijzonder voor het Duitsehe volk, dat aan zijn „Weihnach- ten" meer dan welk ander volk wijding pleegt te geven. Meisjes van den B.D.M. zongen pas sende liederen, eenige films werden ver toond en versnaperingen werden rond gedeeld. Het hoogtepunt kwam daarna: dat was de verschijning van het Kerstman netje, uit wiens hand de kinderen aller lei geschenken mochten ontvangen. Het was een middag, die bij allen in prettige herinnering zal blijven. 's-GRAVENHAGE, 22 Dcc. Het Rijks bureau voor de voedselvoorziening in oor logstijd maakt bekend, dat wederom eenige slagers wegens frauduleuze slachtingen, of voor ihet voorhanden hebben van vleesch af komstig van frauduleuze slachtingen, voor geruimen tijd van het verkrijgen van een toewijzing van vleesch, vleesch waren en/of afvallen, door de Nederlandsche Veehouderij centrale zijn uitgesloten: Het zijn de slagers: L. M. de Gouw, C 132, Druncn; G. van Lent, Trompstraat S3, Amersfoort; A. P. Cooymans, Boschpad A 23, Den Dungen; H. Sassen, Rijksweg Z 41, Sit- tard; H. M. P. S. v. d. Goor, Postelstraat 1, Someren; B. G. J. Compaan, Notenstraat 15, Eindhoven; G. van Stelten, Zeeweg 32, Nun- speet; J. van Dartel, D 20a, Luttcnberg; A. van Leeuwen, Dorpsstraat 87, Zoetermeer; H. Bloksma, Sweepoortenstraat 20, Harder wijk; II. de Boer, Nieuwe weg 128, Vries (D.) W. van Hoogdalem, Meent 6870, Leerdam; J. Keet, Turfhaven 44, Hoorn; J. Willemscn, Oudestadstraat 265, Biervliet (Z.); P. H. van Eeten, Kapelstraat 158, Zeelst (N.Br.); Gebr. C. W .en A. C. Vlemmix, Baarthem- scheweg 7, Zeelst (N.Br.); Joh. Kenkfhuis, Vriezenveen, O.; P. W. Bergeijk, Kerkstraat 211, Woudrichem (N.B.); A. W. Fuselier, C 9a, Raalte (O.); H. J. Straver, Hooge Rijn dijk A 386. Hazerswoude. Pleidooi in de moordzaak Rijsbergen BREDA, 22 Dec. Bij de voortzetting van de behandeling van de zaak be treffende den moord te Rijsbergen heeft mr. A. W. Rassers als verdediger van den verdachte heden een uitvoerig pleidooi gehouden. Hij betoogde. dat de identiteit van den dader niet duidelijk is komen vast te staan. Hij meende voorts een voldoende alibi voor den ver dachte te hebben, terwijl hij het motief geldgebrek, dat tot den roofdmoord aan leiding gegeven zou hebben, als onjuist beschouwde. Pleiter concludeerde tot vrijspraak en onmiddellijke invrijheid stelling. Na beraadslaging deelde de president mede, dat de rechtbank geen termen voor invrijheidstelling aanwezig achtte. De uitspraak werd bepaald op Zater dag 3 Januari. 's-GRAVENHAGE, 22 Dec. Op feest dagen brengt de huisvrouw gaarne iets bijzonders ter tafel. Menigeen heeft ech ter van zijn aanvankelijk voornemen af gezien, toen hij de prijzen vernam, die sommige poeliere voor kip. wild en ge vogelte durven vragen. Twee- tot drie honderd procent boven den vastgestel de» prijs was geen zeldzaamheid. De instanties voor dc prijsbeheer 6ching hebben hierin aanleiding gevon den om krachtig in te grijpen. Een aan tal rechercheurs van den cconomischen dienst der Haagsche politie deed Zater daginiddag. vergezeld van eenige amb tenaren van den accountantsdienst, een inval bij groote en kleine poeliers in verschillende stadsgedeelten. Bij grove overtreding der prijs voorschriften werd de lieele winkelvoorraad in beslag geno men en onder politietoezicht tegen den maximumprijs per gewicht over de toonbank verkocht. Wat hierna over bleef werd geïnventariseerd. Wij zijn getuige geweest van enkele dezer verkoopen. waarvoor vanzeifspre kond groote belangstelling bestond. Het publiek had er spoedig de neus van en het komt niet iederen dag voor dat men tegen de „echte" prijzen kan inkoopen. In dichte drommen verdrong men zich voor verscheidene groote poelierszaken. die thans het voorspel beleefden van hetgeen hen straks nog voor den econo mische» rechter te wachten staat. In twee dezer zaken had men op niet minder dan ruim 500 stuks \?ild en pluimvee ieder beölag gelegd. Bij een anderen poelier trof een rechercheur etalage en winkel ledig aan; de man verontschuldigde zich, dat hij niets had kunnen inkoopen. maar in de achterka mer kon de politieman beslag leggen op dertig kippen, die geprijsd en al klaar lagen voor den verkoop. 488e STAATSLOTEHIJ. DERDE KLASSE EERSTE LIJST Trekking van 22 December ƒ2000 No. 6172 1000 No. 4331, 6823. 400 No. 4198, 4203, 4389, 14867. 200 No. 8100, 16458, 18548. 100 No. 1266, 1355, 7446, 9048, 11319 PRIJZEN VAN ƒ45. 16699. 1065 1105 's-GRAVENHAGE, 22 Dec. Bii be sluit van den secretaris-generaal van het departement van Justitie tot wijzi ging van het wetboek van burgerlijke rechtsvordering met. het oog op beslag onder derde, wordt na artikel 479 a een nieuw artikel 479a bis ingevoegd, lui dende: „Ingeval een schuldei6cher voor een vordering verhaal zoekt op een schulde naar, die om niet of tegen een oneven redig lage vergoeding geregeld werk zaamheden of diensten voor een derde verricht, welker aard en omvang zooda nig zijn, dat zij gewoonlijk slechts te gen betaling worden verricht, wordt ten behoeve van dien schuldeischer aange nomen, dat daarvoor een redelijke ver goeding verschuldigd is, indien de schuldeischer op deze vergoeding beslag legt. Bij de beoordeeling der vraag, of hipt in lid 1 bedoelde geval zich voordoet, en. zoo ja, welke vergoeding als redelijk aangenomen moet worden, worden alle omstandigheden van het concrete geval in aanmerking genomen, met name van de verrichte werkzaamheden of dien sten, de betrekkingen van verwantschap of van anderen aard tusschen den schul denaar en den derde en de financieele draagkracht van dezen laatste." OVERSCHRIJVING VAN POSTSPAAR BANK-TEGOED IN HET BUITENLAND 's-GRAVENHAGE. 22 Dec. In het erkeer tusschen het Duitsehe rijks- postgebied. het protectoraat Bohemen en Moravie. en Nederland kan van 1 Januari 1942 af het tegoed op een post spaarbankboekje in het eene land ge heel of gedeeltelijk worden o\ ergeschrc ven op een boekje van de postspaar bank in elk der beide andere landen. De overschrijving geschiedt kosteloos en alleen op aanvrage van den. inlegger of van zijn wettelijken vertegenwoordi ger. Het door hem aangegeven bedrag kan worden bijgeschreven op een reeds bestaand of nog uit te geven postspaar bankhoekje ten name van den inlegger zelf. zijn echtgenoote, zijn kinderen of zijn ouders. 1050 1176 1359 1502 1610 1833 2209 2355 2562 2657 2841 3018 3190 3402 3547 3686 3788 3944 4015 4235 4391 4569 4812 5009 5217 5410 5874 6111 6279 6365 6555 6723 6924 7044 7352 7572 7832 8125 8306 8531 8659 8784 8909 9141 9460 9681 9873 10019 10360 10546 10687 11015 11239 11365 11594 11787 11879 12246 12469 12631 12362 13006 13209 13438 13666 13800 14025 14179 14445 14606 14763 15076 15285 15489 15769 15908 16019 16304 16440 16681 16915 17101 17261 17438 17497 17687 17780 17993 18298 18455 18652 19011 19242 19307 19475 19697 19935 20033 20225 20384 20537 20664 20880 21003 2L3P6 21598 21719 21899 1216 1367 1509 1629 1878 2223 2358 2571 2661 2898 3022 3209 3148 2583 1221 1405 1526 1670 1880 2229 2437 2575 2657 29C2 3042 3236 3463 3610 3713 3820 4041 4298 4462 4670 4844 5120 5265 5568 6018 6170 6292 6430 6601 6753 6940 7105 7392 7659 7974 8138 8392 8558 8718 8786 8947 9310 9559 9741 9914 3799 3970 4038 4285 4409 4657 4816 5101 5261 5433 5896 6127 6291 6383 6582 6736 6936 7102 7380 7630 7898 8135 8390 8544 8672 8785 8939 9223 9525 9733 9898 10121 10171 10376 10381 10549 10581 10749 10760 11034 11092 11250 11301 11399 11406 11650 11743 11789 11808 11908 11958 12278 12313 12483 12485 12647 12634 12911 13031 13047 13246 13291 13465 13524 13677 13715 13829 13845 14030 14031 14213 14250 14473 14494 14607 14621 14770 14782 15098 15110 15324 15330 15537 15547 15789 15800 15970 15977 16049 160G3 16310 16321 16461 16506 16704 16739 16923 16939 17123 17124 17280 17319 17439 17440 17503 17511 17695 17698 17801 17867 18054 13123 13307 19354 18514 18549 18785 18829 19044 19135 19260 19262 19309 19321 19497 19517 19717 19729 19958 19970 20036 20083 20295 20301 20401 20442 20539 20547 20716 20719 20907 20915 21022 21096 21453 21455 21623 21631 21764 21791 1143 1156 1244 1252 1408 1435 1543 1566 1683 1722 1885 1916 2260 2264 2512 2544 2585 2602 2674 2698 2962 2967 3080 3087 3289 3292 3466 3479 3613 3645 3716 3734 4056 4071 4335 4353 4486 4521 4715 4719 4863 4873 5131 5143 5290 5336 5538 5669 6050 6064 6181 6207 6301 6318 6454 6489 6609 6614 6331 6833 7135 7395 7695 8037 8164 8431 8580 8725 8790 9014 9334 9570 9751 9956 10176 10402 10583 10791 11117 11318 11410 11753 11834 11964 12314 12546 12693 7141 7425 7807 8035 8223 8434 8594 8752 8812 9052 9355 9603 9779 9968 10217 10447 10639 10893 11144 11329 11450 11756 11850 11991 12315 12550 12809 13149 13179 13385 13396 13599 13602 13728 13736 r864 13921 '*rt2 14053 1 272 14306 14528 14544 14635 14660 14842 14892 15139 15191 15336 15393 15580 15679 15813 15813 16123 16354 16541 16796 16976 17125 17345 17458 17533 17707 17879 13165 18360 18563 18834 19139 19272 19391 19531 19847 19987 20093 20336 20454 20556 20747 20929 21135 21483 21661 21814 1G1G3 16358 16573 16833 16980 17143 17357 17480 17571 17729 17920 18181 18361 18576 19163 19277 19408 19613 19917 19990 20114 20345 20478 20624 20831 ?0945 21102 21498 21fj98 21321 1171 1175 1305 1349 1449 1477 1590 1592 1768 1791 2099 2142 2321 2337 2546 2558 2603 2630 2816 2837 2982 3009 3120 3158 3318 3353 3495 3529 3667 3680 3759 3786 3872 3886 4091 4138 4359 4388 4528 4534 4738 4754 4913 5006 5162 5176 5346 5354 5826 5869 6089 6095 6275 6276 6325 6347 6491 6526 6652 6691 6846 6859 7152 7202 7452 750Ö 7822 7826 8103 8121 8225 8296 8462 8484 8605 8628 8754 8783 8816 8881 9100 9129 9392 9417 9621 9642 9804 9863 9984 10250 10324 10483 10532 10648 10654 10968 11009 11193 11203 11346 11363 11494 11573 11760 11786 11861 11866 11995 12010 124P8 12433 12581 12622 12814 12859 13183 13197 13400 13409 13636 13657 13750 13771 13979 13990 14056 14107 14343 14361 14563 14600 14674 14731 15016 15045 15206 15227 15447 15461 15693 15719 15834 15895 1G184 16299 16435 16436 16590 16659 16843 10860 17040 17069 17197 17245 17373 17401 17483 17489 17634 17645 17733 17763 17932 17936 18224 18270 18381 18434 18638 18641 19171 19234 19285 19305 19423 19446 19646 19637 19919 19932 19998 20016 20155 20159 20317 20355 20500 20535 20647 20648 20840 20847 20950 20953 21318/21332 21529 21547 21716 21717 21833 21871

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1941 | | pagina 5