Gevechtsacties ten Z.W. en N.W. van Moskou Britsche divisie van 20.000 man door Japanners ingesloten Japansche bommen op Ned. Indië KLOMPERTJE KLOMP DE STRIJD OP MALAKKA Luchtgevechten boven Malakka De nieuwe regeering van het Protectoraat ENGELSCHE SCHADE VAN HET OOSTELIJK FRONT Italiaansch legerbericht 1000 Portugeezen naar Angola DE ENGELSCHEN IN DE RIVIERA RADIOPROGRAMMA WM mÊÊÊÊtÊTi^f-, PAGINA 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 21 JANUARI 1942 TOKIO, 20 Januari (D.N.B.). Het keizerlijke hoofdkwartier deelt mede: Na den 18en aanval op'Singapore op IS Januari j.l. begeleidden Japansche ja gers de marine-bommenwerpers terug naar hun steunpunten, waarbij zij in luchtgevechten boven Kota. Tiggi 15 van de 20 Buffalo-jagers neerschoten, die vergeefs trachtten, de Japansche vliegtuigen aan te vallen. Twee Japansche ja gers worden nog vermist. i Bij den aanval op Singapore wierpen de Japansche marine-vliegtuigen een groote hoeveelheid bommen op het Westelijke vlootsteunpunt en andere mili taire inrichtingen, en zetten olietanks in brand. Volgens de berichten van het front op Malakka wordt buitengewoon heftig ge vochten aan de rivier de Moear en langs den weg, die door Midden-Johore loopt. De gevechten hier zijn niet minder verbitterd dan die aan de Westkust van Johore. Door handige omtrekkende bewegingen hebben de Japansche troepen de vijandelijke Sste gemechaniseerde divisie omsingeld. De sterkte dezer divisie wordt geschat op 20.000 man; zij verdedigt, den sector tusschen den weg door Midden-Johore en het bergachtige terrein aan den bovenloop van de Moear. In een der frontberichten wordt gezegd, dat deze ingesloten troepen van de hoofd macht in Singapore afgesneden zijn en de keuze zullen hebben tusschen ver nietiging 'en capitulatie. \7AN een Japansche basis op Ma lakka wordt verder gemeld, dat in luchtgevechten boven twee ver schillende sectoren van Malakka, Japansche jagers gisteren in totaal 8 vijandelijke vliegtuigen, waaron der 3 Martin-bommenwerpers van de Ne d.-I ndische lucht macht hebben neergehaald. Na de inneming van de haven Ma lakka door de Japanners, werden daar, naar Domei meldt, 26 Japansche vrou wen en kinderen, die sind6 het uitbre ken van den oorlog in den Stillen Oceaan, geïnterneerd waren, bevrijd. 'Alle Spaansche, Portugeesche en Fran- tsche burgers, alsmede de Thailandsche consul in Penang, die zich thans te Ma lakka bevindt, staan onder Japansche bescherming. Voor hun terugtocht uit het gebied van Gemas, hebben de Engelschen de daar ge legen waterbronnen en reservoirs vergiftigd. Daar echter voor de Japansche strijdkrach ten het voorschrift geldt, dat zü slechts ge destilleerd water mogen drinken en daar voorts de bronnen voor het gebruik steeds aan een nauwkeurig onderzoek worden on derworpen. zijn door deze bronnenvergifti- gingen onder de Japansche strijdkrachten geen slachtoffers gevallen. Daarentegen zijn tal van inboorlingen om het leven gem komen. Japansche opmarsch "P\E woordvoerder, van het Japan sche leger heeft medegedeeld, dat de Japanners op Malakka in drie colonnes naar het Zuiden op rukken. Bijzonder in het oog vallend is de zwakte der Brit6che lucht macht ten Zuiden van het gebied, waar de 8ste Australische divisie is ingesloten. Uit de laatste berichten van het front op Malakka blijkt, dat Japansche troe pen die langs de Oostelijke en Weste lijke kust oprukken, zich intusschen op een niet nader genoemde plaats in Zuid- Malakka hebben vereenigd. Zoodoende 16 de zuidelijke punt van Malakka voor een eventueel nog mogefijken terugtocht van de omsingelde vijandelijke strijd krachten ten Noorden van dezen lijn .volkomen afgesloten. Naar uit Bangkok wordt gemeld, is Singapore vandaag opnieuw door ster ke formaties Japansche bommenwerpers aangevallen. Talrijke voor de econo mische oorlogvoering belangrijke gebou- .wen werden vernield. In een officieel bericht van het hoofd kwartier. van generaal Gordon Benett, den opperbevelhebber van de Austra lische strijdkrachten op het Maleische schiereiland, wordt gezegd, naar uit Melbourne wordt gemeld, dat de toe stand op Malakka ernstig is. Enkele Australische troepeneenheden zijn ter versterking van de Britsche troepen paar den sector, van de Moear gezonden, waar Indische troepen gedwongen wer den zich terug te trekken. Deze Austra lische versterkingen hebben meermalen in het. brandpunt van de grootscheep- eche Japansche aanvallen geslaan. In het bericht van Benett wordt tenslotte nog verklaard, dat de terugtocht van de Britsche troepen voornamelijk door den onvoldoenden steun van de luchtmacht noodzakelijk is geworden. De Japansche verliezen zijn tot dus verre verrassend gering geweest, het geen in de eerste plaats een gevolg is yan het gebrek aan strijdlust bij den te genstander en in de tweede plaats van de meerderheid der Japanners in de oorlogsvoering in de wildernis, aldus de woordvoerder. Die methode van vechten is in de Japansche bosschen beoefend. De Japansche luchtmacht is verre su perieur aan de vijandelijke, in pevechts- moreel zoowel als in kwaliteit van het materiaal. De Britsche luchtmacht be vindt zich thans nog slechts op twee vliegvelden op het eiland Singapore, zoo dat een verdere verslapping der Brit sche bedrijvigheid in de lucht verwacht kan worden. Het Engelsche blad Manchester Guardian dringt er op aan, dat Chur chill in het Lagerhuis zoo uitvoerig mo gelijk. verslag zal uitbrengen over den GEEN TWEEDE GROEP BEKLAAGDEN NA DALAD1ER C.S. VICHY, 20 Jan. (D.N.B.J De in Vichy 3n omloop zijnde geruchten, volgens welke een tweede groep beklaagden, in de eerste plaats generaals, na het proces tegen Dala- dier. Blum en de andere vroegere leidende politici, terecht zou staan, worden in wel ingelichte Fransche kringen niet bevestigd Men wjjst er in dit verband op, dat iedere verdere uitbreiding van het proces van Riom afhankelijk is van'een besluit van het hoog ste staatsgerechtshof, omtrent welks voorne mens het publiek eerst op het gepaste oogen- blik zal worden ingelicht. In de genoemde kringen acht men voor bet oogenblik verdere aanklachten in het proces van Riom alleen reeds om procedure-redenen slechts weinig Waarschijnlijk* toestand te Singapore. „Het is noodig, aldus het blad, dat hij zich niet beperkt tot gemeenplaatsen. Het land moet het gevoel krijgen, dat de regeering werke lijk een plan en een doel heeft. Overi gens kan de toestand niet ernstig genoeg afgeschilderd Worden." Het blad schrijft, dat de gedeeltelijk door de Japanners bezette eilanden Borneo en Cele bes gevaarlijk dicht bij den wal liggen, „die Japan van den Indischen Oceaan verwijderd houdt". Verder wijst de Man chester Guardian er op, dat de afstand tusschen Zuid-Borneo en Soerabaja 6lechts 300 mijl bedraagt. Iedereen ziet, hoe Singapore en geheel Zuidoost-Azië steeds meer door de Japanners worden omsingeld. Do toegangswegen,-die eens betrouwbaar waren, Worden van dag tot dag onveiliger. De steunpunten, waar de Engelschen eens hun geheele kracht wilden concentreeren, gaan de een na het ander verloren. BERLIJN. 20 Jan. (D.N.B.). —De reor ganisatie van de Protectoraat-sregeering te Praag, heeft niet slechts een binnen- landsch-politieke, maar naar uit de ver klaringen van den president, dr. Hacha, blijkt, ook een eminent Europeesöhe betee- kerus. De pacificatie in het vroegere Tsje chische gebied, staat, naar van toonaan gevende Duitsche zUde wordt verklaard, in verband met de algemeene Europeesche ontwikkeling, waarbinnen het Tsjechische volk als gelijkwaardig lid wensoht te wor den ingeschakeld, in het door gemeen schappelijke solidariteit gedragen nieuwe Europa. Met de reorganisatie der regee- rmg wordt Jiet daartoe de mogelijkheid gegeven. Het nieuwe kabinet heeft dus in feite een Europeesche taak voor het Tsje chische volk óp zich genomen. In diepgaande commentaren (bespreekt de pers de benoeming der nieuwe règeering van het protectoraat Bohemen en Moravle. Zij noemt den dag van gisteren een be langrijken mijlpaal in de door de wetten der ruimte en der historie bepaa.lde ont wikkeling van het Protectoraat binnen het bestek van het Groot-Duitsohe rijk. BERLIJN', 20 Januari (D.N.B.). In den nacht van 19 op 20 Januari hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen een haven aan de Oostkust van Engeland, alsmede ndustriebedrijven in Midden-Engeland aangevallen. Er werden treffers ge plaatst qp havenwerken en fabriekshal len. De Britsche admiraliteit heeft medege deeld, dat de patrouillevaartuigen „Hen riet te" en „Irvana" verloren zijn gegaan. Aan boord van een gewapend En- gelsch visschers vaar tuig. dat in de ha ven van Gibraltar lag, is een ontplof fing ontstaan, waardoor do boot volko men vernield werd. Van de bemanning vonden 15 personen den dood; tien an deren werden ernstig gewond. Eenige oorlogsbodems die zich m de nabijheid van de plek des onheils bevonden, leden ten deele aanzienlijke schade. SJANGHAI, 20 Jan. (A.N.P.). Volgens een bericht uit. Batavia, hebben de Nederlandsche autoriteiten Maandag medegedeeld, dat de Japansche luchtstrijd krachten bij haar aanvallen op de marinesteunpunten in den Oost-Indischen Archipel, waaiervormig vliegen over een gebied van 2.200 mijlen. Van dezelfde zijde wordt uitdrukking gegeven aan het vermoeden, dat deze aanvallen het be gin vormen van Japansche pogingen om strategische punten, die Java beheer- schen, van alle kanten in te nemen. Volgens in Batavia ontvangen berichten zijn ook de plaatsen Sahang (ko lenstation en haven aan de uiterste Noordpunt van Sumatra) en £ibolga (haven aan Sumatra's Westkust) gebombardeerd. Naar de Britsche berichtendienst uit Melbourne meldt, heeft de Australische minister van luchtvaart medegedeeld, dat Japansche bommenwerpers en jagers een hevigen luchtaanval hebben gedaan op Rabaul op Nieuw-Guinea. Golven Japansche vliegtuigen bombardeerden het vliegveld, waarbij militaire installa ties beschadigd werden. Nadere bijzonderheden waren niet bekend. BERLIJN, 220 Jan. (D.NB.). Van militaire zijde wordt aan het D.NB. ge meld: Sterke strijdkrachten van het Duitsche luchtwapen. hebben op 19 Januari in het geheele gevechtsgebied van het Oostelijk front doeltreffend ingegrepen ter onder steuning van de operaties van het leger Op de Krim bombardeerden gervechtstoestellen en duikbommenwerpers veldstellingen en afweerbatterijen van den tegenstander. Bolsjewistische troepen, die op den terug tocht waren, werden eveneens met succes aangevallen. Bij het bombardeeren van vliegvelden konden talrijke vijandelijke vliegtuigen vernield worden. Een formatie plaatste verscheidene treffers op een benzi nedepot, dat in brand vloog. In het Donetsgebied zijn vooral de ra/vl- tailleeringswegen en troepen, die op sta tions werden uitgeladen, als doelwit geno men. De uitwerking der explodëerende bommen tusschen de vrachtauto's, die juist oorlogsmateriaal inlaadden, was verwoes tend; ruim 70 vrachtauto's werden ver nield. Het zwaartepunt der acties lag ook giste ren in den central en gevechtsector ten Zuidwesten en Noordwesten van Moskou en in het merengebied van de Waldaistreek. Gevechtsvliegtuigen, duikbommenwerpers, torpedovliegtuigen en jagers bombardeer den onophoudelijk troepen en stellingen van den vijand. Ondanks de moeilijke om standigheden voor een actie, duurden deze aanvallen den geheelen dag, hetgeen tot buitengewone verliezen voor den vijand leidde. Ook in den Noordelijken gevechts sector werden sterke krachten gebruikt ter bestrijding van den vijand. Scheervlucht- aanvallen werden gericht op bolsjewisti sche artilleriestellingen. De neergeworpen bommen hebben drie vijandelijke batterijen vernield, terwijl nog vijf batterijen zwaar beschadigd werden. Stefani meldt, dat de bolsjewistische aan vallen op den frontsector der ïtaliaansche troepen aan het Oostelijk front *op een on- wrikbaren tegenstand zijn gestuit. Alle vij andelijke aanvallen werden afgeslagen en de bolsjewisten lieten verscheidene dooden achter. Het 62ste legioen zwarthemden en de gemotoriseerde divisie ..de Hertog van Aosta" hebben zich bijzonder onderschei den. Luchtalarm in Helsinki KT Pinsohe legerberidht van 20 Ja nuari luidt als volgt: Aan alle fronten verdere activiteit van verkenningstroepen en vuurwapens. De Finsche artillerie heeft op verscheidene plaatsen vijandelijke bunkers, weerstands- nesten en onderkomens vernield. In het Oostelijk deel van de Fihsche Golf heeft een onzer jagers-patrouilles drie vijandelij ke machines ontmoet, die alle vernietigd werden. Aan het Oostelijk front hebben onze jachttoestellen voorts twee vijandelijke ver kenningsvliegtuigen vernietigd, zoodat de vijand gisteren in totaal vU£ machines heeft verloren. In verband met het feit. dat een enkel vijandelijk toestel benen de Finsohe Golf vloog, is vanochtend vroeg luchtalarm ge maakt. oa. ook in Helsinki. Te Helsinki is vandaag tweemaal lucht alarm gemaakt. De eerste maal trachtte een vijandelijk toestel van zee uit de stad te naderen. Bij het tweede alarm wierp een toestel van groote hoogte drie lichte bom men, die terechtkwamen in woonwijken, waardoor eeruige huizen beschadigd werden. Verscheidene burgers werden gewond. Naar de rijksfcerichtendienst meldt, heelt vanmiddag een enkel vliegtuig ongeveer een dozijn brisantbommen op het Westelijk deed van Helsinki geworpen. Hierdoor werd een burger gedood en werden vijf personen ge wond. De materieele schade is gering. Om streeks 20.00 uur werd opnieuw luchtalarm gegeven. ROME, 20 Jan. (Stefani). Het Itali- aan6che weermachtbericht van heden luidt als volgt: Tueschen Agedabia en Marsa Brega hebben wij vijandelijke afdeelingen af geslagen cn deels gevangen genomen tijdens gevechten. Eenige gepantserde strijdmiddelen werden door ons vuur, vernield. De Italiaan6che cn Duitsche luchtmacht was zeer actief boven het terrein achter het vijandelijk front en boven bet eilan^l Malta. Onze torpedo vliegtuigen hebben een krachtig geës corteerd convooi in het Oosten van de Middellandfiche Zee aangevallen en een vrachtschip van ruim 5.000 ton, dat be laden was met troepen, getroffen. Een tweede vrachtschip werd door Duitsche vliegtuigen getroffen en zwaar bescha digd buiten Tobroek. Engelfiche vfleg- tuigen hebben gisteren een beperkt aan tal brisant- en brandbommen laten val len op Faterno en Lentini (Syracuse) en vanochtend op Catönia en Vizzini. Geen enkel slachtoffer en 6chade van geen belang. Een Engelsche bommenwerper werd door het afweergeschut van Cata nia neergeschoten. i DE DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN TUSSCHEN FRANKRIJK EN EGYPTE VICHY, 20 Jan. (D.N.B.) Naar officieel wordt medegedeeld, heeft de Fransche regee ring de Zwitsersche verzocht na het afbre ken 'der diplomatieke betrekkingen tusschen Egypte en Frankryk, de belangen van Frank rijk in Egjpte te be-hartigcn. FRANSCHE CLIPPERS IN AANBOUW PARIPS, 20 Jan. (D.N.B In het kader van den wederopbouw der Fransche vlieg tuigindustrie, is men, naar „L es Nou- veaux Temps" uit Vichy bericht, bezig met 'den bouw van vijf groote watervliegtui gen. Deze toestellen moeten in staat zijn den Atlantischen Oceaan met vijftig passagiers aan boord zonder tusschenlanding binnen twintig uur over te steken. Zij zullen een snelheid van 300 kilometer per uur ontwik kelen. De nieuwe vliegtuigen wegen, 70 ton zijn uitgerust met zes motoren van 1500 pk. en kunnen 20.000 liter benzine meenemen. LISSABON. 20 Jan. (D.NB.). Het stoomschip „Quanza" vertrekt van daag met een afdeeling troepen van 1000 man, die het garnizoen van An gola gaan versterken, uit Lissabon. Aan boord bevinden zich tevens twee groepen van elk 20 Portugeesche offi cieren, die met de opleiding der in- landsche troepen in Angola en Mozam bique belast zijn. Tegelijkertijd ver trekt het stoomschip „Sao Thome" met oorlogsmateriaal voor de Portu geesche koloniën uit Lissabon. De eerste onrust, die de nieuwe oorlog had veroorzaakt, is weder voorbij en Lis sabon heeft zijn gewone aspect hernomen, zoo meldt ons een VP-B.-medewerker. De openbare meening. die sterk opgewonden was door de bezetting van Timor door de Engelschen, is eveneens bedaard. Men heeft ziöh neergelegd bij het fait accom pli. Eenige verandering heeft de oorlog tus schen Amerika en Japan echter wel ge bracht. In de eerste plaats werd de Clip per dienst gestaakt. Men miste de groote vogels, die van de overzijde van den Oce aan kwamen aangevlogen en hun vaste plaats hadden ingenomen in het dagelijk- sche beeld van de Portugeesche hoofdstad. Inmiddels Is de dienst hervat. De Engel schen hebben evenwel in dien tusschen tijd een voorsprong weten te behalen op hun Ameriaaensche neven: hun berichten dienst is „bij" gebleven, terwijl die van de Amerikanen een aanzienlijke vertraging heeft ondergaan. De Engelsohe kranten komen, voorzoover de uitvoer er van niet is verboden, regel matig met het vliegtuig uit Bristol aan en prijken in de kiosken. Daarbij blijven de Amerikaansche bladen verre ten achter; de jongste nummers van deze kranten en tijdschriften, welke hier te krijgen zyn, dragen den datum van 16 tot ongeveer 20 December van het afgeloopen jaar. Zij brengen dus niet bepaald het nieuwste nieuws. Nu is het, een feit. dat de Amerikanen niet bijzonder gesteld zijn op de berichtge ving van de Engelsohe bladen, die naar hun opvatting niet sterk genoeg gekleurd is. Zij doen het nog liever met een Portu geesche krant, al kunnen zij de helft daar van niet lezen. Amerikaansche bladen ran een paar dagen oud worden hier in den sluikhandel verkocht tegen abnormaal hooge prijzen. Wanneer men des avonds ol des nachts het onmiskenbare geronk heeft gehoord van het Clipper-vliegtuig. kan men er zeker ran zijn, dat den volgenden morgen de weinige Amerikaansche kran ten. welke zijn medegekomen, tegen fan- tasieprijzen en in het diepste geheim wor den verhandeld. BRITSCHE REGEERING ONDERHAN DELT MET TSJANG KAI TSJEK LISSABON, 20 Jan. (A.N.P.). Naar de Britsche berichtendienst, meldt., heeft Lord Moyne in liet Hoogerhuis ver klaard, dat" tusschen de Britsche regee ring en generaal Tsjang Kai Tsjek on derhandelingen zijn gevoerd, nog voor dat de oorlog in Ooet-Azië was uitgebro ken. Het is echter niet gewenscht hier over bijzonderheden mede te deelen. CIANO WEDER TE ROME ROME, 20 Jan. (D.N.B.) De Italiaansche minister van buitcnlandsche zaken, graaf Ciano, is vanochtend van zun reis naar Boe dapest te Rome teruggekeerd. VICHY, 20 Jan. (V.P.B.). Het is voor den rechtgeaarden Franschman bedroe vend. te moeten zien hoe de Engelschen in dit land. óndanks al het voorgevallene, nog steeds met fluweelen handschoenen worden aangepakt. Zoo heeft de Fransche regeering eenlgen tijd geleden aan de Engelschen. die ver blijf hielden aan de Fransche Rivièra. be vél gegeven, het kustgebied te verlaten en zich naar eigen keuze te begeven naar acht, meer in het binnenland gelegen departe menten. waar zij verplicht zouden zijn. zich op bepaalde tijdstippen bij de politie te melden. De ten uitvoerlegging van dezen maatre gel heeft heel wat voeten in de aarde ge had, in frappante tegenstelling met die. welke de Engelsche regeering meent te moeten nemen ten aanzien van die Fran- schen, welke zich vóór de regeering-Pétain verklaren en zich in Engelsche handen be vinden. In de eerste plaats zijn van deze regeling uitgesloten die Engelschen, die door huwe lijk met een Fransche vrouw aan het Fran sche volk verwant zijn. Zij mogen in het kustgebied blijven en behoeven dus niet te verhuizen. Het zijn er ongeveer 3000 De overige Engelschen die in het Zuiden van Frankrijk vertoeven krijgen hun post door bemiddeling van het Amerikaansche Consulaat in Marseille. Er is geen kwestie van censuur of iets van dien aard, want de brieven komen per koerier via Lissabon. De toezending volgt op zeer eenvoudige wij ze. In Marseille worden zij eenvoudig voor zien van een Franschen postzegel en zoo ter post bezorgd, waarna zij automatisch den geadresseerde bereiken Dooh dit is nog niet alles. Bovendien ont vangen alle Engelschen die zich tegen wil en dank hebben moeten onderwerpen aan het voorschrift, te verhuizen naar een van de departementen, welke hun zijn toegewe zen. door bemiddeling van het Amerikian- sche Consulaat, dat de belangen der En gelsche onderdanen in Frankrijk behartigt, een vergoeding voor de kosten der verhui zing. ten bedrage van 12 tot 17 pond ster ling per maand. DONDERDAG 22 JANUARI HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.mu ziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gram.mu ziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Gram.muziek. 9.15 Yooi de huisvrouw. 9.25 Gram.muziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gram.muziek. 12.00 ■Ama- bile-Sextct. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economisöhe berichten. 13.00 Een schoone schors, een schoone vrucht. 13.15 Musette orkest, soliste en gram.muziek, rd.OO Zang met pianobegeleiding. 14.30 Gram.mu ziek. 15.30 Voor de zieken» 16.00 Cyclus: „Godsopenbaring" (III). 16.20 Omroeporkest en gram.muziek. 17.15 BNO: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 17.30 Roemoensch orkest Gregor Serban, zang met pianobege leiding cn guitaar. 18.30 Sociale zorg. 18,45 Gram.muziek. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Uit de werkplaatsen van onze beeldende kun stenaars. 19.45 Concertgebouw-orkest en so liste. 20.05 Gram.muzipk. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de s'tudio beschikken. 20.15 Gram.muziek. 20.40 Conecrrtgebouw-orkest. 21.25 Gram.muziek. 21.45 BNO: Nieuwsbe richten. 22.00 BNO: Engelsche uitzending „National features of t/he Netherlands" of gram.muziek. 22.1524.00 Gram.muziek. 247. Daar hoorde hij roepen. Het vos de stem van -Annelicsje. Ja hoor. duur zag hij zijn buurmeisje, li wenkte en riep uit het raam van hei laatste huis aan de kade. Help. help, En vlak achter Anncliesje zag hij hei leclijke gezicht van een der roovers, rtio hnnr vnnr binnentrok I') 24S- De boef schreeuwde tegen Kloit pertje. dat hij weg moest gaan. Moe ja. dat kan je begrijpen. Daar km niets van in. Nu hij eenmaal de plasls ontdekt hadwaar Anncliesie uw, moest en zou hij haar bevrijden, t kwam de laatste steen boven en mul hij het hecle huis afbreken. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.158 45 Hilversum I. 8.45 Koorzang (opn i JJ! Gram.muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 ft L anovoordracht. 10.40 Voor de plattelciÉ I vrouw. 11.00 Orgelconcert, zang en grar.si-' f ziek. 12.00 Melodistcn cn solist. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 13.05 0": Hendriks en ziin orkest. 13.45 Gram-muri's. f 14.00 Romancers, solist en gram.muziek. 1KU Voor de vrouw. 15.30 Zang met pianobege!»:- difig. 16.00 Ensemble De Kwintslag. lib I Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, e;-.u- I mische en beursberichten. 17.30 4-hatije I pianovoordracht. 17.55 Gram.muziek 1515 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.30 Of- I gelconcert en zang. 19.00 BNO: Wat I land schrijft. 19.10 BNO: Nieuwsbericito. f 19.20 Gram.muziek. 19.45 Brandende óii- I ties, causerie. 20.00 Gram.muziek. Viuf I 20.15 alleen voor de Radiocentrales die nn f een lijnverbinding met de studio beschikte:. 20.15 Ramblers. 20.40 Radiotooneel. 21.05 5i* lonorkest. 21.45 BNO: Nieuwsberichten, 22M BNO: Toelichting "op het weermaehtberkl'- 22.1022.15 Avondwijding. Ondanks de koude ondervindt de bouw van de winterkwartieren aan het Oostfront geen stagnatie. De gereedschappen worden op hout vuren vóórgewarmd, waarbij sovjet-gevangenen moeten medehelpen Atlantic-Holland-P. K. Kling De vuurpotten vormen op v©'® Pel1 van Amsterdam oases in de ou i woestijn. Menigeen komt gaarne de handen warmen Pax-Holland-D. Hl»' Groenten uit de ingewanden van moe- vjrovnien uu oe ingewenaen ven moe- i d.r .ard. In d. duister, gangen van Voor de boeren van Overijsels Noord westhoek is de wlnterr!V Is'de champTgnoToogstTn V09|ln°glng n°9 niet ingetreden. - Het rietsnijden heeft, nu het water H.t Zulden-Fonteyn rietvelden bevroren is, een aanvang genomen *sn

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1942 | | pagina 2