Singapore werd in 52 uur door Japanners veroverd Centraal Afrika door de V.S. bezet? KLOMPERTJE KLOMP De Normandie geheel verloren? MISLUKTE UITVAL Uil MELIKI RADIOPROGRAMMA GLASTRA'S VISCHHANDE NIEUWE LANDINGEN OP CELEBES Britsche oorlogsraad vergaderde in Downingstreet Verduistering in Australië Quisling naar Berlijn Zware verliezen bij de Sovjet-troepen Geen Leipziger Messe 1942 JAPAN WIL VECHTEN TO'l HET EINDE ONZE MAANDELIJKSCHE STORTING Geen wijziging in het Oostfront Kou-Griep-Pijn PAGINA 2 HTTP""] AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 12 FEBRUARI 1942 geschrokken omkepk. Wij hieven achter in de zaal staan. Het bieden was in vol» ler. gang. Kostbare kunstwerken werden verhandeld, alles prinjsr snel en regelma- iig in zijn werk, zonder dat er iets bij zonders gebeurde. Ten slote werd een deur geopend en twee werklieden torsten met. veel moei ie een zware eiken kussenkast naar bin nen. „Dit, dames en herren, is een prachtig specimen van een zeventiende-eeuwsche Hollandsche kast. Het is mooi gecon serveerd, van binnen zoowel als van buiten, en afkomstig van een Holland sche familie, die destijds hier heen is gekomen. Het is een kast met een roem ruchte geschiedenis. Wie biedt er?" Stilte. „Vijf honderd franc." Ik keek om en stond plotseling als verstijfd. Het was de oude Julien, die geboden had. Waarom wilde hij die oude kast heb ben? Tenslotte was hij een boekhande laar, geen kunstkooper. „Zeven honderd franc," zei ik. I „Duizend." Ik tastte in mijn taschje. Veel geld had ik niet meer. „Vijftienhonderd." „Tweeduizend." „Vijf en twintig honderd," verder durfde ik niet gaan. „Drie duizend," zei Julien, kennelijk zonder dat het opbieden eenigen indruk op hem had gemaakt. De goudgerande bril van den veilingmeester richtte zich vragend op mij. maar ik schudde teleur gesteld het hoofd en haalde de schou ders op. „Waarom, in hemels naam?" vroeg Pierre. „Doet er niet toe," antwoordde ik. „Ik wou alleen maar weten, wat er in die kast zit." „Je nieuwsgierigheid is tamelijk kost baar." Ik lette niet meer op hem. Woedend en teleurgesteld zag ik, hoe de twee hel pers de kast wegbrachten. Ik keerde me naar Pierre. „Ik heb zin Maar ik sprak tegen lucht. Pierre was weggeslopen. Ik keek rond, Julien was bezig weg te gaan. Zijn paraplu had hij al ontrold. Een knikje togen de helpers En hij was de deur uit. Hij had zijn laat- sten inkoop gedaan en het was geen boek geweest! Ik vocht mjj een weg door de drukte. Ondanks den bestraffenden blik van den veilingmeester sloop ik de groot© deu ren achter hem door, waardoor ik de kast had zien verdwijnen. Een van de helpers kwam me tegemoet. „Ik zou zoo graae eens even die kast. van nabii zien." zei ik, terwijl ik een hankie van vijftig franc te voorschijn haalde. De man veegde zijn handen, af aan zijn groene schort en keek vlug om zich heen. Er was niemand in de buurt. Hij bracht me naar boven en in een leege kamer en sloop gatiw weer weg, bang, dat men hem beneden gemist zou heb ben. Ik ging naar dé kast en bekeek die nauwkeurig. Ik trachtte de deur open te maken, maar die was afgesloten. Waar was de sleutel? Ik probeerde op alle manieren de deur open te krijgen, maar het gelukte niet. Als die kast een geheim bevatte, dan was ze niet van plan dat aan me te ver raden. „Toch moet het," fluisterde ik tegen mezelf. Bij den haard lag een pook. „Je hebt. je goed gehouden tot nu toe, maar nu ga je eraan," zei ik bloeddorstig. Er was een ruimte boven bet in het ornament verwerkte slot. waar ik pre cies de pook in kon wringen en ik had niet meer noodig. Een flinke ruk en het hout kraakte, het slot was verbroken, en even later zwaaide de deur open. Uit de kast. tuimelde iets zwaars te gen mij aan. Hef was een lichaam. Het was Luc. Simon. HOOFDSTUK XI Gevangen! Nu kan ik er rustig over schrijven. Maar de afschuw en de ontzetting van dat oogenblik zijn niet uit mijn herin nering te wisschen. Die zal ik nooit 5er- geten. Ik schudde hem heen en weer en hij kreunde. In mijn tasch had ik een fleschje vlugzout, ik slaagde erin met zenuwachtige vingers de kurk eraf te wurmen en hield het fleschje onder zijn neus. Dit scheen hem uit zijn bewusteloos heid terug' te roepen. Hij strekte zijn hand uit en ik hielp hem opstaan. Met een niet begrijpenden blik keek hij om zich heen. Toen scheen er iets van her innering terug te komen. „Ze hebben me te pakken gekregen", zei het met moeilijke stem. „Ze hebben mp bedreigd en het is hun gelukt." Hij wreef met zijn hand over het voor hoofd en keek me versuft aan. Hij zwaaide, alsof hij dronken was. Hpt was duidelijk, dat ze hem zwaar verdoofd hadden. „Ik ben zoo slap als een vaatdoek", mompelde Luc. „Hoe kom ik hier?" „Blijf even rustig hier", zei ik. „Tracht wat tot je zelf te komen. Dan zal ik gaan kijken of de kust vrij is." Ik duwde het. fleschje vlugzout In zijn hand en liep naar de deur. De gang was leeg. Maar als we daarlangs weggingen moesten we door de veilingszaal. Er was echter een andere trap, die waarschijn lijk naar een achteruitgang voerde. Zouden we daarlangs kunnen ont snappen? Ik liep naar die trap toe en hoorde be neden stemmen. Ik herkende die vaül Pierre. Op het punt hem toe te roepen.1 blij mijn vriend tot hulp te hel»b<?n,| hoorde ik wat hij zei: „Ruim alsjeblieft dien jongen Simon! uit. den weg." Zijn stem had de bekende! sleepende klank. „Hef" was idioot, om! hem in die kast te sloppen. Ik heb last! genoeg van hem gehad. Maar het meisje! laten jullie met rust.. Daar zal ik m0| persoonlijk mee bemoeien." Pierre Brisson was er dus toch in g0*! slaagd, mij te bedotten. Hij was in| werkelijkheid de meester-misdadigerj die achter het geheele complot stond'! Die glimlachende, charmante, jonge maal had me leelijk bij den neus gehad. En! dan te bedenken, dat ik hem in mijn! macht gehad had, mei mijn re vol verf je! Krantenmenschen beroemen zich efl meestal op, fint ze iemands ware karak-l ter direct kunnen herkennen Ik was| dan wel een uitzondering gebleken! „Doe het meisje geen kwaad, ik heb| mijn eigen plannen met haar." Ik «loop terug naar de kamer, waar ik| Luc had achtergelaten. Hij zag er nog versuft uit. „Kom tot jezelf, Luc", zei ik scherpj „We zitten er leelijk in." Hij keerde zich om en keek me aan.| „Zij komen". (\VorcIt vervolgd). MADRID. 11 Febr. (D.N.B.) Vol gens berichten uit New-York moet de „Normandie" geheel verloren geacht worden. Volgens een door de N y a D a g I i g I Alle hand a gepubliceerd bericht van United Pi ess, heeft de officier van justitie, Frank Hogan, na een verhoor van 70 arbeiders, die op de Normandie werkzaam waren verklaard, dat het schip is ton offer gevallen aan een nala tigheid, die dezelfde gevolgen heeft ge had als sabotage liet is gebleken, dat in de nabijheid van een plaats, waar men mei laschapparaton bezig was. balen ka pok lagen. De arbeiders kregen welis waar opdracht de halen te verwijderen, doch deze werden maar een paar meier verplaatst, zoodat naar de meening van Hogan de ramp moet worden geweten aan nalatigheid van de arbeiders. ROME, 11 Fehr. (Stefani) Hier volgt het Ilalïaansche weermacht- bericht* Bedrijvigheid van patrouilles en ar tillerievuur aan het front, van Ain el Gazala. Ten Oosten van Meliki mislukte een vijandelijke uitval met steun van pantserstrijrlkrachlen als gevolg van de snelle inmenging onzer tanks. Verschei den aanvallen, doeltreffend gedaan door de luchtmacht, veroorzaakten branden en verwoestingen in den rug van den vijand. Drie Engelsche jagers wérden in den strijd neergeschoten, een vierde door de luchfdoelartillerie. Duitsche vliegtuigen hebben ook gis teren militaire installaties op Malta herhaaldelijk gebombardeerd. Duitsche toestellen haalden een convooi in, dat reeds door Italiaansche torpedovliegtui- gen was aangevallen en troffen her haalde malen twee groote koopvaarders en twee escortevaartuigen. VRIJDAG 13 FEBRUARI HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Gram.*, ziek. 7.45 chtendgymn'astiek. 7.55 Grar zipk. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 BXq Nieuwsberichten. 8.45 Gram.muziek. 'j\ Voor de huisvrouw. 9.20 Gram.muziek, ll.fl Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack'de Kinderen en solist. 12.0(1 Ensemble Joj Lancc. 12.40 Almanak. 12.45 BNO; Nieu en economische berichten. 13.00 Productie slag 13.15 Omroeporkest en solist. 14,6 Haarlem sche Orkcstverceniging, solist 8 gram.muziek. Ca. 15.40 Gram.muziek, ifi.r Godsdienstige lezing. 16.20 Zang met. pianr hotreleiding. 16.45 Dn Ramblers. 17 15 BN( Nieuws-, economische- nn beursbericht^ 17.30 Voor de jpugd. 17.45 Haarlem's K; mcrmuziekensemble. iR.10 Sportweteni waardigheden. 18.30 Ol to Hendriks pn i| orkest. 10.00 Actueel halfuur, 19.30 „Garo'i nia's". muzikaal pr^ernmma. 20.00 Gram.ni; ziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Céi trales, die over een lijnverbinding met i studio beschikken. 20.15 Causerie ..De Eur peesche kunst der Renaissance". 20,1 Gram,muziek 21.00 Ensemble ..De Kwi slarr". 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00. 24.0(1 Gram.muziek. HILVERSUM TI. 301.5 M. 7.15—8.45 Zi Hilversum 1. 8.45 Gram.muziek. 10.00 genwijding. 10.15 Zang met pianobegeleiding 10.40 „Rondom de ruitertjes: Wie heeft vu Alkmaar niet gehoord''". 11 00 Piannvonr dracht. 11.30 Gram.muziek. 12 00 Molto Ca< tahile. 12.45 BNO: Nieuws- en economie berichten. 13.05 Gevarieerd middagprogna ma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Amabile tot. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gram.muzi?! 17.15 BNO: Nieuws-, economische, en heur? berichten. 17.30 Salonorkest en gram.muzit'< 18.30 De Heeren van der Aa en Boom, u kenlieden, aan het woord. 18.45 Gram.ni ziek. 19.00 BNO: Dc Jordaner vertelt ov sociale noden. 19.16 BNO: Nieuwsbericht®! 19,20 Orgelconcert. 19.45 Reportage. 20.6 Rotterdamsch Philharmnnisch orkest en list. (Vanaf 20.15 alleen voor de Rail,' Centrales, die over een lijnverbinding mi de Studio beschikken). 21.00 Boekbespr king. 21.15 Rotterdamsch Philharmonic orkest. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 2. Gram.muziek. 22.1022.15 Avondwyding. De benoodigtle visch even bes'elle Alleen gevestigd Utr straat 40 Tel 409 SJANGHAI, ii Fcbr. (D.N.B.). Het legerbericht van Batavia maakt melding van nieuwe landingen van Ja- pansche troepen in het Zuidwesten van Celebes nabij Balangnipa, Djeneponto en Barambong in dc nabijheid van Makassar. STOCKHOLM. 11 Fehr. (D.N.B. Volgens een officipel bericht uit Londen, is Dinsdagmiddag in Downingstreet een vergadering van den oorlogsraad voor den Stillen Oceaan gehouden. De bijeen komst stond onder voorzitterschap van Churchill; onder de aanwezigen hevon den zich de lord-zegelbewaarder Attlee. dc minister van buitenlandsche zaken Eden. de minister-president der Neder- Jandsche emigranlenregeering en de Ne derlandsche gezant te Londen. Voorts sir Earle Page als vertegenwoordiger der Australische regeering. W. J. Jordan als vertegenwoordiger der Nieuw Zee- landsche regeering. de staatssecretaris voor Bntsch Indië Amerv. als vertegen wóórdiger van de Indische regeering de eerste lord der admiraliteit sir Duddlev Pound, de chef van den eeneralen staf van het empire, sir Allen Brook en de chef van den staf der luchtmacht sir Charles Portal. SJANGHAI. 11 Fehr. (D.N.B.). De Australische regeering heeft op grond van de Japansche acties in de omgeving gelast, dat met ingang van heden aan alle kusten van Australië tot 250 k.m. het binnenland in strikt wordt verduis terd, naar uit Melbourne wordt gemeld. BERLIJN. 11 Fehr. (A.N.P.V In po litieke kringen alhier dementeert men niet. dat waarschijnlijk reeds binnen kort een bezoek van den Noorschen mi nister-president. Vidkun Quisling, aan Berlijn verwacht kan worden. Naar van bevoegde zijde verluidt, verwacht men het aankomen van den Noorschen staatsman reeds binnen de eerstvolgen de 24 uur. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER. 11 Fehr (D.N.B.). Het opperbevel der weermacht maakt bekend: De gevechten in het Oosten gaan bij afnemende vorst voort. Aan het Donets-front heeft de vijand sinds gisteren alleen al in den sector van een Duitsch legercorps verloren: 1639 gevan genen, meer dan 7500 dooden 8 tanks 19 stukken geschut. 164 machinegeweren en granaat werpers en omvangrijk ander oorlogsluig. Aan onze eigen aanvalssuccessen in den Zuidelijken sector van het Oostelijk front heeft een formatie Roemeensche skiërs groot, aandeel gehad. Bij Leningrad zijn nieuwe uitvals- pogingen van den vijand in het af- weervuur van het Duitsche omsin gel ingsfronl bezweken Aan de Zuidwestkust van Enge land hebben gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht met bommen twee koopvaarders van 7000 ton in totaal lot zinken gebracht. Een der de groote vracht hoot werd waar schijnlijk vernietigd, nog een schip beschadigd. Andere gevechtsvlieg tuigen. die voor een gewapende ver kenning waren vertrokken, plaat sten in scheervlucht homtreffers van zwaar kaliher op een groote fa briek aan de oostkust van Schot land. In Noord-Afrika zijn vrij krachtige verkenningsstrijdkrachten van den vijand teruggeslagen. Stuka's en tor- pedovliegtuigen berokkenden den vijand aanzienlijke verliezen aan rol lend materiaal. Ten Noordoosten van Tohroek vertoonde een lichte Britsche kruiser na een bomaanval van een Duitsch vliegtuig slagzij. Een vrij beperkte formatie Britsche bommenwerpers heeft in den afgeloo pen nacht woonwijken in hef kustge bied van Noordwest-Duitschland aan gevallen. In de afweerge vecht en der laatste dagen heeft Feldwebel Schmidt groepscommandant bii dc eerste compagnie van het 119e regiment infanterie, zich door persoonlijke dapperheid bijzonder onderscheiden. 's-GRAVENHAGE. 11 Febr. Over- eenkomstig het besluit van de riiksre- geering. dat in 1942 geen jaarbeurzen gehouden zullen worden, zal ook de Leipziger Vooriaarsmesse niet doorgaan. De organisatie van de Leipziger Messe blijft, evenwel ten dienste van den han del bereid. FEUILLETON 23. Een aanplakbiljet, met dc bijzonderhe den' omtrent de VPrkooping was tegen eer. van de ruilen geplakt en een lange rij auto's op het gazon bewees, dat er veel nelengstelling was. Het was een eigenaardige gewaarwor ding,1 die prach'ige eptzaal te zien ver anderd in een veilinglokaal. De glas harde gezichten van de opkoopers, de kunsthandelaren, die hier samenkwa men om zaken te doen. waar nog niet zon lang "Heden de hoogsten in d"n lan de geleefd en geleden hadden. Julien zag ik niet. Maar everr later merkte ik hem op eens op. Hij zat heolemaal achteraan, ineen gedokten, het hoofd op de borst gezonken, een oude paraplu geklemd in de rimpelige handen. Hij zag er uit als een roofdier, dat in rust wacht op hef oneenhlik. dat het zijn prooi kan over vallen. „Dat is hij," zei ik tegen Pierre, die TOKIO, 11 Febr. (D.N.B.)„In 52 uur hebben onze troepen Singapore ver overd", aldus meldt de vertegenwoordi ger van Domei vanavond uit de stad Singapore. Toen wij gisteren vanuit Tagan in Oostelijke richting op Boekit Timah aanrukten, riepen onze soldaten elkan der toe: „morgen moeten wij in Singa pore zijn". Met groote geestdrift, aldus de verte genwoordiger van Domei, doorbraken de Japansche soldaten stelling na^ siel ling en dreven de vluchtende Engel scheii voor zich uit. Wij marcheerden in twee afzonderlijke colonnes, bijzondere stoottroepen met lichte aanvalswapens aan het hoofd, die elkander in snelheid trachtten te overtreffen. Toen wij vanochtend om zeven de eerste huizen- van Singapore aan den Westkant naderden, laaide de vijande lijke tegpnstand nog eens op. doch werd direct gebroken. Kort na acht uur werd een korte rust gehoudpn. daar wij bui tengewoon uitgeput waren. Doch reeds na enkele minuten waren de troepen niet meer te houden. Onder geestdriftig geroep dron gen zij roepsgewijs de straten van Singapore binnen en begonnpn onmid dellijk met de opruimingswerkzaamhe den, geholpen door de hpwoners der stad. De Engelsche. Tndischp pn Austra lische troepen werden ontwapend en in groote groepen weggevoerd. Overal weerklonk „Banzai"-geroep voor keizer en volk. Intusschen stroomen steeds nieuwe froeppn Singapore binnen, die door de Maleiers en Indiërs met kleine Japan sche vlaggen worden begroet Boven ons onze vliegers, waarmede wij geestdrif tlge groeten wisselen. Ons werk is ge ëindigd. zoo besluit de Domei correspon dent en wij denken met trots aan ons volk. aan ons tehuis, aan Japan. TOKIO ld Fehr. (DomeiIn een commissie van liet Huis van afgevaar digden heeft generaal majoor Kenryo Sato, afdeelingsehef in het bureau voor militaire zaken, gisteren hoi Huis ver klaard. dat Japan den strijdbijl niet zal hegraven voor de vijand volledig op de knieën ligt. De Groot-Oost-Azialische oorlog zal een oorlog tot het einde zijn. zoo verklaarde hij, en er zal geen half slachtige oplossing komen in den zin van pen halverwege gesloten vrede. De zwakheid, die in den legen woord igên oor log getoond is door de voornaamste te genstanders van Japan, is zonder voor beeld in de recente wereldgeschiedenis, aldus Rato. Zoowel in diplomatiek als militair op zicht is de strategie van het Engelsch Amerikaansche kamp hpf slachtoffer ge weest van grove misrekening, zooals men die zelden heeft gezien. De ineenstorting van Gibraltar en Suez is thans nog slechts een kwestie van tijd,terwijl de dreigende val van Indië en Australië ge doemd is Groot-Brittannië te brengen in den staat van niet meer dan een vasal der Ver. Staten. Sa In besloot mei te zeg gen dat alle aanwijzingen duiden op een Japansche overwinning, aangezien de oorlogsdoelstellingen der Ver. Staten een volkortien innerlijke tegenspraak be helzen. DUITSCH WEERMACHT- BERICHT „Hierbij maken wij u onze maandelijk- sche storting voor de Nederlandsche am bulance over" zoo schreef de N.V. van K. te B. Goed voorbeeld deed goed volgen. Tal rijke firma's, groote warenhuizen en an dere instellingen hebben er een goede ge woonte van gemaakt maandelijks een bedrag over te schrijven op girorekening 8 7 0 0 0 Nederlandsche ambulance, Koninginne- bracht 22. 's-Gravenhage. BERLIJN-, 11 Febr. (A.N.P.). Uit Zuerich zijn berichten ontvangen, dat van Amerikaansche zijde wordt ge poogd jeugdige Zwitsers aan te werven voor Amerikaanschen staatsdienst in Afrika. Volgens deze berichten zijn de Amerikanen voornemens geheel cen tra a 1-A frik a langs de lijn van Leopold- vllle naar Monbaza te bezetten, dus ook het Congo-gebied Daar bevinden zich thans reeds 2 - 3000 Amerikaansche pi oniers, wier aantal snel vermeerderd zou worden. De werfpogingen der Ame rikanen hebben evenwel tot dusver wei- nier succes gehad. Het imperialisme der Ver. Staten zou zich volgens deze berichten dus reeds tot Afrika uitstrekken, een gang van za ken, die voor zekere Europeesche landen met koloniaal bezit in Afrika niet van belang ontbloot kan zijn. 2S4. Ju hoor. het was keen verbeel ding. De grond kwam niet alleen in de hoogte, maar hij Ring vooruit ook. Wat beleefde die Klom pert Je toch een rare dingen vandaag. Het was. Ja, wat was het eigenlijk. Was het een boot. was het een of ander ontzag lijk dier? 2<sj. Neen hoor, hei u as een uoul En wat voor een boot. Niets meer of minder dan een onderzeeër. Klom- pertje gag het dadelijkHii had er wel eens een afbeelding van in boeken gezien. Lieve help, wat ging dat ding hard vooruit. Waar moest dat heen? BERLIJN 11 Febr. (D.N.B.). In aan sluiting op het weennachtsbericht ver neemt het D.N.B., dat de hevige gevech- ten aan het Oostelijk front voortduren. Door het afnemen der vorst wordt de strijd wat vergemakkelijkt., doch hij brengt den aanvallenden bolsjewisten nog steeds zware verliezen aan men- schen en materiaal. Steeds weer blijkt, dat de strijdvaardigheid en de wapenen van den Duitschén soldaat superieur zijn aan die der bolsjewisten. Over het algemeen, en afgezien van zekere plaatselijke veranderingen, is de toestand aan het Oostelijk front, nog als hij eind 1941 was. De Bolsjewisten zijn er niet in geslaagd, ook maar één der belangrijke groote steden en verkeers knooppunten te heroveren. Door het in den strijd brengen van groote massa's menschen hebben zij zware verliezen ge leden. In hot Finsche weennachtsbericht wordt, onder meer gezegd, dat de vijand hij mislukte aanvallen in het Zuiden van het Oostelijk front. 300 man aan dooden heeft verloren Finsche vliegtuigen heb ben in denzeifden sector 4 vijandelijke jagers neergeschoten. In Noord-Afrika hebben de troepen der spilmogendheden de laatste dagen weer terrein gewonnen, zij naderen nu de oude grens tusschen Libye en Egyp te. STOFFELIJK OVERSCHOT VAN Dr. TODT IN BERLIJN BERLIJN. 11 Febr. (D.N.B.) Het stoffelijk overschot van den verongeluk ten rijksminister voor bewapening en munitie, dr. Todt. is hedenochtend met een specialen trein in Berlijn aangeko men. Talrijke prominente persoonlijk heden waren voor een plechtige ont vangst op het Anhalter Bahnhof ver schenen Door 'hun kou, koorts en pijnuitdrü- vende werking helpen hierbij altijd veilig en \lug een poeder of cachet van Mijn- hardt te Zeist. Mynhardt's Poeders per stuk 8 cent. Doos 45 cent. Cachets, genaamd „MijnhardtjeB" Doos 10 en 50 cent. Op den lVden verjaardag der stichting van de fascistische militie had te Rome een herdenking van de gevallen zwart- hemden plaats. Mussolini decoreert een standaard met het eerekruis Transatlantic-Recla De runderhorzelbestrijdlng is op initiatief van verschillende zuivelfabrieken Noord Holland met kracht ter hand genomen, om den veestapel op peil te houden! en de qualiteit en quantiteit van de melk te verbeteren. In de stallen worden del jonge dieren thans behandeld Pax Holland-De Haan ni| Uit het Waldai-gebied. Op een vliegveld in het Oosten landen trans portmachines van de Duitsche lucht macht met troepen en uitrustingstukken P.B.Z.-v. Eysden-P. K. Ulrich Adolf Hitler ontving dezer dagen in- zijn hoofdkwartier verschillende chets van afdeelingen der weermacht en overhandigde hen het hun verleende eikenloof bij het ridderkruis van het IJzeren Kruis als belooning voor hun bijzondere verdiensten Hoffmann-Stapf

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1942 | | pagina 2