(STADSNIEUWS Duizend gulden boete geëischt tegen melkfabrikant Het polderland beoosten de Eem Normale aardappelen-rantsoen wordt weer verstrekt Een kwart eeuw in dienst der politie dqsmdja Opvoering van „Kiki Gemeentebesluiten Waarschuwing aan winkeliers MASSAW Resultaat van ruil verkaveling Paarden op hol Hans Friedrich Blunck in Monopole VERKOOPINQEN EEN VAST BEDRAG PAGINA 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 13 FEBRUARI 1942 Veertien dagen geleden werd op het kantongerecht de zaak behandeld tegen den heer T. H., directeur van de melkfa briek Eemlandia te Bunschoten. Hem was ten laste gelegd, dat hij melk had afgele verd niet een te laag vriespunt, wat op een teveel aan water wijst. Op den keurings dienst te Utrecht werd vastgesteld dat het vriespunt 51 of 52 bedroeg. Men zal zich herinneren, dat mr. Stadig, de pleiter, vorige keer aanstoot nam aan die schom meling tusschen 51 en 52. Was het 53 ge weest, dan zou het goed geweest zijn Als de een in plaats van 51 het getal 52 tot uitkomst krijgt, waarom zou een ander dan niet 53 in plaats van 52 tot resultaat krijgen? Maar ir. S., directeur van den keurings dienst, zette uiteen, dat dit argument geen steek hield. In werkelijkheid had men de twee getallen door afronding naar boven en beneden verkregen en het wiskundig verschil beteekende slechts vierduizendste graad. Men mocht dus aan de hand van de vriespunten aannemen, dat het bewijs van de overtreding geleverd is. Mr. Stadig had twee getuigen a dé charge verzocht ter zitting te verschil'non. Zij lichtten uitvoerig toe, hoe de fabricage in haar werk gaat; Het bleef ook na hun verklaringen een raadsel hoe er teveel wa ter in de melk gekomen kan zijn. Zij bei den immers betoogden met eenigen klem. dat het parool luidt: Weest voorzichtig met de melk, houdt haar verre van water! Dat neemt niet weg, dat er vreemde dingen aan de hand waren. Ir. S. van den keuringsdienst kon verwijzen naar een niet gering aantal overtredingen van dien aard, gepleegd door „Eemlandia". Met an dere fabrieken in den omtrek heeft men dit soort onaangenaamheden zelden of nooit. Zoo kwam het, dat de ambtenaar van het O.M., mr. baron van Dedem, in zijn requisitoir het reeds veertien dagen gele den gebruikte woord „knoeierij" weer wil de gebruiken. Het lijkt er, zoo zei hij, ver dacht veel op. Aan de hand van de hem ter beschikking staande gegevens ging de ambtenaar na, welke lijst van overtredin gen op de debetzijde van „Eemlandia" prijkt, en zij had een eerbiedwaardige lengte. Daarom persisteerde de ambtenaar bij zijn vorigen eisch van duizend gulden boète. subsidiair honderd dagen hechte nis. Een volgende keer, zei hij, zal ik prin cipale hechtenis eischen. Mr. Stadig beriep zich in z'n pleidooi nog eens op de verklaringen der getuigen, die de nadrukkelijke opdracht hadden om de melk van teveel water te vrijwaren. De beschuldiging van knoeierij, hoe voor de hand liggend zij ook moge lijken, noemde hij in werkelijkheid belachelijk. „Eemlan dia" is een coöperatie: een klein reken sommetje kan ieeren, dat de betrokkenen door die knoeierij hoogstens enkele losse guldens per jaar zouden kunnen verdienen. Het rs dwaas om aan te ne nen, dat een groot bedrjjf zijn goeden naam om der wille van zoo'n bedragje op het spel zou zetten. Mr. Stadig verzocht den kanton rechter dan ook om de kwestie in een an dere sfeer te zien dan de ambtenaar van het O.M. Mr. Muller Massis zal over acht dagen uitspraak doen. BAKKERS KNOEIDEN Een paar maanden geleden moesten er omstreeks twintig knoeiende bakkers tege lijk terecht staan. Gisteren werden er weer tien van dergelijke gevallen behandeld, waarvan de helft bij verstek. De ambte naar van het O.M. hield een inleidend re quisitoir, waarin hij een scherpe kenschets gaf van de euvelen der broodknoeierij. Bakkers, die te weinig meel voor hun brood gebruiken (hetgeen ze „onder vangen" door er dan weer teveel water bij te doen) houden meel over om brood of- koekjes zonder bon te kunnen verkoo- pen. Dit is niet het geval met hun eer lijke collega's en daarom plegen de over treders oneerlijke concurrentie van een zeer onaangename soort. Een soort, die er te onaangenamer op wordt wanneer men maar bedenkt, dat het knoeien met brood tevens een aanslag inhoudt op de volks gezondheid. „Vandaar dan ook, dat ik flinke straffen zal eischen", zei de amb tenaar. Bakker v. G., uit Woudenberg, werd veroordeeld tot 50.of 20 dagen; bak ker J. v. d. K.. uit Eemnes, tot 60.of 30 dagen; D. P. uit Eist tot 40.— of 20 dagen en bakker v. R. uit Amersfoort tot 40.of 20 dagen. De jongeman v. d. H. uit Leusden had z'n appelenvoorraad aangevuld in de bon gerd van een ander. Hij was bang, dat de kippen ze anders toch maar zouden op pikken, zei hij met een volkomen effen gezicht. Kom nu, vond de kantonrechter, je plukte ze toch ook van de boomen en dat kunnen de kippen nog niet eens. Ja maar, zei verdachte, het is beslist een schande om mij ervan te verdenken, roode sterappels te hebben gestolen. Het waren heel andere appel?!- En ik kom er rond voor uit, dat ze lekker smaakten, besloot het brutale knaapje. De ambtenaar van het O.M. beschouwde v. d. H. als een typisch heerschap met een te grooten mond, en hij eischte 40.of 20 dagen tegen hem. De kantonrechter maakte er 15.— subsidiair 8 dagen van. Maandag a s. zal er weer een jubileum bij onze politie gevierd worden. Op dien dag is het een kwart eeuw geleden dut agent W. van Steendelaar te dezer ste de in dienst, trad. Natuurlijk zal liet hem aan gelukwenschen niet. ontbre- wen, want hij mag op veel sympathie in zijn corps bogen. De aanstaande ju bilaris is geen man, die gaarne aan den weg timmert, maar hij beeft zijn groote verdiensten. Hij staat bijvoorbeeld be kend om zijn uitstekende opmerkings geve, alsmede om zijn buitengewoon ge- beugen. Hij behoort tot die menschen, die men wel eens kenschetst als „wan delende adresboeken". We komen op het zilveren jubileum van agent van Steendelaar. die op 2 Februari 18S7 in Nijkerk werd geboren, nog nader terug. Vraagt gratis prospectus van hei leesgezelschap „EIGEN KEUZE" Boekhandel G. G. VEENENDAAL LANGESTRAAT 33. TEL. 3233. tt Het gezelschap „De Komedianten'' heeft gisteravond in het Grand Theater 't Fran- sche blijspelletje ..Kiki opgevoerd. Typisch een gevalletje, dat in vele spraken der we reld vertaald zou kunnen worden en dan ook in al die taalgebieden een goed onthaal zou vinden. Er is geen soort van kluchtspel humor meer internationaal dan die van den provincialen meneer, die in de stad er een vriendinnetje op nahoudt en ter camoufla ge van die amourette de wonderlijkste ver halen opdischt. In dit geval is Johan Kaart de slechte man en Kiki is Mary van der Berg als zij elkaar willen ontmoeten ver telt de slippende echtgenoot steevast aan zijn Regine, dat hij met de stratosfeervlie- ger de la Beuve de lucht in moet. En wanneer het wettige vrouwtjelief dus allerlei braafs denkt van mannetje, zweeft die slechtaard met Kiki door een luchtruim van geluk in plaats van met de la Beuve door de stratosfeer. Het loopt natuurlijk falikant af. Maar voor het zoover is hebben zich vele on mogelijke situaties voorgedaan, die aan dit blijspelletje een kruidigen smaak geven. Johan Kaart en Adolphe Engers krijgen volop, gelegenheid om hun. samenspel te ontplooien, het resulteat is van zeer ver makelijken aard. Zeker is, dat van den voor een kluchtspeler zoo geschikten „kaas- kooperachtigen" lichaamsbouw van En gers alle mogelijke partij is getrokken Wat hij met z'n beweegijke gelaatsspieren bereiken kan. is werkelijk knap. De overige rolbezetting mocht er wezen. Zij was van dien aard, dat aan het stuk precies de waarde werd verleend, welke het verdient: Het was dus boertig en op een gezellig ouderwetsche manier ..pikant". Johan Kaart voerde de regie, Ihfj blijkt daar altijd weer kijk op te hebben. v. d. KRAAN Pasloor \V. A. J. M. Oostvecn van de Parochie H. Franciscus Xavcrius, 't Zand, die zooals wij gisteren ver meldden. in den ouderdom van 59 jaar in het StElisabeths- Gast- of Zieken huis te dezer stede is overleden. Foto-arcliiel) De Wnd. Burgemeester van Amers foort. waarnemende de taak van den Gemeenteraad heeft 9 Februari 1012 de volgende, besluiten genomen. 1. Wijziging van de Verordening tot regeling van het Openbaar Lager On derwijs (betreffende de berekening van de kosten, waarin door de besturen van de buitengemeenten, uit welke kinderen tot de openbare school voor buitenge woon onderwijs te Amersfoort worden toegelaten, wordt bijgedragen). 2. Prijsberekening van het Grondbe drijf per 1 Januari 1941. 3. Beschikbaarstelling van voorschot ten ten behoeve van den houw van 30 woningen aan de Ligusterstraat. 4. Verpachting voor een jaar aan P. Voskuilen van het recht om liet Belgen monument door het publiek te doen be zichtigen. De politie verzoekt ons het volgende onder de aandacht, van kruideniers en banketbakkers te brengen: Eenigen tijd geleden is een gemeen telijk besluit gepubliceerd betreffende het gesloten zijn van kruideniers- en comestibleswmkels op Woensdagmid dag. Voor dit besluit is echter nog geen goedkeuring van hél Departement te Den Haag afgekomen. Intusschen zijn reeds vele kruideniers ertoe overgegaan om hun winkels op Woensdagmiddag te sluiten. Zoo lang de betreffende goed keuring niet is afgekomen is zulks evenwel verboden. Ditzelfde geldt voor banketbakkers, die op eigen initiatief hun winkels gesloten hadden in afwach ting van officieele goedkeuring. .Sluiting beteekerit voorloopig een overtreding. Men zij dus gewaarschuwd! ORGANIST IN DE ST. JORISKERK Tot organist van de St. Joriskerk is be- I noemd de heer A. C. Schuurman, Lochem. j /*T1 Op den Soesterweg sloegen gisteren twee voor een wagen gespannen paarden op hol De dieren waren ergens van geschrokken en de koetsier kon ze niet in toom hou den. Met veel hoefgekletter ijlden de vier voeters over den weg. Ter hoogte van de luchtbrug wisten een wielrijder en de be stuurder van een met kazen beladen bak fiets het veege lijf ternauwernood te redden door zich zijwaarts te laten vallen Beide vehikels werden echter geheel vernield. Tenslotte kwamen de paarden tot stil stand omdat de overwegwach»?r van den Soesterweg de boomen had laten dalen. GELD EN BONNEN T°r\ dienstbode heeft bij de politie aan gegeven. dat te haren nadeele uit een wo ning in de Timorstraat een portemonnale met geld alsmede eenige distributiebeschei den-zijn ontvreemd. SPAKENBURG, 13 Febr. Rond vijf duizend hectaren land liggen in Midden Nederland onder den rook van dichtbevolkte centra, te wach ten om in cultuur te woren gebracht. Zoo voor iets, dan geldt voor deze groote uitgestrektheid, welke ten Oosten van de rivier de Eem is gele gen en begrensd wordt door de IJs- selmeerkust, de slagzin: bet boeren land in boerenhand", want tot dus ver is het met. d exploitatie van dit polderland maar treurig gesteld ge weest. Verzuurd, de jaren door verwaarloosd, is het aan dezen polder duidelijk zicht baar, dat hij altijd meer voor geldbeleg ging heeft gediend (dus in handen van particulieren is), dan als terrein, waar aan de boer, ter wille van zijn bedrijf, alle aandacht besteedt. Het is misschien wel eenigszins te ver klaren, dat aan dezen polder nimmer die zorg is besteed, waarop hij uit hoofde van ziin oppervlakte en ligging, recht had. De geldbelegger, die grond koopt, doet dir niet om deze zoo goed en voor- rleelig mogelijk te exploiteeren uitzon- fleringen daargelaten als hij maar jaarlijks zijn rente zii hel magere trek!, is bij al tevreden De boer echter ziet den grond als een deel van zijn be drijf. hij is er op bedacht om een zoo gun stig mogelijk profijt daarvan te trekken en zal gaarne kosten aan verbetering daarvan besteden. Behalve bovengenoemde was er echter nog een omstandigheid waardoor een goede exploitatie .Jlijd is uitgebleven. Vóór de Zuiderzee werd afgesloten, had deze polder jaar op jaar overstroomin gen te verduren. Wel brachten deze over stroomingen natuurliiké bemesting van het overstroomde land met zich. doch dit voordeel woog niet op tegen de nadeelen. Een groot aantal nerceelen was gerui- men tiid van het jaar onbruikbaar we gens den hoogen waterstand als gevolg van de slechte bemaling. Het ongerief van. de overstroomingen hield voorts het stichten van boerenbedrijven in den pol der tegen, al was het. hooge water daar van niet de eenige oorzaak. De polder, iooals gezegd bijna 5 000 ha groot, wordt door geen enkelen weg doorsneden, hel recht van uit- en overweg heerscht hier nog steeds, bij gebrek aan behoorlijke verbindings- en waterwegen. Wat dit on gerief voor de vooi landen beteekent, laat zich gemakkelijk begrijpen. Practisch zou dus de eenige weg, welke er is, voor boerderijenblOÜw in aanmerking komen, doch ook voor dezen weg geld hetzelfde overstroomingsbezwaar. Jaar op jaar kon men, bij Noordwestenwind, geen weg of polderland meer zien, dan stond het water van Baarn tot aan de Zuiderzee. De bezwaren van uit- en overweg over de landerijen, werden elk jaar erger, de polder is n.l. verdeeld in een groot aantal perceelen en nerceeltjes, resultaat van vererxing gedurende vele jaren. Gelukkig ziin er voor deze 5.000 ha groen land nu betere perspectieven geko men, nu eenige maanden geleden de eige naren het besluit tot ruilverkaveling van dezen polder hebben genomen Des te eer der waren zij hiervoor te vinden, nu zij de gunstige resultaten hebben gezien, welke met de ruilverkaveling van den Eemhesserpolder 2.000 ha groot zijn bereikt. Voor den polder beoosten de Eem. is begonnen met de verbetering van de wa- terloopen en de bemaling, waartoe eenige groote gemalen zijn gebouwd. Het aanleggen van wegen, die den polder zul len doorsnijden, zal eerst later aan de orde komen. Is dit eenmaal zoover, dan zal dit. 5.000 ha groote polderland zijn opengelegd en zal er plaats zijn voor 250 boerderijen, gerekend, dat elke boeren plaats gemiddeld 20 ha land ter beschik king moet hebben, wil het een loonend bedrijf worden. Proeven, genomep op enkel ehooger gelegen perceelen, hebben uitgewezen, dat het vestigen van ge mengde bedrijven in den polder beoosten de Eem, zeer wel mogelijk is door den grond misschien niet overal ge schikt te maken voor het telen van land bouwgewassen. Dank zij de ruilverkaveling zijn er dus thans voor het poldergebied ten Oosten van de Eem gunstige perspectieven aan wezig. Mogen de werkzaamheden, welke aan deze ruilverkaveling verbonden ziin weldra hun beslag krijgen, opdat dit land spoedig „boeren"land worde en zijn plaats in het productieproces ten volle kan innemen. GRAND TIIcaTRE Van Vrüdftg af ver- toondng van „Mijn chef is een vrouw". Voorstellingen: 4 rdac 6 en 8.1ft uur loorl. Zondag 1.45, 4, 6 15 en 8.30 uur. Andere avonden 8 uur, nam. Zaterdag en Woensdag matinée orr 2 30 ITY ii'EATER Van Vrjidag t/m. Don derdag „De vrouw met de blauwvos". Voorstellingen als in Gran l'héatre. "•.MH ANDT THEATER. Vei tooning van „Congo-expres". GRAND THEATRE. 26 Februari Amer?f Cnneertvereeniging. Concert van het U. S. O. 7.30 uur. In de komende week zal de hekenfte Duitsche dichter Hans Friedrich Blunck wederom in een aantal plaat sen in Nederland voorlezen uit eigen werk- De dichter, oud-president van de Reichsschriftumskiammcr, is dikwijls in Nederland geweest en kent ons land goed. Hij is met een Nederiand sche getrouwd en heeft hier door den grooten rijkdom van ziin werk diepen indruk gemaakt. Ilij beheerscht zoo wel ric teere lyriek als het epische dra ma en de Duitsche literatuur heeft hij verrijkf met zijn sagen en sprookjes, "welke door hun diepte van inhoud eb Juin voolijkheid lezer en hoorder bij zonder boeien. Op zijn komende tournee zal Hans Friedrich Blunck lezen op 23 Februari in hotel Monopole 1e Amersfoort. Op zijn programma staan „Mahn- sprüche'', een hoofdstuk uit „Sagen vom Reich", gedichten uit Rusland en balladen en schelmstukken. Burgerlijke Stand ONDERTROUWD: Hendrik van Mourik en Geertruida Maria van Apeldoorn; Tjihbe Andries van Veen en Rika Johanna Prins; Johanna Craanen en Emilie Auguste Schra ge: Meine Hette Wegkamp en Sytske Trijn tje Aal. GETROUWD: Wilhelmus Johannes Haze laar en Johanna Elisabeth Bovee; Hendrik Jan Nijveldt en Neeltje van Tellingen; El- bertus van den Broek en Gerritje Bruggink; Jacobus Johannes Rutten en Gerritje Wijn- veen; Marius Johan van der Veer cn Jansje Dekker. AMERSFOORT. 17 Februari 10 uur v.m. Verkooplokaal St. Aechten. Veiling van antieke- en moderne meubelen. AMERSFOORT. 10 Februari 3 uur v.m. Concordia. Verkooping van een woonhuis met erf Havik 35 en een vrij staande villa met schuurtje, garage en tuin, Paulus Buijslaan 27. BAARN. 10 Februari 2 uur n.m. Hotel „de la Promenade". Verkooping van een villa, met garage erl, en tuin Nassau laan, 52. een dubbel woonhuis. Eemnesserweg 6 en 6a. een dubbel woon-winkelhuis. Oranjestraat 3 en 5 en een winkelwoonhuis Noorderstraat 28. SOEST 25 Februari 2 uur n.m. Ho IpI „De Gouden Ploeg". Verkooping huis, boomgaard etc. a. d. Verlengde Kolonie- weg 2. 's-GRAVENHAGE. 12 Februari. De vorige week is medegedeeld, dat het tengevolge van de hcerschcnde zeer moeilijke omstandigheden noodzakelijk was, met de bij de groote hevolkings centra opgeslagen reservevoofrarlon aardappelen zuinig om te gaan. daar hieruit reeds vier tot vijf weken was geput. Daarom werd bepaald, dat do thans geldige bon van de aardappel- kaart niet één, doch twee weken geldig zou zijn. Het door de tijdelijke halvee ring van het rantsoen veroorzaakte te kort zou worden gecompenseerd dooi liet beschikbaar stellen van 750 gram peulvruchten op een bon van de aard appelkaart. Dit beteekende echter niet, dat van overheidswege niets werd gedaan nut voor voldoende aardappelen in de ste den te zorgen. Met man en macht is gewerkt om het aardappelen vervoer, ondanks de vrijwel ongewijzigde om standigbedon, voortgang te doen vinden. Dank zij deze goede zorgen, is het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in oorlogstijd thans in staat de verheugende mededee- ling te doen, dat de aanvoeren weer zoodanig zijn, dat het nor male rantsoen aardappelen kan worden verstrekt. Er zal Vrijdag avond op de gebruikelijke wijze een bon van de aardappelkaart worden aangewezen, waarop het normale weekrantsoen verkrijg baar zal zijn. Daar men op de thans geldige bon dus het normale rantsoen van 3^ k.g. per week kan verkrijgen en derhalve de tijdelij ke halveering van het aardappe lenrantsoen geen doorgang zal vinden, zal de aangekondigde extra bon voor 750 gram peul vruchten deze week nog niet wor den aangewezen. NIEUWE NAMEN VOOR WATERSTAATSWERKEN 's-GRAVENHAGE. 12 Febr. De se- cretaris-generaal van het departement van Waterstaat heeft in de Staatscou rant bekend gemaakt, dat in het vervolg de hierna genoemde waterstaatswerken zullen worden aangeduid, zooals daar achter is aangegeven: Het Wilhelminakanaal als ..Hel ka naal van de Zuid-Willemsvaart naar de Don ge": het Julianakanaal als bet „Kanaal van Maastricht naar Maasbracht"; de Beatrixsluis te Vreeswijk als „De Oostelijke sluis te Vreeswijk"; de Wilhelminasluis te Andel als „De sluis te Andel"; de Wilhelminasluis te Vianen als „De Kleine sluis te Vianen". en de Wilhelminabrug te Maastricht als „De Nieuwe brug te Maastricht". Wijziging arbeidsuren i.v.ni. de gaslooze uren 's-GRAVENHAGE. 12 Febr. Dn so- cretaris generaal van bet departement van Sociale Zaken beeft aan hooiden of bestuurders van ondernemingen, in wier fabrieken of werkplaatsen tenge volge van de gaslooze uren tusschen 3 uur fles namiddags en 5 uür des namid dags en tusschen 9 uur dés namiddags en 6 uur dos voormiddags geen arbeid kan worden verricht, zoolang dn bepa ling van de gaslooze uren van kracht blijft, toegestaan dat. in afwijking van de arbeidswet, de normale arbeidstijden mogen worden gewijzigd, in dier voege, dat de uren. waarop tengevolge van de ze gaslooze uren arbeidsverlct zou plaats vinden, voor zoover mogelijk, worden Ingehaald in de resteerendo tijdsruimte en in aansluiting aan bet begin of einde van den normalen ar beidstijd. De uif.geversmij K. te B. schroef aan de Nederiandsche ambulance, dat zij maandelijks epn vast bedrag zullen over schrijven op girorekening 87600. De. firma van D. te LT. stort, iedere week een bepaald bedrag. Mevrouw N te J. zegt. dat fci) maandelijks éeri rijksdaal der stort- De leerlingen van de H.B.S. in V. houden aan het begin van de maand een inzameling voor de Nederiandsche ambulance. Waar blijft uw storting toch? U kent, toch het gironummer? ...Noteert bet: 8 7 6 0 0. Nederiandsche ambulance, Koningin negracht. 22, 's-Gravenhape. KOERSEN NEDERLANDSCH CLAERINGINSTITUUT 's-GRAVENI-IACfe 12 Febr. Koersen voor stortingen op 13 Februari 1942 to gen verplichtingen luidende in: Belgas 80,1432. Zwitsersche francs 43,56. Fransehe francs 3,76S. Lires 9,91. Deensche kronen 39,34. Noorsrhe kronen 42,82. Zweedsche kronen 44,85. Finsehe mark 3,82. Dinar (oude schulden) 3.43. Dinar (nieuwe schulden) 3,77. Turksrhe ponden 1,4514. Lewa 2,30. Pengoe (oude schulden) 36.519. Pengoe (nieuwe schulden) 45,89. Zloty (oude schulden) 35, Zloty (nieuwe schulden) 37,68. I.ei 1,28. Slowaaksche kronen 6,48. Drachmen 1,26. Kuna 3.77. Hoofdredacteur: R. LEENKNEGT. Amersfoort Naast den hoofdredacteur is verant woordelijk voor de rubrieken Stads nieuws cn Sport: A. C. VAN DER KRAAN Jr.. Amersfoort Op 14 en 15 Februari wordt de .Dag van de Duitsche Politie* gevierd. Dat de Duitsche Politie ook een bijzondere taak in de gemeenschap heeft te vervullen, bewees zij het vorig jaar, toen zij allerwegen voor de jeugd maaltijden organiseerde. Hierboven een overzicht tijdens den maaltijd, welke In het Koloniaal Instituut te Amsterdam was aangericht Pax Holland-De Haan m Met de uitreiking der inlegvellen voor de distributiestamkaarten is deze week een aanvang gemaakt. Reeds hebben vele duizenden dit waardevolle docu ment afgehaald Pax Holland-De Haan m In de warenhuizen te St. Pancras en omgeving heerscht reeds groote drukte met het trekken van tomatenplantjes. Deze worden, na in December geplant te zijn en nu .potrijp" te zijn geworden, in kleine potjes geplant, om tot Maart in speciaal daarvoor verwarmde kassen te worden getrokken Polygoon-Kuiper Man en paard zijn goede kameraden. Als het etenstijd is aan het Oostfront, wordt ook de trouwe viervoeter niet vergeten Orbis-Holland-P. K. Etzold

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1942 | | pagina 3