Vliegveld Palembang in Japansche handen Slechts één Duitsch schip verloren in Kanaal De bedrijfsgemeenschap Ambon spoedig geheel bezet Ned. officieren bij Roosevelt Luchtactie rond Tobroek Valschermjagers hebben Zaterdag sleutel posities bezet Anambas-eilanden door de Japanners bezet UIT DE WERELD VAN DEN ARBEID Hendrik Koot herdacht BON 196 kan vernietigd worden PAGINA 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 16 FEBRUARI 1942 TOKIO, 15 Febr. (D.N.BSterke Japansche valschermtroepen zijn gisteren geland bij Palembang op Sumatra en hebben het vliegveld aldaar bezet. Daarvóór hadden sterke formaties Japansche bommenwerpers en jagers, naar de Engelsche berichtendienst uit Batavia meldt, Palembang met bommen en machinegeweer- vuur bestookt. Gedurende een massalen aanval op het vliegveld van Palembang hebben Ja pansche legervliegtuigen Vrijdag negen vliegtuigen neergeschoten of op den grond vernield. Tijdens latere luchtgevechten werden acht vijandelijke vliegtuigen \er- inield. Volgens een nadere mededeeling van het keizerlijke hoofdkwartier zijn valschermtroepen van het leger Zaterdag om 11 uur 2(1 in Palembang geland en [hebben het vliegveld benevens andere sleutelposities bezet. De valschermtroepen staan op het punt hun operaties uit to breiden. Deelcn van het luchtwapen, die hij deze operatie hijstand verleenden, hebben reeds Zondagochtend hun standplaats ingenomen op het vliegveld van Palembang. Palembang is het centrum van het grootste olieveld op Sumatra. Verder zijn. hij een verrassenden aanval op de luchtbasis Pa kan Baroe op mid den Sumatra door de luchtmacht van het Japansche leger met bommen en machi- negeweervunr talrijke vijandelijke machines, o m. 4 Blenheim bommenwerpers op den grond vernield. TOKIO, 15 Febr. (D.N.B.)De oor logscorrespondent van de Yo m 1 o e r i S j i m b oen meldt, dat een succesvolle landing van Japansche eenheden op Am- bon is uitgevoerd. De correspondent ver wacht, dat het eiland spoedig geheel be zet zal zijn. Dagelijks wordt het aantal gevangenen en overloopers grooter. De verliezen van den tegenstander tot 14 Fe bruari bedroegen 300 dooden en 2000 ge vangenen. Voorts werden o.m. 7 kanon nen. 0 stukken afweergeschut. 2 tanks, 3 vlieghooten. 2 motortorpedobooten en veel munitie buitgemaakt. Verder zijn tien bommenwerpers van het type Lockhead door Japan sche marinevliegtuigen boven het eiland Banka neergeschoten. De Ja panners leden geen verliezen. Aan de kust van de Straat van Makas sar hebben Japansche vliegers ten Wes ten van Balik Papan op Oost Borneo In de rimboe een zorgvuldig verborgen luchtbasis ontdekt Met machinegeweer vuur vernielden de Japansche vliegers drie juist gelande toestellen. Van drie ja gers. die In den strijd trachtten in te grij pen, werd een neergeschoten, een tweede gedwongen een noodlanding te maken. Voorts wordt gemeld, dat nog twee vlieghiigbascs van den tegenstander zwaar beschadigd zijn. De Japan Times and Adver tiser schrijft, dat de Nederlanders weinig ingenomen zijn rpet de vertraag de benoeming van vjce-admiraalHel- frich tot opperbevelhebber van de geal lieerde vlootstrijdkrachfen in het Zuid westelijk deel van den Stillen Oceaan en zegt. dat het niet te verwonderen is, dat de Nederlanders niet graag met een ver antwoordelijken post worden heiast, na dat hun strijdkrachten door fouten der Amerikanen geleden hebben. Het blad wijst er op. dat toen admiraal Hart naar .Java kwam en het comman do ov«r het hoofd van den meer gesrhik- ten Nederlandschen bevelhebber heen aanvaardde de catastrofale slag nabij fle kust van Java. waarbij een groot deel der geallieerde vloot In rie Oost-Indische wateren werd vernietigd, er het gevolg van was. Nu de geallieerde vloot is uit geschakeld wordt een Nederlandsche be- velhebber met een gezaghebbende posi tie hekleed. Waarom moeten de Neder landers er toe gedwongen worden den DUITSCHE WEERMACHTSBERICHTEN HOOFDKWABTIER VAN DEN Fl EHRER. 15 Febr. (D.N.B.) - Het opperbevel van de Duitsche weermacht deelde Zaterdag mede: In verscheidene sectoren van het Oostelijk front zette de vijand zijn aanvallen zonder succes voort. Zij mislukten onder bijzonder zware vijandelijke verliezen. In den sec tor van één legerkorps verloor de vijand rond 2.000 dooden. In tal rijke aanvalsacties werden vijande lijke strijdkrachten teruggeworpen, verscheidene ingesloten viiande- liike groepen verder opeengedron gen en van hun verbindingen af gesneden troepen van den vijand vernietigd of gevangen genomen. Sterke formaties der luchtmacht dreven vijandelijke concentraties en ravitailleeringscolonnes uiteen en bestookten met goed gevolg veldstellineen der bolsjewisten als mede spoorwegdoelen. Aan het front van Moermansk vernietigden iachtformaties een vijandelijk kamp te velde. De verliezen der bolsjewistische luchtstrijdkrachten bedroegen gisteren 39 vliegtuigen. Bij het zeegevecht aan den Oostelijken uitgang van het Ka naal op 12 Februari vielen Duitsche torpedojagers en mo tortorpedobooten Britsche mo tortorpedobooten aan. waarvan er twee tot zinken werden ge bracht. Een mijnenlegger red de 35 overlevenden van het ge zonken patrouillevaartuig, dat het eenige bij deze gevechten verloren gegane Duitsche schip is. Duikbooten brachten bij aanval len op convooien op den Atlanti- schen Oceaan een korvet en drie vijandelijke koopvaardijschepen van 26.500 brf. in totaal tot zinken, waaronder een groot motortank schip. Vier andere schepen wer den door torpedotreffers zwaar be schadigd. In het zeegebied ten Noorden van Tobroek plaatsten Duitsche ge vechtsvliegtuigen treffers op twee oorlogs- en twee koopvaardijsche pen van een krachtig beschermd convooi, Aangenomen kan worden, dat een torpedojager en een trans portschip van 10 000 brt. ten onder zijn gegaan. Bovendien werd in de haven van Tohroek een klein vrachtschip zwaar beschadigd. In het Westen der Marmarica vernietigden gevechtsvliegtuigen verscheidene Britsche pantserwa gens en vrachtauto's Begeleidende jagers schoten vijf vijandelijke jachtvliegtuigen neer. Op het eiland Majla wierpen ge vechtsvliegtuigen en duikbommen werpers materiaal- en benzine opslagplaatsen van de haven La Valetta in brand. Britsche bommenwerpers deden in den afceloopen nacht aanvallen op enkele plaatsen in Wcst- Duitschland. waarhij oa. een kin derziekenhuis in Essen getroffen werd. De burgerbevolking had eenige verliezen aan dooden en ge wonden. Bij deze aanvallen wer den twee vijandelijke hommen- werpers neergeschoten. Drie andere vliegtuigen verloor de vijand door afweer van jachtvliegtuigen en luchtdoelgeschut aan de kust der bezette gebieden in het Westen. Het weermachtsbericht van Zon dag luidt: In het Oosten zijn ook gisteren de aanvallen van den vijand mis lukt die op enkele plaatsen aan het front steeds weer worden herhaald. Eigen aanvalsondernemingen ver liepen succesvol. Formaties ge vechtsvliegtuigen en Stuka's van de luchtmacht deden ondanks on gunstige weersomstandigheden, doeltreffende aanvallen op vijande lijke troepenbewegingen, vernietig den verscheiden marcheerende ko- lonnes van den vijand volledig en vernielden een groote hoeveelheid ravitailleeringsmateriaal. In het hooge Noorden werden installaties van den spoorweg Moermansk ver woest. In Nöord-Afrika hebben Stuka's van de Duitsche luchtmacht ge motoriseerde afdeelingen van den vijand in de omgeving van Ain cl Gazala gebombardeerd. In de wa teren ten Noorden van Benghazi beschadigden Duitsche gevechts vliegtuigen van twee geëscorteerde Britsche convooien nog twee vrachtbooten van 15.000 ton in to taal zoo zwaar, dat ook deze sche pen vernietigd geacht kunnen wor den. Bovendien werden twee lichte kruisers, twee torpedojagers en een groote koopvaarder door bommen getroffen. Ten Oosten van Malta is een pa trouillevaartuig door een lucht aanval vernietigd. Een duikboot bracht aan de Afrikaansche kust, ter hoogte van Mersa Matroe, van een convooi twee schepen tot zin ken. Britsche bommenwerpers hebben in den afgeloopen nacht op enkele plaatsen in Zuidwest-Duitschland storingsaanvallcn gedaan, die mili tair zonder succes bleven. De verliezen der Britsche lucht macht lui den strijd ter zee en in de lucht, die 12 dezer in het Kanaal werd geleverd, zijn tot 49 vlieg tuigen gestegen. Verwacht mag worden, dat in deze luchtgevechten nog 13 andere vijandelijke loestel len zijn neergeschoten. Bij deze gevechten onderscheidden zich de formaties onder het opperbevel van generaal-veld maarschalk Sperrler, aangevoerd door generaal-vlleger Copier en kolonel Galland. De Soviellurhtmacht heeft in de periode van 7 tot 14 Februari 153 vliegtuigen verloren. Daarvan wer den er 38 in luchtgevechten en 38 door luchtdoelartillerie neergescho ten. de rest werd op den grond ver nield. In hetzelfde tijdsverloop gin gen aan het Oostelijk front 25 eigen topstellen verloren. R>i de gevechten in dpn Noorde lijken sector van het Oostelijk front heeft wachtmeester Kirchner, stuk- leider bij een slormbatterij. zich bijzonder onderscheiden door in den loop van drie dagen 11 aan vallende vijandelijke tanks stuk te schieten, waaronder verscheiden bijzonder zware. rommel op te ruimen, die de Amerika nen hebben achtergelaten'? De Amerikanen hebben den strijd ge haald naar 't gebied dat de Nederlanders wenschtcn to sparen. De Amerikanen hebben den beslissenden strijd in dat ge bied verloren en nu zij de verantwoor delijkheid hebben afgewenteld op de Ne derlanders, komen er nog meer Ameri kanen om er op top te zien, dat de strijd dat gebied zal blijven teisteren. Geen wonder dat de Nederlanders zich onbe haaglijk gevoelen. Evacuatie in Noord-Auslralië De radiozender van Canberra heeft het bericht uitgezonden, dal de Australische rcgecring oen aanvang hoeft gemaakt met het evacueercn van vrouwen, kin deren en non-comhallanton uit de kust plaatsen in het Noorden en Noordoosten en het zenden van troepen versterkingen naar hef Noordelijke kustgebied van Australië. WASHINGTON, 15 Febr. (A.N.P.) President Roosevelt heeft Vrijdag in het Witte Huls geconfereerd met de chefs dcrNederlandsche militaire- en marine-delegatie, die hier onlangs uit Londen ziin aange komen, waarschijnlijk om nauw contact te onderhouden met den vereenigden Britsch-Amerikaanschen staf en de Australische en Nieuw- Zeelandsche officieren. Generaal Dijxhoorn en schout bij nacht Ternijtelen werden aan Roo sevelt voorgesteld door den Neder landschen gezant te Londen. Bij het verlaten van het Witto Huls verklaarden de officieren, dat zij militaire- en vloot-aangelegenhe- den hadden besproken, maar zij wei gerden iets naders mede te deelen. SJANGHAI. 15 Febr. (D.N.B.). In het te Batavia uitgegeven commu niqué wordt gezegd, dat de Anam bas-eilanden, die ongeveer 300 kilo meter ten Noordoosten van Singa pore liggen, door de Japanners bezet zijn. ROME, 15 Febr. (Stefani). Het 623e Italiaansche weermachtbericht. dat Za- tenlag uitgegeven werd, luidt: Beperkte wederzijdsche verkennings actie in het gebied \an Mechili. In her haalde aanvallen van formaties bommen werpers der asmogendheden werden depots en opslagplaatsen van den vijand tusschcn Tobroek en Marsa Matrock ge troffen en in brand gestoken. Eenheden van de Italiaansche en de Duitshe lurhtmacht beschoten strate gische installaties op het eiland Malta. Duitsche jagers vernielden in luchtge vechten acht Engelsche vliegtuigen, waarvan vijf in Libye en drie boven Malta. De stad Argos in Griekenland was het doel van een vijandeliiken luchtaanval. Er zijn geen slachtoffers te betreuren. Enkele woonhuizen werden licht be schadigd. Viiandelijke vliegtuigen vlogen in den afgeloopen nacht over de omgeving van Catania en wierpen brisant- en hrand- hommen Te Biancavllla en Santa Maria di Licorlia zijn zes doorlen en acht. ge wonden onder de bevolking te betreu ren. Aan enkele woonhuizen werd zware schade aangericht. In de omgeving van Agrigent, een gemeente van Santo Ste- fano QuiSjfuina. werd een vijandelijk vliegtuig gevonden, dat vernield was. Het Italiaansche weermachtbericht van Zondag luidt als volgt: Gemotoriseerde en gepantserde ele menten. die ten Oosten van Mechili de tachementen en patrouilles van den te genstander hebben ontmoet, hebben hen gedwongen zich na een kort gevecht terug te trekken. De Italiaansche en Duitsche lucht- wapens zijn voortgegaan met inten sieve en succesvolle aanvallen op het achterland van den vijand. Ha veninstallaties te Tobroek werden gebombardeerd. troepenconcentra ties en gemotoriseerde strijdmidde len werden uiteengedreven. Duitsche jagers vernielden in lucht gevechten vijf Curtissmachlnes. Duit sche formaties liehhen zonder opont houd dag en nacht de vloot- en lucht bases van Malta gebombardeerd. Tal rijke, zware branden werden waargeno men. Vijandelijke vlootconvooien werden herhaalde malen aangevallen door de luchtstrijdkrachten in liet Oosten van de Middellandsche Zee Italiaansche torpe dovliegtuigen hebben'een grootcn vijan deliiken koopvaarder doen zinken en een anderen koopvaarder zwaar bescha digd. Duitsche vliegtuigen hebben tal rijke schepen met groote en gemiddelde tonnage aangevallen. Zij werden getrof fen met hommen van zwaar kaliber. Drie schepen zijn met zekerheid in den grond gehoord. Ook escorteerende vaar tuigen werden doeltreffend geraakt. Een van onze verkenningsvliegtuigen, dat zwaar werd aangevallen door vier En gelsche lagers, schoot er een van neer en keerde terug na zijn taak te hebben volbracht. Ook vannacht ziin eenige hommen door vijandelijke toestellen geworpen op Catania. Een vliegtuig, dat aan den aan val deelnam en getroffen werd door af- weervuur, stortte brandend in zee. Naar reeds in de bladen is gemeld, heeft do heer Woudenberg, commis saris van het Nederlandsch Verbond van Vnkverecnigingcn, op uitnoodi- glng van Reichsorganisationsleiter dr. Ley, den leider van het Duitsche Arbeidsfront, met enkele zijner naas te medewerkers en vergezeld door eenige heeren VHn het rijkscommis sariaat in Den Haag, een officieel bezoek gebracht aan het DuitBche Arbeidsfront. Tevens werden enkelo groote bedrijven cn kampen van Ne derlandsche nrbeiders in Duitschland bezocht. WiJ vangen hiermede de publicatie aan van een reeks artike len van de hand van een spccialen A.N.P.-vcrslaggevcr, waarin een aan tal indrukken van deze interessante reis, die bijna 14 dagen duurde, zijn weergegeven. SEDERT dr. Ley in Mei 1933 van den Fuehrer de opdracht ontving de lei- dlnglooze massa der vakorganisaties tot een nieuwe, werkelijk socialistische ge meenschap te binden en op te voeden, heeft het Duitsche Arbeidsfront onver moeid gestreefd naar de oplossing van het groote vraagstuk van onzen tijd: den arbeid te maken tot den beslissenden factor In het leven van het volk niet al leen, maar ook den scheppenden mensch weer de mogelijkheid tot en de vreugde aan den arbeid te hergeven. Wie in staat is geweest een vollen greep te doen uit do ervaringen en de organisatie van het D. A. F., beseft dat de oplossing van dit vraagstuk gevonden is. De dagelijksche „arbeid om don broo- de" is ook voor den werker in de machi nehallen der groote bedrijven weer tot een innerlijke belevenis geworden. Daar- door werd de arbeid weer wat hij in een goede menschenmnn(schappij moet zijn: niet alleen een middel om geld te ver dienen, maar do zin van het leven. En daarmede kan eenerzijds de arbeid weer tot een vreugde worden en anderzijds de mensch weer geadeld worden door den arbeid, dien hij verricht. Terugziende jop de veelheid van In drukken, in een onafgebroken reeks van bezoeken aan bedrijven cn besprekin gen in do hoofdafdoelingen van het D.A.F. te Berljjn opgedaan, dringen zich al dadelijk twee beginselen naar voren waarop herhaaldelijk door de inleiders- gastheeren met nadruk de aandacht werd gevestigd. Allereerst dit. dat e li organisatie, al is zij nog zoo goed door dacht en al ziet z'j 01* °P papier nog zoo voortreffelijk uit. van nul cn gecner waarde Is, wanneer achter dozen vorm geen levende Inhoud stant. Hoe aanlok kelijk het ook moge zijn bepaalde denk beelden en beginselen organisatorisch tot in de laatste bijzonderheden uit te werken, het gaan tenslotte om den mensch en zijn inzichten om ziin daad kracht en zi|n vertrouwen in de eerste plaats en niet om een organisatiesche ma. Het tweede punt is samen te vatten in den bekenden slagzin: „Nationaal Socialisme is geen export-artikel", waar mede men nog eens duideliik te kennen Wilde geven, dat de inhoud, die achtei den organisatie-vorm schuilt, niet zon der meer kan worden overgenomen door ander evolkcn, omdat zij uit het Duitsche wezen is ontsproten. Het. is immers Inderdaad zoo, dat de organisa tie van den* arbeid in Nederland zal moeten groeien uit den Nederlandschen mensch, binnen het kader natuurlijk, door de nieuwe beginselen welke do Ëuropeesche ordening zullen dragen, getrokken. Dat verhindert echter niet dat voor de leiding van het N.V.V, waardevolle lessen te trekken waren uit de resultaten en pogingen van het Duit schc Arbeidsfront, die op volkomen ka Yneraadschappelijke en openhartige wij ze te Berlijn en elders zijn besproken. Richtlijnen De zorg voor den arbeidenden volksgenoot in sociaal- lichamelijk, poltiek en geestelijk opzicht, wclko het D. A. F. op zich genomen heeft, geschiedt niet, gelijk de vroegere ar beidersorganisaties dit deden, in den vorm van een opkomen voor de „rechten" van den arbeider, mftnr steeds uit het oogpunt van het be lang van allen, van de gemeenschap. Vanuit het hooge gemeenschapsbelang gezien, bestaat er geen tegenstelling meer tus&chen werknemer en werkge ver. Hoewel In het productieproces hun positie en de male, waarin zij verant woordelijkheid dingen, totaal verschil lend kan zijn, zijn zij in dit opzicht volkomen gelijk in een socialistische ge meenschap, dat zij béiden arbeiden, ieder op de hem naar zijn capaciteiten toekomende plaats, in het algemeen be lang. Arbeid cn arbeid alleen is de grondslag, waarop hef geheele economi sche gemeenschapsleven gebaseerd mag zijn. Daarmede heeft ook de geheele ver houding in het bedrijf zelf een princi- pioele wijziging ondergaan. Niet langer slaan ondernemer en werknemer tegen over elkanr, ook werken zij niet. samen terwille van het gemeenschappelijk be drijfsbelang. znoals dit in goed gelelde liberale bedrijven nog wel het geval Is, maar zij werken 6amen als volksge- nooten in een belang, dat hoven hel bedrijfsbelang uitgaat. Daarmede ziin dus ook do belangentegenstellingen tus- schen beide groepen vervallen en haar onderlinge verhouding wordt een Per soonlijke dienstverhouding. Alle beslis singen in het bedrijf liggen alleen en uitsluitend in handen van den bedrijfs leider, die daarvoor de volle verantwoor delijkheid-draagt en er de macht toe be zit (Fuehrerbeginsel"). Maar anderzijds strekt deze verant woordelijkheid zich ook uit tot den ar beidenden mensch. De bedrijfsleider Is inderdaad een leider, niet alleen be- urijfstechnisch gezien, maar ook en vooral: van mensch en. Ilij heeft zijn groep workers dusdanig te leiden, dat de beste arbeid gelovrd wordt in liet belang der gemeenschap en dat deze ar beid voor hen die haar verrichten, een vreugde cn een eer knn zijn. Dat hij dit-doet en dat de door hem geleide groep werkers ook" hunnerzijds hun plicht doen, daarop ziet de nationaal- socialistisehe gemeenschap zelve toe i.e. het Duitsche Arbeidsfront. Niet langer bestaat dus de hejllooze strijd fueschen ondernemers en arbei ders. die in het „raden-systeem" der re publiek van Weimar zijn caricaturale hoogtepunt vond en die het geheele pro ductlcleven cn het geheele volk ten slotte verscheurde. In plaats van deze iiideeling in werkgevers en werkne mers, die de geheele gemeenschap door trc ia thans in de bdrijven de vrode herstcld.De bedrijfsgemeenschap is al du9 ue eerste en kleinste, maar onk tie voornaamste kern van de geheele ar beidsgemeenschap. Daar in de bedrijfsgemeenschap, waar de arbeider de lotsverbondenheid met zijn arheidskameraden cn met het ge heele bedrijf, cn daar overheen met de geheele arbeidsgemeenschap beleeft, lipt ook de mogelijkheid te werken nnn zijn vorming tot een volwaardig lid dor volksgemeenschap. Door sport en snol. door scholing cn vakopleiding wordt hij en worden met hem de leiders van hot bedrijf .in alle rangen, tot doelbewuste werkers in dienst van het volk co- maakt, die in dezen arbeid ook hun vol ledige levensvervulling kunnen vinden. De hedriifsgemeenschappen vormen dan ook den grondslag waarop het ar beidsfront rust en het Was vooral de or ganisatie en het leven in deze gemeen- sch appen van den arbeid, die voorni onderwerp van bezichtiging en bespre king uilmaakten. Daarop komen wij ln een volgenden brief terug. AMSTERDAM, 15 Febr. Onder veel belangstelling heeft de N.S.B. en in het bijzonder de W.Av vandaag het feit herdacht, dat d.e weerman Hendrik Koot een jaar geleden ten gevolge van een aanslag overleed. Om het middaguur verzamelden zich de W.A.-formaties op het veilde Ik wn tier „Hendrik Koot", aan den Singel, waar een half uur later, na inspectie dei troep, de afmarsch begon. Op het Watorlooplcin hij het J. D Mcijcrplcin, de plaats, waar Hendrik Koot was gevallen, stonden twee W.A- leden opgesteld met een krans. Hier werd halt gehouden en een minuut stil te in acht genomen. Vervolgens trok de stoet verder naar de begraafplaats „Zorgvlied" aan den Amsteldijk, waar de vendels „Hendrik Koot" en „Peter Ton", de vaandelwarli- ten en de genoodigden zich rond hel graf schaarden. Nadat de aanwezigen „De laatste groet" hadden gezongen, nam de waar nemend commandant der W.A.. opppr heerbanleider W. O. v. 't Hof. het uoord voor een korte herdenkingsrede. Dan. volgde de krans legging o, m. na mens het departement \an Volksvoor lichting en Kunsten, den hoofdcomm'.* saris dér Anislerdanische politie, kolonel S. Tulp, het rechtsfront der N.S.B.. den commandant der W.A het vendel „Hen drik Kont" en kring 3 Na afloop marcheerden de formaties terug naar het vendelkwartier aan den Singel, waarbij in de Van Woustraat een défilé werd afgenomen. 's-GBAVENHAGE, 15 Febr. De secretaris-generaal van het departe ment. van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat bon 196 van de thans in gebruik zijnde bonkaart al gemeen niet voor het koopen van distributiegoederen zal worden aan gewezen en derhalve kan worden vernietigd. Bi] een Duilschen luchtafweerpost in den Russischen winter. Het loeien van de alarmsirene roept de bedieningsmanschappen naar hun stukken Orbi,.Holland*P. K. Kling De .Organisation Todt" In het Oosten. Een gedeelte yan de manschappen is met speciale wapenen uitgerust als afweer tegen de partisanen Orbls-Holland-P. K. Guthausen In den Haagschen Dierentuin wordt een tentoonstelling geopend onder het motto .Der Deutsche Polizlst bastelt Spielzeug für die Kinder", naar aan leiding van den .Dag der Duitsche Politie Stapf-Mol Met groMo plechtigheid heeft te Berlijn de begrafenis plaats gehad van den overle' .«minister dr. Todt. Een overzicht van den Indrukwekkenden stoet in de straten van de Rijkshoofdstad Telefoto Weltbild-Polygoon

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1942 | | pagina 2