AANVALLEN OP DE KLEINE SOENDA-EILANDEN Beslissende slag in Burma verwacht Weinig Britsche troepen uit Singapore ontkomen KLOMPERTJE KLOMP Oproep van Quisling 't OPTREDEN VAN VAN KLEFFENS Troepen der V.S. op Bataan vernietigd ACTIVITEIT AAN HET OOSTFRONT Britsche aanvallen in N.-Af rika afgeslagen Reeds Japansche schepen in haven van Palembang TIMOR AANGEVALLEN HET FINSCHE LEGERBERICHT Plaatsvervanger van Horthy IRAN PROTESTEERT Goede tabak van eigen bodem RADIOPROGRAMMA PAGINA 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 FEBRUARI 1942 SJANGHAI, 19 Febr. (A.N.P.) Te Batavia is medegedeeld, dat Japansche gevechtsvliegtuigen tal rijke Kleine-Soenda-eilanden tus- schen Java en Australië hebben aangevallen. In Nederlandsch-In- dische militaire kringen is men er niet zeker van, of ook het tweede vliegveld van Palembang reeds door de Japanners bezet is. Het feit echter, dat geen radio-contact meer met dit vliegveld mogelijk is, doet vreezen, dat het öf door de Japanners bezet, öf onbruikbaar is gemaakt. Verder is men te Bata via van meening, dat Japansche voorhoede-troepen van Palembang naar het Westen oprukken langs de spoorlijn naar de bocht van Loempoer. Volgens een bericht van United Press uit Sydney, heeft de Juilenant-gouver- neur-generaal van Nederlandsch-Indië, Van Mook, die zich naar Australië heeft begeven om te confereeren met de de fensie-autoriteiten aldaar, onder meer verklaard: „Het is een groote fout, dat de democratieën steeds slechts aan de verdediging denken. De politiek van het zich voortdurend terugtrekken op voor bereide stellingen, kan leiden tot een toestand, waarin de geallieerden den oorlog verliezen". Van Mook zeide voorts, dat Java zoo lang mogelijk verdedigd zal worden en een bepaalden tijd ook zonder hulp van buiten zal volhouden. Indien men ech ter alleen zou moeten vechten, zou dat meer dan een nederlaag alleen voor Nc- derlandsrh Indië beteekenen. De Londensche nieuwsdienst heeft verklaard: „De tijd is gekomen om dui delijk vast te stellen waar wij strijd zul len leveren. Sumatra moet men uitscha kelen. daar de Japannprs reeds vasten voet op het eiland gekregen hebben Hoe minder strijdkrachten dor geallieer den op Sumatra achterblijven, des te bpter. Wellicht zal bet Java of Australië zijn. zoo merkt de Londensche nieuw dienst tenslotte op. waar strijd geleverd zal worden." TOKIO, 19 Febr. (D.NB) Vol- gens Domei, hebben vliegtuigen van het Japansche leger opnieuw een aantal aanvallen ondernomen op stra tegisch belangrijke punten in het Noorden van Birma en daarbij mili taire doelen gebombardeerd Uit New York wordt gemeld, dat be richten van United Press uit Tsjoeng- king melden, dat in centraal en Noord- Birma geallieerde strijdkrachten samen getrokken worden voor een beslissend en slag De Japansche opmarsch naar de Selwien was niet onverwacht gekomen, aangezien verscheidene factoren er voor pleiten, dat de slag om Burma niet in 'het gebied van Rangoon, maar in cen traal en Xoord-Burma zal worden uitge vochten. De bezetting van Singapore dooi de Japanners heeft de Golf van Bengalen voor dp geallieerde scheepvaart practisch onhoudbaar gemaakt. Door deskundigen in Tsjoengking wordt verklaard, dat een nieuwe ravitailleeringsroute via Bombav en Calcutta door Burrna gevormd en be houden kan worden, mits Noord-Burma in handen blijft van de geallieerden. Sedert geruimen tijd heeft het Japan sche keizerlijke hoofdkwartier geen com munique meer over de ontwikkeling aan het Burmaansche front uitgegeven Naar de Tokio A s a h i S i m b o e n thans van dit front meldt, rukken de Japan sche strijdkrachten, die de rivier de Bi- ■lin overgetrokken zijn en de gelijknami ge stad hebben bezet, than.s gestadig op in de richting van Rancroon. De tegen stander hpeft in het gebied van de Bilm hevigen tegenstand geboden, omdat zich daar zijn hoofdverdedigincslinie \oor het gebied van Rangoon bevond. De operaties tusschen de Salwien en de Bilin waren daarom moeilijk, omdat zich in dit 1(10 K M. diepe gebied talrijke kleinere rivieren, moerassen en bergen bevinden De tegenstander beschikte zoo doende over uitstekende natuurlijke ver- dedjgingsmogelijkheden. HET PROCES TE RIOM VICHY 19 Febr (D.N'.BDonder- dagmiddag om halftwee is het proces te gen de personen, die voor de nederlaag verantwoordelijk zijn, door den president van het opperste gerechtshof te Riom, Caous, geopend. Bij het begin der zitting legde generaal Gamelin een verklaring af, dat hij zou zwijgen om de verantwoordelijkheid en de eer van het leger te bewaren. Leon Blum heeft de geheele verant woordelijkheid op het militaire comman do afgewenteld Hu wees erop. dat het gerechtshof eigenlijk de verantwoorde lijkheid voor de militaire nederlaag moet vaststellen. Daar Gamelin de eenige mili taire beklaagde is. valt automatisch de voornaamste verantwoordelijkheid op bem terug Een nog zoo sterk bewapend leger stort ineen indien de leiding fouten maakt. Gamelin heeft echter door zijn zwijgen geweigerd de \erantwoordeli|k- heid op zich te nemen. Als dit proces er een tegen de republiek Is. dan zal Blum op zijn post blijven en zich verdedigen. De verdediger van Blum, Le Troquer, maakte bezwaar tegen de competentie •van het gerechtshof en tegen de wettig heid van zijn samenstelling en bevoegd heid en verklaarde dat dit proces een „directe schending van de grondwet" is Daladier verhoord Vervolgens werd Daladier verhoord. Onder verwijzing naar de veroordeeling door den leider van den Franschen staal van 16 October j.k. verklaarde hit welis waar zijn deel van de verantwoordelijk heid te dragen, doch zich tegen dit von nis te verzetten. Toen hij een rede van den Duitschen minister van economi sche zaken in zijn verklaring bPtrok. werd hij door den president onderbro ken. die zeide de deuren te moeten laten sluiten, indien Daladier buitenlandschc staatslieden in de behandeling betrok Vervolgens zeide Daladier. dat de ,.ee beurtenissen in Tsiecho-Slowakiie en in Polen den oorlog onvermijdelijk hadden gemaakt". Daarop dreigde de president opnieuw met het sluiten der deuren. Daarop beperkte Daladier zich ertoe een overzicht te geven over de bewapening* politiek van Frankrijk sedert 1933. 1-1 ii verklaarde o.a.. te ziiner tijd met getal len en door militaire getuigen den toe- Stand der bewapening van Frankrijk te zullen bewijzen op het oogenblik. dat hii bet. ministerie van oorlog overnam Hii zeide ziin plicht tegenover het vaderland te hebben eerlaan Om zes uur werd de zitting tot Vrij dag verdaagd. OSLO. 19 Febr. (D.N.B.) Minister president Quisling heeft bij een ont vangst van binnen- en buitenlandsche pers alle Noorsche patriotten opgeroepen, deel te nemen aan den vaderlandschen arbeid der Noorsche vernieuwing. De Nasjonal Samling. aldus Quisling, zal den strijd voor liet nieuwe Noorwegen doelbewust voortzetten en elk verzet en elk terreur der liberalistische en marxis tische cliques breken. De vernieuwings beweging kan ongetwijfeld soms fouten maken, maar haar voorvechters zijn goe de Noren, die onbaatzuchtig werken voor de toekomst van hun land. Die weg is de eenige mogelijkheid voor een hetere toekomst. Voorts heeft Quisling nog verklaard, dat zijn bezoek aan Berlijn een uiterst bevredigend verloop heeft gehad. De Noorsche delegatie is ontvangen met een hartelijkheid en een kameraadschap, die eiken twijfel aan het succes der bespre kingen uitsluiten. Quisling zeide in Ber lijn geen enkelen Duitscher ontmoet te hebben die Noorwegen niet beschouwde als een volkomen gelijkwaardig land in het Germaansche verband. De Völk. Beobachter over BERLIJN. 19 Febr. (D.N.B.). De Voelklscher Beobachter noemt in een hoofdartikel de politiek, die de Neder- landsche minister van buitenlandsche zaken. Van Kleffens, in liet najaar 1939 ten opzichte van de Duitsche regeering beeft, gevoerd, een „verraad jegens Ne derland". Zelfs de Fransche gezant in Den Haag baron de Vjtrolles, heeft in zijn rapport van 12 October uitdrukking ge- gpven aan zijn verwondering, dat Van Kleffens was ingegaan op een zoo ge vaarlijk spel. Dit alles echter is Neder land duur te staan gekomen. Van Kleffens en genooten .aldus de Voelki- scher Beobachter over de Nederland- sehe einigrantenregeering in Londen, zijn Britscher geweest dan de Engel sehen en Amerikaanscher dan rle Yan kees. Zij gaven gevolg aan de influiste ringen van Churchill en Roosevelt door den goederenruil met Japan op chica- neuze wijze te laten verkommeren en tenslotte zelfs een olie-embargo tegen Japan af te kondigen. Thans echter waait boven Borneo. Celebes en kleine re eilanden van Nederland, de Japan sche vlag en Java ziet ongerust den aanval van den sterkeren tegenstander tegemoet. In het feeken van de Sovjet- tactiek der ..verschroeide aarde", zoo zet de Voelkischer Beobachter verder uit een. worden op bevel van Engeland ge weldige waarden vernietigd en daarme de wordt toegegeven. dat zoowel Van Kleffens als Wavell bet duurzame ver lies van deze schatkamer verwachten. Het dnor den avonturier Van Kleffens en ziin medeplichtigen uitgestrooide zaad komt op". Het blad besluit met te verklaren, dat Indonesië ziin einde beeft ingeleid met de in 1930 lichtzinnig door de vroegere N'ederlandscbp regeering opgegeven neutraliteit Er resteert nog slechts een groep emigranten in Londen, zonder land en macht. Dat is een treffend be wijs boe hardnekkig vastgehouden, overleefde denkbeelden het lot van een volk kunnen bepalen. MANILLA, 19 Febr. (Domei). Japan sche marinetroepen hebben, in samen werking met strijdkrachten van het le ger, in den veldtocht op hef schiereiland Balaan tegen de belegerde Amerikaan- sche troepen van generaal Douglas Mac Arthur op 15 Februari een fort aangeval len en vernietigd, evenals andere mili taire installaties te Lamao on de Oost kust van het schiereiland ten Zuiden van Li mav. SPOORWEGONRr.T-UK IN BRITSCH- INDIE STOCKHOLM. 19 Febr. (D.N.B Bij een botsing tusschen een personentrein en een goederentrein op de lijn Allaha bad— Cawnpore. zijn naar de Britsche berichtendienst meldt. 14 personen ge dood en meer dan 25 gewond. Duitsch Weermachtbericht UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 19 Febr. (D.N.B.) - Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Aan het Oostelijke front werden tal van aanvallen van den vijand afgeslagpn. In den centralen front sector zijn nog andere sterke deelen van den vijand ingesloten. Zij wer den ondanks wanhopige uitbraakpo gingen in een zoo nauw mogelijk ge bied samengedrongen en gaan hun ondergang tegemoet, pe Bolsjewie ken verloren gisteren 44 vliegtuigen, terwijl slechts één eigen vliegtuig vermist wordt. In Noord-Afrika van weerskanten activiteit van verkenners. In de wateren om Engeland be- behartigden gevechtsvliegtuigen over dag een groot koopvaardijschip door bommen en brachten epn Britsch pa trouillevaartuig tot zinken. Duitsche marinevaartuigen brachten voor de kust van Noorwegen een vijande lijke duikboot, tot zinken. Britsche vliegtuigen, die den afge- loopen nacht de Duitsche bocht bin nenvlogen, werden door het vuur van de luchtdoelartillerie genoodzaakt te rug te keeren. Luchtdoelgeschut haal de een vijandelijken bommenwerper omlaag. ROME, 19 Febr. (Stefani.) In zijn weermachtbericht nr. 628 maakt het Ftaliaansche hoofdkwartier het volgen de bekend: Aanvallen door gemechaniseerde vijandelijke strijdkrachten ten Oosten van Mechili werden afgeslagen. De on gunstige weersgesteldheid heeft de ac tiviteit van de luchtmacht aanzienlijk beperkt. Een van onze verkennings vliegtuigen, dat in het Oostelijke bek ken van de Middellandsrhe Zee door twee jachtvliegtuigen werd aangeval len, heeft hiervan één neergeschoten eri slaagde er in. hoewel beschadigd, op zijn basis terug te keeren Het andere toe stel. van het type Wellington, blijkt in een luchtgevecht met Duitsche jagers in het centrale bekken van de Middelland- sche Zee te zijn vernietigd. In de omgeving van Tsola delle Cor- rente ter hoogte van Syracuse is een Britsch vliegtuig in zee gestort. De uit vier personen bestaande bemanning, on der wie een officier, werd gevangen genomen. TOKIO. 19 Febr. (D.N.BVolgens berichten uit Singapore ziin reeds Ja pansche marine-eenheden in de haven van Palembang op Sumatra aangeko men. Omtrent rle sterkte van deze ma rine-eenheden zijn nog geen berichten ontvangen. In de straat Gaspar ten Noorden van Batavia is een vijandelijke torpedoja ger door Japansche bommenwerpers tot zinken gebracht. Een tweede torpedoja ger liep aan den grond. SJANGHAI, 19 Febr. (D.N.B.) De Japansche luchtmacht heeft haar aanvallen thans ook op Timor ge richt. Naar het Nederlandseh Indi sche legerhericht uit Batavia meldt, hebben Japansche bommenwerpers Koepang, op het Nederlandsche deel van Timor, in twee golven aangeval len. Het legerhericht zegt dat dit res pectievelijk op Dinsdagmiddag en Woensdagochtend is geschied en dat in de havenwijk „materleele schade" is veroorzaakt. Ook Soerabaja is op nieuw aangevallen. HELSINKI. 19 Febr. (D.N.B.). Het Finsche legerhericht van heden meldt o.a Een van onze storingsafdeelingen heeft op 25 kilometer achter den vijand een spoorwegstation en de daarbij be- hoorende installaties, twee spoorbrug gen en andere werken vernield. De af- deeling keerde zonder verliezen te heb ben geleden terug. Onze luchtstrijd krachten hebben in het Zuidelijk deel van het Oostelijk front talrijke voertui gen en automobielen vernield en op en kele plaatsen vijandelijke benzineop slagplaatsen. schuilplaatsen en kampen onder vuur genomen. BOEDAPEST, 19 Febr. (D.N.B.) De beide huizen van den Hongaarschen rijksdag hebben Donderdagmorgen in een gemeenschappelijke bijeenkomst den oudsten zoon van den rijksbestuurder, Stefan von Horthv bij acclamatie tot plaatsvervanger van den rijksbestuurder gekozen. ANKARA. 19 Febr. (A.N.P.), De re geering van Iran heeft aan den gezant van de Sovjet-Unie te Teheran een pro lestnota doen toekomen over de bolsje wistische propaganda, die in de bezette gebieden van Noord-lran wordt gemaakt De bolsjewisten werken volgens deze nota met communistische propaganda films. lectuur in de Perzische taal en kostelooze kranten, bovendien met aan plakbilietten en radio-uitzendingen. De regeering van Iran protesteert er tegen, dat er op deze wiize een geest van on tevredenheid en revolutie bii de vreed zame bevolking wordt aangekweekt. 1\/T EN gelooft in Batavia, dat niet meer dan 3.000 tot 4 000 man Britsche troepen uit Singapore ontkomen zijn, zoo meldt de Daily Express. Dit zijn in hoofdzaak leden van het. terrein-personeel der Britsche luchtmacht, Britsche en Amerikaansche vluchtelingen, die nog tijdig uit Singapore naar Batavia ontkomen zijn, belegeren thans in heele troepen hun consulaten en probeeren visa le bemach tigen om uit Nederlandseh Inrlië te vertrekken. De scheepvaartkantoren te Batavia werken onder hoogen druk. Zii worden overstelpt met aanvragen voor passage biljetten; de meeste van deze aanvragen luiden voor Australië."Britsch-Indië of Amerika. De Daily Express meldt verder, dat de Nederlandsche en inlandsche be volking van Batavia sterk verontrust is door de groote Japansche successen en vooral door da verovering van Palembang. Volgens de geruchten n 1. zouden de Japanners te Palembang. dat 350 mijl van Batavia is gelegen, groote strijdkrachten hebben geconcentreerd. T utenanl-generaal Percival, de op- *-J perbevelhebber der Britsche strijdkrachten op Malakka, en de op perbevelhebber van de Australische strijdkrachten, generaal majoor Ben net, zijn gisteren, naar uit Singapore gemeld wordt, in de vesting ~sjangi geinterneerd, waar int.usschen bijna 60.000 man vijandelijke troepen on dergebracht zijn. De correspondent van deTokioNits- i i N11 s j i meldt, dat het gebouw vol gewonden is. welker totaal de oud-gou verneur raamt op rond 10.000 personen na het einde van de gevechten in het ge heele gebied van Malakka. Wanneer de strijd nog langer zou hebben geduurd, zoo besloot Thomas zijn interview zou het met ons allen wellicht gedaan ge weest zijn. Japansch bestuur op Malakka De opperbevelhebber der Japansche strijdkrachten op Malakka. luitenant-ge neraal Yamasjita, heeft vandaag, vier da gen na de capitulatie, zijn intocht in Sin gapore gehouden. Gisteren heelt het Japansche militaire bestuur in bet. geheele gebied van Ma lakka zijn werkzaamheid ter hand ge nomen. Onder de hoogste leiding van lt. generaal Ayamasjita zijn in alle provin cies van Malakka de noodige bestuurs organen ingericht: Singapore valt onder het bestuursgebied Malakka. Een der voornaamste taken van de militaire be stuursorganen voor het eiland Singapore zal, naar Tokio Nitsji N i t s j i meldt de wederopbouw zijn van de haven van •Singapore en de daarbij hehoorende mili taire installaties. Nadere bijzonderheden, zooals de samenwerking met de sultans op Malakka. zijn nog niet hekend De perschef van het Japansche leger, kolonel Hideo Ohiro, heeft opmerkeliike bijzonderheden verteld over het verloop van den veldtocht op Malakka. Voor de capitulatie van Singapore zijn tusschen de Britsche en Japansche hoofdstrijd krachten in totaal 92 veldslagen en ge vechten geleverd. De Japansche pioniers hebben In dien tijd niet. minder dan 250 bruggen hersteld. Geen enkele buiten landsche militaire deskundige, aldus Ohiro, heeft zich kunnen voorstellen, dat de Japanners, na de Straat van Jobore te ziin overgestoken Singapore binnen een week tijds konden veroveren. BRITSCH VLIEGTUIG BIJ NOOR WEGEN NEERGESCHOTEN BERLIJN. 19 Febr. (D.NB.) Een Britsch vliegtuig dat in de richting der Noorsche kust vloog, is door een Duitsch bewakingsvaartuig neergeschoten, aldus verneemt het D.N.B. HOORN. 19 Febr. In een vergade ring van de vereeniging „De Proeftuin", welke haar werkzaamheden uitstrekt over het tuinbouwdistrict De Bangert, heeft, bij een bespreking over den ta- baksverbouw een der aangesloten tuin ders, de heer J. de Boer, van Hoorn, medegedeeld met deze teelt reeds goede resultaten te hebben bereikt. Om deze mededceling te staven werden doorhem aan alle aanwezigen een pijp tabak en eigen gemaakte sigaren en sigaretten aangeboden. Allen moesten erkennen, den laatsten tijd wel slechtere tabak te hebben gerookt. De heer De Boer ont popte zich hierbij als de eerste tabaks planter in dit rayon, die met succes deze teelt ter band heeft genomen. Dil voor beeld werkte zoo animeerend. dat hel voorstel om gezamenlijk tabak te gaan verhouwen en deze gezamenlijk te laten bewerken met enthousiasme werd aan vaard. ZATERDAG 21 FEBRUARI HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.mu- zirk. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gram.mu ziek. 8.00 Brandende kwesties, causerie (opn 8.15 Gram.muziek. 8.20 Ochtendgymnastiek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gram mu ziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram.mu ziek. 10.00 Ernstige muziek (opn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Zang met pianobegeleiding en grAm.muzick. 12.00 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Waarvoor teelt de boer zyn vlas? 13.15 Romancers en soliste. 14.00 Cyclus: „Waar om leeren wy eigcnlyk?" II. 14.20 Na ge- danen arbeid muziek en vroolykheid. 15.45 Gram.muziek. 6.00 Cyclus: De zeven kruiswoorden" I. 16.20 Cello en piano. 16.45 Hollnndsch A CapcHa-koor. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, ccpnomischè- en beursberichten 17.30 Gram.muziek. 17.35 Duitsche taalcur sus. 18.00 Gram.muziek. 18.15 Hot kwartier van den anbefd. 18.30 Orgelconcert, 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Bonte avond. Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.Ki Gram.muziek. 20.40 Omroep-Symphonie- Orkcst (opn.). 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.0024.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—8 00 Zie Hilversum I. 8.00 Gram.muziek, 8.158.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram muziek- 9.25 Utrechtsch Stedelijk Orchest en Toonkunst koor (opn.). 10.00 Morgenwijdi-ng. 10.15 Gram. 29S. En toen begon burgemeester Goedzak een heele lange rede tegen Klompertle te houden en hem geluk te wenschen met alles wat hii had gedaan. Onze held werd er zoowaar verlegen van. Hij was voor geen kleintje ver- vaard, maar tegen zooveel lof kon hij niet tegen. 299. En toen kwam het prachtigste van de heele huldiging. Burgemeester Goedzak bood Klompcrtje de medaille voor betoonden moed en trouw aan. Dat had Klompcrtje nooit kunnen den ken. Was dat wel noodig? Hij had toch niet meer dan ziin best gedaan - muziek. 10.30 Lichte muziek (opn). 12.00 Pianovoordracht. 12.45 BN'.O.: Nieuws- en economische berichten. 13.00 Orkest Willy Eborlc. 13.40 Voor de riipere jeugd. 11.00 Stcdely'k Orkest van Maastricht en solist. 14.45 Sint Picter in Grouw, causerie. 15.00 Stedelijk Orkest van Maastricht. 15.40 Gram.muziek. 15.45 Hier W.A. 16 00 Omroep Harmonie-orkest on het Figura-kwartet. 17.00 Voor do 'binnenschippers. 17.15 B.N.O.: Nieuws-, economische- pn beursberichten. 17 30 Orgelspel. 18.00 Cyclus: „In een nieuw licht bezien (Voorbereid door de N.S.B.). 18.15 Gram.muziek. 18.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.00 B.N.O.; Praatje in Gro- ningsch dialect. 19.10. B N'.O.: Nieuwsberich ten. 19.20 Omroep Symphonie-orkest (opn). 20.00 Wat zal ik van 'de week beluisteren? Vanaf 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Gram.muziek. 20.45 Bonte •vond. 21.30 Het Musisch element en zijn bo- teekenis voor ons geestesleven, lezing 21.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O.: Toe lichting op het weermachtbericht. 22.10 22.15 Avondwjjding. Een Duitsche verkenningstroep in Niemandsland. De man- schappen op speurtocht in een verlaten gehucht P.B.Z.-v. Eysden-P. K. Lachmann Ciliax, onder wiens op perbevel de succesvolle operaties der Duitsche zeestrijdkrachten in het Kanaal en het Westelijk deel van de Noordzee stonden Atlantic Holland Met subsidie van rijk, provincie en gemeente wordt het perceel Heeren gracht 476 te Amsterdam, dateerend uit het begin van de achttiende eeuw, gerestaureerd Pax Holland-De Haan m In .Pulchri Studio" te s Gravenhage sprak Woensdagmiddag ir. A. A. Mussert, de leider der N.S.B., voor het kader van den Nedorlandschen'Arbeidsdfenst. Een overzicht tijdens de rede van ir. Mussert Polygoon-Fotodienst N.S.B.-Swart

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1942 | | pagina 2