TWEE NETTE BOVENKAMERS, A. S. Aronson M. S. Aronson, A D VER TENT SEN. METOF ZONDER MEUBELEN, Te Amersfoort, bij W. J. VAN BOMMEL VAN VLOTEN. bij stukken, ter grootte van een ganzen-hagel tot de vuist van een' man; dat dit goud door eene vulka nische werking opgeworpen schijnt te wezen,» enz. Men heeft stukken goud gevonden van 13 ponden. Sommige lieden hebben op een' enkelen dag voor eene waarde van 1200 tot 1800 dollars gevonden. De in Californië ontdekte schatten blijven niet alleen in Amerika de aandacht op zich gevestigd houden, maar onder de advertentiën in den Times van den 4., vindt men er reeds eene tot aankondiging van het oprigten eener maatschappij lot exploitering van den handel daarin, gevestigd op een kapitaal van 600,000 P. S. «Het is onmogelijk, dus leest men, onder anderen, in deze advertentie, eenige grens te stellen voor de hoe veelheid van goud, in de distrikten van Alta, Californië en San Francisco ontdekt; die hoeveelheid is oneindig gronterdan men zou durven onderstellenvolgens de begrooling van sommigen, zal men er tien duizend millioencn ponden uit kunnen haleneer dat de voor raad uitgeput zal wezen. Zijdie goed geld te veel hebben, en het in deze onderneming willen wagen, kunnen zich vervoegen aan de bureaux van Directeuren der op te rigten maatschappij in Great Winchesterstreet en Broadstreet te Londen.» Voorts zegt de Times van den 6., dat de draafparlij van New-York naar Californië reeds begonnen is; over de vijftig duizend menschen jagen, om hals en nek te breken, te water en te land er heen. Al wie te New- York in het bezit is van tien vingers, zit er mede over de kaart van Amerika uitgespreid, om den koristen weg naar dit goudland te meten en te berekenen. Intusschen meldt een der Noord-Amerikaansche Bladen doch bij wijze van gerucht, dat het Gouvernement der Vereenigde-Slaten besloten heeft, om onverwijld eenige oorlogs-vaartuigen naar de kust van California te zenden, ten einde den uitvoer van goud met Europische schepen zonder betaling der verschuldigde regten van uitvoer te verhinderen. Xe Londen zijn reeds eenige ponden van Californisch goud ontvangenhetwelk bevonden is van zuiver ge halte te zijn; volgens de laatste Amerikaansche berigten, was reeds eene groote hoeveelheid goud uit Californië naar New-York op weg. Toen zeker Predikant gebelgd was over het beroep van zekeren Ds. Distel, gaf hij zijnen toorn lucht door bij diens bevestiging te prediken over de woorden men leest geene vijgen van distels.Intusschen zou de Bevestigde zijne intrede gedaan hebben met de belofte der Schrift: «voor een' distel zal een denneboom opgaan.» Een Predikant uit de vorige eeuw, ergerde zich zeer, over de in die dagen heerschende mode, bij de ge- poeijerden in zwang, om aan de slapen des hoofds een zeker zwart pleistertje te dragen. Dien ten gevolge zeide hij in zijne verontwaardiging, op den kansel: grijsheidzonder ouderdom naaktheid, zonder armoede pleisterszonder wonden zijn deze drie geen groote zonden Nogtans moet ik ze hier in het openbaar voor mijne oogen aanschouwenzoo dikwijls ik optreedt.»enz. Tabakrooken. Bij de Engelsche marine is het tabakrooken onlangs streng verboden, en de in de Middellandsche Zee bevel voerende Admiraal houdt zich zoo streng aan dit verbod, dat hij op zijn eskader geen' Officier wil toelaten, die zich het tabakrooken niet geheel en al ontzegt. Op andere schepen moeten de Officieren, die deze gewoonte niet willen laten varen, in het ruim bij de matrozen gaan. Velen zijn er, die de cigaar niet willen wegleggen en zich liever aan deze straf onderwerpenhoe onaan genaam hun ook het gezelschap der matrozen moge zijn. Nieuwe baanwachters. Het aantal geletterden en kunstenaars, die door de jongste beroeringen in Europa door de vernietiging der luxe tot den bedelstaf zijn gebragt, is zoo groot, dat erin dit jaar alleen '754 van bij de spoorwegen geplaatst zijn, om hun levensonderhoud te verdienen. Hoeveel dooden vraagde een Geneesheer gedurende eene besmettelijke ziekte aan den oppasser in het gasthuis. «Negen stuks» is het antwoord. Negen? Ik heb toch voor tien genees middelen gegeven? Ja, een heeft dezelve niet willen innemen. Marhtbebigt van Amersfoort 12. Jan., en Utrecht 13. Jan. (De Cursief gedrukte artikelen, als Tarwe, enz., zijn volgens de Utrechtselie Markt genoteerd; van de overige, met gewone Romcinschc letter, als Boekweit enz., is de Amersfoortsclie prijs gegeven.) Tarwe van f 7,00 tot f 7,75. Rogge 4,GO tot 4,70. Garst van 13,50 tot 4,00. Boekweit van 4,70 tot ƒ5,10. Haver van f 2,50 lot 3,25. Witte Boonen van 8,00 tot f 10.50. Groene Erwten van 8,00 tot f 10,50. Graaitwe Erwten en Capuc. van 78,00 tot 11,00. Aardappelen van 1,50 tot 1,90. Boter 70,55 liet Ned. pond. Kaas van flLOO tot ƒ15,00 de 100 pond. Eijcren 0,30 het dozijn. Rundvl. 45 tot 50 c. Kalfsvl. 55 tot CO c. Schapenvl. 40 lot 50 c. Varkensvl. GO tot G5 c. liet Ned. pond. Marktbekigt van Rhenen, 4. Januarij, 1848. Tarwe f 6.00 lot f 8,CO. Rogge f 4,75 tot f 5,00. Boekweit f 4,75 lot/4,90. BEURSPRIJZEiY DER EFFECTEN. Zaterdag, 13. Jan. Nederland 2'/a pCt. 493/0. 3 pCt. 59'/». 4 pCt. 7G1/,. Spanje, Ardoin a 510 p. St. 103/o. Binnenl. 3 pCt. 193,v Rusland 5 pCt. 101'/o- Ooslenr. Metall. 5 pCt. 733/4. 2»/, pCt. 39'/,. (46) Onder de Letters A. B. zijn bij C. G. J. WOLTERS, Boekverkooper op de Markt te Rhenen, te bevragen: gelegen op eene der Vrolijkste Standen binnen de Stad Rhenen, des verkiezende dadelijk te betrekken. (47) in de Lievevrouwestraat, en op den IIof GEDELEGEERDEN VAN DE TWEEDE KLASSE der 207le STAATSLOTERIJmaken bekend, dat bij hen zijn te bekomen HEELEHALVE en GEDEELTEN VAN LOTENonder de flandteekening van den Ge- kwalificeerden Collecteur H. KRUIJiFF Gz. De Trekking zal geschieden op 22. Januarij, 1849. CORRESPONDENTIE. De Uitgever verzoekt aan de Correspondentie te Rhenen en Wijk bij Duurstede opgave van den Burgerlijken Stand van het jaar 1848. Hij gelooft dat daaraan gereedelijk zal vol daan worden. Ilct edel doel en de nuttige strekking van een in een onzer vorige nommers geplaatst stuk over bevordering van ont ginning tot werkverschaffing heeft een inwoner op het denkbeeld gebragt dit plan te willen verwezenlijken, gelijk dikwijls uit kleine oorzaken groote resultaten voortkomen zoo wil hij eene maatschappij van ontginning tot sland zien te brengen, zullende de wijze en de middelen nader geopenbaard worden. Voorloopig diene deze als kennigeving tot voorbereiding en overweging. In allen gevalle en voor alles noodigt hij tot medewerking en ondersteuning uit, en waarborgt alles in persoon door voor- heelden cn daadzaken te zullen staven.

Arrondissementsbode van Amersfoort | 1849 | | pagina 4