Volksnifooering CONCERT G.WESSELS Worstsoorten Vleesckwaren. Rijlis-Nermaalles jsen. Firma ANDRAU Co. WIJNKOOPERIJ. B. RUITENBERG Hz. Advertentiën. AMERSFOORT. A. M. STAM. A. .V Bouwterrein BORWEA f A Toynbee-Vereen. „Ons Huis". ZONDAG 21 FEBRUARI 1904, Muziek, Zang en Voordrachten KINDERVOEDING Horlogerie prima F. 3. VAN EIJBERGEN, Confiseur, Cuisinier, Patissier, Geldersche - - - - - - Varkensslagerij GOrlöOgïfg' - - - - bericht. publiek verkoopen: Een perceel H. W. DE HEUS. Ph. SMOLDERS, tcZ,:3 <lcs' p" M,!iv- Vraagt s. v. p. Prijs-Courant. Bericht de ONTVANGST - - - der VOORJAARSSTOFFEN. Naar men ons mededeelt, hebben de afdeelingen van den Gemeenteraad deze week vergaderd o. m. over het be kende voorstel Yels IlcynOosterveen en schijnt dit geen bijzonder gunstig onthaal gevonden te hebben. Plannen schijnen te bestaan, om het terrein, waarop de kermis gehouden wordt, uit te breiden. De militaire patrouille pakte Donder dagmiddag een deserteur op, die niet erg in zijn schik bleek te zijn met de/.' daad, althans in de Utrechtsche straat wist hij te ontsnappen. Zijn vrijheid was echter van korten duur, zeer spoedig was hij ingehaald; hij werd naar het politiebureau en van daar geboeid naar de infanterie-kazerne gebracht. Daar hebben zij hem voor- loopig opgeborgen. Op de Kruiskamp is het Maandagavond niet erg rustig geweest. Bij zekere II. zijn, 's avonds om ongeveer elf uur, een drietal mannen gekomen, om bedoelden H. te spreken. Dat gesprek schijnt van dien aard geweest te zijn, dat een hevige klop partij volgde; men spreekt er zelfs van, dat geschoten werd. Bij twee der aanvallers zijn de ge volgen zóó, dat ze thans nog te bed liggen. De politie heeft deze zaak in onderzoek. De dames A. H. v. d. Akker en M. L. A. Baya (pupil der Maatsch. tot Opv. van Weezen in het Huisgezin) slaagden te Utrecht voor het examen in de nuttige handwerken. Te Mcran is overleden de gewezen directeur-generaal van landbouw Mr. C. J. Sickesz. De lieer Sickesz werd den 19en Fe bruari 1839 hier ter stede geboren, studeerde te Utrecht, alwaar hij in 1864 promoveerde tot doctor in de beide rechten. In hetzelfde jaar werd hij burgemeester van Laren (Geld.) Op zijn initiatief kwam het waterschap van de Berkel tot stand, waarvan hij bij Kon. Besl. van 26 Februari tot watergraaf werd benoemd. Ook was hij oprichter van de Heidemaatschappij. In 1879 werd hij door het district Zutfen afgevaardigd naar de 2e Kamer, later werd hem door de Staten van Gel derland en vervolgens door die van Zuid-Iiolland een plaats in dele Kamer gegeven. Hij bleef lid dier Kamer tot zijne benoeming tot directeur-generaal vau Tandbouw. In ons laatste nummer deelden wij mede, dat. ten bate van „Kindervoeding" op 25 Februari a. s. in „Amicitia" een concert zal worden gegeven met mede werking o. m. van Mej. S. Ilpseina Yi- nekers, altzangcres uit den Haag. Het programma van deze uitvoering volgt hier onder. I. Cornelius Marseh. F. Mendelsohn Bar- tholdy. 2. Symphonie (Unvollendete). F. Schubert. a. Allegro, b. Andaute. 3. a.&b. Rosenlieder. Philip zu Eulenberg. c. Vator Unser. C. Krebs. (Voor te dragen door Mej. S. Ilpsoma Vinckers uit 's Hage.) 4. Concert für 2 Violinca mit Streichorchester. G. F. Handel. 5. Fine kleine Nachtmusik. W. Mozart. 6. a. Romance. D. v. Goens. b. Sous le balcon. R. Wuërst. (Solo voor Violoncel, voortcdragen door den heer P. uit Haarlem). 7. a. Dein. Carl Bohm b. Das kleine lied. Meyroos. (Voor te dragen door Mej. S. Ilpsema Viuckers.j 8. Invitation la Valse C. M. v. Weber Introduction et Rondo. Wij maken onze lezers gaarne op merkzaam op den feestavond, welke door „Ons Huis" morgenavond in „Amicitia" wordt gegeven. Het. programma, dat wij hieronder laten volgen, belooft iets goeds en wij weten daarbij, dat de uitvoe renden volkomen berekend zijn voor hunne taak. PROGRAMMA. 1. Muziek a. Kriegsmarsch der Priester aus „Athalia". b. Ouverture „La Dame Blanche". 2. Zang. „Van 't boompje, dat andere blade ren wenschte." 3. Voordracht. „Dood moedertje." 4. Zang. a. Probatuin b Jong Holland. PAUZE. 5 Muziek, a „Einzugder Ghste auf Wartburg b. „O, die mein holder Abendstern". 6. Voordracht. „Mijn eerste". 7. Zang. a. De Rozenstruik, b. Oude Ballade. 8. Comedie. „Blaas me even in m'n oog." (Blijspel in één bedrijf.) 9 Muziek. „Au Dich". (Concertwalzer.) Sport. Morgen zal U. D. 1. I op haar ter rein aan den Leiisderweg een compc- titiematch (3e. klasse N. V. B.) spelen tegen Yictoria I uit Hilversum. Quick II gaat te Bussum een compc- titiematch (3e klasse N. V. B.) spelen, tegen B. F. C. dit Bussum. Wij hopen dat beide Amersfoortsche Yereenigingen morgen een overwinning zullen kunnen boeken. Quick heeft wanneer het wint, het kampioenschap van haar afdcelinj veroverd. Stand van het Stedelijk Kegelconcours. Genomen 2707 kaarten; hoogste aantal punten 42. Het waarnemend Hoofdbestuur van de Y. P. N. zal Zaterdag 27 Februari des namiddags ten half 5 ure eene ver gadering houden in het Hotel Smolders van Osch alhier. VEKdiDEUINGl!:^ enz. Maandag 22 Febr. in "de Toekomst vergadering van de Ned. Yer. tot Af schaffing van St. Dranken. Zaterdag 27 Febr. Jaarfeest van de Afd. Amersfoort van denAlg. Ncd. Typ, Bond ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der afd. in de „Arend." Donderdag 25 Februari 's avonds 8 uur „Amicitia" uitvoering ten bate van „Kindervoeding" met medewerking van mejuffr. S. Ilpsema Yinckers altzangeres uit den Haag. (Zie advertentie). Zondag 21 Febr. Muziek- Zang- en "Voordrachtenavond van de Toynbee- vereciuging „Ons Huis". „Ajnicitia" 's avonds 71/a uur. (Zie advertentie). Dinsdag 1 Maart Prijsuitdeeling van 't Wintercoucours van de Schietver- eeniging Wilhelmina" in „de Arend". Woensdag 2 Maart. Idem van de Schutterij-kadervereeniging „Broeder schap" in „de Arend" Utreolit. Zondag 21 Febr. Haar- lemsch Tooneel. directeur Louis Bouw meester. „Schakels" van Her. Ileyer- mans Jr. aanvang 7 Va uur. PREDIKBEURTEN. Zondag 21 Febrnari 10 uur 's mor gens Luthersche Kerk Ds. J. L. F. de Meyere. Remonstransche Kerk '6 morgens ÏO1/., uur Ds. I. Hooykaas. 1NGEZONDEIV STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Nog eens de Nutslezingen. M. d. R. In 't 6tukje namens het Nutsbestuur voorkomende in het nummer van 17 dezer, wordt zooal niet getwijfeld aan, dan toch op een eigenaardige wijze gebalanceerd met de juistheid van mijne inlichtingen inzake „Het Bisschoppelijk oordeel over de Nutslezingen". Mag ik ter voorkoming van misverstand nog eens met nadruk verklaren dat mijn inlich tingen van a tot z juist zijn. De beide inzenders verklaren, dat in de beide lezingen niets is gezegd wat krenkend zou kunnen zyn, voor de godsdienstige meening van anderen. Daarover heb ik met geen woord gerept. Ik publiceerde dat oordeel als een karakteriseerend staaltje van wat men in die kringen alzoo veroordeelt als strijdig met den godsdienst. Dat bijv. bezoeken van Anti-R.-Kath. vergaderin gen, het lidmaatschap van niet-Bisschop- pelijk goedgekeurde vereenigingen enz. enz. volgens de Zeer Eerwaarde Heeren strijdig is met den godsdienst, is meen ik van algemeene bekendheid. Maar dat de Nutslezingen nu ook al, en wel op hoogpriesterlijk bevel als zoodanig worden gedoodverfd, dat leek me zoo absurd, dat ik tcrwille daarvan, en als curiositeit meende publiek te moeten maken. Trouwens de verklaring van de inzen ders hierboven genoemd, die ik bij nader onderzoek, door verschillen de bezoekers van die beide lezingen heb hooien bc- estigen „ook door een katholiek bezoeker" is een reden te meer om de strekking van mijn stukje, te staven. Het Bisschoppelijk oordeel, annex het verbod dat er aan vast zit, is niets meer en niets minder, dat een typeerend ver schijnsel van R.-Kath. volksvoorlichting. Achtend, P. STYNMAN. Mijnheer de Redacteur Yergun mij een klein plaatsje in uw courant om liet volgende onder de aan dacht uwer lezers te brengen. Hoewel in velerlei opzicht Amersfoort op muzikaal gebied tracht te geven, wat eene gemeente als de onze kan doen ik denk hier o. a. aan de bloeiende mu ziekschool, de uitvoeringen van Toon kunst, Jubal, het dilettantenstrijkorkest, de Amersfoortsche Muziekverecniging, toch blijft er nog veel te wenschen over Waar door de goede regeling van het buurtverkeer onzen inwoners de gele genheid wordt geboden elders goede orkestmuziek te gaan hooren, daar spreekt het van zelf, dat niet geëischt kan wor den, dat daarvoor ook hier wordt ge zorgd. Omdat wij dit hier missen, moet juist alle belangstelling van de muziek liefhebbers geconcentreerd worden op wat wij hier wèl het publiek kunnen aanbieden. Ik denk hier in de eerste plaats aan de uitvoeringen van Toon kunst. Onze afdeeling behoort het ver- eeuigingspunt te zijn van allen, die be lang stellen in een krachtig muzikaal leven. Dat Toonkunst wat praesteeren kan, heeft het meermalen bewezen. En nu dit jaar de Maatschappij haar 75- jarig bestaan zal vieren, dient onze af deeling niet achter te staan bij andere afdeelingen in liet luisterlijk vieren van dit heugelijke feest. Het bestuur besloot daarom, in over leg met den Directeur, Max Bruch's Oratorium „Odysseus" ten gehoore te brengen. Alleen wanneer allen de handen ineen slaan tot samenwerking kan oen dergelijke uitvoering slagen. Men denke toch niet dat men het zijne doet, door zich als lid op te geven. Neen, op ieder die in de gelegenheid is mede te werken, rust tegelijkertijd de zedelijke verplichting het koor te steunen, Yooral over de bezetting der mannenstemmen heeft de Directeur te klagen. Daarom richt ik mijn oproep tot u allen, die wilt bijdragen tot eene goede uitvoering van Odysseus, niet langer te wachten met u aan te sluiten bij het koor. De repetities worden Maandagavond gehouden in de Muziek school. Wie geen lid van Toonkunst is, kan zich ook opgeven als werkend lid van de Zangvereeniging, tegen een contri butie van f 2.50 jaarlijks. U, M. de R., dankende voor de ver leende plaatsruimte, teeken ik mij, Hoogachtend. E. YAN BERESTEIJN, Secret, der afdeeling Amersfoort M. t. B. d. T. Regentesselaan 9. Burgerlijke Stand van Amersfoort. van 11 tot en met 17 Februari 1904, GEBORENHèndrika Geertruida d, van A. van Ooik on J. Ruitenberg. Fennigje d. van J. Hagobeuk. Sibren Marten, z. vau L. Oosterbos en P. van Essen. Bar tholomeus Hendrikus, z. van B. H. Lensing en H. van Wandelen. Johannes Willem Gerardus, z. van C. A, Heunks en J. F. F. Stein. Carol Hendrik Franciseus, z. van C. A. R. Bartelsman en F. M. de Bie. Martinus Arnoldes Jozeph, z. van F. J. Wil- lenborg en A. H. M. Eijmer. Jan, z. van J. van Eeden en G. A. van der Wart. Betsij Johanna Maria, d. van A. Luijtelaar en G. van Hamorsveld. Aart. z. van P- Kraab en A. Rommers. Jannetje, d. van J. IJzerman on W. Bom. Lambertus Ja cobus Marta, d. van F. Roosenboom en A. M. Putman. Johannes, z. van J. C. Sehreuder. Hendrika Clasina, d. van P. Kortus en W. H. N ij kerk. ONDERTROUWD: H. Koenen en G. Bar- ten. W. A. Kleber en S. W. de Haas.W J. A. Snijders en C. Bruins. GEHUWD: H. H. van Zuilen en E. van Bekkuin H. H Bijtelaar en G- Koning. J. Renes en W. van Nijkerk. J. J. C. Foster on D. de Vries. A. J. Wever en J. C. de Kreek. H. G, llekveld en W. Opschorper. H. G. Heijerm in en J. de Waal. OVERLEDEN: Een levenl. aangeg. kind van het m. gesl. van M. van Plateringen en Vonhof. Petronella Veenendaal, 6 ni Hendrikus Rijuders, 65 j. echtg. van E. J. Engelhard. Mr. Frederik Hendrik van Persiju, 76 j. wedr. van Jonkvrouw'© A. van Borsele. Catrine Hazelaar, 1 m. Hen drik Tiggelaven, 3 m. Simon Johannes Kuijpers, 27 j. ongeh. Peter Dirk van Loeuen, 4 m. MA R KTKEK11TITE N. Amersfoort, 16 Febr. Aan do veemarkt waren de prijzen voor: Vette koeien f 140 A 220, Guste koeien f80 120. Kalf koeien f 130 d 230. Kalt vaarzen f 110 d 180, Guste vaarzen 180 a 120. Pinken f 50 a 70. Stieren f 60 a 90. Amersfoort, 19 Februari. Zandaardappelen per H.L. f 2.80 a 3.50 Appelen f 0.a 0. Peren f 0.a 0. Hoendereieren per 100 stuks f 3.25 a 4.80 Boter per K.G. f 1.40 a 1.55 Kippen f 0.90 a 1.20 Kuikens f 1.a 1.30 Piepkuikens f 0.a 0. Eenden f 0.90 a 1.25 Hazen f 0.a 0. Wilde konijnen f 0.a 0. Tamme konijnen per stuk f 0.80 a 1.50 Duiven per paar f 0.50 a 0.70» Magere varkens f 10.a 16. Zeugen f 50. a 60 Biggen f 6.a 9. Aangevoerd waren H.L. Peren. H.L Appelen. 40 H.L. Zandaardappelen. 50000 stuks Hoendereieren. Eendeneieren, 1400 kilo Boter. stuks Vee. 30 Magere Varkens, 120 Biggen en 8 Zeugen. 3 Heden overleed in den ouder dom van 76 jaar tot onze diepe droefheid, onze geliefde broeder en behuwdbroeder de WelEdel- Gestrengc Heer Mr. Fre«lerik Hendrik van Pcrsijn, Weduwnaar van Jonkvrouwe ANTONIA YAN BORSSELE, in leven Oud-Rechter in de voor malige Rechtbank te en Oud- Burgemeester van Amersfoort. Amersfoort, 11 Febr. 1904. Wed. Dr. C. J. VAN PERSIJN- Dieren. Schmalhausen. 's-Hage. Mr.E. J.YAN PERSIJN. Oosterbeek. G. E. VAN PERSIJN. Eenige en algemeene kennis geving. in «Ie grootc zaal vau „AMICITIA.". Toegang voor Loden vans Ons Huis' 5 cent, op vertoon van hun kaart. Toegang voor Niet-Leden ÏO vent. DE COMMISSIE. Opening dei* zaal 7 uur. Aanvang liaif aelit precies, TEN BATE V.\N Donderdag 25 Februari, des avonds ten 8 ure in „AMICITIA", onder leiding van den lieer G. K. G. van AAKEN, te geven door DILET TANTEN met welwillende mede werking van Mej. S. ILPSEMA YINCKERS, Altzangeres uit 's-Hage. i'.ntrfc f 1. Plaatsen te bespreken bij den Kaste- leiu van .AMICITIA" op 24 en 25 Februari van 122 uur. Americain "Waltham-Mass-lIorlogcs, en meer fijnere merken. W. F. A. GROENHUIZEN. Horloge- en instrumentmaker, Langestraat 42. LAVENDELSTRAAT. 2 Varkcnsslagcrij - - - - - Tijne Vieescb\varen Langestraat 117. 'EVIcpIioou IVo. !(S. G'iin teuburger laan, - bock Tuinstraat. Specialiteit in fijne en Dagelijks worden bestellin gen aan buis opgenomen. Aanbevelend, N 15. Briefkaarten worden vergoed. De Jfotaris TI". AMKHSrOOKT zal ie ile maii"d April 1Ö04 "i ter grootte van 4 aren, t»5 centi aren, aan de Varkens marlet hoek West- singel te Amersfoort met eene breedte aan de zijde van de Vavkensmarkt van ongeveer 25 meters, zeer gunstig gelegen in het centrum der stad, uitstekend geschikt voor bet bouwen van WINKELS, MA GAZIJNEN, enz. Zij, die 1 April e.k. den leeftijd van ten minste 14 jaar hebben bereikt, en wenschen toegelaten te worden tot de Rijks-Normaallessen alhier, gelieven zich, onder overlegging der vereisehte stukken, vóór S Maart e.k., schriftelijk aan te melden bij den Directeur, AMERSFOORT, 18 Februari 1904. Hoofdkantoor voor NederlandIJTHEOIIT. lloold-agent voor AMERSFOORT: Dames- Heeren- en Militaire Kleedermaker, Utreclitsrlicstraat 21. Amersfoort,

De Eemlander | 1904 | | pagina 3