J. van Genderen, d. j. Smits, - Uit de Omgeving. Stadsnieuws. Advertentiën. Twee Woonhuizen Bouwterrein Een Winkelhuis, Van der Want&Co- DE NIEUWE JAMS G. Wessels Sas-JCoffiebranderij ZIE ÉTALAGE! Allerlei. O) - - Meubileering. - - J. van Genderen, Teleph. 104. - Arnh.straat 35 Johs. Knoppers publiek verkoopen: WINKELHUIS, G, OUDRAAD, Sigaren - Tabak - Koffie - Thee. Boek-, Kunst- en Handelsdrukkerij per een pondspotf 0.32 uitgewogen per pondf 0.25 J. van Genderen Confiseur, Cuisinier. Patissier Dagelijks Vanille-ijs enz in de Salon F. S. VAN EIJBERGEN. Mijne KOFFIESOORTEN zijn lek ker, geurig en heerlijk van smaak; de prijzen naar kwaliteit zeer billijk, (in de geheel stofvrije kast.) Teleph. 104. Arnh.straat 35. Betreuren wij het dat de tweede opengevallen plaats niet bezet wordt door den heer van Boneval Faure, of dat men deze gelegenheid niet gebruikt heeft om een koloniale specialiteit als de oud-gouverneur-generaal Pijnacker Hordijk weder aan het politieke leven terug te geveu, de keuze van jhr. mr. van Beyma, den bekwamen secretaris generaal van justitie, valt niet andei's dan te roemen. Het Centrum schrijft: De hoofdslag werd geslagen in Zuid- Holland waar de liberale aftredende leden één voor één werden weggekegeld. De samenwerking der Rechtsche groepen bleek hier, evenals elders, zeer hecht. Anti-revolutionnairen en katholieken kre gen een gelijk aantal stemmen.Van ontrouw of aarzeling geen spoor. De leden der Staten bleven geheel in de lijn der jongste verkiczigen. Zij voltooiden wat in Juli 11. aan de stembus was beslist. Verder merkt het blad op, dat de coalitie der rechterzijde voor de eerste maal thans beschikt over de meerderheid in beide Kamers der Staten-Generaal. Het ministerie-Mackay (188891) steunde, zoo zegt Het Centrum, slechts op een niet te sterke meerderheid in de Tweede Kamer, en de liberale meer derheid der Eerste deed den heer Keuchenius, minister van koloniën, vallen. Ontbinding van onzen Senaat zou in die dagen weinig hebben gebaat. De partij verhouding zou nagenoeg onveranderd zijn gebleven, want de Staten waren destijds nog niet in die mate „om" gezet, dat zij de meerderheid van Links naar Rechts hadden kunnen verplaatsen. Dat „omzetten" der Staten is een werk van langen adem geweest, maar met groote volharding voortgezet. Zelfs de gebeur tenissen van 1891, toen een deel dei- katholieken meende de samenwerking met de anti-revolutionairen te moeten opzeggen en er de voorkeur aan gaf in de minderheid te zijn, oefenden daarop geen ernstig-storenden invloed uit. De kiezers bleven trouw aan de tra ditie en de verdwijning der liberale meerderheid in de Eerste Kamer is daar van thans, na vele jaren, het gevolg. Ongetwijfeld zal meer dan één onzer partijgenooten, die destijds de samen werking als een nadeel en erger quali- ficeerde, zich nu er over verheugen, dat het zóó en niet anders geloopen is! „Schoenmaker blijf bij je leest", of beter nog „Kellner blijf bij je glazen en je gasten." Had de Arnhemsche kellner daar ook maar aan gedacht, toen hij plotseling, zoo tusschen het bedienen door, lust kreeg een eekhoorntje te vangen, dat, onbewust van 't dreigend gevaar, vlak voor 'smans voeten heenrende. Hij, de kellner bukte zich, gelukkig had hij slechts een leeg blaadje in zijn hand, en wist het lieve beestje nog net te grijpen. Hij stopte het, bij gebrek aan betere bergplaats in zijn mouw, waaruit hij liet tegelegencr tijd hoopte te bevrij den. 't Duurde echter niet lang of de Nimrod-kellner voelde aan zijn linker arm een „knagende" pijn, die zoo hevig werd, dat hij zenuwachtig met zijn arm begon te schudden om het bijtende dier, dat zich zeker boven in een donkeren eikeboom waande, kwijt te raken. Het diertje klom evenwel steeds hoo- gcr, en beet steeds heftiger, zeei ten gerieve van het publiek, dat stond te schaterlachen bij de capriolen, die de kellner maakte. Tenslotte was deze zoo verstandig om zijn jasje uit te trekken, waardoor het eekhoorntje gelegenheid kreeg te ontvluchten, en hij van zijn kwelgeest verlost werd. Twee tamelijk diepe wonden wijzen de plaats aan, waar hij eens het vlugge diertje gevangen heeft „gehad." De lust tot jagen zal hem nu voor- I eerst wel vergaan wezen, of in elk geval i zal hij zich voorloopig bepalen tot jagen op „mak" wild in den vorm van fooitjeB. A an fooitjes gesproken, daarvan weet het N. v. d. D. ons een aardig verhaal I te vertellen. Op het water van de Schinkel, ter I hoogte van het huis „De Traag", nabij Amsterdam, waren dezer dagen eenigc gezelschappen roeiers met hun dames in bootjes. Bij het onderling van plaats- verwisselen der beide roeiers sloeg een dezer bootjes om en zoowel heeren als dames geraakten te water. Gelukkig waren op dat oogenblik aan den oeverkant een paar jongens van even 16 jaar, die ook een bootje bij zich hadden, zij snelden dadelijk te hulp en slaagden er in alle vier de drenke lingen behouden op het droge te brengen. Gemakkelijk ging dit niet, wijl een der dames reeds het bewustzijn verloren had. De twee heeren wilden nu den red ders hun dankbaarheid betuigen en de den dit in den vorm van een geschenk ten bedrage van15 .cents, zijnde 7'/2 cent per redder of 3:'/» cent per gered menschenleven. 'tls te hopen, dat niei alleen dieeene dame, maar ook haar geleiders hun bewustzijn verloren hadden, want een zoo geringe taxatie van eigen en ander leven is toch waarlijk al te bescheiden. En moge in onzen modernen tijd be scheidenheid een te weinig beoefende deugd zijn, wij meenen toch tegen een overdrijving als deze te moeten waar- scb uwen. I.ensden. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 Augustus benoemd tot burgemeester der gemeenten Leus den en Stoutcnburg, mr. A. J. de Beau fort. Bij Kon. besluit is Air. Dr. J. A. A. II. de Beaufort, adjunct-commies bij het departement van Financiën, benoemd tot adjunct-commies bij het departement van buitenlandsche zaken. Stontenburg. Aan J. Boeschoten, secretaris der gemeente alhier is bij Kon. besl. van 29 Juli verlof verleend om te Leusden te blijven wonen. Baarn. Aan den Rijksveldwachter J. van Raad, is de rang van Brigadier- titulair toegekend. Zondag a. s. 7 Aug. treedt in de Re monstrantsche kerk ten 10' 2 ure op Ds. H. L. Gort uit Utrecht. Ds. E. AL ten Gate van Alonnikendam zal morgen Zondag 7 Augustus te half elf in de Lutherschc Kerk optreden voor den Doopsgezinden kring tc dezer stede. Hedenavond te 8 ure precies, houdt de Kamer van Koophandel en Fabrie ken een openbare vergadering ten Raad- huize. Luitenant jhr. AI. C. F. J. de Rotte, van het wapen der cavalerie, sedert 14 Juli 1902 op non-activiteit, wordt in acti viteit hersteld. Onze vroegere stadgenoote Alej. A. E. AVellan, thans te 's-Gravenhage, i6 aldaar geslaagd voor de acte Engelsch Lager Onderwijs. Onder leiding van den vroegeren directeur van het Amersf. Symph. or kest „Jubal" den heer H. A. Maas, thans kapelmeester van de Kapel van het le Reg. huzaren, gaf dit koor Zon dagavond een concert op het terras van „Amicitia." Zij, die vroeger dit muziek korps wel eens hebben hooien spelen, hebben kunnen merken welke uitne mende vorderingen onder de leiding van den heer Maas gemaakt zijn. Het dankbaar applaus bewees dan ook dat de uitvoering der verschillende nummers, waaronder drie stukken van den heer Alaas zelf o. a, ook de Jubalmarsch", bij het publiek zeer in den smaak viel. Alej. M. P. Kooymans, is te Amster dam geslaagd voor het examen hoofd- acte. Te 's-Gravenhage slaagde gisteren voor het examen Fransch l.o. do heer J. Torhegge onderwijzer aan de R.K. school alhier. De tram vervoerde in de afgeloopen maand 7898 betalende passagiers, tegen 9063 in Juli 1903 en 7064 in Juli 1902 De totaal ontvangsten bedroegen £686.36' in Juli 1904, f731.72 in 1903 en 659,56" in Juli 1902. De opbrengst per dagkilomcter was f 12.30 in 1904, f 13.65 in 1903 en f 10.75 in 1902. Dinsdag 16 Augustus 's avonds 8 uur zal in het café De Arend een vergadering worden gehouden van bouwondernemers ter bespreking van de Bouwverordening. Een jongmensch kwam Zaterdag op minder aangename wijze in aanraking met een rijwiel op den Heiligenberger- weg. Hij viel en bekwam eenige vrij ernstige kwetsuren aan schouder en ge laat. De dader peddelde lustig door, het blijkbaar gewenschter achtende, onbe kend te blijven. Naar men weet meete deelen, doet de politie evenwel onder zoek en is het te hopen, dat het ge lukken zal den vluggen fietser alsnog op te sporen, daar het voor woeste rij ders, die nog al eens door Amersfoort jagen, geen kwaad kan eens te merken dat ze dat in Amersfoort niet ongestraft mogen doen. Op uitnoodiging van de heeren v. 't Hof en Achterberg, de ondernemers der Amersfoortsche Zweminrichting, die aan de leden een waterfeest wenschcn aan te bieden, heeft zich een commissie ge vormd, bestaande uit de hh. Haak, Van den Ham van Heijst en Maris, terwijl in de jury voor de wedstrijden, welke het eerste en belangrijkste deel zullen vor men, zitting zullen nemen de hh. De Jong, Kuiper en Rauli. De jury zal de bijzonderheden en voor waarden der wedstrijden later bekend maken, doch voorloopig kan wel worden medegedeeld, dat o. a. de volgende num mors op het programma voorkomen: Snelzweminen, drenkeling duiken, hin- derniszwemmen en tobben-wedstrijd. De inschrijving voor het feest, dat in den loop der volgende week zal wor den gegeven, wordt onherroepelijk heden Zaterdag 6 Augustus gesloten. Ons wordt ter kennismaking toege zonden een present exemplaar van het heden voor het eerst verschijnend num mer van „Le Fumeur", dat onder re dactie staat van A. Hillen. Doel van dit maandblad is het tabaks verbruik te bevorderen door de tabak beter te leeren kennen, hare geschie denis meer publiek te maken, het voor en tegen van het rooken aan het oor deel van het publiek ie onderwerpen met de meest mogelijke onj artijdighcid, wenken en raadgevingen te geven bij aanschaffen van rookbenoodigdheden en in het algemeen op onderhoudende wijze het publiek voor te lichten. AToor heeren rookers en dames rook- sters, zoo die ten minste onder onze lezeressen zijn, zij meegedeeld, dat de abonnementsprijs bedraagt f 1.50 per jaar. Alen wende zich daarvoor tot dc administratie te Delft. Lijst van de onbekende Brieven en Briefkaarten 2e helft Juli. Brieven J. J. Kummen C. van Doorn Am sterdam, H. E. H. Putz id., A. Evertse id., J. A. v. Genderen Arnhem, J. H. de Ruijter id., Vermeulen Beuningen, Afoj M. Jongkers Bussum, J. Schreuder Rotterdam, Reinders Utrecht, v. Rijn id., Alevr AVittenouwscch 47, Bestuur der Gesticht Cunum AVeert. Briefkaarten. Tl. Nyhuis Amsterdam, Atatroos de Horn id., Alasen Apeldoorn, Mej. J. A. v. Schaick Utrecht. Tarmentsen Vlissin- gen, Mej. T. Timmerman Zwolle, Al. Frankenhuis. Uit het Buitenland terugontvangen AV. A. Leonard Brussel, A. v. Gelder Tetschen. Kuikens Piepkuiken Eenden Hazen Wilde uoutjnen I 1.— A 1.20 I 0.30 A 0.00 i O.OO A 1.20 i 0.- A 0 - 0.— A 0 - Tamme konenen per stuk t 0.30 A 0.70 Duiven per pa ir 1 0.40 A O.ün Magere varkens 110.—AIO Zeugen t-10 A 00 Biggen f 6.A 9. Aangevoerd waren Hl- Peren, 50 H. L Appelen.300 ".L. Za..-aardappelen. 70000 stuks Hoendereieren. - Eendeneieren. 1100 kilo Boter. sruksVee. 25 .'das-ere Varkens 300 Biggen en 20 Zeugen Burgerlijke Stiinil van Amersfoort Van 30 Juli tot en met 3 Aug. GEBOREN: Lecnardus Wilhelmus, z. van E. Arler en AI. van Ruitenbeek. Hcndrikus AVilhelm, z. van J. Jansen en T. Heij. Everdina Alalia, d. vau C. J. van der Veer en AV. vande Veen. Elisabeth, d. van AV. van de Bunt en J. Polleman. Hendrik, 'z. van II. Gosewehr en Al. Zipp. Cornelis, z. van AI. van Es en G. AA'ansing. Johannes, z. van G. Rommers en D. Poniuier. Cornelia, d. van C. AI older. Lena, d. vun AV. Dijkhuizen en G. Hagenbeuk. Johannes Theodoras, z. van D. Tommei en IT. J. AI. Smcink. Coenraad, z. van J Paschedag en Al. C. Kok. Johannes, z. van Al. H. Bauland en C. van der Velden. Jo hanna Rijntje, d. van E. Vetkamp en C. H. Lansaat. Alaria Gerarda Al- bertlia, d. van AI. van Keken en G. van Pluuren. Gijsbertha, d. van H. van den Berg en J. Barbie. Antonia, Elisabeth Adriana, d. van G. Krijnen en E. A. van den Akker. Maria Agnes, d. van T. Smink en C. Vos kuilen. Petronella, d. van P. Blom. Willem z. van B. van den Hazel en G. van Beek. Johan Harmen, z. van J. Rnijs en T. D. G. van Tellingen, Frederik Peter, z. vail P. Frede- riksc en J. van Dieren. Alijda, d. van A. van Straten en E. Aluldcr. ONDERTROUWT): P. Koning en G. E. Joor. W. van Pluren en J. Gouw. J. T. P de Korte en II. van Zwol. GEHUWD M. van Spiegel en E. Rubens. J. AV. Schievels en J. D. Waanders. J. van Meetoren en E. van Feenendaal. A. Alulder en A. de Valk. D. Talsma en E. Apel doorn. B. Gijsbertse en G. Haarman. G. AV. Gijsbertse en A. C. Dusart. A. de Jonge en J. de Kievid. OVERLEDEN; Alaria van Doorn, 41 j. ongch. Reg.na Maria van Drie, 2 j. Jan Willem van den Berg, 35 j. echtg. van A. Cornelisse. Elisabeth van de Bunt, 12 u. Hendnkus Brons, oud 8 maanden. Anna Kruiswijk, oud 1 maand. Jan Tiggelaven, 1 j. AA'outer Watcr- koort, 68 j. wedr. van C', Boek. Johan A'ial, 5 m. AVillemijna Sophia van Oostvcen, 9 m. - Deuntje de Rijke 8 m. Adrianus Snijders, 59 j. cchtg. van J. Kraan. AVillem Gerrit Kocslag 7 w. -Al A RKTiH-HICHT. Amerstoort, 5 Augustus Zandaardappelen per H.L t 1,80 a 2.50 Appelen f 3.A 4. Peren f 3.a 5. Hoenderelercn per 100 stuks I 3.35 k 4.00 Boter per K.G. 1 1 20 A 1.40 Kippen i0 60 k 1. !iO. h CD CD -J Q- 0 Ox Tongues Lunch Tongues Corned Beef Galantina de veau Galantine de Volaille Galantine do Taisan Kalfsgehakt Truffe Californische Peren Californische Abrikozen Californische Perzikken Tyroler vruchten Paté de foie gras Leverpastei Ananas. De Notaris te Amersfoort zal op %atêr<lag lü August us l!)O I des avonds 7 uur, in het koffiehuis „Met Yalkje" te Amers foort, Perceel' 1. Keu kapitaal op het beste gedeelte der Langestraat nommcr 89, met TUIN en UITGANG de Nieuwstraat te Amersfoort, kada straal bekend gemeente Amersfoort, sectic E nommer 1977, groot 3.3U aren. In eigen gebruik bij den beer C. MAA8. Perceel 2 en 3. te Amersfoort in de Nieuwstraat, nos. 1 en 3, kadaster gemeente Amersfoort, sectic E nommers 1973 en 1974, samen groot 84 centiaren. Nommer 1 is in eigen gebruik bij den beer C, MAAS, No. 3 is verhuurd aan Mej. Van Daalen voor f 1,50 per week. Perccelen 47. Vier perceclcu te Amersfoort aan de Gasthuislaan, Zuid zijde, ieder breed langs den weg 12 Meters, kadaster gemeente Amersfoort sectie B no. 2826. Perc. 4 groot 5,23 aren, perc. 5 groot 5.26 aren, perc. 6 groot 5.28 aren, perc. 7 groot 5.31 aren. In eigen gebruik bij den lieer A. van OOÏK. Perc. 8. tevens WOONHUIS met BERGPLAATS te Amersfoort in de Arnhemsche straat nommer 29, kadastraal bekend gemeente Amersfoort Sectie E nommer 3497, ver huurd aan den Heer W. CLAES tot 1 Februari 1906 voor f364 per jaar. Te veilen afzonderlijk en in diverse combinatiën. Aanvaarding bij de betaling der kooppen ningen op 12 NOVEMBER 1904. De perceelen 1, 2 en 3 en 8 zijn te bezichtigen Dinsdag, Woensdags en Donderdags van iedere week alsmede op den verkoopdag van 24'/2 uur. Breeder bij biljetten. ZllIDNINGEL 64. Boekesteinseliclaaii Ï8, Amersfoort. Levert spoedig en billijk allo voor komende soorten DBl'KWEBK. Vraagt prijsopgave. ONTVANGEN: Telephoou 104, Amersfoort Xaugestraat 117 Telcphoon No. 98. Aruliemsohestr. 35. LAVENDELSTRAAT 2. Varkensslagerij - - - - - Fijne Vleeselnvaren.

De Eemlander | 1904 | | pagina 3