G. H. van Dam, Dienstbode. A. N,. J. VOS Pruimedanten B. Lookhorst tot TAXATIE-PRIJZEN publiek verkoopen: J v. Genderen, Allerlei. Stadsnieuws. Advertentiën. A W H Eymann T. L. BLOK, J. D. Lammerts van Bueren. D. P. J. v. d. Heul, zware populiere- en eikeboomen, WILGEBOOMEN, drooge Takkenbossen drooge Takkenbossen Takkenbossen Sparren en Dunsel 3 per. TAKKENBOSSEN, Brandstoffen, L. VAN ACHTERBERGH. E. J. Ruitenberg Vraag Waltmann Co., Vaste goederen, Assurantiën, Hypotheken. F. S. VAN EiJBERGEN, D. J. SMITS, Behangerij-Stoffeerderij. Mr. Timmerman en Jalouziënmaker JAN ONGELUK, „De Bruiloft van Kloris en Roosje", Van Maandag 2 tot Vrijdag 6 Jan. a.s. Ziparte en êelileurde 3apensleffen Langestraat 99. Ik stel daarom voor liet verlof te ver- leenen, eu dat de kosten komen voor de gemeente. De li e e r K1 e b e r. "VVe moeten thans juist zoo handelen, als vroeger |in dergelijke gevallen is gedaan, alle amb tenaren staan gelijk. W e t h. C e 1 o ss e. Het zal adressant een genoegen doen, wanneer de Kaad zijn verzoek aanvaardt, nu mogen we hem dat genoegen niet ontnemen. De heer Gerritsen. De heer Buys heeft dit gedaan om 't den Kaad zoo gemakkelijk mogelijk te maken. De leoraar Kerkkamp, heeft ook wel 3 maanden verlof gehad met behoud van tractement. De heer Buys heeft alleen gesproken van buiten bezwaar der ge meentekas tegen den Voorzitter ten einde, dat, indien noodig, aan den Kaad mede te declen. B. en W.hadden dit voor stel niet moeten doen. Het is door den heer Buys gedaan om alle onaangenaam heden te coupeeren. De heer Yels-Heyn. De vraag van den heer Klebcr is nog niet beant woord. De Voorzitter. Steeds gebeurde het met behoud van tractement hetgeen Weth. Celosse eveneens verklaart. Het voorstel van Esveld, werd daarna aangenomen met 15 stemmen (tegen Weth. Visser.) Punt 7. Benoeming van 2 leden van het Burgerlijk Armbestuur, wegens peri odieke aftreding van de liecren II. W. van Esveld en B. A. Siddré, welke kee- ren worden herbenoemd. Punt 18. Benoeming van 2 leden der commissie voor de Gem. reiniging, 3 leden der commissie van Eabricage en 4 leden der Gascommissie. Voor de Gem.-rciiiigiug worden herbenoemd de heeren van Beek en van Esveld. Voor de commissie van Fabricage de liecren van Beek, van Eek en Tromp van Holst en voor de Gasoomniissie de heeren van Beek, Kleber, Hamers eu Veis Heyn. Punt 19. Benoeming van 2 leden van het college van Curatoren wegens vertrek van Jhr. Mr. B. W. Th. Sandberg en wegens periodieke aftreding van den heer Ds. Kam. Herbenoemd wordt Ds. Kam. Terwijl bij herstemming tusschen de heeren Ds. I Hooykaas en Ds. W J. Meincrs, de laatste gekozen werd verklaard met 8 tegen 7 stemmen op den heer Hooykaas en 1 blanco. Bij de eerste stemming verkreeg de heer Ds. Meiners 7, Ds. Hooykaas 4 en Mr. van Traa 3 stemmen. Bij de daaropvolgende vrije stemming verkreeg Ds. Meiners Ds Hooykaas 0 en Mr. van Traa 2 6teminen Ds Hooykaas werd aanbevo len door het college van curatoren Punt 20 Benoeming van een lid der commissie van toezicht op het M. O. wegens periodieke aftreding van den lieer M L Celosse. Genoemde heer wordt herbenoemd Punt 21. Benoeming van 3 leden van de commissie van toezicht op het L O. wegens vertrek van Mevr Hand borg-Geisweit van der Netten en perio dieke aftreding van den heer J. W. Joris8en en Mevr. M. Rolandus Ilage- doorn-Schutte. Herbenoemd worden de heer Jorissen en Mevr. Kolandus Hagedoorn. Daar nog geene aanbeveling van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs was ontvangen, kou iu de va cature wegens vertrek niet worden voor zien. Daarna sloot de voorzitter de verga dering. Voor liefhebbers van een goed stuk kondcnvleeseh schijnt Berlijn een Dorado te zijn. Iu liet afgeloopcn jaar toch zijn in het slachthuis aldaar niet minder dan 3000.' houden door de in specteurs geschikt verklaard als men- schelijk voedsel; zeker een behoorlijk aantal, en nu zijn de „ongeschikte" die toch stellig ook wel verorberd zul len worden er niet eens bij genoemd. Mijn lezers, die met hun hond op reis gaan, waarschuw ik dus voor Berlijn, èn met het oog op hun viervoetigen, nat- neuzigen (vooral dezen, die volgens den schoolmeester „zoo gezond als een visch is") lieveling, èn met het oog op hun eigen corpus, dat zeker niet gewoon is aan hondenvleesch, en dus door een plotseling gebruik daarvan allerlei cy nische (d. i. eigenlijk hondsche) eigenschappen zou kunnen overnemen. Dan is liet maar beter om naar Enge land te gaan, waar, op voorstel van Z. M. Eduard ('e zwaan, als lekkernij weer in eere is hersteld. Vijf honderd jaar geleden waren gebraden zwanen de lievclingskest der Engelsche Koningen en Prinsen, en nu wil Eduard weer tot de gewoonten of liever „liefhebberijen" van zijn voorvaderen terugkeeren. De kalkoen wordt nu van zijn veroverde plaats afgedrongen, en 't is te hopen, dat tevens het Engelsche gezang nu het van den invloed der talrijke kalkoenen bevrijd wordt, weldra de zegenrijke ge volgen van liet zwanenvlecsch zal onders vinden. Van de zwaan zegt immer Vondel Sterveildt zingt ze een vroolijk lied, In 't suikerriet. Nu wordt er in Engeland wel geen suikerriet gevonden, maar er is toch in elk geval heel wat meer suiker dan in ons weidenland van boter en kaas. Van kaas gesproken, daar schiet me juist een geschicdcnisje te binnen, dat onlangs is voorgevallen in een streek, die ik niet noenieu zal 0111 de inwoners niet te beleedigen. Twee boeren Jaap, en Gerrit, wandel den over een eenzamen weg eu zagen tot lnin groote vreugde plotseling een prachtige Edammer kaas op hun pad liggen. Jaap raapte lieni op, en lachte glun der om de vroolijke gezichten die vrouw en kinderen straks zouden zetten, als hij met zoo'n lekkernij thuis kwam. Gerrit wilde echter oojc zijn deel hebben van den buit, en beweerde, dat bij de kaas 't eerst gezien had, en er dus de meeste aanspraken op kon doen gelden. Er ontstond een woordenw isseling, tot Jaap op eens uitriep „Eureka", o neen, dat riep hij niet, want hij kende geen Griekseh, maar iu elk geval riep hij dan toch iets dergelijks, en stelde nu aan Gerrit voor, dat deze in de eene hand de kaas en iu de andere een kei zou nemen. Jaap zou dan met den rug naar hem toe gaan staan, en, als alles klaar was, kie zen. Gerrit raapt een kei op, verwisselt de voorwerpen een paar malen, en zegt dan: „Ben je klaar, Jaap?" „Ja." „AVat heb je liever, de kei of de kaas? „De kaas." „Zie je nou wel," zegt Jaap, „dat de kaas mij eerlijk toekomt, anders had ik hem nou toch ook niet gekregen". Gerrit schudt herhaaldelijk zijn hoofd en zegt: „'t ls een mirakel". Zondag 1 Januari a.s. is het post- en telegraafkantoor te Amersfoort geopend van 7'/.j tot 8'/, voorin, en van 12 tot 2 nam. spoortijd. In eene vergadering van den „Chris tel ij k-IIistorischen Kiezcrsbond" gehouden 28 December te Amsterdam, waar de heer J. van der Smit Jr. uit Hilversum het nieuwe ontwerp van wet op het Lager Onderwijs besprak en o. a. de toenemende baldadigheid op straat aan de openbare school meende te mogen wijten, verklaarde de heer v. 't Ilof te Amersfoort: „dat hij, hoewel voorstander van de „Christelijke" school, tegen moest spreken, dat de kinderen der openbare scholen ondeugender w aren, dan die der „Christelijke" school". 't Is goed om van dergelijke verkla ringen nota te nemen. Het plaatselijk telephoonnct breidt zich nog steeds meer en meer uit. Thans is er weer een abonné bijgekomen n.I. de heer II. P. van de Ham van Heyst. Het toestel op het Centraal-bureau, dat maar plaats biedt voor 100 abonné's, moest betrekkelijk korten tijd geleden vergroot worden, zoodat er nog 25 abonné's bij konden. Dit aantal is thans overschreden, zoodat hot opnieuw ver groot zal moeten worden. De Donderdagavond gehouden ver gadering, waarin de heeren Van Erkel en Huizinga zouden spreken over de staking der glasblazers was vrij goed bezocht. Beide aangekondigde sprekers hadden echter bericht gezonden, dat zij verhinderd waren te komen. Doordat inplaats van den heer Huizinga kwam de heer Kruithof uit Utrecht kon de vergadering toch doorgaan. Spreker zette de staking uiteen en wekte krachtig op tot steun. Aan het debat werd deel genomen door de heeren J. M. Thiel en J. van Unen, die het Arbeids contract ter sprake brachten, waarop spreker evenwel niet inging, daar hij op een politiek debat niet gerekend had. Een hevige rukwind sloeg gisteren een groote spiegelruit in den coöperatieven winkel geheel uit het raam. De ruit was verzekerd maar er gingen ook tal van de geëtaleerde waren mee naar buiten, zoodat de schade toch nog vrij groot is. Eenvriendelijke aanblik leverde Woens dagavond het Luthersch kerkgebouw. In het midden was een prachtige en smaakvol versierde kerstboom op gericht; daaromheen was een vijftigtal kinderen geschaard, die met glinsteren de oogen afwachtten de dingen, die komen zouden, terwijl een groote me nigte belangstellenden het goed verlich te lokaal geheel vulden. Toespraken, gehouden door Ds. de Meijere en Ds. Busch Keiser werden afgewisseld door het zingen van eenige lieve eenvoudige versjes van de kinderen en van twee kerstzangen door een der dames, die tot de orga- nsgtie van dit feest hadden medege werkt. Aan het einde van deze goedgeslaag de Kerstfeestviering werden aan den kinderen de kerstgeschenken uitgedeeld, w aarnaar menig oog in de loop van den avond al eens tersluiks was afgedwaald. Majoor J. J. Storm van Leeuwen, thans van het 7c regiment Inf. in gar nizoen te Hoorn, is in het diaconessen- huis te Amsterdam overleden. Tot Reserve Ie luitenant bij de Inf. der landweer in het 19e landweerdis- trict is benoemd de le Luitenant der d.d. schutterij W. A. Uylenberg, thans te Utrecht. Tot Reserve 2e Luitenant bij de Inf. der landweer in het 19e landweerdis trict en zulks met bestemming voor het bevel over de le compagnie hospitaal soldaten der landweer, is benoemd de reserve- adjudant- onderofficier J. C. van Aken, van het 5e Reg. Inf. alhier in garnizoen. In de zitting der arrondissements-recht- bank van Donderdag 29Dcc., werd D. van E., 18 jaar, koopman te Amers foort, beklaagd van mishandeling van F. 11. te Amersfoort, veroordeeld tot 10 dagen gevangenisstraf. SI'OltT Morgen speelt een Auiersfoortsch elftal te Hilversum een friendly-game tegen Victoria I vandaar. Dat de animo onder de voetbalspelers, gelijken tred houdt met die onder de voetbalreporters, blijkt wel uit het vol gende bericht, dat de nieuw e Arnh. Ct., ter opname, ontving. Heden Zondag had een voetbalwed strijd plaats tussen den Arnhemsche voetbal klub Trapdoor eu ecselsiej toen Trapdoor kwam opdagen en ge wacht had tot het bepaalden uur. dours ecselsiejor niet te komen dus hadden het verspeeld met 5 kolen in het voor deel van Trapdoor." Wij kunnen ons best voorstellen dat een club niet durft komen, als eene verceniging met zulk cenen bloeddor stigen naam als „Trapdoor" haar staat op te wachten. Burgerlijke Stand. van Dec. 28 tot 31 Dec. 1904. Geboren: Alijda "Wilhclmina, d. van A. Mculeman en II. van Grol Teuutje, d. van 1. Lesterhuis eu M. van Maanen. Johannes, z. van D. Wels en II. van Straten Gerardus Cornelis, z. van Th E. Hienekamp en C. Heere. Hen drika, d. van A. Gouw en A. Elschot. Wilheliuina Frederika, d. v. D. van Schooneveld eu H. M. van der Put. Herman Hendrik, z. van G. W. Bennink en J. van den Ham. Arie Bernardus Johannes, z. van P. de Winter en A. Kraaijkamp. G e h u w dC. Seves en E. Mater. E. van Praag en M. Rol. Overleden: Ilendrikus Marti nus Schrijvers, oud 62 j., ongeil. Jacoba Adriana Schippers, oud 70 j., wed. van J. Kooiman. Gerardus Bakker, oud 6 maanden. Johanna Engelina Weer- link, oud 70 jaar, ongeh. Hendrika Louisa Staal, oud 11 mud. Voorspoed, Heil, Zegen, Kleine llaag So. 6. Huis- en Decoratieschilder, Utrechtscheweg 44. p. f. p. f. Compliment van den dag aan geachte Begunstigers, Vrienden en bekenden bij de intrede van het Nieuwe jaar. W. VAN DEN DONKER, Kampstraat 3638. Stoomsmederij en Magazijn van Haarden en Kachels. Amersfoort, 1 Jan. 1905. Filiaal Burgers E. N. R. Ainhemscheweg 32a. P. f. Te Amersfoort gevraagd een nette en vooral zindelijke DIKN'STBODK van buiten, van goede getuigen voor zien, liefst zoo spoedig mogelijk. Adres: Van Oldenbarneveldlaan 1. DE NOTARIS te Amersfoort, zal op l>onderdag 13 Januari 1905 des voormiddags 9 uur, in de herberg „Bavoort" bewoond door de weduwe E. IIOENDERDAAL te Leusden (zonder onkosten ten laste van de koopers, opdag 1 October 1905). le. voor den WelEd.G. lieer Mr. W. II. DE BEAUFORT. 147 perceelen eiken- en ander hakhout, drooge takken bossen, sparrenslieten, dunsel, dekspar ren, afzetsel, brandhout en afbraak op diens eigendommen onder Leusden aanwijzer II. PLOMP, boschbaas op den Treek. 2e voor den HoogWelG. Heer Mr. II. J. II. Baron VAN BOETZELAER. VAN OOSTERIIOUT. 36 perceelen zware eiken- en ander hakhout, sparrenslieten, brandhout en drooge takkenbossen op diens eigendommen onder Amersfoort, Lcuiden en Stoutenburgaanwijzer T. HAM, boschbaas te Stoutenburg. 3e. voor den lieer J. van den Berg. 6 perceelen bij J. VAN BEEK op Dorrestein nabij de Ilertekop te Amersfoort. 4e. voor den Heer J. VAN QINKEL. 6 perceelen bij J. VAN G1NKEL aan het Halve Maantje aan den Woudenbcrgerstraat- weg te Amersfoort. 5e. voor de weduwe G. KUIJER. 8 perceelen iii het Konijnenbosch onder Lensden. 6e. voor den lieer A. POTHOVEN 15 perc. gebrande, gebakte en staande op Waterloo op den Leusderberg. 7e. Voor den Heer L. KOENEN. op Doolomberg aan den Woudenberger- straatweg te Amerfoort. Notitiên houdende omschrijving der te verkoopen perceelen zijn kosteloos verkrijgbaar ten kantore van voornoem den Notaris. «EVESTIBD 189Q. - - Handel in le kwaliteit - - Magazijnen: Koestraat, ltestelkantour: Arnhemsche straat 1. „De Graaf van Atione." Timmerman en Makelaar. WEVERüUrUEL 11. iu flacons. Zeer geschikt voor zieken 0111 uit de band te eten. Aanbevelend, Arnheinschestr. 35, Telephoon 104. MAKELAARS AMERSFOORT. KANTOOR Arnhemschestraat 7, Interc. telephoon 116. LAVENDELSTRAAT 2. Varkcnsslagerij - - - - - Fijne Vlcesoliwarcu. Lainaison Bouwer Co. Commissionair* in KHcctcu AMSTERDAM, NIJMEGEN AMERSFOORT. Muurhuizen 39, belasten zich met den in- en verkoop van fondsen, sluiten prolongation, koopen en verkoopen van coupons, buitcnland- schc wissels, vreemd bankpapier verschaffen gelegenheid tot. het in bewaring geven van waarden in de safe-kastjes hunner gepantserde brand- en iiibraakvrije kast, waar voor nadere condities te hunnen kantore verkrijgbaar, Kantoor geopend eiken werk dag van 93 7!|28'|2- - Kaugcslraat 39. Huurhuizen 65 Amersfoort. Verhuizingen van en naar alle plaatsen onder garantie. Mehonwlturg -- Utrecht. Hollands Blijspel-Ensemble. Directie: A. SAALBORN. Zondag 1 Januari 1905: LACHERI. ACH KV Op reel vuldig verlangen: Kluchtspel in 3 bedrijveu, naar het Hoog- duitsch ..llaus lluekebein" van OSCAR BLUMENTHAL en GUSTAV KADELBURG. Vertaler DOLPHO. Regie: A. SAALBORN. Hevolgd door Oud-Hollandsch Kluchtspel met zangen en dansen in 1 bedrijf. Qrchcst onder leiding van den Heer li. Kuypers. Aanvang hall' acht ure. worden alle voorradige verkocht Men geve wel acht: GOEDEREN gedurende deze 5 dagen gekocht worden NIK 'I' geconfectioneerd geleverd, terwijl geen stalen op zicht gegeven kunnen worden. Aanbevelend, /7 u,

De Eemlander | 1904 | | pagina 3