Advertentiën. Verhuring. 3e Abonnements-Concert ,,D' AMERSEE'R." openbaarverhuren: 8. van LE1JENH0RST Concertzaal „DE AREND. grootste en oudst bekende SPIEGEL-, SCHILDERIJEN- en LIJSTENFABRIEK is alleen c TSü«5Vö. Utrecht Grootste inrichting voor het omlijsten van Platen, Foto's en Schilderstukken. K ij k s-N or maallessen. Bevorderd ot dc 2c Haute: Corn. v. d. Brinck, etr. Butselaar, M. van Eek. J. Jansen, ,gn. den Hartog, A. Kerling, J. Lodder, 11. Nacken, Sof. Nesenberend en. N. Flaanderen. 2 leerlingen niet bevorderd. Tot de 3e klasse: J. M. v. d. Irinck, VV. de Bruin, Arth. Kuijntjes, B. Nacken, H. Oosterhuis, A. van iVoerkom, J. van Woudenberg, 2 1 e e r ingen niet bevorderd. Tot de 4e klasse: W. K. Daamen, V. Fröger en J. T. J. vaa Schaik. Gisteren is het schriftelijk examen oor de onderwijzersacte te Utrecht af- enomen. Tien leerlingen der Rijks-Nor- wallessen alhier nemen er aan deel. In de zitting der arondissements-reoht- ank te Utrecht van Maandag 3 April reiden de volgende uitspraken gedaan: J. van D., 22 jaar, koopman te Amers foort, bekl. van vernieling van eenglasruit de woning van A. B., veroordeeld :ot gevangenisstraf voor den tijd van dagen. K. de G., 46 jaar, E. de G., 19 aar, J. de G., 23 jaar, te Amersfoort, eklaugd van diefstal in vereeniging an sparrenboomen. Vrijgesproken. H. M., 29 jaar en II. M., 49 jaar, oopman te Amersfoort, bekl. van dief- ital van kogels ten nadeele van het Rijk, ieder veroordeeld tot 8 dagen ge- angenisstraf. De vergadering van Dinsdag 11 April, waarin de heer Frank van der Goes :ou spreken, gaat wegens verhindering van den spreker niet door. Donderdag a.s. geeft de zangvereeni- ging van de afdeeling Amersfoort van Maatschappij tot bevordering der Toonkunst een uitvoering in Amicitia onder leiding van den heer M. W. Petri. Als solisten zullen optredendc dames en heeren Joha. van de Linde (sopraan) uit Amsterdam, Lotte Roosing (alt) uit Rotterdam, R. van Schaik (tenor) en H. C. van Oort (bas) uit Utrecht. Begeleiding: de orkestklasse van de Muziekschool, met welwillende mede- erking van eenige genoodigden en van Mej. J. L Wolter. Uitgevoerd wordt: Felix Mendelssohn, Elias, nacht worten des alten Testaments, 70." De uitvoering begint om half acht. Tot de Uitvoering en tot de Alge- raeene repetitie ('s avonds te voren 7 uren in Amicitia) hebben toegang de leden der Maatschappij, uitsluitend voor hun persoon, op vertoon van het door hen onderteekende diploma. Leden kun nen dames en jongelieden beneden 18 jaren introduceeren 4 f 1.Toegang voor niet-leden a f 2. Toegangskaarten, alsmede tekstboekjes (duitsch en hollandsch) i 25 ets. bij de firma Blankenberg Zoon, bij den gérant van Amicitia en op beide avonden aan de zaal. Plaatsbespreking 4 10 ets. op den g van de uitvoering bij den gérant van Amicitia. Vrijdagavond eindigden de lossen van het Herhalingsonderwijs voor jongens had do uitreiking plaats der prijzen aan de leerlingen, die zich door vorde ringen en vlijt onderscheiden hadden. In de derde klasse werden prijzen toe gekend aan: W. Noordman, W. Postkouwer, K. Groenhuizen, R. Bos en J. Beekman. In de tweede klasse aan: E. Tuinstra, B. Claes, G. Schreuder en L. Stolberg. In de eerste klasse aan G. van Karsbergen, H. Meester, A. II. van Huijzen, J. Meijers, J. P. dc Jager, M. Plante en G. J. P. van Ede. De lessen vangen weder aan den len September, a.s. Men deelt ons mede, dat een ver pleegde van de vereeniging tot opvoeding van half-verweesde-, verlaten en ver- aarloosde kinderen, bij het gehouden toelatingsexamen voor de Ambachtsschool met No. 1 geslaagd is. Liijst van onbekende poststukken 2e helft Maart 1905 Brieven Mej. B. Bennik Amersfoort', Jansen; Amsterdam; K. Forenstra; Amsterdam; Roosenburg; Utrecht; Van der Geer; Utrecht; Mej. Schuurman; Utrecht; Keihes; Weesp. Uit het buitenland terug: Briefkaarten: G. Spaalink; Hardigun. op. K. Mej. Noormi; Bijkt. Generale Levens- verz. Mij. bank; Mej. G. Veen; Wed; E. v. d. C., Amsterdam. J. El sevier Stokmans; Amsterdam. W. Poel geest; Hilversum. A. Blijjer; Leeuwar den. Uit het buitenland terug: Wolder Jonker; aan de Lippe bij Woltop. Hendrik Vries; aan de Lippe bij Woltop; Aangeteekende Brieven: P. dc \ries Co., Amsterdam. Uitkomsten van de exploitatie Amers- foortschc Tram over de maand Maart 1904 en 1905: 1905 1904 Betalende passagiers Opbrengst passage Opbrengst diversen Totaal opbrengst Opbr. p. dagkilom. 6977 /'551.22 25.11 576.33 10.33 5578 fUó.52 35.34' „480.87 8.62 Eindelijk werd een geschikt pachter voor de reclame in en op de rijtuigen gevonden, door wiens activiteit de op brengst hiervan over het tijdvak 15 Februari 190515 Febr. 1906 bruto meer dan f 800 bedraagt, zoodat de bron der neveninkomsten op den duur vrij zeker zal stijgen. De opbrengst der reclame op de dienstregelingen en billetten, bedraagt netto circa f 100 'sjaars. Twee minderwaardige iulandsche paar den, werden vervangen door één sterk Ardennenpaard, zoodat het aantal paar den thans 7 bediaagt. Ambachtsschool. Met een enkel woord meldden we in ons vorig nummer reeds, dat Zaterdag 1 April de tentoon stelling van de Ambachtsschool ge opend is. Vooraf had de uitreiking van getuig schriften plaats aan de leerlingen, die met goed gevolg den cursus hadden afgeloopen. Tal van belangstellenden waren bij deze plechtigheid tegenwoordig. In eenige welgekozen woorden heette de voorzitter, de heer G. J. Buys hen welkom en richtte zich daarbij in het bijzonder tot den Eere-Voorzitter; den heer F. D. graaf Schimmelpenninck, tot den Burgemeester en den Wethouder Celosse en tot de Bestuursleden van het Nut. Daarna wijdde de voorzitter een enkel woord aan den vorigeu directeur, den heer Doorn, terwijl hij er op wees, dat her Bestuur er zich zelf en de Vereeni ging mêe kon gelukwenschen in den heer Van der Worp een waardig opvol ger te hebben gevonden van den vorigen Directeur, die geheel in den geest van zijn voorganger het onderwijs aan de Ambachtsschool leidde, tot groote tevre denheid van het Bestuur daarin gesteund door de heeren onderwijzers, aan wie de voorzitter eenige hartelijke woorden van dank toevoegde. Zich thans wendende tot de leerlingen, die weldra de school gingen verlaten, wees de heer Buys er op, dat op de school slechts de gronden gelegd waren, waar in de praktijk op moest worden voortgebouwd. Ze moesten niet denken, dat zij er nu al waren. Tevens zcide hij er met nadruk op te willen wijzen, dat het leven nog iets meer eischt dan enkel kennis. Plichtsbetrachting, en waarheids liefde en bovenal karakter zijn nood zakelijke eigenschappen om zijn plaats onder de menschen waard te zijn; is noodzakelijk om kracht te vinden bij de teleurstellingen, die ieder te wachten staan. Ge zult bemerken, dat de practijk vaak andere cischen stelt aan uw werk dan de school. Hier vroeg men 't eerst naar goed en degelijk werk. Daar vraagt men het meest vaak naar vlug werk. Niettemin zult ge bespeuren, dat de gronden hier gelegd u in staat zuHen stellen u tot bekwame vakmannen te ontwikkelen. Daarna werd overgegaan tot de uit reiking der sierlijk geornamenteerde getuigschriften, waarbij de voorzitter nog een hartig woordje voegde, de eene leerling kreeg een goeden raad mee, de ander een woord van lof. Bovendien ontving elk leerling nog een stuk gereedschap als eene herinne ring aan de school. Na afloop van de prijsuitdeeling werd den leerlingen nog een enkel woord van afscheid toegevoegd, waarna de voorzitter de tentoonstelling voor geopend verklaarde. Thans nam de Burgemeester het woord om zijn dank uit te spreken, aan het Bestuur van de Ambachtsschool voor de wijze waarop deze de belangen van die inrichting behartigde, een in richting die zeer zeker de belangstelling van den Raad in ruime mate geniet. Daarmee was de plechtigheid afge loopen en ging men over tot het be zichtigen van de tentoongestelde teekc- ningen en werkstukken van de leerlingen der verschillende klassen. 't Ligt in den aard der zaak dat vooral die dingen, die het best door leeken beoordeeld kunnen worden het meest de aandacht trokken. En daaraan schrijven we het toe, dat vooral het meubelmakerswerk, dat werke lijk ook schitterend was, de aandacht van velen tot zich trok. Ook de tentoongestelde teekeningen lokten veel kijkers. Men was letterlijk verbaasd over de resultaten, die men weet te bereiken. Eenige deskundigen verzekerden ons, dat ze opgetogen waren over het smids werk en over het timmerwerk, dat alles systematisch was tentoongesteld, zoo danig, dat men met een minimum vak kennis den leergang kon volgen, 't Moet dunkt ons met groot leedwezen zijn, dat men later vele der gemaakte werkstukken, de wentel- en andere trappen bijvoor beeld weer uit elkaar moet slaan, en dus het werk, waaraan zoo groote zorg besteed is, weer moet vernietigen. Veel, wat door de smeden gemaakt is, kan later op school nog weer gebruikt wor den, als teekenmodel en voorbeeld, ver zekerde de directeur ons. De „prijzen" trokken de algemeene aandacht en menigeen hoorden we zeg gen, voor de mooie portemanteau of een der andere sierlijke meubelstukken staande: „dat moest ik eens trekken, dat zou me wel aanstaan Li één woord, de tentoonstelling is een beslist succes geweest voor de school. Zondag heeft het storm geloopen. De tentoonstelling was zóó druk bezocht dien dag, vooral door werklieden, dat men soms schouder aan schouder stond. Ook leeraars en directeuren van andere scholen zijn een kijkje komen nemen van dc tentoonstelling en zullen zeker hebben moeten getuigen dat de Amers- foortsche Ambachtsschool een eereplaats inneemt onder soortgelijke inrichtingen in ons land. Thans zal men het er wel over eens zijn, dat de school werkelijk aan een „dringende behoefte" voldoet. Mocht er nu ook nog eens een flinke inrichting voor meisjes tot stand komen. Hieronder laten we volgen de namen der leerlingen, aan wie een getuigschrift is uitgereikt. Aan de Ambachtsschool werden in de afdeeling timmeren van de le naar de 2c klasse bevorderd: G. van Nieuwen- huizen, C. H. van Buurcn, D. Tommei, W. Pijpers, H. Lensing, R. A. Valken- hoef, J. Meerbeek, A. Mulder, N. Don selaar, G. Wolfswinkel, J. de Jong, A. Roskam. D. Bouwmeester, J. Schreuder C. Hogeboom, C. van Essen, A. W. Boog, J. Elberse, J. G. van der Mast, H. van Ingen, J. Bouwmeester, terwijl 1 werd afgewezen en K. Eykelcnburg en C. Tammer voorwaardelijk werden bevorderd. Van de 2e naar de derde klasse gingen over: H. M. Morren, H. R. van Beek, R. Schouten, W. v. d. Brug, J. Caarls, M. v. d. Hoorn, A. H. de Kruyff, J. Vos, J. B. Comellisse, M. van Clcef, J. van Dijkhuizen, P. W. Beyer, G. Tim merman, J. H. Kerkhoff, W. Roos, W. Moesbergen, W. Eggenkamp, W. Deys, A. Broeker. In deze klasse werd 1 leerling afgewezen. Van de derde klasse behaalden de volgende leerlingen het einddiploma: J. D. Michels, J. de Bruin, M. Blom, H. Hendriks, G. van Essen, F. Ruyten- berg, W. Heeren, P. Vredeling, C. B. Brik, S. Tibbesma, W. J. Cornelisse, E. Arlar, G. v. Gramsma, M. v. Rossum, J. v. Cleef, G. Donselaar, J. W. Brouwer, J. Renes, H. v. Achterbergh, terwijl 1 leerling werd afgewezen. In de afdeeling smeden werden van de le naar de 2e klasse bevorderd: J. G. Gemen, K. G. de Jager, G. Gaasen beek, K. Rosier, H. J. Nieuwenhuis, B. v. d. Puyl, P. J. P. Roetman, J. den Hengst, H. M. v. Beek. C. Renes, J. Kuyntjes, J. Quint, J. M. Balvers, H. Ruytenbeek. H. du Moulin, II. Houders, H. J. v. d. Horst Bruyn, H. v. d. Bor. Twee leerlingen werd afgewezen. Van de 2e naar de 3e klasse werden bevorderd: L. Bekker, A. Snijders, A. van Barlingen, L. Vierdag, W. van Yeenendaal, K. v. Kamp, G. Veenen- daal, C. Kroes, H. W. van Tol, J. v. d. Weyer, N. Hardeman, Th. Otto, W. L. de Wit, P. van Ee. Een leerling werd voorwaardelijk bevorderd. Het eind-diploma werd uitgereikt aan de leerlingen: L. Gramsma, G. v. d. Pol, D. Koelewijn, C. A. Quint, P. Hamwijk, K. Kaljée, G. Velthuysen, M. Heinminga, J. J. Yahstal, J. H. Geyssen. In de afdeeling ineubelmakcn werden van de le naar de 2c klasse bevorderd F. Gerritsen, II. Grootkop, II. v. d. Brug, II. Laarhoven, A. W. Laarhoven, G. Wolters, C. Velthuysen, H. van Beek, A. Nieuwkerk, R. Wevers, E. Geuchies, J. Jansen, P. C. v. Stempvoort. Van de 2e klasse leerlingen bekwamen L. Binsbergen, J. J. Valkenhocf, II. Itiphagen, H. A. Enkelaar en E. S, Reeders liet eind diploma. In de afdeeling schilderen werden van de le naar dc 2e klasse bevorderd: D. Broeker. W. Aling, D. v. Dorssen, H. W. Wandelen, J. Vredeling, W. A Cozijnse, W. Hmirdeman en T. van Raay. Van de 2e naar dc derde klasse wer den bevorderd: G. Plateringen, J. C. Froe, P. Groot, A. Driessen, en A. H. Langelaar. Het eind-diploma werd uitgereikt aan de leerlingen der 3e klasse: C. Nannen berg, E. van Druten, C. J. Voortman, C. Zijl, J. M. Nieuwboer. Aangesloten bij het plaatselijk tele- phoonnet de heer W. Wolf Langestraat, met No. 73 het voormalig nummer van den heer Smith. SPORT. Wegens het slechte weder gingen de door Quick en U. D. I. te spelen wed strijden, op Zondag j.l., niet door. Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Dierenbescherming. Ten einde het veelvuldig mishandelen van dieren, hetgeen helaas nog dagelijks voorkomt, zooveel mogelijk tegen te gaan, verzoekt ondergeteekendc, wonende aan de Utrechtsche straat no. 35 allen die van zoodanige mishandeling getuige zijn of zulks vernemen, hein mondeling of schriftelijk daarvan kennis te willen geven, ten einde daartegen maatregelen te kunnen nemen. De 2de Secretaris van dc afd. „Gooi- en Eemland" der Ned. Ver. tot besch. van dieren: J. A. SANDBERG. 378e Staatsloterij. Tweede klasse. Trekking van 3 en 4 April 1905. 1000 loten. Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Bree- destraat 22) zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 30. 1981 2285 2296 7001 7120 7025 7039 7578 8033 8753 8763 13801 13844 15506 18117 20441 20587 20590 Te zamen 18 prijzen. Burgerlijke Stand. van 1 tot 5 April 1905. Geboren: Cornelia, d. v. L. de Leeuwe en A. Zadoks. Hendrik, z. v. J. D. ten Hoedt en A. M. A. Klister. Frederik. z. v. J. A. Bruins en A. G. Leemhuis. Christina Maria, d. v. J. de Jager en W. Arlar. Neeltje, d. v. J. Budding en C. van Dijk. Overleden: Dirk de Conijn, oud 72 j., cchtg. van G. Donselaar. Dc Heeren Mevrouw BRUINS Lkkmhuis geven kennis van dc geboorte van hun zoon FREDERIK. Amersfoort, 2 April 1905. Dc Heer en Mevrouw PELS RIJCKENIIekiïma van Yoss be tuigen hiermede dank voor dc decl- nemingondervonden bij het overlijden van hun zwager en broerder Mr. U. J. IIEERMA van VOSS. Amersfoort 5 April 1905. Allcu die iels te schilderen ofte behangen hebben, worden herinnerd aan het zich beleefd aanbevelend adres van L. VAWTJNOAAHDEN, Arn hemsche weg 41. Deugdelijk weck bij billijke prijzen. Openbare BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Amersfoort, zullen op l)»u- «lerdag 13 April a.s. des voor middags 11 ure ten Raadliuize in het een perceel bouwland ge legen aeliter dc Oasla- brick, groot ongeveer SO A. 94 c. A. uitmakende een gedeelte van perceel kadaNtraal bekend ge meente Amersfoort, sect ie U. no. 1933 en wel voor den tijd van één jaar ingaande 13 April 1005. De voorwaarden liggen ter inzage op de Secretarie der gemeente. De inschrijvingsbiljetten op zegel ge schreven moeten worden ingeleverd voor DONDERDAG 13 APRIL 1905 des voormiddags ÏO ure. Ruud- en Varkensslager GROENMARKT 14. POSPERPAG O APRIL. 1005. Vokal- Und Iustrumental Gesell schaft Direction: Frau Mirzl Bode. MITGLIEPER: Frau MIRZL BODE, Alt. Frl. ELLY BODE, Sopraan und Instrunientalistin. Hernn GUSTL RECHL, Bariton und Bas-Guitarist. Hernn TONI AU, Bas und Zithervirtuos. Aanvang 8 ure. Gevolgd door BAL- Rurean 7 ure. Entree voor niet geabonneerden: Heer /*0.50, Heer en Dame 0.73. elke dame meer O.SO. BAUER'S Vraag prijs. Verpakking kosteloos. Rakkerstraat 11, UTRECHT. X i e Etalage. Deze naam in gevestigd 1863.

De Eemlander | 1905 | | pagina 3