Agent-Boden. W. J. Vitskie, van TUINEN. T. L. BLOK, Agent-Boden, Advertentiën. jongste bediende E. J. Ruitenberg Arnhemsche straatweg No. 701. Billijk tarief. Huis- en Decoratieschilder. Utrechtsche Schouwburg-Maatsch. De vice-Admiraal. Onze vroegere sfadgenoote Mej. L. II. Rasch, van de nieuwe Huishoudschool te Amsterdam, is aldaar geslaagd voor het examen voor lcerares in Huishoud kunde. Bij het te Zwolle gehouden exameu roor de hoofdacle slaagde gisteren de heer S. P. Slagter, onderwijzer alhier. Door den heer v. I. wonende in 't Plantsoen alhier, werd Haandagavond, nadat hij eenige dagen uit de stad was geweest, bij zijn thuiskomst ontdekt, dat in zijn huis was ingebroken zonder dat echter iets ontvreemd was. Door de politie werd onmiddellijk een nauwkeurig onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat een glasruit in de voordeur was inge slagen, waardoor het mogelijk werd de deur van binnen te openen. Veronder steld wordt, dat de dienstbode de deur heeft dicht getrokken zonder deze in het slot te hebben gedraaid. Bij don buurman t. A. werd de toestand even zoo bevon den, doch daar was de deur wèl in het slot gedraaid en kon deze derhalve niet geopend worden. Het Toortgezet onder zoek heeft aan 't licht gebracht, dat een tot dusver nog onbekende knaap van ongeveer 12 jaar, door nieuwsgierigheid gedreven, zich toegang tot het huis heeft weten te verschaffen, alles eens goed heeft opgenomen en ten slotte met een der klokken heeft hespeeld, een werkje dat sommige kinderen gaarne schijnen te doen. A. D. Naar de Eembode meedeelt, hebben de hoeren C. J. Plomp, A. A. Hamers, J. W. Joris ;en en N. Veis Heyn, even als de heeren A. 11. Tromp van Holst en A. W. van Esveld, hunne herkiezing tot lid van den gemeenteraad aangeno men. Bij het concert in Amicitia op Don derdag 20 Juli 's avonds half acht uur, door de kapel van het 5c Reg. Inf. directeur de heer G. Bikkers, zal het volgend program worden uitgevoerd. 1. „High Society" Two Steps Steele. 2. Ouverture „Isabella'1 Suppé. 3. „Tout-Paris", Valee YValdteufel. 4. Grande Fantaisie sur des motifs de l'Opêra „La Muette de Portici" Auber. Ouverture „La Bohémienne" deBalfe. „Ballet de Coppélia" a Leut et Valse", b. „Danse delete et Valse des heures", e. „Czardas" d. „Galop" Délibes. 7. „Die Miihle im Schwarswald" Eileuberg. 8. Fantaisie aus der Oper „Tannh&user" Wagner. Bij wijze van proef zullen program ma's voor 1 cent verkrijgbaar worden gesteld buiten het terrein. Aan het examen tot toelating op den cursus bij het 5e regiment infanterie hebben voldaan (in alphabetischc volg orde): korporaal van der Burght en de sergeanten Briët, Egbrink, Floor, Harm- sen, Keizer, Noordhoek, liegt, van'tSand, Utzman, Vrugt en Wichman. De onlangs naar Oost-Indië vertrokken le luitenant der infanterie G. Voute is ingedeeld bij het 6e bataljon infanterie, dat is aangewezen om deel te nemen aan de Boniexpeditie. Eveneens zullen aan deze expeditie deelnemen de 2e luitenant J. A. van Helsdingen, die zich reeds te Paré-Paré bevindt, en de le luitenant der cavalerie jhr. F. H. Röell. Op het intern, concours hippique te 's Gravenhage behaalde de le luitenant baron van Heemstra, in den jachtrit met eindwedloop voor volbloed paarden, den eersten prijs. Het paard werd gereden door den heer W. Ridder Huijsscn van Katten- dijke. Ter deelneming aan dit nummer ver zamelden zich tegen 10 uur circa hon derd personen, officieren en heerrijders. Tan het jachtgezelschap maakten voorts deel uit eenige dames en de Belgische officieren. Met het muziekkorps van het 3e regiment huzaren aan het hoofd ver trok het gezelschap vervolgens onder leiding van kapitein Steenkamp, die als jagermeester fungeerde, van het terrein in de richting van den Scheveningschen weg. Het jachtgezelschap keerde omstreeks dén uur op het terrein van het con cours terug. OphetScheveningsche8trand waren de eindloopeu gehouden, nadat langs Promenade en de Witte brug een rit door de duinen was gemaakt. Men verzoekt ons plaatsing voor het volgende: In de Directie der Veen's Cacao- Fabriek te Sneck is opgetreden de heer R. Paehlig, oud-Kapitein Ned. O.-I. leger, sniert eenige jaren aldaar gevestigd en voorzeker ook voor die positie de rechte man op de rechte plaats. Het plan bestaat de reeds zoo be duidende fabriek als nog belangrijk uit te breiden. Voor het eind-examen der H. Burger scholen in de Provincie Utrecht, van welk examen het mondeling gedeelte in Amersfoort wordt afgenomen, slaag den van de eerste groep 19 candidaten, n.l. Gerardine Buys, Jeannette Geijl, Johanna M. van Goor, II. N. Prins, P. A. Staverman en Daniëlla Steinbuch van de H. B. S. alhier; Ottiba Bahlmann, Helena C. Brander horst en P. K. A. v. Lith, van de G. H. B. School te Utrecht; W. A. Bec ker, Leon Frenkel, J. G. Machwirth, J. F. C. Raabe, J. van Rees, A. R. Sloos, H. B. W. des Tombe, F. H. Troll, P. C. de Weerdt en J. Wefcrs Bet- tink van de R H. B. S. te Utrecht. Een extraneüs werd afgewezen. De kandidatuur van den heer Kleber in District I, werd volgens bijgaanden afdruk van een in dit district verspreide circulaire ook gesteund door sommige z.g. liberalen. De inhoud van deze circulaire is on beduidend en onschuldig - hij was trouwens getcckend wat niet van alle verkiezingslectuur door de clericalen verspreid kan gezegd worden. Bedoelde circulaire luidde als volgt: Kiezers in het stemdlstrict I. Ondergeteekenden, inwoners der ge meente Amersfoort, noodigen U uit, bij de op Woensdag 19 Juli e.k. plaats hebbende herstemming voor een lid van den Raad der gemeente, tusschen de heeren J. Ger. Kleber en J. C. Rolandus Hagedoorn, uwe stem uit te brengen op den heer Kleber. De heer Kleber, sinds vele jaren lid van den Raad, heeft getoond die taak ernstig op te vatten, en de belangen der gemeente trouw te behartigen. D. Hubers, G. J. Slothouwer, II. C. van Dam, A. Stheman, A. Stolp, P. v. d. Mark, C. Janssen, T. van Daal, J. C. van Eijbergen, L. O. Verkerk, W. Vonk, G. van Eist Hzn., J. J. de Koeijer, J. J. Donath, B. d. Graaf, B. van 't Eind, B. J. Jens, J. Blom, C. de Jongh, H. E. van Sweden, H. van Gelder. Als een bijzonderheid kan nog ge meld worden, dat wij deze circulaire zagen verspreiden door eenige katholieke en orthodoxe jongelui. Dat de clericalen geen middelen be neden zich achten, om „winste" te behalen, moge blijken uit de volgende met smaak saamgestclde opwekking a in de kiezers. De inhoud, hoe belachelijk ook, is geschikt om indruk te maken op onontwikkelden en zal misschien zijn uitwerking niet hebben gemist. Men behoeft niet te vragen van welken kant deze circulaire afkomstig is, als men weet, dat de leuze: „togen de vrijmet selarij" door de Eembode is aangeheven. De circulaire luidt als volgt: Kiezers in distriet I. Alvorens gij, Woensdag 19 Juli aan staande, ter stembus gaat, nog een enkel gemoedelijk woord. Wie wilt gij kiezen? Aan deze vraag paart zich de vol gende Zijt gij vóór of tegen de vrijmetselarij? Zijt gij vóór de Loge, kiest dan den candidaat der vrijmetselarij, die nu reeds, ten koste van onze Gemeentekas, be loofd heeft de socialisten te zullen be lieven als hij,maar gekozen wordt, kiest dan den candidaat van de Kiesvereeniging „Amersfoort." Maar zijt gij tegen de Loge, tegen de vrijmetselarij, die een lid uit den Gemeenteraad wil drijven, welke sinds jaren met kalm beleid en onpartijdig onze gemeentebelangen naar eer en trouw heeft behartigd en daardoor blijk baar de woede der vrijmetselarij heeft opgewekt, kiest dan het aftredend lid den heer J. Ger. Kleber. Het gaat hier vóór of tegen de vrij metselarij Kiezers in district I bedenkt dit wel! Zeer vele kiezers van verschillende richting. We ontvangen den keurig uitgevoer- de.i gids, voor do deelnemers aan de 20e jaailijksche vergadering, met den daaraan verbonden schietwedstrijd vau den Nederlandschen Schutterij kaderbond, welke alhier op Zondag cn Maandag 30 en 31 Juli gehouden wordt. In het voorwoord zegt de afdeeling Amersfoort o.a. het volgende: „Sedert de oprichting van den Neder landschen Schutterijkaderbond in 1886, hebben wij steeds den hoogen en zeer gewaardeerden steun mogen ondervinden van de Leden van het Vorstelijk huis, van de Regeering en van Autoriteiten, wier hulp wij inriepen. Ook ditmaal is dat het geval. Wij gevoelen er daarom behoefte aan in de eerste plaats onzen eerbiedigen dank te betuigen aan Hare Majesteiten de Koninginnen en aan Zijn Koninklijke Hoogheid, den Prins der Nederlandep, voor de van Hoogstderzelve, ook nu ontvangen eereblijken, om te dienen als prijzen voor den te houden wedstrijd. Voorts dank te zeggen voor den steun ons, als altijd bereidwillig verleend, door Hunne Excellentiën de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Oorlog, door het Bestuur der Gemeente Amers foort, door H.H. Corpscommandanten en verdere Autoriteiten, ja door allen, die op welke wijze ook, onzen Bond weder moreel en finantieel hebben ge steund. Allen, die uit belangstelling in onzen Bond Amersfoort komen bezoeken, roe pen wij een hartelijk, een kameraad schappelijk welkom toe. We kennen onze leden van den Bond en daarom achten wij het overbodig tot hen het verzoek te richten op de bepa lingen in den gids vermeld, nauwkeurig acht te slaan. Met allen aandrang echter noodigen wij onze kameraden uit in de Afdeelingsvergaderingen vooraf van ge dachten te wisselen over alles wat in de a. s. Algemecno Vergadering ter behandeling zal worden voorgesteld, rijpelijk te overwegen de volmacht aan de afgevaardigden te verstrekken en duidelijk de wenschen en meeningen in de afdeelingen geuit, te omschrijven. Voor alleR, komt allen op om daarvan nader getuigenis te geven. Aangenaam, hoogst aangenaam was het ons, reeds nu uit enkele afdeelingen te vernemen, dat er overeenstemming bestaat over de grondgedachte door 't Hoofdbestuur uitgesproken en die de volle symphathie heeft van de afdeeling „Broederschap" tc Amersfoort, als altijd bereid hare beste krachten te geven tot 't welslagen van den wedstrijd en de beste regeling der feestelijkheden. Ook tal van Eereleden, Officieren en Dona teurs gaven blijk van bijzondere belang stelling en daardoor steun om tot het einde toe tc volharden in ons vader landslievend streven. Is het noodzakelijk, dal, wanneer het tijdstip van de opheffing der Schutterijen is aangbroken, ook de N. S. K. B. verdwijnt? Wij houden ons overtuigd dat het goede volgens mannen van naam, door den N. S. K. B. tot stand gebracht nog Iovensvatbaarhoid heeft en niet sterven mag. Wanneer gij kameraden! Amersfoort, de oude Veste, eu wel ten vierde male sinds '86, binnentreedt om aan vergade ring en wedstrijd deel te nemen, dan zult ge de Keientrekkersstad als verjongd weerzien. Als ge, de stad vol stieren weer verlaat, dan zij het, dat is onze innigste wensch, mot de heerlijke zelf voldoening bijgedragen te hebben tot de instandhouding en het herleven van den Bond. Gedachtig aan de woorden „Waar de wil is, daar wordt licht „Ook een weg gevonden. Vreugd en kracht vindt g' in uw plicht „Nooit door vrees geschonden." blijven wij gelooven, dat onze taak niet moet, niet mag eindigen." Het Eere-comité bestaat uit de vol gende heeren: Jonkheer J. W. A Barchmau Wiju tiers van Vliet, Burgemeester va i Amersfoort, Eere-voorzitter; L. G. A. Graaf van Limburg Stirum, Majoor-Com mandant der d.d. Schutterij en Eerelid van deD Bond te Arnhem Voorzitter; A. D. Petter, Generaal-Majoor, Com mandant van de 4e Divisie Infanterie te Amersfoort; W. A. T. de Meester, Kolonel-Commandant van het 5e regi ment Infanterie te Amersfoort; L. J. H. Habbema, Majoor bij den staf der In fanterie en Lerelid van den Bond te 's Gravenhage; A. J. P. Metelerkamp van Bronckhorst; Majoor-Directeur der Rijschool te AmersfoortC. C. Briinings, Oud-Majoor-Commandant der d.d. Schut terij en Ecrclid van den Bond te Zut- phen; W. H. van Heek, Majoor-Com mandant der d.d. Schutterij en Eerelid v. d. Bond te Enschedé; L. Kamerling, Majoor-Commandant der d.d. Schutterij en Eerelid van den Bond te Breda; A. J. J. van de Well, Kapitein-Kwartierm. der d.d. Schutterij en Eerelid v. d. Bond te 's HertogenboschC. H. van Hengel, Kapitein-Commandant der d.d. Schutterij en Eerelid van den Boud te Doesburg; II. F. Singels, Kapitein der Rij- en Hocfsuiidschool te Amersfoort Jonkheer F. Storm De Grave, Kapitein der d.d. Schutterij te 's Gravenhage; J. A. G. van der Steur, oud-kapitein waarnd Commandant der d.d. Schutterij en Eerelid van den Bond te Haarlem; G. J. 't Hooft, Kapitein der d.d. Schutterij te Dordrecht; J. van der Horst Bruyn, Gepensd Luit.-Kolonel der Infanterie, Voorzitter v d. Vereeniging tot bevord. van Vreemdelingenverkeer te Amersfoort; D. Fockema, Kapitein der d.d. Schutterij te Arnhem; G. G. Baerends, le Luitenant- Adjudant der d.d. Schutterij en Eerelid van den Bond, te 's Gravenhage; J. Busquet, le Luitenant-Adjudant der d.d. Schutterij en Eerelid van den Bond, to Amersfoort. De agenda voor de algemccne ver gadering die in de Arend wordt gehou den luidt: 1. Opening van de Vergadering door den Eere-Voorzitter. 2. Lezing der Notulen van de vorige Algem. Vergadering. 3. Voorstel tot Statutenwijziging. (Zie orgaan No. 17.) 4. Verkiezing van Bestuursleden. 5. Financieel verslag en in verband daarmede het kiezen van een Commis sie, bedoeld bij punt d. van Artikel 42 der Statuten 6. Jaarverslag. 7. Voordracht-aanbieding van het eere- lidmaatschap. S. Loting voor de Korpswedstrijden. 9. Mededeelingen van het Hoofdbe stuur. Na de pauze wordt een buitengewone algemeene vergadering gehouden, ter bepaling van het tijdstip, waarop in ver band met de opheffing der Schutterij, de Nederlandsche Schuttcrijkader-Bond zal worden ontbonden of gewijzigd. (Artikel 3 der Statuten). Het programma van den schietwedstrijd op de Lcusderheido op 31 Juli is als volgt vastgesteld: A. Korpswedstrijd in het individucel juistheidsschot op 150 M. voor detache menten van 5 bondsleden uit de afdee lingen Alkmaar, Doesburg, Dordrecht, Euschedé, Gouda, Harderwijk, Hilver sum, Leerdam, Purmercnd, Oldenzaal en Utrecht. Ieder lid doet 5 schoten, met desverkiezend één proefschot, houding staande, knielende of liggende uit de vrije hand op de militaire cirkelschijf. B. Korpswedstrijd in het individueel juistheidsschot alsvoren doch op 200 M. voor alle andere afdeelingen met de tachementen van 5 Bondsleden, ieder 10 schoten met desverkiezende één proef schot; houding staande, knielende of liggende uit de vrije hand. C. Korpswedstrijd alsvoren op 12 Meter met het cylindergeweer voor alle afdeelingen, detachementen van 5 bonds leden, ieder 5 schoten, staande, uit de vrije hand, zonder proefschot. In elk dezer drie korpswedstrijden worden uitgeloofd, eon Ecre-medaille en naar gelang der deelname, groote verguld-zilveren en zilveren medailles met diploma. Met iobogrip der proefschoten (in A en B.) moeten de korpsseriën in A. en C. afgeloopcn zijn in 25 minuten, en in B in 40 minuten. Wordt deze tijd overschreden, dan kan de betrokken afdeeling geen korpsprijs behalen. PERSONEELE WEDSTRIJDEN. D. Personeele wedstrijd, aangeboden aan H.H. Officieren. (Eereleden en Donatems v. d. Bond) op 200 M. E. Idem, aangeboden aan dezelfden met revolver cn op 25 pas (17.5 M.) F. Idem op 200 M. aangeboden aan H. II. Burger-donateurs en oud-leden. G. Idem voor leden, schutters le klasse, op 200 M. II. Idem voor leden, schutters 2e klasse, op 200 M. I. Idem voor leden van afdeelingen, welke geen schietbaan bezitten of geen langere dan 150 M. en niet in G of H wenschen mede te dingen, op 150 M. K. Extra personeele wedstrijd met cylindergeweer met 5 schoten op 12 M. voor alle Bondsleden. Ieder Bondslid kan echter slechts één personeeleu prijs behalen; komt hij dus in G. H- of I in aanmerking, dan ver valt eventueel die in K aan een ander. L. Aangeboden aan H.H. Officieren van het Garnizoen te Amersfoort. (Re volver). 1) Bij punt 5 worden voorgesteld de afdeeling 's Hertogenbosch, Hilversum of Rotterdam. Burgerlijke Stand. vun 15 Juli tot 19 Juli GEBORENGijsberta, d. v. L. Oosterbos cn P. van Essen. Arnol- dus Antonius Johannes, z. v. N. P. de Jager en G. A. van Doornik. Jan netje, d. van G. van de Kraats en H. van Beekhoven. Dirk Louis, z. van J. van Putten en G. Eller. Petro- nella Jaeoba, d. van G. J. J. Nieuborg en D. II. Ramperman Wilhelmus Jozeph, van J. Bunnik en I. J. Blom Hendrik Jan, z. van II. J. van Bar- reveld en C. van der Heijden. Tonia, d. v. A. Veenendaal en C. Ruizcndaal. Cornelia Alijda, d. v. T. van Loenen en F. van Daatselaar. Hendrika, d. v. W. van Apeldoorn eu S. van Veen. Jansje, d. v. A. Krook en J. Theunisz. ONDERTROUWD: G. van Ijzen- doorn, en E. G. Meijer. T. Rouwen- dal cn F. Kok. S. Koek en J. Geij- tenbeek. OVERLEDENBernard Koeslag, oud 16 d. Maria Kruyff, oud 79 j., wed. van G. A. de Rocheniont. GEVRAAGD voor dadelijk een Salaris naar bekwaamheid. Zich aan tc melden bij de firma METHORST en Van LUTTERVELD, Muurhuizen. Groote liet liefst, maar ook kleine schilder- en bchang- werken worden gaarne uitgevoerd door L. VAU WIJNGAAKDEN, Mr. Selillder, Arnheiusche» weg 41. Aanleg cn onderhoud Aanbevelend, ALS BOVEL ITtrechtsche weg 44, Amersfoort. Timmerman en Makelaar. WEVEKSINGEL 11. Nederlandse!» OPERETTE-GEZELSCHAP, Directie: A. SAALBORN. Woensdag 19 en Donderdag 20 Juli. LACHEN! LACHEN! Optreden van Mw. BUDERMAXVAN DIJK in hare glansrollen. Gevraagde Voorstelling: Groote Weener Oprotte in 3 bedrijven en een Voorspel van F. ZELL en R. GENEE. Muziek van C'ARL MILLöCKER. (In AVeeuen en tc Amsterdam meer dan ÏOOO maal met uitbundig Lachsucces opgevoerd.) Seraflna, Mevr. W. BUDERMAN— v. DIJK. De Vice-Admiraal, de Heer S. VAN DER STAPPEN. Puiito, een Matroos, de Heer <7. GROOTVELD. Gilda, Mej. A. PERSOONS. Don Mirobolante, do Heer JANSSENS, I Komiek van het Stedelijk Theatre te Gent en a.m. Het Voorspel speelt op het schip „De Guadelonpe". Aanvang halt acht nur. Prijzen der Plaatsen: Balcon f 1.75. Stalles en le Ainph. f 1.50. le Zijloge f 1.25. Baignoires en 2e Amph. f 1.Panterre f 0.753e Amph. cn 2e Zijloge f 0.50 4e Amph. en Gaan derij f 0.30. Plaatsbespreking: Gedurende de Kermis dagelijks plaatsbespreking van 1012 en van 12 uur. Aandeelhouders hebben het recht om gedurende de Kermis een dag te voren de verlangd woreende plaatsen op te geven. Eene Solide Levensverzekering-Maatschappij vraagt (voor afdeeling Volksverzekering) actieve tegen vast salaris en provisie. Brieven fr. lett. O. O. aan den Boekhandel B. J. BOUCHER, te 's-Gravenhage.

De Eemlander | 1905 | | pagina 3