I van Toezicht op het Lager onderwijs. Wordt besloten aan de Commissie I voor Kindervoeding eene subsidie van (300 te geven voor het jaar 1904 en wordt vastgesteld het verslag aan Go- I deputeerde Staten van Utrecht uit te I brengen ingevolge art. 35 der Leerplicht- 1 wet omtrent het gebruik van het I bedrag beschikbaar gesteld tot het I verstrekken vau kleeding en voeding I ter bevordering van het schoolbezoek. Wordt vastgesteld een nieuwe rege- I bng van de jaarwedden voor onderwij- I zereBsen belast met handwerkonderwijs I en besloten nog een jaar gebruik te I maken van de voorlichting van mej. I Teunisse te Amsterdam. Wordt verlof verleend gedurende twee I maanden aan den leeraar aan de H. B. I S., A. M. Kerkkamp en het onderwijs I in' de Wis- en Natuurkunde tijdelijk op- I gedragen aan den heer G. van Beek te I Utrecht. Wordt besloten tot reorganisatie van I den Gemcentereinigingsdienst, tot aan- I schaffing van materiaal en tot ingebruik- I neming van de gebouwen en van den I grond van „Ma Retraite.' I I Wordt besloten tot rooiing van de I boomen staande aan de eene zijde van I I de Korte Gracht. I Wordt herbenoemd tot Gemeente heel- 1 I en vroedmeester dr. H. W. Schreuder. I Wordt besloten de gronden bij „Ma I Retraite", welke niet noodig zijn voor I JenGemeentereinigingsdienst ouderhands I ie verhuren. 29 Maart. Wordt besloten tot bijbouw Ivan lokalen aan de school le soort voor P I meisjes en aan de school 2e soort en I tot uitbreiding van het onderwijzend r' I personeel van laatstgenoemde Bchool. I Benoeming tot onderwijzers aan de I school 3e soort (Puntenburgerlaan) van IN. M. Heiligers, H. C. Koenz en J. P. 3' I Slagter, en tot onderwijzeres van mej. S| I R. C. van Eijbergen. I Woidt besloten perceel sectie E no. 13440 voor 3 jaren onderhands te ver- I huren aan E. en M. J. Houpst voor e" 11 30 's jaars. '6 I Wordt besloten aan eenige pachters I gedeeltelijke remissie van landpacht toe 1 te staan wegens schade door hoog water u 1 Ke'e(^eD' I Wordt besloten tot het rooien van I eenige boomen bij de Ambachtsschool. 3" I Wordt besloten de rekening en het 'e' I verslag van de Ambachtsschool te stellen :e"lin handen eeuer Raadscommissie. ze I 26 April. Wordt besloten aan Bur- en I gemeester en Wethouders een crediet Ivan f 25 te geven voor het aankoopen I eener medaille als prijs bij het Natio- Inaal Kegelconcours alhier. 261 Wordt verworpen een voorstel om de nglkermis te beperken tot 5 dagen, maar laangenomen het voorstel om de kermis 28lte doen eindigen Zaterdag 's avonds 11 er- lurc. uril Wordt besloten afwijzend te beschik- 'enlken op een verzoek van J. Klink, om is 176 woningen te mogen bouwen aan de ran IPuntenburgerlaan en aldaar straten aan ■te leggen. I Wordt besloten afwijzend te beschik- on. Ikeo op een verzoek van den heer P. Ivan der Sluijs om terrein te mogen on. Igebruiken voor openluchtspelen. I Wordt besloten aan het Bestuur van -)p. Ihrt gesticht „De armen de Poth" over lie dragen een perceel Sectie E no. 3052 van l'harjis gebruikt voor ziekenhuis en brand je Irpnithuisje voor een som van f 3000 en leen nieuw brandspuithuisje te plaatsen van Pij t'e directeurswoning der oude gas- e„ llabriok. I Wordt vastgesteld eene nieuwe ver- dag pdoning betreffende den Burgerlijken de V'und en worden benoemd tot ambte- Itaren bedoeld sub. c. der verordening aa„ Ik- heeren jhr. J. W. A. Barchman jjBVuijtiers, M. L. Celosse, E. L. "Visser „e,,lcii mr. P. J. F. van Yoorts Vader; tot ■ambtenaar bedoeld sub. A. de heer L. i.aalll. baron van Ittersum en tot ambtenaar nis vedoeld cub. B. de beer J. Boeschoten, looi'■"wijl wordt voorgesteld de bezoldiging svcr'l,oor den ambtenaar bedoeld sub. a. ■p bepalon op f 100 per jaar en van j.fcn ambtenaar bedoeld sub. b op f 25 v telPer jaar. ,„enï Wordt besloten goed te keuren 1 Vat aan de twee deskundige leden der pen.l<ezondheidscommi89ie belast met het is dcBPtematisch woningonderzoek een be- Bnouing wordt toegekend van f 0.40 voorVer persoon en per woning, lichll Wordt besloten een crediet van f500 3iuroBe verleenen voor het inrichten van ■ookonderwijs bij het Herhalingsonder- 1 lid Vijs- iensl H Wordt benoemd tot lid der commissie ■at wering van schoolverzuim ter ver- nhelBlnging van mr. W. D. Caudri de heer ir. Dekker. r tel 31 Mei. Wordt eervol ontslag ver- hool-VPnd als ambtenaar van den Burgerlij- ■Pii Stand aan den heer J. Boeschoten. Re-I Wordt vergunning gegeven aan J. niesiel30 Keulen om een brug te leggen over Westsingelgracht. ■essen isïe»HMej. Koensz schijnt van het mannelijk «Mlacht te zijn. Wordt besloten de terreinen benoo- digd voor staanplaatsen op de a.s. ker mis tijdelijk aan den openbaren dienst te onttrekken. Wordt op haar verzoek eervol ont slag verleend als onderwijzeres aan een school-3e soort aan mej. A. P. Kloij. Wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als directeur-leeraar aan de Burger-Avondschool aan den heer P. Doorn. Wordt besloten te aanvaarden eene schenking van een kast met inlandsche vogels aan het Gymnasium gedaan door mr. W. A. Lorentz, te Utrecht. Toekenning eener gratificatie aan de eervol ontslagen concierge van de Meis jesschool D. Bolleman geb. Van Koot. Wordt besloten het crediet van f 25 voor aankoop van medailles voor het Nationale Kegelconcours te verhoogen tot f65. 5 Juli. Wordt besloten ontheffing te vragen van de verplichting tot oprich ting eener Burger-Dagschool. Wordt besloten een crediet van f 500 te verleenen aan de Commissie voor de feestelijke viering van den verjaardag van H. M. de Koningin, indien minstons een gelijk bedrag wordt bijeengebracht door de ingezetenen. Wordt besloten tot wijziging der ver ordening betreffende den Burgerlijken Stand; wordt benoemd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand bedoeld sub a. der verordening de heer G. A. Munnikhuijzen en tot ambtenaar be doeld subs. b. de heer L. A. baron van Ittersum met intrekking der benoeming als ambtenaar, bedoeld sub. a der ver ordening. Wordt vastgesteld eene verordening op de Banken van leening en de Hui zen van verkoop met recht van weder- inkoop. Wordt besloten afwijzend te beschik ken op een verzoek van E. C. J. Kuijper oin de Raadsverslagen te mogen maken en leveren. Wordt benoemd tot onderwijzer aan de school 2e soort P. C. vanj den Broek. 1 Augustus. Wordt verhooging van jaarwedde toegekend aan de leeraren Dr. A. Smit en Dr. Ph. H. Peyrot van het gymnasium on aan de leeraren A. M. Kerkkamp en Dr. P. H. Lulofs van de Hoogere Burgerschool. Wordt besloten te steunen een adres van de vereeniging tot behartiging der stoomvaartbelangen in Nederland om verbetering van de toegangen naar de haven in do Zuiderzee. Wordt besloten de klassen der Hoogere Burgerschool niet meer in twaalf maar in het vervolg in tien afdeelingen te splitsen. Wordt besloten de ingediende Bouw verordening naar de afdeelingen terug te zenden voor nader onderzoek. Wordt benoemd tot tijdelijk buiten gewoon leeraar in de Staatswetenschap pen de heer E. J. Beumer, te Utrecht. Wordt benoemd tot onderwijzeres aan de school 3e soort Koningstraat mej. L C. Oerlemans. Wordt opgemaakt de voordracht voor leden van liet college van zetters. Wordt vastgesteld eene verordening tot voorkoming en beteugeling van mazelen en andere besmettelijke ziekten. Wordt op zijn verzoek aan G. A. Boode eervol ontslag verleend als onder wijzer bij het Lager onderwijs. 30 Augustus Wordt besloten tot het bouwen van een spoor voor de gemeen tereiniging. Wordt besloten tot wijziging der jaarwedde van de leeraren aan de Bur geravondschool. Worden benoemd tot tijdelijk buiten gewoon leeraar aan het gymnasium de heeren J. Vermeulen en Dr. II. F. Nierstrasz. 7 September. Wordt benoemd tot tijdelijk leeraar aan het gymnasium en Hoogere Burgerschool de heer A. Winter. Benoeming leden Commissie van Wet geving. Samenstelling der afdeelingen. 21 September. Wordt besloten geen adhaesie te betuigen aan een adres der Kamer van Koophandel te Hoogezand Sappemeer om wijziging te brengeu in art. 245 der Gemeentewet. Wordt benoemd tot Directeur-leeraar aan de Burgeravondschool de heer B. van der Worp Directeur der Ambachts school. Wordt benoemd tot regent van het Burgerweeshuis de heer J. H. Krudop. 7 October. Wordt besloten toe te laten tot lid van den Gemeenteraad de heer D. Gerritsen na onderzoek der geloofsbrieven. Wordt besloten aan H. M. de Koning in te verzoeken de dienstdoende Schutterij te veranderen in eene rus tende. Wordt besloten een crediet van f 900 toe te staan voor nieuwe verbouwingen in het Raadhuis. Worden benoemd tot tijdelijke leeraren aan de Burgeravondschool de heeren A. Veen, C. J. F. Prins, J. H. van Drie, C. van Ouwerkcrk, H. Moojen en A. de Jonge. 19 October. Beëediging van den heer D. Gerritsen als lid van den Raad. Wordt besloten tijdelijk enkele klas sen in eenige openbare Lagere scholen te sluiten wegens het heerschen van mazelen. 25 October. Wordt besloten tot aan koop van een phneumatische ruimer met slang en twee beerkarren. Wordt besloten aan den onderwijzer L. A. Slot tot 1 Augustus 1905 verlof te verleenen buiten bezwaar van de Gemeentekas. Wordt benoemd tot onderwijzer aan de openbare Lagere school in de Beek straat C. Noordenbos. Wordt benoemd tot lid van de Com missie van Toezicht op Middelbaar onder wijs de heer II. P. van den Ham van Heijst. Wordt besloten tot verhooging van de jaarwedde van don congierge van het Raadhuis. Wordt besloten afwijzend te beschik ken op het verzoek van don Haven meester om verhooging van jaarwedde Wordt besloten tot opheffing van de betrekking van opzichter over het losser, buiten de Kleine Koppel, maar aan den tegenwoordigen titularis L. Kames vrije woning te geven onder verplichting om den Havenmeester bij ziekte enz. te vervangen. Wordt besloten de jaarwedden van de beide Gemeente-opzichters ieder te verhoogen met f 100 met ingang van 1 Januari 1905. Wordt besloten aan de Muziekver- eeniging eene subsidie te verleenen van f 200 over het jaar 1905, aan de Ver eeniging tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer eene subsidie van f 100 en aan de Amersfoortsche Tramweg maatschappij eene subsidie van f 800. Wordt besloten aan H. M. de Koningin goedkeuring te vragen voor het heffen van vuur, haven en tongeld gedurende de jaren 1905, 1906 en 1907 en wederom 50°/0 heffen van het tarief vastgesteld bij Kon. besluit van 1830 no. 3. Wordt benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Burgeravondschool de heer A. Fledderus. 21 November. Wordt eervol ontslag verleend op verzoek aan mevr. Peerl- kamp als regentes van het Weeshuis en aan mevr. SandbergGeiswcit van der Netten als lid der Commissie van Toe zicht op het Lager onderwijs, beiden onder dankbetuiging voor hewezen diensten. Wordt vastgesteld eene nieuwe ver ordening op de heffing en invordering van Straatbelasting. Wordt besloten tot het aangaan eener geldleening van f 125.000 Wordt besloten aan G. van Eist ondershands te verhuren de directeurs woning der oude gasfabriek tot uiterlijk 1 September 1905 voor f 20 per maand en onder verplichting om eene waarborg som van f 500 te storten voor onderhoud. Wordt besloten tot het verkoopen van boomen op stam op verschillende plaatsen in de Gemeente. Wordt besloten aan den Directeur der Gemcentereiniging en aan den stal- baas vrije woning te geven ieder met 100 M' grond. Wordt benoemd tot Regentes van liet Weeshuis mevr. Vos geb. Cartier vau Dissel. Wordt benoemd tot lid der gas-com- missie de heer N. Vels-Heijn en tot lid der commissie van Fabricage de heer A. M. Tromp van Holst. Wordt benoemd tot makelaar de heer L. van den Berg. Wordt besloten de levering van een Gashouder bij de gasfabriek op te dragen aan A. Klönne, te Dortmund voor f 39 200. Wordt op zijn vorzoek eervol ontslag verleend als Secretaris der Gemeente aan jhr. mr. B. W. Th. Sandberg onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige dienston aan de Gemeente bewezen. Wordt op zijn verzoek aan jhr. mr. B. W. Th. Sandberg eervol ontslag ver leend als Curator van het Gymnasium. 28 December. Wordt besloten af wijzend te beschikken op een verzoek van J. C. Snouck om een gymnastiek lokaal in een der Openb. Lagere Scholen in gebruik te mogen ontvangen. Wordt besloten van de Naamlooze Vennootschap de Amersfoortsche Bouw maatschappij „de Eem" over te nemen een terrein bestemd voor aanleg eener straat. Wordt besloten een gebouwtje naast de Lieve Vrouwe toren, vroeger in ge bruik voor de Gemeentereiniging, af te breken en de scheidingsmuur met het naastgelegen perceel van gemeentewege te herstellen. Wordt besloten tot het vaststellen eener nieuwe verordening op de heffing en invordering van vergunningsrecht. Wordt besloten tot verhooging en nadere regeling van loonen van de werklieden hij de gemeentereiniging. Wordt besloten tot aanstelling eener leerares in de gymnastiek aan de Hoogere Burgerschool. Wordt vastgesteld een nieuwe veror dening op de heffing van vuur, haven en tongeld. Wordt aan den Directeur der Hoogere Burgerschool een verlof verleend van drie maanden tot herstel van gezondheid. Wordt benoemd tot Curator van het Gymnasium ds. Meiners en werden her benoemd verschillende leden van liet Burgerlijk Armbestuur, van de Commis- siën van Toezicht op het Lager- en Middelbaar onderwijs, en van het College van Curatoren en verder de leden van de Gas-commissie, de Commissie van Fabricage en de Commissie voor de Gemeentereiniging. Nog werd aan verschillende leeraren aan het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool vergunning verleend tot het geven van privaatlessen. Werden goedgekeurd en vastgesteld de Gemeente-rekening over 19U3 de rekening van de d.d. Schutterij, van het Burgerlijk Armbestuur en van het Burger Weeshuis en van de Gezondheids Com missie en Werden vastgesteld of goedgekeurd de begrootingen voor 1905 der Gemeente en de genoemde instellingen en Com mission. Werden behandeld de voorstellen tot wijziging en af- en overschrijvingen op de begrootingen voor 1903 en 1901. Winden vastgesteld de Kohieren van de Inkomsten belasting en de Straat- belasting met de reclames en aanvragen om ontheffing. Werden behandeld de voorstellen voor de periodieke vorhoogingen van jaar wedden der ambtenaren ter Secretarie, van de leeraren bij het Hooger- en Middelbaar ouderwijs en van de onder- zers bij het Lager onderwijs. Wordt vervolgd. Bij Kon. besl. van 19 dezer is: le. aan den kapitein jhr. P. G. Siberg, plaatselijk adjudant te Amersfoort, met ingang van 1 September, onder toe kenning van pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend; 2e. het bedrag van het pensioen vast gesteld op f1179 's jaars. De le luit. R. O. van Manen, van het le reg. huzaren, wordt 1 September overgeplaatst bij het le depot huzaren te Haarlem. Te 's Gravenhage is geslaagd voor het examen Hoogduitsch (lager onder wijs) mejuffr. M. H. F. H. van de Loo, alhier. In de afgeloopen week dineerden bij H. M. do Koningin-Moeder ten paleize Soestdijk: het Hoog Militair Gerechtshof, uit Utrecht; de kolonel Becking van het korps genietroepen, uit Utrecht; de majoor Motelerkamp, van de rij- en hoefsmid8chool te Amersfoort en de predikanten en pastoors der gemeenten Baarn en Soestdijk. Op Zondag 3 September zal alhier op een terrein van Kreynen aan den Soesterweg een provinciale openlucht meeting worden gehouden, voor de vak organisatie. Als sprekers zullen op treden de heeren P. M. "Verdorst en A. W. Jensch van Amsterdam en H. Brinkhuis van Enschede. Het Utrechtsche muziekkorps „Kunst aan 'tVolk' zal de meeting opluisteren. Het door de club De Krans te Nijmegen uitgeschreven internationaal kegelconcours, dat 12 dezer aanving en wat de vrije banen betreft tot Dinsdag middag 5 uur duurde, had veel deel neming, vooral de laatste dagen. Zondag werd op alle zeveu banen onophoudelijk gegooid. De korpsbanen stonden Maandag nog alleen voor niet- Nijmeogsche clubs open. Van de 208 ingeschreven vijftallen kwamen 180 op. In den korpswedstrijd werd de 12de prijs behaald door Houd Plank I, alhier met 161 punten. Het hoogste aantai was 182 p. Bij den kampioenwedstrijd (6 worpen) werd de 4e prijs behaald door den heer L. Muys. Maandag tegen 12 uur passeerde het vorstelijk echtpaar onze gemeente op reis per automobiel naar Soestdijk. Bij de heen- zoowel al» bij de terugreis, tegen half vijf, bewogen zich vele per sonen over de Langestraat om het Koninklijk echtpaar te zien voorbij komen. De le luitenants F. E. Knoote enN. G. van Gemert, overgeplaatst bij het reg. gren. en jagers, worden ingedeeld bij de jager-bataljons. De ritmeester S. J. van Overveldt gaat met September over naar het 4e reg. huzaren. De ritmeester dor huzaren jhr. von Wrangel auf Lindenberg komt op 23 September a.s. hier weder in garni zoen. De le luitenant H. L. E. G. J. Wer ner van het le reg. huzaren wordt overgeplaatst naar Zutfen. De heer A. J. Rant heeft met gun stig gevolg het eerste gedeelte van het notarieel staatsexamen afgelegd. Met ingang van 15 Augustus j.l. is tot agent van politie 3e kl. alhier benoemd D. Taltna, uit Rinsumageest (Fr.) Onderstaande officieren, herkomstig van den cursus van het 5e regiment infanterie, zijn aan den hoofdcursus te Kampen geslaagd voor het officiors- examen. a. Infanterie hier te lande: F. C. Feuerstoin, J. L. Hamel, P. C. Willod Verspille. b. Administratie h. t. 1. II. F. Scho- faerts. c. Infanterie O. I. L.G. A. J. Beukers. d. Administratie O. I. L.: G. G. P. de Reuver en H. J. C. Wolff. Op de Maandag alhier gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 200 paarden, 60 hitten en 30 veulens. Paarden golden van f 80 tot f 450. Hitten van f 60 tot f 150 en veulons van f 80 tot f 160. Er was over 't algemeon vluggen handel, terwijl liooge prijzen besteed werden. Ook buitenlandsche koopers bezochten de markt. De generaal-majoor A. D. Petter, commandant van de 4e divisie infanterie, zal, vergezeld van den chef van den staf, den majoor van den generalen staf A. L. Klerk de Reus, van 24 tot 28 Augustus de oefeningen bijwonen van het lo ïegimcnt infanterie. De officier van gezondheid le klasse J. A. Smits, wordt op 5 Sept. a.s. te 's Hertogenbosch gedetacheerd. Hij wordt tijdens de najaarsmanocuvres in het zuiden van Limburg ingedeeld bij het 4e reg. veld-artillerie. Gisteren werd op de Leusderheide een manoeuvre gehouden voor het per soneel van don geneeskundigen dienst der landmacht. De troepen bewogen zich in de richting Hoevelaken-Driebergen, terwijl de vijand op de „Stichtsche heuvelen" stelling had gekozen. De troepen ston den onder bevel van den kolonel WA. T. de Meester, terwijl het hospitaal personeel onder leiding stond van don dirigeerend officier van gezondheid 2e klasse A. van de Moer, chef van het militair hospitaal te Assen. Tal van belangstellenden, vooral veel dames bewogen zich over de heide. De manoeuvre werd bijgewoond o.m. door den dir. off. v. gez. 2e klasse A. A. J. Quanjer, toegevoegd aan den inspecteur van den geneeskuudigen dienst, en door den kapitein R. Dufour, adju dant van Z.E. don minister van oorlog. Aangesloten bij het plaatselijk telc- phoonet: No. 142 M. Kamerling, arts, Bergstraat 25. No. 82 Jhr. von Wrangel auf Lindenberg, Beekesteinschelaan. Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie! Hoezeer zou ik wenschen te kunnen beschikken over de pen en 't geestig sarcasme van Jeróme K. Jeróme! Zeer zeker zou dit schrijven dan doeltreffen der worden. Nu echter zij, die er, mijns inziens, 't naast aan toe zijn, wier neus-organen dunkt mij, dagelijks onaangenaamheden er van ondervinden, met onvergelijke lijke Hollandsche bedaardheid berusten in w'at hun waarschijnlijk onverbeterlijk dunkt, waag ik toch een poging, gedre ven door een goed gevoel voor ons schilderachtig Amersfoort, en noodig de autoriteiten onzer gemeente uit, voor zoover ze niet elders genieten van on volprezen hei- en zeelucht, eens een wandelingetje te maken langs den waterkant van Zand-Nieuweweg. Zoo als dat hoekje er nu uitziet, vol wier, vuile papieren enz., om van toevallig heden als zoo nu en dan een dooden hond of iets dergelijks nog niet te spreken, en dat alles overdekt met een grijsachtig vlies, is liet vrijwel den ganschen zomer geweest. Als men do stad een goed hart toedraagt, moet men van harte hopen, dat het „Vreemde lingenverkeer" dit jaar gering zal zijn. 't ls, dunkt mij, in do zachtste termen uitgedrukt, als ik do veronderstelling waag, dat hier enkele gemeenteveror deningen veronachtzaamd worden. Met beleefden dank voor de opname. Hoogachtend „Een Amersfoortsche".

De Eemlander | 1905 | | pagina 3