ABONNEERT U OP D. J. SMITS Eenig Liberaal Orgaan Advertentiën. Karpetten Loopers Langestraat 20. Tapijten BEHANGERIJ. STOFFEERDERIJ. voor Amersfoort en Omstreken. 4. Idem van de Rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1904 (met adviezen). 5. Idem van de Rekening van de Kamer van Koophandel over 1904 (met adviezen). 6. Vaststelling van de Rekening vau het Burger-Weeshuis over 1904 (met adviezen). 7. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden van de Stembureau* voor de stemming van een lid van de Provinciale Staten (vacature mr. F. D. GraafSchimmel- pennick). 8. Benoeming van een tijdelijk buiten gewoon onderwijzeres in de gymmastiek voor meisjes aan de H. B. S. voor den cur- cus 1905/1906. (met adviezen] 9. Voorstel van Burgemr. en Weth. be treffende het verzoek van den heer J. W. Jorissen, tot vrijstelling van het verrichten van de kostelooze vaccinatie en doodschouw ]met adviezen] 10. Voorstel van Burgemr. en Weth. betreffende het verzoek van mejuffrouw J. M. de Bruijn tot vrijstelling van hetgeven van onderwijs in de nuttige handwerken aan de avondschool gedurende een half jaar Jmet adviezen]. 11. Voorstel van Burgemr. en Weth. tot benamen der nieuw aangelegde straat loopen- de van de verlengde Wilhelminastraat naar de Stationstraat. 12. Voorstel van Burgemr. en Weth. tot wijzigingjaarwedden onderwijzend personeel. 13. Voordracht tot betaling uit den post „Onvoorziene Uitgaven.'* Bij den schietwedstrijd te Loosduinen behaalde kapitein J. M. M. Muller van het 5c regimeDt infanterie het radicaal van meestei-BcherpBchutter op het ge weer, met 78 punten (hoogste 83, laag ste 77.) Evenals vorige jaren zullen bij het 5e regiment infanterie ook thans weer volks spelen worden gehouden op Koningin's verjaardag. Een commissie van voorbe reiding is benoemd, welke reeds de noodige maatregelen beeft genomen voor het welslagen van de feesten. Het bestuur der maatschappij tot op voeding van weezen in het huisgezin maakt per advertentie bekend, dat met ingang van 17 Aug. j.l. aan den heer J. Woudstra ontslag is verleend als di recteur en dat de penningmeester, de heer C. Maarschalk, te Vreeland, voor- loopig het beheer zal voeren. Van G. van Hulzen's „Zwervers" ver schijnt de derde, goedkoope druk in het najaar bij de firma Valkhof Co., alhier. Het concert van de muziek van het le regiment huzaren, directeur de heer M. A. Maas, dat j.l. Zondag moest wor den uitgesteld, zal bij gunstig weer Dinsdag a.s. op het torras van Amicitia worden gegeven. Aan mr. J. van der Leeuw is, op ziju verzoek, op de meest eervolle wijze ontslag verleend als correspondent le klasse van de Nederlandsche Bank. In zijn plaats is benoemd de heer Herin. P. van Haselen. Donderdag had ten Raadhuize plaats de aanbesteding van het vernieuwen van 40 M. werfmuur aan den Zuidsingel en 32.60 M. werfmuur bij de L. V. toren. Ingeschreven werd door de heeren: G. Wassink, Amersfoort f 1580. H. Lablans, 1552. J. van Harpen, „1517. J. Wildeman, 1488. T. W. Bonte, 1460. J. van Keulen, 1410. E. de Bruin, Hoogland 1105. T. van Daal, Amersfoort 1380. C. Ruitenberg, 1379. N. Wolfswinkel, 1276. H. Noorman, 1190. De werken zijn den heer H. Noorman alhier gegund. Maandagavond om 8 uur zal er in „de Vergulde Zwaan" een gecombi neerde vergadering worden gehouden van de kiesvereeniging „Amersfoort" en do Vrijzinnige Propaganda-Club. Op de agenda komt als punt van behandeling voor: Bespreking Candidaatstelling lid Pro vinciale Staten. Naar wij vernemen zal notaris J. Bolk de candidatuur voor de Provinciale Staten niet aanvaarden. Als voorloopig candidaat blijft nu nog over baron d'Aulnis de Bourouill, burgemeester van Baarn, die dus waarschijnlijk de candi daat dor liberalen zal zijn. De heer G. Bikkers, kapelmeester bij het 5e regiment infanterie, ontving van de leden van het harmoniegezelschap te Scherpenzecl, van welk orkest hij jaren lang directeur was, een prachtig gouden horloge als aandenken. De heer Stoetzer zal den heer Bikkers als dirigeut opvolgen. De kunstschilder M. W. van der Valk, thans wonende te Scherpenzeel zal zich hier ter stede komen vestigen. Met ingang van 1. Sept, u. s. zal „Ons Hui s" weer voor het publiek worden opengesteld. Aangesloten bij het plaatselijk tele- phoonnet. No. 133. M. S. de Pool Kampstraat. De herexamens aan de hoogere burgerschool alhier zullen worden gehouden op Maandag 4 en Dinsdag 5 September e. k., aanvangende telkens des morgens te half negen. Lesroosters zullen Maandag 4 Sep tember aan het hoofdgebouw der school voor de leerlingen beschikbaar zijn Dinsdag 5 September wordt de in deeling bij de (verschillende klassen bekend gemaakt, terwijl de lessen li er vat worden op Woensdag 6 Sep tember, des ochtends te half negen. Burgerlijke Stand. van 19 tot 26 Augustus. GEBORENReinirus Hendrikus, z. van H. L. van Esveld en T. C. van der Veer. Jannetje, d. van W. van der Bant en J. Polleman. Maria Johanna, d. van J. Verhoef en M. Mieris. Geertruida Johanna, d. van W. Binneveld en J. C. Gouw. Jo hanna Adriana, d. van A. van Wouden berg en J. C. van der Muts. Theo doras, z. van H. Opbroek en C. van Lieshout. Lambertus Johannes, z. van L. Houtveen en S. F. Belle. Frauciscus, z. van J. Mater en W. Veer. Klazina Alida Beatrix, d. van L. van Wijngaarden en K. C. van Dam Wilhelmus, z. van J. Heere en H. C. Hienekamp. Johannes Adrianus Everardus, z. van J. Meijer en G. van den Heuvel. Angenita Everdina Cor nelia, d. van J. M. Heij en C. ten Broek. Maria Hendrika, d. van J. de Bruin en W. Roller. Jacob, z. v. K. van Heuvelen en J. Visscher. Jansje, d. v. N. Scheerder en J. E. v. Eimpelcn. Hendrikus Johannes, z. v. F. Staal en M. E. A. Hartman. ONDERTROUWD: C. Muijs en R. Maaterman. G. van Duinen en J. J. van der Pol. J. I.. A. Verweij en C. A. van de Riet. H. van de Pijpe- kamp en R. C. Mooiweer. F. Over- wijk en H. van Eist. A. van den Veenbrink en R. Schuur. GEHUWD: F. Schuurman en W. Gcrth. M. vaD der Molen en G. Groot. K. P. J. Wiss en A. Water- koort. 0\EI!LEDEN: Gijsbert Morren, oud 7 maanden. Johannes Hendrikus DE EEMLANDER Veenendaal, oud 2 wéken. Aaltje Valkengoed, oud 71 jaar) wed. van H. Loman. Albertus Hendrikus Stoffer, oud 3 maanden. Cornelia Pietertje Gregorius, oud 2 mnd. Bart. Loh- mcijer, oud 10 maanden. Helenc Hendrika van Millingen, oud 1 maaud. Johanna Muller, oud 61 jaar. onge huwd. Breunis Meijer, oud 19 dagen. Bernardu8 Johannes Hendriks, oud 18 mnd. Maria Gijsberta Vetkamp oud 24 j., echtgenoote van J. Vetkamp. Heden werd voorspoedig ge boren: KLAZINA ALIDA BEATRIX dochter van L. VAN WIJNGAARDEN, en K. C. VAN DAM. Arnh. weg 41. Amersfoort, 21 Aug. 1905.

De Eemlander | 1905 | | pagina 6