Deepsgezinde firing. Muziekschool. Burgeranendscheol. cAanbesteding. Brandstoffen. Ds. E. M. TEN KATE, MAANDAG 4 SEPTEMBER 1905, Inschrijving van Leerlingen aanbesteden: De Voorzitter doet mededeeling, dat tegen de toelating der heeren Veis Heyn en Jorissen, geene bezwaren bij Geil. Staten zijn ingebracht, zoodat ge noemde heeren na beëediging kunnen gorden toegelaten. Vervolgens leggen deze heeren de bij de Grondwet en Gem.-wet vereischte eedcn af, waarna do Voorzitter her. geluk wenseht met het bij vernieuwing geschon ken bewijs van vertrouwen, hetwelk eene aansporing moge zijn om met toewijding de belangen der gemeente Amersfooit te behartigen. De Voorzitter verzoekt hen de aangewezen plaatsen in te nemen. De Voorzitter doet hierna -mede deeling der ingekomen stukken. I. Van Ged. Staten de goedkeuring van het raadsbesluit tot nadere regeling der jaarwedden van de onderwijzers S. P. Slagter en N. M. Heilijgers en de onderwijzeres A. C. II. van der Nagel. Aangenomen voor kennisgeving. Et. Van Ged. Staten 5 besluiten geno men op verzoekschriften van personen, die bezwaar hadden tegen hun aanslag de Inkomstenbelasting. Ter Secretarie ter inzage van de leden. III. Van het College van Regenten van het Burger Weeshuis de begrooting van inkomsten ou uitgaven voor 1906. Naar de afdeelingen ter behandeling bij de Gem.-begrooting. IV. Eene dankbetuiging van den Inspecteur van Politie Poathuina, en den Hoofdagent de Jager, voor de toekenning eener gratificatie. Aangenomen voor kennisgeving. V. Eene mededeeling van den heer D. C. Schuur, dat hij zijne benoeming tot lid der commissie tot wering van tchoolverzuim onder dankbetuiging aan neemt. Aangenomen voor kennisgeving. VI. Eene mededeeling van den heer J. A. Bruins, dat hij zijne benoeming tot tijdelijk buitengewoon leeraar in het Engelsch aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. VII. Verzoek van den onderwijzer J. H. van Drie om eervol ontslag als onderwijzer en tijdelijk leeraar aan de Burgeravondschool, wegens zijne benoe ming te Semarang. Naar B. en W. om prae-advies. VIEL Een adres van de arbeiders der »em.-reiniging om tractementsverhooging. De Voorzitter verzoekt den Secre taris het adres voor te lezen en stelt voor verzending naar B. en W. ter- afdoening, onder mededeeling, dat zij tcrleden jaar verhooging van tractement bebben gehad. B. en W. kunnen dan nader onderzoeken. De heer Gerritsen heeft hier tegen bezwaar. Spreker wenseht behan deling in eene raadsvergadering. De heeren Oosterveen en Plomp ondersteunen dit voorstel. De heer Plomp steunde hetvoor- itel, omdat in het request voorkomt het opleggen van boete als straf. Spreker zou gaarne vernemen of dit geschiedt naar de bepalingen of wordt overgelaten aan de willekeur van den Directeur. De Voorzitter meent, dat dit ivordt overgelaten aan den Directeur, die strafte met '2 X 10 ets. boete, welke straf niet zeer bezwaarlijk mag genoemd worden. Spreker zal in de instructie nazien of de Directeur- die bevoegdheid heeft. De heer Oosterveen heeft uit de voorlezing van het request gehoord, dat bij ziekte van het tractement wordt ingehouden. Juist dan zijn de uitgaven hooger en zou het loon verminderd worden. Spreker steunde het voorstel dan ook om inlichtingen hierover te hnbben. De Voorzitter zegt, dat dit wel in 't request staat, doch dat bij ziekte steeds volle loon wordt uitgeteerd. W e t h. V i s 8 e r meent, dat de com missie van bijstand voor den reinigings dienst moet gehoord worden. De heer Gerritsen merkt op, dat B. en W. zelf moeten weten, wie tij zullen hooien. Weth. Visser zegt, dat het niet aangenaam zou zijn voor de commissie, wanneer zij gepasseerd werd. De heer Plomp merkt op, dat B. tn W. zelf moeten weten, hoe zij zullen doen. Waarna overeenkomstig het voorstel 'an den heer Gerritsen wordt besloten. IX. Een adres van eigenaren en bewoners van perceelen in de Blanken- heijmstraat om een lichtgevende lan- laarn. De Voorzitter stelt voor dit request, als zijnde ongezegeld, ter zijde. Ie leggen, waarmede de Baad zich veteenigde. X. Van B. en W. de begrooting met memorie van toelichting voor 1906. Naar de afdeelingen. XI. Voorstel van B, en W. om twee bedragen van het batig saldo der reke ning van 1904 overtcbrengen op de begrooting voor 1905. Ter behandeling in de eerstvolgende vergadering. XH, Voorstel van B. en W. om verhooging van het subsidie der oud heidkundige vereeniging „Fléhite". Naar de afdeelingen ter behandeling bij de gem.-begrooting. XIII. Idem tot uitbreiding der rei nigingsdienst en tot restitutie voor het gebruik maken der pneumatische rui ming XIV. Idem tot wijziging der veror dening inhoudende rang en jaarwedde der secretarie ambtenaren. XV. Idem tot verhooging der jaar wedde van den ambtenaar belast met de vervolging. XVI. Idem tot het verleenen van subsidie aan het Ned. Huishoudkundig congres. Naar de afdeelingen tor behandeling bij de begrooting. XVII. Van het Burgerlijk Armbe stuur de begrooting voor 1906. Te behandelen met de Gem.-begroo ting. XVHI. Verzoek van de vereeniging „Vreemdelingenverkeer" om een subsi die van f100 voor 1906. Naar de afdeelingen en ter behande ling bij de Gem.-begrooting. XIX. Mededeeling, dat door B. en W. aan Mej. A. C'. van Eijk van Voorthuisen, voor één jaar het onder wijs in de Duitsche taal is opgedragen aan de herhalingsschool. Waarna de agenda aan de beurt van behandeling komt. Punt 1werd behandeldeld na opening der vergadering. Punt '2. Voorloopige vaststelling van de gem. rekening over 1904 (met adviezen). Ontvangsten f 592901.52 Uitgaven f 534050.681/, Batig saldo f 5S850.831/. Voorloopig aldus met 11 stemmen vastgesteld. De beide Wethouders onthielden zich van mede stemmen. De Voorzitter deelt mede, dat de Rekening ter vastelling aan Ged Staten zal worden ingezonden. Punt 3. Voorwaardelijke vastelling van de Rekening der d. d. Schutterij voor 1904 (met adviezen)." Ontvangsten f 1417.60 Uitgaven 1417.60 Batig saldo Nihil. Werd vastgesteld met 12 stemmen. De Heer Tromp van Holst onthield zich van mede stemmen. Punt 4. Ide.m van de Rekening van het Burgerlijk Ambestuur over 1904 (met adviezen). Ontvangsten f 12187.58 Uitgaven 12187.5S Batig saldo Nihil. Vastgesteld met 11 stemmen. Weth. Visser en de Heer van Esveld, onthiel den zich van medestemmen. Punt 5. Idem van de Rekening van de Kamer van Koophandel over 1904 (met adviezen). Ontvangsten f100 Uitgaven 100 Batig saldo Nihil. Vastgesteld met algemeene stemmen. P u n t 6. Vaststelling van de Rekening van het Burger Weeshuis over 1904 (met adviezen). Ontvangsten f 16586.44 Uitgaven 12422.90 Batig saldo f 4163.54 Vastgesteld met 12 stemmen. Mr. van Voorst Vader, onthield zich van mede stemmen. Punt 7. Benoeming van leden en plaatsvervangende leden van do stem- bureaux voor de stemming van éën lid van de Provinciale Staten (vac. Mr. F. D. graaf Schimmelpennick). Benoemd werden: leSte rn dist riet (tevens Hoofdstem bureau). Leden: A. M. Tromp van Holst, II. W. van Esveld. Plaatsv. voorzitter: E. L. Visser. Plaatsv. leden: D. Gerritsen, J. Bolk, A. M. E. des Tombe en J. W. C. Bloem. 2e. Stem dist riet. Voorzitter: M. L. Celo8se. Leden: A. A. Hamers, M. R. N. Oosterveen. Plaats, voorzitter: Mr. P. J. J. van Voorst Vader. Plaatsv. leden: C. J. D. van Eck, N. Veis Heyn, B. A. Siddré, J. van We6sum en J. Knoppers. 3e. Stemdistrict. Voorzitter: C. Ik. van Beek. Leden: J. W. Jorrissen, C. J. Plomp. Plaatsv. voorzitter: A. H. van Kalken. Plaatsv. leden: S. J. van Duinen, Mr. J. Heyligers, C. A. van Blaricum en L. O. Verkerk. Punt 8. Benoeming van een tijdelijk buitengewoon onderwijzeres in de gym nastiek voor meisjes aan de II. B. S. voor den cursus 1905/6 (met adviezen). Mej. J. C. van der Schroeff, wordt met algemeene stemmen benoemd. Punt 9. Voorstel van B. en W. betreffende het verzoek van den Heer J. W. Jori8sen, tot vrijstelling van het verrichten van de kostelooze vaccinatie en doodschouw (met adviezen). Z. d. en z. h. st. aldus besloten. Punt 10. Voorstel van B. en W. betreffende het verzoek van Mej. J. M. de Bruyn, tot vrijstelling van het geven van onderwijs in de nuttige handwerken aan de avondschool gedurende een half jaar (met adviezen). Z. d. en z. h. st. aldus besloten. P u n t 11. Voorstel van B. en W tot benamen der nieuw aangelegde straat loopende van de verlengde Wil helminastraat naar de Stationstraat. Z. d. en z. li. st. werd deze straal genaamd „Statiousdwarsstraat." Punt 12. Voorstel van B. en IV. tot wijziging jaarwedden onderwijzend personeel. Z. d. en z. h. st. werden de jaarwed den van de onderwijzers C. Moerman Jr. en J. W. Radersma, verhoogd. Punt 13. Voordracht tot betaling uit den post „onvoorziene uitgaven." Z. d. en z. h. st. aldus besloten. Bij de rondvraag tot sluiting zegt Mr. Heyligers gehoord te hebben, dat de benoemde tijdelijk leeraar in Natuur kunde aan het Gymnasium en de H. B. S. zijne benoeming niet heeft aan genomen en verzoekt spoedig in de vacature te voorzien. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. druk bezig zijn om in de vacature te voorzien, maar dat men nog niet gereed is. Niemand het woord meer verlangende, sluit de voorzitter de vergadering om 3 uur, welke alsdan overgaat in eene vergadering met gesloten deuren, welke tot omstreeks 4 uur duurt, doch die niet meer door eene openbare wordt gevolgd. Zondagmorgen om half elf, zal voor den Doopsgezinden kring een godsdienst oefening worden gehouden in het Lo gegebouw, van Persijustraat No. 1. Als spreker hoopt op te treden Ds. Johs. Dijserinck, Emiritus-Predikant te 's Gra- venhage. De heer J. II. van Drie, onderwijzer alhier, is benoemd tot onderwijzer aan een instituut te Semarang, welke be noeming door hem is aangenomen. Op een verzoek van den Amcrsfoortschen Bestuurdersbond, om op Zondag 3 Sep tember, ter gelegenheid van de provin ciale meeting voor vakorganisatie, een optocht met muziek te mogen houden, is door- Burg. en Weth. afwijzend be schikt. Wel is vergunning verleend om op hetmeeting6terreinaandenSoesterweg eenige muzieknummers uit ie voeren. Bij het te Roosendaal (N.Br.)gehouden concours hippique werd in het groot nationaal sprinconcours voor officieren en hcerrijders de 3de prijs behaald door den len. luit. der veldart. D. J. Couvee, met Darling en de 5de prijs door den len. luit. der huzaren G. J. Marie met The Rival: In het concours hoogte sprong behaalde luitenant D. J. Couvee met Darling den eersten prijs (geld en een groote zilveren medaille van H. M. de Koningin-Moeder). Naar de N. R. Ct. meldt zal de 2e luitenant, plaatselijk adjudant C. A. J. J. van der Linden worden overgeplaatst van den Helder naar Amersfoort. Tot kapitein-kwartiermeester bij het 4e regiment huzaren is benoemd de le luitenant-kwartiermeester P. A. Smits, van het korps pantserfort-artillerie. Candidaat voor do Provinciale Staten zullen, naar wij vernemen, vermoedelijk gesteld worden de heerenA. M. Tromp van Holst, baron d'Auluis de Bourouill, Jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers en A. J. Bicker Caarten. Blijkens de in dit nummer voor komende advertentie, bestaat a.s. Maan dag van 1 tot 2 uren gelegenheid tot inschrijving van leerlingen voor de Muziekschool. De heropening van de lessen der Industrie- en Huishoudschool is bepaald op Maandag 4 September, des namid dags to 2 uren. Het voornemen is deze heropening, nu de school geheel is ingericht voor de leerlingen, ten overstaan van ge- uoodigden met eenige plechtigheid te doen plaats hebben en haar mot een bezichtiging van het Schoolgebouw ge paard te laten gaan. Bij gelegenheid van den verjaardag van II. M. de Koningin zal Donderdag a.s. door het garnizoen een groote parade worden gehouden op de Vlasakkers. De troepen zullen de honneurs be wijzen aan generaal-majoor A. D. Petter, commandant der 4e divisie infanterie, en worden gecommandeerd door luite nant-kolonel W. F. K. Bisschoff van Heemskerck, van het 5e regiment infan terie. Leest men van vele plaatsen uitge breide feestprogramma's voor dezen dag, in Amersfoort is het in dit opzicht weer bitter treurig gesteld. Hoe komt het toch, dat wat in zoo veel plaatsen van ons vaderland kan, hier niet schijnt te kunnen? De militie 2e luitenant J. de Kruijff van het 5e regiment infanterie, die van af 1 Juli voor herhalingsoefeningen onder do wapens was, vertrekt Donderdag a.s. met onbepaald verlof. Volgend jaar zal alhier het landhuis- houdkundig congres worden gehouden. Met het oog hierop, worden door de plaatselijke afdeeliug van het Utrechtsch genootschap voor landbouw en kruid kunde maatregelen overwogen voor hot bij die gelegenheid organiseeren van een landbouwtentoonstelling. De afdeeling vergadert Vrijdag. De le luitenant II. J. F. Klatte is Dinsdag met een detachement van 1 sergeant en 14 wielrijders, van het 5e regiment infanterie, van hier naar Maas tricht vertrokken, alwaar onder bevel van den kapitein Backer, van het reg. grenadiers en jagers, een compagnie wielrijders van 100 man zal geformeerd worden, welke aan de groote uajaars- ocfeningen in Limburg deelnemen. De rit van hier naar Maasstricht wordt in drie dagen volbracht. Den eersten dag rijdt men tot Nymcger., den tweeden tot Venlo. De kolonel W. A. T. de Meester, commandant van het 5e regiment in fanterie, zal bij de najaarsmanoeuvres in Limburg als scheidsrechter- optreden. In de plaats van den heer J. Kooi man, die wegens zijn aanstaand vertrek naar Den Haag bedankt heeft, is als consul van den Alg. Ned. Wielrijders- bond alhier opgetreden de heer H. Meursing. De kapitein G. Snellen van de ca dettenschool te Alkmaar, die gedurende een maand bij het 5c regiment infan terie gedetacheerd was, tot bijwoning van practische oefeningen, zal op 31 Augustus weder van hier vertrekken. „Door ongesteldheid van 't weer, tot spijt van de vrinden, lieden avond geen concert bij Otte in 't Boompje Uitge steld tot nader datum." 't Bovenstaande teekenden wij op uit den mond van een onzer stadsomroepers, om dit zoodoende der vergetelheid te ontrukken. Programma van het concert te geven op Donderdag 31 Augustus, des avonds 7 3/j uur, op het terras van Amicitia door het Utrechtsch orkest, directeur de heer H. Kuiper. 1. Marsch a. d. Oper Car- menBizet. 2. Medley, ouvortnre „The Star"C. O. Hare. 3. Lustige Brüdér, W&lzer It. Vollstedt. 4. Fantaisie de l'opéra Gnillaume Teil Rossini. 5. Polka Caracteristique (pour Picolo Solo) A. v. Leeuwen. 6. Ouvcrturo fantastique A. Fack. 7. Sonutagskinder, IValzer Rixner. 8. Selection (Musical comedy American) „Fantauna"C. O. Hare. 9. Fantaisie de l'opéra FaustGounod. 10. Handsome Harry (March two steps)C. O. Hare. N.B. De Secretaris van de Sociëteit ver- zoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat dit concert niet vóór kwart voor achten kan aanvangen. Uitslag van de veiling van vaste goederen ten overstaan van Notaris Johs. Knoppers op 29 Augustus 1905, in de Concertzaal „De Arend." De perceelen onder Bun schoten voor f 22050 De perc. polderland in de Haar voor 3820 Het perc. bouwland te Hoog land aan de Bunschoterstraat voor 1600 De perc. bouw- en weiland aan do Liendertschestecg voor 3920 De perc. bouwland aan den Liendertschcn weg en Kock- boersteeg voor- 3000 De perc. wei- en bouwland „de Busert" voor 9080 De twee perc. wei- en hooi land aan den Hoogenweg gend. Rooiaardsviertel voor 7500 De vier perc. wei- en hooi land aan den Hoogenweg voor 14450 De vier perc. wei- en bouw- laud aan den Hoogenweg voor 12140 De twee perc weiland aan den Laaglandsclren weg voor 8900 Het perceel bouwland aan den Hooglandschen weg voor 2800 De hofstede Welgelegen voor 41410 De perc. aan deKruiskamp voor 9S20 De perc. Achter Luiaard en in de Oude Gracht voor 33700 Burgerlijke Stand. van 26 tot 30 Augustus. GEBOREN: Johanna Elisabeth, d. van A. C. Buvclot en J. E. Bockkum. Willem Jacobus Hidde, z. van E. Mulder- en C. Groen. Dirk Christiaan, z. van G. Stam en J. W. Kreuzer. Antouia Everdina Hendrika Gerarda, d. van A. J. Foeks en W. T. Zijsvelt. Geer- truida Wilhelmina, d. van J. van Yelsen en G. van Weerhorst, Gerarda Jo hanna, d. van W. van de Koot en W. Kaats. GEHUWDP. J. Schut en A. Vlaan deren. OVERLEDEN: Hendrikus Wouterls van Dijk, oud 3 m. Petronella Jacoba Nieuborg, oud 1 m. Antonius Schie- velt, oud 2 m. Gerrit Lobel, 4 j. Joseph Andries Koenen, oud 2 rn. Christianas Bosboom, oud 48 j. echtg. van G. van Bogerijen. Jacobus nooft, oud 58 j. ongeh. Anton Vial, oud 4 maanden. ABVEBTE1KTJI5N. De CATECHISATIE zal Maandag 11 Kept. worden horvat. Nieuwe leerlingen kunnen zich aan melden bij te Apelrln ra. Totaal f 174190 INSCHRIJVING van LEERLINGEN voor den Cursus 1905/1906, op van 1 tot 2 uren in het School gebouw. De Commissie van Beheer, Mr. J. HEYLIGERS. I. M. J. HOOG. voor den Cursus 1905/1906 van af Maandag 4 September tot cu met Donderdag 7 September van ft lot 11 en 2 tot 4 en bovendien des avonds van 7 tot S uur in het gebouw der AMBACHTSSCHOOL. Het onderwijs bestaat voornamelijk in YAKTEEKENEN met bijbehooi-ende lessen in Ncd. taal, Wiskunde, enz. en wordt o.a. gegeven aan: TIMMERLIE DEN, MEUBELMAKERS, SMEDEN, MACHINEBANKWERKERS, LOOD- en ZINKWERKERS, BEHANGERS, STEENHO U WERS, METSELAARS, STUCADOORS en LITHOGRAFEN. Zie verder de aanplakbiljetten. De Directeur, B. VAN DER WORP Jr BURGEMEESTER en WETHOU DERS van AMERSFOORT, zullen op Donderdag 7 September a.s., des voonuiddags ten elf ure, ten Raadlruize publiek de levering van 1560 dtibb. II. Ij. lange en 535 ditbb. 11.tj. korte turf, bcnooiligd voor de gemeentegebouwen, voor den winter lftOS/ IttOfi en ten behoeve van het St. Pletcr- en Dloklaudsgasthuis 700 dubb. II. Ij. lange- eu SOW U.S.. korte turf en voor liet Burger Wees huis IVO duhb. 11. Ij. lauge en SO dubb. II.1L. korte turf. De Voorwaarden van aanbesteding liggen ter Secretarie der gemeente ter- inzage. Inschrijvingsbiljettcn, op gezegeld papier, kunnen vóór of op den 7 Sep tember e.k. vóór des voonuiddags 11 uur, bij Burgemeester en Wethou ders worden ingeleverd. Amersfoort, den 25 Augustus 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, WUIJTEERS; De Secretaris, J. G. STENEERT KROEZE.

De Eemlander | 1905 | | pagina 3