Inboedel, A. N. J. VOS, HAKHOUT. HAKHOUT, Stadsnieuws. Advertentiën. verkoopen: HAKHOUT. - SieemDeroerij, - Chemische Wasscherij J. Hoe veis, Oom Braesig. A. N. J. VOS, verkoopen HAKHOUT. STATIONSSTRAAT 21. Nederlandsche Tooneelvereeniging De Zondares. Medicinale Tokayer, Ern. Stein, Erdö Beng bij Tokay, J. A. SCHOTERMAN, Utrechtschestraat 34, Amersfoort. Jooneel in de zaal springt, zich ver- Ichuilt achter pilaren en tenten, ont- lekt wordt en zig-zag door het publiek I-lucht, vervolgd door zijn vijanden, |:indelijk met een revolverschot gedood j-ordt, Wat een sensatie! Iioe leeft Bat kleine goedje erin! Hoeden trots Ie beschi-ijven van den jongen, die lietden stoel, waarop hij stond, doorden Vluchtenden Eland werd omverge Iforpen, en de afgunst van zijne mak- Vers, wien zulk een eer niet te beurt |fiel. Inderdaad voor onze jongens is lusis op dit oogenblik een paradijs! Kennisgeving. Hostelooze Inenting. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS |van AMERSFOORT. Gelet op artikel 18 der wet van-4 December Il872 (Staatblad No. 134); I brengen ter kennis van belanghebbenden, Idat voor een ieder de gelegenheid tot koste- llnoze inenting wordt gegeven op den 2 Ijanuari en tweeden Maandag van de maand ■Januari, a. s. ttlkens des namiddags te drie lure, in de daartoe bestemde loealiteit van Ihet voormalig schoolgebouw wijk A, Koestraat |do. 9. Gedaan te Amersfoort, den 20 Dcc. 1905. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester. WUYTIERS. De Secretaris, J, G. STENFERS ICROESE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van lAmersfoort, brengen tei kennis van belang- Ihebbenden, dat het bureau van den burger- Ibjken stand op do beide Kerstdagen en den 1 Nieuwjaarsdag op aanvrage voor het publiek I geopend zal zijn, dos voormiddags"van8l/a I tot. 9 uur, uitsluitend tot het doen van aan- I giften van geboorte of overlijden. De aanvrage geschiedt aan hetgemeente- Ihuis, mondeling of schriftelijk, uiterlijk tus- I sehen 8 en 8 lL uur des voormiddags van I den dag. waarop men aangifte wil doen. Amersfoort den 21 December 1905 I Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, WUYTIERS. De Secretaris, |j. G. STENFERT KllOESE. Vergadering van den Raad der Ge- I meente Amersfoort op Donderdag I d e n 28 December 1905, des na- I middags half 2 ure. Punteu van behandeling: 1. Vaststelling 2de suppletoir kohier Inkomstenbelasting dienst 1905. 2. Vaststelling 1ste suppletoir kohier I straatbelasting dienst 1905. 3. Voorstellen van Burg. en Weth. tot I wijziging jaarwedden personeel Lager onderwijs (met adviezen). 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling verordeningen regelende de heffing en invordering van rechten wegens diensten bewezen door de ge meente-reiniging (met adviezen). 5. Voorste) van de commmissie van wetgeving tot wijziging der verordening, houdende bepalingen omtrent openbare orde. 6. Voorstel van Burg. en Weth. be treffende de pensioneering van leeraren bij het Hooger- en Middelbaar onderwijs (met adviezen). 7. Voortstel van Burg. on Weth. betreffende de bestrating en verlichting van den Bisschopsweg en Achter Luiaard (met adviezen). 8. Voorstel van Burg. en Weth. betreffende de gaslevering buiten de gemeente (met adviezen). 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot ontbinding der huurovereenkomst aange gaan met A. Kraan. 10. Voorstel van Burg. en Weth. betreffende de inrichting en exploitatie der barak voor besmettelijke ziekten (met adviezen). 11. Voorstel van Burg. en Weth. tot onderhandschc verhuring en in ge bruik geven van gemeente-eigendommen. 12. Benoeming van een leeraar in Nederlandscho taal, geschiedenis en aardrijkskunde en Engelsche taal (vaca ture Dr. Bruins) met adviezen. 13. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school in de Koningstraat (met adviezen). Voorgedragen worden No. 1. F. Boer te Barendrecht. No. 2. A. Wildschut te Wageningcn. No. 3. C. van Asch te Apeldoorn. No. 4. D. G. Doornik te Scherpenzeol. 14. Benoeming van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur wegens pe riodieke aftreding van de keeren C. Th. van Beck en I. ter Schuur. 15 Benoeming van twee leden van do Commissie van don Gemeente-rei nigingsdienst wegens aftreding van de heeren C. Th. van Beek en H. W. van Esveld. 1G. Benoeming van twee advisecrende leden van de Commissie voor de ge meente-reinigingsdienst wegens aftreden van N. Wolfswinkel en T. van Daal. 17. Benoeming van drie leden der commissie van fabricage wegens aftreden van de heeren C. Th. van Beek, C. J. D. van Eek en A. H. Tromp van Holst. 18. Benoeming van vier leden der Gas-commissie wegens aftreding van de heeren: C. Th. van Beek, A. A. Hamers N. Yels-Hcijn en C. J. Plomp. 19. Benoeming van een lid van de commissie van Bijstand bij aanslag in de plaatselijk directe belasting naar liet inkomen (vacature C. B. Kok.! '10. Benoeming van vijf leden van de reclame commissie inzake aanslagen in do plaatselijke directe belasting naar het inkomen dienst 1906. 21. Benoeming van 1 lid van het College van curatoren wegens periodieke aftreding van Prof. Dr. J. J. van Thiel. 22. Benoeming van 1 lid van de Commissie van toezicht op liet Middel baar Onderwijs wegens periodieke af treding van den Heer J. C. Rolandus Hagedoorn. 23. Benoeming van 3 leden van de Commissie van toezicht op liet Lager Onderwijs wegens periodieke aftreding van do heerenDr. II. J. Reijnders, D. Gerritsen en E. G. Drenth. Bij de godsdienstoefening in de Remon- strantsche kerk treedt a.s. Zondag 24 Dec. op Ds. J. H. W. Bisschop Boele predikant te Groningen. Yoor don Doopsgezinden Kring wordt op Dinsdag 26 December, 2en Kerstdag, een godsdienstoefening gehouden in het Logegebottw, van Persijnstraat 1, waarbij hoopt voor te gaan Ds. E. M. ten Cate van Apeldoorn. Door den minister van Oorlog is de kapitein C. G. Preuijt, van het le reg. veld-artillerie alhier, eervol ontheven uit de functie van militair lid van de regclings- en kcurings-cominissiën voor de paarden fokkerij in de provinciën Drenthe, Overijsel, Gelderland eu Utrecht en is in diens plaats benoemd de kapitein D. C. Graswinckel, commandant van het depót van genoemd regiment te Utrecht, De le luit. der cavalerie P. II. A. Loopuit wordt wegens ziekte op non activiteit gesteld. Het eerste geval van voorloopige ont zetting uit de ouderlijke macht heeft zich dezer dagen in onze gemeente voorgedaan, en wel bij een pupil der Maatschappij tot opvoeding van weezen in het huisgezin. Een barer jongens, het voorrecht genietende nog een vader en moeder te bezitten, zou, na eerst door hen ver laten te zijn, thans weer genoodzaakt worden met die liefdevolle ouders een zwervend leven te moeten lijden. De knaap zag er tegen op weer te moeten „stolen en bedelen," zooals hij dat zelf uitdrukte. Daarvoor is hij nu voor altijd behoed. Op aanvraag van den directeur der Maatschappij heeft de officier van justitie gebruik gemaakt van zijn recht om minderjarigen voorloopig aan de ouder lijke macht te onttrekken en aan den Voogdijraad toe te vertrouwen. Spoedig zal dus dc ontzetting volgen. De Maat schappij of de heer Woudstra zal met de voogdij worden belast en daarmee zal de invloed der ouders voorgoed gefnuikt zijn. A. D. Bij het praktisch apothekersexamen te Utrecht slaagde lieden o.a. mejuffrouw Ida A. Wesseling uit Amersfoort. Aan het Instituut v. d. Sluys is be noemd tot onderwijzer de heer J. ten Hoeven van Kalkwijk. Onze vroegere stadgenoot de Heer C. Spruyt, thans Directeur van het Rijks- telegraafkantoor te Yenlo, is bij Kon. besluit benoemd in gelijke betrekking te Groningen. Bij acte van 16 dezer voor den Notaris Bolk alhier verleden, is opgericht de Naamlooze Yennootschap „Amersfoort- sche Rijwiel-Automobiel en Machine fabriek (voorheen D. H. Eysink") ge vestigd te Amersfoort onder Bestuur van de Heeren A.- M. en L. Eysink als directeuren en van de Heeren Mr. A. J. dc Beaufort, Burgemeester van Lensden en Lid van de Provinciale Staten van Utrecht. G. C. D. Baron van Harden- broek van Ammerstol Kapitein Luite nant ter zee te 's-Hage. Mr. A. van Traa advocaat proc. J. D. Reitnan lid le kl. van den Nederl. Bond van accou- tants eu J. Bolk, notaris alhier als com missarissen. Van welingelichte zijde ontvangen we bericht dat dc Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier aan den betrokken minister een rekest heeft aangeboden met verzoek om meer personeel aan het Post- en Telegraafkantoor alhier. Van Z. Ex. is daarop bericht ontvangen, dat aan dat verzoek zal worden voldaan. Naar wij nader vernemen zullen 2 ambtenaren worden aangesteld. Een in 't laatst van deze maand, de ander priino Februari. Ilet Post- en Telegraafkantoor zal voor het publiek open zijn op den len Kerstdag zooals op Zondagen en op den 2cn Kerstdag van 7.30 tot 8.30 voor- en van 12.30 tot 4.30 nam. Op beide Kerstdagen is het kantoor geopend voor den dienst der Rijksver zekeringsbank. De Maatschappij tot opvoeding van Weezen in het huisgezin, ontTing van II. M de Koningin een gift van f 250. De Protestantsche armen loterij heeft opgebracht aan loten f821 en door giften f43.50. In de zitting der arrondissements-recht bank te Utrecht van Maandag 18 Dec. werden do volgende uitspraken gedaan: J. W. K., 29 jaar, sjouwer, te Amen foort, beklaagd van wederspannigheid tegen den agent van politie C. W. II., veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. VY. W., 54 jaar, te Amersfoort, bekl. van diefstal van een konijn, ten nadeele van C. K., veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. In de zitting van Donderdag 21 December W. W., 54 j., Amersfoort, bekl. van diefstal van gordijnen en een tafellaken, enz., ten nadeele van S. H. v. II. al daar, veroordeeld tot 2 maanden ge vangenisstraf. W. de B., 32 j., metselaar, Amers foort, beklaagd van mishandeling van W. v. L. aldaar, veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. A. O., 21 j., Amersfoort, bekl. van wederspannigheid legen D. T. c. veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. Donderdagavond werd in de groote zaal van „De Arend" een schietwedstrijd gehouden, aangeboden aan het kader van de d.d. Schutterij hetwelk dezen zomer getrouw de vrijwillige schietoefe ningen had bijgewoond. Bij die gelegenheid werd aan den Sergeant-majoor J. W. v. Achterbergh en den hoornblazer J. v. Barlingen het eercteeken voor langdurigen schutter lijken dienst uitgereikt, aan hen toegekend bij Kon. besluit van 17 October 1905. Er wordt geschoten met geweer tot kamerschietoefeningen afstand 12 M., 2 seriën elk van 5 schoten. De uitslag was als volgt: le pr. G. Muijs, sergeant majoor. 2e J. W. v. Achterbergh, serg.-ntaj. 3e K. v. Heuvelen, serg.-majoor. 4e L. T. v. Zwol, sergeant. 5e R. J. v. Ruiven, Ge J. ,T. Otto, fourier. 7e J. D. L. v. Bueren, serg.-maj. 8c M. v. Gelder, Adjt.-Onderofficier. 9e J. P. F. Knuivers, sergeant. 10e J. M. v. Ouwerkerk, fourier. lie D. P. J. v. d. Heul, sergeant. Na afloop van den wedstrijd en prijs- uitdeeling welke laatste, onder hartelijke bewoordingen, door den le luitcnt-Adju- dant J. Busquet geschiedde, verecnigde het kader zich aan den traditioneelen schuttersmaaltijd. Pleegt men bij dergelijke festiviteiten gewoonlijk de noodige geestdriftige speeches te hooren waarbij vol hoop en moed op een sc-hoone toekomst geklon ken wordt, hier kan, uit den aard der zaak. slechts van oen roemvol verleden gesproken worden en werd met menig weemoodig woord aan het naderend einde herinnerd. Ter eere van de voortreffelijke keuken van „de Arend" zij echter hier aange stipt dat het sombere vooruitzicht van den naderenden dood op den goeden eetlust althans geen nadeeligen invloed uitoefende. Dinsdag en Woensdag zal evenals vorige jaren, voor de kinderen der geref. Zondagsscholen een Kerstfeest plaats hebben in de groote zaal van Amicitia. Bij de op 21 December 1905 gehouden veiling door notaris A. N. J. Vos te Amersfoort, in het koffiehuis „de Koop handel" te Soest is het heerenhuis met woon- en winkelhuis aan den Rijksstraat weg, op den hoek van de kleine Nieuwe Laan te Soest, verkocht aan den heer J. van der Kolk, voor f 7950. Men verzoekt ons opname voor het volgende: Woorden, tonen en beelden. Een jonge begaafde artiste, mevrouw Anna Lambrechts—Vos uit Rotterdam, die veel opheeft met kinderen, heeft haar, reeds vroeger in liederen en andere toon stukjes gemanifesteerd, compositietalent dienstbaar gemaakt aan de samenstelling van twee boekjes met kinderliedjes; een voor kleuters van vijf en zes jaar onge veer Colombijntjes voor de kleintjes heet het het andere Het Boekje van Tante An, voor kinderen van tien tot veertien, vijftien jaar. Binnenkott zullen deze bookjes verschijnen. Het merkwaardige dezer liederen is, dat de bedoeling der woorden, door mevr LambrechtsVos zelf gemaakt, behalve door de muziek (zangstem met eenvou dige pianobegeleiding) wordt verduide lijkt door plaatjes, die door den jongen schilder Willem Hardenberg keurig en raak in kleur en lijn zijn gebonden. Het denkbeeld der woordtoon beeldverbinding voor het kinderlied is niet nieuw. Walter Crane paste het toe in veel bekende boekjes. Maar de twee boekjes van mevrouw LambrechtsVos lijken zeer goed, èn door het meestal geslaagd pogen naar eenvoudige, sobere ilustratie van de woorden in dc muziek, èn door de inderdaad zéér stemmende plaatjes. Daardoor zullen de Colombrju tjes en het Boekje van Tante An, kos telijke geschenken worden voor graag- zingende kleinen cn een belangrijk hulpmiddel voor muzikale mama's en onderwijzeressen, die in het kinderlijk gevoel de sluimerende kiem van muzi- kalen aanleg willen wekken. In een matinée heeft mevrouw Denijs Kruyt liedjes uit de beide boekjes van mevrouw Lambrechts-Yoa voorgezongen. Ondersteund door expressieve gelaats- muziek, een tikje gebarenuitbeelding en door de gevoelige begeleiding op het klavier door de componiste, heeft mevrouw Denijs komische, tragische en tragi-comische avonduurtjes van een vet biggetje en ganzen, bloemen eu kinderen, schildpadden en aardbeien, vliegen en spinnen, zoo voortreffend zingend voor gedragen dat ze zelfs dc hoorende vol wassenen interesseerden. Er zijn liedjes bij van gevoelig mooie stemming, ook van grappigen aard; voor het kinderlijk begrip bevattelijk en uit liet kinderleven afgekeken. De dames gaan met de liedjes op tournée door ons land. Zij konten ook hier haar „Muziekuurtje voor Kinderen en Kindervrienden" geven, waarvoor wij door dit bericht belangstelling hopen te hebben gewekt. Tor afwisseling draagt mevrouw Fieta Eborle-Dermout viool composities yan Mevrouw Lambrechts Vos voor, aantrekkelijke, eenvoudige, maar smaakvolle dingkens, die daar met sympathie zijn begroet. Deze tournée is gearrangeerd door het concert-bureau M. J. de Haan, Den Haag, 81'ORT. Dinsdag gaat een Amersfoortsch elftal naar Hilversum om tegen Victoria I te spelen. Burgerlijke Stand. van 20 tot 23 Dec. GEBOREN: Peter, z. van A. van Willigen en P. W. van der Gant. Alijda, Jacoba, d. van J. van Eeden en I. Ouwerkerk. Maria, d. van W. Faber en A. van Pluuren. Elianora Anny, d. van J. Woudstra en H. M. de Jong. Maria Johanna Josephine, d. van F. M. Houbaer en J. C. 1. van den Bosch. Willem, z. van R. Aalten pn A VprsfopcVi GEHUWD: B. Jansen en H. Krook J. Boshuizen en R. H. van Zwol. OVERLEDENCornells van de Geest, 8 ni. Rosette van Gelder, 40 j., ongeh. 380e Staatsloterij. Derde klasse. Trekking van 2021 Dec. 1905. (600 loten). Ten kantore van den Collecteur A C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Bree- destraat 22) zijn aan de navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f 45. 2475 2494 4471 4479 4824 4856 6163 7436 17804 17848 17851 17859 19662 11663. Te zamen 14 prijzen. De vierde klasse trekt van 25 Jan. 1906. Schouwburg Utrecht. Tournée C. P. T. BIGOT. Zoudag 24 December 1905 Succes-blijspel in 6 Taforeelen naar het meesterwerk van FRITZ REUTER, Ut mine Stromtid," door C.P.T.BIGOT. Orkest omler leiding van den Heer II. Knijpers. Aanvang half acht ure. DE NOTARIS tc Amersfoort, zal op Vrijdag 12 .lamiari 1906, des namiddags 2 uur precies, ton huize van C. MOLLE- VANGER te Soest, op het HART, publick om contant geld '2 schrammen, tonnen, kuipen, schclft hooi, stroo en aardappelen. Voorts cenigen bestaande in: spiegel, kachel, kasten, (w. o. een eikenhouten) glas-, blik- en aardewerk, bouw-, deel- en melkgereed- schappen, ramen, latten, schroten, deuren, sparren enz. Des morgens vóór den verkoop te bezichtigen. DE NOTARIS te Amersfoort, zal op Vrijdag 12 Jauuari 1906, des voorm. ÏO uur, in het café „DE AREND," te Amers foort, aan den Arnhemschen weg, publick Op tie goederen van de familie Van Binsbergen. In de gemeenten Woudenberg en Leusden op „GROOT MOORST," 12 perceelen In de gemeente Leusden, op „GROOT STEENBEEK," 6 perceelen en op „GROOTWIJNBERGEN," 5 perceelen In de gemeente Stoutcnburg op „OMMERENS DAATSELAAR," 5 perceelen Aanwijzer A. WANNINK, op „Klein Steenbeek," te Leusden. Betaling kooppenningen 1 SEPTEM BER 1906. Breeder bij biljetten omschreven. Koniuklijke Nedcrlaudsche Opgericht 1864. ROTTERDAM. Goederen kunnen dagelijks worden gebracht te Amersfoort, Spoedige aflevering. Billijke prijzen. Schouwburg —Utrecht. lieuwe van Amsterdam, Bestuurder: B. DELMONTE. Dinsdag 26 December 1905, (2e Kerstdag). Beroemd Tooneelspol in 3 bedrijven en een voorspel, naar het Engelsch, door BOUDIER. Orkest onder leiding ran den Heer H. Knijpers. Aanvang hall' acht ure. Direct betrokken van den W1JNBERGBEZITTER is niet alléén een voortreffelijke drank voor ZIEKEN en HER STELLENDEN, maar ook zeer geschikt voor DESSERTWIJN. Tegen de origineele prijzen to verkrijgen bij:

De Eemlander | 1905 | | pagina 3