Roerende Goederen verkoopen: INBOEDEL MODERNE DANSKUNST. Stadsnieuws. Advertentiën. AFWEZIG Jieerenhuis Jndustrie- en J Marktbericht. VERKOOPING lp. lp. Morren, te huur gevraagd A. N. J. VOS, MEUBELEN, Gouden en zilveren voorwerpen Nieuwe Ned. Tooneelvereeniging „EEN BERUCHT PROCES!" Een Kind rechter over haar Vader! CURSUS J. DE LANGE. Ba"sleeraar. HET BESTUUR. doet meneer; hij draait de deur Tan binnen op 't nachtslot, zoo laat behoeft er toch niemand meer uit, dacht hij, stak den sleutel bij zich en ging naar zijn kamer. Nu was keukenmeisje ten einde raad, hartedief kon toch niet den geheelen nacht in die nare kast blijven zitten en moest 's morgens weer vroeg op zijn werk zijn. Samen ge peinsd, OTerlegd als man en vrouw, thanB heel ernstig want 't gold een lastig vraagstuk, totdat de zwakkere helft op een idee kwam. Weet je wat, sprak ze tegen haar aanstaanden echt vriend, ik roep meneer, en zeg dat zich een dief of inbreker, wie weet een moordenaar heeft laten insluiten; meneer loopt naur de politie, laat de deur open, ik laat jou er uit, en als de politie komt is de vogel gevlogen, of dan is hot net als altijd, niks geweest. Dat was nu eerst eens een gelukkig idee vonden beiden. Nu blijf stil zitten in de kast hoor, verroer je niet, ik ga meneer roepen. Meisje naar boven, bevende voor den inbreker. Meneer! meneer! Kom eens gauw, cr is iemand in huis, ik heb hem zuiver gehoord in 't achterhuis. Meneer, die reeds aan stalten maakt naar bed te gaan schrikt natuurlijk, doch zegt, ga jij gauw naar de politie; meisje zegt, 't is al zoo laat, ik durf niet; vooruit zegt meneer, haal een agent, ik zal den kerel zoolang tegenhouden. Meisje gaat naar een agent, thans haar kostelijke inval betreurende, verzoekt den man der wet en der boosdoeners mee te gaan naar hare woning om den inbreker te pakken. Samen komen zij aan, meisje in doodsangst, nu ze hem, haar alles, zullen vinden en als inbreker zullen opbrengen; dat vond ze vreeselijk, dan maar liever alles gezegd aan meneer, cn om vergeving gesmeekt. Aldus ge schiedde; de inbreker werd ontdekt op een plaats waar zelfs keizers en koningen te voet gaan, en door den agent naar buiten gebracht, hebbende aan ieder haar een zweetdruppel en betuigende, ik kruip nooit meer in een kast of hok, eindigde zijn avontuur. Mijnheer schonk het meisje genadig vergiffenis, nadat ze beloofd had geen inbreker meer in huis te halen, hetgeen heel lief var. het meisje was en ver bazend aardig van mijnheer. Yan dat meisje was nu wel niet anders te wachten, maar van mijnheer? O, hemel, niet alle heeren zijn zoo aardig. Dat ondervond dezer dagen nog een 63 jarige kleer maker, die te Amsterdam terecht stond, omdat hij aan een winkelier een bedel brief ter inzage had gegeven van geheel verdichten inhoud en dezen hierdoor be wogen, hem 15 cents af te geven. Die brief begon aldus: „WelEdelen Heer en Mejuffrouw, de persoon die zich bjj UEdelen prezenteerd is een bannelich uit Ruslant, heeft een vrouw en zes kinderen, was aldaar een welgestelt man, is ontroofd van al wat hij bezat, heeft door schrik zijn spraak verloren en zijn gehoor behouden. Die schrik heeft ontstaan omdat men hem een zuigelinch van drie maanden met de beentjes uit de wieg slingerden en zoo barbaars tegen den grond tloeg, dat onmiddellijk de dood erop volgden. Enz." „Meheertje" eischte tegen het kleer- makertje 9 maanden gevangenisstraf, wat zeker niet voor de poes is. Voor 15 ets. 0 maanden de gevangenis in. Dat is voor het kloermakertje niet aan genaam, maar waar zal men overigens voor 15 ets. 9 maanden onder dak zijn. Dat zal wel in Nergensoord zijn. Al thans niet daar, waar voor de ramen prijkte het bordje V r ij c n boven en beneden kamers te huur. Want dat zou voor zoo'u schoone aanbieding toch zeker al te goedkoop zijn. Toch ontbreekt er aan bovenstaand bordje nog iets, nl. wanneer al dat fraais is te verkrijgen. En dat daar toch veel op aankomt blijkt'uit deze zonderlinge aankondiging prijkende voor het raam van een onbewoond huis te Breda: Benedenhuis te huur terstond of eerder. Wie weet; wanneer dat eerder is, vervoege zich tot ons onder het motto „Allerlei-moppen". Tot belooning zullen wij dan moeite doen voor onzen in- lichter of onze inlichster om de voorkeur te krijgen bij de eerste aankondiging. De heeren J. M. G. Numans en G. de Vries, oud-leerlingen van de H. B. S. alhier, zijn toegelaten tot de lessen aan de Rijksveeartsenijschool te Utrecht. Aan den agent van politie 1 e klas E. Leydekker, is met in gang van 1 October eervol ontslag verleend. De heer J. de Lange, welbekend te dezer stede van vorige jaren, zal begin October zijn cursus in dansen weder aanvangen. De nieuwste dansen zullen worden onderwezen. We vestigen de aandacht onzer leze ressen op de in dit nummer voorkomende advertentie van de Industrie- en Huis houdschool, omtrent den kookcursus voor dames. Tot en met Maandag 10 Sept. kan men zich nog voor deelname aanmelden bij de directrice. Donderdag is alhier in den ouderdom van 34 jaar overleden mejuffrouw M. C. van Olden, in leven onderwijzeres aan de Meisjesschool. De vereeniging „Handel en Nijver heid" houdt haar maandv.rgadering in het hotel „Do Zwaan" op Dinsdag 11 September. Op de agenda komen o.m. voor: Bespreking van de invoering van den chèque- en girodienst bij de posterijen en van maatregelen te nemen tot be vordering van den verkoop a contant. De 22e jaarvergadering van de ver eeniging tot Chr. verzorging van krank zinnigen zal op 12 Sept. a.s. worden gehouden in de Gereformeerde Kerk aan de Langegracht, alwaar den avond te voren een bidstond plaats heeft, waarbij hoopt voor te gaan ds. J. D. J. Iden- burg, van Amsterdam. De minister van oorlog heeft aan Ph M. Putman, als laagsten inschrijver bij de op 24 Augustus j.l. gehouden aan besteding van brandstoffen ten dienste van de militaire gebouwen alhier, de levering gegund (steenkolen 96 ets. per 100 K.G. en cokes 60 ets. per H.L.) Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de kermis of jaarmarkt zal aanvangen Maandag 22 October aan staande en eindigen op Zaterdag 27 October daaraanvolgende, des avonds te 11 uur. Marskramers en liedjeszangers worden niet toegelaten. De loting voor staanplaatsen van kramen zal geschieden op Donderdag 11 October a.s., des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize. De Heer D. Crap Hellingman thans commies-titulair der posterijen en tele grafie te Utrecht, wordt met ingang van 1 October e. k. overgeplaatst naar het post- en telegraafkantoor te Apel doorn. Bij de Donderdag ten Raadhuize ge houden aanbesteding voor de levering van 1615 dubbele H. L. lange en 285 dubbele H. L. korte turf voor de Ge meente-gebouwen, 700 dubbele H. L. lange en 300 dubbele H. L. korte turf voor het Sint Pieters- en Bloklands gast huis, en 125 dubbele H. L. lange en 125 dubbele H. L. harde turf voor het Burger Weeshuis werd ingeschreven door: E. van IJken voor de Gemeente lange 31, korte 61, voor het Gasthuis en het Veeshuis lang 30 en korte 61 cent; E. Bakker voor de Gemeente lange 29, korte 49, het Gasthuis en het Weeshuis lange 28 en korte 48 cent: J. H. van den Heuvel voor lange 30 en korte 55 cent zoo voor de Gemeente gebouwen als voor het Gasthuis en het Weeshuis; Pb. M. Putman lange 29 en korte 49 cent, als voren; J. van Ginkel lange 29 '/3 en korte 54' '3, als voren. De gunning is aangehouden tot Dinsdag. liet regiment grenadiers en jagers is gisteren in de legerplaats bij Soesterberg aangekomen tot het honden van oefe ningen in den omtrek. De le luitenants J. Kooiman en E. H. van den Akker, gedetacheerd bij het le regiment veld-artillerie, en de le luitenant H. Zeeman, gedetacheerd bij het le reg. huzaren alhier, worden medio September eervol van hun detacheering ontheven. Aan hen wordt alsdan een maand ver lof verleend, waarna zij de lessen aan de Hoogere Krijgsschool te 's Gravenhage weder zullen volgen. De 2e luits. L. A. M. Ottenhoff, J. Busquet en G. Kuyper, van het 5e rigi- ment infanterie worden binnenkort tot le luitenant bevorderd. Ten burcele van den luitenant kolonel fung.pl. commandant alhier, had Dinsdag middag, onder nadere goedkeuring van den min. van oorlog, een aanbesteding plaats van de levering van fourage ten behoeve der rijks-paarden, alhier in garnizoen, over 't tijdvak van 1 Nov. 19061 Nov. 1907. Ingeschreven werd per paard, per dag, en per 10 K.g. Firma H. Gerritsen Amersfoort, a. hooi 46, stroo 33, haver (inlandsch 85, buiteu- landsch 84 ct.g. resp. 48, 24, 85 en 84 ct.; H, J. Schoemaker, Deventer, g. resp. 44, 31 en 86 ct. (ml.)D. Vromans, Amsterdam, a. resp. 43, 33, 87l<'2 en 85 ct.; g. resp. 49, 35, S9'/2 en 87 ct. P. II. do Bekker, Empel (N.-Br.), a. resp. 4S, 32, 86 en 85 ct.g. resp. 43, 32, 85 en 84 ct. C. Reiers, Arnhem, g. resp. 45, 31, 86 en 85 ct.; E. v. d. Poll, Nijkerk, haver, S6 ct. Peterburger en 87 ct, Amerikaansche; A. v. d. Hoek, Amersfoort, a. hooi 50 en stroo 35 ct.; II. J. Buitenhuis, Nunspeet, stroo 32.S ct. Turfstroosel; H. Mulders en Co. te Mepel, 92 ct. A. van Steegh te Vcnlo 10.1 ct. Ter Winth en Arendsen te Milligen*) 10.1 ct. en Gcbr. Minke te Dedernsvaart 0.89 ct. Voorloopig gegund. a afzonderlijk. g gezamenlijk. Donderdagmiddag ontstond er een lek in een waterleidingbuis in de Hendrik v. Viandenstraat. Het water borrelde tusschen de steenen door en zette in korten tijd een gedeelte der straat onder water. Belangstellende voorbijgangers pijnigden zich nog de hersenen of het ook mogelijk was, dat daar plotseling een wel was ontstaan, totdat een knecht der firma Hoogevest en van Nie ver scheen, die het raadsel oploste en het defekt spoedig herstelde. We ontvangen ter recensie een nieuw weekblad Ret Dilettant en-Tooneel, uit gave van Sjocrs en Jonker te Egmond aan den Hoef en onder redactie van II. Koning te Enschedé. De zeer afwisselende inhoud, met zorg saamgesteld wijst er op dat de redac tie in goede handen is. Het liefhebberen op tooneelgebied kan door dit blad een grootcn steun en tevens een degelijke leiding krijgen. We twijfelen er dan ook niet aan of het zal den dilettant- tooueelist beslist ten goede komen, wanneer hij geregeld een blad als het bovenstaande leest. Met volle vrijmoedigheid durven wij het dan ook aan te bevelen. De prijs behoeft zeker ook geen bezwaar te zijn, voor 35 ets. per 3 mnd. kan men zich abonneeren. Lijst van onbekende blieven en brief kaarten verzonden van het Postkantoor te Amersfoort gedurende de 2e helft der maand Augustus 1906. Brieven. (Binnenland). Wed. W. Netjes Erp (Aarle-llixtel) W. Gerritsen Dieren. Mej. de Wed. J. v. d. Weijcr Haag. A. Schukker Scheveningen. Adelberg Steeg. A. van Schast Uithoorn. A. C. Everscn Utrecht. A. Mannock Zwartsluis. Theodor Ahrling Brieven. (Buitenland. Lintloh bij Ruitenbroek. Uitslag onderlinge wedstrijd Amei-f. schietvereeniging „Broederschap", gehou den Woensdag 5 Sept., op de schietbanen op de Leusderheidc (afstand 200 M.) 2 seriën 5 schoten. Aantal deelnemers 21. le prijs G. Muijs, 101 punten; 2e pr. Van Zwol, 96,;3eE. J. Ruitenberg, 85 p.; 4e pr. Van Heuvelen, 84 p.; 5e. W. B. Smit, 82 p.; 6e pr. Heilijgers, 81 p.; 7e pr. W. Ruitenberg, 80 p.; 8e pr. J. W. v. Achterbergh, 78 p.; 9e pr. J. J. Otto, 74 p. Prijzen bestaan uit kunstvoorwerpen. Briefkaarten. (Binnenland). B. Mensink Amsterdam. W. den Hoed Sali Vermou Hilversum. Mej. C. R. van Ditmar Hooge Vuursche. Gezusters Van Well Nunspeet. Mej. G. de Knegt Stokken Rotterdam. Johan Agten Westfalen Briefkaarten. (Buitenland). Lucie Themas Köningswinter. Carl 'Voss Remscheid. OVERLEDENHendrika Johanna Meerbeek, oud vijf maanden, d. v. Cor nelia Moerbeek. Antonie van Bogerijen, oud 71 jaar, echtgenoot van Johanna Hoksbergen. September 1906. a f f per hecto liter. AMERSFOORT, Tarwe f Rogge f Boekweit i' Appelen f Peren t Nicuweaardapp. 1' Zand v Hoendereieren Eenden Grasboter Hooiboter Margarine Zoetem. kaas Kippen Kuikens Piepkuikens Ganzen Oude eenden Jonge eenden Hazen Wilde konijnen 1' Tamme Duiven Vette varkens Magere Zeugen Biggen Vette koeien Guste Kalf Kalfvaarzen Pinken Pinkstieren Vette kalveren Aangevoerd waren ongeveer heet. Tarwe, heet. Rogge, heet. Boekweit 50 heet. Appelen, 30 heet. Peren, heet, Kleiaardappelen, 100 heet. Zandaardappelen. 70.000 stuks Hoendereieren, 1200 kilo Gras- boter, kilo Hooiboter, kilo Mar garine, kilo Kaas, stuks Vee, Vette varkens, 20 Magere varkens. Varkens voor exportslagerijen, 400 Biggen en 30 Zeugen. Heden overleed ons doch tertje JOHANNA FKEDERIKA in don ouderdom van bijna 3 weken. F. FABER. M. E. FABER— v. d. IIeul. Amersfoort, 6 Sept. 1906. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde zuster, behuwdzuster en nicht Mej. CHRISTINi GESINA PITLO betuigen wij onzen harte- lijken dank. f A. W PITLO. Den Bosch L. A. PITLO— Hazenberg. Mevr. de Wed. J. C. LEINWEBER— Dijk. Amersfoort, 7 Sept. 1906. Belangrijke Burgerlijke Stand. van 4 tot en met 7 Sept. GEBORENJohanna Catharina Cor nelia, d. v. Willcbrordus Pijpers en Cor nelia Alies. Maria Iluberta Helena, d. v. Machiel Antonie Ramselaar en Sara Margaretha de Hunk. Sophia, d. v. Willem Plante en Adriana Gerritsen. Albartus Hendrikus, z. v. AlbartusMes- kes en Elisabeth Welling. Stcphauus, z. v. Gerritje van der Horst en Stephanus van den Uithoorn. Gijsje, d. v. Teunis Kreikamp en Magteltje Portengen. Elisabeth, d. v. Willem Dijkhuizen en Geertruida Hagenbeek. Hermanus, z. v. Hermanus Gouw en Martijna Manné. ONDERTROUWD: Lucas van Gartel en Johanna Letto van der Heijden. Johan Maurits van Nimwegen en Mar garetha Brandscn. GETROUWD: Gerrit van Hoeijenen Maria Francisca Willemse. Anthonie van Straten en Annetje Windhouwer. Willem Boon en Willemtje van den Broek. VAS S—22 SEl'TEDBËH ABTS. De praktijk wordt door de andere burgergeneesheeren waargenomen. CllHlSTIAANSPARK of omtrek BURG. Brieven onder motto „Hoerenhuis" bureau „Eemlander." te AMERSFOORT. kasten, DE NOTARIS te Amersfoort, zal op Donderdag 20 September I906, des voor- middags »'/s uur, in bet winkelhuis No. 28 aan de Langestraat te Amersfoort, wegens opheffing der zaak, publiek om eontnnt geld Een aanzienlijke partij diverse als linnenkasten, penantkastjes, fauteuils, canapés, stoelen, tafels, spiegels, schilderijen, waschtafels, bedkastjes, ledikanten, boeken- secretaire, penant- tafeltjes, werktafeltjes, étagères, buffetten, bidets, boekenhangers, kapstokken, kinderstoelen, pianokrukjos» vouwstoelen, stoven, enz. enz. Voorts eeii gedeeltelijken w. o. een zeer goede pianino merk J. Benoit Paris, chifonière, gas- en andere lampen, klccden, gordijnen, karpetten, fornuis, kachels, gashaard, damesbureau, pendules met coupes, ledikanten, veereu bedden met toebchooren. als: flacons,horloges, ring, rookstel,suiker- schaal, suikerstrooier, pièce dc milieu, antieke borden, schotels, prociosa, spiegel enz: en eindelijk den goed onderhouden winkelpui met deuren, spiegelruiten cn hardstcenen onderstuk voorts koper- blik- glas- cn aardewerk en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Daags te voren te zien van 9 tot 12 cn van 2 tot 4 uur. Schouwburg Utrecht. van Amsterdam. Directie: B. DELMONTE. Zondag September 1906: of Wereldberoemd Tooneelspel in 4 be drijven en een Voorspel in 2 afdeelingen van EMILE MOEEAU. Orkest onder leiding van den Heer 11. Knijpers. Aanvang half aelit ure. Prijzen der Plaatsen: Balcou en Stalles f 1.50. le Amph. en le Zijloge fl.—Baignoires en 2e Amph. 0.75. Parterre f 0.50. 3e Amph. en 2e Zijloge f 0.40. 4e Amph. en Gaanderij f 0.25. J Plaatsbespreking: Voor Aan deelhouders Zaterdag van 10 tot 11 uur, voor het Publiek denzeifden dag, met of zonder bespreken, van 11 tot 12 en van 1 tot 3 uur, en Zondag van 1 tot 3 uur. IN De cursus 1906—1907 iu DANSE, MAIIÏTIEW et GRACE zal aanvangen prima OCTOr.Elt. De nieuwste dansen zullen worden ouderwezen. De zitdag voor het regelen der lessen zal nader w orden beheud gemaakt. Voor den KOOKCURSUS VOOR DAMES, die Woensdag 12 Sept. zal geopend worden, kunnen tot en niet Maandag 10 Sept. nog leerlingen worden ingeschreven bij de Directrice, H. v. Viandenstr. 19. den cursus: 5 maanden; TWEE LESSEN v. Duiu' van PER WEEK.

De Eemlander | 1906 | | pagina 3