Amersfoortsche Bank Ph. Smolders, Advertentiën. B. PROPER Wzri., Minna oen Barnhelm. St.-Nicolaas K. KOK, Safe-deposit inrichting. fMethorst Van Gutfervcld, Amersfoortsche Glazenwasscherij, Utrechtschestraat No. 34. „Die Puppe." f A. J. VAN ZALINGEN. pJatuurvJollen Ondergoederen Langestraat 16, Amersfoort. - BRILLEN - Effecten, incasso, prolongatie, deposito. Stsovestraat No. 5 en 12. Telephoon No. 29. - AMERSFOORT. - Bieren, Limonades, Bronwateren. den rijnsten zachten zwartei Kassiers en Commissionairs in Effecten. Muurhuizen 15. De Yoorzitteer deelt mede, dat aan den Adjunct-commies J. H. C. Kuijlaars wegens ziekte op raad van doctoren door B. en W. een verlof i verleend tot 1 Januari '07 met behoud van tractement. Z. d. en z. h. st. toegestaan. 17, Voorstel van Burgemeester en Wet houders in zake de aanvrage van den agent van politie E. Leydekker om in het genot van pensioen te worden gesteld. De Voorzitter merkt op, dat be doelde agent le kl., wegens gezond heidsredenen ontslag heeft moeten nemen en volgens de pensioenverordening aan spraak kan maken op f 175 integaan 1 Oct. a.8. Z. d. en z. h. st. aldus besloten. Geene voorstellen meer aan de orde zijnde en geen der leden meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter om kwart voor 3 do vergadering. In de Vrijdagavond gehouden verga dering der plaatselijke afdeeling van Toonkunst werden als bestuursleden her kozen mej. C. J. Wentzel en Jhr. ntr. dr. E. A. van Berestcijn. In plaats van den heer I. D. Reituan, die voor een herkiezing bedankte, werd gekozen de heer baron Lewe van Middelstum. Het 5e regiment infanterie onder be vel van kolonel Van Hoek, maakte Zater dag een militaire marsch over Soostdijk naar Baarn. De troepen defileer den voorbij het paleis te Soestdijk. H. M. de Koningin-Moeder, de hertog en de hertogin van Teek verschenen op het bordes. Tijdens het défilé stond de kommandant naast H. M. de Koningin- Moeder. De hertog Van Teek, vergezeld van Jhr. van Woede hofmaarschalk en jhr. Schimmelpenninck, bracht Vrijdag een bezoek aan de hoefsmidschool en rijschool der huzaren alhier. Aan den opperwachtmeester J. B. Larmené werd, vóór het front van den troep, in de Rijbaan, de gouden medaille voor 36 jarigen trouwen dienst uitgereikt. Na de plechtigheid werden den jubilaris in de met groen en vlaggen versierde werkplaats door de officieren, de collega's en leerlingen mooie geschenken aange boden, o. m. een fauteuil, spiegel, stoe len enz. Ook van andere zijde mocht hij tal van blijken van belangstellingondervinden. Bij den internationalen kegelwedstrijd, gehouden op de bauen van café Nieinan, te Amsterdam, behaalde U. D. I. van hier den 12en prijs met 238 punten. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ten woonhuize van den heer v. B. aan do Breedestraat eeue ruit ingegooid. We hopen, dat het der politie moge gelukken de bedrijvers van deze bal dadigheid in handen te krijgen en deze dan eens flink gestraft zullen worden. Na het succes van vorig jaar, is de Amersfoortsche Voetbalclub II. V. C. bevorderd tot le kjasse U. P. V. B. Bij de bevordering tot deze lioogere klasse was door U. P. V. B. voor de Amersfoortsche club een bronzen medaille gevoegd. We herinnoren aan de vergadering van de vereeniging „Ambachtsschool", welke hedenavond in het schoolgebouw wordt gehouden. Aan de orde komen: I. Begrooting 1907. 2. Benoeming commissie Rekening en verantwoording 1906. 3. Verkiezing van 0 Bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren: Van Vollenhoven, Van den Donker, Hemminga, Kam en Van der Koogh. 4. Mededeelingen van het Bestuur. Zondagmorgen half elf, wordt er in het Logegebouw een godsdienstoefening gehouden voor den Doopsgezinden Kring, waarin als spreker zal optreden Ds. E. M. ten Cate te Apeldoorn. In de sociëteit Amicitia komt op 9 en 10 October de Weener Dames kapel „Euphemia" concerten geven. Deze concerten zullen wel publiek trekken, daar de entreeprijs matig is gesteld. Aan den adjudant-onderofficier-pikeur van de rij- en hoefsmidschool L. Pijl werd Maandag op plechtige wijze, de eere-medaille in zilver van de Oranje Nassauorde uitgereikt. De heer L. R. Sinnige, assistent in de scheikunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, tot nu toe buiten bezwaar van 's Rijks schatkist, is thans tot en met 31 Dec. a.s. in gelijke, doch gesa- lariëeerde betrekking benoemd. Begunstigd door uitstekend weder, had Maandag de jachtrit plaats van de officieren van het le regiment veld artillerie uit Utrecht en Amersfoort. Voor eerstbedoelden begon de rit bij Vollenliovcn voor den laatsten bij Rust oord aan den Utrechtschen weg. Alle deelnemers reden naar het station Dolderscheweg. Het tweede gedeelte van het parcours (10 K.M.) liep in een ellips om Prins Hendriksoord, aan den straatweg SoestdijkDe Bilt. De weg (cross country) was ruimschoots voorzien van natuurlijke en aangebrachte hinder nissen, loopend van Doldcrscheu weg noordwaarts door de Zwarte Heuvels, met een boog naar den grintweg (droge sloot)vervolgens weer noord- en daarna westwaarts, over Splintenburg (opgesta pelde takkebossen), waarna, over een afstand van pl. m. 100 Meter, drie slooten en een hek moesten genomen worden. Thans ging het in een boo; noordwaarts om de tol (droge sloot), om bij Den Dolder den straatweg te passeeren en dwars door Prins Hendriks oord het eindpunt, bij den Dolderschcn weg, te bereiken. Ilct parcours 20 K. M. lang, moest men binnen 1 uur en 40 minuten afleggen, om aan het tweede gedeelte van den wedstrijd te mogen deelnemen. (De kortste tijd was 1 uur en S min). Bij dit tweede gedeelte moest een baan voor 1100 Meter worden afgelegd, waarin twee hoogtesprongen en een vertesprong. Bovendien moest een hek worden geopend. De dames die opge komen waren, om het feest met haar tegenwoordigheid te vereeren, konden van dezen eindwedstrijd getuige zijn Immers de springhaan was op de open heide gelegen, nabij de Hoeve van de veeartsenijschool. Na afloop vcreenigden de aanwezigen zich op een uitgezocht plekje (buiten den wind en in de zon), aan een gezel lige lunch, na afloop waarvan de prijzen werden uitgedeeld door kolonel Soden- kamp. De uitslag was als volgt: le pr. le luit. jhr. B. G. E. Elias; 2. kapitein C G. Prcuijt, 3. le luit. D. C. M. André de la Porte, 4. le luit. M. I. Looyen, 5. le luit. J. E. Haitsma Muiier. Als een verrassing ontvingen de drie op de prijswinners volgende ruiters, de le luit. W. H. E. Vrijdag, 2e luit. G. Doorman en le luit. J. R. Diemont, uit de hand van een der dames een souve nir aan dezen feestdag. In het Amers foorts ch Dagblad lezen we: De inteekenlijst voor de abonne- mentsvoorstellingen in Amicitia wordt weder aan de ingezetenen aangeboden. Het is te hopen, dat voor deze voor stellingen nu eens wat meer belangstel ling wordt getoond dan verleden jaar, want anders zouden wij daarvan mis schien in den vervolge ook nog verstoken blijven. Er wordt zoo menige klacht gehoord over de weinige gelegenheid, welke het publiek hier wordt geboden, om goede tooneölvooi'8tellingen te kunnen bijwonen, en toch komt het herhaaldelijk voor, dat de eerste gezelschappen uit ons land voor slechts matig bezette zalen optreden, wat voor het bestuur der sociëteit zeker ook niet aanmoedi gend is. En toch wordt alles gedaan om de uitvoeringen naar wensch te doen slagen. Er is thar.s een geheel nieuw tooneel- decoratief aangebracht, vervaardigd dooi den heer J. v. d. Hilst, destijds deco rateur van de Nederlandsche Opera te Amsterdam.Ook is een derde kleedkamer bijgebouwd, ten einde te gemoet te kouien aan den wensch van verschil lende artisten. Wij voldoen gaarne aan het verzoek om de aandacht van het publiek nog eens op de abouuementsvoorstellingen te vestigen. Op 15 November treedt het Rotter- damsch Tooneelgezelschap op, directeur de heer P. D. van Eijsden. Den llen December geeft het Utrechtsch Stede lijk Orkest, directeur Wouter Hutschen- ruiter, een concert. Half Januari ver moedelijk andermaal een tooneeluitvoe- ring door de Rotterdammers, en 7 Februari door de Nederl. Tooncelver- eeniging van Amsterdam, directie v. d. Horst en Ternooy Apèl. Met de Kon. Ver. „Het Nederl. Tooncel" is dit jaar niet afgesloten. Dit gezelschap had nog slechts één datum beschikbaar in begin November (dus dadelijk na dc kermis), ofschoon het bestuur der sociëteit reeds primo Juli stappen deed om een contract te sluiten. Bovendien schijnt de directie het min of meer als een groote gunst te be schouwen wanneer do „Koninklijke" hier wel voor ons „provinciaaltjcs" wil op treden. Wij hopen dat er flink op dc lijst zal worden geteekeud! Volgaarne voegen we bij de opwek king ven het Dagblad de onze om toch eens zelf mee te werken om hier in het winterseizoen iets goeds te zien en te hooien te krijgen. Zoo menigmaal wordt er geklaagd, dat er in Amersfoort zoo weinig te doen is. Maar dat is beslist niet waar. Gaat maar een6 na wat er nu al voor den komenden winter wordt aangeboden en niemand zal dat weinig noemen. Maar de medewerking van het publiek is meestal de oorzaak dat vele voorgenomen voorstellingen of concerten niet kunnen doorgaan. Daar hebben we nu het concert van mej. Iterson en d- heeren Wegerif. In 't geheel was er, naar wij vernemen, door 25 personen getcckcnd. Nu dat is voor onze stad toch zeker wel een heel klein beetje. En we vreezen dat evenals dit concert ook nog andere niet zullen kunnen door gaan wegens gebrek aan belangstelling. Want vele Amersfoorters klagen gaarne dat er zoo weinig te doen is, maar tevens zijn ze ook vrij om mede te werken, dat het geen dan nog geboden wordt niet kan doorgaan. We hopen van harte dat we de toestand wat te donker zien. Het Bestuur van Amicitia doet gaarne moeite om iets degelijks en goeds hier te krijgen. Dat is, dunkt ons, vorige jaren toch zeker duidelijk genoeg gebleken. Welaan laat dan ook ieder zooveel in zijn verinogen is, de pogingen steunen opdat Ainicitia's Bestuur daar door tevens het bewijs krijgt, dat het geen gedaan wordt ten zeerste op prijs wordt gesteld. Dat zij zoo. De heer J. G. Gerritsen Burgermeester van Breskens is o. a. candidaat gesteld voor de verkiezing van een lid dei- Provinciale Staten van Zeeland in het district Sluis. Het voorbereidend militair onderricht in den a.s. winter zal alhier plaats heb ben in de Infanteriekazerne en wel eiken Woensdag en Zaterdag van half acht tot half tien. In de zitting der arrondissements rechtbank van Utrecht van Maandag 24 September 1906, werd o. a. de volgende uitspraak gedaan: W. J. 3., 45 jaar, koopman te Amers foort, bekl. van poging tot verkrachting, veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Het symphonie-orkest „Jubal" zal Dinsdag 2 October een Volksconcert en Woensdag 3 October een concert voor de donateurs geven. Daarbij zal worden uitgevoerd, het volgende programma: 1. Coruelius-maisch Mendelsohn. 2. Ouverture „Joseph in Egypten" Mekul. 3. Zang. 4. Concert PolkaHersmann. 5. Bunt durch einander, PoutpourriThumer. 6. Gavotte Van Aaken. 7. IntermezzoMascagni. 8. a. LargoHandel. b. SerenadeHaydn. 9. Zang. 10. Versühnnngs Lieder Wal- zerRixner. De nummers 3 en 9 zullen worden uitgevoerd door het bekende kwartet „Euterpe". De tweede liederen van G. J. van Eijken, Agnes en Au ge der Nacht zullen een volgend maal ter gehoore worden gebracht. 3S2e Staatsloterij. Vijfde klasse. Tweede week. Trekking van 25 September 1906. (950 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Bree destraat 22) zijn aan do navolgende num mers te beurt gevallen: Prijzen van f1000 op Nos. 4825 en 14483. Prijzen van f 70. 9871 9875 14471 14618 en 18627. Te zamen 7 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetroken: 4842 7794 7796 9851 9855 9859 9866 9874 9880 10303 10315 10400 10404 14477 16100 16114 17977 17993 18610 18636 en 18643. Burgerlijke Staud. van 21 tot en met 25 Sept. GEBOREN: Ilendrikus, z. van Wiel- lert Hofland en Betje van Putten. Margaretha Hendrika, d. van Gerardus van der Veen en Wilhelmina van Wes- sum. Arie, z. van Hendrikus Theo- dorus Josephus Kraanen en Cornelia Wilhelmina Fontijn. Jacoba, d. van Johannes Jansen en Trijntje Hey. Pieter Johannes Dirk, z. van Pieter Johannes Dirk Kraak en Anna Maria Hendrina Zuijdendorp. OVERLEDEN: Gerarda Eller, oud 28 jaren, echtgenoote van Jacob van Putten. Cornelia Antonia Wilhelmina Hendriks, oud 24 jaar, dochter van Cor nells Antonius Hendriks en Johanna Maria Elisabeth Scholts. Jansje Huber, oud 5 maanden, dochter van Johannes Huber en Elisabeth van den Berg. Jordanu8 van Beek, oud 89 jaar. Verricht alle voorkomende hfuneri- en buiten schoonmaak werk cm. Bestellingen worden aa::g<-noineii Telephoon 145. Schouwburg Utrecht. VOORLOOPIG BERICHT! „Original Wiener Operette." Directeur: HEINRICil ZELLEll. Zondag 7 October 1!>©6, 8 uur, Operette in 3 bedrijven en een Voorspel van EDMOND AUDRAN, met medewerking van MIA WERBER, de ineest beroemde Operetten-Diva der wereld als GAST. (Theater-Agentuur: A. JANMART Jr.) Schouwburg Utrecht. üonuabend 2!> September 1906, Ein einziges-Gastspiel iles Meininger Hoftheater-Ensembles, unter Leitung des Herzog]. Ilofsehau- spielers Hernn KURT GROSSER. Auf vielzeitiger verlangen! Lustspinl in 5 Acten von G. E. LESSING. Anfang 8 Uhr. - CONFISEUR. Langstraat 1, hoek Yarkensinarkt Telephoon No. 171. Weder dadelijks vt'ivscli verkrijgbaar mijn beroemd 5© et. per 5 ons. j'v3>oo DP JANSEN &T1LANUS FRIEZENVEEN. Verkrijgbaar bij ïuet atBKXAI.E «I.AZKS voor afstand en nabijheid. :-: Verkrijgbaar bij IV. F. A. GROENHUIZEN. INSTRUMENTMAKER Luiigestriiiit 42. HOKTGtiltAt'HT 20. Abonnement op syplions. Eenig Fabrik.iFrUz Schulzjun.Akt,r"- Bclasteu zich met aau- en verkoop van effecten op de Amstcrdamsche en Buitenlandse lie beurzen; met de verzilvering van coupons tegen de hoogste noteer in gen; met bet geregeld nazicu van, cn het ver zekeren tegen verlies bij uitlotingen. Sluiten prolongation, nemen gehlcn a deposito en bezorgen assurantiën op bet leven, tegen brand en diefstal. Verschaffen reiser cd ietbr ie ven cn wissels op binnen-en buitenland enz. Gelegenheid tot het bewaren van waartien in hunne Safe deposit. KANTOOR GEOPEND van O— 5 uur.

De Eemlander | 1906 | | pagina 3